Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:03:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593525 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15350 Dátum: 2014.07.11 péntek, 14:23:51 »


Ez olyan vicces, hogy a Humor-ban a helye.......   taps  nyes

Nyilván nem tudom mi micsoda.
Emlékszel a gallon-os példámra? Ha valamire rámondunk valami elnevezést, nem biztos, hogy minden régióban azonos méret vagy mennyiség tartozik hozzá.
Cipőméret, ruhaméret...stb.

Nem, tényleg nem tudod. A gallon rossz példa, mert az egy mértékegység, a DIN pedig egy szabvány! A szabvány pedig azért szabvány, mert mindenhol egyforma. Ha valaki azt hazudja egy termékéről, hogy az szabványos miközben nem az, az nem jelenti azt, hogy egy szabvány többféle lehet!

Néha elfogadhatnád, hogyha valamiben tévedsz, mert nem ciki. Az a ciki, amikor foggal-körömmel ragaszkodsz valamihez, ami már mindenki számára nyilvánvaló, hogy téves.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15351 Dátum: 2014.07.11 péntek, 14:27:15 »

Nem, tényleg nem tudod. A gallon rossz példa, mert az egy mértékegység, a DIN pedig egy szabvány! A szabvány pedig azért szabvány, mert mindenhol egyforma. Ha valaki azt hazudja egy termékéről, hogy az szabványos miközben nem az, az nem jelenti azt, hogy egy szabvány többféle lehet!

Néha elfogadhatnád, hogyha valamiben tévedsz, mert nem ciki. Az a ciki, amikor foggal-körömmel ragaszkodsz valamihez, ami már mindenki számára nyilvánvaló, hogy téves.



 nyes

Ha annyira érdekelne, összegyűjtenék pár médiakészülék gyártó 2 DIN-es fejegységeinek a méretét és leírnám...............ne rohadtul nem érdekel.
Mondom, ha neked úgy tetszik, akkor higgy amit akarsz.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15352 Dátum: 2014.07.11 péntek, 15:09:03 »



 nyes

Ha annyira érdekelne, összegyűjtenék pár médiakészülék gyártó 2 DIN-es fejegységeinek a méretét és leírnám...............ne rohadtul nem érdekel.
Mondom, ha neked úgy tetszik, akkor higgy amit akarsz.  wave
Te tényleg nem érted amit mondok???
Azért mert egy kínai gyártónak nem sikerül eltalálnia a DIN szabványt, még nem lesz tőle új szabvány. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy többféle A4-es papírlap van, nem csak 210x297mm-es, hanem van kisebb is, meg nagyobb is, mert te már láttál az A4-től eltérő papírlapot  falbav
Naplózva
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #15353 Dátum: 2014.07.11 péntek, 15:49:28 »

Te tényleg nem érted amit mondok???
Azért mert egy kínai gyártónak nem sikerül eltalálnia a DIN szabványt, még nem lesz tőle új szabvány. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy többféle A4-es papírlap van, nem csak 210x297mm-es, hanem van kisebb is, meg nagyobb is, mert te már láttál az A4-től eltérő papírlapot  falbav

Ez német gyártmány, nem kínai.
Nekik sem sikerült eltalálni.
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #15354 Dátum: 2014.07.11 péntek, 16:03:37 »

Ez német gyártmány, nem kínai.
Nekik sem sikerült eltalálni.

 laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15355 Dátum: 2014.07.11 péntek, 16:55:27 »

Te tényleg nem érted amit mondok???
Azért mert egy kínai gyártónak nem sikerül eltalálnia a DIN szabványt, még nem lesz tőle új szabvány. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy többféle A4-es papírlap van, nem csak 210x297mm-es, hanem van kisebb is, meg nagyobb is, mert te már láttál az A4-től eltérő papírlapot  falbav

Hülyeségeket beszélsz.....

Nem a kínai gyártóval van a gond! Ők sokkal pontosabban tudnak gyártani, mint ami a 2 DIN.
Utoljára szólok hozzá ehhez a fingrostáláshoz.
Te okos vagy a Sikypedia-ból (wikipedia), ami nem hivatalos forrás!
Ugye megadhatják az 1 DIN-t és a 2 DIN-t is collban. Tessék, már nem mindegy, hogy mennyi tizedes jegyig számolunk milliméterre átváltáskor.
Valahol 7"x4" az 1 DIN és valahol 7.22"x4.12" -al gyártják az 1 DIN.  Biztosan nem tudnak mérni.......  nyes és pontosan gyártani több ezer terméket!  Cheesy
Ha nem felelne meg az általad mondott DIN szabványnak az elismert és DIN szabványként jelzett termékük, akkor hazudnak?
Szerinted igen, mert úgy lenne helyes, hogy 1.95 DIN vagy 2.07 DIN....... Ne vicceljünk már!
Minimális eltérések vannak és lehet nem véletlenül és mindegyik DIN jelöléssel ellátva, mert szabályos.
Ha szerinted még sem, akkor perelj be mindenkit, aki DIN-t ír a termékére és nem századmilliméter annyi amit te mondasz!
Ha ügyes vagy lehet egy rakás ingyen terméked......  nyes  taps

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #15356 Dátum: 2014.07.11 péntek, 17:15:39 »

Hülyeségeket beszélsz.....

Nem a kínai gyártóval van a gond! Ők sokkal pontosabban tudnak gyártani, mint ami a 2 DIN.
Utoljára szólok hozzá ehhez a fingrostáláshoz.
Te okos vagy a Sikypedia-ból (wikipedia), ami nem hivatalos forrás!
Ugye megadhatják az 1 DIN-t és a 2 DIN-t is collban. Tessék, már nem mindegy, hogy mennyi tizedes jegyig számolunk milliméterre átváltáskor.
Valahol 7"x4" az 1 DIN és valahol 7.22"x4.12" -al gyártják az 1 DIN.  Biztosan nem tudnak mérni.......  nyes és pontosan gyártani több ezer terméket!  Cheesy
Ha nem felelne meg az általad mondott DIN szabványnak az elismert és DIN szabványként jelzett termékük, akkor hazudnak?
Szerinted igen, mert úgy lenne helyes, hogy 1.95 DIN vagy 2.07 DIN....... Ne vicceljünk már!
Minimális eltérések vannak és lehet nem véletlenül és mindegyik DIN jelöléssel ellátva, mert szabályos.
Ha szerinted még sem, akkor perelj be mindenkit, aki DIN-t ír a termékére és nem századmilliméter annyi amit te mondasz!
Ha ügyes vagy lehet egy rakás ingyen terméked......  nyes  taps



De miért nem pontos?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15357 Dátum: 2014.07.11 péntek, 17:41:40 »

De miért nem pontos?
Nem tudom. Talán ahogy írtam, nem véletlen.
Képzeld, hogy egy 400e forintos pioneer 2DIN-és fejhez jó lenne a 20e forintos gagyi kínai fejegység keret. Na melyiket vennék? Biztos nem a gyárit, ami hozzá való. Olyan, mindenki védi a saját termékeit..........szerintem.

Egyébként a csavarfej méretek, villáskulcsok, dugókulcs fejek sem pont akkorák, mint ami rá van írva.

Ha csakis egy méret létezne/létezhetnek, akkor mindenkinek hajszálpontosan azonos méretét kellene gyártania.
Különben nem jelőlhetné X * DIN-el a termékét.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.11 péntek, 17:44:55 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #15358 Dátum: 2014.07.11 péntek, 17:46:46 »

Nem tudom. Talán ahogy írtam, nem véletlen.
Képzeld, hogy egy 400e forintos pioneer 2DIN-és fejhez jó lenne a 20e forintos gagyi kínai fejegység keret. Na melyiket vennék? Biztos nem a gyárit, ami hozzá való. Olyan, mindenki védi a saját termékeit..........szerintem.

Egyébként a csavarfej méretek, villáskulcsok, dugókulcs fejek sem pont akkorák, mint ami rá van írva.

Ha csakis egy méret létezne/létezhetnek, akkor mindenkinek hajszálpontosan azonos méretét kellene gyártania.
Különben nem jelőlhetné X * DIN-el a termékét.


Azt mondtad nem szólsz hozzá többet.  eplus2 taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15359 Dátum: 2014.07.11 péntek, 17:59:09 »

Hülyeségeket beszélsz.....

Nem a kínai gyártóval van a gond! Ők sokkal pontosabban tudnak gyártani, mint ami a 2 DIN.
Utoljára szólok hozzá ehhez a fingrostáláshoz.
Te okos vagy a Sikypedia-ból (wikipedia), ami nem hivatalos forrás!
Ugye megadhatják az 1 DIN-t és a 2 DIN-t is collban. Tessék, már nem mindegy, hogy mennyi tizedes jegyig számolunk milliméterre átváltáskor.
Valahol 7"x4" az 1 DIN és valahol 7.22"x4.12" -al gyártják az 1 DIN.  Biztosan nem tudnak mérni.......  nyes és pontosan gyártani több ezer terméket!  Cheesy
Ha nem felelne meg az általad mondott DIN szabványnak az elismert és DIN szabványként jelzett termékük, akkor hazudnak?
Szerinted igen, mert úgy lenne helyes, hogy 1.95 DIN vagy 2.07 DIN....... Ne vicceljünk már!
Minimális eltérések vannak és lehet nem véletlenül és mindegyik DIN jelöléssel ellátva, mert szabályos.
Ha szerinted még sem, akkor perelj be mindenkit, aki DIN-t ír a termékére és nem századmilliméter annyi amit te mondasz!
Ha ügyes vagy lehet egy rakás ingyen terméked......  nyes  taps


Itt nem századmiliméter eltérésről beszélünk, mert akkor nem lenne gond a beépítéssel, ugyanis bőven lógnak tized millimétert az egyes fejegységek.Egyébként a DIN milliméterben van megadva, nem collban. Itt már régen arról van szó, hogy kinek van igaza.
Egyébként köszönöm a lenézést, az iskolában tanultam.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15360 Dátum: 2014.07.11 péntek, 18:39:25 »

+1

Nem volt semmi lenézés. ...
Neked van igazad!
Aki nem tud (vagy nem akar) pontosan olyan méretben DIN- gyártani, ahogy sikypedia írja......az mondjon le!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15361 Dátum: 2014.07.11 péntek, 18:40:34 »

Azt mondtad nem szólsz hozzá többet.  eplus2 taps
HozzáD szóltam, nem hozzá!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15362 Dátum: 2014.07.11 péntek, 18:41:43 »

+1

Nem volt semmi lenézés. ...
Neked van igazad!
Aki nem tud (vagy nem akar) pontosan olyan méretben DIN- gyártani, ahogy sikypedia írja......az mondjon le!  hehe
Aki pedig nem ismeri el mindig, minden körülmények között Tipcsi igazát, az regeljen le!  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15363 Dátum: 2014.07.11 péntek, 19:35:57 »

Aki pedig nem ismeri el mindig, minden körülmények között Tipcsi igazát, az regeljen le!  hehe

+1

Megint tévedésben vagy, akár jártál iskolába akár nem.....  eplus2

Nem az én igazam, amiről írtam.
Ezek tények, amik makacs dolgok. hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15364 Dátum: 2014.07.11 péntek, 21:12:07 »

+1

Megint tévedésben vagy, akár jártál iskolába akár nem.....  eplus2

Nem az én igazam, amiről írtam.
Ezek tények, amik makacs dolgok. hehe
Nem, ezek nem tények (azok a tények amiket én írtam bizonyítékként, Te semmit nem bizonyítottál, csak szajkóztad a hülyeséget.) hanem a te téveszméd. Abban viszont igazad van, hogy nagyon makacs  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15365 Dátum: 2014.07.11 péntek, 22:41:12 »

Nem, ezek nem tények (azok a tények amiket én írtam bizonyítékként, Te semmit nem bizonyítottál, csak szajkóztad a hülyeséget.) hanem a te téveszméd. Abban viszont igazad van, hogy nagyon makacs  hehe

+1

Bizonyíték?  A siky(wiki)pedia?    taps
 nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes

Szhar lehet az utasaidnak.......  extra pénzt kérsz, hogy csendben legyél útközben?  eplus2



Annyira nem érdekel, hogy bizonyítsak bármit is........... főleg neked!  nyes
Amiket leírtam úgy van, tapasztalat...nem megnéztem a wikipedia-t.  hehe
Sok hazug, csaló márkás készülék gyártó! Nem ismerik a számokat!    2funny


 


De írtam már, hogy igazad van!  Csak hagyd már abba........ duma    sniffles
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.11 péntek, 22:43:47 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15366 Dátum: 2014.07.11 péntek, 23:05:24 »

+1

Bizonyíték?  A siky(wiki)pedia?    taps
 nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes

Szhar lehet az utasaidnak.......  extra pénzt kérsz, hogy csendben legyél útközben?  eplus2



Annyira nem érdekel, hogy bizonyítsak bármit is........... főleg neked!  nyes
Amiket leírtam úgy van, tapasztalat...nem megnéztem a wikipedia-t.  hehe
Sok hazug, csaló márkás készülék gyártó! Nem ismerik a számokat!    2funny


 


De írtam már, hogy igazad van!  Csak hagyd már abba........ duma    sniffles
Még mindig nem értem, hogy milyen tapasztalatról beszélsz. A szabvány az szabvány. Nem kell hozzá tapasztalat.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #15367 Dátum: 2014.07.11 péntek, 23:10:19 »

Még mindig nem értem, hogy milyen tapasztalatról beszélsz. A szabvány az szabvány. Nem kell hozzá tapasztalat.
Ha a DIN egy olyan szabvány, mint pl. a cm, akkor nem lehet eltérés. 2cm 2x olyan hosszú, mint 1cm, így akkor 2 DIN az dupla akkora, mint 1 DIN. Nem? Ha meg két különböző 2 DIN-es fejegység lényegesen (nem tized mm) eltér egymástól, akkor a DIN az nem egy szabványos mértékegység, hanem csak valami írkafirka.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #15368 Dátum: 2014.07.11 péntek, 23:35:49 »


Garantáltan nem lesz jó hozzá. Én is ugyanezt az átalakító keretet vettem, egy ugyanilyen méretű "kínai" fejegységgel és nem passzol. A kipattintható műanyag kis keret szűk. Mivel más megoldás nincs ki kell "szedni" a felesleget... Elég pöcsölős munka de meg kell csinálni. Ha készen van, akkor meg nekem személy szerint az a problémám, hogy amikor ráhúzod a keretet ütközésig, akkor a fejegység 3-5mm-t kilóg a síkból... én ezt is meg fogom oldani. A további problémákról még nem tudok nyilatkozni, mivel a gyári Sony-m még a helyén van. Viszont ha kikerül még számítok némi meglepetésre, mert tuti, hogy lesz valami...

Ford ISO átalakítót már vettem...  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.11 péntek, 23:38:35 írta DJK111 » Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15369 Dátum: 2014.07.12 szombat, 00:02:32 »

Ha a DIN egy olyan szabvány, mint pl. a cm, akkor nem lehet eltérés. 2cm 2x olyan hosszú, mint 1cm, így akkor 2 DIN az dupla akkora, mint 1 DIN. Nem? Ha meg két különböző 2 DIN-es fejegység lényegesen (nem tized mm) eltér egymástól, akkor a DIN az nem egy szabványos mértékegység, hanem csak valami írkafirka.
Ha visszaolvasol láthatod,  hogy ez egy 1984-es szabvány. A dupla din a szimpla din rövidebb oldalának a kétszerese, a hosszabbik oldalával megegyezik. Tipcsi ezt nem tudja elfogadni. Ez van. Emiatt nem fogok leregelni  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15370 Dátum: 2014.07.12 szombat, 08:31:24 »

Ha visszaolvasol láthatod,  hogy ez egy 1984-es szabvány. A dupla din a szimpla din rövidebb oldalának a kétszerese, a hosszabbik oldalával megegyezik. Tipcsi ezt nem tudja elfogadni. Ez van. Emiatt nem fogok leregelni  hehe

Ismét butaságokat beszélsz és ferdítesz.....

Te most azt írod, hogy én nem tudom elfogadni azt, hogy a 2DIN az 1DIN kétszerese!  Nóóórrrmáááliiiisss???!!!
Én azt írtam, hogy készülékgyártónként eltérő lehet a 2DIN mérete, de még az 1DIN is. De mégis joggal és szabályosan jelölik eképpen a készülékeket.  Mivel nem az egész készüléknek kell azonos méretűnek lennie.
A tapasztalat pedig az, hogy bizonyára több ilyen dolgot szereltem már be, mint te. hehe
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.12 szombat, 13:29:03 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15371 Dátum: 2014.07.12 szombat, 13:28:35 »

Ismét butaságokat beszélsz és ferdítesz.....

Te most azt írod, hogy én nem tudom elfogadni azt, hogy a 2DIN az 1DIN kétszerese!  Nóóórrrmáááliiiisss???!!!
Én azt írtam, hogy készülékgyártónként eltérő lehet a 2DIN mérete, de még az 1DIN is. De mégis joggal és szabályosan jelölik eképpen a készülékeket.  Mivel nem az egész készüléknek kell azonos méretűnek lennie.
A tapasztalat pedig az, hogy bizonyára több ilyen dolgot szerepeltem már be, mint te. hehe
Az biztos, hogy többször szerepeltél mint én  eplus2

Dehogy szt írom, hogy az 1 din 2 din közti különbséget nem tudod elfogadni. Azt írtam, hogy azt nem tudod elfogadni, hogy ez egy szabvány, ami nem lehet, csak egyféle! Ezért SZABVÁNY. Benne van a nevében, meg van szabva, hogy milyennek kell lennie. Teljesen mindegy, hogy te mennyit szereltél be, vagy hogy én mennyit nem. A tény (ami ugyebár nagyon makacs) nem változik, hogy 1 DIN=180x50mm. Se több, se kevesebb  wave
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15372 Dátum: 2014.07.12 szombat, 13:36:55 »

Az biztos, hogy többször szerepeltél mint én  eplus2

Dehogy szt írom, hogy az 1 din 2 din közti különbséget nem tudod elfogadni. Azt írtam, hogy azt nem tudod elfogadni, hogy ez egy szabvány, ami nem lehet, csak egyféle! Ezért SZABVÁNY. Benne van a nevében, meg van szabva, hogy milyennek kell lennie. Teljesen mindegy, hogy te mennyit szereltél be, vagy hogy én mennyit nem. A tény (ami ugyebár nagyon makacs) nem változik, hogy 1 DIN=180x50mm. Se több, se kevesebb  wave

"A dupla din a szimpla din rövidebb oldalának a kétszerese, a hosszabbik oldalával megegyezik. Tipcsi ezt nem tudja elfogadni."
Pedig pont azt írtad, megint ellentmondasz magadnak.  taps


Látom, sosem fogod megérteni csak a sikypedia-t nyomod folyton.......  duma

Értsd már meg, hogy az egész készüléknek kell azonos méretűnek lennie. Ráadásul ott az előlap!
Nincs olyan, hogy minden 2 DIN-es készülék belefér egy 180x100-as téglalapba!
Ezért kell hozzávaló beépítő fém keret és előlap keret is!  Emellett mégis 2 DIN-es a fejegység! Hivatalosan, szabályosan jelezve.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15373 Dátum: 2014.07.12 szombat, 16:59:42 »

"A dupla din a szimpla din rövidebb oldalának a kétszerese, a hosszabbik oldalával megegyezik. Tipcsi ezt nem tudja elfogadni."
Pedig pont azt írtad, megint ellentmondasz magadnak.  taps


Látom, sosem fogod megérteni csak a sikypedia-t nyomod folyton.......  duma

Értsd már meg, hogy az egész készüléknek kell azonos méretűnek lennie. Ráadásul ott az előlap!
Nincs olyan, hogy minden 2 DIN-es készülék belefér egy 180x100-as téglalapba!
Ezért kell hozzávaló beépítő fém keret és előlap keret is!  Emellett mégis 2 DIN-es a fejegység! Hivatalosan, szabályosan jelezve.

Nem mondok ellent magamnak, egyszerűen nem tudsz értelmezni egy több mondatból álló szövegrészt.
Mint már említettem, nem a wikipédoáról tanulok, de úgy tűnik ezt sem sikerült felfogni. Biztos a Bánkiban nem volt elég szövegértés órád. A szabvány az szabvány. Ez tény, az pedig makacs dolog.

Egyébként pedig teljesen mindegy, hogy milyen elemekből áll egy egység (adott esetben az autórádió), annak be kell férnie egy 180x50(100)-as téglába. Ha nem fér bele (vagy kicsi bele) akkor nem szabványos.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15374 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:03:15 »

Nem mondok ellent magamnak, egyszerűen nem tudsz értelmezni egy több mondatból álló szövegrészt.
Mint már említettem, nem a wikipédoáról tanulok, de úgy tűnik ezt sem sikerült felfogni. Biztos a Bánkiban nem volt elég szövegértés órád. A szabvány az szabvány. Ez tény, az pedig makacs dolog.

Egyébként pedig teljesen mindegy, hogy milyen elemekből áll egy egység (adott esetben az autórádió), annak be kell férnie egy 180x50(100)-as téglába. Ha nem fér bele (vagy kicsi bele) akkor nem szabványos.

 nyes

Megint ellentmondasz!  taps
Nem jártam a Bánkiba. Amit meg idéztem, hogy írtál.... azt nem lehet másképp értelmezni.  Cool

Rohadt sok hazudós készülékgyártó!    2funny



Most nem vagyok fáradt....jöhet a szenvedésed, ráérek.  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.12 szombat, 17:08:09 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15375 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:14:24 »

nyes

Megint ellentmondasz!  taps
Nem jártam a Bánkiba. Amit meg idéztem, hogy írtál.... azt nem lehet másképp értelmezni.  Cool

Rohadt sok hazudós készülékgyártó!    2funny



Most nem vagyok fáradt....jöhet a szenvedésed, ráérek.  hehe
Te mindig ráérsz, munkaidőben vagy itt a legaktívabb! Mondjuk én is  hehe

Én részemről befejeztem. De, hogy a tiéd legyen az utolsó szó, ezt még cáfold meg!  eplus2
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15376 Dátum: 2014.07.12 szombat, 19:19:44 »

Te mindig ráérsz, munkaidőben vagy itt a legaktívabb! Mondjuk én is  hehe

Én részemről befejeztem. De, hogy a tiéd legyen az utolsó szó, ezt még cáfold meg!  eplus2
Hiába van igazad, akkor sincs, tanuld már meg végre!  falbav
Meg azt is, hogy a beépítőkeretek típus specifikusak, azaz a Clari kerete nem jó a Pioneerhoz, azé meg az Alpinehoz nem jó, a kínai fhostalicskának meg mind1.
Nekem van itthon mind a 3 előbb felsorolt fejből, 3 különféle hozzájuk való kerettel (1din méretben a hitelesség kedvéért), de egyikhez sem kellett semmit faragni, reszelni, csiszolni cserekor. Lehet rossz helyen szerelték be, vagy én éppen kifogtam normális méretű fejeket?
Igaz, ennek semmi köze a DIN szabványhoz, de ez akkor is így van  wow1
Ha ez nem teccik, akkó regejjé le  Wink
Tisztelettel Károly
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
zeix
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



E-mail
« Új hozzászólás #15377 Dátum: 2014.07.12 szombat, 20:51:24 »

Garantáltan nem lesz jó hozzá. Én is ugyanezt az átalakító keretet vettem, egy ugyanilyen méretű "kínai" fejegységgel és nem passzol. A kipattintható műanyag kis keret szűk. Mivel más megoldás nincs ki kell "szedni" a felesleget... Elég pöcsölős munka de meg kell csinálni. Ha készen van, akkor meg nekem személy szerint az a problémám, hogy amikor ráhúzod a keretet ütközésig, akkor a fejegység 3-5mm-t kilóg a síkból... én ezt is meg fogom oldani. A további problémákról még nem tudok nyilatkozni, mivel a gyári Sony-m még a helyén van. Viszont ha kikerül még számítok némi meglepetésre, mert tuti, hogy lesz valami...

Ford ISO átalakítót már vettem...  vigyor3
Kíváncsi leszek rá, valamilyen keretet kell vennem hozzá, mert így nem maradhat.
Az iso átalakító szerdán jön meg. taps
Naplózva

ST220, EBC BRAKES, BILSTEIN B8 futómű, 2004, B4Y, ESP, tempomat stb. Smiley
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #15378 Dátum: 2014.07.12 szombat, 22:44:49 »

Kíváncsi leszek rá, valamilyen keretet kell vennem hozzá, mert így nem maradhat.
Az iso átalakító szerdán jön meg. taps

Mivel más megoldás valószínűleg nem létezik Te is faragj picikét...  eplus2
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
fityo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



E-mail
« Új hozzászólás #15379 Dátum: 2014.07.12 szombat, 23:34:10 »

Üdv!
Nemrég óta vagyok mk2-es tulaj.Pacek a verda de a zene kritikán aluli benne.Javasolnátok bele valami általános szettet?Nem kell nagy zene,csak kulturáltan szépen szóljon.Erölködőm ládám van,igaz nem a Mondiban,esetleg a későbbiekben beszerelném...
Naplózva

'99-es 1.8 16V benzin Turnier.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15380 Dátum: 2014.07.12 szombat, 23:37:24 »

Kíváncsi leszek rá, valamilyen keretet kell vennem hozzá, mert így nem maradhat.
Az iso átalakító szerdán jön meg. taps
Szerintem kereteztesd be a fejed!  laugh
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15381 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 06:39:18 »

Üdv!
Nemrég óta vagyok mk2-es tulaj.Pacek a verda de a zene kritikán aluli benne.Javasolnátok bele valami általános szettet?Nem kell nagy zene,csak kulturáltan szépen szóljon.Erölködőm ládám van,igaz nem a Mondiban,esetleg a későbbiekben beszerelném...
Üdv,

Szerintem nincs általános szett. Én négy ovális Alpine hangszórót tettem bele, de szerintem nem szólt jól, tehát olyat ne  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15382 Dátum: 2014.07.13 vasárnap, 11:14:34 »

Üdv,

Szerintem nincs általános szett. Én négy ovális Alpine hangszórót tettem bele, de szerintem nem szólt jól, tehát olyat ne  hehe

Múltkor hallgattad még az Arénában......azóta elkészült 95%-ban.
Hallgasd meg legközelebb és kössél bele megint. hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
HBlase
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #15383 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 01:00:34 »

Sziasztok.
Jelenleg gyári hangszórók vannak az autómban, de ki szeretném cserélni valami erősebbre de mondták hogy ne cseréljem mert recsegni fog, ahhoz cserélni kéne mindent, valaki csinált már ilyet hogy csak azt cserélte  vagy esetleg tapasztalata?
Naplózva

2001 Ford Mondeo Ghia  2.0 TDDI 116LE
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15384 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 04:59:21 »

Sziasztok.
Jelenleg gyári hangszórók vannak az autómban, de ki szeretném cserélni valami erősebbre de mondták hogy ne cseréljem mert recsegni fog, ahhoz cserélni kéne mindent, valaki csinált már ilyet hogy csak azt cserélte  vagy esetleg tapasztalata?
Nem fog recsegni, nyugodtan cseréld ki  eljen
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15385 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 08:10:30 »

Sziasztok.
Jelenleg gyári hangszórók vannak az autómban, de ki szeretném cserélni valami erősebbre de mondták hogy ne cseréljem mert recsegni fog, ahhoz cserélni kéne mindent, valaki csinált már ilyet hogy csak azt cserélte  vagy esetleg tapasztalata?

Ez elég nagy butaságnak hangzik.
Bármit raksz bele csak javítani tudsz a gyárin.
"recsegni fog"......ezen még mindig nevetek. Cheesy
Ha igazán ki szeretnéd élvezni a jobb  hangszóró előnyét, akkor legalább még a fejegységet is cseréld ki valami minőségibb darabra.
Egyébként hiába raksz bele jobb hangszórót, ha a fej nem tudja jobban "táplálni". Szegény azt ad ki, amit kap....
Egy jobb fej + jobb hangszórók és mosolyogni fogsz!   eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15386 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 11:35:14 »

Múltkor hallgattad még az Arénában......azóta elkészült 95%-ban.
Hallgasd meg legközelebb és kössél bele megint. hehe
Nem igazán van eleje a gondolatnak, de szívesen lefikázom bármikor a zenédet  hehe
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15387 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 11:39:53 »

Ez elég nagy butaságnak hangzik.
Bármit raksz bele csak javítani tudsz a gyárin.
"recsegni fog"......ezen még mindig nevetek. Cheesy
Ha igazán ki szeretnéd élvezni a jobb  hangszóró előnyét, akkor legalább még a fejegységet is cseréld ki valami minőségibb darabra.
Egyébként hiába raksz bele jobb hangszórót, ha a fej nem tudja jobban "táplálni". Szegény azt ad ki, amit kap....
Egy jobb fej + jobb hangszórók és mosolyogni fogsz!   eljen
"Ez elég nagy butaságnak hangzik."  eljen
"Bármit raksz bele csak javítani tudsz a gyárin. " - Ez azért nem egészen így van, de gondolom a minőségi hangtechnikai eszközökre gondolsz a "bármi" alatt.
"Ha igazán ki szeretnéd élvezni a jobb  hangszóró előnyét, akkor legalább még a fejegységet is cseréld ki valami minőségibb darabra."  eljen
"Egyébként hiába raksz bele jobb hangszórót, ha a fej nem tudja jobban "táplálni". Szegény azt ad ki, amit kap...." - Ez sem eggészen így van. Persze a sz@r minőségű jelből nem fog  a jobb hangszóró sem csodát művelni, de könnyen lehet, hogy nem a fej a leggyengébb láncszem a körben hanem a 10+ éves hangszórók, és már azok cseréjével is jelentős javulást fog elérni  smile
"Egy jobb fej + jobb hangszórók és mosolyogni fogsz!"   eljen
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #15388 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 12:16:20 »

"Ez elég nagy butaságnak hangzik."  eljen
"Bármit raksz bele csak javítani tudsz a gyárin. " - Ez azért nem egészen így van, de gondolom a minőségi hangtechnikai eszközökre gondolsz a "bármi" alatt.
"Ha igazán ki szeretnéd élvezni a jobb  hangszóró előnyét, akkor legalább még a fejegységet is cseréld ki valami minőségibb darabra."  eljen
"Egyébként hiába raksz bele jobb hangszórót, ha a fej nem tudja jobban "táplálni". Szegény azt ad ki, amit kap...." - Ez sem eggészen így van. Persze a sz@r minőségű jelből nem fog  a jobb hangszóró sem csodát művelni, de könnyen lehet, hogy nem a fej a leggyengébb láncszem a körben hanem a 10+ éves hangszórók, és már azok cseréjével is jelentős javulást fog elérni  smile
"Egy jobb fej + jobb hangszórók és mosolyogni fogsz!"   eljen
mindazontúl hogy folyamatosan Szhopatjátok egymást, ami ellen semmi kifogásom, -mert nem engem érint- de azért csak halkan megjegyzem hogy szerintem felesleges egymás kommentjeinek szó szerinti bhasztatása.

Persze ha örömet okoz akkor oké, értem én hogy perverzek vagytok, de szerintem a júzerek nagy része megérti a GSR által írottakat, -ebbe- totál felesleges volt belekötni és végigvesézni.

Úgy gondolom hogy a fórumon néha eluralkodó "egymás bokázása" nem jó irány, és sokszor talán jobb nem válaszolni. ez a fenti válasz is teljesen felesleges volt.

szerintem. akár mindkettőt kimoderálhatjátok, az lenne a legtisztább.
 Wink
insallah
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15389 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 16:55:13 »

mindazontúl hogy folyamatosan Szhopatjátok egymást, ami ellen semmi kifogásom, -mert nem engem érint- de azért csak halkan megjegyzem hogy szerintem felesleges egymás kommentjeinek szó szerinti bhasztatása.

Persze ha örömet okoz akkor oké, értem én hogy perverzek vagytok, de szerintem a júzerek nagy része megérti a GSR által írottakat, -ebbe- totál felesleges volt belekötni és végigvesézni.

Úgy gondolom hogy a fórumon néha eluralkodó "egymás bokázása" nem jó irány, és sokszor talán jobb nem válaszolni. ez a fenti válasz is teljesen felesleges volt.

szerintem. akár mindkettőt kimoderálhatjátok, az lenne a legtisztább.
 Wink
insallah
Ezt a hsz-t nem azért írtam, hogy Tipcsit szivassam, hanem mertaz idézett komment helyesbítésre szorult. Szerintem egyáltalán nem volt fölösleges. Az utolsó három hsz közül a tiéd a legfölöslegesebb  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15390 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 17:00:07 »

Nem igazán van eleje a gondolatnak, de szívesen lefikázom bármikor a zenédet  hehe

Múltkor elég kevésbé volt kész....az sem tetszett. Mondjuk az sem érdekel ha ez sem tetszik, nem is neked lett csinálva.  hehe
Csak hátha nem vagy annyira botfülű és talán hallasz némi különbséget a múltkorihoz képest.   eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.14 hétfő, 17:34:27 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15391 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 17:02:49 »

Ezt a hsz-t nem azért írtam, hogy Tipcsit szivassam, hanem mertaz idézett komment helyesbítésre szorult. Szerintem egyáltalán nem volt fölösleges. Az utolsó három hsz közül a tiéd a legfölöslegesebb  hehe

Teljes mértékben egyet értek Arabic-al!
Nem szorul kiegészítésre, amit írtam.  levele
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15392 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 17:28:43 »

Teljes mértékben egyet értek Arabic-al!
Nem szorul kiegészítésre, amit írtam.  levele
Persze, hogy egyetértesz vele. "Az ellenségem ellensége a barátom"  hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15393 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 17:31:57 »

Persze, hogy egyetértesz vele. "Az ellenségem ellensége a barátom"  hehe

Neked ellenséged Arabic? Ezt most ő is megtudta legalább....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
siky
Vendég
« Új hozzászólás #15394 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 18:28:32 »

Neked ellenséged Arabic? Ezt most ő is megtudta legalább....
Ebben a szituációban igen, de mindegy, ne kezdjük el megint!
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15395 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 18:30:04 »

Ebben a szituációban igen, de mindegy, ne kezdjük el megint!

Megint?
Én veled nem kezdek semmit......nemhogy megint! Ne is próbálkozz! Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #15396 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 18:50:12 »

Megint?
Én veled nem kezdek semmit......nemhogy megint! Ne is próbálkozz! Cool
Múltkor valahol volt szó róla, hogy néha már erősen unalmasak ezek a műviták. Na, ez most pont olyan.

(Amúgy hogy is van ez a DIN dolog? A 2 DIN-es fejek mind ugyanakkorák, nem?  eplus2 )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15397 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 19:02:39 »

Múltkor valahol volt szó róla, hogy néha már erősen unalmasak ezek a műviták. Na, ez most pont olyan.

(Amúgy hogy is van ez a DIN dolog? A 2 DIN-es fejek mind ugyanakkorák, nem?  eplus2 )
Domi!

Tudod, hogy én nem vitatkozom.
Elmondom az valóságot.......a többiek meg a magukét!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #15398 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 19:05:28 »

Domi!

Tudod, hogy én nem vitatkozom.
Elmondom az valóságot.......a többiek meg a magukét!  hehe
neked mindig igazad van!és mi jár annak akinek igaza van? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15399 Dátum: 2014.07.14 hétfő, 19:08:13 »

neked mindig igazad van!és mi jár annak akinek igaza van? eplus2
A nagy pofája!  hehe
Egyébként amióta tökéletes lettem, elmúlt a szerénységem.  Cheesy
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 301 302 303 304 305 306 307 [308] 309 310 311 312 313 314 315 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.