Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:55:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593423 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #15650 Dátum: 2014.09.23 kedd, 09:22:03 »

Végre kééész!

Be lett pakolva egy kis muzsika taps
Gyári Sony fej mellé bekerült egy funky Alpine MRV-F300-es négycsatornás erősítő:
http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/erosito/alpine-mrv-f300.html
Ez az erősítő meghajt egy Focal ISS-165ös első szettet:
http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/focal-iss-165.html
...meg egy jófajta Alpine SBG 1044-es reflex mélyládát:
http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/melynyomo/alpine-sbg-1044br.html

A két első ajtó kapott teljes STP Silver zajszigetelést.
Nagyon bitang lett, van benne erő rendesen, de a hangzása is nagyon tetszetős.

...Arabicot lenyomom mostmár HiFiben (vagy sem)  eplus2
szép-szép, de azért nézd össze a komponensek közötti kicsiny differenciát...  eplus2

a cm-ket meg hagyjuk...
a ccm-ek  meg tökéletesek, nekünk ez is elég.

a jó behangolás még egy fontos dolog, viszont kíváncsi leszek rá. a focal egyébként egy szép szett. anno én is nézegettem, de a "belépő szint" szettnél sok más jobb -kicsivel- van sajnos ár/értékben.

gratula hozzá, mennyiből állt meg?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #15651 Dátum: 2014.09.23 kedd, 09:29:51 »

ezekszerint már csekkoltad a méretét is... eplus2

Használhattok közös sámlit is... hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
PensaCola
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 242



« Új hozzászólás #15652 Dátum: 2014.09.23 kedd, 10:20:29 »

szép-szép, de azért nézd össze a komponensek közötti kicsiny differenciát...  eplus2

a cm-ket meg hagyjuk...
a ccm-ek  meg tökéletesek, nekünk ez is elég.

a jó behangolás még egy fontos dolog, viszont kíváncsi leszek rá. a focal egyébként egy szép szett. anno én is nézegettem, de a "belépő szint" szettnél sok más jobb -kicsivel- van sajnos ár/értékben.

gratula hozzá, mennyiből állt meg?

Jó persze van differencia, de majd a fül eldönti mennyi is Smiley Árakoról, majd személyesen  wow1, nem akarom, hogy bárki is irigykedjen, aztán meg utánanézzen, hogy honnan is vannak ezek a milliárdok!  hehe
Naplózva

MKIV  1.8  TDCi  125 LE  Ghia Executive, 18" 5Y
PensaCola
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 242



« Új hozzászólás #15653 Dátum: 2014.09.23 kedd, 10:22:07 »

...is. nyes
Cheesy Legyorsúlni nem naon tudtuk egymást, ezért lesz kis "belső verseny" a HiFiben, az csak pénz kérdés  szomoru1
Naplózva

MKIV  1.8  TDCi  125 LE  Ghia Executive, 18" 5Y
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #15654 Dátum: 2014.09.23 kedd, 10:37:32 »

Cheesy Legyorsúlni nem naon tudtuk egymást, ezért lesz kis "belső verseny" a HiFiben, az csak pénz kérdés  szomoru1
Wink poigneemain git
Naplózva
Bulba
Vendég
« Új hozzászólás #15655 Dátum: 2014.09.25 csütörtök, 14:46:39 »

Nem válaszol, csak kérdez. vigyor3

Azért válaszol is (ha épp erre jár). :-)

Azért gondoltam a cserét, mert ehhez nem kapok (emberi áron) navigációs CD-t. A Densohoz úgy tudom van és nekem fontos lenne, hogy a kormány melletti "távirányító" simán beköthető legyen. Nem tudom, hogy ez idegen fejegységnél megoldható-e, gondoltam a gyárinál igen.
A bluetotth-hoz semmi extra beállítást nem találtam. Egy darabig működött, azután fogta magát és nem.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15656 Dátum: 2014.09.25 csütörtök, 14:55:14 »

Azért válaszol is (ha épp erre jár). :-)

Azért gondoltam a cserét, mert ehhez nem kapok (emberi áron) navigációs CD-t. A Densohoz úgy tudom van és nekem fontos lenne, hogy a kormány melletti "távirányító" simán beköthető legyen. Nem tudom, hogy ez idegen fejegységnél megoldható-e, gondoltam a gyárinál igen.
A bluetotth-hoz semmi extra beállítást nem találtam. Egy darabig működött, azután fogta magát és nem.
BT modult lehúzod a stekkerről és visszadugod (hideg reset), utána működni fog.  wave
Densoban csalódni fogsz! Igo után nagyon gagyi, ráadásul rossz helyen is van lent.

Aláírásba tedd be milyen autód van!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #15657 Dátum: 2014.09.28 vasárnap, 09:22:56 »

Sziasztok

Van egy olyan gondom, hogy x időnként nem indul el a fejegység a kocsiban.
Csak jön egy fix kép 1-9ig számokkal és a klima információ.
Leveszem az aksit utána minden ok.
Tipust nem vágom, 2004-es auto, nagy érintő navis. :-)

Naplózva
Bulba
Vendég
« Új hozzászólás #15658 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 10:10:43 »

BT modult lehúzod a stekkerről és visszadugod (hideg reset), utána működni fog.  wave
Densoban csalódni fogsz! Igo után nagyon gagyi, ráadásul rossz helyen is van lent.

Aláírásba tedd be milyen autód van!

Köszi!
Mi az a BT modul és hol kell lehúzni?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15659 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 10:13:08 »

Köszi!
Mi az a BT modul és hol kell lehúzni?


Hát ha le akarod húzni a BT-t, akkor óvatosan, mert jogszabályokban otthon van.....   eplus2
Meghúzni hamarabb engedi magát!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15660 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 10:32:32 »

Köszi!
Mi az a BT modul és hol kell lehúzni?
Profilodból nem derül ki merre laksz. Ha holnap eljössz minitalira, akkor tudok segíteni, lehet működni is fog.
BT az Bluetooth modul. Középkonzol alatt van majdnem a tűzfalnál.


Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #15661 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 11:11:21 »

Profilodból nem derül ki merre laksz. Ha holnap eljössz minitalira, akkor tudok segíteni, lehet működni is fog.
BT az Bluetooth modul. Középkonzol alatt van majdnem a tűzfalnál.


Ha már csak így lehúzgálod a BT modulokat, keresek MKIV-be usb csatisat.  eplus2 Ja és persze a beszerzési ár feléért megveszem.  hehe
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15662 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 11:24:15 »

Ha már csak így lehúzgálod a BT modulokat, keresek MKIV-be usb csatisat.  eplus2 Ja és persze a beszerzési ár feléért megveszem.  hehe
Keressél!  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #15663 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 11:34:24 »

Keressél!  vigyor3

Rosszul fogalmaztam. Jelezném feléd hogy vevő lennék rá. Vagy nem. Nagyon gondolkodom egy androidos fejegységben. Csak félek hogy a papíron szépnek tűnő tudás mellé rettenetes hang párosul. És szeretem ha a zene jól szól.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15664 Dátum: 2014.10.02 csütörtök, 13:45:11 »

Rosszul fogalmaztam. Jelezném feléd hogy vevő lennék rá. Vagy nem. Nagyon gondolkodom egy androidos fejegységben. Csak félek hogy a papíron szépnek tűnő tudás mellé rettenetes hang párosul. És szeretem ha a zene jól szól.
Miért felém jelzed? Nekem nincs. vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #15665 Dátum: 2014.10.03 péntek, 15:10:17 »

Sziasztok! Magas sugárzóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Talán picit túl magasnak érzem a hangot belőlük.
Egy hertz komponens szettet hajtok elöl.
Mi történik hangzásban, ha megcserélem a "csipogók" polaritását?
Szett tartalma:
Hertz ET 26.5 magassugárzó: http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/hertz-et-26.5.html
Hertz ch 200 hangváltó: :  Smiley Smiley  http://s019.radikal.ru/i632/1206/c7/e5c48e16af41.jpg
Erről a témáról nem igazán találtam leírást. Gondoltam megkérdem mielőtt megcserélném őket.
a mélynyomóm fordítva van bekötve, és jobbnak is vélem a hangzását.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.03 péntek, 15:12:37 írta mobster » Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
atadzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 208


E-mail
« Új hozzászólás #15666 Dátum: 2014.10.03 péntek, 19:09:27 »

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Blaupunkt TravelPilot Dx kötési rajz kellene.
Sajna a szerelő nem tudja bekötni a kormány kapcsolót.
A többi meg van csak az nem megy.
Köszi
Naplózva

2001.07. MKIII 2.0 TDDI 115 LE Turnier
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15667 Dátum: 2014.10.03 péntek, 19:10:46 »

Sziasztok! Magas sugárzóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Talán picit túl magasnak érzem a hangot belőlük.
Egy hertz komponens szettet hajtok elöl.
Mi történik hangzásban, ha megcserélem a "csipogók" polaritását?
Szett tartalma:
Hertz ET 26.5 magassugárzó: http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/hertz-et-26.5.html
Hertz ch 200 hangváltó: :  Smiley Smiley  http://s019.radikal.ru/i632/1206/c7/e5c48e16af41.jpg
Erről a témáról nem igazán találtam leírást. Gondoltam megkérdem mielőtt megcserélném őket.
a mélynyomóm fordítva van bekötve, és jobbnak is vélem a hangzását.

Mi történik ha megfordítod? Fázist fordítasz. Nem lesz halkabb.
Állítsd 0-ra a magas és mély hang kiemelést (FLAT) és a zeneszámok ne legyenek "mókolva" túlvezérelve. Így nem szabad "soknak" lennie....
A mély sugárzó fázis fordítása is a fáziseltolás miatt szokásos és a különféle kialakítású ládáknak előnyére/hátrányára válik.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15668 Dátum: 2014.10.03 péntek, 21:12:21 »

Sziasztok! Magas sugárzóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Talán picit túl magasnak érzem a hangot belőlük.
Egy hertz komponens szettet hajtok elöl.
Mi történik hangzásban, ha megcserélem a "csipogók" polaritását?
Szett tartalma:
Hertz ET 26.5 magassugárzó: http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/hertz-et-26.5.html
Hertz ch 200 hangváltó: :  Smiley Smiley  http://s019.radikal.ru/i632/1206/c7/e5c48e16af41.jpg
Erről a témáról nem igazán találtam leírást. Gondoltam megkérdem mielőtt megcserélném őket.
a mélynyomóm fordítva van bekötve, és jobbnak is vélem a hangzását.
Ha megfordítod a polaritást nagy valószínűséggel a hangképet is elintézed, a magas tartomány ellenfázisba kerül, a hang "szétugrik" a két magassugárzóra. Mindenestre korrekt válaszhoz nem ártana tudni mik a rendszer többi elemei.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #15669 Dátum: 2014.10.03 péntek, 21:43:23 »

Ha megfordítod a polaritást nagy valószínűséggel a hangképet is elintézed, a magas tartomány ellenfázisba kerül, a hang "szétugrik" a két magassugárzóra. Mindenestre korrekt válaszhoz nem ártana tudni mik a rendszer többi elemei.
A rendszerem:
erősítő:  http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/erosito/ground-zero-gzia-4115hpx.html
első szett: [http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/hertz-esk-165l.5.html
mélynyomó: http://pitoncaraudio.hu/subwooferek/30-cm/dld/dld-acoustics-dld-acoustics-500-uj-szivacs-szellel.html
fejegység: http://www.sony.hu/support/hu/content/cnt-specs/MEX-BT3900U/list

 wave
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #15670 Dátum: 2014.10.03 péntek, 21:47:22 »

Mi történik ha megfordítod? Fázist fordítasz. Nem lesz halkabb.
Állítsd 0-ra a magas és mély hang kiemelést (FLAT) és a zeneszámok ne legyenek "mókolva" túlvezérelve. Így nem szabad "soknak" lennie....
A mély sugárzó fázis fordítása is a fáziseltolás miatt szokásos és a különféle kialakítású ládáknak előnyére/hátrányára válik.
Szia!
Lehet, hogy csak fader-el hátra kellene helyezni jobban a hangot. A probléma az, hogy bent van a hátsó ajtókban a gyári hangszóró.... Kikötöm őket, és megpróbálom úgy.
Neked van bent valami a hátsó ajtókban?  worship
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15671 Dátum: 2014.10.03 péntek, 21:58:32 »

Az első tippem talán a fej. Az olcsóbb Sonyk - legalábbis amiket hallottam - hajlamosak a magas tartomány felé húzni. A Hertz ESK elég jó cucc, képes megmutatni a rendszer elemeinek hibáit és a te esetedben szerintem pont ezt is teszi.
Az erősítő csak a mélyládát hajtja, vagy az első szettet is?
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #15672 Dátum: 2014.10.03 péntek, 22:11:31 »

Az első tippem talán a fej. Az olcsóbb Sonyk - legalábbis amiket hallottam - hajlamosak a magas tartomány felé húzni. A Hertz ESK elég jó cucc, képes megmutatni a rendszer elemeinek hibáit és a te esetedben szerintem pont ezt is teszi.
Az erősítő csak a mélyládát hajtja, vagy az első szettet is?
Érzem én, hogy ez a fejegység nem volt életem legjobb gondolata. Amúgy az erősítő az hajtja az első szettet is, és hídban a mélynyomót. Amúgy te használsz valamit a hátsó ajtókban? Lehet ha jobban fader-elném hátra akkor jobb lenne, de így ebben a konfigban belerondít a gyári ovál pár a hátsóajtókban...
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15673 Dátum: 2014.10.03 péntek, 22:20:55 »

Érzem én, hogy ez a fejegység nem volt életem legjobb gondolata. Amúgy az erősítő az hajtja az első szettet is, és hídban a mélynyomót. Amúgy te használsz valamit a hátsó ajtókban? Lehet ha jobban fader-elném hátra akkor jobb lenne, de így ebben a konfigban belerondít a gyári ovál pár a hátsóajtókban...
Próbáld ki a fejen a következő beállításokat: az első szett 80Hz-től induljon, a mélynyomó 120-ig szóljon és az erősítőn adjál kicsit több kakaót a mélyládának. Ahogy GSR is írta mindezt 0 magas-mély hangszínnél csináld és az összes hang mókoló, bass expander meg a franc tudja milyen elektronikát kapcsold ki.
A hátra fader nem túl jó ötlet, a hangnak elölről kell szólni, a gyári hangszórók a Hertz-hez képest eleve szegényesek a magas hangok terén, ők szinte kizárt, hogy bekavarjanak a magasakba.

Nekem a hátsó ajtókban koax Infinity-k vannak, elöl pedig szintén Infinity komponens szett.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.03 péntek, 22:23:15 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #15674 Dátum: 2014.10.03 péntek, 23:22:48 »

Próbáld ki a fejen a következő beállításokat: az első szett 80Hz-től induljon, a mélynyomó 120-ig szóljon és az erősítőn adjál kicsit több kakaót a mélyládának. Ahogy GSR is írta mindezt 0 magas-mély hangszínnél csináld és az összes hang mókoló, bass expander meg a franc tudja milyen elektronikát kapcsold ki.
A hátra fader nem túl jó ötlet, a hangnak elölről kell szólni, a gyári hangszórók a Hertz-hez képest eleve szegényesek a magas hangok terén, ők szinte kizárt, hogy bekavarjanak a magasakba.

Nekem a hátsó ajtókban koax Infinity-k vannak, elöl pedig szintén Infinity komponens szett.
Holnap kiprobalom az altalad irtakat. Sok helyen olvasom,h a hatso ajtoban levo hangszorok beleronditanak a szinpad kepbe. Errol mi a velemenyed annak ellenere,h neked ott is vannak?
Koszi a tanacsokat
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #15675 Dátum: 2014.10.03 péntek, 23:41:07 »

Holnap kiprobalom az altalad irtakat. Sok helyen olvasom,h a hatso ajtoban levo hangszorok beleronditanak a szinpad kepbe. Errol mi a velemenyed annak ellenere,h neked ott is vannak?
Koszi a tanacsokat
Tényleg belerondít, az enyémben a Pioneer fej hallgatási pozíciója az első ülésekre van állítva, így a hátsó ajtó hangszórói minimális szinten zavarják a hangképet. Nagyjából a műszerfal vonalából szól a zene, nem pedig a motorháztető környékéről, ahogy igazán kellene.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15676 Dátum: 2014.10.04 szombat, 01:40:38 »

Szia!
Lehet, hogy csak fader-el hátra kellene helyezni jobban a hangot. A probléma az, hogy bent van a hátsó ajtókban a gyári hangszóró.... Kikötöm őket, és megpróbálom úgy.
Neked van bent valami a hátsó ajtókban?  worship
Van. Ugyanolyan pioneer, mint elől csal elől ugye ott vannak a magasak.
Bár a színpad a bal egyre van belőle, ezért lehúzza a hátsókat a fejegység.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #15677 Dátum: 2014.10.04 szombat, 21:41:08 »

Sziasztok! Magas sugárzóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Talán picit túl magasnak érzem a hangot belőlük.
Egy hertz komponens szettet hajtok elöl.
Mi történik hangzásban, ha megcserélem a "csipogók" polaritását?
Szett tartalma:
Hertz ET 26.5 magassugárzó: http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/hangszoro/hertz-et-26.5.html
Hertz ch 200 hangváltó: :  Smiley Smiley  http://s019.radikal.ru/i632/1206/c7/e5c48e16af41.jpg
Erről a témáról nem igazán találtam leírást. Gondoltam megkérdem mielőtt megcserélném őket.
a mélynyomóm fordítva van bekötve, és jobbnak is vélem a hangzását.
eSTét...
Megnézve a komponenseket,sztem összességében  az erősitőben van a hiba,valamint a mélyközép poziciója /nem felfelé néz/
miatt is 'halkabb' ,nem tud lépést tartani a magassal.Az erősitők nagyban befolyásolják a hang milyenségét,..gondolom ezzel nem mondtam újat.De a többi komponensek,főleg a fej sokkal többre tenné hivatottá a rendszert.

Az első szett beállitása 50-60hz-től hangerő,és strapabirás kérdése,flat hangszin, magas ha sok -3db,ha lehet állitani.


Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Bulba
Vendég
« Új hozzászólás #15678 Dátum: 2014.10.06 hétfő, 07:47:19 »

Profilodból nem derül ki merre laksz. Ha holnap eljössz minitalira, akkor tudok segíteni, lehet működni is fog.
BT az Bluetooth modul. Középkonzol alatt van majdnem a tűzfalnál.

Szokás szerint időben reagálok... :-)
Budapesti vagyok, de nem tudom megígérni a minitalit. Egyébként hol és mikor szokott lenni?
Amúgy nem tudnál küldeni egy képet vagy egy mórickarajzot arról, hogy merre keressem a cuccot?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15679 Dátum: 2014.10.06 hétfő, 07:55:33 »

Szokás szerint időben reagálok... :-)
Budapesti vagyok, de nem tudom megígérni a minitalit. Egyébként hol és mikor szokott lenni?
Amúgy nem tudnál küldeni egy képet vagy egy mórickarajzot arról, hogy merre keressem a cuccot?


Na de ilyet kérni stifflertől/stifflerről....ráadásul nyilvánosban?   laugh  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15680 Dátum: 2014.10.06 hétfő, 08:26:22 »

Szokás szerint időben reagálok... :-)
Budapesti vagyok, de nem tudom megígérni a minitalit. Egyébként hol és mikor szokott lenni?
Amúgy nem tudnál küldeni egy képet vagy egy mórickarajzot arról, hogy merre keressem a cuccot?
Minitali minden hónap első péntekén (múlt héten volt  Cheesy). Van saját topicja, ott tájékozódhatsz.
Móricka rajzot küldhetek, jót röhögünk és a BT modulod még mindig nem fog működni.  vigyor3
Küldtem privát üzenetet.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #15681 Dátum: 2014.10.07 kedd, 14:07:21 »

Cheesy Legyorsúlni nem naon tudtuk egymást, ezért lesz kis "belső verseny" a HiFiben, az csak pénz kérdés  szomoru1
A talin nem tudtalak 'hova tenni'...de ma a képről beugrott a nick neved.....
Majd segitek eldönteni a dolgot  Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #15682 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:02:58 »

Sziasztok
Műszerészt keresek aki látott már valószínűleg Denso navit.......
Tudnátok ajánlani vkit?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15683 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:27:02 »

Sziasztok
Műszerészt keresek aki látott már valószínűleg Denso navit.......
Tudnátok ajánlani vkit?
Mi a baja?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #15684 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:29:12 »

Mi a baja?


Nem jó.  hehe
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #15685 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:30:21 »

Sziasztok
Műszerészt keresek aki látott már valószínűleg Denso navit.......
Tudnátok ajánlani vkit?


Zsoelnek van egy Jánosmester nevű cimborája....talán ő látott már ilyet.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #15686 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:41:33 »

Mi a baja?

Elindul , majd következő indításnál csak lefagyott képernyőt ad be 6 számmal és klíma infoval....
Csak reset utan javul meg  :-(
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15687 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:41:36 »

Mi a baja?

Egy város. Ezért nagybetűvel kell írni.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #15688 Dátum: 2014.10.07 kedd, 21:49:59 »



Zsoelnek van egy Jánosmester nevű cimborája....talán ő látott már ilyet.

Megkérdezem. Köszönöm
:-)
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #15689 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:03:38 »

Sziasztok,

rádió jelet hogyan lehetne erősebbé tenni? Antenna csere vagy van valamiféle erősítő?

Ja, és a normál külső maradjon, ne legyen 2méteres antenna mint az összes Lengyel autón. vigyor3

Üdv: Zoli
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15690 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:36:00 »

Sziasztok,

rádió jelet hogyan lehetne erősebbé tenni? Antenna csere vagy van valamiféle erősítő?

Ja, és a normál külső maradjon, ne legyen 2méteres antenna mint az összes Lengyel autón. vigyor3

Üdv: Zoli

Miért nem elég a rádió jel? Elég az...
Kapcsold ki a LOC gombot.  vigyor3

Lehet venni ilyen henger alakú erősítőt, amit a fejegység mögé kell rakni az antenna kábel és a fejegység közé és egy kapcsolt +12-őt adni neki (el. antenna).
VW-kben régebben gyári felszerelés volt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #15691 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:42:15 »

Miért nem elég a rádió jel? Elég az...
Kapcsold ki a LOC gombot.  vigyor3

Lehet venni ilyen henger alakú erősítőt, amit a fejegység mögé kell rakni az antenna kábel és a fejegység közé és egy kapcsolt +12-őt adni neki (el. antenna).
VW-kben régebben gyári felszerelés volt.

Nem tudom miért, de nem elég. vigyor3

És ez ér is valamit? (benzines topikban megszakértenéd a képet?)
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15692 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:44:33 »

Nem tudom miért, de nem elég. vigyor3

És ez ér is valamit? (benzines topikban megszakértenéd a képet?)

Ér valamit.....de nem értem, hogy tényleg mi a problem...... AF-ed van?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #15693 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:47:06 »

Ér valamit.....de nem értem, hogy tényleg mi a problem...... AF-ed van?

Néha elég gyengének érzem a vételt. Mondjuk lehet el van már rozsdásodva vagy oxidálódva az antenna is, mert nem is tudom lecsavarni. vigyor3

Biztos van, de mi az az AF?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15694 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:51:28 »

Néha elég gyengének érzem a vételt. Mondjuk lehet el van már rozsdásodva vagy oxidálódva az antenna is, mert nem is tudom lecsavarni. vigyor3

Biztos van, de mi az az AF?

Te érzed a vételt? Akkor nem lehet gyenge!  eplus2
AF = frekvencia követés
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #15695 Dátum: 2014.10.08 szerda, 20:52:51 »

Te érzed a vételt? Akkor nem lehet gyenge!  eplus2
AF = frekvencia követés

Én az eladást is. vigyor3

Jó, azmiaz? Hogy mindig a legjobb minőségben keresi ki az épp beállított csatornát? Mert szerintem van olyanom. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15696 Dátum: 2014.10.08 szerda, 23:49:21 »

Néha elég gyengének érzem a vételt. Mondjuk lehet el van már rozsdásodva vagy oxidálódva az antenna is, mert nem is tudom lecsavarni. vigyor3

Biztos van, de mi az az AF?
Mi a hiba jelenség?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15697 Dátum: 2014.10.08 szerda, 23:51:04 »

Mi a hiba jelenség?
Ott írja. 20:47:06
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15698 Dátum: 2014.10.08 szerda, 23:55:06 »

Ott írja. 20:47:06
Jó és hol? Városban jó? Városon kívül meg használhatatlan?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #15699 Dátum: 2014.10.09 csütörtök, 00:01:38 »

Jó és hol? Városban jó? Városon kívül meg használhatatlan?
Szerinted a rádió tudja, hogy a városban van vagy városon kívűl?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 [314] 315 316 317 318 319 320 321 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.139 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.