Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.17 péntek, 23:17:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4809372 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #7000 Dátum: 2007.11.16 péntek, 18:56:15 »

Sziasztok, egyik napról a másikra egyszerre elment a műszerfalvilágításom, a helyzetjelzőim, a bekapcsolva maradt lámpa-jelzőhang,a hátsólámpák tompított világításnál...Viszont a parkolólámpa állásnál ég külön-külön mindkét oldali,első-hátsó helyzetjelző is...
Ha tudja valaki ennek a rejtélynek a megoldását, légyszi' írja le ! Köszönöm
u.i.:néhány biztosítékot megnéztem a müsz.fal alatt és nem találtam kiégettet.....
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.16 péntek, 19:02:14 írta Mobula » Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #7001 Dátum: 2007.11.16 péntek, 19:06:57 »

Sziasztok, egyik napról a másikra egyszerre elment a ...
Nézz sztem körbe a motortéri táblán is.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7002 Dátum: 2007.11.16 péntek, 19:14:45 »

Sziasztok, egyik napról a másikra egyszerre elment a műszerfalvilágításom, a helyzetjelzőim, a bekapcsolva maradt lámpa-jelzőhang,a hátsólámpák tompított világításnál...Viszont a parkolólámpa állásnál ég külön-külön mindkét oldali,első-hátsó helyzetjelző is...
Ha tudja valaki ennek a rejtélynek a megoldását, légyszi' írja le ! Köszönöm
u.i.:néhány biztosítékot megnéztem a müsz.fal alatt és nem találtam kiégettet.....
Azért nézd át az összes biztit és relét is,meg a csatlakozókat.Párás az idő,érhetnek meglepetések...Ami gyanús azt fújd be wd-vel.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #7003 Dátum: 2007.11.16 péntek, 19:20:44 »

Halihó!Aki netalán épp ráér,írja már meg legyen szíves,hogy mennyi az 1.8-as benzines autó kipuf.csőjének az átmérője!!!!

én ráérek, de nem tudom
a kérdés körülbelül olyan, mint hogy "mennyivel repül egy fecske", de szerintem egy jó kipufogósnak nem probléma percek alatt bármilyen átmérőket összehozni
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7004 Dátum: 2007.11.16 péntek, 19:22:33 »

Sziasztok, egyik napról a másikra egyszerre elment a műszerfalvilágításom, a helyzetjelzőim, a bekapcsolva maradt lámpa-jelzőhang,a hátsólámpák tompított világításnál...Viszont a parkolólámpa állásnál ég külön-külön mindkét oldali,első-hátsó helyzetjelző is...
Ha tudja valaki ennek a rejtélynek a megoldását, légyszi' írja le ! Köszönöm
u.i.:néhány biztosítékot megnéztem a müsz.fal alatt és nem találtam kiégettet.....

Mikori az autó, MKI? Volt egy nem publikus visszahívás világításkapcsoló ügyben cserélni kellett kompletten. Nekem anno céges korába küldtek papírt solymár cserélte is.
Naplózva
Törpe
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új hozzászólás #7005 Dátum: 2007.11.16 péntek, 19:46:04 »

Üdv Mindenkinek!
Eddig én csak olvasgattam ezt a lapot ,és sok hasznos tanácsot kaptam mindenkitől.Írni nem igen sikerült ,de nyári gumit a többiek segítségével tudtam venni.
A kérésedre én tudok adni csak plexit pótom árért.Megegyezzünk.

Sziasztok!

Először is köszi mindenkinek, hogy a friss Mondeo tulajdonosokat (köztük engem is) mindenben segítitek! worship taps eljen

Ezek után lenne egy kérdésem: a műszerfal plexin van egy ciginyom (az előző tuláj sajnos dohányzott benne, hogy törném el a kezét gun). Sajnos nagyon csúnya és zavar! Lehet e cserélni magát a plexit vagy csak az egész műszerfalat?  Ha igen akkor annak mi a legegyszerűbb módja?

   
[/quote]
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.16 péntek, 19:48:46 írta Törpe » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7006 Dátum: 2007.11.16 péntek, 20:15:23 »

Halihó!Aki netalán épp ráér,írja már meg legyen szíves,hogy mennyi az 1.8-as benzines autó kipuf.csőjének az átmérője!!!!

én ráérek, de nem tudom
a kérdés körülbelül olyan, mint hogy "mennyivel repül egy fecske", de szerintem egy jó kipufogósnak nem probléma percek alatt bármilyen átmérőket összehozni
A jó kipuffossal az a gond,hogy akik itt vannak,azokra nem bízom az autót.Na annál azért többet jelent nekem.A csőátmérő csak az új hátsó dob miatt kellene.Nem gyárit akarok és ezért...ráadásul még a neten rendelve is olcsóbb ugyanaz mint amiket itt láttam...
Naplózva
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #7007 Dátum: 2007.11.16 péntek, 21:39:32 »

1996-os MK1 1.6 Tournier és eddig a világításnak semmi baja sem volt...


Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7008 Dátum: 2007.11.16 péntek, 21:57:48 »

1996-os MK1 1.6 Tournier és eddig a világításnak semmi baja sem volt...



Azoknál már nemigen kellene kontakthibának lenni.Dehát az ördög nem alszik.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7009 Dátum: 2007.11.16 péntek, 21:59:59 »

1996-os MK1 1.6 Tournier és eddig a világításnak semmi baja sem volt...



Bár jut szembe,nekem az elsó nagytaliről hazafelé menet ment el a világítás és a kapcsolónál volt bibi...amikor megmozgattam akkor meg jó lett.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7010 Dátum: 2007.11.16 péntek, 22:02:56 »

1996-os MK1 1.6 Tournier és eddig a világításnak semmi baja sem volt...



Bár jut szembe,nekem az elsó nagytaliről hazafelé menet ment el a világítás és a kapcsolónál volt bibi...amikor megmozgattam akkor meg jó lett.

Sima kapcsolóm van több darab kiszerelt - (csak hátsó ködlámpások) priv keress meg ha Dunakeszi nincs messze
Naplózva
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #7011 Dátum: 2007.11.16 péntek, 22:22:52 »

1996-os MK1 1.6 Tournier és eddig a világításnak semmi baja sem volt...



Bár jut szembe,nekem az elsó nagytaliről hazafelé menet ment el a világítás és a kapcsolónál volt bibi...amikor megmozgattam akkor meg jó lett.

Sima kapcsolóm van több darab kiszerelt - (csak hátsó ködlámpások) priv keress meg ha Dunakeszi nincs messze
Köszi,
megnézem rossz-e a kapcsoló
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7012 Dátum: 2007.11.16 péntek, 22:36:33 »


Sziasztok

A vezetőoldali ablakot amikor felhúzom nem megy fel teljesen. Felhúzás közben az ablak hátsó sarka az ajtó teteje előtt pár centivel kifelé kezd menni. Teljesen felhúzni csak úgytudom, hogy kintről visszanyomva húzom fel. Az emelő motor működik. Mi a teendő? Motor csere?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7013 Dátum: 2007.11.16 péntek, 22:41:08 »


Sziasztok

A vezetőoldali ablakot amikor felhúzom nem megy fel teljesen. Felhúzás közben az ablak hátsó sarka az ajtó teteje előtt pár centivel kifelé kezd menni. Teljesen felhúzni csak úgytudom, hogy kintről visszanyomva húzom fel. Az emelő motor működik. Mi a teendő? Motor csere?

Elkopott a vízlehúzó és beengedi a szennyeződést vagy maga a lehúzóba akad meg az ablak. Más is elkoszolódhatott az ajtóban a mechanika részen. Első körben szétszedném kitakarítanám és utána döntenék, hogy kell-e csere.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7014 Dátum: 2007.11.16 péntek, 23:07:02 »


Sziasztok

A vezetőoldali ablakot amikor felhúzom nem megy fel teljesen. Felhúzás közben az ablak hátsó sarka az ajtó teteje előtt pár centivel kifelé kezd menni. Teljesen felhúzni csak úgytudom, hogy kintről visszanyomva húzom fel. Az emelő motor működik. Mi a teendő? Motor csere?
Ha meg olyan szerencséd van mint nekem,akkor neked is műanyag foglalatban van az ablak és az el van törve.Nekem ugyanezt csinálta a mostani autó ablaka mint a Tiéd,a végén meg egyszer felhúzott állapotban bezúgott az ablak az ajtóba...majd be sz....m.Szétszedtem és kiderült,hogy a foglalat el volt repedve és egyszercsak eltört.Szerencsére(?) a másik autómé már aluból volt és kicseréltem üvegestül...
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #7015 Dátum: 2007.11.17 szombat, 00:43:01 »

na, nekem meg mostanában elkezdett szelelni valahol az ajtó, a tömítése, de a szalagot vizsgálgatva semmi baja, nem szakadt, nem öreg, egyszóval nem tudom hol szelelhet

először  hátsó ablakra gondoltam, ott a kézi felhúzásból hiányzott kb. 1 cm, de nem szűnt meg a szellőzés, eddig nem volt ilyen, azaz nyáron mindig nyitva volt az ablak
Naplózva
zola2
Vendég
« Új hozzászólás #7016 Dátum: 2007.11.17 szombat, 12:39:55 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7017 Dátum: 2007.11.17 szombat, 12:55:21 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav

Tankoltál már bele? nyes

A benzin egyáltalán nem jut el a motorig?
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #7018 Dátum: 2007.11.17 szombat, 12:59:30 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav

ha a gyújtást enyhén ráadod, egy kis zizegő hangot kell hallani hátulról, ez a benzinszivattyú
a motoron az injektorszelepek szétosztócsövén van egy bicikliszelep, azt óvatosan megnyomva lehet ellenőrizni a benzinnyomást, de ezt inkább a motor kikapcsolt állapotában felkialtas felkialtas felkialtas
Naplózva
zola2
Vendég
« Új hozzászólás #7019 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:02:09 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav

ha a gyújtást enyhén ráadod, egy kis zizegő hangot kell hallani hátulról, ez a benzinszivattyú
a motoron az injektorszelepek szétosztócsövén van egy bicikliszelep, azt óvatosan megnyomva lehet ellenőrizni a benzinnyomást, de ezt inkább a motor kikapcsolt állapotában felkialtas felkialtas felkialtas


igen van benne benzin és a pumpa is müködik hátul,néha elkapja de le is áll 1-2 másodperc után
Naplózva
zola2
Vendég
« Új hozzászólás #7020 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:05:41 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav

ha a gyújtást enyhén ráadod, egy kis zizegő hangot kell hallani hátulról, ez a benzinszivattyú
a motoron az injektorszelepek szétosztócsövén van egy bicikliszelep, azt óvatosan megnyomva lehet ellenőrizni a benzinnyomást, de ezt inkább a motor kikapcsolt állapotában felkialtas felkialtas felkialtas




azt hozzá kell tennem ,hogy  a vákum csövet lenyomta pár napja .


igen van benne benzin és a pumpa is müködik hátul,néha elkapja de le is áll 1-2 másodperc után
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #7021 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:16:50 »

zola,
de az is lehetséges, hogy a motor valahonnan falslevegőt kap, valamelyik szívócső elhasadt

de vannak itt nagyobb szakértők is, egy kicsit várj türelmesen
Naplózva
zola2
Vendég
« Új hozzászólás #7022 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:19:08 »

zola,
de az is lehetséges, hogy a motor valahonnan falslevegőt kap, valamelyik szívócső elhasadt




a vákumcsövek el vannak hasadva de igy jártam már pár napja,és igy is ment most olyan mintha a motorba nem jutna elegendö benzin
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7023 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:25:13 »

zola,
de az is lehetséges, hogy a motor valahonnan falslevegőt kap, valamelyik szívócső elhasadt




a vákumcsövek el vannak hasadva de igy jártam már pár napja,és igy is ment most olyan mintha a motorba nem jutna elegendö benzin

Na.pont ezt írtam Neked,csak nem ment el.A csöveket muszáj cserélni,mert minden össze van kötve mindennel.Ha valami nem jó,akkor más rész se fog működni....Vákuum is működteti az injektort ergo nincs vákuum nincs benzin....
Jobban jársz,ha az összeset átnézed.Érdemes rászánni egy délutánt....A "T" idom a gyújtótrafó alatt keresd,sok sikert....
Naplózva
zola2
Vendég
« Új hozzászólás #7024 Dátum: 2007.11.17 szombat, 13:53:55 »

zola,
de az is lehetséges, hogy a motor valahonnan falslevegőt kap, valamelyik szívócső elhasadt




a vákumcsövek el vannak hasadva de igy jártam már pár napja,és igy is ment most olyan mintha a motorba nem jutna elegendö benzin

Na.pont ezt írtam Neked,csak nem ment el.A csöveket muszáj cserélni,mert minden össze van kötve mindennel.Ha valami nem jó,akkor más rész se fog működni....Vákuum is működteti az injektort ergo nincs vákuum nincs benzin....
Jobban jársz,ha az összeset átnézed.Érdemes rászánni egy délutánt....A "T" idom a gyújtótrafó alatt keresd,sok sikert....




Nagyon köszönöm,megpróbálom.De a csöveket korábban már cseréltem és mindig az a vége,hogy széthasadnak.Esetleg tudsz mondani valamit,mi lehet ennek az oka? falbav
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7025 Dátum: 2007.11.17 szombat, 19:26:00 »


[/quote]
Látod ezt nem tudom.Ezzel a problémával még nem találkoztam.Nekem a csatlakozások voltak elrepedve,a csövek nem.Ha sűrűn csinál ilyet,akkor néha-néha kend át motorolajjal őket.Na ne annyira,hogy orrán-száján follyon csak finoman.Ha meg van elég pénz a kasszában,akkor a fémbevonatú csövek a megoldás-meg esztétikus is.De szerintem csak a megfelelő minőségű cső kérdése az egész.
Naplózva
BPeter01
Vendég
« Új hozzászólás #7026 Dátum: 2007.11.18 vasárnap, 12:58:08 »

hello! uj vagyok ,érdeködnék,hogy nem kap üzemanyagot a motor,tud-e valaki rá megoldást?auto tipus Mondeo 2000. benzines .,1994 évj.köszi. falbav falbav

A motortérben ott van az üzemanyagnyomás ellenörző mérőpont. Egy mechanikus nyomásmérővel mérj rá, miközben valaki gyújtásra teszi a gépet, aztán "beindítja".
Folyt. köv. (ha kell)
Naplózva
viking
Vendég
« Új hozzászólás #7027 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 13:21:42 »

Sziasztok!

Zörgök nagyon hátul. 1,8-as a kaszni, de az 5.ajtó 1,6 os darabról van.
A gyári szárny miatt cseéltem ki, de már bánom.
Nagyon zörög. Az ajtón van 2 hely, ahová mintha kéne tenni még gumbakot, de mindenhol azt a választ kapom, hogy oda nem kell. A kasznin van gumibak... sőt, meg is emelték egy kicsit. Zár utánállítás megtörtént, de semmi...
Most kell az ajtóra gumibak, vagy sem.. és ha nem akkor van valami tipp, hogy hogyan lehetne a zörgést megszöntetni?
Elöre is köszönöm!
Üdv,
Viking
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7028 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 13:38:32 »

Sziasztok!

Zörgök nagyon hátul. 1,8-as a kaszni, de az 5.ajtó 1,6 os darabról van.
A gyári szárny miatt cseéltem ki, de már bánom.
Nagyon zörög. Az ajtón van 2 hely, ahová mintha kéne tenni még gumbakot, de mindenhol azt a választ kapom, hogy oda nem kell. A kasznin van gumibak... sőt, meg is emelték egy kicsit. Zár utánállítás megtörtént, de semmi...
Most kell az ajtóra gumibak, vagy sem.. és ha nem akkor van valami tipp, hogy hogyan lehetne a zörgést megszöntetni?
Elöre is köszönöm!
Üdv,
Viking

Gumibak kell, a zárat meg úgy állítsd be, hogy a csomagtartó ajtó feszüljön, de még bezáródjon. Nekem megszűnt a zörgés, nyekergés őrőkre Tongue
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #7029 Dátum: 2007.11.19 hétfő, 22:34:34 »

Szia!

Nekem is hasonló "élményem" volt. Elment a müszerfal világtás,helyzetjelzők a városin és ködlámpán kívül nem volt semmilyen világitás az autón. Először a biztiket néztem meg,de mindegyik jó volt. A kapcsolót éppen ma szedtem szét és csináltam meg..be volt égve az egyik csatlakozója. Kicsitt megcsiszoltam visszaraktam és láss csodát azóta rendesen müködik és a világitás is okés!

Üdv
Miki

Sziasztok, egyik napról a másikra egyszerre elment a műszerfalvilágításom, a helyzetjelzőim, a bekapcsolva maradt lámpa-jelzőhang,a hátsólámpák tompított világításnál...Viszont a parkolólámpa állásnál ég külön-külön mindkét oldali,első-hátsó helyzetjelző is...
Ha tudja valaki ennek a rejtélynek a megoldását, légyszi' írja le ! Köszönöm
u.i.:néhány biztosítékot megnéztem a müsz.fal alatt és nem találtam kiégettet.....
Naplózva
Udo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7030 Dátum: 2007.11.21 szerda, 15:19:44 »

Üdv Mindenkinek!
Új vagyok a listán,ezért írnék egy keveset magamról.Most júliusban vettem egy 95-ös 1.8td kombi Mondeo-t.
A színe fekete, de legközelebb nem fekete autót veszek, ezt már 3 nappal a vétel után eldöntöttem...Az autóban
285ezer km biztosan van,ez reális is egy ilyen gépnél.Kisebb javítani valók vannak a kocsin a karosszérián, de
amúgy a kocsi szép állapotban van.Hátul a b oszlop mögött fóliázott, így egész gengszteresen néz ki.Nekem, és a bartátnőmnek is tetszik, bár nem az én stílusom.Sokat szállítok vele,így jól jön,hogy nem látnak be.A kocsi fogyasztása Németország oda-vissza 5.5, de tudni kell, hogy 110-nél nem nagyon gyorsabban,városban nem tudom,7 felett lehet talán. Idáig 15ezer km van benne általam,és nagyon megszerettem.Egy kérdésem lenne, szeretnék venni kutyarácsot az autóba.Kérdésem az, hogy  jó-e ez a rács bele?A tulaj sajnos nem tudja,nekem meg nincs kedvem a burkolatokat lekapni a semmiért!Válaszokat előre is köszönöm!Kép itt található   http://csomalin.elte.hu/~udo/mondeo/
Véber Máté 
Naplózva

MkI kombi TD 1995
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #7031 Dátum: 2007.11.21 szerda, 16:11:39 »

Egy kérdésem lenne, szeretnék venni kutyarácsot az autóba.

Én ezt venném:

Kutyarács

A Praktikerben is ilyen áron van. Universális, és nem autófüggő. Haver használja OFF Astrában megelégedéssel...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Udo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7032 Dátum: 2007.11.21 szerda, 16:51:36 »

Elfelejtettem írni,hogy nem kutya miatt kellene a rács, hanem szállítás céljából.
Nem szeretem, hogy előrecsúszik nagy fékezéskor egy-egy doboz.Tudom,ezt
nem erre találták ki.de az univerzális rács szerintem ennél sokkal gyengébb.
Valami megoldás kell, így ez tűnik a legpraktikusabbnak /vagy kisteher, de
nekem Mondeo kell:)/!
Máté 
Naplózva

MkI kombi TD 1995
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7033 Dátum: 2007.11.21 szerda, 18:43:01 »

Elfelejtettem írni,hogy nem kutya miatt kellene a rács, hanem szállítás céljából.
Nem szeretem, hogy előrecsúszik nagy fékezéskor egy-egy doboz.Tudom,ezt
nem erre találták ki.de az univerzális rács szerintem ennél sokkal gyengébb.
Valami megoldás kell, így ez tűnik a legpraktikusabbnak /vagy kisteher, de
nekem Mondeo kell:)/!
Máté 

Nem semmi vagy így megpakolni szerencsétlen autót! Shocked Utánfutó? Vagy vegyél bele csomagtér rolót és csak addig a magaságik pakolj. Nem csúszik előre és legalább hátra is kilátsz ami néha nem hátrány nyes
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7034 Dátum: 2007.11.21 szerda, 21:46:30 »

Nem semmi vagy így megpakolni szerencsétlen autót! Shocked Utánfutó? Vagy vegyél bele csomagtér rolót és csak addig a magaságik pakolj. Nem csúszik előre és legalább hátra is kilátsz ami néha nem hátrány nyes

Vagy gyári rács! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7035 Dátum: 2007.11.21 szerda, 21:59:56 »

Gondolom, a kombit arra találták ki, hogy olyan dolgokat szállítsunk benne, ami nem fér bele a  4 - 5 ajtósba.A plafonig való megpakolás nem feltétlen  = a kocsi agyonterhelésével. Dobozba lehet tenni pl. tollpihét is Wink . Egy hoszabbra tervezett nyaraláskor is meg lehet tömni a verdát csurig.Amúgy kicsit bután néz ki ( szerintem), ha egy üres kombi húz egy megpakolt futót...
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7036 Dátum: 2007.11.21 szerda, 22:04:52 »

Gondolom, a kombit arra találták ki, hogy olyan dolgokat szállítsunk benne, ami nem fér bele a  4 - 5 ajtósba.A plafonig való megpakolás nem feltétlen  = a kocsi agyonterhelésével. Dobozba lehet tenni pl. tollpihét is Wink . Egy hoszabbra tervezett nyaraláskor is meg lehet tömni a verdát csurig.Amúgy kicsit bután néz ki ( szerintem), ha egy üres kombi húz egy megpakolt futót...

Azt én sem értem, miért terhelte volna túl, mert nem írta, hogy nehéz cuccokat szállít.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #7037 Dátum: 2007.11.21 szerda, 22:29:13 »

én is akartam kutyarácsot, de rájöttem, hogy az izgága vizslám úgyis csak szétszedné a csomagteret, de lehet, hogy a rácsot is, úgyhogy a hátsó ülésen utazik, erős lefogással, néha kidugja a nyelvét és fülön nyal, ez csak először volt veszélyes
Naplózva
Udo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #7038 Dátum: 2007.11.22 csütörtök, 16:41:16 »

A kocsit már rossz rugókkal vettem, de rögtön ki is cseréltettem erősítettekre.
AMúgy ritkán kell vele cipekednem, nagyobb gond inkább az,hogy csomagtérroló alá nem fér be
mindig amit szállítok /nyomtatók dobozban,plusz A4-es papírok/, utastérbe pedig nem szívesen teszem, mert nem oda való.Ilyenkor ha egymásra pakolom, lehet, hogy erős fékezéskor előrecsúszik, és ez olyan,mint  a nyaktiló. Ezért kell a gyári kutyarács, és nem az univerzális,ami csak kutya ellen jó.Hol tudok utánanézni, hogy a képeken szereplő rács
jó-e a mondeo I-emhez?Amúgy 10ezerért adja a tulaj, szerintem jutányos áron.Bele is próbálhatom a kocsiba/csak 50 km-re kellene autókázni/, csak nem tudom, van-e ennek gyári kialakítása?Nem akarok feleslegesen rombolni!Sajnos gyári szám nincsen rajta, csak ennyi infóm van róla,mint  a képeken.
http://csomalin.elte.hu/~udo/mondeo/
Naplózva

MkI kombi TD 1995
napu
Vendég
« Új hozzászólás #7039 Dátum: 2007.11.23 péntek, 13:31:15 »

Az mkI minden  nyes taps
Naplózva
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #7040 Dátum: 2007.11.23 péntek, 16:44:41 »

Van valakinek ötlete arra, hogy ha tűzkarika csere után is kifúj az összeeresztésnél akkor mi az  egyszerű és olcsó megoldás?
Naplózva
Kacha
Vendég
« Új hozzászólás #7041 Dátum: 2007.11.23 péntek, 19:04:38 »

Üdv márkatásak!
Nekem (off) escortom van de egy kis segítség kéne!
2.0 16v 94-es mondihoz keresek ecu-t,ha esetleg tudtok valamit baráti áron azt megköszönöm! worship
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7042 Dátum: 2007.11.23 péntek, 19:25:20 »

Üdv márkatásak!
Nekem (off) escortom van de egy kis segítség kéne!
2.0 16v 94-es mondihoz keresek ecu-t,ha esetleg tudtok valamit baráti áron azt megköszönöm! worship
Szia!Küldtem privátot!
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7043 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:24:12 »

Sziasztok!  Ma volt a kicsikém szervízben a teljes téli átvizsgáláson! Kaptam egy elég nagy összegű árajanlatot. Aki ért hozza legyen szíves írja le, hogy megéri-e itt csináltatni vagy vigyem máshová!

Fékek:  eljen
Futómű:  eljen
Stabilizátor rúd/pálca:  11 899 Ft./ 2db + 6 400 munkadíj
Gyertyakábel szett:  12 911 Ft./szett + 2 250 md
Gyertya csere:  11 311 Ft./4 db + 2 600 md
Akkumulátor:  20 300 Ft./db

Mivel a kipufogó teljes hátsó szekciója hiányzik arra is kértem árajánlatot:
Kipufogó bilincs:  1 316 Ft./4 db
Szilent:  1 274 Ft./db
Kipufogócső:  3 608 Ft./db
Kipufogó első:  17 870 Ft./db + 4 500 md
Kipufogó hátsó:  17 713 Ft./db + 21 523 Ft./db + 4 500 md

Összesen:139 893 Ft.  falbav falbav falbav
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7044 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:47:26 »


A helyedben a gyertya+kábel cserét megcsinálnám sk.10 perc+gyertyakulcs...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7045 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:52:25 »


A helyedben a gyertya+kábel cserét megcsinálnám sk.10 perc+gyertyakulcs...
A gyertya darabja cromax ár:-1880ft/db,kábel 7810ft/szett...és máris faragtál
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7046 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:54:35 »


Szerintem akksit is találsz olcsóbban,prakti,tesco stb...pl. warta 15e....
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7047 Dátum: 2007.11.24 szombat, 19:59:34 »

Ezért kell a gyári kutyarács, és nem az univerzális,ami csak kutya ellen jó.Hol tudok utánanézni, hogy a képeken szereplő rács
jó-e a mondeo I-emhez?Amúgy 10ezerért adja a tulaj, szerintem jutányos áron.Bele is próbálhatom a kocsiba/csak 50 km-re kellene autókázni/, csak nem tudom, van-e ennek gyári kialakítása?Nem akarok feleslegesen rombolni!Sajnos gyári szám nincsen rajta, csak ennyi infóm van róla,mint  a képeken.
http://csomalin.elte.hu/~udo/mondeo/


Szia!

Ezt megnézd meg: http://www.vatera.hu/ford_mondeo_csomagter_elvalaszto_halo_43382382.html lehet, hogy jó!
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7048 Dátum: 2007.11.24 szombat, 20:01:52 »

Szerintem akksit is találsz olcsóbban,prakti,tesco stb...pl. warta 15e....

Az akksi Bosch 55Ah (20 000 pénz) szerintem ez egy elég korrekt ár!
Gyetya kulcs mennyibe kerü?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #7049 Dátum: 2007.11.24 szombat, 20:16:54 »

Szerintem akksit is találsz olcsóbban,prakti,tesco stb...pl. warta 15e....

Az akksi Bosch 55Ah (20 000 pénz) szerintem ez egy elég korrekt ár!
Gyetya kulcs mennyibe kerü?
Én vettem egyet 3 éve,volt 800ft,meg vettem egy másikat-csak a kulcs rész-400ft.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.096 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.