Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.14 kedd, 00:12:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: CAR-DVR - Menetrögzítő kamera  (Megtekintve 367158 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #500 Dátum: 2013.12.20 péntek, 12:07:08 »

Én több mint 1 éve használom, SanDisk Extreme kártyával, és kifogástalan.
Nem lehet, hogy a kártya a hideg-meleg hőingadozástól fekszik meg? Én azért vettem ezt az extreme kártyát, mert -40 - +85C között bírja, víz, pára, stb. álló.

Adok neki még egy esélyt, keresek egy ilyen extreme kártyát. Volt benne kingstone, maxell, tdk, noname. Mondjuk tény, hogy a hideg beáltával ette meg őket, de a "gagyi" fejegységemben lévő két, hasonló minősségű SD (navi és zene) meg már három éve működik.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #501 Dátum: 2013.12.20 péntek, 12:47:30 »

Adok neki még egy esélyt, keresek egy ilyen extreme kártyát. Volt benne kingstone, maxell, tdk, noname. Mondjuk tény, hogy a hideg beáltával ette meg őket, de a "gagyi" fejegységemben lévő két, hasonló minősségű SD (navi és zene) meg már három éve működik.

eBay-en barátibb az ára, mint itthon! Wink
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #502 Dátum: 2013.12.21 szombat, 00:45:36 »

eBay-en barátibb az ára, mint itthon! Wink

Most néztem ennek a maxell-nek az volt írva, hogy -25C foktól +85C fokig. Szóval egyenlőre inkább arra gyanakszom, hogy egy kalap....
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #503 Dátum: 2013.12.22 vasárnap, 11:00:00 »

Most néztem ennek a maxell-nek az volt írva, hogy -25C foktól +85C fokig. Szóval egyenlőre inkább arra gyanakszom, hogy egy kalap....

Akkor lehet a kameráddal lesz valami. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #504 Dátum: 2013.12.23 hétfő, 10:20:09 »

Akkor lehet a kameráddal lesz valami. Sad
Mintha ezzel kezdte volna  hehe
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #505 Dátum: 2013.12.23 hétfő, 11:05:40 »

Mintha ezzel kezdte volna  hehe

Nem, azzal, hogy az összes ilyen sz@r. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #506 Dátum: 2013.12.23 hétfő, 12:08:20 »

Nem, azzal, hogy az összes ilyen sz@r. Smiley

azt nem én mondtam
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #507 Dátum: 2014.01.07 kedd, 11:24:44 »

na arra jöttem rá, hogy esetleg az indítás az, ami hanyatvághatja a kártyát. Az indításkor mindenféle tüske jel végig megy itt+ott az autón és ez a cucc most rá van kötve a beltér világítás tápjára, hogy automatán bekapcsoljon meg ki. Szétszedem majd a tápját és megnézem, hogy van-e benne kondi és egyéb nyalánkság, hogy az ilyen dolgokat kiszűrje. Ha nincs, akkor ez lesz a gond.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #508 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 22:50:42 »

Elvileg megjött az én kamerám is, holnap megyek érte.
A kérdés: tápellátást ki hogy oldotta meg? Hosszútávon az biztos nem életképes megoldás, hogy lóg a madzag a semmi közepén Cheesy

Én arra gondoltam, hogy a visszapillantó madzagját megcsapolom és egy ilyesmit kötök rá:
http://www.ebay.co.uk/itm/DC-Converter-Buck-Step-down-Module-12V-convert-to-5V-3A-USB-Car-power-adapter-/271355910985

BP-n vajon hol lehet kapni ilyen adaptert?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #509 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 23:00:40 »

Elvileg megjött az én kamerám is, holnap megyek érte.
A kérdés: tápellátást ki hogy oldotta meg? Hosszútávon az biztos nem életképes megoldás, hogy lóg a madzag a semmi közepén Cheesy

Én arra gondoltam, hogy a visszapillantó madzagját megcsapolom és egy ilyesmit kötök rá:
http://www.ebay.co.uk/itm/DC-Converter-Buck-Step-down-Module-12V-convert-to-5V-3A-USB-Car-power-adapter-/271355910985

BP-n vajon hol lehet kapni ilyen adaptert?

http://mondeo.hu/index.php?topic=7755.msg791911#msg791911
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #510 Dátum: 2014.01.26 vasárnap, 23:41:27 »


Piros vezeték a negativ?? Az nice Cheesy Kici kinai foraszni fordiva. Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #511 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 07:43:59 »

Piros vezeték a negativ?? Az nice Cheesy Kici kinai foraszni fordiva. Cheesy

ja, h rohadjon meg! és akkor még finom voltam! eplus2
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #512 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 11:19:36 »

Elvileg megjött az én kamerám is, holnap megyek érte.
A kérdés: tápellátást ki hogy oldotta meg? Hosszútávon az biztos nem életképes megoldás, hogy lóg a madzag a semmi közepén Cheesy

Én arra gondoltam, hogy a visszapillantó madzagját megcsapolom és egy ilyesmit kötök rá:
http://www.ebay.co.uk/itm/DC-Converter-Buck-Step-down-Module-12V-convert-to-5V-3A-USB-Car-power-adapter-/271355910985

BP-n vajon hol lehet kapni ilyen adaptert?
Neked csak első kamerás lesz, vagy dual?

Nekem dual van, így a hátsót feltettem a hátsó ablakra, majd a drótokat befűztem a tetőkárpithoz, azt jobboldalt lebontottam, és a kábelt végigvittem a kameráig. A tetőkárpit alól csak 3-4cm lóg ki.
A tápot meg a kamerától elvittem a bal A oszlopig a tetőkárpit alatt, onnan az A oszlop borítás mögött le a műszerfal mögé, és ott nekem megy egy vezeték hátra az autóhifi erősítőhöz, ami gyűjtásra kap tápot. Ezt megcsapoltuk, tettünk rá egy szivargyűjtó aljzatot, és ebbe van bedugva a kamera tápja. Tehát ahogy gyújtást adok, indul az erősítő, és vele együtt a kamera is. Így nincs lógó vezeték, és minden magától megy.

További leírás, és képek itt vannak: http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.msg752098#msg752098
(Ez a hsz, és az utána levő 4-5)
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #513 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 17:21:17 »

Neked csak első kamerás lesz, vagy dual?

Nekem dual van, így a hátsót feltettem a hátsó ablakra, majd a drótokat befűztem a tetőkárpithoz, azt jobboldalt lebontottam, és a kábelt végigvittem a kameráig. A tetőkárpit alól csak 3-4cm lóg ki.
A tápot meg a kamerától elvittem a bal A oszlopig a tetőkárpit alatt, onnan az A oszlop borítás mögött le a műszerfal mögé, és ott nekem megy egy vezeték hátra az autóhifi erősítőhöz, ami gyűjtásra kap tápot. Ezt megcsapoltuk, tettünk rá egy szivargyűjtó aljzatot, és ebbe van bedugva a kamera tápja. Tehát ahogy gyújtást adok, indul az erősítő, és vele együtt a kamera is. Így nincs lógó vezeték, és minden magától megy.

További leírás, és képek itt vannak: http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.msg752098#msg752098
(Ez a hsz, és az utána levő 4-5)

Dualos.
A hátsó kamera kábelét én is a tetőkárpit alatt/felett (kinek hogy tetszik Cheesy) akarom előrehozni. Nagy macera volt befűzni? (Van otthon kábelbehúzó.)
Én a tükör tápját gondoltam megcsapolni, mert az mégis ott van helyben. Nem kell szétszedni hozzá a fél autót. Kérdés, hogy elbírja-e még a plussz terhelést?!
Tápnak pedig találtam ilyet:
http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=DC-DC_konverter_buck_step_down_USB_normal.html&i=996

Minél kevesebb kábelt akarok kilógatni, mert egyrészt gyűlölöm ha csak ott lógnak, másrészt nem tervezem mindig kivenni az autóból (bár ezen még azért vacilálok).

Egyébként olyat tud ez, hogy az LCD-n gombnyomásra a hátsó kamera képét mutatja? Csak mert akkor még tolatókamerának is lehetne használni Smiley
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #514 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 22:04:43 »

Dualos.
A hátsó kamera kábelét én is a tetőkárpit alatt/felett (kinek hogy tetszik Cheesy) akarom előrehozni. Nagy macera volt befűzni? (Van otthon kábelbehúzó.)
Én a tükör tápját gondoltam megcsapolni, mert az mégis ott van helyben. Nem kell szétszedni hozzá a fél autót. Kérdés, hogy elbírja-e még a plussz terhelést?!
Tápnak pedig találtam ilyet:
http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=DC-DC_konverter_buck_step_down_USB_normal.html&i=996

Minél kevesebb kábelt akarok kilógatni, mert egyrészt gyűlölöm ha csak ott lógnak, másrészt nem tervezem mindig kivenni az autóból (bár ezen még azért vacilálok).

Egyébként olyat tud ez, hogy az LCD-n gombnyomásra a hátsó kamera képét mutatja? Csak mert akkor még tolatókamerának is lehetne használni Smiley
Őszintén: én nem vagyok egy nagy barkács guru, így nem tudom, hogy a tükör mit bír, és mit nem. Én azt akartam, hogy kábel semmi ne látszódjon (ez ugye pipa), és hogy gyújtásra automatikusan induljon, tehát nekem semmit ne kelljen csinálnom. Ezt meg siky találta ki, hogy a szivargyújtó beépítés lenne a legegyszerűbb. A tápkábel lefűzése kb. 15 perc volt (plusz ugye a kárpit bontás), a hátsó kamera elvezetése a tetőkérpit alatt/felett (  vigyor3 ) meg egy jó fél óra. De ott bontani is sokkal többet kellett (kapaszkodók, gumikérderek, napellenző, műanyag borítás, stb. leszedése).

Viszont a dolog hibátlanul működik azóta is. Én sose vettem még ki a kocsiból. Lassan egy éve feltettem a gyári tartójával, bekötöttem, és azóta ottvan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #515 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 23:10:54 »

Őszintén: én nem vagyok egy nagy barkács guru, így nem tudom, hogy a tükör mit bír, és mit nem. Én azt akartam, hogy kábel semmi ne látszódjon (ez ugye pipa), és hogy gyújtásra automatikusan induljon, tehát nekem semmit ne kelljen csinálnom. Ezt meg siky találta ki, hogy a szivargyújtó beépítés lenne a legegyszerűbb. A tápkábel lefűzése kb. 15 perc volt (plusz ugye a kárpit bontás), a hátsó kamera elvezetése a tetőkérpit alatt/felett (  vigyor3 ) meg egy jó fél óra. De ott bontani is sokkal többet kellett (kapaszkodók, gumikérderek, napellenző, műanyag borítás, stb. leszedése).

Viszont a dolog hibátlanul működik azóta is. Én sose vettem még ki a kocsiból. Lassan egy éve feltettem a gyári tartójával, bekötöttem, és azóta ottvan.
eljen eljen

Ma beugrottam postára érte. Azért látszik a ketyerén, hogy nem egy Panasonic cuccról van szó Cheesy
Nyomkodtam egy kicsit most este, szimpatikus. Még meg kell szokjam, hogy melyik gomb mit csinál, de ennyi pénzért sztem teljesen korrekt.
Aztán, hogy mikor lesz kedvem rendesen beépiteni Cheesy
Ebbe a döghidegbe biztos nem fogok a garázsban vacogni...  nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #516 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 23:31:08 »

eljen eljen

Ma beugrottam postára érte. Azért látszik a ketyerén, hogy nem egy Panasonic cuccról van szó Cheesy
Nyomkodtam egy kicsit most este, szimpatikus. Még meg kell szokjam, hogy melyik gomb mit csinál, de ennyi pénzért sztem teljesen korrekt.
Aztán, hogy mikor lesz kedvem rendesen beépiteni Cheesy
Ebbe a döghidegbe biztos nem fogok a garázsban vacogni...  nyes
MOM Park mélygarázsban elég jó idő van, és a -2 szint sosincs tele. Vasárnap azt hiszem ingyenes. Vagy az első két óra. Én múltkor ott cseréltem ablakot.

A gombkiosztás nekem is gondot okozott elsőre, de aztán meg lehet szokni. Meg ugye egyszer beállítja az ember, és kész. A kivitel persze nem egy Apple, de nem is annyiba kerül. Mivel nem a BBC-nek forgatok természetfilmet, így szerintem a minősége is elegendő, amire nekünk kell. Szerintem nem rossz választás, és így, hogy mindent magától csinál, nagyon kényelmes is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #517 Dátum: 2014.01.28 kedd, 00:27:02 »

MOM Park mélygarázsban elég jó idő van, és a -2 szint sosincs tele. Vasárnap azt hiszem ingyenes. Vagy az első két óra. Én múltkor ott cseréltem ablakot.

A gombkiosztás nekem is gondot okozott elsőre, de aztán meg lehet szokni. Meg ugye egyszer beállítja az ember, és kész. A kivitel persze nem egy Apple, de nem is annyiba kerül. Mivel nem a BBC-nek forgatok természetfilmet, így szerintem a minősége is elegendő, amire nekünk kell. Szerintem nem rossz választás, és így, hogy mindent magától csinál, nagyon kényelmes is.

Persze, pár nap, aztán megszokom. Minősége az úgy meglepően jó. Legalábbis amit itt bent a lakásban bohóckodtam vele. Rosszabbra számitottam.
 
MOM Park az úgy kb 160 km-re van az otthon felszerelt garázstól  nyes
Meglátom milyen kedvem lesz hétvégén meg, hogy mi jön addig.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #518 Dátum: 2014.02.09 vasárnap, 22:48:31 »

Persze, pár nap, aztán megszokom. Minősége az úgy meglepően jó. Legalábbis amit itt bent a lakásban bohóckodtam vele. Rosszabbra számitottam.
 
MOM Park az úgy kb 160 km-re van az otthon felszerelt garázstól  nyes
Meglátom milyen kedvem lesz hétvégén meg, hogy mi jön addig.

Hétvégén bekerült az autóba a kamera, előlre, hátra is. Amitől legjobban tartottam, a kábel átfűzése a tetőkárpit felett, kb az volt a legegyszerűbb. Befűző dróttal simán át lehet fűzni a kábelt. Smiley
A belső visszapillantóról kap áramot.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #519 Dátum: 2014.02.11 kedd, 11:18:28 »

Egy barátomat (akinek szintén rendeltem ilyen kamerát) kérte meg a cégének a vezetője, hogy szerezzen neki is kamerát. Pénz nem számít alapon a legjobb kell neki (Porsche 911-be és egy Cayenne-be lesz). Tehát alap a FullHD, a GPS rögzítés, a minden létező funkciót tudó készülék. És persze itthonról kell neki, nem külföldről, hogy hetek alatt érkezzen meg. Árban gondolom 70-100e közötti ár lesz, de mondom, ez nem számít.
A barátom meg persze engem kért meg, hogy segítsek találni jó kamerát.

Valaki (AndyA?) utánanézett ezeknek anno, hogy melyikek a jók, miket kell tudniuk? Én kb. azt ismerem, amit eBay-ről többen rendeltünk, de a felső kategóriás készülékeket nem tudom hol lehetne megnézni, összehasonlítani.
Ha valaki ebben tudna segíteni, azt köszi!
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #520 Dátum: 2014.02.11 kedd, 11:20:31 »

Egy barátomat (akinek szintén rendeltem ilyen kamerát) kérte meg a cégének a vezetője, hogy szerezzen neki is kamerát. Pénz nem számít alapon a legjobb kell neki (Porsche 911-be és egy Cayenne-be lesz). Tehát alap a FullHD, a GPS rögzítés, a minden létező funkciót tudó készülék. És persze itthonról kell neki, nem külföldről, hogy hetek alatt érkezzen meg. Árban gondolom 70-100e közötti ár lesz, de mondom, ez nem számít.
A barátom meg persze engem kért meg, hogy segítsek találni jó kamerát.

Valaki (AndyA?) utánanézett ezeknek anno, hogy melyikek a jók, miket kell tudniuk? Én kb. azt ismerem, amit eBay-ről többen rendeltünk, de a felső kategóriás készülékeket nem tudom hol lehetne megnézni, összehasonlítani.
Ha valaki ebben tudna segíteni, azt köszi!

http://dashcamtalk.com/

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #521 Dátum: 2014.02.11 kedd, 11:28:36 »

Egy barátomat (akinek szintén rendeltem ilyen kamerát) kérte meg a cégének a vezetője, hogy szerezzen neki is kamerát. Pénz nem számít alapon a legjobb kell neki (Porsche 911-be és egy Cayenne-be lesz). Tehát alap a FullHD, a GPS rögzítés, a minden létező funkciót tudó készülék. És persze itthonról kell neki, nem külföldről, hogy hetek alatt érkezzen meg. Árban gondolom 70-100e közötti ár lesz, de mondom, ez nem számít.
A barátom meg persze engem kért meg, hogy segítsek találni jó kamerát.

Valaki (AndyA?) utánanézett ezeknek anno, hogy melyikek a jók, miket kell tudniuk? Én kb. azt ismerem, amit eBay-ről többen rendeltünk, de a felső kategóriás készülékeket nem tudom hol lehetne megnézni, összehasonlítani.
Ha valaki ebben tudna segíteni, azt köszi!

Ha mindegy az ár....akkor Smarty Bx-1500HD.   
Teszt:
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/termekteszt_fedelzeti_kamerak_es_fekete_doboz-8127 
http://www.detektorbolt.hu/extrak-kiegeszitok/tartozekok-kellekek/smarty-bx1500-hd-gps-kamera-fekete-doboz
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #522 Dátum: 2014.02.11 kedd, 12:04:13 »

Egy barátomat (akinek szintén rendeltem ilyen kamerát) kérte meg a cégének a vezetője, hogy szerezzen neki is kamerát. Pénz nem számít alapon a legjobb kell neki (Porsche 911-be és egy Cayenne-be lesz). Tehát alap a FullHD, a GPS rögzítés, a minden létező funkciót tudó készülék. És persze itthonról kell neki, nem külföldről, hogy hetek alatt érkezzen meg. Árban gondolom 70-100e közötti ár lesz, de mondom, ez nem számít.
A barátom meg persze engem kért meg, hogy segítsek találni jó kamerát.

Valaki (AndyA?) utánanézett ezeknek anno, hogy melyikek a jók, miket kell tudniuk? Én kb. azt ismerem, amit eBay-ről többen rendeltünk, de a felső kategóriás készülékeket nem tudom hol lehetne megnézni, összehasonlítani.
Ha valaki ebben tudna segíteni, azt köszi!

Vegyél neki GoPro-t és kész.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #523 Dátum: 2014.02.11 kedd, 12:21:24 »

Vegyél neki GoPro-t és kész.

 taps taps
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #524 Dátum: 2014.02.11 kedd, 13:06:25 »

Köszi!
Ez a Smarty ez jónak néz ki (beépített GPS előny), csak a felbontása ahogy nézem, csak 1280x960.

Amit találtam, és elég meggyőző, az a DOD LS430W. FullHD, beépített GPS, stb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #525 Dátum: 2014.02.11 kedd, 13:18:46 »

Köszi!
Ez a Smarty ez jónak néz ki (beépített GPS előny), csak a felbontása ahogy nézem, csak 1280x960.

Amit találtam, és elég meggyőző, az a DOD LS430W. FullHD, beépített GPS, stb.

A DOD korábbi cuccai eléggé híresen jók voltak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #526 Dátum: 2014.03.04 kedd, 00:17:05 »


Az a smarty tényleg jó, csak azt mondja meg nekem valaki, hogy magyarországon miért raknak minden ilyen dologra ekkora árrést.

http://www.amazon.com/SMARTY-BX1000-170-Smart-Recorder/dp/B0054KCDZQ/ref=sr_1_10?s=electronics&ie=UTF8&qid=1393888470&sr=1-10&keywords=FineVu

Amazonról, kb 37eHuf-ért meg is van a cucc.

Ami drágább, de egy picivel jobb:
http://www.finevu.net/newcr500hd.htm
http://www.amazon.com/Finevu-CR-500HD-Vehicle-Recorder-1920x1080p/dp/B00AIBEBZG/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1393888470&sr=1-1&keywords=FineVu
Naplózva
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #527 Dátum: 2014.04.01 kedd, 04:58:32 »

Sziasztok!
Valaki probalt mar ilyen mini kamerat mar? Nagyon nem lenne szuksegem a kijelzojere, mert ugysem neznem azon. Ezt eszrevetlenul el lehetne helyezni a kocsiban, igy allandoan ott lehetne. Viszont nem tudom mik a tapasztalatok vele? http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-HD-720P-Car-Dash-Camera-Smallest-Video-Register-DVR-Recorder-Cam-G-Sensor-/191013664239?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2c794d35ef
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #528 Dátum: 2014.04.01 kedd, 12:50:22 »

Sziasztok!
Valaki probalt mar ilyen mini kamerat mar? Nagyon nem lenne szuksegem a kijelzojere, mert ugysem neznem azon. Ezt eszrevetlenul el lehetne helyezni a kocsiban, igy allandoan ott lehetne. Viszont nem tudom mik a tapasztalatok vele? http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-HD-720P-Car-Dash-Camera-Smallest-Video-Register-DVR-Recorder-Cam-G-Sensor-/191013664239?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2c794d35ef

nekünk ez van, http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.350

amit linkeltél, kicsit gagyinak hat. de persze lehet jó. amit Domi által szereztünk be az nekem kb egy éve stabilan fut, még a kártya is.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #529 Dátum: 2014.04.01 kedd, 13:15:12 »

nekünk ez van, http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.350

amit linkeltél, kicsit gagyinak hat. de persze lehet jó. amit Domi által szereztünk be az nekem kb egy éve stabilan fut, még a kártya is.
Egy éve? Szeptemberben tettük be, és pont akkor nem használtad, amikor kellett volna  szomoru1

Egyébként elég középszerű ez a DVR, de arra, amire kell, megfelelő. Az esti teljesítménye szerintem gyenge, akkor igen nehezen olvashatóak a rendszámok. Kb. annyit tud, amennyibe került. Drágábbat nem vennék, ennek viszont örülök, hogy van.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #530 Dátum: 2014.04.01 kedd, 13:17:27 »

Egy éve? Szeptemberben tettük be, és pont akkor nem használtad, amikor kellett volna  szomoru1

Egyébként elég középszerű ez a DVR, de arra, amire kell, megfelelő. Az esti teljesítménye szerintem gyenge, akkor igen nehezen olvashatóak a rendszámok. Kb. annyit tud, amennyibe került. Drágábbat nem vennék, ennek viszont örülök, hogy van.
a másik fél évet is üzemszerűen töltötte  eplus2
na igen, a reggeli elindulás az mindig kritikus nálam, sok a hibakód a fejemben, és nem kapcsoltam be. ma viszont lefilmeztem  police bácsit ahogy elegánsan egy újjal raj módon telefonál... napiszharra felrakjam?  eplus2
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #531 Dátum: 2014.04.01 kedd, 13:32:47 »

Egy éve? Szeptemberben tettük be, és pont akkor nem használtad, amikor kellett volna  szomoru1

Egyébként elég középszerű ez a DVR, de arra, amire kell, megfelelő. Az esti teljesítménye szerintem gyenge, akkor igen nehezen olvashatóak a rendszámok. Kb. annyit tud, amennyibe került. Drágábbat nem vennék, ennek viszont örülök, hogy van.

Én most azt vettem észre az enyémnél, hogy ha kamerázik, akkor mintha nem töltené az akksit felvétel közben. Más is tapasztalt ilyet?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #532 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:11:38 »

Én most azt vettem észre az enyémnél, hogy ha kamerázik, akkor mintha nem töltené az akksit felvétel közben. Más is tapasztalt ilyet?

Nekem folyamatos gyújtás 12V-on van, ha így még soha nem merült le, tölt felvétel közben is.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #533 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:13:22 »

Sziasztok!
Valaki probalt mar ilyen mini kamerat mar? Nagyon nem lenne szuksegem a kijelzojere, mert ugysem neznem azon. Ezt eszrevetlenul el lehetne helyezni a kocsiban, igy allandoan ott lehetne. Viszont nem tudom mik a tapasztalatok vele? http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-HD-720P-Car-Dash-Camera-Smallest-Video-Register-DVR-Recorder-Cam-G-Sensor-/191013664239?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2c794d35ef


Hidd el, hogy nem rossz az a kijelző! Precízebben be tudodd állítani az optikát, esetleges balesetkor pedig azonnal lehet a rendőrnek mutogatni mi törént, vagy egyéb vitás dolgokat a helyszinen tisztázni!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26980


E-mail
« Új hozzászólás #534 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:16:11 »

a másik fél évet is üzemszerűen töltötte  eplus2
na igen, a reggeli elindulás az mindig kritikus nálam, sok a hibakód a fejemben, és nem kapcsoltam be. ma viszont lefilmeztem  police bácsit ahogy elegánsan egy újjal raj módon telefonál... napiszharra felrakjam?  eplus2

Jelentsd fel siman es egyszeruen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #535 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:33:50 »

nekünk ez van, http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.350

amit linkeltél, kicsit gagyinak hat. de persze lehet jó. amit Domi által szereztünk be az nekem kb egy éve stabilan fut, még a kártya is.
Mekkora memoriakarival bovitettetek? Es mennyi idot kespes rogziteni az adott tarhelyen?
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #536 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:37:45 »

Hidd el, hogy nem rossz az a kijelző! Precízebben be tudodd állítani az optikát, esetleges balesetkor pedig azonnal lehet a rendőrnek mutogatni mi törént, vagy egyéb vitás dolgokat a helyszinen tisztázni!
Biztos, hogy praktikus a kijelzo, de sajnos nekem az auto nagyon sokat all az utcakon. Garazs egyaltalan nincs, meg ha otthon is vagyok. Keveset de ha otthon vagyok akkor szinte a Balatonon van az auto szinten az udvar elott, vagy udvarban. Nem a legbiztonsagosabb a helyzet... Egy a ablak cseret mar nem er meg a dolog...
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #537 Dátum: 2014.04.01 kedd, 16:44:43 »

Egy éve? Szeptemberben tettük be, és pont akkor nem használtad, amikor kellett volna  szomoru1

Egyébként elég középszerű ez a DVR, de arra, amire kell, megfelelő. Az esti teljesítménye szerintem gyenge, akkor igen nehezen olvashatóak a rendszámok. Kb. annyit tud, amennyibe került. Drágábbat nem vennék, ennek viszont örülök, hogy van.
Neztem Youtube-on par videot rola. Ha az elso feltoltott vidijet nezzuk, azok nagyon szerencsetlenek. Az egbolt szines paca csak a filmben. Viszont ha mondjuk az 1-5 honapos videokat nezegettem, ott mar elegge kilehetett venni a jarmuveket, rendszamokat. Sokat kulfoldozok, es sok helyen atutazoban ahol a nyelvet nem is beszelem (szlovenia, belgium, hollandia, franciaorszag).
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #538 Dátum: 2014.04.01 kedd, 17:00:41 »

Biztos, hogy praktikus a kijelzo, de sajnos nekem az auto nagyon sokat all az utcakon. Garazs egyaltalan nincs, meg ha otthon is vagyok. Keveset de ha otthon vagyok akkor szinte a Balatonon van az auto szinten az udvar elott, vagy udvarban. Nem a legbiztonsagosabb a helyzet... Egy a ablak cseret mar nem er meg a dolog...
Nekem is utcán áll a kocsi, és ott van a szélvédőn a kis szerkezet. 2013. március elején talán még képeket is tettem be ide. Jól elhelyezve nem feltűnő. Én sose szedem ki a kocsiból. Egyszer felragasztottam, fixen megoldottam a táp elvezetést, azóta hozzá sem nyúlok. Gyújtásra indul a felvétel, és gyújtás levétel után 30mp-el megáll.

Szerk.: http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.msg752815#msg752815
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.01 kedd, 17:06:10 írta Domi » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #539 Dátum: 2014.04.01 kedd, 20:16:25 »

Nekem is utcán áll a kocsi, és ott van a szélvédőn a kis szerkezet. 2013. március elején talán még képeket is tettem be ide. Jól elhelyezve nem feltűnő. Én sose szedem ki a kocsiból. Egyszer felragasztottam, fixen megoldottam a táp elvezetést, azóta hozzá sem nyúlok. Gyújtásra indul a felvétel, és gyújtás levétel után 30mp-el megáll.

Szerk.: http://mondeo.hu/index.php?topic=6761.msg752815#msg752815
Hát Domi, lehet meg is győztél ezzel a linkkel. Ránézek mennyiért mennek ezek, de ahogy még "régről" emlékszem nem volt vészes az áruk. Mekkora meóriakarival használod? Menyi időt tud felvenni úgy? készítettél esetlég sample videót megelőzően?
Köszönöm segítséged
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #540 Dátum: 2014.04.01 kedd, 20:31:17 »

Nekem folyamatos gyújtás 12V-on van, ha így még soha nem merült le, tölt felvétel közben is.

Akkor az enyémmel valami nem 100%-os  szomoru1

@mobster: 32 GB-os microSD-re dupla kamerával asszem olyan 20 óra körül tud legjobb minőségben.
Az autóból ki lehet venni, ha nem akarod bent hagyni.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #541 Dátum: 2014.04.01 kedd, 20:56:42 »

Hát Domi, lehet meg is győztél ezzel a linkkel. Ránézek mennyiért mennek ezek, de ahogy még "régről" emlékszem nem volt vészes az áruk. Mekkora meóriakarival használod? Menyi időt tud felvenni úgy? készítettél esetlég sample videót megelőzően?
Köszönöm segítséged

Olvasd el a képeket követő 6-8 postot. Abban leírtam mindent Smiley
Illetve az előtte levő párat is. Abban meg a beszerelési leírás van.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #542 Dátum: 2014.04.02 szerda, 11:46:26 »

Biztos, hogy praktikus a kijelzo, de sajnos nekem az auto nagyon sokat all az utcakon. Garazs egyaltalan nincs, meg ha otthon is vagyok. Keveset de ha otthon vagyok akkor szinte a Balatonon van az auto szinten az udvar elott, vagy udvarban. Nem a legbiztonsagosabb a helyzet... Egy a ablak cseret mar nem er meg a dolog...

Általában én sem szoktam kivenni, mert nem nagyon látszik, este gyakorlatilag mintha ott sem lenne. Ha mégis ki akarod venni, kb. egy mozudlat, egy sinen csúszik.
Vagy valami hasonló fóliát kell csináltatni, ez nekem is tervbe volt/van:



Én 16GB-os kártyával használom, így a legjobb minőségben, hanggal kb. 4 óra fér rá.
Érdemes valami extreme kártyát venni, ami télen bírja a -15-öt, nyáron meg a +50C-ot!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #543 Dátum: 2014.04.02 szerda, 12:08:17 »


Én 16GB-os kártyával használom, így a legjobb minőségben, hanggal kb. 4 óra fér rá.
Érdemes valami extreme kártyát venni, ami télen bírja a -15-öt, nyáron meg a +50C-ot!

jah és ha ebay-es, akkor érdemes valami stabilizált tápot szerezni hozzá. Én most fogom beépíteni a stabilizált tápot, mert eddig 5 SD-m ment tönkre egy év alatt.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #544 Dátum: 2014.04.02 szerda, 16:00:13 »

jah és ha ebay-es, akkor érdemes valami stabilizált tápot szerezni hozzá. Én most fogom beépíteni a stabilizált tápot, mert eddig 5 SD-m ment tönkre egy év alatt.

Én elsőként egy sima Kingston-al használtam, most egy SanDisk Extreme van benne, semmi bajuk gyári táppal.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #545 Dátum: 2014.04.02 szerda, 16:03:15 »

Én elsőként egy sima Kingston-al használtam, most egy SanDisk Extreme van benne, semmi bajuk gyári táppal.
Nekem ebay-es legalapabb 32GB SanDisk van benne, már több mint egy éve, és hibátlan.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #546 Dátum: 2014.04.02 szerda, 16:13:10 »

Nekem ebay-es legalapabb 32GB SanDisk van benne, már több mint egy éve, és hibátlan.

értem én. Nekem volt benne sandisk, kingstone, noname cuccok és mind meghalt. Szereztem egy stabil tápot, hátha a táp a gond. Most itt a jó idő, beépítem. Ha ezek után elszáll az SD, akkor a kütyü vacak.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #547 Dátum: 2014.04.02 szerda, 17:54:21 »

értem én. Nekem volt benne sandisk, kingstone, noname cuccok és mind meghalt. Szereztem egy stabil tápot, hátha a táp a gond. Most itt a jó idő, beépítem. Ha ezek után elszáll az SD, akkor a kütyü vacak.

Szerintem neked a kütyüd hibás. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
mk3sanyi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


E-mail
« Új hozzászólás #548 Dátum: 2014.07.12 szombat, 09:35:01 »

Minden autóról működtethető kütyü (tablet,telefontöltő,kamera)használatijában benne van,hogy csak a motor indítása után dugható a szivargyujtóba.
Pont az indításkor,és a töltés stabilizálásáig keletkező lengések/tüskék miatt.Most még én is dugdosom a kamerát,de fogok csinálni egy kapcsolóüzemű
tápot fixen beépítve,amit tilt az önindítózás alatt,és a motor beindulása után még 2-3 másodpercig.Egyébként én az Overmax Camroad 6.1-et használom,
aminek a max. felbontása 1920x1080 valós,nem interpolált,és van GPS-e is.Nagyon szép felvételt készít,sebesség adatokkal,térkép pozícióval.
Ez jó választás lehet,annak akit nem zavar,hogy az akkuja csak néhány másodpercet bir. vigyor3
Naplózva

2005 Mondeo mk3 Ghia ExecutiveTdci 2.2 155 ló 6 Seb.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #549 Dátum: 2014.07.12 szombat, 10:07:44 »

Minden autóról működtethető kütyü (tablet,telefontöltő,kamera)használatijában benne van,hogy csak a motor indítása után dugható a szivargyujtóba.
Pont az indításkor,és a töltés stabilizálásáig keletkező lengések/tüskék miatt.Most még én is dugdosom a kamerát,de fogok csinálni egy kapcsolóüzemű
tápot fixen beépítve,amit tilt az önindítózás alatt,és a motor beindulása után még 2-3 másodpercig.Egyébként én az Overmax Camroad 6.1-et használom,
aminek a max. felbontása 1920x1080 valós,nem interpolált,és van GPS-e is.Nagyon szép felvételt készít,sebesség adatokkal,térkép pozícióval.
Ez jó választás lehet,annak akit nem zavar,hogy az akkuja csak néhány másodpercet bir. vigyor3
Ez mennyibe kerül, és van-e olyan verziója, ami előre és hátra is vesz?
Egy barátom söfőrködik, és ő vett valami DVR-t. Az is FullHD, és gyönyörű képe van. Kristály tisztán olvasható minden rendszám, kamionokon felirat, stb. Ha szembe világít a nap, azt is megoldja, ha egy alagútból jön ki, akkor sem lesz hófehér a kép pár mp-ig, és az esti üzeme is megfelelő. Mindez valami 20e volt, a típusát majd megkérdezem tőle.
De a lényeg, hogy nagyságrendekkel jobb, mint amiket mi itt többen használunk. És sokkal nem is volt drágább. Csak annak nincs két kamerás verziója.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 ... 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.