Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:03:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804939 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4900 Dátum: 2007.02.01 csütörtök, 14:37:00 »

Sos-be kell nekem alkatrész.  
Mk1 93' 1.8 Ghia Ferdehátú  
Jobb első csapágy  
bal első lengőkar  
kormánymű ( tekerem a szervót és folyik az olaj ki belőle)  
Stabilizátor  
Ha van valahol bontott auto akkor kérnék elérhetőséget. boldi007@freemail.hu  
Vagy komplett első rész  
Vagy ezeket újjonan hol tudom megrendelni a legjobb áron?  
tegnap a csapágy úgy elkezdett morogni és ütni örültem , hogy pestről hazajutok,  
Unix a legolcsóbb?  
Köszönö
Ja, és mielött vhova belépsz, illik megismerkedni a hellyel, nem rögtön berohanni, és duplázgatni!(felhívás a lap tetéjén!!!) Ahogy látod nem is volt értelme, mert válaszoltam, is, illetve már a duplázásod törölve is lett...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #4901 Dátum: 2007.02.02 péntek, 01:25:00 »

Köszi az infot!  
olvastam a kiírást Smiley  
Ma még sikerült szerelőhöz vinnem és pontosítok
Bölcső
2 csapágy  
Hátsó váltótartó bak  
A szilenteket még lehet kicserélem
Nem vagyok autoszerelő , és 3 hónapja van meg az auto, szóval kicsit fújok , mert az illető úgy adta el nekem , hogy most lett felújjítva és tip top. ( 800eft)  
és ennyi idő után ennyi probléma!!  
Néztem a cromax-nál meg a UNIX-nál és a gyári dolgok nagyon drágák. viszont rossz minőségűt se szeretnék.
Kiderült , hogy a bölcső van legörbülve és nem a lengőkar. stabilizátort meg a csapágy megolja mert csúszik az auto jobbra balra , a jobb erősen morog a bal pedig kotyog. Ez mind 1 hét alatt jött össze!  
 
 
és úgy néz ki , hogy kormányműre nincs keret ,szóval töltögetem 2 hetente az olajat.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4902 Dátum: 2007.02.02 péntek, 01:32:00 »

Szervusz Joe!
olvastam ,hogy biztonságtechnikával foglalkozol, mondeoba melyik a legjobb védelem 15e-ig ?  
Váltózár?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4903 Dátum: 2007.02.02 péntek, 02:06:00 »

Indításnál a motor 2 mp-ig cicegő magas lemezhangot ad! Mi a fene ez?  
Olyan mintha a dugattyúk szárazon indulnának olaj nélkül
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4904 Dátum: 2007.02.02 péntek, 07:33:00 »

Köszi az infot!  
olvastam a kiírást Smiley  
Ma még sikerült szerelőhöz vinnem és pontosítok
Bölcső
2 csapágy  
Hátsó váltótartó bak  
A szilenteket még lehet kicserélem
Nem vagyok autoszerelő , és 3 hónapja van meg az auto, szóval kicsit fújok , mert az illető úgy adta el nekem , hogy most lett felújjítva és tip top. ( 800eft)  
és ennyi idő után ennyi probléma!!  
Néztem a cromax-nál meg a UNIX-nál és a gyári dolgok nagyon drágák. viszont rossz minőségűt se szeretnék.
Kiderült , hogy a bölcső van legörbülve és nem a lengőkar. stabilizátort meg a csapágy megolja mert csúszik az auto jobbra balra , a jobb erősen morog a bal pedig kotyog. Ez mind 1 hét alatt jött össze!  
 
 
és úgy néz ki , hogy kormányműre nincs keret ,szóval töltögetem 2 hetente az olajat.
Én 25 körül hallottam kormányműfelújításró, tudok adni kölibe 1et, amit felújíttathatsz, aztán ha a tiedet kicserélték a felújítottra, a csöpögősödet adod vissza nekem. Ezzel nyerhetsz egy csomó időt...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4905 Dátum: 2007.02.02 péntek, 09:02:00 »

Köszi az infot!  
olvastam a kiírást Smiley  
Ma még sikerült szerelőhöz vinnem és pontosítok
Bölcső
2 csapágy  
Hátsó váltótartó bak  
A szilenteket még lehet kicserélem
Nem vagyok autoszerelő , és 3 hónapja van meg az auto, szóval kicsit fújok , mert az illető úgy adta el nekem , hogy most lett felújjítva és tip top. ( 800eft)  
és ennyi idő után ennyi probléma!!  
Néztem a cromax-nál meg a UNIX-nál és a gyári dolgok nagyon drágák. viszont rossz minőségűt se szeretnék.
Kiderült , hogy a bölcső van legörbülve és nem a lengőkar. stabilizátort meg a csapágy megolja mert csúszik az auto jobbra balra , a jobb erősen morog a bal pedig kotyog. Ez mind 1 hét alatt jött össze!  
 
 
és úgy néz ki , hogy kormányműre nincs keret ,szóval töltögetem 2 hetente az olajat.
Bölcső sztem jó bontva. A csapágy továbbra is csak gyári! különben szívás lesz csak vele. Mi a baja a váltótartó baknak? Érzel vmit a váltón vagy csak cserésnek néz ki. Nekem is csúnyácska de én nem foglalkozom vele a váltón nem ad vissza semmi negatív jelet...
 
Sztem nem drágák, ha belegondolsz az olcsót rövid idő után cserélheted ismét. Igen rövid idő után! És mi nem a Unix-al állunk kedvezményes kapcsolatban, hanem inkább a Bárdival. És nézd meg a nagyautót(.hu), ők sokmindenben drasztikusan olcsók. Pl 5l gyári olaj 7800HUF(mi 6800HUF-ért kapjuk kedveznményesen), míg a cromaxnál is majd 10e, és Ford szervízeket már nem is említem. Kedvezményt csak klubkártyával tudsz kapni mindhárom helyen, ami csak a klubba való belépéssel, és a tavaszi nagytalin való részvétellel tudsz megkapni. De a nagyautó kedvezmény nélkül is igen olcsó soxor...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4906 Dátum: 2007.02.02 péntek, 09:03:00 »

Szervusz Joe!
olvastam ,hogy biztonságtechnikával foglalkozol, mondeoba melyik a legjobb védelem 15e-ig ?  
Váltózár?
Az autó már nem tartozik a szakmába, de egyéni véleményem az, hogy vagy egy titkos rejtettkapcsoló, vagy a váltózár! De a Mondeo szerencsére nem egy kelendő autó...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4907 Dátum: 2007.02.02 péntek, 09:04:00 »

Az autó már nem tartozik a szakmába, de egyéni véleményem az, hogy vagy egy titkos rejtettkapcsoló, vagy a váltózár! De a Mondeo szerencsére nem egy kelendő autó...
Ja, amit semmiképpen sem az az utólagos távos központi vezérlő!!! Max akkor, ha teszel be egy olyan kapcsolót, hogy kietlen tájakon, vagy veszélyes környezetben az ne működhessen!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4908 Dátum: 2007.02.02 péntek, 09:16:00 »

Indításnál a motor 2 mp-ig cicegő magas lemezhangot ad! Mi a fene ez?  
Olyan mintha a dugattyúk szárazon indulnának olaj nélkül
Hidrotőke lehet. Olyan cuppogó hang?Smiley
Mikor volt benne olaj cserélve? Ha régen, akkor 5W30 gyári olajat bele...nagyauto.hu, ahogy már írtam.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #4909 Dátum: 2007.02.02 péntek, 09:35:00 »

Hidrotőke lehet. Olyan cuppogó hang?Smiley
Mikor volt benne olaj cserélve? Ha régen, akkor 5W30 gyári olajat bele...nagyauto.hu, ahogy már írtam.
Kehet az valami vízpumpa, generátor, feszítő csapágy is. Nézze meg inkább egy fordban rutinos szerelő, vagy rutinos clubtagnak mutasd meg
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4910 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:28:00 »

Hellókanyalóka!
Egy gyors kérdés: a belső 12mp-es világításkapcsoló mire van rákapcsolva? A 4 ajtóra csak, vagy a csomagtartóra is? Illetve a csomi világításkapcsolója hol van? Állandóan ég benne a lámpa...
Köszi!
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4911 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:34:00 »

Hellókanyalóka!
 
Ez mi? Mi az a nyalóka? Na mind1.
A legjobb tudomásom szerint a csomagtartó lámpát az ajtó kapcsolója kapcsolja. Szerintem nálad ezzel van a gond. Szedd szét, és nyalókázd meg.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4912 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:38:00 »

Hellókanyalóka!
 
Ez mi? Mi az a nyalóka? Na mind1.
A legjobb tudomásom szerint a csomagtartó lámpát az ajtó kapcsolója kapcsolja. Szerintem nálad ezzel van a gond. Szedd szét, és nyalókázd meg.
Ahha!!! Kösz, akkor értem. A jobb hátsó ajtó törve volt. Majd megnyalókázom Smiley)))
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4913 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:41:00 »

Köszi az infot!  
olvastam a kiírást Smiley  
Ma még sikerült szerelőhöz vinnem és pontosítok
Bölcső
2 csapágy  
Hátsó váltótartó bak  
A szilenteket még lehet kicserélem
Nem vagyok autoszerelő , és 3 hónapja van meg az auto, szóval kicsit fújok , mert az illető úgy adta el nekem , hogy most lett felújjítva és tip top. ( 800eft)  
és ennyi idő után ennyi probléma!!  
Néztem a cromax-nál meg a UNIX-nál és a gyári dolgok nagyon drágák. viszont rossz minőségűt se szeretnék.
Kiderült , hogy a bölcső van legörbülve és nem a lengőkar. stabilizátort meg a csapágy megolja mert csúszik az auto jobbra balra , a jobb erősen morog a bal pedig kotyog. Ez mind 1 hét alatt jött össze!  
 
 
és úgy néz ki , hogy kormányműre nincs keret ,szóval töltögetem 2 hetente az olajat.
800 E HUF?? Én 2 hónapja vettem az enyémet 500-ért, és semmi gond vele... Nem vót az kicsit drága?
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4914 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:41:00 »

Ahha!!! Kösz, akkor értem. A jobb hátsó ajtó törve volt. Majd megnyalókázom Smiley)))

Mármint a csomagtartó ajtót nyalókázd! És tényleg nincs rákötve a 12mp-re...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4915 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:42:00 »

800 E HUF?? Én 2 hónapja vettem az enyémet 500-ért, és semmi gond vele... Nem vót az kicsit drága?
Akár hogy is nézzük, egy 1,8 Ghiaról beszélünk!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4916 Dátum: 2007.02.02 péntek, 10:50:00 »

Akár hogy is nézzük, egy 1,8 Ghiaról beszélünk!
Akár hogy is nézzük, egy 14 éves autóról beszélünk. Ilyen korú autók pedig, típustól függetlenül (kivéve talán japán autókat) 4-600 Ezer Ft között vannak kint a piacon. Extrákat meg új autóknál kell nézni, réginél legyen jó motor, futómű, váltó, kasztni. A többi csak ráadás ha jó. Semmit nem ér a Ghia felszereltséggel, ha a kertből se tud az autóval kigurulni, mert xar. Sztem Wink
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4917 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:00:00 »

Akár hogy is nézzük, egy 14 éves autóról beszélünk. Ilyen korú autók pedig, típustól függetlenül (kivéve talán japán autókat) 4-600 Ezer Ft között vannak kint a piacon. Extrákat meg új autóknál kell nézni, réginél legyen jó motor, futómű, váltó, kasztni. A többi csak ráadás ha jó. Semmit nem ér a Ghia felszereltséggel, ha a kertből se tud az autóval kigurulni, mert xar. Sztem Wink
Bocsesz, de nagyon nem így van.
Más az ára pl egy jagcsinak, más egy mergának, más egy mondeónak.
De az sem mind1, hogy milyen motor, milyen felszereltség.
Pl a tiég 1,6-os. Erről a motorról azt kell tudni, hogy többet fogyaszt, és rosszabbul megy, mint az 1,8-as, így ezt az ember, hacsak lehet, elkerüli.
Aztán az pl nagyon fontos, van-e klíma az autóban. Pl én nem veszek klíma nélküli autót. Ennyi. Az állapot, felszereltség is számít.
 
Meg az, hogy az eladónak mennyire volt sürgős.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4918 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:01:00 »

az extrák az öreg autókban csak a bajnak vannak (az elektromos csomag)
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4919 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:03:00 »

Bocsesz, de nagyon nem így van.
Más az ára pl egy jagcsinak, más egy mergának, más egy mondeónak.
De az sem mind1, hogy milyen motor, milyen felszereltség.
Pl a tiég 1,6-os. Erről a motorról azt kell tudni, hogy többet fogyaszt, és rosszabbul megy, mint az 1,8-as, így ezt az ember, hacsak lehet, elkerüli.
Aztán az pl nagyon fontos, van-e klíma az autóban. Pl én nem veszek klíma nélküli autót. Ennyi. Az állapot, felszereltség is számít.
 
Meg az, hogy az eladónak mennyire volt sürgős.
Jah. Csak 10 ilyen korú használt autóban 10-nél rossz a klíma. És általában nem tölteni kell, hanem kompresszor Sad(
Nyilván amúgy én sem a Jag-re, meg Bmw-kre gondoltam, hanem hasonló kategóriák, lásd: VW, Fordok, Opel.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4920 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:09:00 »

Jah. Csak 10 ilyen korú használt autóban 10-nél rossz a klíma. És általában nem tölteni kell, hanem kompresszor Sad(
Nyilván amúgy én sem a Jag-re, meg Bmw-kre gondoltam, hanem hasonló kategóriák, lásd: VW, Fordok, Opel.
Mielőtt az ember megveszi az autót, kipróbálja a klímát. Az itteni jlubtagok nagy részénél működik a klíma (ha van).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4921 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:12:00 »

Mielőtt az ember megveszi az autót, kipróbálja a klímát. Az itteni jlubtagok nagy részénél működik a klíma (ha van).
Hmmm... hát nem tom. Én azért első sorban a motorra, kasztnira vagyok kíváncsi, utána extrázok Wink
Meg azért az is kérdés, a többi MK1-es klubtag vajon mennyit költött arra a működő klímára.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4922 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:13:00 »

Jah. Csak 10 ilyen korú használt autóban 10-nél rossz a klíma. És általában nem tölteni kell, hanem kompresszor Sad(
Nyilván amúgy én sem a Jag-re, meg Bmw-kre gondoltam, hanem hasonló kategóriák, lásd: VW, Fordok, Opel.
Még ezek sem egyeznek! Az Opel a legolcsóbb, és a fosvágen a legdrágább használtban is. Pl én inkább fizetek több lóvét, hogy legyen benne tempomat azonos áron. És nézd csak meg, hogy mit kapsz 600eHUF-ért Mondeoban, és mit 800eHUF-ért. Én nem adnám oda az enyémet 600eHUF-ért az tuti, de az is biztos, hogy mindenki csak az után értené meg, miután már az enyém helyett vett egy olcsóbbat...
Van összevetési alapom! És amit Boldi írt még nem nagy dolog! Attól az még lehet tip top, csak nála most értek meg ezek a dolgok a cserére. De nézz meg egy 600e-st ugyan ebben a témában: 1. ritka 1,8-ban a Ghia, 2. ha dohányoztak benne, akkor bele is lehetne hányni, 3. ki tudja, hogy mennyit bír még a kuplungja, 4. mennyire foglalkoztak vele. Aki bagóér ad ez autót, annak tutira semmit sem számított. Abból én nem kérnék az tuti...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4923 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:14:00 »

Mielőtt az ember megveszi az autót, kipróbálja a klímát. Az itteni jlubtagok nagy részénél működik a klíma (ha van).
Én nem nagyon tudok olyanról, akinek van, és ne működne...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4924 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:14:00 »

Hmmm... hát nem tom. Én azért első sorban a motorra, kasztnira vagyok kíváncsi, utána extrázok Wink
Meg azért az is kérdés, a többi MK1-es klubtag vajon mennyit költött arra a működő klímára.
Ja, és az is fontos, hogy melyiket tudod eladni hamarabb, a CLX-et, vagy a Ghiat......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4925 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:15:00 »

Hmmm... hát nem tom. Én azért első sorban a motorra, kasztnira vagyok kíváncsi, utána extrázok Wink
Meg azért az is kérdés, a többi MK1-es klubtag vajon mennyit költött arra a működő klímára.
Egy klímára nem igen kell költeni, csak ha már nem megy!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4926 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:21:00 »

Egy klímára nem igen kell költeni, csak ha már nem megy!
Október környékén piacon dolálták az 1,8-as Passatokat (12-14 éveseket) mind 5-600 között. Opelből meg persze nem Astrára gondoltam azonos kat alatt, hanem pl Vectra GT 2.0 Az is mind 5 kiló körül futott...  
De mind1, új autót kell venni :PPPP
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #4927 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:25:00 »

Hellókanyalóka!
Egy gyors kérdés: a belső 12mp-es világításkapcsoló mire van rákapcsolva? A 4 ajtóra csak, vagy a csomagtartóra is? Illetve a csomi világításkapcsolója hol van? Állandóan ég benne a lámpa...
Köszi!
A biztitábla alján van egy fekete doboz a központi időzítő egy fehér relével az vezérli a 12sec -es lámpát. A csomagtér kapcsolója a zárban van egy 3 érintkezős háromszög dugaszba - Door Ayar Sensor - rá van pattintva a zárszerkezetre lásd AWS es cikkembe a képet róla. Lehet valaki nagyobb izzót tett a csomiba és beégett a kapcsoló irány a bontó
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4928 Dátum: 2007.02.02 péntek, 11:28:00 »

Október környékén piacon dolálták az 1,8-as Passatokat (12-14 éveseket) mind 5-600 között. Opelből meg persze nem Astrára gondoltam azonos kat alatt, hanem pl Vectra GT 2.0 Az is mind 5 kiló körül futott...  
De mind1, új autót kell venni :PPPP
A Vectrából a GT az szted egynelő az 1,6-os Mondeoval? Látod még ez is csak 500eHUF, pedig tudásra odébb van az 1,6-tól, de minőségre...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4929 Dátum: 2007.02.02 péntek, 12:00:00 »

A Vectrából a GT az szted egynelő az 1,6-os Mondeoval? Látod még ez is csak 500eHUF, pedig tudásra odébb van az 1,6-tól, de minőségre...
Nem egyenlő, az autó kategóriája (nagyság, felszereltség) hasonló. Mongyuk egy 2.0-ás mondeóval összehasonlítható sztem.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4930 Dátum: 2007.02.02 péntek, 12:18:00 »

A biztitábla alján van egy fekete doboz a központi időzítő egy fehér relével az vezérli a 12sec -es lámpát. A csomagtér kapcsolója a zárban van egy 3 érintkezős háromszög dugaszba - Door Ayar Sensor - rá van pattintva a zárszerkezetre lásd AWS es cikkembe a képet róla. Lehet valaki nagyobb izzót tett a csomiba és beégett a kapcsoló irány a bontó
Na jah, igazából azt kerestem, miért nem alszik el a belső 12seces lámpa. Ha az nincs rákötve a csomira, akkor a 4 ajtók valamelyike. Csomivilágítást meg majd szerelem, ha melegebb lesz Smiley))))))
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #4931 Dátum: 2007.02.02 péntek, 18:30:00 »

Murmucka!Most olvastam vissza a topicot és felvetődött bennem egy kérdés:minek kellett neked mondeo?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4932 Dátum: 2007.02.02 péntek, 20:07:00 »

Na jah, igazából azt kerestem, miért nem alszik el a belső 12seces lámpa. Ha az nincs rákötve a csomira, akkor a 4 ajtók valamelyike. Csomivilágítást meg majd szerelem, ha melegebb lesz Smiley))))))
MKI nél is van tesztüzemmód. Kikapcsolsz mindent nyomod a hátsóablak fűtés gombját és közbe ráadod a gyújtást. Ha utána nyitogatod az ajtókat kapcsolgatod a kapcsolokat hangot kell adjon a timer modul ha rendben van a cucc. Esetleg a riasztó bekötésénél drótoztak valamit rossz helyre - ha jól láttam valami OEM van a vasadban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4933 Dátum: 2007.02.02 péntek, 20:49:00 »

Nekem is allandoan egett a lampa, a 12 sec-es a csomagtartora is ra van kotve. Azar kapcsoloja volt rossz. egyszeruen kiekeltem azota mindeo jol megy.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4934 Dátum: 2007.02.03 szombat, 00:06:00 »

Sziasztok. Mos olvastam Joe irását. igazat kell neki adni. Én tavaly okt-ben vettem MK-I 2.5 V6-t 560 ezerért. 11 évesen 190 ezerrel és lehet hogy kifogtam mert tip-top kivül-belül. És nem adnám oda egy A Vectra gt-ért sem.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4935 Dátum: 2007.02.03 szombat, 11:10:00 »

Murmucka!Most olvastam vissza a topicot és felvetődött bennem egy kérdés:minek kellett neked mondeo?
Azért kellett, mert elfogadható áron volt, jó állapotban. Amúgy mikor vettem, igazából Citroen Xantiát kerestem, csak az épp nem volt akkor. Egy hétvégém volt autót keresni, mert SOS kellett. Amúgy nem bántam meg Wink
 
FusimM: jaja, külön beszerelt riasztó, minden szarra be van kötve. Aksit se lehet csak úgy leszedni, mert saját aksiról rögtön elkezd nyivákolni Sad((
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4936 Dátum: 2007.02.03 szombat, 11:12:00 »

Hamár fentvagyok, majdnem elfelejtettem:
direktszűrővel kapcsolatban van valami rossz tapasztalat? Vagy gond nélkül beszerelhető a gépbe? Mire kéne figyelni?
Thnx
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #4937 Dátum: 2007.02.03 szombat, 11:24:00 »

Hamár fentvagyok, majdnem elfelejtettem:
direktszűrővel kapcsolatban van valami rossz tapasztalat? Vagy gond nélkül beszerelhető a gépbe? Mire kéne figyelni?
Thnx
Direkszűtőt ki komázza ki nem. Inkább szerezz be egy bontott MKII es légcső készletet - rezonátornélkülit - és arra cseréld ki az MKI et. Vagy pár napja bedobtam a FocusPipe 5letet csatlakozz a focuspipeosokhoz vagy várd ki míg valaki beépíti az elsőt.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4938 Dátum: 2007.02.03 szombat, 11:29:00 »

Direkszűtőt ki komázza ki nem. Inkább szerezz be egy bontott MKII es légcső készletet - rezonátornélkülit - és arra cseréld ki az MKI et. Vagy pár napja bedobtam a FocusPipe 5letet csatlakozz a focuspipeosokhoz vagy várd ki míg valaki beépíti az elsőt.
Na igen. Hangja az van, főleg kisebb motornál. De igazából az érdekelne, valami negatív hatása lehet-e a motorra, v vmire. Nem szart akarok venni, nem kockáztatom, hogy kosz menjen a motorba. Vélemény erről: LÉGSZÜRÖ
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #4939 Dátum: 2007.02.03 szombat, 11:40:00 »

Na igen. Hangja az van, főleg kisebb motornál. De igazából az érdekelne, valami negatív hatása lehet-e a motorra, v vmire. Nem szart akarok venni, nem kockáztatom, hogy kosz menjen a motorba. Vélemény erről: LÉGSZÜRÖ
Egy szűrőtől lesz tuning hangod de jobban nem fogsz vele menni - főleg nyáron melegbe a géptető alol szivott levegővel. Kellene venneg új csőveket is a rendszerhez a tutisághoz. Az eredeti cucc a sárvédő mögött szív friss hidegebb levegőt azt vedd figyelembe. Van itt pár emberkének sport betétszűrője azt csak be kell rakni a sima helyére.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4940 Dátum: 2007.02.03 szombat, 19:26:00 »

Na igen. Hangja az van, főleg kisebb motornál. De igazából az érdekelne, valami negatív hatása lehet-e a motorra, v vmire. Nem szart akarok venni, nem kockáztatom, hogy kosz menjen a motorba. Vélemény erről: LÉGSZÜRÖ
Hali!Én amióta meg van az ez az autó-örökölte az előzőtől-direktszűrőt használok.Szerintem jó,a hangja is szép,de csak 3e fölött alatta nem.Akkor érdemes beszerelni,ha cseréled az egészet csővel meg mindennel(nekem eddig kb. 20-25e-be van),de csodát ne várj.Durva hang,kicsit jobb gyorsulás,rugalmasabb motor és ennyi.Olvass vissza más is érdeklődött ilyen irányban.Személy szerint a Presko-tuning(presko-tuning.hu) céget ajánlom,a magnumosok nem egészen korrektek.Ja,ha érdekel van eladó szűrőm.misi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4941 Dátum: 2007.02.03 szombat, 20:54:00 »

Direkszűtőt ki komázza ki nem. Inkább szerezz be egy bontott MKII es légcső készletet - rezonátornélkülit - és arra cseréld ki az MKI et. Vagy pár napja bedobtam a FocusPipe 5letet csatlakozz a focuspipeosokhoz vagy várd ki míg valaki beépíti az elsőt.
Misi!Engem a cromaxosok lebeszéltek a focusos megoldásról.Most akkor mi van?Bár azt sem tudom az milyen...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4942 Dátum: 2007.02.03 szombat, 21:37:00 »

Hali!Én amióta meg van az ez az autó-örökölte az előzőtől-direktszűrőt használok.Szerintem jó,a hangja is szép,de csak 3e fölött alatta nem.Akkor érdemes beszerelni,ha cseréled az egészet csővel meg mindennel(nekem eddig kb. 20-25e-be van),de csodát ne várj.Durva hang,kicsit jobb gyorsulás,rugalmasabb motor és ennyi.Olvass vissza más is érdeklődött ilyen irányban.Személy szerint a Presko-tuning(presko-tuning.hu) céget ajánlom,a magnumosok nem egészen korrektek.Ja,ha érdekel van eladó szűrőm.misi
akkor mit érdemes?
direktszűrő+cső,+ még mit?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4943 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 08:26:00 »

akkor mit érdemes?
direktszűrő+cső,+ még mit?
Ami nekem még kellett hozzá:szelepházra 90-es könyök(nekem 67,5mm-es átmérőjű szilikon könyök van felrakva de gumival is meg lehet oldani);kartergáz-szűrő;a maf+cső összekötésére gumiharang;szűrőhöz tisztító készlet;ha nem hajlítod a csövet hanem két részből rakod össze akkor 120-as könyök is kell;bilincsek;a beépítéstől függően a hőmérséklet jeladónak kell még lyukat fúrni oszt ennyi.Persze ez saját megoldás más máshogy csinálja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4944 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 08:37:00 »

hoppá haver!!!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4945 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 09:44:00 »

Már volt!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4946 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 10:51:00 »

Üdv direkt szűrőm nekem is volt, csak épp az alapjáratomat vágta haza, illetve gyakran minden ok nélkül leállt a motor.Orba-szájba pucolnom kellet a légtömegmérőt, oszt lecseréltem újra (a légtömegmérőt)és folytatta tovább.Levettem a direktet, visszatettem a normált, és láss csodát, hibátlanul müxik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4947 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 11:04:00 »

Már volt!
én kérek elnézést...
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4948 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 11:15:00 »

MKI nél is van tesztüzemmód. Kikapcsolsz mindent nyomod a hátsóablak fűtés gombját és közbe ráadod a gyújtást. Ha utána nyitogatod az ajtókat kapcsolgatod a kapcsolokat hangot kell adjon a timer modul ha rendben van a cucc. Esetleg a riasztó bekötésénél drótoztak valamit rossz helyre - ha jól láttam valami OEM van a vasadban.
Megnéztem ezt a tesztmódot amit irtál...
nos nekem ahogy ráraktam a gyújtást, folyamatosan csilingelt, mint mikor égve hagyom a lámpát. Abba se hagyta, mig rajta volt a gyújtás. Szted?
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #4949 Dátum: 2007.02.04 vasárnap, 12:36:00 »

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem működik a hátsó ablak spriccelőm. A hibának az okát már megtaláltam egyszerűen a cső nincsen rádugva a tartálynak a motorjára hanem ott lóg üresen. A baj az hogy nincs is ott több üres hely amire rádughatnám. Csak egy kimenet van rajta ami az elsőhöz megy. Tök mindegy hogy előre vagy hátra akarok spriccelni mindig csak előre megy. Találkoztatok már ilyennel ?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.