Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:11:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804943 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #6450 Dátum: 2007.07.05 csütörtök, 22:58:00 »

jah es a poen,hogy nagybratyomnak isilyen mondeojavan. 1,8as es ugyanannyit eszikmint azenyem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6451 Dátum: 2007.07.05 csütörtök, 23:08:00 »

jah es a poen,hogy nagybratyomnak isilyen mondeojavan. 1,8as es ugyanannyit eszikmint azenyem
Ez az X forintért tankolok nem mérhető - van eltérés a benzinárban kutanként 10-20 Ft is, a mutató nem egy patikamérleg. A módszer telitankolni a gépet két kattanásig a pisztolyon, számlálót nullázni és menni X kilométert. Ismét telitank és a lefutott kilométerből a betakont üzemanyag mennyiségből kiszámolható a pontos fogyasztás.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6452 Dátum: 2007.07.05 csütörtök, 23:21:00 »

MOndjuk  en is ezt a modszert hallodtam vkitol...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6453 Dátum: 2007.07.06 péntek, 10:14:00 »

Vettem egy Mondeo-t üres tankba tankoltam bele 10.000FT-ért. Az durván 35liter.
Megtettem vele 300km-t és már a piros sávban van az üzemanyag szintjelző. Tehát  durván 12-13 litert fogyaszt.Megfelelő érték ez egy 93-as évjáratnak?
Mivel lehetne ezt még lejebb vinni?
Gyertya cserék,lég-üzemanyag,olaj szürők?
Köszi.
Az enyém 2.0. akkor kajált ennyit amikor haldoklott a lambdám
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6454 Dátum: 2007.07.06 péntek, 11:05:00 »

levettem, befújtam, sőt a külső félköríves takaróműanyagot is levettem, ott is befújtam, ott látok fém tárcsákat és valami müanyag félfogaskereket, azok is kaptak (ahogy folyt le a WD40) de nem változott semmi (illetve a beragadást ilyenkor nem tudom kipróbálni)  
A fedélre vezet be valami elekrtomos csatlakozó, az mire szolgál
Ahhha, akkor megvan van úgy, hogy nem hat azonnal a csodaszer, de ha ma is ugyanaz a jelenség, akkor passz ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6455 Dátum: 2007.07.06 péntek, 11:21:00 »

Az enyém 2.0. akkor kajált ennyit amikor haldoklott a lambdám
nekem is a lambdaszonda okozott érdekes dolgokat, 600 körüli CH (HC?) érték, nagyobb fogyi, kisebb teljesítmény
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6456 Dátum: 2007.07.06 péntek, 19:56:00 »

Köszi mindenkinek!
Amúgy 1,8-as benzines motor van benne.
Tényleg,hogyan lehet a lehető leggazdaságosabban közlekedni egy ilyen benzines motorral?
Hozzá vagyok szokva a régi diesel járgányomhoz, és így szerintem néha túl hamar felkapcsolok.
Mégis mikor kell felváltani egy fokozatból?
Köszi.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6457 Dátum: 2007.07.06 péntek, 21:26:00 »

MOndjuk  en is ezt a modszert hallodtam vkitol...
Pl a matektanártól?Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6458 Dátum: 2007.07.06 péntek, 21:28:00 »

nekem is a lambdaszonda okozott érdekes dolgokat, 600 körüli CH (HC?) érték, nagyobb fogyi, kisebb teljesítmény
Nagyobb teljesítmény! Hiszen dús keveréket ad olyankor!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6459 Dátum: 2007.07.06 péntek, 21:29:00 »

Köszi mindenkinek!
Amúgy 1,8-as benzines motor van benne.
Tényleg,hogyan lehet a lehető leggazdaságosabban közlekedni egy ilyen benzines motorral?
Hozzá vagyok szokva a régi diesel járgányomhoz, és így szerintem néha túl hamar felkapcsolok.
Mégis mikor kell felváltani egy fokozatból?
Köszi.
Nyugodt autózásnál 2000 körül autózva jól fog fogasztani. De ha nem 8 körül mozog az átlag, akkor ott vmi nagyon nagy gond van!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6460 Dátum: 2007.07.06 péntek, 21:33:00 »

Köszi mindenkinek!
Amúgy 1,8-as benzines motor van benne.
Tényleg,hogyan lehet a lehető leggazdaságosabban közlekedni egy ilyen benzines motorral?
Hozzá vagyok szokva a régi diesel járgányomhoz, és így szerintem néha túl hamar felkapcsolok.
Mégis mikor kell felváltani egy fokozatból?
Köszi.
Szia!Nem pörgeted agyon-városban max.2500-3e,jó futómű,jó motor,kipuf. és 7-8 körül ki lehet jönni.Váltani-szerintem 1500 felett már lehet.Ha netalán elkezd rángatni v. fulladni akkor bibi van.Ha 4-4500-nél ránt egyet a motor az nem hiba...akkor kel életre.A benzinszintmérőt ne tekintsd etalonnak.Nem épp megbízható eszköz...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6461 Dátum: 2007.07.06 péntek, 21:47:00 »

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem!Mentem Mondival(1.8.TD) beraktam ötösbe ,nyomtam neki a gázt, nagyon finoman rángatott párat aztán leállt a motor!!aztán 2 perc múlva be tudtam indítani és ugyanúgy ment tovább mint az előtt!Ez már a 2. alkalom volt és egyszerüen nem tudom mi lehet az oka!!Aki tudjon lécci segítsen!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6462 Dátum: 2007.07.06 péntek, 22:23:00 »

lhet hogy az üzemanyag szűrőd koszolódott el vagy dugulásod van vagy a kézi AC membránja át van szakadva. ennyi lenne első körbe az 5letem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6463 Dátum: 2007.07.06 péntek, 23:04:00 »

lhet hogy az üzemanyag szűrőd koszolódott el vagy dugulásod van vagy a kézi AC membránja át van szakadva. ennyi lenne első körbe az 5letem
Köszi szépen!A szűrő az még mondhatni új,az AC membránnal meggyűlt már néhányszor a bajunk de úgy néz ki hogy most működik mert felkeményszik!Maradt az eldugulás!Azt egy műhelybe mennyiért nézik ill csinálják meg?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6464 Dátum: 2007.07.07 szombat, 06:45:00 »

esetleg nézd meg a gázolaj előmelegítőt nekem is az dugult el kis fekete doboz a motor oldalán javítan nem lehet esteleg cserélni vagy simán kikötni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6465 Dátum: 2007.07.07 szombat, 11:01:00 »

esetleg nézd meg a gázolaj előmelegítőt nekem is az dugult el kis fekete doboz a motor oldalán javítan nem lehet esteleg cserélni vagy simán kikötni.
Köszi a tippeket!Ezt a dobozt még megném!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6466 Dátum: 2007.07.07 szombat, 15:33:00 »

Leggazdaságosabb 5. fokozatban 70-90km/óra közötti sebességgel menni folyamatosan.
Városban ez elég nehéz. Autópályán is nehéz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6467 Dátum: 2007.07.07 szombat, 18:59:00 »

kertes házban lakom,sajna télen Mondi nem tud garázsban állni,most akarok nyáron felkészülnia  télre
véleményt,tapasztalatot szeretnék:
vki azt mondja hogy ne csináljak semmit a kocsival mert csak a fűtött garázs ér vmit,
vki azt mondja hogy vannak ezeke a 4oszlop és körülött fólia és azt hátulról lezárom és beállok és nem esik rá a hó
vki meg azt hogy ilyen rácsos ráterítő vmit,amit  mindig miután beálltam rárakok és rögzítek
 
szerintetek mit csináljak?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6468 Dátum: 2007.07.07 szombat, 19:52:00 »

Minden megoldás közelebb visz a lényeghez. A legjobb a felsoroltak közül a 4 oszlopos lenne. Az már jó. Nem a legfontosabb a garázs, ha anyagilag nem megoldható, de minél zártabb helyen van, annál jobb...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6469 Dátum: 2007.07.07 szombat, 20:10:00 »

Minden megoldás közelebb visz a lényeghez. A legjobb a felsoroltak közül a 4 oszlopos lenne. Az már jó. Nem a legfontosabb a garázs, ha anyagilag nem megoldható, de minél zártabb helyen van, annál jobb...
hát sajna garázst nincs pénzem építeni
viszont arra a 4 oszloposra meg azt mondták hogy ott az azér nem jó merthogy miközben megyek és ráesik a hó vagy a víz és beállok a fólia alá akkor ott nem szárad le róla és tök rozsdálódik?
vagy ez nem is így van?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6470 Dátum: 2007.07.07 szombat, 20:43:00 »

BigFoot 20:10-es hozzászólását látom kint, de itt nem. Kiváncsi vagyok...:-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6471 Dátum: 2007.07.07 szombat, 20:45:00 »

BigFoot 20:10-es hozzászólását látom kint, de itt nem. Kiváncsi vagyok...:-)))
A 95-ös végű továbbra sem jelenik meg. A megoldás biztos odaát...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6472 Dátum: 2007.07.07 szombat, 21:26:00 »

Ahhha, akkor megvan van úgy, hogy nem hat azonnal a csodaszer, de ha ma is ugyanaz a jelenség, akkor passz ...
Nos, ahogy igértem, szétszedtem,... szétesett. Az egyik fogaskerék alatt van benn egy rugó feltekerve! Megijedtem, hogy rakom össze,...
 
Befutottam megnéztem Cromax-nál mennyi érdemes-e bajlodni vele, kiderült igen mert újonnan 120e, hát annyit nem adok érte, úgyhogy jött a meló...
 
Kiderült a turpisság, a motor mely alul helyezkedik el teljesen beállt egész napi WD40 annyit használt, hogy nehezen de kézzel bírom forgatni.
Nem akartam darabokba hagyni, a motor kivételével összeraktam.  
 
Kérdéseim:
- szedett már valaki ilyet széjjel? mennyire kell a rudót "felhúzni" egyáltalán mi célt szolgál?  
- így motor nélkül álló helyzetben beinditottam elindult s látszólag müködik, de vajon kimehetek-e vele a forgalomba? mit tesz a motor ha bent van?  
 
válaszotok sürgős lenne mert hétfőn kellene a kocsi....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6473 Dátum: 2007.07.07 szombat, 23:30:00 »

Minden megoldás közelebb visz a lényeghez. A legjobb a felsoroltak közül a 4 oszlopos lenne. Az már jó. Nem a legfontosabb a garázs, ha anyagilag nem megoldható, de minél zártabb helyen van, annál jobb...
hát sajna garázst nincs pénzem építeni
viszont arra a 4 oszloposra meg azt mondták hogy ott az azér nem jó merthogy miközben megyek és ráesik a hó vagy a víz és beállok a fólia alá akkor ott nem szárad le róla és tök rozsdálódik?
vagy ez nem is így van?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6474 Dátum: 2007.07.07 szombat, 23:33:00 »

nah csak elküldte:) az alattam lévő volt az!
 
kimentem közben pár körre.van egy kis problémám,3000 fordulat szám fölött amikor veszem le a lábam a gázról nagyon furi hangot ad a kocsi,mint ha vmi kerregne vagy ilyesmi!!nem tom mitől lehet!és most vettem észre,2500 nél még nem,viszont 3000 felett már igen,és állohelyzetben is ,mikor engedem vissza akkor
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6475 Dátum: 2007.07.07 szombat, 23:49:00 »

hát sajna garázst nincs pénzem építeni
viszont arra a 4 oszloposra meg azt mondták hogy ott az azér nem jó merthogy miközben megyek és ráesik a hó vagy a víz és beállok a fólia alá akkor ott nem szárad le róla és tök rozsdálódik?
vagy ez nem is így van?
Ha csak tető alatt áll már jó. Érezni fogod a különbséget. Nekem egy olyan fűtetlen garázsban áll, ahol max 1-2 fok a különbség a kinti levegőhöz képest, és télen is megszárad nagyjából reggelre, és teljesen máshogy indul, még mínusz 10 fokban is. Amikor csak leponyváztam, annak is meg volt az előnye...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6476 Dátum: 2007.07.07 szombat, 23:52:00 »

Ha csak tető alatt áll már jó. Érezni fogod a különbséget. Nekem egy olyan fűtetlen garázsban áll, ahol max 1-2 fok a különbség a kinti levegőhöz képest, és télen is megszárad nagyjából reggelre, és teljesen máshogy indul, még mínusz 10 fokban is. Amikor csak leponyváztam, annak is meg volt az előnye...
aha oks köszi!akkor ez lesz!
 
a másik problémára vmi tipp?mert nagyon töröm az agyam mi lehet,de nem tom
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6477 Dátum: 2007.07.08 vasárnap, 21:51:00 »

Sziasztok!
Direktszűrű-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy vegyem ki, mossam le tiszta vízzel, aztán ecseteljem be benzinnel és hagyjam negyed órát, hogy a benzin lemarja a koszt róla, majd ismét tiszta víz és szárítsam ki és fujjam be ilyen ápolóolajjal. Namost nincs olajam de visszatettem. Nagyon nagy gond, ha nem fújtam le?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6478 Dátum: 2007.07.08 vasárnap, 21:54:00 »

Sziasztok!
 
Direktszűrő-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy mossal le tiszta vízzel (én nagy nyomást használtam), utána ecseteljem be benzinnel, hogy feloldja a szennyeződést, megint mossam le és szárítsam ki és fujjam be ápolóolajjal. Namost olajam az nincs, viszont visszaraktam. Nagy gond, ha nem fújtam be?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6479 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 09:18:00 »

Nagyobb teljesítmény! Hiszen dús keveréket ad olyankor!
Szia Joe, nem biztos, hogy a dúsabb keverék nagyobb teljesítményt is jelent, pl. kéziszívatós autónál az első néhányszáz méteren kell szívató, hogy a hideg hengerfalon lecsapódó benzin ne okozzon túl szegény keveréket és ezáltal lefulladást
a motor bemelegedése után viszont a kintfelejtett szívató gyorsításhiányt okoz, hopp, a szívató, visszatolom és akkor a kocsi meglódul
 
én is azt tapasztaltam, hogy a totálisan rossz szonda kicserélése után a mondika szinte plusz lóerőket kapott
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6480 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 10:41:00 »

Sziasztok!
 
Direktszűrő-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy mossal le tiszta vízzel (én nagy nyomást használtam), utána ecseteljem be benzinnel, hogy feloldja a szennyeződést, megint mossam le és szárítsam ki és fujjam be ápolóolajjal. Namost olajam az nincs, viszont visszaraktam. Nagy gond, ha nem fújtam be?
Autószerelő ismerőst szúrd szíven egy műanyag kiskanállal. NEM szabad benzinnel, higítóval mosni. Tiszta víz+szűrő mosó folyadék keverékével szokás (kapható a szűrőmosó folyadék bárhol, egy mosás költsége kb 1-2 E Ft-ra jön ki) Utána a szintén kapható olajpermettel kell befújni! Fontos ez is, mer kiszárad aztán beengedi a koszt és az nem izlik a motornak.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6481 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 10:45:00 »

Sziasztok!
 
Direktszűrő-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy mossal le tiszta vízzel (én nagy nyomást használtam), utána ecseteljem be benzinnel, hogy feloldja a szennyeződést, megint mossam le és szárítsam ki és fujjam be ápolóolajjal. Namost olajam az nincs, viszont visszaraktam. Nagy gond, ha nem fújtam be?
Én addig nem járnék vekle, ha lehet, max a boltig, ahol olajpermetet kapsz.
 
olvasd el ezt is ha gondolod
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Vendég
« Új hozzászólás #6482 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 11:56:00 »

Az ABS jeladó kábeleket nézném meg, és a csatlakozókat fújkálnám első körben - elől a kerékjárati dob mögött, hátul az ülés alatt - hátha segít a WD40 rajta.
Fusim. Emlekszel az ABS-es kerdesemre? Na most minden megoldott. egy akkumulator cserevel. meg mas  is de azt hosszu lenne leirni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6483 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 13:21:00 »

Fusim. Emlekszel az ABS-es kerdesemre? Na most minden megoldott. egy akkumulator cserevel. meg mas  is de azt hosszu lenne leirni
Engem érdekelne az ABS probléma megoldása. Én is szenvedek vele
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6484 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 14:03:00 »

Sziasztok!
 
Direktszűrő-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy mossal le tiszta vízzel (én nagy nyomást használtam), utána ecseteljem be benzinnel, hogy feloldja a szennyeződést, megint mossam le és szárítsam ki és fujjam be ápolóolajjal. Namost olajam az nincs, viszont visszaraktam. Nagy gond, ha nem fújtam be?
Aláhúzom háromszor Murmucka válaszát!Akár fel is kötheted!Nem véletlenül vannak spec. szűrőmosók és olajozó spray-k!Ha kiszárad a szűrő akkor szétmegy a szövete és bumm!Annyi a motornak meg a szűrőnek.Szettet kapsz a tuning cégek oldalán-pl.az általam preferált presko-tuning.hu-4-5e ft. áron.Ez kb 4-5 alkalomra elég és a szűrő használatától függően 10-15e km-ként érdemes tisztítani.Nagy betűkkel rá lesz írva:NO BENZIN,WD40-400 stb...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6485 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 18:27:00 »

Sziasztok!
Találtam két gumialkatrészt az autómon, (1993-as TD), amik elég nyúzott állapotban vannak, gondolom ki kéne cserélni ezeket, de nem tudom mi a nevük, így viszont nem tudok ilyet kérni a boltban.
Az egyik gumi az első keréknél van, van ott egy függőleges kb 25cm hosszú fém rúd, aminek a felső vége a lengéscsillapító közepéhez csatlakozik hátulról, az alsó vége pedig egy görbe (kb 2cm vastag) rúdhoz csatlakozik. Ennek a függőleges rúdnak a tetején is és az alján is van 1-1db kb 3,5 cm átmérőjű gumi, ami be van repedve. Ennek a guminak a neve kellene.
 
A másik  nyúzott gumi a hátsó keréknél van. Van ott egy nagy rugó, attól kb 5cm-re a hátsó tengely közepe felé van egy függőleges kb 8 cm hosszú fém rúd, ennek az alján van egy kb 3 cm átmérőjű gumi, ami darabokban van, ez a másik gumi aminek a neve kéne.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6486 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 19:27:00 »

aha oks köszi!akkor ez lesz!
 
a másik problémára vmi tipp?mert nagyon töröm az agyam mi lehet,de nem tom
Sajna így nehéz még tippelni is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6487 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 19:28:00 »

Sziasztok!
Direktszűrű-tisztítással kapcsolatban lenne kérdésem. Egy autószerelő ismerősöm mondta, hogy vegyem ki, mossam le tiszta vízzel, aztán ecseteljem be benzinnel és hagyjam negyed órát, hogy a benzin lemarja a koszt róla, majd ismét tiszta víz és szárítsam ki és fujjam be ilyen ápolóolajjal. Namost nincs olajam de visszatettem. Nagyon nagy gond, ha nem fújtam le?
Én ultrás vízzel mosom, majd WD-40-ben áztatom. Ez utóbbi fontos, de ezt már alább leírták!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6488 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 19:32:00 »

Szia Joe, nem biztos, hogy a dúsabb keverék nagyobb teljesítményt is jelent, pl. kéziszívatós autónál az első néhányszáz méteren kell szívató, hogy a hideg hengerfalon lecsapódó benzin ne okozzon túl szegény keveréket és ezáltal lefulladást
a motor bemelegedése után viszont a kintfelejtett szívató gyorsításhiányt okoz, hopp, a szívató, visszatolom és akkor a kocsi meglódul
 
én is azt tapasztaltam, hogy a totálisan rossz szonda kicserélése után a mondika szinte plusz lóerőket kapott
Azért itt teljesen másról van szó! Ez tulajdonképpen felér egy tuninggal. A több üzemanyaghoz több levegőt igényel a computer, és meg is van a többleterő. Ez tény! Ennek ilyenkor így kell működnie. Amikor a szivatót kihúzod tulképpen itt-ott a gázbóvdenen állítassz. Ilyenkor ömleszti az üzemanyagot. De ugye egy karburátoros autónál igen nehezen kérne a computer több levegőt, amikor nincs is computer...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6489 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 19:33:00 »

Aláhúzom háromszor Murmucka válaszát!Akár fel is kötheted!Nem véletlenül vannak spec. szűrőmosók és olajozó spray-k!Ha kiszárad a szűrő akkor szétmegy a szövete és bumm!Annyi a motornak meg a szűrőnek.Szettet kapsz a tuning cégek oldalán-pl.az általam preferált presko-tuning.hu-4-5e ft. áron.Ez kb 4-5 alkalomra elég és a szűrő használatától függően 10-15e km-ként érdemes tisztítani.Nagy betűkkel rá lesz írva:NO BENZIN,WD40-400 stb...
A WD-40 tökéletes a célra, igaz nem erre találták ki.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6490 Dátum: 2007.07.09 hétfő, 19:35:00 »

Sziasztok!
Találtam két gumialkatrészt az autómon, (1993-as TD), amik elég nyúzott állapotban vannak, gondolom ki kéne cserélni ezeket, de nem tudom mi a nevük, így viszont nem tudok ilyet kérni a boltban.
Az egyik gumi az első keréknél van, van ott egy függőleges kb 25cm hosszú fém rúd, aminek a felső vége a lengéscsillapító közepéhez csatlakozik hátulról, az alsó vége pedig egy görbe (kb 2cm vastag) rúdhoz csatlakozik. Ennek a függőleges rúdnak a tetején is és az alján is van 1-1db kb 3,5 cm átmérőjű gumi, ami be van repedve. Ennek a guminak a neve kellene.
 
A másik  nyúzott gumi a hátsó keréknél van. Van ott egy nagy rugó, attól kb 5cm-re a hátsó tengely közepe felé van egy függőleges kb 8 cm hosszú fém rúd, ennek az alján van egy kb 3 cm átmérőjű gumi, ami darabokban van, ez a másik gumi aminek a neve kéne.
Te a stabilizátor pálcákra, vagy ismertebb nevén kutyacsontra gondolsz. Ezekből vehetsz utángyártottat is, de az még kevés diagnosztika, hogy szakadt, meg csúnya a gumi. attól az még lehet jó. Akkor rossz, amikor már kopog a futómű...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6491 Dátum: 2007.07.10 kedd, 23:19:00 »

minimum 3000 fordulat szám nál mikor engedem vissza a gázpedált akkor ilyen fura kerregő hangot  ad a gép,de pár másodpercig és abba marad,mi lehet?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6492 Dátum: 2007.07.11 szerda, 09:09:00 »

Pár hetes utánjárás után most már bátran leírhatom : a kipufogócsonk repedése a 2 literes modelleknél. Hirtelen vagy öttel találkoztam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6493 Dátum: 2007.07.17 kedd, 17:12:00 »

Te a stabilizátor pálcákra, vagy ismertebb nevén kutyacsontra gondolsz. Ezekből vehetsz utángyártottat is, de az még kevés diagnosztika, hogy szakadt, meg csúnya a gumi. attól az még lehet jó. Akkor rossz, amikor már kopog a futómű...
Kösz. Az elsőt és a hátsót is stabilizátor pálcának nevezik? Csak a gumikat akarom lecserélni rajta, nem az egész pálcát. Csak gumit nem árulnak hozzá?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6494 Dátum: 2007.07.17 kedd, 17:56:00 »

Sziasztok!Gázbowdent mennyire gáz kicserélni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6495 Dátum: 2007.07.18 szerda, 13:28:00 »

Sziasztok. Besztrájkolt a napi km számlálóm. Javítható? vagy csere? külön lehet cserélni vagy komplett műszerfal?
 
misi 107: nem nagy ügy. Adja magát:? elszakadt?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6496 Dátum: 2007.07.18 szerda, 13:45:00 »

Pár hetes utánjárás után most már bátran leírhatom : a kipufogócsonk repedése a 2 literes modelleknél. Hirtelen vagy öttel találkoztam.
nekem is megvolt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6497 Dátum: 2007.07.18 szerda, 14:11:00 »

Sziasztok. Besztrájkolt a napi km számlálóm. Javítható? vagy csere? külön lehet cserélni vagy komplett műszerfal?
 
misi 107: nem nagy ügy. Adja magát:? elszakadt?
Csak azt vettem észre,hogy nincs erő a motorban.Már egy ww is lehagyott...szóval elkezdtem átnézni mi lehet a baj.Ez maradt utoljára.Annyira meg van nyúlva,hogy utána állítani sem lehet.Egyszerűen nem nyílt ki a pill. szelep csak kb 1/4-1/3-ig.A csoda az,hogy a karnál nem akadt ki,mert símán ki tudtam húzni a bowden végét.Ott meg ráadásnak el van szakadva a szálaknak kb. fele.Csak hát ma meg csomagolni is kellene,hogy holnap tudjunk utazni...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6498 Dátum: 2007.07.18 szerda, 14:14:00 »

Csak azt vettem észre,hogy nincs erő a motorban.Már egy ww is lehagyott...szóval elkezdtem átnézni mi lehet a baj.Ez maradt utoljára.Annyira meg van nyúlva,hogy utána állítani sem lehet.Egyszerűen nem nyílt ki a pill. szelep csak kb 1/4-1/3-ig.A csoda az,hogy a karnál nem akadt ki,mert símán ki tudtam húzni a bowden végét.Ott meg ráadásnak el van szakadva a szálaknak kb. fele.Csak hát ma meg csomagolni is kellene,hogy holnap tudjunk utazni...
Ha a szálak fele szakadt akkor sürgősen cseréld. egy délután bőven elég rá még csomagolás mellett is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6499 Dátum: 2007.07.18 szerda, 14:30:00 »

Ha a szálak fele szakadt akkor sürgősen cseréld. egy délután bőven elég rá még csomagolás mellett is
Épp most indulok érte a cromaxhoz...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.051 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.