Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:50:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805032 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #6500 Dátum: 2007.07.18 szerda, 16:14:00 »

nekem is megvolt
S neked is a közepén hosszában ? Találtál bontottat ?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6501 Dátum: 2007.07.19 csütörtök, 15:24:00 »

igen. Hegesztehetetlenül. Találtam de tudom egy nap az is elreped
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6502 Dátum: 2007.07.19 csütörtök, 16:25:00 »

igen. Hegesztehetetlenül. Találtam de tudom egy nap az is elreped
S miért nem hegeszthető ? (mástól is ezt hallottam)
Hát én ezekután inkább nem mertem kockáztatni : lehet, hogy 2 hét múlva reped a bontott ... inkább lett új.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6503 Dátum: 2007.07.19 csütörtök, 20:17:00 »

Ha megnézitek a fordmennyország listát van benne jopár leömlő Wink ócsóba adják!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6504 Dátum: 2007.07.20 péntek, 09:36:00 »

Sziasztok. Hogy ne mindig csak kérdezzek itt egy kis info. Előfordulhat, hogy csak nekem érdekesség, de esetleg mások hasznára is válhat. Hónapok óta tartó alapjárat ingadozás (alkalmankénti lefulladás) problémát a vízpumpa csere oldotta meg. Az utolsó néhány km-t kivéve semmi látható hallható jele nem volt a dolognak. A végére már nagyon durva hangja volt a szerkezetnek, de víz az egy csepp sem szivárgott belőle. A csere óta az önindító is érezhetően könnyebben forgatja meg a motort. Üdv. Pek
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6505 Dátum: 2007.07.20 péntek, 10:25:00 »

Sziasztok. Hogy ne mindig csak kérdezzek itt egy kis info. Előfordulhat, hogy csak nekem érdekesség, de esetleg mások hasznára is válhat. Hónapok óta tartó alapjárat ingadozás (alkalmankénti lefulladás) problémát a vízpumpa csere oldotta meg. Az utolsó néhány km-t kivéve semmi látható hallható jele nem volt a dolognak. A végére már nagyon durva hangja volt a szerkezetnek, de víz az egy csepp sem szivárgott belőle. A csere óta az önindító is érezhetően könnyebben forgatja meg a motort. Üdv. Pek
Nem lehet, hogy a vezérlés baxogatás miatt? Vagy benyásoknál nincs köze hozzá?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6506 Dátum: 2007.07.20 péntek, 10:53:00 »

Nem lehet, hogy a vezérlés baxogatás miatt? Vagy benyásoknál nincs köze hozzá?
Van köze hozzá, de az rendben volt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6507 Dátum: 2007.07.20 péntek, 11:39:00 »

S miért nem hegeszthető ? (mástól is ezt hallottam)
Hát én ezekután inkább nem mertem kockáztatni : lehet, hogy 2 hét múlva reped a bontott ... inkább lett új.
Mert belül van egy elválasztó lemez és az is elreped ahhoz pedig lehetetlen hozzáférni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6508 Dátum: 2007.07.20 péntek, 11:40:00 »

én már elgurultam a bontottal vagy 15E km-t és hibátlan
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6509 Dátum: 2007.07.20 péntek, 17:47:00 »

ma megyek melózni és tankolni,vagyis tankolnék de nem nyílik a tankajtó,mondom noh,próbáljuk meg a csomagtartóból,de ott se reagál,kárpit lebontás és látom letörött a nyitó a mozgató kallantyúról!
volt már veletek ilyen?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6510 Dátum: 2007.07.20 péntek, 18:31:00 »

sziasztok! A kánikula a kocsimon is "nyomott" hagyott. Történt, hogy ma hazafelé jövet az utolsó kereszteződésnél, nehezen pörgetett motorral tudtam elindulni. Eddig az olvadt aszfaltra gondoltam. Hát nem. El kellett volna mennem, ám az első 50 m után meg kellett állnom, mivel nem ment a gép, nem volt benne erő, éeztem, hmintha egy hengerem nem menne.Motorházfedél fel, s látom, hogy a hütőviztartály üres. Lassan hazagurultam. Tüzetesen átnézve (öntöttem utánna vizet)megtaláltam a gondot. A hütőtől a termosztát felé vezető vastag cső a termosztát felöli részén kb 5 cm-es hasadás.
Holnap megyek alkatrészért.
Szerintetek ettől lehetett a réánfgatás, s hogy ment a gép?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6511 Dátum: 2007.07.22 vasárnap, 13:05:00 »

Sziasztok!
Mennyi az mk1 gyertyáinak optimális gyújtástávolsága?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6512 Dátum: 2007.07.22 vasárnap, 17:15:00 »

Sziasztok!
Mennyi az mk1 gyertyáinak optimális gyújtástávolsága?
Kétféle gyertya létezik a régebbi sima 1.3 mm a gyári hézag, célszerű kicsit alámenni 1.2 vagy 1.1 ig. Az új F1 es hegyes középső elektróda 1.0 mm hézagra állítandó.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6513 Dátum: 2007.07.22 vasárnap, 19:47:00 »

Hali!
 
Fel tudna valaki rakni képeket, vagy linket arról, hogyan néz ki az MKI kombi hátsó felfüggesztése? Van benne egy hosszanti stabilizátor, amihez a fékvezeték van fogatva, nekem össze-vissza van görbülve és belever egy lelógó csavarba. A szillentjei is nyiszognak. Az autó karosszériásnál volt, azóta ilyen 'jó'. Előre is köszi!
 
Üdv
Turbo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6514 Dátum: 2007.07.22 vasárnap, 22:04:00 »

Hali!
 
Fel tudna valaki rakni képeket, vagy linket arról, hogyan néz ki az MKI kombi hátsó felfüggesztése? Van benne egy hosszanti stabilizátor, amihez a fékvezeték van fogatva, nekem össze-vissza van görbülve és belever egy lelógó csavarba. A szillentjei is nyiszognak. Az autó karosszériásnál volt, azóta ilyen 'jó'. Előre is köszi!
 
Üdv
Turbo
Szereld ki azt a hosszlengőkart, és kalapáld nyíl egyenesre. Sajnos a hátsó féket is szét kell szedni, mert a kézifékkötél át van rajta vezetve. :-(
Viszont ha nagyon laza a szilent akkor sajnos lkar csere, mert tudomásom szerint abba külön nem kapni.
Amúgy szvsz.érdemes légrugót beépíteni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6515 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 07:24:00 »

Sziasztok!
Klíma kérdés...
Mondeo 2.0i aut váltó 94-es...
1 hónapja cseréltem klíma kompresszort a régi meghalt. A múlt hét közepéig tök jól dolgozott... Aztán egyszer csak ki-be kapcsolgat kb 10 másodpercenként. A hűtőre hideg vizet öntve megszűnik a kapcsolgatás egy pár percre, majd újraindul. A hűtőt kiverettem nagynyomású mosóval kívülről - nem volt nagyon koszos. Egyik ismerősőm azt mondta, hogy az ő autója is ezt csinálja 40 fokos külső hőmérséklet esetén. A kérdés: ez hiba vagy a tietek is kapcsolgat
 
Köszi: Moha
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6516 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 08:27:00 »

Sziasztok!
Klíma kérdés...
Mondeo 2.0i aut váltó 94-es...
1 hónapja cseréltem klíma kompresszort a régi meghalt. A múlt hét közepéig tök jól dolgozott... Aztán egyszer csak ki-be kapcsolgat kb 10 másodpercenként. A hűtőre hideg vizet öntve megszűnik a kapcsolgatás egy pár percre, majd újraindul. A hűtőt kiverettem nagynyomású mosóval kívülről - nem volt nagyon koszos. Egyik ismerősőm azt mondta, hogy az ő autója is ezt csinálja 40 fokos külső hőmérséklet esetén. A kérdés: ez hiba vagy a tietek is kapcsolgat
 
Köszi: Moha
40C fölött is primán működik a klíma. Valamelyik nyomásszabályzó szeleped lehet rossz - az alacsonnyomásúra tippelek aksi mellett a szodásüvegbe csavarva - és lefagy a rendszer a szárítószűrő környékén.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6517 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 08:33:00 »

Szereld ki azt a hosszlengőkart, és kalapáld nyíl egyenesre. Sajnos a hátsó féket is szét kell szedni, mert a kézifékkötél át van rajta vezetve. :-(
Viszont ha nagyon laza a szilent akkor sajnos lkar csere, mert tudomásom szerint abba külön nem kapni.
Amúgy szvsz.érdemes légrugót beépíteni.
Ha  a keresztstabilizátorról van szó, akkor abban 700HUF/db körül van a gyári szilent, mint elöl, és cserélhető. Két mérete van, csak meg kell mérni a stab átmérőjét, és kiderül melyik kell...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6518 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 08:36:00 »

Kösz. Az elsőt és a hátsót is stabilizátor pálcának nevezik? Csak a gumikat akarom lecserélni rajta, nem az egész pálcát. Csak gumit nem árulnak hozzá?
Külön szilentet nem lehet a pálcákon, mivel nincs is rajtuk. Ezek csuklók. Ebből vehetsz utángyártottat a Cromaxból, nagyságrendileg olcsóbb, és nálam már 80ekm-e műxik...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6519 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 08:37:00 »

Sziasztok. Besztrájkolt a napi km számlálóm. Javítható? vagy csere? külön lehet cserélni vagy komplett műszerfal?
 
misi 107: nem nagy ügy. Adja magát:? elszakadt?
Lehet azt külön is, és még akár javítható is. Legrosszabb esetben is csak az óraegységet kell cserélni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6520 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 09:12:00 »

40C fölött is primán működik a klíma. Valamelyik nyomásszabályzó szeleped lehet rossz - az alacsonnyomásúra tippelek aksi mellett a szodásüvegbe csavarva - és lefagy a rendszer a szárítószűrő környékén.
Köszi Fusim! Akkor irány egy szaki... Ha másnál jól műxik nálam is mennie kellene, különösen azt figyelembe véve, hogy egy próbakör után most is ki-bekapcsolgat és csak 28C van... Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6521 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 10:10:00 »

Szereld ki azt a hosszlengőkart, és kalapáld nyíl egyenesre. Sajnos a hátsó féket is szét kell szedni, mert a kézifékkötél át van rajta vezetve. :-(
Viszont ha nagyon laza a szilent akkor sajnos lkar csere, mert tudomásom szerint abba külön nem kapni.
Amúgy szvsz.érdemes légrugót beépíteni.
Köszi! Hová lehet ott légrugót beépíteni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6522 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 11:18:00 »

Külön szilentet nem lehet a pálcákon, mivel nincs is rajtuk. Ezek csuklók. Ebből vehetsz utángyártottat a Cromaxból, nagyságrendileg olcsóbb, és nálam már 80ekm-e műxik...
Azóta beszéltem nagyautóval, mondták, hogy az első stabilizátor pálcánál nincs szilent. A gumi, amit látok rajta, valószínűleg csak védi a portól a csuklót.
Viszont a hátsó stabilizátor pálcánál van valami gumi, amit külön meg lehet venni.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6523 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 12:27:00 »

40C fölött is primán működik a klíma. Valamelyik nyomásszabályzó szeleped lehet rossz - az alacsonnyomásúra tippelek aksi mellett a szodásüvegbe csavarva - és lefagy a rendszer a szárítószűrő környékén.
Küldtem Neked mail-t!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6524 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 12:39:00 »

Küldtem Neked mail-t!
Megkaptam, a cucc a XXII kerületi boltban van a polcon a nevemre. Mikor jössz nagyfaluba ? 1-2 nap és elhozom Dunakeszin lesz vagy postázzam?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6525 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 12:47:00 »

Sziasztok!
Klíma kérdés...
Mondeo 2.0i aut váltó 94-es...
1 hónapja cseréltem klíma kompresszort a régi meghalt. A múlt hét közepéig tök jól dolgozott... Aztán egyszer csak ki-be kapcsolgat kb 10 másodpercenként. A hűtőre hideg vizet öntve megszűnik a kapcsolgatás egy pár percre, majd újraindul. A hűtőt kiverettem nagynyomású mosóval kívülről - nem volt nagyon koszos. Egyik ismerősőm azt mondta, hogy az ő autója is ezt csinálja 40 fokos külső hőmérséklet esetén. A kérdés: ez hiba vagy a tietek is kapcsolgat
 
Köszi: Moha
Tutira fel van töltve?Nekem akkor volt ez amikor megvettem az autót és a kereskedésben állítólag feltöltötték...állítólag.Aztán én is ezt vettem észre amit Te.Egy idő után már be se kapcsolt.Egy szemét klímás-Szeged,Diavia-kapcsolót meg egyebeket akart velem cseréltetni...másik klímás meg lepróbázta,feltöltötte és azóta is jó.Most már második éve és egy második autóban ugyanaz megy...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6526 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 13:09:00 »

Szereld ki azt a hosszlengőkart, és kalapáld nyíl egyenesre. Sajnos a hátsó féket is szét kell szedni, mert a kézifékkötél át van rajta vezetve. :-(
Viszont ha nagyon laza a szilent akkor sajnos lkar csere, mert tudomásom szerint abba külön nem kapni.
Amúgy szvsz.érdemes légrugót beépíteni.
Lehet bele külön szilentet venni. de csak egy van benne. én a kalapálást nem javaslom. ha jól emlékszem 12K körül van egy új
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6527 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 15:01:00 »

Sziasztok!
Nekem is a klímával van gondom, már két doboz klímatisztítót nyomtam közvetlenül a fűtésellenállás helyén a rendszerbe, de nem hűt csak ki-be kapcsolgat (klímásszaki nézte, nyomás rendben). Plusz a szellőző rendszer bal oldala , olyan mintha fűtene, csak meleg levegő jön belőle. Valakinek van ötlete?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6528 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 18:17:00 »

Megkaptam, a cucc a XXII kerületi boltban van a polcon a nevemre. Mikor jössz nagyfaluba ? 1-2 nap és elhozom Dunakeszin lesz vagy postázzam?
Ma este megyek nagyfaluba. Smiley És megyünk Dunavalamire is, csak most nem tudom elolvasni a papíron. Smiley Ha Dunakeszi, akkor nyert ügyünk van! Smiley Ha meg nem, akkor vagy Bp. ha neked is jó, vagy nekem még mindig a posta is tökéletes, úgyis Gyöngyösön lesz beszerelve.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6529 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 19:45:00 »

Sziasztok!
Nekem is a klímával van gondom, már két doboz klímatisztítót nyomtam közvetlenül a fűtésellenállás helyén a rendszerbe, de nem hűt csak ki-be kapcsolgat (klímásszaki nézte, nyomás rendben). Plusz a szellőző rendszer bal oldala , olyan mintha fűtene, csak meleg levegő jön belőle. Valakinek van ötlete?
A klímatisztító, ahogy a nevében is benne van, nem javításra való!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6530 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 19:45:00 »

Ma este megyek nagyfaluba. Smiley És megyünk Dunavalamire is, csak most nem tudom elolvasni a papíron. Smiley Ha Dunakeszi, akkor nyert ügyünk van! Smiley Ha meg nem, akkor vagy Bp. ha neked is jó, vagy nekem még mindig a posta is tökéletes, úgyis Gyöngyösön lesz beszerelve.
Sajna ma nem volt dolgom Campona felé ha holnap még itt vagy nagyfalu környékén hívj fel t-mobil 9 615 513 a számom
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6531 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 21:28:00 »

Üdv!Somogy megyében van-e mondeo szakértő?Egy beteg mk1. 2.0 automatát kellene megnézni!Valami zűr van a motorjával.
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6532 Dátum: 2007.07.23 hétfő, 22:05:00 »

Vettem egy Mondeo-t üres tankba tankoltam bele 10.000FT-ért. Az durván 35liter.
Megtettem vele 300km-t és már a piros sávban van az üzemanyag szintjelző. Tehát  durván 12-13 litert fogyaszt.Megfelelő érték ez egy 93-as évjáratnak?
Mivel lehetne ezt még lejebb vinni?
Gyertya cserék,lég-üzemanyag,olaj szürők?
Köszi.
Prometheus,
 
igaz már régebben kérdezted, de nekem is 11L körül fogyaszt, igaz csak pest + folyamatos klíma... Országút (160km/h) + folymatos klíma esetén lemegy 10 körülre..
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6533 Dátum: 2007.07.24 kedd, 00:02:00 »

Prometheus,
 
igaz már régebben kérdezted, de nekem is 11L körül fogyaszt, igaz csak pest + folyamatos klíma... Országút (160km/h) + folymatos klíma esetén lemegy 10 körülre..
Nekem az utóbbi simán meg van 8-8,5-ből. Gondolom, hogy ennyit számít a hosszabb váltó...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6534 Dátum: 2007.07.25 szerda, 11:52:34 »

Hello,
Érdeklődnék, hogy 5w30 helyett rakjak-e bele 5w40-es olajat, elég sok km van már a motoromba, és hát olajat is szereti enni Smiley))
Talán jobb lesz. Vélemyény?
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6535 Dátum: 2007.07.25 szerda, 11:56:24 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6536 Dátum: 2007.07.25 szerda, 12:00:43 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!

Hát, annál kicsit több. mongyuk 1000km-enként 5 dl. Ugyan annyira nem zavar az a havi 1 liter olaj, de azért jó volna tudni mi kell neki Wink
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6537 Dátum: 2007.07.25 szerda, 12:56:07 »

Nekem az utóbbi simán meg van 8-8,5-b?l. Gondolom, hogy ennyit számít a hosszabb váltó...

Nekem az utobbi időben többször sikerült az 1.8 benyásommal mennem 6l alatti fogyit 100km en - megtett út telitankolás után kiszámolva. (fedcomp 1dl/100km -rel kevesebbet mért mint a számított)
Naplózva
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #6538 Dátum: 2007.07.25 szerda, 13:16:05 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!

Hát, annál kicsit több. mongyuk 1000km-enként 5 dl. Ugyan annyira nem zavar az a havi 1 liter olaj, de azért jó volna tudni mi kell neki Wink

Ha beleszagolsz a kipufogógázba (ez tudom kicsit hülyén hangzik) akkor nagyon jellegzetes szaga van ha a kipufogón távozik az olaj. Ha nem akkor valamilyen tömítés
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6539 Dátum: 2007.07.25 szerda, 13:21:05 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!

Hát, annál kicsit több. mongyuk 1000km-enként 5 dl. Ugyan annyira nem zavar az a havi 1 liter olaj, de azért jó volna tudni mi kell neki Wink

Ha beleszagolsz a kipufogógázba (ez tudom kicsit hülyén hangzik) akkor nagyon jellegzetes szaga van ha a kipufogón távozik az olaj. Ha nem akkor valamilyen tömítés

Hát kövér gáznál 5000 fordulaton kicsit füstöl, no meg elég fekete a kipuff vég... Csöpögni sehol nem csöpög, legalábbis álló helyzetben járó motornál nem. Majd átnézetem, úgyis megy önindító felújításra. De lehet csak a beletolt 200.000 km miatt eszi az olajat. Tulajdonképpen nem érdekel, amig igy megy és ilyen jól fogyaszt.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6540 Dátum: 2007.07.25 szerda, 14:20:51 »

Nekem az utóbbi simán meg van 8-8,5-b?l. Gondolom, hogy ennyit számít a hosszabb váltó...

Nekem az utobbi időben többször sikerült az 1.8 benyásommal mennem 6l alatti fogyit 100km en - megtett út telitankolás után kiszámolva. (fedcomp 1dl/100km -rel kevesebbet mért mint a számított)

Nekem 5,9 volt a legjobb, nade ez nem 160 körül full klímával, amiről szó volt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6541 Dátum: 2007.07.25 szerda, 14:21:29 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!

Hát, annál kicsit több. mongyuk 1000km-enként 5 dl. Ugyan annyira nem zavar az a havi 1 liter olaj, de azért jó volna tudni mi kell neki Wink

Ha beleszagolsz a kipufogógázba (ez tudom kicsit hülyén hangzik) akkor nagyon jellegzetes szaga van ha a kipufogón távozik az olaj. Ha nem akkor valamilyen tömítés

Inkább a kék füstöt kell nézni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
napu
Vendég
« Új hozzászólás #6542 Dátum: 2007.07.25 szerda, 14:24:20 »

Na, megvagytok tük es, tesókáim  Tongue
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6543 Dátum: 2007.07.25 szerda, 14:34:51 »

Na, megvagytok tük es, tesókáim  Tongue

Pedig most akartam lefoglalni a nevedet, aztán jó pénzért árulni Tongue:P:P
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
moha
Vendég
« Új hozzászólás #6544 Dátum: 2007.07.25 szerda, 15:02:16 »

misi107!

Azóta voltam vele a Príma Autóklíma-ban. Gáz volt benne rendesen. A hiba ott történt, hogy amikor egy hónapja kicseréltük (házilag) a kompresszort (mert be...) nem tisztítottuk át a rendszert és a sok apró részecske ami a régi kompresszorból morzsolódott le eltömítette a kapillár szűrőt, valamint valószínűleg a hűtő se teljesen tökéletes és a másik szűrő se 100%-os. A nyomás túl nagy volt. Hirtelenjében a kapillár szűrő tisztításával foglalkoztunk. Háromszori gázlefejtés-tisztítás-gázfeltöltés-próbaút után elfogadhatónak nyilvánítottuk és költségkímélés miatt lezártuk a szerelést. Ha ismét jelentkezik a hiba újabb tisztítás... Ha már "elviselhetetlen" lesz a tisztítás gyakorisága kompresszor átnézés, tisztítás, esetleg csere (60.000 Ft a felújított) + hűtő és szűrő csere amit úgy szumma 150.000 re saccoltunk munkadíjjal együtt komplett.  Az egész művelet egy pollenszűrő cserével együtt 15 rugóba került. Most nagyon szépen dolgozik a nyomás is jó és bízom, hogy nem kell tisztogatni.

Moha

Ui.: Merem ajánlani a céget, nem néznek hülyének, elmagyarázzák a dolgokat, elmondják a lehetőségeket, és tök nyugisan dolgoznak, szerintem profi módon értenek a klímákhoz. Ezt a véleményem a szomszédom is alátámasztja (tőle kaptam a címet) neki egy Audi200-ast raktak rendbe miután szerencsétlen szomszéd a 6. szerelő után rájuk akadt. Ja és nem fizettek az ingyen reklámért.  Tongue
« Utoljára szerkesztve: 2007.07.25 szerda, 15:05:36 írta moha » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6545 Dátum: 2007.07.25 szerda, 18:37:54 »

misi107!

Azóta voltam vele a Príma Autóklíma-ban. Gáz volt benne rendesen. A hiba ott történt, hogy amikor egy hónapja kicseréltük (házilag) a kompresszort (mert be...) nem tisztítottuk át a rendszert és a sok apró részecske ami a régi kompresszorból morzsolódott le eltömítette a kapillár szűrőt, valamint valószínűleg a hűtő se teljesen tökéletes és a másik szűrő se 100%-os. A nyomás túl nagy volt. Hirtelenjében a kapillár szűrő tisztításával foglalkoztunk. Háromszori gázlefejtés-tisztítás-gázfeltöltés-próbaút után elfogadhatónak nyilvánítottuk és költségkímélés miatt lezártuk a szerelést. Ha ismét jelentkezik a hiba újabb tisztítás... Ha már "elviselhetetlen" lesz a tisztítás gyakorisága kompresszor átnézés, tisztítás, esetleg csere (60.000 Ft a felújított) + hűtő és szűrő csere amit úgy szumma 150.000 re saccoltunk munkadíjjal együtt komplett.  Az egész művelet egy pollenszűrő cserével együtt 15 rugóba került. Most nagyon szépen dolgozik a nyomás is jó és bízom, hogy nem kell tisztogatni.

Moha

Ui.: Merem ajánlani a céget, nem néznek hülyének, elmagyarázzák a dolgokat, elmondják a lehetőségeket, és tök nyugisan dolgoznak, szerintem profi módon értenek a klímákhoz. Ezt a véleményem a szomszédom is alátámasztja (tőle kaptam a címet) neki egy Audi200-ast raktak rendbe miután szerencsétlen szomszéd a 6. szerelő után rájuk akadt. Ja és nem fizettek az ingyen reklámért.  Tongue
A lényeg,hogy rendesen dolgozik.Nekem most nincs gondom vele,talán egy töltés lesz majd aktuális valamikor.Én a gázhuzalt cseréltem,mert teljesen szétment.Most megint rendesen nyit-zár a szelep és úgy megy mint régen.Kicseréltem az injektort is,a régi motoré szerintem egyszer már cserélve volt,legalábbis elég újnak néz ki és nincs annyira elkoszolódva.
Azt elárulná valaki,hogy mit kell beállítani ahhoz,hogy a topic,legutolsó hozzászólása legyen felül,ne a 2003-as?
Naplózva
kiskár
Vendég
« Új hozzászólás #6546 Dátum: 2007.07.25 szerda, 22:22:35 »

Nincs valakinek egy fotója/ábrája a vákum csövekröl?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6547 Dátum: 2007.07.25 szerda, 22:27:55 »

Nincs valakinek egy fotója/ábrája a vákum csövekröl?

A hercog féle könyvbe van jó rajz a csövekről - egr környékről.
Naplózva
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #6548 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 13:41:27 »

Nem bele való!
Maradj az 5W30-nál!
Ha tényleg eszi az olajat, akkor más a baj, ha csak pl olajcserék között mondjuk egy nívópálcányit, akkor ne törödj vele!

Hát, annál kicsit több. mongyuk 1000km-enként 5 dl. Ugyan annyira nem zavar az a havi 1 liter olaj, de azért jó volna tudni mi kell neki Wink

Sokan kiröhögtek már a szagolgatás miatt de én hiszek benne mert kisebb olajfogyasztást is meg lehet vele állapítani mint a gipufogógáz színéből
Ha beleszagolsz a kipufogógázba (ez tudom kicsit hülyén hangzik) akkor nagyon jellegzetes szaga van ha a kipufogón távozik az olaj. Ha nem akkor valamilyen tömítés

Inkább a kék füstöt kell nézni...

Sokan kiröhögtek már a szagolgatás miatt de én hiszek benne mert kisebb olajfogyasztást is meg lehet vele állapítani mint a gipufogógáz színéből
« Utoljára szerkesztve: 2007.07.26 csütörtök, 13:45:24 írta Tödi » Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6549 Dátum: 2007.07.26 csütörtök, 13:45:15 »

Tödi, sztem iwiw-ről ne linkelj képet, mert mi nem látjuk Sad
(csak aki épp be van jelentkezve)
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.