Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:08:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804896 alkalommal)
0 Felhasználó és 33 vendég van a témában
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6750 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:35:18 »

Ha a lambdaszondát kiiktatod, akkor kicsit rángatni fog, többet eszik, rángathat. Inkább hagyd békében. Nekem bekrepált, és nem volt jóérzés, ja meg benzinszag is lehet, ha döglődik.
Persze, így nem nyúlok hozzá, csak elméletileg egy vezérlés-módosítás, katalizátor kiszerelés után már nincs funkciója. Azt sajna nem tom hogy MKI programja egyáltalán írható-e. (Fusim? Módosítható?)
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6751 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:36:59 »

Ha a lambdaszondát kiiktatod, akkor kicsit rángatni fog, többet eszik, rángathat. Inkább hagyd békében. Nekem bekrepált, és nem volt jóérzés, ja meg benzinszag is lehet, ha döglődik.
Persze, így nem nyúlok hozzá, csak elméletileg egy vezérlés-módosítás, katalizátor kiszerelés után már nincs funkciója. Azt sajna nem tom hogy MKI programja egyáltalán írható-e. (Fusim? Módosítható?)

Beépítesz pár potit a lambda, MAF, hőmérő köré és kész a tuningbox  Grin
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6752 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 11:39:26 »

Beépítesz pár potit a lambda, MAF, hőmérő köré és kész a tuningbox  Grin
Hát ha eccer lerohad a lambda, tuti kiokoskodom, mert nálam már amúgy is halál fölösleges, így működő kat. hiányában. Oszt ha bejön licenszelem és ©Murmucka®TM logóval megvásárolhatjátok tőlem Tongue
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #6753 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 17:37:15 »

Beépítesz pár potit a lambda, MAF, hőmérő köré és kész a tuningbox  Grin
Hát ha eccer lerohad a lambda, tuti kiokoskodom, mert nálam már amúgy is halál fölösleges, így működő kat. hiányában. Oszt ha bejön licenszelem és ©Murmucka®TM logóval megvásárolhatjátok tőlem Tongue

Murmucka, a lambdaszondának semmi köze a katalizátorhoz az mk1-nél, mert hogy előtte van
a kétszondás rendszernél már utána is van egy szonda, és az méri hogy a kati mennyire tisztította meg a füstöt, ha nem nagyon, akkor letilt v. pedig értesíti SMS-ben a közlekedési hatóságot (persze csak a fantasztikus tervek szerint)

a szonda arra szolgál, hogy a keverék benzintartalmát mindig optimális szinten tartsa

ha veszel egy tuningszondát, annak a kimenő jelét egy potival állítgathatod, de óvatosan, túlszegényített keveréknél szélsőséges esetben nem gyullad be az anyag, vagy ha begyullad, akkor szétégeti a dugattyú tetejét

ha csak simán kikötöd, akkor a szonda túldúsítja a keveréket (by Turbórudi) és az autó sem igazán fog menni, miközben a fogyasztás megnő
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6754 Dátum: 2007.09.25 kedd, 08:31:18 »

Shit... Hát mingyárt visszavásárlom a Golf II GT-met Cheesy Bezzeg ott nyista lambdaszonda Tongue
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6755 Dátum: 2007.09.25 kedd, 09:59:38 »

ha csak simán kikötöd, akkor a szonda túldúsítja a keveréket (by Turbórudi) és az autó sem igazán fog menni, miközben a fogyasztás megnő

Pedig jobban fog menni, ez tény, de nem annyival, mint amennyivel többet eszik...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lukit
Vendég
« Új hozzászólás #6756 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 20:14:53 »

Volt mar valakinek olyan problemaja, hogy intenziv gyorsitaskor, tobb szemellyel furan raz a kocsi eleje? Ha egyedul ulok a kocsiban, nem tudom reprodukalni. Foleg emelkedon jon ki, de vizszintes uton akkor is, amikor belemegyek vmi godorbe pl: az elejen, amikor a kocsi "elrugaszkodik", akkor jo, de ahogy visszaesik az utra es "berugozik" az eleje, akkor morog. Hibakodom volt egy hete (maf, lambda, stb), de torles utan 1 het alatt se irodtak vissza. A lengescsillapitobol jo par honapja mar dol az olaj, lehet ez a gaz?

btw Fusim: Neked hogy birja a LIP-TEC? 2 eve vettem elore (is), most ment szet. 60 Ekm-t kaptak.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6757 Dátum: 2007.10.08 hétfő, 20:42:48 »


btw Fusim: Neked hogy birja a LIP-TEC? 2 eve vettem elore (is), most ment szet. 60 Ekm-t kaptak.

Baja nincs igaz nekem LIP gázos van
Naplózva
lukit
Vendég
« Új hozzászólás #6758 Dátum: 2007.10.09 kedd, 06:35:32 »


btw Fusim: Neked hogy birja a LIP-TEC? 2 eve vettem elore (is), most ment szet. 60 Ekm-t kaptak.

Baja nincs igaz nekem LIP gázos van

Elvileg ez is gazos, megis olajos az egesz kivulrol  Huh?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6759 Dátum: 2007.10.09 kedd, 12:02:32 »

Volt mar valakinek olyan problemaja, hogy intenziv gyorsitaskor, tobb szemellyel furan raz a kocsi eleje? Ha egyedul ulok a kocsiban, nem tudom reprodukalni. Foleg emelkedon jon ki, de vizszintes uton akkor is, amikor belemegyek vmi godorbe pl: az elejen, amikor a kocsi "elrugaszkodik", akkor jo, de ahogy visszaesik az utra es "berugozik" az eleje, akkor morog. Hibakodom volt egy hete (maf, lambda, stb), de torles utan 1 het alatt se irodtak vissza. A lengescsillapitobol jo par honapja mar dol az olaj, lehet ez a gaz?

btw Fusim: Neked hogy birja a LIP-TEC? 2 eve vettem elore (is), most ment szet. 60 Ekm-t kaptak.

Szilentek? Nekem ez fékezéskor rázta be az egész autót. Lehet a súlyt már nem bírja. Ki tudja. És a kerekek? Mi a helyzet velük? Volt velük problémád.....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lukit
Vendég
« Új hozzászólás #6760 Dátum: 2007.10.09 kedd, 15:15:50 »

Volt mar valakinek olyan problemaja, hogy intenziv gyorsitaskor, tobb szemellyel furan raz a kocsi eleje? Ha egyedul ulok a kocsiban, nem tudom reprodukalni. Foleg emelkedon jon ki, de vizszintes uton akkor is, amikor belemegyek vmi godorbe pl: az elejen, amikor a kocsi "elrugaszkodik", akkor jo, de ahogy visszaesik az utra es "berugozik" az eleje, akkor morog. Hibakodom volt egy hete (maf, lambda, stb), de torles utan 1 het alatt se irodtak vissza. A lengescsillapitobol jo par honapja mar dol az olaj, lehet ez a gaz?

Szilentek? Nekem ez fékezéskor rázta be az egész autót. Lehet a súlyt már nem bírja. Ki tudja. És a kerekek? Mi a helyzet velük? Volt velük problémád.....

Szilentek lehetnek meg, megnezetem azt is tutira. Kereket csereltem telire, azzal is sajnos ugyanez a helyzet Sad Majd ha lesz vmi elorelepes, leirom ide.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6761 Dátum: 2007.10.09 kedd, 15:17:25 »

Volt mar valakinek olyan problemaja, hogy intenziv gyorsitaskor, tobb szemellyel furan raz a kocsi eleje? Ha egyedul ulok a kocsiban, nem tudom reprodukalni. Foleg emelkedon jon ki, de vizszintes uton akkor is, amikor belemegyek vmi godorbe pl: az elejen, amikor a kocsi "elrugaszkodik", akkor jo, de ahogy visszaesik az utra es "berugozik" az eleje, akkor morog. Hibakodom volt egy hete (maf, lambda, stb), de torles utan 1 het alatt se irodtak vissza. A lengescsillapitobol jo par honapja mar dol az olaj, lehet ez a gaz?

Szilentek? Nekem ez fékezéskor rázta be az egész autót. Lehet a súlyt már nem bírja. Ki tudja. És a kerekek? Mi a helyzet velük? Volt velük problémád.....

Szilentek lehetnek meg, megnezetem azt is tutira. Kereket csereltem telire, azzal is sajnos ugyanez a helyzet Sad Majd ha lesz vmi elorelepes, leirom ide.

Első kanyarstabilizátor szilentek a kormánymű alatt - az tud csúnya hangokat adni
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6762 Dátum: 2007.10.09 kedd, 15:26:49 »

Első kanyarstabilizátor szilentek a kormánymű alatt - az tud csúnya hangokat adni

De attól nem ráz a kocsi, meg húz!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6763 Dátum: 2007.10.14 vasárnap, 08:46:27 »

Kapott egy új lambdaszondát az autó-sponzored by Magnum-Tuning.Gyári és normál beállításban jól műkszik,de a sport fokozatban csak a benzint zabálja de nem lesz jobb.Hiába a direktszűrő majd meg fullad a motor a plusz benzintől.Aki ilyen cucc beszerzésén töri a fejét vegye figyelembe,bár lehet,hogy másnál jobb lesz a tapasztalat.Mindenesetre megszűnt a motor rángatása...
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #6764 Dátum: 2007.10.14 vasárnap, 10:27:35 »

Kapott egy új lambdaszondát az autó-sponzored by Magnum-Tuning.Gyári és normál beállításban jól műkszik,de a sport fokozatban csak a benzint zabálja de nem lesz jobb.Hiába a direktszűrő majd meg fullad a motor a plusz benzintől.Aki ilyen cucc beszerzésén töri a fejét vegye figyelembe,bár lehet,hogy másnál jobb lesz a tapasztalat.Mindenesetre megszűnt a motor rángatása...

Már megint unatkoztál?!  Grin
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6765 Dátum: 2007.10.14 vasárnap, 12:29:35 »

Csak próbálkozok...ár tekintetében ez kevesebbe került  mint egy szimpla univerzális szonda v. ugyanez a gyártótól rendelve.Aztán majd meg látjuk mennyit bír.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6766 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 10:13:58 »

Kapott egy új lambdaszondát az autó-sponzored by Magnum-Tuning.Gyári és normál beállításban jól műkszik,de a sport fokozatban csak a benzint zabálja de nem lesz jobb.Hiába a direktszűrő majd meg fullad a motor a plusz benzintől.Aki ilyen cucc beszerzésén töri a fejét vegye figyelembe,bár lehet,hogy másnál jobb lesz a tapasztalat.Mindenesetre megszűnt a motor rángatása...

Sztem itt már kéne a gyertya, gyújtáskábel cseréje hasonló minőségűre, na meg a katalizátort is talán mellőzni kéne!:)
Ja, és ugye Neked is 1,8 van? Akkor a fojtószelepet is kéne ugrasztani 2,0-ra...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6767 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 10:40:59 »


Kábel volt cserélve,a szonda vacakolt régebben is.Ami benne volt,az még az előző autó öröksége volt,idáig működött.Mindenesetre most megint szépen jár a motor.Egy szelepfedél tömítés lesz a következő cserélendő darab,az egyik gyertya olajban állt.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6768 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 11:10:45 »


Kábel volt cserélve,a szonda vacakolt régebben is.Ami benne volt,az még az előző autó öröksége volt,idáig működött.Mindenesetre most megint szépen jár a motor.Egy szelepfedél tömítés lesz a következő cserélendő darab,az egyik gyertya olajban állt.

Úgy értettem, hogy hasonló sportkábelekre! De sztem ez sem dob nagyot, inkább V6!:)
A szelepfedél tömítést gondolom, hogy nem kell ecsetelni, nem nagy móka, ráadásul alig több a gyári (szervízekben is), mint 3eHUF...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6769 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 11:44:06 »


Aha!Így már értem.Igen,v6 az kellene...de inkább a gyerkőcnek veszek autókat.Most múlt 2 éves és lány...de mégis.Imádja a buszokat.a mentő meg a rendőr autókat,meg a motorokat meg mindent amiben motor van és gurul.Szeret velem lenni a garázsban miközben mindenféle érdekes dolgot csinálok.Persze neki is kell adni egy szerszámot meg valamit amit szerelgethet.A kerékanya letekerésben már nagyon profi.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #6770 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 15:45:15 »

Kapott egy új lambdaszondát az autó-sponzored by Magnum-Tuning.Gyári és normál beállításban jól műkszik,de a sport fokozatban csak a benzint zabálja de nem lesz jobb.Hiába a direktszűrő majd meg fullad a motor a plusz benzintől.Aki ilyen cucc beszerzésén töri a fejét vegye figyelembe,bár lehet,hogy másnál jobb lesz a tapasztalat.Mindenesetre megszűnt a motor rángatása...

Sztem itt már kéne a gyertya, gyújtáskábel cseréje hasonló minőségűre, na meg a katalizátort is talán mellőzni kéne!:)
Ja, és ugye Neked is 1,8 van? Akkor a fojtószelepet is kéne ugrasztani 2,0-ra...

katalizátort mellőzni? kedves Joe, nem voltál te mindig ilyen, na meg Napu

TÉNYLEG!!! Napu hol van?

 wave wave wave
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6771 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 15:46:37 »

Kapott egy új lambdaszondát az autó-sponzored by Magnum-Tuning.Gyári és normál beállításban jól műkszik,de a sport fokozatban csak a benzint zabálja de nem lesz jobb.Hiába a direktszűrő majd meg fullad a motor a plusz benzintől.Aki ilyen cucc beszerzésén töri a fejét vegye figyelembe,bár lehet,hogy másnál jobb lesz a tapasztalat.Mindenesetre megszűnt a motor rángatása...

Sztem itt már kéne a gyertya, gyújtáskábel cseréje hasonló minőségűre, na meg a katalizátort is talán mellőzni kéne!:)
Ja, és ugye Neked is 1,8 van? Akkor a fojtószelepet is kéne ugrasztani 2,0-ra...

katalizátort mellőzni? kedves Joe, nem voltál te mindig ilyen, na meg Napu

TÉNYLEG!!! Napu hol van?

 wave wave wave

Olvasta Joe katalizátoros hozzászólását és öngyilkos lett Cheesy
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6772 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 20:04:27 »

katalizátort mellőzni? kedves Joe, nem voltál te mindig ilyen, na meg Napu

TÉNYLEG!!! Napu hol van?

 wave wave wave

Nem ötlet volt, sőt mégcsak buzdításnak is kevés! Egyszerűen magyarázat arra, hogy miért nem érzett semmi pozitívat Misi a sportcucc miatt...Smiley)))

Napu vélhetően igen elfoglalt, de mindig köztünk!!!!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6773 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 20:05:17 »

Olvasta Joe katalizátoros hozzászólását és öngyilkos lett Cheesy

Azért ennél jobban ösmer... Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6774 Dátum: 2007.10.15 hétfő, 20:27:20 »


[/quote]
A pozitívum annyi,hogy talán gyorsulás lett jobb és a fogyi kevesebb.A végsebesség + 5kmh -val nőtt bár az előző autó ugyanezzel a motorral gyorsabb volt.Ezt a nehezebb és öregebb kasztni+futómű számlájára írom.Igaz,lassan időszerű lesz a szilentcsere,mert igencsak el kezdett csúszkálni az autó a kanyarokban.A kat. marad,de egy új lesz bele rakva+egy hátsó dob is elkelne-majd valamikor.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6775 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 12:34:45 »

Az lenne kérdésem, hogy amikor elindulok a 2-es és 3-as sebességet csak nagyon nehezen veszi be(nem ugrik a helyére és ha bent is van néha elkezd rángatózni a sebességváltó és azt a bizonyos "kerregő" hangot adja ki.). Utána ha már megyek egy jó 20 percet akkor már rendesen betudom tenni sebességbe. Mi lehet a hiba oka és hogyan lehetne orvosolni?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6776 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 12:48:03 »

Az lenne kérdésem, hogy amikor elindulok a 2-es és 3-as sebességet csak nagyon nehezen veszi be(nem ugrik a helyére és ha bent is van néha elkezd rángatózni a sebességváltó és azt a bizonyos "kerregő" hangot adja ki.). Utána ha már megyek egy jó 20 percet akkor már rendesen betudom tenni sebességbe. Mi lehet a hiba oka és hogyan lehetne orvosolni?

Cserélj olajat a váltóban + rudazat beállításokat ellenőriztesd lehet elkopott valami az csere - üresbe a karnak pont függőlegesbe kell megállnia.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6777 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 18:04:14 »

Üdv!Úgy néz ki,lesz egy kis gondom:-szemre úgy néz ki,hogy a balelső kerék-szemből nézve-befelé dől,a jobb az nem.Van miért aggódnom?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6778 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 20:33:56 »

Az lenne kérdésem, hogy amikor elindulok a 2-es és 3-as sebességet csak nagyon nehezen veszi be(nem ugrik a helyére és ha bent is van néha elkezd rángatózni a sebességváltó és azt a bizonyos "kerregő" hangot adja ki.). Utána ha már megyek egy jó 20 percet akkor már rendesen betudom tenni sebességbe. Mi lehet a hiba oka és hogyan lehetne orvosolni?

Fusimon túl még lehet kuplung is (hidegen vmiért nem emel ki már rendesen), illetve 0-5 fok körül, és ez alatt sajna a Ford váltók néhol nehezen mennek, de látva az OFF-okat, ez megszokható kis hiba...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6779 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 21:29:09 »

Köszi az infókat. Pénteken megy szervízbe és akkor megnézetem.

Ezeket Ti honnan szereznétek be:

- komplett első lámpa (bal-jobb, index búrával együtt);
- csomagtérroló;
- fa mintázatú könyöklő,
- jobb és bal napellenző;
- jobbhátsó ajtóba szerelhető hangszoró rács;
- csomagtartó ajtó belső műanyag burkolat. 

Ha van ismerős vagy egy-két jó cím azokra vevő vagyok.

Az autót nem rég vettem, de sajnos ezeket mind kikell cserélni mert esztétikailag nem túl szépek!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6780 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 21:39:35 »

Köszi az infókat. Pénteken megy szervízbe és akkor megnézetem.

Ezeket Ti honnan szereznétek be:

- komplett első lámpa (bal-jobb, index búrával együtt);
- csomagtérroló;
- fa mintázatú könyöklő,
- jobb és bal napellenző;
- jobbhátsó ajtóba szerelhető hangszoró rács;
- csomagtartó ajtó belső műanyag burkolat. 

Ha van ismerős vagy egy-két jó cím azokra vevő vagyok.

Az autót nem rég vettem, de sajnos ezeket mind kikell cserélni mert esztétikailag nem túl szépek!
Hát például tőlem....keress meg privátban,elérhetőség az adatlapon.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6781 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 21:51:21 »

Köszi az infókat. Pénteken megy szervízbe és akkor megnézetem.

Ezeket Ti honnan szereznétek be:

- komplett első lámpa (bal-jobb, index búrával együtt);
- csomagtérroló;
- fa mintázatú könyöklő,
- jobb és bal napellenző;
- jobbhátsó ajtóba szerelhető hangszoró rács;
- csomagtartó ajtó belső műanyag burkolat. 

Ha van ismerős vagy egy-két jó cím azokra vevő vagyok.

Az autót nem rég vettem, de sajnos ezeket mind kikell cserélni mert esztétikailag nem túl szépek!
Hát például tőlem....keress meg privátban,elérhetőség az adatlapon.

Köszi, ment a mél!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6782 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 22:00:00 »

Köszi, ment a mél!

És amit Misi nem tud, azokat a vateráról...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #6783 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 22:11:17 »


Olvasom...
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6784 Dátum: 2007.10.22 hétfő, 22:57:10 »

Sárhányó vagy sárvédőt honnan lehet beszerezni? Nem az oldal lemezre gondolok, hanem a kerék mőgé utólag felcsavrozható műanyag sárvédőre. Nem igazás sikerült értelmesen megfogalmaznom  Grin
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #6785 Dátum: 2007.10.23 kedd, 00:42:26 »

Sárhányó vagy sárvédőt honnan lehet beszerezni? Nem az oldal lemezre gondolok, hanem a kerék mőgé utólag felcsavrozható műanyag sárvédőre. Nem igazás sikerült értelmesen megfogalmaznom  Grin

Nekem van egy MKIII való hátsóm, ha érdekel...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6786 Dátum: 2007.10.23 kedd, 02:04:14 »


Szia
1.) Véletlenül nem a sárfogo gumira gondolsz (ami valojában egy műanyag és a az a célja hogy a kerék ne tudja felverni a kavicsokat stb a karosszéria oldalára?
2.) Nagyon filozofikus és mély értelmü az aláírásod, és távol is áljon hogy sértselek vele, de nem lehetne aláírásnak inkább csak 1 sort használni? (Vannak akik PDA-n vagy mobilon nézik a forumot és elég idegesítő ha a folyton ismétlődő szöveg több mint a valódi tartalom. Előre is köszi a zanzásítást. Ha lehetek még pofátlan akkor az aláírás lehetőleg szoritkozzon pl arra hogy milyen tipusod van stb. szóval olyan nekünk is hasznos infora amire tekintve azonnal tudunk segíteni és nem csak találgatni. Köszi előre is.
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #6787 Dátum: 2007.10.23 kedd, 11:10:30 »


Szia
Véletlenül nem a sárfogo gumira gondolsz (ami valojában egy műanyag és a az a célja hogy a kerék ne tudja felverni a kavicsokat stb a karosszéria oldalára?


Ja sárfogó gumira gondoltam!

kösz
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6788 Dátum: 2007.10.23 kedd, 11:49:14 »

Ja sárfogó gumira gondoltam!
kösz

Nézd meg a Ford menyországbasn hogy van-e még. Ha van akkor 1 Ft-ért meg tudod rendelni a legközelebbi Ford szervízben. A Ford Menyországot http://www.ford.hu/ns7/ford_parts/-/-/-/-/-/- -n találod meg. Ha nincs akkor felejtős a Ford gyári alkatrész mert drága. Akkor vannak jó bontok ahol fillérekért tudsz venni
-Bonti (gyömrői út) 20/923-1415 (sok, alig használt, jó állapotú cucc, főként tesztautókból)
-Pestlőrinc, Kisfaludy u.30/919-0878
-Sztáray M tér: 20/923-4844

Jó keresgélést wave
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #6789 Dátum: 2007.10.23 kedd, 13:51:14 »


 kocsog
Naplózva
Dodi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 592



E-mail
« Új hozzászólás #6790 Dátum: 2007.10.23 kedd, 13:58:03 »

Talán te is észrevetted, hogy mind a 8 hozzászólása ugyanaz?   Grin
Igazad van  kocsog
Naplózva

2010.11. 2.0 TDCI TITANIUM FACELIFT WEBASTO
2002.10. TDCI GHIA, 130Le, bőr, két pedál
Notorius
Vendég
« Új hozzászólás #6791 Dátum: 2007.10.23 kedd, 23:19:27 »

Sziasztok!

Szörnyű dolog esett meg ma velem, sikeresen felhasaltattam a mondeomat.  falbav (2.0 Ghia 94 kéziváltós)  Ráadásul olyan szerencsétlenül sikerült, hogy az olajteknőre ült rá, és mivel ez nem kis meglepetésemre (láttam már a kocsit alulról jópárszor, de csak most tudatosult bennem) alumínium öntvény, elrepedt és elfolyott az összes olajam értelemszerűen. Azért írok igazából hogy ha esetleg van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete, hasonló tapasztalata a cserével kapcsolatban azt megköszönném. Így előre is köszönök minden segítő hozzászólást.

Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6792 Dátum: 2007.10.23 kedd, 23:26:27 »

Sziasztok!

Szörnyű dolog esett meg ma velem, sikeresen felhasaltattam a mondeomat.  falbav (2.0 Ghia 94 kéziváltós)  Ráadásul olyan szerencsétlenül sikerült, hogy az olajteknőre ült rá, és mivel ez nem kis meglepetésemre (láttam már a kocsit alulról jópárszor, de csak most tudatosult bennem) alumínium öntvény, elrepedt és elfolyott az összes olajam értelemszerűen. Azért írok igazából hogy ha esetleg van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete, hasonló tapasztalata a cserével kapcsolatban azt megköszönném. Így előre is köszönök minden segítő hozzászólást.



Mondjuk az jó tapasztalatnak, hogy Fusimnak van egy gyári új eladó?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6793 Dátum: 2007.10.24 szerda, 07:56:13 »

Sziasztok!

Szörnyű dolog esett meg ma velem, sikeresen felhasaltattam a mondeomat.  falbav (2.0 Ghia 94 kéziváltós)  Ráadásul olyan szerencsétlenül sikerült, hogy az olajteknőre ült rá, és mivel ez nem kis meglepetésemre (láttam már a kocsit alulról jópárszor, de csak most tudatosult bennem) alumínium öntvény, elrepedt és elfolyott az összes olajam értelemszerűen. Azért írok igazából hogy ha esetleg van valakinek valami tanácsa, észrevétele, ötlete, hasonló tapasztalata a cserével kapcsolatban azt megköszönném. Így előre is köszönök minden segítő hozzászólást.



Mondjuk az jó tapasztalatnak, hogy Fusimnak van egy gyári új eladó?

Megvan még a cucc, de nem öntött hanem lemez, de zetec motorra való
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6794 Dátum: 2007.10.24 szerda, 11:30:48 »

Jóreggelt (11:30)!  Wink

Van tippje vkinek, hogy főtengely szimmering cserét hol tok olcsón cseréltetni? Új alkatrészt persze.
THNX  worship
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6795 Dátum: 2007.10.24 szerda, 11:37:12 »

Jóreggelt (11:30)!  Wink

Van tippje vkinek, hogy főtengely szimmering cserét hol tok olcsón cseréltetni? Új alkatrészt persze.
THNX  worship

melyiket kéne cserélni ? a váltónál vagy a szíjnál?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6796 Dátum: 2007.10.24 szerda, 11:41:25 »

Jóreggelt (11:30)!  Wink

Van tippje vkinek, hogy főtengely szimmering cserét hol tok olcsón cseréltetni? Új alkatrészt persze.
THNX  worship

melyiket kéne cserélni ? a váltónál vagy a szíjnál?
Gyáhh, hát ez jó kérdés. A motorolaj szivárog, gondolom a szíjnál akkor.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6797 Dátum: 2007.10.24 szerda, 12:38:04 »


Gyáhh, hát ez jó kérdés. A motorolaj szivárog, gondolom a szíjnál akkor.


Az az olcsobb változat. Vegyél egy alsó ékszíjtárcsát egy főtengely fogaskereket éket hozzá és új csavart, meg a szimmeringet, utána tendereztesd le a szervizeket.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6798 Dátum: 2007.10.24 szerda, 13:02:24 »

Az az olcsobb változat. Vegyél egy alsó ékszíjtárcsát egy főtengely fogaskereket éket hozzá és új csavart, meg a szimmeringet, utána tendereztesd le a szervizeket.
worship
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #6799 Dátum: 2007.10.24 szerda, 13:32:31 »


Gyáhh, hát ez jó kérdés. A motorolaj szivárog, gondolom a szíjnál akkor.


Az az olcsobb változat. Vegyél egy alsó ékszíjtárcsát egy főtengely fogaskereket éket hozzá és új csavart, meg a szimmeringet, utána tendereztesd le a szervizeket.

jól sejtem hogy az az ékszíjtárcsa 20K? el tud az vetemedni vagy kopni? vagy miért kell a csere?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.056 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.