Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:16:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804779 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #800 Dátum: 2004.12.18 szombat, 13:30:00 »

Hi !
 
Angel,
 
Ok, kiproszalom. Van olyan, aki vezetes kozben nem a noket bamulna ? Cool Lehetetlen kersz Cool))
Nameg ugye asszony nobol van, es hat a nok szeretnek beszelni. Namost ez asszonykamnal kulonos keppen igaz Cool 1x mar majdnem raszoltam, hogy fogd mar be a csorodet, mert teljesen beparasodik az ablax miattad ! 8DD
 
bye
zacci
Helló Zacci.Az előttem szólóknak mind igaza van.A párásodásnak több oka is lehet,a megoldásokat leirták.Annyit tennék hozzá,hogy az előző autómban amikor párásodott én is cseréltem pollenszűrőt,de maradt a párásodás.Erre gondoltam egy merészet,és úgy teszteltem le az új pollenszűrőt,hogy egyszerűen kivettem a kocsiból.Csodák csodája a párásodás megszünt.A pollenszűrőt visszavittem,kértem egy másikat,helyére beraktam,és minden oké lett.Pollenszűrő maradt,párásodás eltünt.Próbáld ki ezt a verziót,talán neked is bejön.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #801 Dátum: 2004.12.18 szombat, 13:33:00 »

Helló Zacci.Az előttem szólóknak mind igaza van.A párásodásnak több oka is lehet,a megoldásokat leirták.Annyit tennék hozzá,hogy az előző autómban amikor párásodott én is cseréltem pollenszűrőt,de maradt a párásodás.Erre gondoltam egy merészet,és úgy teszteltem le az új pollenszűrőt,hogy egyszerűen kivettem a kocsiból.Csodák csodája a párásodás megszünt.A pollenszűrőt visszavittem,kértem egy másikat,helyére beraktam,és minden oké lett.Pollenszűrő maradt,párásodás eltünt.Próbáld ki ezt a verziót,talán neked is bejön.Üdv.Zsoel.
Ja,és a klímát használni tényleg célszerű párásodás ellen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #802 Dátum: 2004.12.18 szombat, 13:39:00 »

A párásodással kapcsolatban érzékeltem egy új dolgot.Igaz ez a lakásra vonatkozik.Szellőztetéskor azt hihetjük,hogy a kinnti párás levegő bejut a lakás belterébe,és milyen jó lesz a párátartalom.Nahát ez pont forditva van.Vettem egy digitális hőmérséklet és páratartalom mérőt,ahol gyönyörően megfigyelhető,hogy ilyen időjárásnál,nyitott ablakok melett hogyan eseik le a szoba páratartalma.Ablaknyitás előtt 49-50 %,5 perc szellőztetés után 33%.Dehát szellőztetni kell!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #803 Dátum: 2004.12.18 szombat, 14:04:00 »

A párásodással kapcsolatban érzékeltem egy új dolgot.Igaz ez a lakásra vonatkozik.Szellőztetéskor azt hihetjük,hogy a kinnti párás levegő bejut a lakás belterébe,és milyen jó lesz a párátartalom.Nahát ez pont forditva van.Vettem egy digitális hőmérséklet és páratartalom mérőt,ahol gyönyörően megfigyelhető,hogy ilyen időjárásnál,nyitott ablakok melett hogyan eseik le a szoba páratartalma.Ablaknyitás előtt 49-50 %,5 perc szellőztetés után 33%.Dehát szellőztetni kell!!!
teljesen logikus. A meleg levegő sokkal több párát képes megkötni, mint a hideg. Azért érezzük a hideget párásabbnak, mert a relatív páratartalma magasabb. (tehát az adott hőmérséklethez tartozó telített páratartalomhoz közelebb van). Ha bejön a szobába, és felmelegszik, rögtön sokkal "szárazabb"nak érezzük ugyanazt a levegőt.
 
Megoldás is van rá:) 1500 Ft-ból:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #804 Dátum: 2004.12.18 szombat, 15:26:00 »

teljesen logikus. A meleg levegő sokkal több párát képes megkötni, mint a hideg. Azért érezzük a hideget párásabbnak, mert a relatív páratartalma magasabb. (tehát az adott hőmérséklethez tartozó telített páratartalomhoz közelebb van). Ha bejön a szobába, és felmelegszik, rögtön sokkal "szárazabb"nak érezzük ugyanazt a levegőt.
 
Megoldás is van rá:) 1500 Ft-ból:)
Huh??
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #805 Dátum: 2004.12.18 szombat, 16:43:00 »

Huh??
Radiátorra párologtató! Vagy beáll a szobádba a zacci a mondeóval, az úgyis párásodik! Szivesen máskor is! Ötleteim mindig vannak!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #806 Dátum: 2004.12.18 szombat, 16:46:00 »

Huh??
majdnem az, amit Angel mondott:) De az is jó:)
 
Nekem a megoldás a következő: nem lyukas virágcserép a radiátorra, máz nélkül:) Kb 2 litert párologtat el/nap. Jó, mert folyamatosan engedi át a vizet magán, de csak annyira, hogy ne legyen nagyon nedves. Így aztán hamar-gyorsan elpárolog:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #807 Dátum: 2004.12.18 szombat, 17:37:00 »

Hi !
 
Scratch,
 
Probaltam mar mindenfele megoldast, de nem igazan segitett. Egyeduli megoldaskent a futes tunt a legjobb megoldasnak. 1. nem fagyok bele az elusbe. 2. Az elso szelvedorol leszedia parat Cool
Ha nem kozvetlenul a szelvedore fujatom alevegot, akkor kb. azonnal elkezd parasodni az elso szelvedo 8(
 
bye
zacci
zacci,
 
pedig nálam inkább a hideg levegő hatásosabb, de a legjobb egy résnyire a nyitott ablak!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #808 Dátum: 2004.12.18 szombat, 17:55:00 »

Hi !
 
ND,
 
A pollenszurot nemreg csereltem. Egyebkent meg belso keringetesre van allitva a venti, tehat ebben az esetben a pollenszuro nem szol bele a levego utjaba tudtommal. Lehet valamit rosszul csinalok ?  
Mondjuk az teny, hogy eza pollenszuro eleg lazasan ull a helyen. Csodalkoztam is, dehat ezt adtak a Fordeknal. Kasznibol hol kell kifolynia a viznek ? Es hol tud egyaltalan bejutni a viz az utasterbe ?
 
bye
zacci
Szia Zacci!
Szeptemberben mindenkit intettem itt a fórumon, hogy cromaxos polenszűrőt vegyen. Ha már én belefutottam ;-( Spriccelj egy kis vizet a szélvédőre és egyszerre meglátod hol csorog (vagy nem csorog le) a víz a földre. Ha azok a lyukak eltömödnek falevélllel és porral, akkor ott csámcsog a rozsda és párás a levegő. A polenrzürő háza és a kaszni között tud becsorogni még a vizecske, amit a ventillátorral beporszívózol és keringeted ide és oda. Amikor elfárad leül, ahol éppen hely van. Mivel kimelegedett a sok futkosásban, előnybe részesíti a hideg ablaküveget ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #809 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 10:16:00 »

szia Zacci.
 
olvastam a problémádat a párásodással kapcsolatban.az a legnagyobb baj,hogy belsö levegö keringetést használod,tapasztalatbol mondom,mert én 1nagy hatalmas off MERCEDES buszt on vezetek,és ha belsökeringetést használom akkor minden ablak párás lesz,pedig azon aztán van elég,+nagyobb a fütöberendezés is....
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #810 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 08:28:00 »

Hi !
 
Koszi a sok jo tanacsot !
Ez felert egy karacsonyi ajandekkal Cool
Ma reggel beprobaltam milyen, ha kulso llevegot engedek be. Hat ma eppen nem volt az a nedves, nyalkas ido, inkabb szaraz huvos, de mikor belso keringetesre alltam at, elkezdett picit parasodni a hatso szelvedo. Aztan elforditottam a kapcsolot kulso levegoztetesre, es mintha eltunt volna a para. Mellekhatasok: Elottem gurulo auto osszes puffancs gazat joool beszipokaztuk 8( Biztos, hogy ez a legjobb megoldas ? Vagy beparasodok, vagy megfulladok Cool Nincs egy 3. megoldas ? Cool
A pollenszurom tenyleg nem egy atomszuper, de nem ertem, hisz eredeti Ford cucc. Ami volt benne az sokkal jobbnak tunt. A szuro korul volt ilyen gumi perem, ami ugye szigeteleskent szolgal, es feltehetoleg nem engedi be a szuro es a szurohaz kozott a levegot. Nade miert csinal ilyen gagyit a Ford ?
Nah, mindenesetre megszivlelem a sok jo tanacsot es megproszalom megtalalni a bejuto viz utjat.  
Tenyleg, van valakinek a futo radiatorrol valami robbantott kepe ? Hol helyezkedik L ? Es mennyire konnyu hozzaferni ? Ez azert lenne fontos, mert nyaron igencsak budi a legkondi bekapcsolas utan, es szeretnem megtisztitani, illetve szemugyre venni az alapotat. Nameg jo lenne tudni, hogy a kondenzviznek hol kell Lfolynia, mert azt se talalom 8(
 
bye
zacci
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #811 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 11:48:00 »

Hi !
 
Koszi a sok jo tanacsot !
Ez felert egy karacsonyi ajandekkal Cool
Ma reggel beprobaltam milyen, ha kulso llevegot engedek be. Hat ma eppen nem volt az a nedves, nyalkas ido, inkabb szaraz huvos, de mikor belso keringetesre alltam at, elkezdett picit parasodni a hatso szelvedo. Aztan elforditottam a kapcsolot kulso levegoztetesre, es mintha eltunt volna a para. Mellekhatasok: Elottem gurulo auto osszes puffancs gazat joool beszipokaztuk 8( Biztos, hogy ez a legjobb megoldas ? Vagy beparasodok, vagy megfulladok Cool Nincs egy 3. megoldas ? Cool
A pollenszurom tenyleg nem egy atomszuper, de nem ertem, hisz eredeti Ford cucc. Ami volt benne az sokkal jobbnak tunt. A szuro korul volt ilyen gumi perem, ami ugye szigeteleskent szolgal, es feltehetoleg nem engedi be a szuro es a szurohaz kozott a levegot. Nade miert csinal ilyen gagyit a Ford ?
Nah, mindenesetre megszivlelem a sok jo tanacsot es megproszalom megtalalni a bejuto viz utjat.  
Tenyleg, van valakinek a futo radiatorrol valami robbantott kepe ? Hol helyezkedik L ? Es mennyire konnyu hozzaferni ? Ez azert lenne fontos, mert nyaron igencsak budi a legkondi bekapcsolas utan, es szeretnem megtisztitani, illetve szemugyre venni az alapotat. Nameg jo lenne tudni, hogy a kondenzviznek hol kell Lfolynia, mert azt se talalom 8(
 
bye
zacci
bye
zacci
Szia Zacci!
 
Nem akarlak megsérteni, de lassan elég lesz, ha pár szóban írsz a témáról, ami éppen gondot okoz, és már mi leírjuk, hogy mi a probléma. Az első mondat után tudtam, hogy belső légkeveréssel használod a ventit, és ez a gond, majd le is írtad.:-)
 
Én nem tudom, hogy mi a gond a külsővel, mert nekem max a buszok, teherautók, ill a keleti csodák mögött kell használnom belsőt. lehet, hogy azért, mert én a legolcsóbb szűrőt használom? nem tudom!
 
És ami még fontos: VAGY VEGYÉL TÉLI GUMIT, VAGY MENJ TÖMEGKÖZL-SEL!!! Ne veszélyeztess másokat légyszi!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #812 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 21:14:00 »

Hi !
 
Koszi a sok jo tanacsot !
Ez felert egy karacsonyi ajandekkal Cool
Ma reggel beprobaltam milyen, ha kulso llevegot engedek be. Hat ma eppen nem volt az a nedves, nyalkas ido, inkabb szaraz huvos, de mikor belso keringetesre alltam at, elkezdett picit parasodni a hatso szelvedo. Aztan elforditottam a kapcsolot kulso levegoztetesre, es mintha eltunt volna a para. Mellekhatasok: Elottem gurulo auto osszes puffancs gazat joool beszipokaztuk 8( Biztos, hogy ez a legjobb megoldas ? Vagy beparasodok, vagy megfulladok Cool Nincs egy 3. megoldas ? Cool
A pollenszurom tenyleg nem egy atomszuper, de nem ertem, hisz eredeti Ford cucc. Ami volt benne az sokkal jobbnak tunt. A szuro korul volt ilyen gumi perem, ami ugye szigeteleskent szolgal, es feltehetoleg nem engedi be a szuro es a szurohaz kozott a levegot. Nade miert csinal ilyen gagyit a Ford ?
Nah, mindenesetre megszivlelem a sok jo tanacsot es megproszalom megtalalni a bejuto viz utjat.  
Tenyleg, van valakinek a futo radiatorrol valami robbantott kepe ? Hol helyezkedik L ? Es mennyire konnyu hozzaferni ? Ez azert lenne fontos, mert nyaron igencsak budi a legkondi bekapcsolas utan, es szeretnem megtisztitani, illetve szemugyre venni az alapotat. Nameg jo lenne tudni, hogy a kondenzviznek hol kell Lfolynia, mert azt se talalom 8(
 
bye
zacci
bye
zacci
szia.a futo radiatornak semmi koze a "büdihez".
2 dolog miatt vszinü,hogy nem elég friss a lehelete a klimának:1.a levegörendszered bevan gombásodva,marmint a szellözö,és ezt lehet kapni a klimásoknál gomba ölö sprayt ezerpárszáz ft-ért,a2.verzio a kondezviz lefolyo csöved el va dugulva,és bepálot,emiat van büdi...ezt megkeresed kitakaritod,és olé....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #813 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 21:17:00 »

bocsi kimaradt:" és ezt kell takaritani. lehet kapni a klimásoknál
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #814 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 22:12:00 »

Hi !
 
Koszi a sok jo tanacsot !
Ez felert egy karacsonyi ajandekkal Cool
Ma reggel beprobaltam milyen, ha kulso llevegot engedek be. Hat ma eppen nem volt az a nedves, nyalkas ido, inkabb szaraz huvos, de mikor belso keringetesre alltam at, elkezdett picit parasodni a hatso szelvedo. Aztan elforditottam a kapcsolot kulso levegoztetesre, es mintha eltunt volna a para. Mellekhatasok: Elottem gurulo auto osszes puffancs gazat joool beszipokaztuk 8( Biztos, hogy ez a legjobb megoldas ? Vagy beparasodok, vagy megfulladok Cool Nincs egy 3. megoldas ? Cool
A pollenszurom tenyleg nem egy atomszuper, de nem ertem, hisz eredeti Ford cucc. Ami volt benne az sokkal jobbnak tunt. A szuro korul volt ilyen gumi perem, ami ugye szigeteleskent szolgal, es feltehetoleg nem engedi be a szuro es a szurohaz kozott a levegot. Nade miert csinal ilyen gagyit a Ford ?
Nah, mindenesetre megszivlelem a sok jo tanacsot es megproszalom megtalalni a bejuto viz utjat.  
Tenyleg, van valakinek a futo radiatorrol valami robbantott kepe ? Hol helyezkedik L ? Es mennyire konnyu hozzaferni ? Ez azert lenne fontos, mert nyaron igencsak budi a legkondi bekapcsolas utan, es szeretnem megtisztitani, illetve szemugyre venni az alapotat. Nameg jo lenne tudni, hogy a kondenzviznek hol kell Lfolynia, mert azt se talalom 8(
 
bye
zacci
bye
zacci
Szia Zacci!
Soma #570-hez kapcsolódva Ilyet keressél, ez egy készülő cikk váza még csak.
Üdv ND
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #815 Dátum: 2004.12.21 kedd, 08:36:00 »

Hi !
 
Joe,
 
Ertettem Cool
Es kulonbenis van teli gumim ! Ott hever a hatso ulesen Cool Sajna nem ugy jottek ossze a dolgok, hogy le tudja cserelni 8( Most gumist vadaszok...
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #816 Dátum: 2004.12.21 kedd, 08:37:00 »

Hi !
 
soma,
 
THX !
 
De hol van aza kondenzviz elvezeto cso Huh??
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #817 Dátum: 2004.12.22 szerda, 08:38:00 »

Hi !
 
Joe,
 
Ertettem Cool
Es kulonbenis van teli gumim ! Ott hever a hatso ulesen Cool Sajna nem ugy jottek ossze a dolgok, hogy le tudja cserelni 8( Most gumist vadaszok...
 
bye
zacci
;-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #818 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 02:49:00 »

Hali emberek!
Most lettem én is Mondeo Ies tulajdonos. Pöpec nagyon az autó, tetszik. Lenne egy két kérdésem, s örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, hogy zökkenő mentes legyen a közlekedésem.Egy GLXes változat van a tulajdonomban, ami 1.8 TDvel van társítva.
Igaz, hogy a 4. henger fűtése nincs megoldva rendesen, s emiatt nyáron besülhet a henger?
Az első fényszóróban lévő foncsor cserélhető, ha besárgult?Ha igen, akkor hogyan?
Az ülésfűtés gombja ki és bekapcsoló, vagy hogyan működik az?
Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #819 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 03:13:00 »

Hi!
Bocsi, megint én zaklatom az embereket.
Még két kérdésem lenne, s ígérem többet nem zavarok:
Az egyik:
   - Nagy a FM1es fékpedál útja, de az első   kisebb pumpálás után fennt fog a fék és     nagyon jól. Mitől lehet ez a dolog?
A másik:
   - A pótkulcs centálzárat nem nyitja    távvezérlőn keresztül, de a gépjárművet, illetve az ajtókat nyitja, ha beletesszük a kulcsjukba. Ez mitől van? Mit lehet ellene tenni?
Válaszokat előre is köszi!
Boldog Új Évet Kívánok minden Fordosnak így előre,s minnél kevesebb gondot ezekkel a csúcskategóriás gépekkel!!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #820 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 08:35:00 »

obert,
szerintem nézd át ND oldalát (http://***.itexpert.hu/), elég sok, a fórumban megfogalmazott kérdésedre választ kaphatsz... Wink
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #821 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 11:09:00 »

Hali emberek!
Most lettem én is Mondeo Ies tulajdonos. Pöpec nagyon az autó, tetszik. Lenne egy két kérdésem, s örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, hogy zökkenő mentes legyen a közlekedésem.Egy GLXes változat van a tulajdonomban, ami 1.8 TDvel van társítva.
Igaz, hogy a 4. henger fűtése nincs megoldva rendesen, s emiatt nyáron besülhet a henger?
Az első fényszóróban lévő foncsor cserélhető, ha besárgult?Ha igen, akkor hogyan?
Az ülésfűtés gombja ki és bekapcsoló, vagy hogyan működik az?
Válaszokat előre is köszönöm.
Hi Obert,
 
ha a fénytereleő prizmára gondolsz, akkor az  cserélhető elég egyszerűen, de inkább vésett üveget ajánlok... Itt egynéhányan tudják hol lehet beszerezni, Joe?!
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #822 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 11:29:00 »

Hali emberek!
Most lettem én is Mondeo Ies tulajdonos. Pöpec nagyon az autó, tetszik. Lenne egy két kérdésem, s örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, hogy zökkenő mentes legyen a közlekedésem.Egy GLXes változat van a tulajdonomban, ami 1.8 TDvel van társítva.
Igaz, hogy a 4. henger fűtése nincs megoldva rendesen, s emiatt nyáron besülhet a henger?
Az első fényszóróban lévő foncsor cserélhető, ha besárgult?Ha igen, akkor hogyan?
Az ülésfűtés gombja ki és bekapcsoló, vagy hogyan működik az?
Válaszokat előre is köszönöm.
obert,
 
szerintem ez kamu, eddig 4 TD Mondeo volt a családba egyik se sült be, pedig egyikkel nyáron rossz hűtővel is jártunk, és igen csak már majdnem a pirosba volt a hőfok.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #823 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 11:43:00 »

egyet adok egy Mekis menüért, vagy valami hasonlóért:) Én nemrég cseréltem (kb egy éve), de az ozike feleslegessé tette...Sad
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #824 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 12:20:00 »

Hi!
Bocsi, megint én zaklatom az embereket.
Még két kérdésem lenne, s ígérem többet nem zavarok:
Az egyik:
   - Nagy a FM1es fékpedál útja, de az első   kisebb pumpálás után fennt fog a fék és     nagyon jól. Mitől lehet ez a dolog?
A másik:
   - A pótkulcs centálzárat nem nyitja    távvezérlőn keresztül, de a gépjárművet, illetve az ajtókat nyitja, ha beletesszük a kulcsjukba. Ez mitől van? Mit lehet ellene tenni?
Válaszokat előre is köszi!
Boldog Új Évet Kívánok minden Fordosnak így előre,s minnél kevesebb gondot ezekkel a csúcskategóriás gépekkel!!!!!
Obert! Levegős a féked. Az autószerelő pár perc alatt kilevegőzteti. Mindenesetre így közlekedni eléggé balesetveszélyes. 2 ha a pótkulcsod is távirányítós, azt is fel kell programozni. Hogy hogyasn, megtalálod a régi oldal, service menüpontban, vagy a használati utasításban. RTFM.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #825 Dátum: 2004.12.28 kedd, 12:08:00 »

Köszi fiúk az infót.
 
Angel, én is erre gyanakodtam, de elmegyek ma meg is nézetem.
 
Scratch, remélem igazad van, ez egy kb. 1996-os cikkben olvastam, s ott volt feltüntetve.
 
Levis, köszi, utánna nézek.
 
Kakukk, köszi az oldal címét, NAGYON KIRÁLY! Csak dicsérni tudom a szerzőt!!!!!!!!!!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #826 Dátum: 2004.12.29 szerda, 12:18:00 »

Hali emberek!
Most lettem én is Mondeo Ies tulajdonos. Pöpec nagyon az autó, tetszik. Lenne egy két kérdésem, s örülnék neki, ha valaki tudna segíteni, hogy zökkenő mentes legyen a közlekedésem.Egy GLXes változat van a tulajdonomban, ami 1.8 TDvel van társítva.
Igaz, hogy a 4. henger fűtése nincs megoldva rendesen, s emiatt nyáron besülhet a henger?
Az első fényszóróban lévő foncsor cserélhető, ha besárgult?Ha igen, akkor hogyan?
Az ülésfűtés gombja ki és bekapcsoló, vagy hogyan működik az?
Válaszokat előre is köszönöm.
Szia!
 
Minden képpen a vésett üveget válaszd, mert az hihetetlen dolgokat fog megvilágítani előtted!:-) Beszerzésről az "Ismétlődő kérdések" topicban, illetve ND oldalán találsz infót, amit már olvasgatsz is, ha jól látom.
 
Hol van MKI-ben az űlésfűtés kapcsolója? Sztem úgy működhet, hogy ha bekapcsolod, akkor csak akkor műxik, ha rajta ülsz, és időnként pihenteti magát, de nem kapcsol ki. Legalábbis MKIII-ban így műxik, illetve a síma szivargyújtós is ezt csinálja.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #827 Dátum: 2004.12.29 szerda, 12:21:00 »

Hi!
Bocsi, megint én zaklatom az embereket.
Még két kérdésem lenne, s ígérem többet nem zavarok:
Az egyik:
   - Nagy a FM1es fékpedál útja, de az első   kisebb pumpálás után fennt fog a fék és     nagyon jól. Mitől lehet ez a dolog?
A másik:
   - A pótkulcs centálzárat nem nyitja    távvezérlőn keresztül, de a gépjárművet, illetve az ajtókat nyitja, ha beletesszük a kulcsjukba. Ez mitől van? Mit lehet ellene tenni?
Válaszokat előre is köszi!
Boldog Új Évet Kívánok minden Fordosnak így előre,s minnél kevesebb gondot ezekkel a csúcskategóriás gépekkel!!!!!
A féked levegős, a kulcsod pedig elemenergiahiányos:-) lehet. Csere+programozás!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #828 Dátum: 2005.01.04 kedd, 21:12:00 »

Hello Fordosok:)
Tudnátok nekem segiteni abban a kérdésben h hol találok 2.0i 16v dohc motrot egy '93-as Mondeohoz???Esetleg bontók, viszonteladók..??Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #829 Dátum: 2005.01.04 kedd, 21:16:00 »

Hello Fordosok:)
Tudnátok nekem segiteni abban a kérdésben h hol találok 2.0i 16v dohc motrot egy '93-as Mondeohoz???Esetleg bontók, viszonteladók..??Köszi
mi a baja?
amúgy tudok valószínü
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #830 Dátum: 2005.01.04 kedd, 21:19:00 »

mi a baja?
amúgy tudok valószínü
A 3. dugattyú megolvadt.A hengerben is csinalt egy kis bajt.Nincs ertelme javitani, egy másik motrot szerelnék bele csak nem tudom hol keresni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #831 Dátum: 2005.01.04 kedd, 21:24:00 »

mi a baja?
amúgy tudok valószínü
Milyen árban tudsz??Engem komolyan érdekel!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #832 Dátum: 2005.01.05 szerda, 06:54:00 »

Milyen árban tudsz??Engem komolyan érdekel!!!
megkérdezem.....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #833 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 11:56:00 »

Keresek 95-ös 1.8-as autóhoz első lökhárítót,lehetőleg kéket,bontott is nagyon jó lenne..Köszönet mindenkinek aki válaszol.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #834 Dátum: 2005.01.11 kedd, 10:07:00 »

Üdvözlet Mindenkinek!Most vettem egy MK1-es 1.6 clx-et és van egy kis problémám: hidegindításnál a 2000 motorfordulat kb. 20mp múlva hirtelen leesik és leáll, ha újra indítom ugyanezt csinálja mindaddig míg be nem melegszik!Melegen enyhén vibrál a motor de már jár! Ha valakinek van ötlete kérem segítsen!!!Előre is köszönet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #835 Dátum: 2005.01.11 kedd, 10:15:00 »

Üdvözlet Mindenkinek!Most vettem egy MK1-es 1.6 clx-et és van egy kis problémám: hidegindításnál a 2000 motorfordulat kb. 20mp múlva hirtelen leesik és leáll, ha újra indítom ugyanezt csinálja mindaddig míg be nem melegszik!Melegen enyhén vibrál a motor de már jár! Ha valakinek van ötlete kérem segítsen!!!Előre is köszönet!
# 530, # 532 ezen a lapon alább ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #836 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:00:00 »

Kombisok (1.8, 16v): mi az a fekete műa doboz alul a pótkerék alatt?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #837 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:07:00 »

Kombisok (1.8, 16v): mi az a fekete műa doboz alul a pótkerék alatt?
Emelőtartó?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #838 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:10:00 »

Emelőtartó?
Nem, az belül a keréknél, ez az alján van!!!
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #839 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:19:00 »

Nem, az belül a keréknél, ez az alján van!!!
Sörtartó?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #840 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:25:00 »

Elütötted a pilótát ,fekete dobozzal a hóna alatt. Gondolom csak ennyi maradt belőle! Hi-hi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #841 Dátum: 2005.01.14 péntek, 11:52:00 »

Elütötted a pilótát ,fekete dobozzal a hóna alatt. Gondolom csak ennyi maradt belőle! Hi-hi
Nincsis kombitok 8-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #842 Dátum: 2005.01.14 péntek, 12:54:00 »

Kombisok (1.8, 16v): mi az a fekete műa doboz alul a pótkerék alatt?
Potkeréktarto?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #843 Dátum: 2005.01.14 péntek, 12:58:00 »

Nincsis kombitok 8-)
De van is!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #844 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:10:00 »

Komolyan: csak nekem van ilyen??? Lehet, hogy ebben is uzzi van 8-) asszem vmi kábel megy ki előre-felé belőle ...
 
Kérdés: Mi az? Műa fekete doboz a pótkerék alján alulról csavarozva, vagyis sáros lesz (kb 20x35cm és 5cm vastag)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #845 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:26:00 »

Kérdés:
A MK1 kombiban a hátsó napvédő roló gyári felszerelés, extra vagy házi tuning?
Tegnapelőtt találtam a kocsiban, és igencsak hatásos a rosszul beállított fényszórók ellen... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #846 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:32:00 »

Komolyan: csak nekem van ilyen??? Lehet, hogy ebben is uzzi van 8-) asszem vmi kábel megy ki előre-felé belőle ...
 
Kérdés: Mi az? Műa fekete doboz a pótkerék alján alulról csavarozva, vagyis sáros lesz (kb 20x35cm és 5cm vastag)
Háát. Most már én is kiváncsi vagyok. Meló után megnézem. Hétfőig viszlát.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #847 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:37:00 »

Kérdés:
A MK1 kombiban a hátsó napvédő roló gyári felszerelés, extra vagy házi tuning?
Tegnapelőtt találtam a kocsiban, és igencsak hatásos a rosszul beállított fényszórók ellen... Smiley
Tudsz küldeni egy képet róla?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #848 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:39:00 »

Tudsz küldeni egy képet róla?
ND,
Este lefotózom és elküldöm...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #849 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:42:00 »

Komolyan: csak nekem van ilyen??? Lehet, hogy ebben is uzzi van 8-) asszem vmi kábel megy ki előre-felé belőle ...
 
Kérdés: Mi az? Műa fekete doboz a pótkerék alján alulról csavarozva, vagyis sáros lesz (kb 20x35cm és 5cm vastag)
Vonóhorgod van? Lehet, hogy abba a dobozba kell visszatolni. A sok drót azé kell, hogy érzékelje, visszatoltad-e. Vagy radarzavaró. Vagy vadnyugtató. Azon feldühödött vaddisznók ellen, akit a vadűzővel felbosszantottál, majd üldözőbe vettek. Vagy csak egy sima sáros doboz, drótokkal.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.