Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:11:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804943 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #850 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:43:00 »

Szia Kakukk!
Négy kép és már kész is egy sufni tuning cikk ;-))) Nyárig mindenki barkácsolhat magának egyet. Az esti frissítéssel már mehet is fel? ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #851 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:44:00 »

Automatikus szintszabályzó? Légrugó szabályzó? Utánégető? Egyszerűen csak egy hülye doboz?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #852 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:45:00 »

Szia Kakukk!
Négy kép és már kész is egy sufni tuning cikk ;-))) Nyárig mindenki barkácsolhat magának egyet. Az esti frissítéssel már mehet is fel? ;-)))
Üdv ND
Ok, akkor megnézem, leszerelem, aztán a visszaszerelést is bemutatom... Smiley))
Amúgy tényleg nagyon hatékony télen is, hogy nem világít a szemembe a tükrön keresztül a nép "fácánozás" közben... Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #853 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:45:00 »

Vonóhorgod van? Lehet, hogy abba a dobozba kell visszatolni. A sok drót azé kell, hogy érzékelje, visszatoltad-e. Vagy radarzavaró. Vagy vadnyugtató. Azon feldühödött vaddisznók ellen, akit a vadűzővel felbosszantottál, majd üldözőbe vettek. Vagy csak egy sima sáros doboz, drótokkal.
A horog fix, a többi kamu ;-) bár asszem sima sáros doboz lesz a vége :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #854 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:46:00 »

A horog fix, a többi kamu ;-) bár asszem sima sáros doboz lesz a vége :-(
napu,
Szereld le...
Ha nem hiányzik nincs gond, ha igen, akkor már tudod is mire való... Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #855 Dátum: 2005.01.14 péntek, 13:50:00 »

napu,
Szereld le...
Ha nem hiányzik nincs gond, ha igen, akkor már tudod is mire való... Smiley)
... majd ha hazaértem :-)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #856 Dátum: 2005.01.14 péntek, 14:24:00 »

... majd ha hazaértem :-)
Pótkerék érzékelő relézhető kalitka!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #857 Dátum: 2005.01.14 péntek, 14:25:00 »

Vonóhorgod van? Lehet, hogy abba a dobozba kell visszatolni. A sok drót azé kell, hogy érzékelje, visszatoltad-e. Vagy radarzavaró. Vagy vadnyugtató. Azon feldühödött vaddisznók ellen, akit a vadűzővel felbosszantottál, majd üldözőbe vettek. Vagy csak egy sima sáros doboz, drótokkal.
Napu bosszantó biz-***!!!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #858 Dátum: 2005.01.14 péntek, 14:26:00 »

... majd ha hazaértem :-)
Nem ketyeg ?
Mert ha igen akkor FUTÁS !!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #859 Dátum: 2005.01.14 péntek, 15:07:00 »

Nem lehet, hogy spec edition a kocsid?
Mondjuk onnan jön elő a légpárna...
Esetleg a piros gomb megnyomása után onnan folyik az olaj, potyog a tüske, röppen ki a stinger rakéta, etc?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #860 Dátum: 2005.01.14 péntek, 15:50:00 »

Automatikus szintszabályzó? Légrugó szabályzó? Utánégető? Egyszerűen csak egy hülye doboz?
valami, amin sokat elmélkedhet egy csomó ember:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #861 Dátum: 2005.01.14 péntek, 15:51:00 »

egyébkéntmeg: szedjük szét, megtudjuk:))
 
nézzükmegmivanbenneviki:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #862 Dátum: 2005.01.14 péntek, 17:41:00 »

Szia Kakukk!
Négy kép és már kész is egy sufni tuning cikk ;-))) Nyárig mindenki barkácsolhat magának egyet. Az esti frissítéssel már mehet is fel? ;-)))
Üdv ND
ND,
Készen van a cikk...
Még két új kép, és megy a méledre!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #863 Dátum: 2005.01.14 péntek, 20:23:00 »

... majd ha hazaértem :-)
napu
én sem tudom de szedd szét nyugodtan biztos van ilyenem is eladó.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #864 Dátum: 2005.01.17 hétfő, 14:20:00 »

Hello Mindenki !
 Még mindig keresek 1.8-as TD /1994.06. évjáratúhoz/ első lökhárítót, ha lehet bontott áron,  
e.mail : crisrea@freemail.hu
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #865 Dátum: 2005.01.17 hétfő, 15:15:00 »

napu
én sem tudom de szedd szét nyugodtan biztos van ilyenem is eladó.
:-) és mindenkinek :-)
 
(majd részletezem ...)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #866 Dátum: 2005.01.18 kedd, 09:48:00 »

Hi !
 
Esedekesse valt a dragasaaagom muszaki vizsgaztatasa. Es mivel a zod kartyam is lejart, igy 1 kalap alatt azt is megcsinaltattam. A muszakival nem volt gond, leszamitva azt, hogy mind2 toronycsapagyat ki kellett cserelni, mert kopogtak mint allat. Viszont a zod kartya inkabb barna, mint zod 8( szerelom szerint nagyon rossz ertekek jottek ki 8( Meg a nyaron csereltem ezt az 5e forintos lambda szondat. Akkor a fogyasztasom kb. 8.5 littyo volt varosban. Most kb. 10littyo 8( Az elmult par honapban a verda sajnos el kezdte enni az olajat, es raadasul nagy gazadasra fustol is szegenyke 8( Kerdesem a kovetkezo: A lambda szonda okozhatja ezt a rossz meresi erteket ? Vagy esetleg az olaj zabalas hat ki az ertekekre ? Esetleg lehet a katalizator hibaja ? Kerlek segiccsetek valami tanaccsal, mert nem szeretnem hosszu tavon igy hasznalni a dragasagomat. Nem beszelve arrol, hogy a tobblet benya fogyasztas karosan hat a penztarcamra is 8(
MKI 1.6
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #867 Dátum: 2005.01.18 kedd, 10:57:00 »

Hi !
 
Esedekesse valt a dragasaaagom muszaki vizsgaztatasa. Es mivel a zod kartyam is lejart, igy 1 kalap alatt azt is megcsinaltattam. A muszakival nem volt gond, leszamitva azt, hogy mind2 toronycsapagyat ki kellett cserelni, mert kopogtak mint allat. Viszont a zod kartya inkabb barna, mint zod 8( szerelom szerint nagyon rossz ertekek jottek ki 8( Meg a nyaron csereltem ezt az 5e forintos lambda szondat. Akkor a fogyasztasom kb. 8.5 littyo volt varosban. Most kb. 10littyo 8( Az elmult par honapban a verda sajnos el kezdte enni az olajat, es raadasul nagy gazadasra fustol is szegenyke 8( Kerdesem a kovetkezo: A lambda szonda okozhatja ezt a rossz meresi erteket ? Vagy esetleg az olaj zabalas hat ki az ertekekre ? Esetleg lehet a katalizator hibaja ? Kerlek segiccsetek valami tanaccsal, mert nem szeretnem hosszu tavon igy hasznalni a dragasagomat. Nem beszelve arrol, hogy a tobblet benya fogyasztas karosan hat a penztarcamra is 8(
MKI 1.6
 
bye
zacci
(és télleg csak zárójelben: a Sierrám -a drága- is 1.6-os volt, füstölt is, de zöldkártyája mindig simán/tisztán megvolt, inkább az olajfogyás lesz a gond, itt mégegy zárójel: szerintem ekkora tömeghez kevés az 1.6 és ha még tolod is neki nagyobb az igénybevétel/kopás, Sierra dettó, a továbbiakban csak elszomorítanálak ... a Sierra azért kösz jól van - így is)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #868 Dátum: 2005.01.18 kedd, 12:09:00 »

Hi !
 
Esedekesse valt a dragasaaagom muszaki vizsgaztatasa. Es mivel a zod kartyam is lejart, igy 1 kalap alatt azt is megcsinaltattam. A muszakival nem volt gond, leszamitva azt, hogy mind2 toronycsapagyat ki kellett cserelni, mert kopogtak mint allat. Viszont a zod kartya inkabb barna, mint zod 8( szerelom szerint nagyon rossz ertekek jottek ki 8( Meg a nyaron csereltem ezt az 5e forintos lambda szondat. Akkor a fogyasztasom kb. 8.5 littyo volt varosban. Most kb. 10littyo 8( Az elmult par honapban a verda sajnos el kezdte enni az olajat, es raadasul nagy gazadasra fustol is szegenyke 8( Kerdesem a kovetkezo: A lambda szonda okozhatja ezt a rossz meresi erteket ? Vagy esetleg az olaj zabalas hat ki az ertekekre ? Esetleg lehet a katalizator hibaja ? Kerlek segiccsetek valami tanaccsal, mert nem szeretnem hosszu tavon igy hasznalni a dragasagomat. Nem beszelve arrol, hogy a tobblet benya fogyasztas karosan hat a penztarcamra is 8(
MKI 1.6
 
bye
zacci
Hali szerintem is az olajfogyás a gond, a kérdés az, hogy milyen mértékű, mert lehet, hogy egy egyszerű szelepszár szimmering cserével orvosolható minden bajod.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #869 Dátum: 2005.01.18 kedd, 18:53:00 »

Nekem az elozo Ford-om kb 7 deci olajat evett 10 000 km alatt, zoldkartya siman megvolt emellett.
 
Olajfogyast tenyleg vagy szelepszarszimmeringgek cserejevel (+ a vezetojuket is meg kell nezni), rosszabb esetben gyuruzessel lehet megallitani. Esetleg hengerfejtomites lehet meg a ludas?
 
A masik oka a *** ertekeknek lehet a katalizator es/vagy lambda halala. Ha utobbi sokat volt doglott es sok olajat zabalt a gep, akkor a kat. konnyen odalehet emiatt. Lehet, hogy az olaj miatt a lambda is, ezt nem tudom.
 
Bocs zacci, de nem nez ki tul jol a helyzet Ez a ***, megveszi az ember a hasznalt gepet, aztan par ev mulva elkezdi zabalni az olajat, mert egy elozo vadbarom allat ugy volt vele, hogy "ugyis eladom"
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #870 Dátum: 2005.01.19 szerda, 07:31:00 »

Hi !
 
Esedekesse valt a dragasaaagom muszaki vizsgaztatasa. Es mivel a zod kartyam is lejart, igy 1 kalap alatt azt is megcsinaltattam. A muszakival nem volt gond, leszamitva azt, hogy mind2 toronycsapagyat ki kellett cserelni, mert kopogtak mint allat. Viszont a zod kartya inkabb barna, mint zod 8( szerelom szerint nagyon rossz ertekek jottek ki 8( Meg a nyaron csereltem ezt az 5e forintos lambda szondat. Akkor a fogyasztasom kb. 8.5 littyo volt varosban. Most kb. 10littyo 8( Az elmult par honapban a verda sajnos el kezdte enni az olajat, es raadasul nagy gazadasra fustol is szegenyke 8( Kerdesem a kovetkezo: A lambda szonda okozhatja ezt a rossz meresi erteket ? Vagy esetleg az olaj zabalas hat ki az ertekekre ? Esetleg lehet a katalizator hibaja ? Kerlek segiccsetek valami tanaccsal, mert nem szeretnem hosszu tavon igy hasznalni a dragasagomat. Nem beszelve arrol, hogy a tobblet benya fogyasztas karosan hat a penztarcamra is 8(
MKI 1.6
 
bye
zacci
hát... zöldkártyásnál elvileg meg kellett volna mondaniuk, hogy a lambdaszonda jó-e..
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #871 Dátum: 2005.01.19 szerda, 09:14:00 »

Hi !
 
Esedekesse valt a dragasaaagom muszaki vizsgaztatasa. Es mivel a zod kartyam is lejart, igy 1 kalap alatt azt is megcsinaltattam. A muszakival nem volt gond, leszamitva azt, hogy mind2 toronycsapagyat ki kellett cserelni, mert kopogtak mint allat. Viszont a zod kartya inkabb barna, mint zod 8( szerelom szerint nagyon rossz ertekek jottek ki 8( Meg a nyaron csereltem ezt az 5e forintos lambda szondat. Akkor a fogyasztasom kb. 8.5 littyo volt varosban. Most kb. 10littyo 8( Az elmult par honapban a verda sajnos el kezdte enni az olajat, es raadasul nagy gazadasra fustol is szegenyke 8( Kerdesem a kovetkezo: A lambda szonda okozhatja ezt a rossz meresi erteket ? Vagy esetleg az olaj zabalas hat ki az ertekekre ? Esetleg lehet a katalizator hibaja ? Kerlek segiccsetek valami tanaccsal, mert nem szeretnem hosszu tavon igy hasznalni a dragasagomat. Nem beszelve arrol, hogy a tobblet benya fogyasztas karosan hat a penztarcamra is 8(
MKI 1.6
 
bye
zacci
Hello!
A zöldkártya csak úgy ment, de ment, hogy előtte 120-130-cal kellett száguldoznom, max. négyesben kb. 30km-t egy jó kis kanyargós úton. A katalizátor csak ezután műxik ugyanis. A vizsga is sikerült, a kocsi is jó lett egy ideig.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #872 Dátum: 2005.01.19 szerda, 11:15:00 »

:-) és mindenkinek :-)
 
(majd részletezem ...)
5e forintos lambda szonda az a baja
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #873 Dátum: 2005.01.19 szerda, 13:18:00 »

Hi !
 
THX a valaszokat, tanacsokat !
 
A Lambda szondat itt vettem valakitol. MAr nem emlexem a nevere, de miutan beszereltem jobb lett a gepsarkany. Viszont valszeg sokaig ment igy a verda xar lambdaval, ami esetleg hazavaga a katalizatort is 8( Szerelom egyebkent az olja zabalas okan a szelepszarszimeringre gyanaxik. Bar igazabol nem lehet panaszom, hisz az a teny, hogy egy 10eves verda eszegeti az olajat, tan nem is olyan valoszinutlen. Ofcoz ebben benne van azis, hogy az elozo tulaj esetleg nem foglalkozott annyira a verdaval, mint en. Egyebkent meg nem is annyira huz a verda, mint anno. Gondolom ez meg azert van, mert olja kerul a benyaba, ami miatt a keverek nem mondhato idealisnak Cool Szerintem a lambda szonda jo....
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #874 Dátum: 2005.01.19 szerda, 14:13:00 »

5e forintos lambda szonda az a baja
Ez nem 5eHUF-os lambdaszonda, csak annyiért szerzik!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #875 Dátum: 2005.01.19 szerda, 14:21:00 »

Hi !
 
THX a valaszokat, tanacsokat !
 
A Lambda szondat itt vettem valakitol. MAr nem emlexem a nevere, de miutan beszereltem jobb lett a gepsarkany. Viszont valszeg sokaig ment igy a verda xar lambdaval, ami esetleg hazavaga a katalizatort is 8( Szerelom egyebkent az olja zabalas okan a szelepszarszimeringre gyanaxik. Bar igazabol nem lehet panaszom, hisz az a teny, hogy egy 10eves verda eszegeti az olajat, tan nem is olyan valoszinutlen. Ofcoz ebben benne van azis, hogy az elozo tulaj esetleg nem foglalkozott annyira a verdaval, mint en. Egyebkent meg nem is annyira huz a verda, mint anno. Gondolom ez meg azert van, mert olja kerul a benyaba, ami miatt a keverek nem mondhato idealisnak Cool Szerintem a lambda szonda jo....
 
bye
zacci
Ahogy Viki is írta a lambdaszondát a zöldkártyán ki tudják mérni. Milyen érték volt a rossz? Semmit nem mondtak? Nekem mindig megmondják, ha rossz, hogy mi a gond? Az kiderül!
A motoron nincs olajfolyás? Mert nem csak megenni, hanem pazarolni is tudja az autó az olajat!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #876 Dátum: 2005.01.19 szerda, 19:29:00 »

Hi !
 
THX a valaszokat, tanacsokat !
 
A Lambda szondat itt vettem valakitol. MAr nem emlexem a nevere, de miutan beszereltem jobb lett a gepsarkany. Viszont valszeg sokaig ment igy a verda xar lambdaval, ami esetleg hazavaga a katalizatort is 8( Szerelom egyebkent az olja zabalas okan a szelepszarszimeringre gyanaxik. Bar igazabol nem lehet panaszom, hisz az a teny, hogy egy 10eves verda eszegeti az olajat, tan nem is olyan valoszinutlen. Ofcoz ebben benne van azis, hogy az elozo tulaj esetleg nem foglalkozott annyira a verdaval, mint en. Egyebkent meg nem is annyira huz a verda, mint anno. Gondolom ez meg azert van, mert olja kerul a benyaba, ami miatt a keverek nem mondhato idealisnak Cool Szerintem a lambda szonda jo....
 
bye
zacci
attól, hogy 10 éves, még nem kell ennie az olajat... én az előzp tulajra gyanakodom inkább...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #877 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 08:57:00 »

"én az előzp tulajra gyanakodom inkább..."
 
de ő hogy fér hozzá a kocsidhoz, hogy megegye az olajat?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #878 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 09:00:00 »

Bocsi Joe! Azt hittem valami "kinait" vett. Nekem 30e körül emlegették a 4 vezetékeset. Tart még az akció?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #879 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 09:21:00 »

"én az előzp tulajra gyanakodom inkább..."
 
de ő hogy fér hozzá a kocsidhoz, hogy megegye az olajat?
ne fárassz:) Lehet, hogy nem cserélte időben. Lehet, hogy nem beleillőt vett bele. Lehet, hogy sokat pörgette hidegen. Lehet, hogy mégiscsak hozzáfér, és megeszi az olajat:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #880 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 10:21:00 »

vasárnap egy egy titokzatos, tenyérnyi olajfoltot találtam a motor alatt, messzebbről jól látszik, régebben is látni kellett volna, meg a blokk alján is volt olajcsepp, a motorból nem hiányzik
hétfőn jól bemelegítettem a kocsit, megyek a szerelőhöz, de amint lenni szokott, semmi
arra gyanakszom, hogy más autóból jött ki
viszont ha már nem folyik, lehet, hogy az összes kifolyt (pl. váltó, első difi)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #881 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 13:14:00 »

vasárnap egy egy titokzatos, tenyérnyi olajfoltot találtam a motor alatt, messzebbről jól látszik, régebben is látni kellett volna, meg a blokk alján is volt olajcsepp, a motorból nem hiányzik
hétfőn jól bemelegítettem a kocsit, megyek a szerelőhöz, de amint lenni szokott, semmi
arra gyanakszom, hogy más autóból jött ki
viszont ha már nem folyik, lehet, hogy az összes kifolyt (pl. váltó, első difi)
Szerintem meg az előző tulaj volt, az ette, ha utolérnénk a szájaszélén még ott a nyoma :-) Vajon ki következik Lips Sealed
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #882 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 13:20:00 »

Hi !
 
Meg 1x THX az infokat !
Ezaz olajfogyas gond per pillanat ugy tunik eltorpul egy masik problema mellett. Trotenetesen az a gaz, hogy fekezeskor balra huuuz a verda. Szerelom kicserelte a toronycsapagyakat szilentekkel egyutt, mindvan kopog, illetve talan megszunik a felrehuzas. Hat a kopogas megszunt, a felrehuzas nem 8( Kipucolta az osszes feket, lelegtelenitette a rendszert, megjaratta a munkahengereket, de a jelenseg nem mult el 8( Azt mondja a munkahengerek jok. Fek betetek egyenletesen koptak, egyedul a tarcsak egymashoz viszonyitott vastagsagat nem merte meg. Bar gyanitom, hogy azis jo. Miert kopna jobban az egyik tarcsa, mint a masik ? Szal most ott tartok, hogy fekezeskor picit ellenkormanyozas rulez ! Cool Ha szepen ovatosan fekezem, akkor elhuza balra az orrat. Ha kemenyen fekezem, akkor nem, illetve talan csak egy picit, de inkabb nem. Nah, akkor itt most mi lehet a baj ? Az osszes szilent kicserelve, futomu elvileg beallitva. Ha egyenesen megyek, akkor nem maszik el a verda, csak ha fekezem. Javaslat ? Esetleg ne fekezzek tobbet ? Cool
Szerelom azt mondta, hogy majd nezzem meg a fekcsoveket, mert elofodulhat, hogy az egyik agon picit el van tomodve, es igy kevesebb nyomas jut a jobb oldali fekekre. Azt is mondta, hogy egy esetleges tomodes attol lehet, hogy a fekcsoveket ilyen 2 retegu cuccbol csinaljak es egy ido multan a belso reteg levalik vagymi. Nah, hat kb. itt tartok a tortenetben Cool Sajnos emelom csak az van, ami a verdahoz jar gyarilag, es bakot meg nem sikerult szereznem, hogy ala tudjak maszni fekcsovegignezes celjabol. Vagy leeht, hogy megiscsak a munkahenger xaraxik ? Szerelom mondta, hogy nem szorul, szal elvileg joh.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #883 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 13:26:00 »

Hi !
 
jah, es ami ebbol a tortenetbol kimaradt. Bovitett extra valtozat Cool
Szal, ugye lelegtelenitette a feket. Azt mondta nem volt benne levego, csak az egyik oldal picit habos olajat kopott. Nah, mind1, a lenyeg, hogy a kifolyatott olajat potolta. Viszont ez ugy tunik tul jol sikerult, mert az olja tartaly kupakjaig toltotte az olajat ! Tehat joval a max jel fole ! Nemtom ez jo e vagy rossz, de msot ha erosebben ralepek a fekre, es mikor leveszem a labam a pedalrol, akkor egy pillanatra felvillan a fek jelzo piros lampacska. De csak egy pillanatra, es csak akkor mikor leveszem a labam a fekrol. Lehet a tultoltes nem teccik az erzekelonek ?
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #884 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 14:03:00 »

Hi !
 
jah, es ami ebbol a tortenetbol kimaradt. Bovitett extra valtozat Cool
Szal, ugye lelegtelenitette a feket. Azt mondta nem volt benne levego, csak az egyik oldal picit habos olajat kopott. Nah, mind1, a lenyeg, hogy a kifolyatott olajat potolta. Viszont ez ugy tunik tul jol sikerult, mert az olja tartaly kupakjaig toltotte az olajat ! Tehat joval a max jel fole ! Nemtom ez jo e vagy rossz, de msot ha erosebben ralepek a fekre, es mikor leveszem a labam a pedalrol, akkor egy pillanatra felvillan a fek jelzo piros lampacska. De csak egy pillanatra, es csak akkor mikor leveszem a labam a fekrol. Lehet a tultoltes nem teccik az erzekelonek ?
 
bye
zacci
Mindenesetre mérnék fékhatást, hogy akkor a bal oldali jobban fog? Mert igazából a félrehúzásnak az lehet az oka, hogy az egyik jobban fog, mint a másik. Lehet pl az is baj, amit mondtál, hogy nem egyforma a tárcsa vastagsága, de azt is tudni kell, hogy az autó ugyi két körös, de a bal első a jobb hátsóval van egy körö, azaz ha a bal hátsó féknél vmi miatt veszik a nyomás (pl túl hosszú utat jár be, azaz kopott a betét), elvileg emiatt a jobb első foghatna gyengébben. Asszem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #885 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 14:03:00 »

Hi !
 
Meg 1x THX az infokat !
Ezaz olajfogyas gond per pillanat ugy tunik eltorpul egy masik problema mellett. Trotenetesen az a gaz, hogy fekezeskor balra huuuz a verda. Szerelom kicserelte a toronycsapagyakat szilentekkel egyutt, mindvan kopog, illetve talan megszunik a felrehuzas. Hat a kopogas megszunt, a felrehuzas nem 8( Kipucolta az osszes feket, lelegtelenitette a rendszert, megjaratta a munkahengereket, de a jelenseg nem mult el 8( Azt mondja a munkahengerek jok. Fek betetek egyenletesen koptak, egyedul a tarcsak egymashoz viszonyitott vastagsagat nem merte meg. Bar gyanitom, hogy azis jo. Miert kopna jobban az egyik tarcsa, mint a masik ? Szal most ott tartok, hogy fekezeskor picit ellenkormanyozas rulez ! Cool Ha szepen ovatosan fekezem, akkor elhuza balra az orrat. Ha kemenyen fekezem, akkor nem, illetve talan csak egy picit, de inkabb nem. Nah, akkor itt most mi lehet a baj ? Az osszes szilent kicserelve, futomu elvileg beallitva. Ha egyenesen megyek, akkor nem maszik el a verda, csak ha fekezem. Javaslat ? Esetleg ne fekezzek tobbet ? Cool
Szerelom azt mondta, hogy majd nezzem meg a fekcsoveket, mert elofodulhat, hogy az egyik agon picit el van tomodve, es igy kevesebb nyomas jut a jobb oldali fekekre. Azt is mondta, hogy egy esetleges tomodes attol lehet, hogy a fekcsoveket ilyen 2 retegu cuccbol csinaljak es egy ido multan a belso reteg levalik vagymi. Nah, hat kb. itt tartok a tortenetben Cool Sajnos emelom csak az van, ami a verdahoz jar gyarilag, es bakot meg nem sikerult szereznem, hogy ala tudjak maszni fekcsovegignezes celjabol. Vagy leeht, hogy megiscsak a munkahenger xaraxik ? Szerelom mondta, hogy nem szorul, szal elvileg joh.
 
bye
zacci
A tárcsa kophat félre, mert ugye leggyakrabban Te, egyedül ülsz benne 8-) ez lehet futóműállítási hiba: AndrasM oldalain van ötlet erre ... keresem ... nálam ue a szitu, félrehúz, de érett a tárcsacsere (meg is vettem), aztán meglátttyuk. Azé maj számojjj be 8-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #886 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 14:34:00 »

A tárcsa kophat félre, mert ugye leggyakrabban Te, egyedül ülsz benne 8-) ez lehet futóműállítási hiba: AndrasM oldalain van ötlet erre ... keresem ... nálam ue a szitu, félrehúz, de érett a tárcsacsere (meg is vettem), aztán meglátttyuk. Azé maj számojjj be 8-)
Én csak lefordítottam ezt a cikket. Nem mindenhol értek vele egyet, de ötletnek nem rossz.
 
Üdv.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #887 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 14:36:00 »

Hi !
 
Hat ha balra huz, akkor a bal oldali fog jobban, vagy a jobb oldali kevesbe Cool
Azaz erdekes, hogy igy atment a vizsgan. Allitolag kb. 15% elteres lehet a 2 oldal fekhatasa kozott. Lehet eppen hatarerteken van amit mar megerez az ember, de meg nem annyira veszes, hogy nem menjen at a viszgan.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #888 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:06:00 »

Kombisok (1.8, 16v): mi az a fekete műa doboz alul a pótkerék alatt?
Tényleg, mi lehet ez a fekete doboz?  
A  minap én is láttam egy fehér ütött-kopott Mondi alján a Deák térnél.
 
A gondatlan tulajnak meg
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #889 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 08:31:00 »

Hi !
 
Meg 1x THX az infokat !
Ezaz olajfogyas gond per pillanat ugy tunik eltorpul egy masik problema mellett. Trotenetesen az a gaz, hogy fekezeskor balra huuuz a verda. Szerelom kicserelte a toronycsapagyakat szilentekkel egyutt, mindvan kopog, illetve talan megszunik a felrehuzas. Hat a kopogas megszunt, a felrehuzas nem 8( Kipucolta az osszes feket, lelegtelenitette a rendszert, megjaratta a munkahengereket, de a jelenseg nem mult el 8( Azt mondja a munkahengerek jok. Fek betetek egyenletesen koptak, egyedul a tarcsak egymashoz viszonyitott vastagsagat nem merte meg. Bar gyanitom, hogy azis jo. Miert kopna jobban az egyik tarcsa, mint a masik ? Szal most ott tartok, hogy fekezeskor picit ellenkormanyozas rulez ! Cool Ha szepen ovatosan fekezem, akkor elhuza balra az orrat. Ha kemenyen fekezem, akkor nem, illetve talan csak egy picit, de inkabb nem. Nah, akkor itt most mi lehet a baj ? Az osszes szilent kicserelve, futomu elvileg beallitva. Ha egyenesen megyek, akkor nem maszik el a verda, csak ha fekezem. Javaslat ? Esetleg ne fekezzek tobbet ? Cool
Szerelom azt mondta, hogy majd nezzem meg a fekcsoveket, mert elofodulhat, hogy az egyik agon picit el van tomodve, es igy kevesebb nyomas jut a jobb oldali fekekre. Azt is mondta, hogy egy esetleges tomodes attol lehet, hogy a fekcsoveket ilyen 2 retegu cuccbol csinaljak es egy ido multan a belso reteg levalik vagymi. Nah, hat kb. itt tartok a tortenetben Cool Sajnos emelom csak az van, ami a verdahoz jar gyarilag, es bakot meg nem sikerult szereznem, hogy ala tudjak maszni fekcsovegignezes celjabol. Vagy leeht, hogy megiscsak a munkahenger xaraxik ? Szerelom mondta, hogy nem szorul, szal elvileg joh.
 
bye
zacci
Hali!
Nekem is ugyanez a gondom. Cseréltem féktárcsákat (amúgy is kellett volna) munkahengerek belső gumigyűrűi kicserélve, műszakin kimérve, padon nincs eltérés a két oldal között. Azt mondta a szaki, hogy ritka az ilyen tökéletes fék, és mégis :-( Most jön a lengőkar szilentek cseréje, majd utána egy futőmű állítás. Ha túl vagyok rajta megírom az eredmény!
 
Üdv.: Moha
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #890 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 12:34:00 »

Tényleg, mi lehet ez a fekete doboz?  
A  minap én is láttam egy fehér ütött-kopott Mondi alján a Deák térnél.
 
A gondatlan tulajnak meg
Sajna, én is gondatlan vagyok, mer még nem értem oda, hogy kiderícccsem, tudod: család, hideg :-/
Az is kombi vót?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #891 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 12:35:00 »

Hali!
Nekem is ugyanez a gondom. Cseréltem féktárcsákat (amúgy is kellett volna) munkahengerek belső gumigyűrűi kicserélve, műszakin kimérve, padon nincs eltérés a két oldal között. Azt mondta a szaki, hogy ritka az ilyen tökéletes fék, és mégis :-( Most jön a lengőkar szilentek cseréje, majd utána egy futőmű állítás. Ha túl vagyok rajta megírom az eredmény!
 
Üdv.: Moha
Figyelek én is 8-)
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #892 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 12:48:00 »

Hi !
 
Hat ha balra huz, akkor a bal oldali fog jobban, vagy a jobb oldali kevesbe Cool
Azaz erdekes, hogy igy atment a vizsgan. Allitolag kb. 15% elteres lehet a 2 oldal fekhatasa kozott. Lehet eppen hatarerteken van amit mar megerez az ember, de meg nem annyira veszes, hogy nem menjen at a viszgan.
 
bye
zacci
Zacci, nekem is voltak ilyen félrehúzáso problémáim, nekem is csak fékezéskor. Ha fékeztem a kormány elfordult egy kicsit, ha felengedtem, akkor visszaállt egyenesbe. Nekem a megoldást a lengőkat szilentek + kutyacsont cseréje hozta meg. Egy fél év alatt kétszer is meg kellett csinálni, mert valami gagyi szilentet raktak be, ami 10e km után már szétment... Nézesd meg, bár a helyén nem biztos hogy látszik, hogy már szét van szakadv a gumi. Sok sikert!
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Vendég
« Új hozzászólás #893 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 12:49:00 »

Sajna, én is gondatlan vagyok, mer még nem értem oda, hogy kiderícccsem, tudod: család, hideg :-/
Az is kombi vót?
Kombi bizony.  
Nem hinném, hogy a tiéd is ugy nézne ki, mint az, amit láttam. Akiket itt és akiket a legutobbi minitalin ismertem meg, elképzelhetetlennek tartom azt a foku nemtörödömséget az autojukkal szemben!!  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #894 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 13:06:00 »

Zacci, nekem is voltak ilyen félrehúzáso problémáim, nekem is csak fékezéskor. Ha fékeztem a kormány elfordult egy kicsit, ha felengedtem, akkor visszaállt egyenesbe. Nekem a megoldást a lengőkat szilentek + kutyacsont cseréje hozta meg. Egy fél év alatt kétszer is meg kellett csinálni, mert valami gagyi szilentet raktak be, ami 10e km után már szétment... Nézesd meg, bár a helyén nem biztos hogy látszik, hogy már szét van szakadv a gumi. Sok sikert!
Hali!
Akkor a tiéd sokat kibírt. Nekem az első ganitúra 300 km-t tudott (Bárdi autó), visszavittem adtak másfajtát, mondták ez a frankó, ráfizettem x ft-ot, majd beraktam valóban frankó mert ez kétszer anyit bírt mint az előző gagyi. Ezután besokaltam kivertem belőlük az árát, elmentem egy ford boltba, és vettem motorcraftot, azóta mentem 20.000 km-et és kutya baja. Ennyit az utángyártott szarokról.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #895 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 14:51:00 »

Kombi bizony.  
Nem hinném, hogy a tiéd is ugy nézne ki, mint az, amit láttam. Akiket itt és akiket a legutobbi minitalin ismertem meg, elképzelhetetlennek tartom azt a foku nemtörödömséget az autojukkal szemben!!  
jelentem az enyém most olyan mocskos... Egy hete mosattam le:) Úgy néz ki, mint egy pakisztáni taxiskocsi. Még 9 db 30*30*2es zártszelvény is van benne, biztos, ami biztos:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #896 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 21:03:00 »

srácok, csak így, bele a levesbe:
 
Mitöl olyan a szegény szívem, mint a forma1-es kocsi... (negatív értelemben persze Sad
Olyan qrva "kemény" a futómű, hogy egy kissebb (értsd: 1-2cm) kátyuba hajtva már majdnem szétesik az egész kaszni. Hátul a csomagtartó csörög-zörög, ettöl megvadulok, és minden kissebb úthibánál "kopog" a futómű... Pedig elöre is kapott új (asszem gyári, sajna még nem az enyém a járgány, ezért nem tudom) gátlót, ill. hátra is 2 Kayibát.(tom, jobb lenne a Koni, mint a KYB, de hát pénz beszél)
Szal a futóműnek mik lehetnek a buktatói egy 95ös  
kombinál? (egyébként megkímélt autó, jó gazdája van/lesz Smiley)
Köszönöm előre is !!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #897 Dátum: 2005.01.25 kedd, 08:26:00 »

Hi !
 
Levis,
 
Felsorolom mik lettek cserelve nemreg:
 
Elso hatso futomu szilentek, beleertve a kutyacsont, lengokarszilent stabilizator rud szilent stb. Ki lett cserelve meg a ket elso torony csapagy szilentestul, a jobb elso kerek csapagy, es az egyik gombfej, es vot futomu allitason is. A gatlok 80%osak. A fekbetetek jok, a fek ki lett pucolva, a tarcsak is jok, a fekrendszer le lett legtelenitve, azota jobban fog a fek. A fekmunkahengerek is allitolag rendesen mukodnek, tehat mondhatom azt, hogy van egy uj futomuvem. De megis balra huza fek 8( Ha erosen fekezem akkor nem, de ha csak igy szepen, akkor elkezd balra maszni a gepsarkany orra 8( A futomu nem igazan kopog, max a hatso gatlok szilentje miatt lehet egy kis kopogas szerintem. A muszakin atment, szal innentol kezdve picit tanacstalan vagyok 8(
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #898 Dátum: 2005.01.25 kedd, 08:32:00 »

Hi !
 
Levis,
 
Felsorolom mik lettek cserelve nemreg:
 
Elso hatso futomu szilentek, beleertve a kutyacsont, lengokarszilent stabilizator rud szilent stb. Ki lett cserelve meg a ket elso torony csapagy szilentestul, a jobb elso kerek csapagy, es az egyik gombfej, es vot futomu allitason is. A gatlok 80%osak. A fekbetetek jok, a fek ki lett pucolva, a tarcsak is jok, a fekrendszer le lett legtelenitve, azota jobban fog a fek. A fekmunkahengerek is allitolag rendesen mukodnek, tehat mondhatom azt, hogy van egy uj futomuvem. De megis balra huza fek 8( Ha erosen fekezem akkor nem, de ha csak igy szepen, akkor elkezd balra maszni a gepsarkany orra 8( A futomu nem igazan kopog, max a hatso gatlok szilentje miatt lehet egy kis kopogas szerintem. A muszakin atment, szal innentol kezdve picit tanacstalan vagyok 8(
 
bye
zacci
kormánymű?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #899 Dátum: 2005.01.25 kedd, 08:33:00 »

Hi !
 
Error,
 
A futomukopogas okozhatja az elhasznalodott, szetszakadt szilentek ! En mikor megvettem a verdat kopogott mint allat. Aztan jott a szilent csere, es nagyon popec lett a cucc. Nemcsak elmult a csorges-zorges, de puhabb, es joval kenyelmesebb lett a verda. Hiaba uj a gatlo, ha az elhasznalodott szilentek miatt fem a femhez er ! Ezek a szilentek hivatottak komfortosabba tenni a verdat es a futomu (lengokar, stabilizator rud stb. ) osszekoteset megoldani, hogy ne fem a femhez koppanjon, hanem ezeken a gumikon keresztul adja at az energiat a futomu tobbi reszenek. Szerintem. Mondeos nem kopogos Cool
Kombinal meg allitolag a gatlo szilentek szoktak elfaradni. Erdemes megnezetni, bar ha normalis szerelonel volt, akko razt a gatlokkal egyutt csereltek.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.