Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:35:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804924 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8700 Dátum: 2008.09.30 kedd, 21:27:37 »

HAli!

Sajna csak egyetlen kulcs volt, amikor megvettük az ótót. Gyorsan csináltattam egyet a kulcsmásolónál, de az sem az igazi, (mivel már a kissé kopottról készült) ezért is lenne jó a két vadi új kulcs.

Még meggondolom azé.

Hanzsi

Lehet kulcsot csináltatni az alvázszám alapján. Az olyan, mint az új. Mert az is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8701 Dátum: 2008.09.30 kedd, 22:10:46 »

Lehet kulcsot csináltatni az alvázszám alapján. Az olyan, mint az új. Mert az is.

Rendszám alapján is lehet Wink - igazából a gyári kulcskarikán lévő kódszám alapján a legegyszerűbb a kodot be kell állítani a gépen és már köszörüli is.
Cromax rávágja egy nyerskulcsra 1500 ért, Asztalos Jánosba van a gépük ott meg is várható, sima boltból felküldik és vissza 2-3 nap
Naplózva
Fikasz
Vendég
« Új hozzászólás #8702 Dátum: 2008.09.30 kedd, 22:24:57 »

Rocco tagtársnak van pont ilyen atomatába való hátsó
Kösz Fusim!  worship
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8703 Dátum: 2008.09.30 kedd, 22:50:02 »

Sziasztok!

Találtam egy jó kis pdf filet.
Mondeo I szerelésről szól.

Ha vkit érdekel a link, akkor el tudom küldeni.

Wink
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.30 kedd, 23:00:06 írta szjani » Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1608



« Új hozzászólás #8704 Dátum: 2008.09.30 kedd, 22:52:36 »

Sziasztok!
Találtam egy jó kis....
Ezt nagyon gyorsan töröld, mielőtt baja lesz a fórumnak belőle. nezze ....
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.30 kedd, 22:57:55 írta francoe » Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8705 Dátum: 2008.09.30 kedd, 22:59:04 »

OK. töröltem.
Köszi a figyelmeztetést.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
rpetrik
Vendég
« Új hozzászólás #8706 Dátum: 2008.10.01 szerda, 10:03:33 »

Hello, az egyik szelepemem elégett kicseréltük, de a hengerfejtömités után elszállt a fütésem, pedig eddig volt igaz csak 4esen ment. Motorja jó lett nem eszik se vizet, olajat. Ha nincs fütés az mire utal?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8707 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:10:06 »

Hali,


sűrgős kérdés: első fékbetétet és tárcsát kellene cserélnem, mert már nincs rajta csak 1 mm ferrodor....  Sajnos már korábban elszakadt a visszajelző kábele, és folymatosan jelezte, hogy kopott, de tudtam, hgy szakadt így nem foglalkoztam vele... Vasárnap gondoltam összekötöm, hogy majd ha kell, akkor időben észrevegyem, de már késő volt, mert a csere már aktuális.

Szerintetek, hol most érdmesebb venni ezeket a cuccokat? Nagyautó - cromax- Wyctor?

Legutóbb 2,5 éve cseréltem betét tárcsával együtt, azóta közel 50ekm mentem, és most csere megint. A betét még ok, de a tárcsának nem kellene többet bírnia? (22.20 a min méret, nekem most 22.70... az új asszem 24.15)

A másik, hogy a hátsó (dobfék) fékem meg nem kopik... ott 5 éve cseréltem a betéteket, de még mindig jó állapotban vannak...
Gondolom van fékerő elosztó, nem lehet hogy az szarakodik és csak előre osztja a fékhatást, hátul meg alig valamit?
Bár vezetési szempontból nekem nem tűnt fel semmi szokatlan vagy zavaró, de azért mégis csak furcsa a dolog....

köszi a válaszokat integet2

 

Nagyautó! Ebben Ők a legolcsóbbak...
Kézifék: már írtam a tali előtt, hogy van itthon Neked két hosszú bontott kézifékbovdened, csak rohadt drágán. hehe
Egyébként én cserélném a rövidet is, Szunditól vettem bagóért bontottat tökéletes lett!
Próbáld ki, hogyha húzogatod a kart, akkor felkeményedik e a kézifék, illetve a lábfék. Ha igen, akkor van vmi utánállító gondod...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8708 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:11:10 »

Hátul a munkahenger szokott megállni kb 5eFt/db az új azt cseréld ki

Igy látatlanban???
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8709 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:12:29 »


Igen, emlékszem, és cseréltem is. Egy darabig nemis volt hibakód, de aztán megint.... vagy a bonottt cucc nem volt fasza vagy megint kiment ezek szerint...  rinya

na és a 113 és 211 ?
A 211 valami ECU nem kap áramot vagy mi volt? szomoru1

Sztem ez vmi pillanatnyi volt, törlődött is, ahogy mondtad...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8710 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:13:50 »

Hello, az egyik szelepemem elégett kicseréltük, de a hengerfejtömités után elszállt a fütésem, pedig eddig volt igaz csak 4esen ment. Motorja jó lett nem eszik se vizet, olajat. Ha nincs fütés az mire utal?

Ha csak a 4-esen megy a ventillátor, az az ellenálláslétra.
Ha nincs fűtésed... akkor lehet, hogy nem (nagyon) megy a vízpumpa... az nem jó.
A motorhőfok rendben?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8711 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:13:56 »

Sziasztok!

Olaj kérdés:

Most fogom cserélni.
Fél vagy full szintetikus 5w 30-as olaj kell gyárilag a 2.0-es mociba,ezzel tisztában vagyok.
Télire a hidegben is jó ez az olaj,vagy milyet érdemes esetleg még beletenni?

Nyáron 5w 40 vagy 10w 40-est tervezek majd beletenni a magasabb hőtűrés miatt.
Ezek jók?

Köszi a válaszokat!

Gyári 5W30 félszintetikus BP gyártmány. Tökéletes, illetve ennél sűrűbbre nem szabad cserélni a hidrotőkék miatt, különben nyithatod a tárcádat...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8712 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:15:40 »

A kézifékkart kiszerelve is működteti a fékeket a hidraulika. Szóval ha nincs hátsófék az nem kézifékkar miatt nincs.

Ez így ebben a formában...
Neki van hátsó féke, csak nem túl aktív. Ez biza lehet a kézifékkartól is, illetve a bovdenektől is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8713 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:18:50 »

nálam is eredeti a kar, és én is 303 körül tartok  nyes

kipróbáltam, és a bowden remekül mozgott.. sőt a kar is jó volt, amikor egy csavarhúzóval megtámasztottam, és megakadt a racsni..
de amikor többször is behúztam, a racsni átpattant..., ha ez nem történik, akkor zsír lenne...
Ezért gondoltam, hogy az a baj...

Ez nyúlás lehet, ahogy Fusim is mondta! A kézifék két három behúzás után állít rendesen utánna. Viszont, ha az utánállítást újra kezdi, akkor lehet autómata is a karon!
Én 120ekm alatt 2x cseréltem bovdent nyúlás miatt. Bár égy hegyen laktam, tehát használtam is gyakran...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8714 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:21:46 »

Üdv mindenkinek!

Olvasom itt, hogy többek 300e km felett járnak. Ez nagyon jó. Nekem 225e van a gépben (legalábbis amiről tudomásom van Smiley ). Jelen helyzetben egyre aggasztóbb a kulcsaim és zárjaim állapota. Nagyon nehezen nyitja a kulcs a vezetőoldalt és a csomagtartót. Gyújtáskapcsolóban nincs gond. Kesztyűtartót 1/2 órás szenvedés kinyitni...
Tegnap pont a Ford szerviz felé jártam,  megkérdeztem mi a teendő. Azt mondták van felújítókészlet a zárakhoz, nem tom miket kicserélnek (gondolom zárbetét meg hozzá tartozó biz-baszok) és így kompletten (gyújtáskapcsoló, első két zár, csomitartó, kesztyűtartó + 2db új kulcs) lenne 22.900,- pénz.
Ez szerintem nem olyan vészes.
Esetleg van valakinek tapasztalata kulcskopás terén? Van más, olcsóbb megoldás ami hasonlóan jó?

Hanzsi

Én is a Cromaxnál másoltattam pont e miatt kulcsot, és nekem megoldódott. Viszont olyan nincs, hogy a kopottról rosszat csinálnak, mivel ránéz a másolós, és rögtön mondja a kódot, majd visszaadja a kulcsot, és másolja a nyerset. A gyújtáskapcsolóban lesz egy ideig nehézkes a kihúzás, de kb 10-re már megoldódik...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8715 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:22:40 »

Szerintem meg... ugye a hásó fék nullpontját a kézifék állítja, de úgy, hogy a fékben van egy racsni.
Ha a racsni tönkremegy, sokkal nagyobbat nyit, nem fékez. Na most, ha a kézifékkart kötéllel együtt leszeded, amíg a fék nem kopik el, addig jól fog fogni, de ahogy kopik, semmi sem állítja utána. Viszont, ha nagyon fenn fog a kézifék, az lehet amiatt, hogy megnyúlt a kötél (akkor nem is fogja állítani), meg hát rossz az említett racsni.
Szóval, azért van köze a dologhoz.

Ha egy kicsit felhúzod a kéziféket, fogás előttire, akkor tényleg meg kell javulnia a lábféknek is, ahogy Joe írta.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8716 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:24:20 »

Hello, az egyik szelepemem elégett kicseréltük, de a hengerfejtömités után elszállt a fütésem, pedig eddig volt igaz csak 4esen ment. Motorja jó lett nem eszik se vizet, olajat. Ha nincs fütés az mire utal?

Levegő a rendszerben, termosztát hiba...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8717 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:37:49 »

Joe! Küldtem pü-t.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
rpetrik
Vendég
« Új hozzászólás #8718 Dátum: 2008.10.01 szerda, 11:54:06 »

Ha csak a 4-esen megy a ventillátor, az az ellenálláslétra.
Ha nincs fűtésed... akkor lehet, hogy nem (nagyon) megy a vízpumpa... az nem jó.
A motorhőfok rendben?

Angel és Joe az ellenálláslétra után kutattam,  a kesztyütartó alatt bányásztam ahol a ventillátor van ami keringet, de nem találtam. hogy néz ki ez az ellenálláslétra? Lehet h vizpumpám haldoklana? Hengerfejezés elött kicseréltem a termosztátot újra Facet tipusura boltban vettem, nem bontósra cseréltem, és azt vettem észre hogy gyengébb lett a fütésem. Hengerfejtömités után meg egyenesen nincs benn fütés. Motorhőfok szerintem rendben normál közepéig azonban nem igen csuszik fel valamivel alatta marad.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8719 Dátum: 2008.10.01 szerda, 12:40:16 »

Angel és Joe az ellenálláslétra után kutattam,  a kesztyütartó alatt bányásztam ahol a ventillátor van ami keringet, de nem találtam. hogy néz ki ez az ellenálláslétra? Lehet h vizpumpám haldoklana? Hengerfejezés elött kicseréltem a termosztátot újra Facet tipusura boltban vettem, nem bontósra cseréltem, és azt vettem észre hogy gyengébb lett a fütésem. Hengerfejtömités után meg egyenesen nincs benn fütés. Motorhőfok szerintem rendben normál közepéig azonban nem igen csuszik fel valamivel alatta marad.

Mindjárt küldök ímélt, hogy hogyan tudod megcsinálni 100HUF-os tételből, és hogy hol találod!
A fűtésedet pedig úgy találhatod meg, ha első körben lecseréled a termosztátodat Gates termosztátra, ami 88 fokos! AMit vettél az kuka, illetve a gyáriak is azok sajna mostanság...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8720 Dátum: 2008.10.01 szerda, 15:16:38 »

kérdés: az első lámpa direkt olyan sárgás üvegű vagy csak az évek múlása miatt?
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8721 Dátum: 2008.10.01 szerda, 15:18:12 »

kérdés: az első lámpa direkt olyan sárgás üvegű vagy csak az évek múlása miatt?
Utóbbi.
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8722 Dátum: 2008.10.01 szerda, 17:15:59 »

kérdés: az első lámpa direkt olyan sárgás üvegű vagy csak az évek múlása miatt?
ki lehet cserélni és akkor szép "fehér" lesz  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8723 Dátum: 2008.10.01 szerda, 18:38:19 »

ki lehet cserélni és akkor szép "fehér" lesz  integet2

de jobban jársz, ha nem a műanyagot cseréled, hanem a búrát metszettre. Kicsit húzósabb, de nem fog besárgulni. Nekem kb. 2-3 évig bírta, és megint sárga volt... utánna én is metszett üveget vettem...

Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8724 Dátum: 2008.10.01 szerda, 18:54:08 »

Nagyautó! Ebben Ők a legolcsóbbak...
Kézifék: már írtam a tali előtt, hogy van itthon Neked két hosszú bontott kézifékbovdened, csak rohadt drágán. hehe
Egyébként én cserélném a rövidet is, Szunditól vettem bagóért bontottat tökéletes lett!
Próbáld ki, hogyha húzogatod a kart, akkor felkeményedik e a kézifék, illetve a lábfék. Ha igen, akkor van vmi utánállító gondod...


Bontottról hogy állapítod meg, hogy nem nyúlt e már ki? Van valami méret?? Mert ugye a minta példány benne van a kocsiban  wow1
Mikor írtad, hogy van bowdened? Én nem is láttam ilyet infót, és a talin sem mondatd... beka3 És asszem, hogy csak a tali után írtam be... Igazi jós tehetség vagy  eplus2

A dobban lévő racsni jó, kiszedtem őket, megtisztítottam, kipróbáltam, müxik..

Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8725 Dátum: 2008.10.01 szerda, 20:04:41 »

Bontottról hogy állapítod meg, hogy nem nyúlt e már ki? Van valami méret?? Mert ugye a minta példány benne van a kocsiban  wow1
Mikor írtad, hogy van bowdened? Én nem is láttam ilyet infót, és a talin sem mondatd... beka3 És asszem, hogy csak a tali után írtam be... Igazi jós tehetség vagy  eplus2

A dobban lévő racsni jó, kiszedtem őket, megtisztítottam, kipróbáltam, müxik..



 #8578 És én erre válaszoltam... Már azt sem tudod, hogy mit beszélsz! eplus2
Ez Szunditól van, és eddig bejött minden, amit mondott! Láccik rajta, hogy nincs agyonhasználva, és én eddig sem igen vettem újat. CSak egyszer utángyártottban, aztán meg is szívtam, jött helyette a bontott gyári...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8726 Dátum: 2008.10.01 szerda, 20:08:44 »

#8578 És én erre válaszoltam... Már azt sem tudod, hogy mit beszélsz! eplus2
Ez Szunditól van, és eddig bejött minden, amit mondott! Láccik rajta, hogy nincs agyonhasználva, és én eddig sem igen vettem újat. CSak egyszer utángyártottban, aztán meg is szívtam, jött helyette a bontott gyári...

 falbav wazze, tényleg.. falbav

kicsit szét vagyok csúszva...  nyes
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8727 Dátum: 2008.10.01 szerda, 20:12:51 »

de jobban jársz, ha nem a műanyagot cseréled, hanem a búrát metszettre. Kicsit húzósabb, de nem fog besárgulni. Nekem kb. 2-3 évig bírta, és megint sárga volt... utánna én is metszett üveget vettem...


hol lehet venni?
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8728 Dátum: 2008.10.01 szerda, 20:20:19 »

hol lehet venni?

ahol a többi ford alkatrészt:
nagyautó vagy cromax... Bár vannak autólámpás boltok, amiket anno nekemis ajánlottak.. (pl.:Autophare 200 BT. Bp. Bécsi út 296. )

De én asszem anno a cromaxnál vettem.

Ha mégis prizma vételben gondolkodsz, akkor lehet van még otthon 2 db enyhén elszineződött plexi  eplus2
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8729 Dátum: 2008.10.01 szerda, 20:33:32 »

hol lehet venni?

Tényleg maradj az üvegcserénél! Prizma mondjuk 6e a kettő, az üveg kb 12e. De a vaterán is találhatsz, nemrég 4eHUF-ért vettem a Bátyámnak /pár...
Ki fog tárulni elötted a vlág!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8730 Dátum: 2008.10.01 szerda, 21:02:13 »

vaterán már néztem, egy pár van, de az is sárga
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8731 Dátum: 2008.10.01 szerda, 21:12:55 »

vaterán már néztem, egy pár van, de az is sárga
De a Joe nem a prizmáról beszél (azt felejtsd el), hanem a vésett üvegről. Az kell neked.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8732 Dátum: 2008.10.01 szerda, 23:08:47 »

na igen, a kérdésem arra vonatkozott, hogy wyctoréknál pl. van-e
de akkor ezek szerint előfordul Smiley
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8733 Dátum: 2008.10.02 csütörtök, 12:47:12 »

na igen, a kérdésem arra vonatkozott, hogy wyctoréknál pl. van-e
de akkor ezek szerint előfordul Smiley
wyctor a nagyautó  nyes
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8734 Dátum: 2008.10.02 csütörtök, 12:48:56 »

Tényleg maradj az üvegcserénél! Prizma mondjuk 6e a kettő, az üveg kb 12e. De a vaterán is találhatsz, nemrég 4eHUF-ért vettem a Bátyámnak /pár...
Ki fog tárulni elötted a vlág!!!

na jó, ez egy kicsit erős, mert én azért nem vettem észre ekkora javulást... sőt, mivel ennyire lelkendeztetek, sokkal többet vártam.. hehe

De tény, hogy jobb és szebb is taps
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #8735 Dátum: 2008.10.02 csütörtök, 13:26:16 »

tudom, hogy a wyctor a nagyauto Smiley

vélhetően kitárul a világ, vagy legalábbis nem záródik be később sem  vigyor3
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8736 Dátum: 2008.10.02 csütörtök, 14:43:14 »

na jó, ez egy kicsit erős, mert én azért nem vettem észre ekkora javulást... sőt, mivel ennyire lelkendeztetek, sokkal többet vártam.. hehe

De tény, hogy jobb és szebb is taps

Lehet, hogy a fék miatt van...?  eplus2 merhogy nem fog a hátsó féked, nem emeli meg az orrát=nem világít elég messzire...
... 301 000 liter zokszigén, meg a mukoggy.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8737 Dátum: 2008.10.02 csütörtök, 14:54:50 »

na jó, ez egy kicsit erős, mert én azért nem vettem észre ekkora javulást... sőt, mivel ennyire lelkendeztetek, sokkal többet vártam.. hehe

De tény, hogy jobb és szebb is taps

Dobjatok bele egy utólagos xenont attól tuti jobban fogtok látni - műszerrel be kell szabályozni nem simán tekergetéssel annyit még rá kell szánni és kevésbé vakít. Megfelel elé egy prizma cucc is.
Naplózva
rpetrik
Vendég
« Új hozzászólás #8738 Dátum: 2008.10.05 vasárnap, 12:38:00 »

Hello, haverom mk1es td-je, teljes vezérlés és adagoló csere után, fütésre gázadásérzékeny lett, csak akkor nyomja a meleget ha a gáz is nyomva van. mondtam neki h termosztáthiba Gates termosztát, ami 88 fokos mehet bele. leállításkor csak két 2 másodperc mulva áll le miután elforditja a kulcsot, nincs szarul belöve az adagolója?
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #8739 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 10:38:08 »

Sziasztok!

Tegnap este 70-el jöttem hazafelé és találkoztam egy őzikével. rinya falbav
Hiába fékeztem a jobb oldalamat elkapta előlről.
A mérleg:Jobb oldali index,fényszóró kuka.Lökhárító jobb oldala széjjel tört.(ködlámpám megmenekült)
A motortető alsó pereme meghajlott,festék ledobta magát.
A hűtőmből csöpög a víz.

Bár úgy néz ki semi merevítő és egyéb dolog nem sérültg,azért a szívem szakad meg rinya
Vigyázzatok, főleg este,ahol állatok lehetnek.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8740 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 10:42:57 »

Sziasztok!

Tegnap este 70-el jöttem hazafelé és találkoztam egy őzikével. rinya falbav
Hiába fékeztem a jobb oldalamat elkapta előlről.
A mérleg:Jobb oldali index,fényszóró kuka.Lökhárító jobb oldala széjjel tört.(ködlámpám megmenekült)
A motortető alsó pereme meghajlott,festék ledobta magát.
A hűtőmből csöpög a víz.

Bár úgy néz ki semi merevítő és egyéb dolog nem sérültg,azért a szívem szakad meg rinya
Vigyázzatok, főleg este,ahol állatok lehetnek.

Sajnos ez sokba fog fájni mert ha csöpög a hűtő akkor szerintem kapott a homlokfalad is, meg a klima hűtő is. Kis szerencsével az intercooler meguszhatta.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #8741 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:05:11 »

A klímaűtő lamellái kicsit megnyomódtak de semmi deformálódást nem látok rajta.
A hűtőn legfelül csöpög a víz,szerintem nem komoly.
Majd kiderül,de nem sokáig marad így az fix vigyor3
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8742 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:08:26 »

Sziasztok!

Tegnap este 70-el jöttem hazafelé és találkoztam egy őzikével. rinya falbav
Hiába fékeztem a jobb oldalamat elkapta előlről.
A mérleg:Jobb oldali index,fényszóró kuka.Lökhárító jobb oldala széjjel tört.(ködlámpám megmenekült)
A motortető alsó pereme meghajlott,festék ledobta magát.
A hűtőmből csöpög a víz.

Bár úgy néz ki semi merevítő és egyéb dolog nem sérültg,azért a szívem szakad meg rinya
Vigyázzatok, főleg este,ahol állatok lehetnek.


 shakehead
Tegyél fel majd vadriasztót!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8743 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:09:22 »

A klímaűtő lamellái kicsit megnyomódtak de semmi deformálódást nem látok rajta.
A hűtőn legfelül csöpög a víz,szerintem nem komoly.
Majd kiderül,de nem sokáig marad így az fix vigyor3

Üss bele egy tojást, és megszünik a csöpögés. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #8744 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:13:16 »


Tegyél fel majd vadriasztót!


Lehet hogy az lesz a vége.
Mennyi egy olyan és hogy néz ki?
Hatékony?
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #8745 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:15:28 »

Tegyél fel majd vadriasztót!


Lehet hogy az lesz a vége.
Mennyi egy olyan és hogy néz ki?
Hatékony?

Kb 400 Forint. Kicsi fekete tölcsér alakú dolog! Nekem minden autómon volt eddig.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #8746 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 11:33:12 »

Tegyél fel majd vadriasztót!


Lehet hogy az lesz a vége.
Mennyi egy olyan és hogy néz ki?
Hatékony?

300-500Ft között van egy pár, a hatékonysága kérdőjeles, de semmit nem vesztesz vele ha van. Én ha teszt képpen belefújok a macska menekül. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8747 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 14:01:15 »

300-500Ft között van egy pár, a hatékonysága kérdőjeles, de semmit nem vesztesz vele ha van. Én ha teszt képpen belefújok a macska menekül. Smiley
Honnan lehet ilyet szerezni? Melyiket ajánlanátok? (Stealt neked van tapasztalatod, oszd meg velünk te is!)
A szomszéd macskákat elzavarnám vele, csúzlizni mégse akarom őket.
Lehet az autóra is tennék.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8748 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 14:09:15 »

Kb 400 Forint. Kicsi fekete tölcsér alakú dolog! Nekem minden autómon volt eddig.
Ehhez annyit fűznék hozzá hogy ha esetleg telemegy bogarakkal akkor meg lehet b...ni az egészet!!!
Onnan tudom hogy én is így jártam,feltettem,használtam,egy ideig jó volt,aztán puffff!  falbav Sokba fájt az őzike drága!!!
Utána néztem hogy el van tömődve a riasztó!Valami olyasmi kellene ami elektromos és az autóba szerelhető!
Naplózva
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #8749 Dátum: 2008.10.06 hétfő, 14:10:53 »

Honnan lehet ilyet szerezni? Melyiket ajánlanátok? (Stealt neked van tapasztalatod, oszd meg velünk te is!)
A szomszéd macskákat elzavarnám vele, csúzlizni mégse akarom őket.
Lehet az autóra is tennék.
PL: TE..O, AUC..N
Naplózva
Oldalak: 1 ... 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.