Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:01:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804885 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
dolceamico
Vendég
« Új hozzászólás #8950 Dátum: 2008.11.06 csütörtök, 04:56:09 »

 help  Sziasztok! MK-I első lökhárító belső oldaláról kellene egy jó minőségű fénykép(merevítés,felfogatás) bírósági tárgyaláshoz,perdöntő lehet!
Segítségeteket előre is köszönöm! worship
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8951 Dátum: 2008.11.06 csütörtök, 18:07:36 »


Szia!A szelepfedél csavarjainak meghúzását meghatározott sorrendben kell(ene) végezni.Az erőt fejből nem tudom de holnapra megmondom,ha még érdekel.Nekem először valami szilikonos cuccot adtak a cromaxnál, kb. 3 hónapot bírt ki.Utána vettem sima gumit,az a mai napig sem ereszti az olajat.
Végre sikerült applikálni az újabb szerkezeteket a tűzfalra+az alapjárati motor cseréjét is megejtettem.A hátsó ajtó teleszkópjai is újak lettek-miután tegnap reggel kétszer is fejbevert elég lett az életveszélyből a reggeli hidegben.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8952 Dátum: 2008.11.06 csütörtök, 22:27:02 »

Szia!A szelepfedél csavarjainak meghúzását meghatározott sorrendben kell(ene) végezni.Az erőt fejből nem tudom de holnapra megmondom,ha még érdekel.Nekem először valami szilikonos cuccot adtak a cromaxnál, kb. 3 hónapot bírt ki.Utána vettem sima gumit,az a mai napig sem ereszti az olajat.
Végre sikerült applikálni az újabb szerkezeteket a tűzfalra+az alapjárati motor cseréjét is megejtettem.A hátsó ajtó teleszkópjai is újak lettek-miután tegnap reggel kétszer is fejbevert elég lett az életveszélyből a reggeli hidegben.

misi107!

Légyszi' használd a jobb oldalon a válasz gombot!, hogy mindenki tudja elsőre kinek írtad. (Ez az opció ingyenes!)
Köszi,  worship
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8953 Dátum: 2008.11.07 péntek, 09:15:37 »

misi107!

Légyszi' használd a jobb oldalon a válasz gombot!, hogy mindenki tudja elsőre kinek írtad. (Ez az opció ingyenes!)
Köszi,  worship
Szia!Használtam,csak az eredeti üzenet törlésekor a nem kívántat is eltüntettem  szomoru1.Az üzenet Belphegornak szólt...Köszönöm a helyreigazítást worship
Naplózva
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8954 Dátum: 2008.11.07 péntek, 22:21:02 »

Szia!A szelepfedél csavarjainak meghúzását meghatározott sorrendben kell(ene) végezni.Az erőt fejből nem tudom de holnapra megmondom,ha még érdekel.Nekem először valami szilikonos cuccot adtak a cromaxnál, kb. 3 hónapot bírt ki.Utána vettem sima gumit,az a mai napig sem ereszti az olajat.
Végre sikerült applikálni az újabb szerkezeteket a tűzfalra+az alapjárati motor cseréjét is megejtettem.A hátsó ajtó teleszkópjai is újak lettek-miután tegnap reggel kétszer is fejbevert elég lett az életveszélyből a reggeli hidegben.

Szia!

Én rögtön tudtam, hogy az eleje nekem szól  Wink , a szelepfedél csavarok meghúzásánál gondolom a sorrend hasonló mint a hengerfej meghúzásakor szokásos, középről indul, fokozatosan kifelé-váltogatva, bár erről eddig szelepfedélnél még nem hallottam. A meghúzási nyomatékot nagyon megköszönöm ha megírod. Eddig még sosem csalódtam a nyomatékkulccsal meghúzott cuccokban, ezért a nagy bizalom. Kösz a tanácsot, már máshol is szóltak, hogy figyeljek oda melyik tömítést vásárolom majd meg, ráadásul csak pár százas az árdifferencia.

Feri
Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8955 Dátum: 2008.11.08 szombat, 01:30:34 »

Szia!Használtam,csak az eredeti üzenet törlésekor a nem kívántat is eltüntettem  szomoru1.Az üzenet Belphegornak szólt...Köszönöm a helyreigazítást worship
wave integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8956 Dátum: 2008.11.08 szombat, 16:36:42 »

Szia!

Én rögtön tudtam, hogy az eleje nekem szól  Wink , a szelepfedél csavarok meghúzásánál gondolom a sorrend hasonló mint a hengerfej meghúzásakor szokásos, középről indul, fokozatosan kifelé-váltogatva, bár erről eddig szelepfedélnél még nem hallottam. A meghúzási nyomatékot nagyon megköszönöm ha megírod. Eddig még sosem csalódtam a nyomatékkulccsal meghúzott cuccokban, ezért a nagy bizalom. Kösz a tanácsot, már máshol is szóltak, hogy figyeljek oda melyik tömítést vásárolom majd meg, ráadásul csak pár százas az árdifferencia.

Feri
A szerelési könyv ezt írja,idézem:"...húzzuk meg a csavarokat először csak kézzel,ezt követően húzzuk tovább valamennyi csavart nem túl erősen,kb. 8 Nm-rel."
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #8957 Dátum: 2008.11.08 szombat, 18:59:39 »

Sziasztok!

Totálteljesen nullkilométeres vagyok a Mondeok világában. A mai napon kaptam egy ajánlatot meglévő ótóm lecserélésére. Nos ez az ajánlat egy 95-ös Mondeo MKI. 2.0 , 4x4-es tel mindenféle elektronikus cuccal. Kérdésem az lenne felétek, hogy 650 pénzért mi az aminek jól kellene működni a csiligán?

Az eladója azt mondja, friss műszakis, de a hátsó fékdob visszajelzője kopást jelez. Nem tom, ez nem kell műszakira? Mire figyeljek, át-e tud ejteni? ( Tíz éve vezetek, három autóm is volt már, de attól tartok, hogy mivel nem ismerem ezt a típust, könnyen átrázhatnak!)

Kérlek benneteket, hasznos tanácsokkal lássatok el, hogy én is ebbe a közösségbe tudjak tartozni!! Köszke!
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8958 Dátum: 2008.11.08 szombat, 19:26:30 »

Sziasztok
lenne nehany kerdesemlek hozzatok ha lehet:
-ma vegre kicsereltem a levegoszurot...es az egyik lyuknal talaltam benne  egy sziivacs szeru valamit ami majdnem teljesen elporladt mikor kivettem belole...ugyhogy nem sokat fog ezutan szurni...ez nagy baj?
- ha mar ott voltam levettem azt a nagy fekete dobozt...az alatt van ugye a levego szivocso...amiben ugye van az a "klapeta"  amit a gazpedallal mozgatunk....ez lenne a pillangoszelep?
- illetve ennek a szivocsonek a hata megett van azt hiszem 2 darab fekete kerek alaku valami....ezekkel kel valamit kezdeni ...ugy ertem tisztitani vagy valami? ...mert nem sikerult levegyem roluk  a muanyag kapak szeru valamit....
- es vegul: az egyik rokonom is vett egy mondeot (95, 1.8 benzinest)....neki nem megy se a sebessegmeroje se a kilometer szamlaloja...rajottunk hogy ellentetben az enyemmel neki nicsen kilometer kabelje ...ahol annak kene lennie siman be vannak dugva  lyukak ...iletve az oran sincsen meg a helye (mar ugy ertem a muszerfalon hatul)es a valtoban sincs helye a kabelnek)....van valami otltetek hogy neki ha elektronikus meroje van akkor miert nem mukodik...hol keressuk a hibat?
Elore is koszonom a valaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 szombat, 19:29:02 írta toby_as » Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8959 Dátum: 2008.11.08 szombat, 19:29:06 »

Sziasztok!

Totálteljesen nullkilométeres vagyok a Mondeok világában. A mai napon kaptam egy ajánlatot meglévő ótóm lecserélésére. Nos ez az ajánlat egy 95-ös Mondeo MKI. 2.0 , 4x4-es tel mindenféle elektronikus cuccal. Kérdésem az lenne felétek, hogy 650 pénzért mi az aminek jól kellene működni a csiligán?

Az eladója azt mondja, friss műszakis, de a hátsó fékdob visszajelzője kopást jelez. Nem tom, ez nem kell műszakira? Mire figyeljek, át-e tud ejteni? ( Tíz éve vezetek, három autóm is volt már, de attól tartok, hogy mivel nem ismerem ezt a típust, könnyen átrázhatnak!)

Kérlek benneteket, hasznos tanácsokkal lássatok el, hogy én is ebbe a közösségbe tudjak tartozni!! Köszke!
Ha nagyon jót akarsz,vedd meg az enyémet....még mindig eladó....Jelenleg minden müxik rajta,per pillanat a benzinen meg esetlegesen téli gumin kívül semmi más nem kell neki.Legutoljára cserélt alkatrész:hátsó ajtó teleszkópok.
bővebben itt:http://www.hasznaltauto.hu/2206793_ford_mondeo-csere_1993
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8960 Dátum: 2008.11.08 szombat, 19:43:19 »

Sziasztok
lenne nehany kerdesemlek hozzatok ha lehet:
-ma vegre kicsereltem a levegoszurot...es az egyik lyuknal talaltam benne  egy sziivacs szeru valamit ami majdnem teljesen elporladt mikor kivettem belole...ugyhogy nem sokat fog ezutan szurni...ez nagy baj?
- ha mar ott voltam levettem azt a nagy fekete dobozt...az alatt van ugye a levego szivocso...amiben ugye van az a "klapeta"  amit a gazpedallal mozgatunk....ez lenne a pillangoszelep?
- illetve ennek a szivocsonek a hata megett van azt hiszem 2 darab fekete kerek alaku valami....ezekkel kel valamit kezdeni ...ugy ertem tisztitani vagy valami? ...mert nem sikerult levegyem roluk  a muanyag kapak szeru valamit....
- es vegul: az egyik rokonom is vett egy mondeot (95, 1.8 benzinest)....neki nem megy se a sebessegmeroje se a kilometer szamlaloja...rajottunk hogy ellentetben az enyemmel neki nicsen kilometer kabelje ...ahol annak kene lennie siman be vannak dugva  lyukak ...iletve az oran sincsen meg a helye (mar ugy ertem a muszerfalon hatul)es a valtoban sincs helye a kabelnek)....van valami otltetek hogy neki ha elektronikus meroje van akkor miert nem mukodik...hol keressuk a hibat?
Elore is koszonom a valaszokat.
A szivacs a kartergőzöket szűri meg.Vágj ki egy szimpla mosogatószivacsból egy kockát és megteszi helyette.Amit láttál mozogni a szelepházban kerek sárgaréz lapot,az a folytó v. pillangószelep.Ha már eljutottál odáig,akár ki is szerelheted egy tisztítás erejéig.A két köralakú valami talán az ami a tűzfalra van csavarozva?Próbálom kihámozni de még egy gyerek kiképzése mellett sem egyszerű értelmezni amit írtál.de ha egyre gondolunk,akkor azokkal sok mindent nem kell csinálni.Van bennük elektromágnes,ha elromlanak nem lesz alapjárat akkor kukába velük és csere másikra.Max. telefújhatod WD40-nel,hogy kitakarítsa a koszt,de attól nem lesz jobb.A km óra az övében elektromos,de mielőtt nekiestek érdemes megnézni a:-biztosítékot;-ha az jó akkor maga műszer működik-e egyáltalán;-ha az is jó akkor a csatlakozón kap-e jelet.Ha jól emlékszem a váltóház tetején van a csatlakozója,de ez nem 100%.Ebben talán Fusim tud segíteni.
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8961 Dátum: 2008.11.08 szombat, 20:05:37 »

A szivacs a kartergőzöket szűri meg.Vágj ki egy szimpla mosogatószivacsból egy kockát és megteszi helyette.Amit láttál mozogni a szelepházban kerek sárgaréz lapot,az a folytó v. pillangószelep.Ha már eljutottál odáig,akár ki is szerelheted egy tisztítás erejéig.A két köralakú valami talán az ami a tűzfalra van csavarozva?Próbálom kihámozni de még egy gyerek kiképzése mellett sem egyszerű értelmezni amit írtál.de ha egyre gondolunk,akkor azokkal sok mindent nem kell csinálni.Van bennük elektromágnes,ha elromlanak nem lesz alapjárat akkor kukába velük és csere másikra.Max. telefújhatod WD40-nel,hogy kitakarítsa a koszt,de attól nem lesz jobb.A km óra az övében elektromos,de mielőtt nekiestek érdemes megnézni a:-biztosítékot;-ha az jó akkor maga műszer működik-e egyáltalán;-ha az is jó akkor a csatlakozón kap-e jelet.Ha jól emlékszem a váltóház tetején van a csatlakozója,de ez nem 100%.Ebben talán Fusim tud segíteni.

probalom ugy fogalmazni hogy mindeki ertse .... az itteni megfogalmazsokat hasznalnam hid el semmit nem ertenel:)...Errefele kicsit maskep beszelunk....en se nagyon ertem sokszor ami ti irtok:) Pedig nem lakunk olyan messze a hartatol...de hat maskep mondjuk neki:) ...na de ez van.....
Szoval igen jol ertetted a tuzfalra van szerelve a ket kor alaku elektromagnes  arrol probaltam kerdezni:)
A pillangoszelepet megtorolgettem ...illetve korulotte is de nem sok kosz volt rajta ...ki nem szereltem az igaz csak behuztam  gazkabelt igy elfordulva korbetorolgettem amnnyire ugy lehet ...ha eleg ennyi
Visszaterve a kmorara: megtalaltuk a csatlakozot...befujtuk...szeteszetduk a muszerfalat...befujtuk a csatlakozokat de sajnos csak nem megy....ha esetleg tudnad melyik biztositek lehetne  illetve hogy melyik dobozban (bent a muszerfal alatt vagy kint a motorterben)azt nagyon megkoszonnem....
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8962 Dátum: 2008.11.08 szombat, 20:20:51 »

Es meg egy "aprosag" lenne: Eszrevettem nalam hogy valahonnan folyik a viz...ma ra is jottem hogy honnan megprobalom elmagyarazni. Arrol a szerkezetrol lenne szo ahova termosztat iletve 2 jelado van szerelve: 1 felulrol merolegesen ...egy pedig alulrol (szerintem ez adja a jelet a muszerfalon levo vizhomerseklet mutatonak). Szoval ennel  az also jeladonal csepeg a viz...mar szinte teljesen el van feheredve az egesz jelado ....huztunk rajta egy kicst (nagyon konnyen jar) talan javult valamit a  helyzet de szerintem el van repedve az a hely ahova ben van csavarva....
Lehet ezt ragasztani iletve mennyire nagy tetel egy ilyennek a csereje ...
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8963 Dátum: 2008.11.08 szombat, 20:26:35 »

Kérdésem az lenne felétek, hogy 650 pénzért mi az aminek jól kellene működni a csiligán?

Sztem ennyiért tipp-topp-nak kell lennie!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8964 Dátum: 2008.11.08 szombat, 20:29:43 »

Es meg egy "aprosag" lenne: Eszrevettem nalam hogy valahonnan folyik a viz...ma ra is jottem hogy honnan megprobalom elmagyarazni. Arrol a szerkezetrol lenne szo ahova termosztat iletve 2 jelado van szerelve: 1 felulrol merolegesen ...egy pedig alulrol (szerintem ez adja a jelet a muszerfalon levo vizhomerseklet mutatonak). Szoval ennel  az also jeladonal csepeg a viz...mar szinte teljesen el van feheredve az egesz jelado ....huztunk rajta egy kicst (nagyon konnyen jar) talan javult valamit a  helyzet de szerintem el van repedve az a hely ahova ben van csavarva....
Lehet ezt ragasztani iletve mennyire nagy tetel egy ilyennek a csereje ...


Nézd meg a mondeo.hu-n lévő MKI-re vonatkozó cikkeket!

Sztem bontott termosztát házat kapsz elérhető áron, lehet Misi is tud neked adni... De nem lehet, hogy a jeladó tömítése ment tönkre?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8965 Dátum: 2008.11.08 szombat, 20:48:26 »

Nézd meg a mondeo.hu-n lévő MKI-re vonatkozó cikkeket!

Sztem bontott termosztát házat kapsz elérhető áron, lehet Misi is tud neked adni... De nem lehet, hogy a jeladó tömítése ment tönkre?
Olvasgatom...probalok tanulgatni is beloluk (pl amint mar irtam sikerult megszerkesztenem iletve kivilogtatnom a hibakodokat...az alapjan amit kuldtel termeszetesen:)
     Visszaterve a jeladora:nem tudom mert nagyon megtepni nem akartuk (ha megis el lenne repedve a haza)....nehez hozzaferni is ugyhogy nehez megmondani...meglatjuk hogy mennyire fog meg folyni azutan meg huzok rajta, ha csak nem jo akkor  marad a termosztathaz csere.
Sajnos nekem ugy tunik, igy huzas utan, hogy ott jelenik meg a viz ahol kezdodik a menet a hazban.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8966 Dátum: 2008.11.08 szombat, 21:13:23 »

Olvasgatom...probalok tanulgatni is beloluk (pl amint mar irtam sikerult megszerkesztenem iletve kivilogtatnom a hibakodokat...az alapjan amit kuldtel termeszetesen:)
     Visszaterve a jeladora:nem tudom mert nagyon megtepni nem akartuk (ha megis el lenne repedve a haza)....nehez hozzaferni is ugyhogy nehez megmondani...meglatjuk hogy mennyire fog meg folyni azutan meg huzok rajta, ha csak nem jo akkor  marad a termosztathaz csere.
Sajnos nekem ugy tunik, igy huzas utan, hogy ott jelenik meg a viz ahol kezdodik a menet a hazban.


Egy dolog fontos: ezzel foglalkozni kell, mert bármikor megadhatja magát végleg a hiba forrása...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8967 Dátum: 2008.11.08 szombat, 21:31:31 »

Egy dolog fontos: ezzel foglalkozni kell, mert bármikor megadhatja magát végleg a hiba forrása...
Fogalkozni fogok vele...esetleg az elektromos km ora problemankra nincs valami otleted?
Hol keressuk a biztositekot, hogy merjuk le hogy kap e jelet a vltobol etc....
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8968 Dátum: 2008.11.08 szombat, 21:43:09 »

Fogalkozni fogok vele...esetleg az elektromos km ora problemankra nincs valami otleted?
Hol keressuk a biztositekot, hogy merjuk le hogy kap e jelet a vltobol etc....

Az elektromos kilométerórának a jelet a VSS jeladó szolgáltatja. Ahol neked a bowden kijön a váltóból mellette jön pár kábel - egy kék fehér lesz a jel. 3 érintkezője van pozitív negatív és a VSS jel. Ugyanez a cucc van a villanyórásban is. Oszcilloszkóppal vizsgálható négyszögjelet ad, mérjétek ki a kábelszakaszt az óra csatlakozóhoz. A jelet megkapja az ECU - computer - ha jól megy az autó a jeladó valószínű működik.
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8969 Dátum: 2008.11.08 szombat, 21:57:11 »

Az elektromos kilométerórának a jelet a VSS jeladó szolgáltatja. Ahol neked a bowden kijön a váltóból mellette jön pár kábel - egy kék fehér lesz a jel. 3 érintkezője van pozitív negatív és a VSS jel. Ugyanez a cucc van a villanyórásban is. Oszcilloszkóppal vizsgálható négyszögjelet ad, mérjétek ki a kábelszakaszt az óra csatlakozóhoz. A jelet megkapja az ECU - computer - ha jól megy az autó a jeladó valószínű működik.
Sajnos oszciloszkopunk az ninsen ...viszont azt talan ki tudjuk mernni hogy meg van e szakadva....az auto jol megy....ha nincsen megszakadva akkor csak az ora lehet a bunos?   es azt csak egyben lehet cserelni a tobbivel? vagy esetleg kulon orat is lehet?
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8970 Dátum: 2008.11.08 szombat, 22:00:29 »

Sajnos oszciloszkopunk az ninsen ...viszont azt talan ki tudjuk mernni hogy meg van e szakadva....az auto jol megy....ha nincsen megszakadva akkor csak az ora lehet a bunos?   es azt csak egyben lehet cserelni a tobbivel? vagy esetleg kulon orat is lehet?

Lehet babrálták az órát. Minden műszert külön lehet cserélni
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8971 Dátum: 2008.11.08 szombat, 22:04:03 »

Lehet babrálták az órát. Minden műszert külön lehet cserélni
E
Ertem es koszonom a segitsegeteket. Holnap megnezzuk mire jutunk.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8972 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 08:17:08 »

Sajnos oszciloszkopunk az ninsen ...viszont azt talan ki tudjuk mernni hogy meg van e szakadva....az auto jol megy....ha nincsen megszakadva akkor csak az ora lehet a bunos?   es azt csak egyben lehet cserelni a tobbivel? vagy esetleg kulon orat is lehet?
Ezen ne legyél fennakadva,a mondeo nem kötődik határokhoz.Én Szlovákiában születtem,ha oda megyünk v. onnan jönnek rokonok,kell egy pár nap egymás nyelvjárásának megszokásához...a termosztátházat három csavar tartja.Csak le kell húzni a vízcsöveket+a két csatlakozót.Van az alján egy gumigyűrű tömítés,érdemes cserélni,ha meg már leszedted,akkor a termosztátot is szedd ki és nézd meg egy pohár forró vízben,hogy jól működik-e.Ha nem most érdemes azt is cserélned.A házat nézd át,ha találsz rajta repedést,sok mindent nem lehet vele csinálni.Ha az érzékelő a gyanús akkor tekerd ki és kend le a menetet pl. zöld színű gumiánnal (kb.300 ft bármelyik festékes boltban) de óvatosan a házon belül ne legyen belőle.Száradás közben víz,hő,nyomás hatására gyorsan egyébként kb. 1 nap alatt vulkanizálódik és gumi lesz belőle.Jó kis anyag.Ha a ház repedt keress meg,nekem van majd megegyezünk.Néztem Neked a biztosítékot is,de nem találtam,legegyszerűbb,ha mindet átnézitek-motortér+kormány alatt is.Legalább ha találsz berohadtat azt is cseréld ki.Szerintem is gyanús,hogy tényleg az órát babrálták meg,külön is lehet cserélni,nem kell az egész műszerfalat.Küldtem privát üzenet is!
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8973 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 08:53:20 »

Ezen ne legyél fennakadva,a mondeo nem kötődik határokhoz.Én Szlovákiában születtem,ha oda megyünk v. onnan jönnek rokonok,kell egy pár nap egymás nyelvjárásának megszokásához...a termosztátházat három csavar tartja.Csak le kell húzni a vízcsöveket+a két csatlakozót.Van az alján egy gumigyűrű tömítés,érdemes cserélni,ha meg már leszedted,akkor a termosztátot is szedd ki és nézd meg egy pohár forró vízben,hogy jól működik-e.Ha nem most érdemes azt is cserélned.A házat nézd át,ha találsz rajta repedést,sok mindent nem lehet vele csinálni.Ha az érzékelő a gyanús akkor tekerd ki és kend le a menetet pl. zöld színű gumiánnal (kb.300 ft bármelyik festékes boltban) de óvatosan a házon belül ne legyen belőle.Száradás közben víz,hő,nyomás hatására gyorsan egyébként kb. 1 nap alatt vulkanizálódik és gumi lesz belőle.Jó kis anyag.Ha a ház repedt keress meg,nekem van majd megegyezünk.Néztem Neked a biztosítékot is,de nem találtam,legegyszerűbb,ha mindet átnézitek-motortér+kormány alatt is.Legalább ha találsz berohadtat azt is cseréld ki.Szerintem is gyanús,hogy tényleg az órát babrálták meg,külön is lehet cserélni,nem kell az egész műszerfalat.Küldtem privát üzenet is!
worship
Mindenkep at fogom nezni csak vasarnap leven nem igazan lehet semmit kapni csak ugy meg nem akarok nekiesni....amugy is  egyenlore meg a beiratassal tokolok...nalunk nagy macera  kulfoldi kocsi beiratasa....ugy nez ki hogy at is vertek mert EURo2-nek adtak el es nemet papirokhoz nem igazan ertve igy utolag dokumentalodva jo ha euro1-nek el fogjak fogadni...es persze az ado is a duplaja ...na ez van majd legkozeleb okosab leszek.....mondjuk meg ha euro2 is lenne az itteni okosok nem biztos hogy elismerik a nemet hitelesitest.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8974 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 09:07:48 »

A GAtes termosztáthoz adják a ház tömítőgyűrűt is. Külön is vehető Ford kb 400Ft
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #8975 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 09:50:39 »

sziasztok,toby-as,gyere el a nufarulba van nalam is 1 MK1,es talan segithetunk egymasnak,gyulaba
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #8976 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 10:17:09 »

 eljen eljen eljen eljen Ez aztán a nemzetközi fórum! taps taps taps taps

Közelebb laktok egymáshoz,minta a miskolciak a budapestiektől. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8977 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 10:20:54 »

sziasztok,toby-as,gyere el a nufarulba van nalam is 1 MK1,es talan segithetunk egymasnak,gyulaba
Ha gondolod ird meg (akar pu-ben) az elrehetosegedet...es egyeztetunk.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #8978 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 16:26:33 »

  Sziasztok!

Ezt most találtam a neten ?ha valakit érdekel egy mondeo  a szobába is Wink Wink Wink
    http://members.at.infoseek.co.jp/papermodels/mondeo/mondeo.htm

Üdv :lacasa
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8979 Dátum: 2008.11.09 vasárnap, 23:55:04 »

  Sziasztok!

Ezt most találtam a neten ?ha valakit érdekel egy mondeo  a szobába is Wink Wink Wink
    http://members.at.infoseek.co.jp/papermodels/mondeo/mondeo.htm

Üdv :lacasa
Nálam inkább marad a matchbox a vitrinben...
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8980 Dátum: 2008.11.10 hétfő, 10:43:33 »

...a termosztátházat három csavar tartja.Csak le kell húzni a vízcsöveket+a két csatlakozót.Van az alján egy gumigyűrű tömítés,érdemes cserélni,ha meg már leszedted,akkor a termosztátot is szedd ki és nézd meg egy pohár forró vízben,hogy jól működik-e.Ha nem most érdemes azt is cserélned.A házat nézd át,ha találsz rajta repedést,sok mindent nem lehet vele csinálni.Ha az érzékelő a gyanús akkor tekerd ki ......

Szetszedtuk a hazat...repedest nem talaltunk rajta...szerintem vagya a jeladonal csopog vagy inkab a termosztat tomito gumigyurujenel....sajnos ezt nalunk kulon meg nem talaltam...kicsit felturboztuk...meglatjuk hogy csopog e meg ...ha igen csere gondolom....
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #8981 Dátum: 2008.11.11 kedd, 16:13:47 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy az ablakmosó fúvóka fűtését hogyan lehet bekapcsolni?
Ghia felszereltségű Mk1-esem van.(téli csomaggal)
A tükör fűtése a hátsó ablakfűtés kapcsolóval aktíválható,de az ablakmosó fúvókát nem tudom,hogy ezzel kell-e.

Köszönöm a segítséget!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8982 Dátum: 2008.11.11 kedd, 16:19:58 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy az ablakmosó fúvóka fűtését hogyan lehet bekapcsolni?
Ghia felszereltségű Mk1-esem van.(téli csomaggal)
A tükör fűtése a hátsó ablakfűtés kapcsolóval aktíválható,de az ablakmosó fúvókát nem tudom,hogy ezzel kell-e.

Köszönöm a segítséget!

Hátsóablakkal kapcsolnak azok is - mérj rá a csatikra - csak járó motor mellett kap áramot
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #8983 Dátum: 2008.11.11 kedd, 17:20:15 »

Hátsóablakkal kapcsolnak azok is - mérj rá a csatikra - csak járó motor mellett kap áramot

Azt honnan lehet megállapítani, hogy fűtöttek ezek a fúvókák? A tükrök nekem is azok, és a hátsó ablak is, de ilyen fúvóka fűtésről még életemben nem is hallottam máshol sem
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #8984 Dátum: 2008.11.11 kedd, 20:26:42 »

Azt honnan lehet megállapítani, hogy fűtöttek ezek a fúvókák? A tükrök nekem is azok, és a hátsó ablak is, de ilyen fúvóka fűtésről még életemben nem is hallottam máshol sem
Egyszerű,van rajta elektromos csatlakozó?Ha nincs akkor nem az.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8985 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:07:44 »

Hátsóablakkal kapcsolnak azok is - mérj rá a csatikra - csak járó motor mellett kap áramot

Az nem a szélvédőfűtéssel megy, mint minden más példánynál?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8986 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:11:30 »

Sziasztok
Visszaternek meg egy kicsit az elektromos kmorara......vegigzongorazvaaz itt kapott tanacsokat eljutottunk az ora cserehez (igaz bontott) de az se megy. kimertuk  kabeleket, biztositekokat...semmi. Marad a jelado a valtobol...azt meg nem bantottuk.....kerdesem hogy lehet e azt cserelni iletve mi azzal a teendo?
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8987 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:16:08 »

Sziasztok
Visszaternek meg egy kicsit az elektromos kmorara......vegigzongorazvaaz itt kapott tanacsokat eljutottunk az ora cserehez (igaz bontott) de az se megy. kimertuk  kabeleket, biztositekokat...semmi. Marad a jelado a valtobol...azt meg nem bantottuk.....kerdesem hogy lehet e azt cserelni iletve mi azzal a teendo?

Váltó tetejében találod, és sztem az is egy egyszerű menetes jeladó, mint a korábbi spirálosnál! Könnyen cserélhető...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8988 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:25:03 »

Koszi
Hat akkor meg az marad megvizsgalasra.....talan neki is esunk valamelyik nap foleg ha nem tul draga:) Mindketten ujak vagyunk meg ebben a 'szakmaban" ...az uncsim 2 nappal elotten vette a mondeojat...vegul is ennek a kiprobalasa vitt ra engem is hogy ilyet keressek Wink 
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #8989 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:25:54 »

Az nem a szélvédőfűtéssel megy, mint minden más példánynál?

Haynes volt kéznél a rajz meg nem írta hova van kötve - géptető kiszerelésnél van szó róla, hogy kösd ki.
Mondeo heated washer jets they were switched on and off with the electric front heated screen.
Szóval nálad a pont a fűthető szélvédővel együtt kapcsol be.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #8990 Dátum: 2008.11.11 kedd, 21:58:43 »

Onnan lehet megállapítani hogy fűthető-e az ablakmosó fúvoka hogy van csatlakozója.
Egyébként megnéztem a kezelési könyvet és az első szélvédő fűtés kapcsolásával együtt kapcsolódik.
Azért köszi a segítséget! Wink
Naplózva
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8991 Dátum: 2008.11.11 kedd, 23:35:08 »

A szerelési könyv ezt írja,idézem:"...húzzuk meg a csavarokat először csak kézzel,ezt követően húzzuk tovább valamennyi csavart nem túl erősen,kb. 8 Nm-rel."

Kösz  wave
Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #8992 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 10:09:43 »

Sziasztok!

Jól értelmezem hogy a lámpás módszerrel járó motoros tesztet is lehet csinálni? van erről valaami leirás?
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8993 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 10:14:38 »

Sziasztok!

Jól értelmezem hogy a lámpás módszerrel járó motoros tesztet is lehet csinálni? van erről valaami leirás?

Hello
ha gondolod elkuldom neked azt amit Joe-tol kaptam..reszletes leiras magyarul....
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8994 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 11:26:52 »

Sziasztok!

Jól értelmezem hogy a lámpás módszerrel járó motoros tesztet is lehet csinálni? van erről valaami leirás?

Jól, de én még nem próbáltam, odáig sosem jutottem el. vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8995 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 11:44:42 »

Jól, de én még nem próbáltam, odáig sosem jutottem el. vigyor3
nekem pont a te leirasod alapjan sikerult ...bar igaz nem elsore....es pontosan ugy csinal mindent ahogy oda le van irva(leallitja a hengereket egyenkent, porgeti a motort, es a vegen kivilogtatja a hibas hengert(gondolom.... mert nalam 090(9 villanas)  volt a szam ami a leiras alapjan azt jelenti hogy ok).
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #8996 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 12:53:55 »

Hello
ha gondolod elkuldom neked azt amit Joe-tol kaptam..reszletes leiras magyarul....

Megköszönném  integet2 pü ment
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8997 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 12:57:37 »

nekem pont a te leirasod alapjan sikerult ...bar igaz nem elsore....es pontosan ugy csinal mindent ahogy oda le van irva(leallitja a hengereket egyenkent, porgeti a motort, es a vegen kivilogtatja a hibas hengert(gondolom.... mert nalam 090(9 villanas)  volt a szam ami a leiras alapjan azt jelenti hogy ok).

Van arról másik leírásom is, csak nyomtatva, be kéne szkennelni. Én azt használom... Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tödi
Vendég
« Új hozzászólás #8998 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 13:11:38 »

Van arról másik leírásom is, csak nyomtatva, be kéne szkennelni. Én azt használom... Wink

A szkennert is használnád a kedvünkért?  Wink
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #8999 Dátum: 2008.11.13 csütörtök, 13:49:14 »

Megköszönném  integet2 pü ment
elkuldve
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.14 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.