Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:18:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804779 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Tomi79
Vendég
« Új hozzászólás #9150 Dátum: 2008.12.04 csütörtök, 20:03:33 »

Üdv Mindenki!

A következő a helyzet! Mikor beindítom a verdát akkor valami éktelenül zörög a motortérben 3 napja. Én a kuplungra gondolok mert ha benyomom a pedált akkor csöndben van.
Olyan fémes csilingelő hangja van. Mi mehetett tönkre kinyomócsapágy,a szerkezet,vagy mi? Válaszokat várok a nálam jobban hozzáértőktől! Köszi!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9151 Dátum: 2008.12.04 csütörtök, 21:21:40 »

Üdv Mindenki!

A következő a helyzet! Mikor beindítom a verdát akkor valami éktelenül zörög a motortérben 3 napja. Én a kuplungra gondolok mert ha benyomom a pedált akkor csöndben van.
Olyan fémes csilingelő hangja van. Mi mehetett tönkre kinyomócsapágy,a szerkezet,vagy mi? Válaszokat várok a nálam jobban hozzáértőktől! Köszi!
valószínűleg a szerkezet esett szét
Naplózva
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #9152 Dátum: 2008.12.05 péntek, 06:35:00 »

Üdv Mindenki!

A következő a helyzet! Mikor beindítom a verdát akkor valami éktelenül zörög a motortérben 3 napja. Én a kuplungra gondolok mert ha benyomom a pedált akkor csöndben van.
Olyan fémes csilingelő hangja van. Mi mehetett tönkre kinyomócsapágy,a szerkezet,vagy mi? Válaszokat várok a nálam jobban hozzáértőktől! Köszi!

ha benyomod a pedált, és akkor csönd van, akkor kinyomócsapágy. Ha bowdenes, akkpr mázli, ha hidraulikus, akkor elég drága mulatság. De ha tönkrement, el kell gondolkodni kompletten a kuplug szett cseréjén
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9153 Dátum: 2008.12.05 péntek, 12:22:19 »

Sziasztok!

Van 1 első lökhárító alsó(ködlámpás) részem eladó,ha esetleg érdekel valakit.
Vadonatúj,még benne van a fóliában.

Üdv!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9154 Dátum: 2008.12.05 péntek, 15:05:04 »

Sziasztok!

Van 1 első lökhárító alsó(ködlámpás) részem eladó,ha esetleg érdekel valakit.
Vadonatúj,még benne van a fóliában.

Üdv!
Szia!Mennyi az annyi?Gondolom a lökhárító fekete műanyag betétjére gondolsz,amin van kivágás a ködlámpáknak.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9155 Dátum: 2008.12.06 szombat, 09:35:18 »

Szia!Mennyi az annyi?Gondolom a lökhárító fekete műanyag betétjére gondolsz,amin van kivágás a ködlámpáknak.


Szia!Igen,arra gondolok,ami a lökös alsó részét képezi,amiben a ködlámpa is van. Nekem az gyárilag színre volt fújva csak az őzike elintézett,ezért vettem
másik lököst,de rájöttem,hogy az RS alsó rész jobban tetszik és van is egy hely,ahol meg lehet rendelni.Ezért nem kell már ez az alsó rész.

Az árral kapcsolatban: Mondj egy árat,én is mondok egyet és ha a kettő nem áll távol egymáshoz képest,akkor úgyis megegyezünk.:-))
Persze csak,ha tényleg érdekel a cucc. Wink
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9156 Dátum: 2008.12.06 szombat, 09:44:07 »

Sziasztok! Van egy kis problémám.

Ugyebár kicseréltettem a lámpáimat,mert egy őzike elütött vagy 3 hónapja.A jobb oldali lámpatest teljesen új.
Voltam a héten beállíttatni műhelyben őket.Szakműhelyben géppel állították be.
Nagyon jó lett,iszonyat jól látok vele.Viszont vilognak az autósok este.Megjegyzem már a beállítatás előtt is villogtak rám.
Megnéztem szemből,messziről és az van hogy a jobb oldali lámpám vakít.Főleg ha leguggolok és úgy nézem,tehát egy bizonyos ponton.A foncsorral lehet a baj?Cserélni kellene?A lámpa vadonatúj,tehát a foncsor is.Akkor csak be kellene állítani?
Biztos volt már valakinek ilyen eset.Remélem tudtok segíteni.

Köszi!
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9157 Dátum: 2008.12.06 szombat, 10:04:48 »

Sziasztok! Van egy kis problémám.

Ugyebár kicseréltettem a lámpáimat,mert egy őzike elütött vagy 3 hónapja.A jobb oldali lámpatest teljesen új.
Voltam a héten beállíttatni műhelyben őket.Szakműhelyben géppel állították be.
Nagyon jó lett,iszonyat jól látok vele.Viszont vilognak az autósok este.Megjegyzem már a beállítatás előtt is villogtak rám.
Megnéztem szemből,messziről és az van hogy a jobb oldali lámpám vakít.Főleg ha leguggolok és úgy nézem,tehát egy bizonyos ponton.A foncsorral lehet a baj?Cserélni kellene?A lámpa vadonatúj,tehát a foncsor is.Akkor csak be kellene állítani?
Biztos volt már valakinek ilyen eset.Remélem tudtok segíteni.

Köszi!


Van egy csavar a lámpa tetején Up Down felirattal nyilazva a Down irányba tekerj mind2 oldalon 3 fordulatot - 13as dugókulcs. Ha továbbra is villognak még 3 fordulat.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #9158 Dátum: 2008.12.06 szombat, 10:23:40 »


Amit fusim írt, de egész jól belehet már elsőre lőni ha mindezt egy fal elé állva csinálod, akkor már látszik, hogy hova fog vetíteni.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9159 Dátum: 2008.12.06 szombat, 10:30:37 »

Van egy csavar a lámpa tetején Up Down felirattal nyilazva a Down irányba tekerj mind2 oldalon 3 fordulatot - 13as dugókulcs. Ha továbbra is villognak még 3 fordulat.

Ok,köszi.Megpróbálom,de nem hiszem,hogy segít mert mielőtt elvittem beállíttatni a lámpákat,előtte én teljesen letekertem és akkor is ugyanezt csinálta.
Ha nem változna a dolog,akkor mi lehet még a megoldás?
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9160 Dátum: 2008.12.06 szombat, 11:22:21 »

Ha nem változna a dolog,akkor mi lehet még a megoldás?
Hülye kérdés lehet, de az autó hátulja nincs megülve? Hátsó rugók kuka vagy nehéz hifi a csomiben? Ha nagyon felfelé van az orra, az is zavarhatja a szembejövőt.
Én elsétálnék pár méterre az autótól, nagyjából vezetési magasságból megnézném a bekapcsolt lámpákat sötétben, hátha csak hisztiznek akik villognak.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9161 Dátum: 2008.12.06 szombat, 12:43:53 »

Hülye kérdés lehet, de az autó hátulja nincs megülve? Hátsó rugók kuka vagy nehéz hifi a csomiben? Ha nagyon felfelé van az orra, az is zavarhatja a szembejövőt.
Én elsétálnék pár méterre az autótól, nagyjából vezetési magasságból megnézném a bekapcsolt lámpákat sötétben, hátha csak hisztiznek akik villognak.

Az autó enyhén ék alakban áll,tehát még kicsit lentebb is van az eleje mint a hátulja.Már fentebb írtam,hogy megnéztem
távolról és valóban a jobb oldali lámpa vakít.
Foncsor nem állhat rosszul?Hiába állítottam akárhogy ugyanúgy vakít.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #9162 Dátum: 2008.12.06 szombat, 12:53:07 »

Az autó enyhén ék alakban áll,tehát még kicsit lentebb is van az eleje mint a hátulja.Már fentebb írtam,hogy megnéztem
távolról és valóban a jobb oldali lámpa vakít.
Foncsor nem állhat rosszul?Hiába állítottam akárhogy ugyanúgy vakít.
A szakműhelyben, ahol beállították a lámpát, nem vették észre, hogy a jobb oldali felfelé világít?  Huh?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9163 Dátum: 2008.12.06 szombat, 12:53:19 »

lehet, hogy szét van esve az állítószerkezet
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9164 Dátum: 2008.12.06 szombat, 16:42:12 »

lehet, hogy szét van esve az állítószerkezet
Osztom a véleményt, műanyag fogaskerék van itt is néhány túlhúzás és kuka a dolog, Mk2 utángyártott meg egyenesen tragédia. Próbáld meg úgy állítani, hogy a csavar fejét nyomdd kicsit, ha csak szétugrott, így visszatalál.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9165 Dátum: 2008.12.06 szombat, 17:01:10 »


Szia!Igen,arra gondolok,ami a lökös alsó részét képezi,amiben a ködlámpa is van. Nekem az gyárilag színre volt fújva csak az őzike elintézett,ezért vettem
másik lököst,de rájöttem,hogy az RS alsó rész jobban tetszik és van is egy hely,ahol meg lehet rendelni.Ezért nem kell már ez az alsó rész.

Az árral kapcsolatban: Mondj egy árat,én is mondok egyet és ha a kettő nem áll távol egymáshoz képest,akkor úgyis megegyezünk.:-))
Persze csak,ha tényleg érdekel a cucc. Wink
Küldök privát üzenetet.
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #9166 Dátum: 2008.12.06 szombat, 21:40:39 »

Sziasztok
Lehet hulye a kerdes de.....ugye sort keritettem a vezermuszij cserere...az allitolag ossze is jott viszont az ekszijra azt mondta a szerelo hogy nem lehet ratenni azt amit en vettem(...gates micro-v 68451 (6pk2075) ....van legkondim is), allitolag par centi (2-3) hianyzott. Na most milelott visszaviszem az uzletbe.....letezik hogy rosz szijat adtak vagy esetleg gyarihibas?....valamit elnezhetett a szerelo? gondolom a nem legkondis szijnal nem 2-3 centi a difi.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9167 Dátum: 2008.12.06 szombat, 23:17:22 »

Sziasztok
Lehet hulye a kerdes de.....ugye sort keritettem a vezermuszij cserere...az allitolag ossze is jott viszont az ekszijra azt mondta a szerelo hogy nem lehet ratenni azt amit en vettem(...gates micro-v 68451 (6pk2075) ....van legkondim is), allitolag par centi (2-3) hianyzott. Na most milelott visszaviszem az uzletbe.....letezik hogy rosz szijat adtak vagy esetleg gyarihibas?....valamit elnezhetett a szerelo? gondolom a nem legkondis szijnal nem 2-3 centi a difi.

Létezhet, és tényleg nem csak akkora a difi...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9168 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 00:32:06 »

lehet, hogy szét van esve az állítószerkezet

Igen az állítószerkezettel van valami.Ugyanis oldalirányban nem lehet állítani a lámpán.Olyan mintha kiakadt volna.Utánygártott ***.
Össze lehet valahogy rakni ha szétszdem a lámpát,vagy ilyesmi?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.07 vasárnap, 12:10:03 írta Scratch » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9169 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 20:39:07 »

Igen az állítószerkezettel van valami.Ugyanis oldalirányban nem lehet állítani a lámpán.Olyan mintha kiakadt volna.Utánygártott ***.
Össze lehet valahogy rakni ha szétszdem a lámpát,vagy ilyesmi?
próbáld ki, amit highend javasolt kicsit fentebb
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #9170 Dátum: 2008.12.07 vasárnap, 22:20:45 »

Hát ettől nem állt helyre.Hoába csavarom akárhogy falbav
Most akkor kuka a lámpa? wow1
Naplózva
mogyi5568787
Vendég
« Új hozzászólás #9171 Dátum: 2008.12.09 kedd, 15:21:06 »

Sziasztok.
Nemrég vettem meg életem első mondeo-ját.
És volna egy pár kérdésem.
Az autó 1995-ös 1.6 os CLX
Az volna a kérdésem milyen tipus hibái vannak amire oda kell figyelni.
Valamin van egy olyan gondom, hogy az óra melleti piros led  néha menet közben elkezd villogni.Mitől lehet ez a jelenség vagy mit jelez az valójában?
Mert azt olvastam a leírásban, hogy az a központi zár és a riasztó berendezés visszajelzője.De ebben az autóban eggyik sincsen.Így tehát nem értem miért villog.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.mogyi5568787
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9172 Dátum: 2008.12.09 kedd, 15:49:12 »

Hát ettől nem állt helyre.Hoába csavarom akárhogy falbav
Most akkor kuka a lámpa? wow1

Ki kell szedni és megpróbálni visszaakasztani - lököst lehet le kell venne csak úgy fogod látni is mit kell visszanyomni
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9173 Dátum: 2008.12.09 kedd, 15:51:48 »

Sziasztok.
Nemrég vettem meg életem első mondeo-ját.
És volna egy pár kérdésem.
Az autó 1995-ös 1.6 os CLX
Az volna a kérdésem milyen tipus hibái vannak amire oda kell figyelni.
Valamin van egy olyan gondom, hogy az óra melleti piros led  néha menet közben elkezd villogni.Mitől lehet ez a jelenség vagy mit jelez az valójában?
Mert azt olvastam a leírásban, hogy az a központi zár és a riasztó berendezés visszajelzője.De ebben az autóban eggyik sincsen.Így tehát nem értem miért villog.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.mogyi5568787

Elvileg a CLX be nincs riasztó és a led is hiányzik az órából. Lehet rendeltek a tiédbe riasztót vagy utólag építettek be 1et. Szereld ki a csomagtartó bal - vezető oldali - oldalburkolatot és nézd meg van-e duda a doblemezre csavarozva, vagy a kesztyűtartó mögött keresd a Ford Alarm egységet - akkor van riasztód. Nincs duda vagy nincs vezérlő cseréld ki az órát egy simára
Naplózva
mogyi5568787
Vendég
« Új hozzászólás #9174 Dátum: 2008.12.09 kedd, 17:03:03 »

Elvileg a CLX be nincs riasztó és a led is hiányzik az órából. Lehet rendeltek a tiédbe riasztót vagy utólag építettek be 1et. Szereld ki a csomagtartó bal - vezető oldali - oldalburkolatot és nézd meg van-e duda a doblemezre csavarozva, vagy a kesztyűtartó mögött keresd a Ford Alarm egységet - akkor van riasztód. Nincs duda vagy nincs vezérlő cseréld ki az órát egy simára
Köszönöm a tanácsot akkor elvileg az a led valóban csak a centrálhoz meg a riasztóhoz van és semmi jelentősége nincsen?Mert teljesen szabálytalanul össze vissza szokot villogni és baromi idegesítő tud lenni.
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #9175 Dátum: 2008.12.10 szerda, 08:41:18 »

Létezhet, és tényleg nem csak akkora a difi...
Sziasztok
hat tenyleg rosz szijat adtak ...kaptam, egy masikat ..na az mar felment de.....miota az uj szij van fent egtelen recseges ropogas(kerreges)(nehez megfogalmazni) halatszik mikor inditom az autot...kozvetlen mielott beindulna (kb 1 masodperc))... ami utanna megszunik...tehat kozvetlen csak a berobbanas pillanataban.....utana megszunik. Ugy vettem eszre ahogy fuleltem hogy az az uj ekszij kornyekerol jon a hang (es foleg hogy tegnap este ota miota fent van). Va valakinek otlete hogy mi lehet?
Kosz
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #9176 Dátum: 2008.12.10 szerda, 09:16:13 »

Sziasztok
hat tenyleg rosz szijat adtak ...kaptam, egy masikat ..na az mar felment de.....miota az uj szij van fent egtelen recseges ropogas(kerreges)(nehez megfogalmazni) halatszik mikor inditom az autot...kozvetlen mielott beindulna (kb 1 masodperc))... ami utanna megszunik...tehat kozvetlen csak a berobbanas pillanataban.....utana megszunik. Ugy vettem eszre ahogy fuleltem hogy az az uj ekszij kornyekerol jon a hang (es foleg hogy tegnap este ota miota fent van). Va valakinek otlete hogy mi lehet?
Kosz

háát elképzelhető, h túl van feszítve. ha így van akkor az mindenképp gáz, mert valamelyik csapágyat ki fogja csinálni a körbe.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #9177 Dátum: 2008.12.10 szerda, 09:29:08 »

háát elképzelhető, h túl van feszítve. ha így van akkor az mindenképp gáz, mert valamelyik csapágyat ki fogja csinálni a körbe.
Ertem..de az hogy lehet hogy csak a berobanas pillanataban csinalja.....amugy a szervopompam is ad ki valami fura hangot (mintha sziszegne)..ez is a feszes szijtol lenne?
Es megvalami...nem automata szijfeszesseg allitoja van az autonak?   vagy ez szij se jo?
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 szerda, 09:33:32 írta toby_as » Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #9178 Dátum: 2008.12.10 szerda, 09:43:27 »

Ertem..de az hogy lehet hogy csak a berobanas pillanataban csinalja.....amugy a szervopompam is ad ki valami fura hangot (mintha sziszegne)..ez is a feszes szijtol lenne?
Es megvalami...nem automata szijfeszesseg allitoja van az autonak?   vagy ez szij se jo?

azt nemtudom automata e, de ha a szervód ad ki hangot akkor annak pont elég annyi túlfeszítés amit a régiszíjról újraváltás eredményez. ha valamelyik csapágyad kezd elszállni azt a feszes szíj már meghúzza álló helyzetben, amikor forog akkor már beáll középre, amíg végérvényesen fel nem adja.
meg kell nézni, h automata e, de ha nem akkor 1 picit vissza kellene engedni rajta. az a baj, h hallani/látni kellene de az új szíj merevsége miatt feszesebb az egész dolog. ha minden csapágy 100%os akkor ez nem gond, de ha nem akkor kihozza a hibát idővel.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 419


E-mail
« Új hozzászólás #9179 Dátum: 2008.12.10 szerda, 10:05:13 »

azt nemtudom automata e, de ha a szervód ad ki hangot akkor annak pont elég annyi túlfeszítés amit a régiszíjról újraváltás eredményez. ha valamelyik csapágyad kezd elszállni azt a feszes szíj már meghúzza álló helyzetben, amikor forog akkor már beáll középre, amíg végérvényesen fel nem adja.
meg kell nézni, h automata e, de ha nem akkor 1 picit vissza kellene engedni rajta. az a baj, h hallani/látni kellene de az új szíj merevsége miatt feszesebb az egész dolog. ha minden csapágy 100%os akkor ez nem gond, de ha nem akkor kihozza a hibát idővel.
Hat en nem vagyok autoeszerelo de elofordulhat hogy valamelyik csapagy csinalja (mas nem tudom mi recseghet meg...az tuti hogy a szervo sziszeges is most jott elo..bar szerintem nem az recseg ) es akkor ezek szerint majd varhato hogy beal....sajnos nem tudom hogy automata e biztosan mert nem voltam jelen mikor feltettek ...ha automata akkor semmilyen lazitasi lehetoseg nincsen?
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9180 Dátum: 2008.12.10 szerda, 10:08:21 »

Sziasztok
hat tenyleg rosz szijat adtak ...kaptam, egy masikat ..na az mar felment de.....miota az uj szij van fent egtelen recseges ropogas(kerreges)(nehez megfogalmazni) halatszik mikor inditom az autot...kozvetlen mielott beindulna (kb 1 masodperc))... ami utanna megszunik...tehat kozvetlen csak a berobbanas pillanataban.....utana megszunik. Ugy vettem eszre ahogy fuleltem hogy az az uj ekszij kornyekerol jon a hang (es foleg hogy tegnap este ota miota fent van). Va valakinek otlete hogy mi lehet?
Kosz

Lehet a feszítőd kezdi megadni magát
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9181 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:04:27 »

olyan kérdésem van, hogy mennyire erős jelet vesz a gyári antenna?
pesten sem vesz mindent normálisan
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #9182 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:08:50 »

olyan kérdésem van, hogy mennyire erős jelet vesz a gyári antenna?
pesten sem vesz mindent normálisan
Dugd be rendesen a rádióba a végét  idiota
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9183 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:11:52 »

Dugd be rendesen a rádióba a végét  idiota
veled is kivagyok a vízből ...  falbav nyes nyes
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #9184 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:13:30 »

veled is kivagyok a vízből ...  falbav nyes nyes
Nálam ez volt a baja mikor megvettem. Gondolom jobb volt benne és kereskedő downgradelte  levele
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9185 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:14:28 »

Nálam ez volt a baja mikor megvettem. Gondolom jobb volt benne és kereskedő downgradelte  levele
a rádióval nincs bajom, nekem az antennával van
vagy te is arra írtad?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9186 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:21:13 »

Elvileg a CLX be nincs riasztó és a led is hiányzik az órából. Lehet rendeltek a tiédbe riasztót vagy utólag építettek be 1et. Szereld ki a csomagtartó bal - vezető oldali - oldalburkolatot és nézd meg van-e duda a doblemezre csavarozva, vagy a kesztyűtartó mögött keresd a Ford Alarm egységet - akkor van riasztód. Nincs duda vagy nincs vezérlő cseréld ki az órát egy simára

GLX-ben sincs, talán nem is felszereltség függő. És az a jel sztem az immobilájzerhez tartozik. Főleg, hogy több olyat is láttam, amiben nem volt riasztó, viszont led igen. Escortnál azt jelezte! Sőt, amikor ráadod a gyújtás, akkor folyamatosan világít egy pár másodpercig, jelezvén, hogy kikapcsolt az indításgátló. Rosszul tudom? Wink

Nekem ez a vezetőoldali ajtóban van, és a risztót figyeli, és azt jelzi, hogy riasztóval, vagy anélkül zártam e be az autót! eljen
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 szerda, 20:23:05 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9187 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:24:14 »

olyan kérdésem van, hogy mennyire erős jelet vesz a gyári antenna?
pesten sem vesz mindent normálisan

Lehet gond a fejegységeddel is, lehet az antenna bedugásával is hátulra, és lehet probléma az antenna csatlakozásával is a tetőn...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9188 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:32:13 »

GLX-ben sincs, talán nem is felszereltség függő. És az a jel sztem az immobilájzerhez tartozik. Főleg, hogy több olyat is láttam, amiben nem volt riasztó, viszont led igen. Escortnál azt jelezte! Sőt, amikor ráadod a gyújtás, akkor folyamatosan világít egy pár másodpercig, jelezvén, hogy kikapcsolt az indításgátló. Rosszul tudom? Wink
Nekem mind a két autó GLX volt/van.Az előzőben gyári riasztó volt,a mostaniban enforcer utólag beszerelt.A további difik két légzsák/egy légzsák,semmi/motoros fényszóró állító,2 hangszóró/4 hangszóró,ABS/semmi,ködlámpa/semmi,kézi ülésállítás/motoros (csak volt,amíg ki nem cseréltem a régire...)a többi cucc meg ugyanaz,de láttam clx-et is ugyanilyen felszereltséggel de pl. könyöktámasz nélkül.Az immo úgy tudom mindegyikben benne van gyárilag,a riasztó nem.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.10 szerda, 20:34:34 írta misi107 » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9189 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:45:54 »

Lehet gond a fejegységeddel is, lehet az antenna bedugásával is hátulra, és lehet probléma az antenna csatlakozásával is a tetőn...
két fejegységgel lett próbálva, így ezt kizárnám
hogy lehet megbontani a tetőnél?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9190 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:47:36 »

Az immo úgy tudom mindegyikben benne van gyárilag,a riasztó nem.
enyém immo nélküli (vagy csak kiszedték már belőle, de a kulcs sem immós)
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9191 Dátum: 2008.12.10 szerda, 20:48:07 »

két fejegységgel lett próbálva, így ezt kizárnám
hogy lehet megbontani a tetőnél?

Kiszereled a csillárt és a műanyag kupakot mellette
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9192 Dátum: 2008.12.10 szerda, 22:22:27 »

Kiszereled a csillárt és a műanyag kupakot mellette
madzagot csere esetén ki tudom húzni vagy bontani kell?
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #9193 Dátum: 2008.12.10 szerda, 22:29:38 »

Kiszereled a csillárt és a műanyag kupakot mellette
Szia Fusim! Ha már antenna a téma kérdeznék én is. Van valami tipped "berohadt" antenna lecsavarására? Itt már a wd40 sem segít... :/
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9194 Dátum: 2008.12.10 szerda, 22:37:31 »

Szia Fusim! Ha már antenna a téma kérdeznék én is. Van valami tipped "berohadt" antenna lecsavarására? Itt már a wd40 sem segít... :/

a talp menetes részén van egy gumigyűrű azt ki kell piszkálni és fékfolyadék - néhány csepp is elég. Agresszív anyag festéket megrágja le kell ragasztani a környéket.
vagy kiszereled az antennát és beáztatod
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9195 Dátum: 2008.12.10 szerda, 22:40:37 »

madzagot csere esetén ki tudom húzni vagy bontani kell?

Madzag toldva van a jobb lábtérnél. Ha beázott a paripa ott lehetnek gondok. Tetőnél ki lehet húzni jobb "A" oszlop borítást le kell szedni, ülést kivenni és jobb küszöb burkolat mögött lesz a toldás
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #9196 Dátum: 2008.12.10 szerda, 22:42:10 »

a talp menetes részén van egy gumigyűrű azt ki kell piszkálni és fékfolyadék - néhány csepp is elég. Agresszív anyag festéket megrágja le kell ragasztani a környéket.
vagy kiszereled az antennát és beáztatod
Nagyon köszönöm a gyors választ! Lenyűgöz a tudásod! Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #9197 Dátum: 2008.12.11 csütörtök, 08:35:02 »

a rádióval nincs bajom, nekem az antennával van
vagy te is arra írtad?
Arra. Vétel szinte csak Pesten volt, mikor hazaértem csak sistergés. Nem volt bedugva rendesen, kivettem a rádiót és le is esett az antenna csati, ki se kellett húzzam. Visszadugtam és rögtön jó lett  vigyor3
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9198 Dátum: 2008.12.11 csütörtök, 08:43:11 »

Arra. Vétel szinte csak Pesten volt, mikor hazaértem csak sistergés. Nem volt bedugva rendesen, kivettem a rádiót és le is esett az antenna csati, ki se kellett húzzam. Visszadugtam és rögtön jó lett  vigyor3
ez elég rendesen bele van forrasztva, máshol lesz a gond
vagy az antennánál vagy a lábtérnél
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9199 Dátum: 2008.12.11 csütörtök, 14:42:19 »

de láttam clx-et is ugyanilyen felszereltséggel de pl. könyöktámasz nélkül.Az immo úgy tudom mindegyikben benne van gyárilag,a riasztó nem.

Én is láttam felszereltebb CLX-et, mint az én GLX-em volt.
Az immo-t rosszul tudod. Wink Enyémben sem volt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.148 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.