Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 02:03:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805176 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9550 Dátum: 2009.01.06 kedd, 22:58:41 »

Más is tapasztalja 5a MKI-nél, hogy menet közbeni zötykölődéssel az 5ik ajtó nyekereg már-már idegesítő módon? Gyanítom, hogy a két gumibak csinálja amire felül az ajtó. Lehet ezzel valamit kezdeni? Úgy értem, hogy ez valami beállítási gond a zárszerkezetnél vagy zsanéroknál vagy egyszerűen csak kenjem meg mondjuk siliconnal aztán majd akkor elhallgat?

Ilyen nekem is volt, én bekentem, és megszűnt. Ha jól emlékszem, 4 gumi volt, kettő középmagasságban, oldalt, meg kettő az ajtó végén, a zárnál. Ezt az utolsó kettőt lehet tekergetni. De nekem nem ez, hanem a másik kető csinálta. De teljesen megszűnt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #9551 Dátum: 2009.01.07 szerda, 05:12:55 »

Ilyen nekem is volt, én bekentem, és megszűnt. Ha jól emlékszem, 4 gumi volt, kettő középmagasságban, oldalt, meg kettő az ajtó végén, a zárnál. Ezt az utolsó kettőt lehet tekergetni. De nekem nem ez, hanem a másik kető csinálta. De teljesen megszűnt.

Majd ránézek arra az állíthatósra, mert én ilyenre nem emléxem csak 2dbra amit írsz, hogy középmagasságban van.
Amúgy mivel kented be? Valami szilikonzsírral/olajjal?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9552 Dátum: 2009.01.10 szombat, 16:33:53 »

Végre kész lett a komplett katalizátor beépítés/csere.Megszűnt a gázbeáramlás az utastérbe,lett csendes motor,normális alapjárat,gázadásra megszűnt a rángatás,visszaálltak a lóerők.Cserére került egy db szilent-kész csoda,hogy csak egy-legalább megtudtam,hogy a lengőkarok újabbra voltak cserélve.Holnap jön egy vásárlójelölt megnézni,hátha kell neki...
Naplózva
dokkancs
Vendég
« Új hozzászólás #9553 Dátum: 2009.01.10 szombat, 20:25:27 »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? MKI 4 ajtós 93-as Mondeom van. Ma a bal első ajtó belső kilincse egyszer csak megszűnt működni. Szétszedtem, úgy tűnik a bovden, amit mozgat a kilincs elszakadt, de nem a kilincs részen, hanem vszínűleg a másik végén, ugyanis kihúztam teljesen. A kárpitot meg nem vettem le. Hol tudok venni hozzá alkatrészt és mi ez, mert csak 1x szeretném szétszedni a kárpitot, akkor is csak rövid időre, hogy egyből össze tudjam rakni.

Köszönöm előre is...
dokkancs
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9554 Dátum: 2009.01.10 szombat, 21:31:17 »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? MKI 4 ajtós 93-as Mondeom van. Ma a bal első ajtó belső kilincse egyszer csak megszűnt működni. Szétszedtem, úgy tűnik a bovden, amit mozgat a kilincs elszakadt, de nem a kilincs részen, hanem vszínűleg a másik végén, ugyanis kihúztam teljesen. A kárpitot meg nem vettem le. Hol tudok venni hozzá alkatrészt és mi ez, mert csak 1x szeretném szétszedni a kárpitot, akkor is csak rövid időre, hogy egyből össze tudjam rakni.

Köszönöm előre is...
dokkancs
cromax,wyctor stb...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9555 Dátum: 2009.01.10 szombat, 21:38:42 »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni? MKI 4 ajtós 93-as Mondeom van. Ma a bal első ajtó belső kilincse egyszer csak megszűnt működni. Szétszedtem, úgy tűnik a bovden, amit mozgat a kilincs elszakadt, de nem a kilincs részen, hanem vszínűleg a másik végén, ugyanis kihúztam teljesen. A kárpitot meg nem vettem le. Hol tudok venni hozzá alkatrészt és mi ez, mert csak 1x szeretném szétszedni a kárpitot, akkor is csak rövid időre, hogy egyből össze tudjam rakni.

Köszönöm előre is...
dokkancs

Mcgiver(Bp: XI., XXII. ker.), Szundi(M5 Gyáli leágazó), és a többi bontó. Az első kettőt a tagok közt keresd.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9556 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 16:16:32 »

Háát,el fog kelni az autó.Megnézték,kipróbálták,megtetszett,elviszik.Örüljek v. sírjak?Igaz,mivel kollega veszi meg fogom még látni...
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9557 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 16:35:01 »

Háát,el fog kelni az autó.Megnézték,kipróbálták,megtetszett,elviszik.Örüljek v. sírjak?Igaz,mivel kollega veszi meg fogom még látni...
Mondeo lesz a következő, nem? Azt is biztos szeretni fogod...  wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9558 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 16:50:39 »

Mondeo lesz a következő, nem? Azt is biztos szeretni fogod...  wave
Nanááááááá,semmi más......http://www.hasznaltauto.hu/2538374_ford_mondeo_1997 ,ez van kinézve helyette,amint lehet megyek fel a szerelőmmel megnézni,tényleg olyan szörnyű-e mint a képen.Beszéltem szundival,van nála ez-az,de nem az összes.Akinél esetleg van elfekvőben műszerfal betét,megvenném...
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9559 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 16:53:10 »

Nanááááááá,semmi más..
Át kell írd az aláírásodat. 1993+1995+1997  nyes
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9560 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 17:07:34 »

Át kell írd az aláírásodat. 1993+1995+1997  nyes
igaz...meg kell egy új kép a sebességmérőről.... nyes
Naplózva
bleicher.zsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #9561 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 17:15:43 »

Sziasztok segitségre lenne szükségem.
A fűtőradiátort szeretném kicserélni és valahogy nem akar sikerálni, a müszerfal kint van már de a fütőkonzolt nem tudom kiszedni. Alját nagyjából kibontottam és látom is a fűtőradiátort , de sehogysem lehet kiszedni.
Előre is Köszi
Naplózva

Mk3 1.8 125 LE
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #9562 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 18:03:18 »

Sziasztok segitségre lenne szükségem.
A fűtőradiátort szeretném kicserélni és valahogy nem akar sikerálni, a müszerfal kint van már de a fütőkonzolt nem tudom kiszedni. Alját nagyjából kibontottam és látom is a fűtőradiátort , de sehogysem lehet kiszedni.
Előre is Köszi


Motortérnél a csövet kösd ki
Naplózva
bleicher.zsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #9563 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 18:48:17 »

Motortérnél a csövet kösd ki
Köszi, megcsináltam és még most sem akarodzik ki jönni  Sad  szomoru1
Naplózva

Mk3 1.8 125 LE
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9564 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 19:04:03 »

Köszi, megcsináltam és még most sem akarodzik ki jönni  Sad  szomoru1
Autó aljához van csavarozva, úgy emléxem.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9565 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 19:22:23 »

Sziasztok segitségre lenne szükségem.
A fűtőradiátort szeretném kicserélni és valahogy nem akar sikerálni, a müszerfal kint van már de a fütőkonzolt nem tudom kiszedni. Alját nagyjából kibontottam és látom is a fűtőradiátort , de sehogysem lehet kiszedni.
Előre is Köszi


2, vagy 4 csavar tartja, és a pattintós kis izék. Utána fiókszerűen kijön. Elég csak a műszerfalat bontani. Ha nem sikerül holnapig, akkor lemehetek a pincébe, és készíthetek fotót a bontottamról! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
bleicher.zsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #9566 Dátum: 2009.01.11 vasárnap, 19:35:41 »

Köszi srácok sokat segitettetek idályig. worship
Holnap megprobálom szétszedni, de azért megköszönném ha jönne a fotó.
Email: bleicher.zsolt@t-online.hu
Naplózva

Mk3 1.8 125 LE
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #9567 Dátum: 2009.01.12 hétfő, 19:33:51 »

Hali . Segitségre lenne szükségem,ki tud mk1 kombi hátsó lőkháritót, s menyiért?
 taps
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9568 Dátum: 2009.01.12 hétfő, 19:44:44 »

Hali . Segitségre lenne szükségem,ki tud mk1 kombi hátsó lőkháritót, s menyiért?
 taps

Nekem van egy gyárim ami repedt, de nem hiányos (metál zöld). Műanyagos pár forintért megcsinálja. Nekem új utángyártott ment fel a helyére, mert aki utolért kifizette a káromat. Igaz MKII-es, nem tudom jó-e MKI-re.
10000 Ft az ára.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
adrenalin
Vendég
« Új hozzászólás #9569 Dátum: 2009.01.12 hétfő, 19:46:53 »

ok kőszi utána járok hogy jó e
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9570 Dátum: 2009.01.13 kedd, 14:20:07 »

Nekem van egy gyárim ami repedt, de nem hiányos (metál zöld). Műanyagos pár forintért megcsinálja. Nekem új utángyártott ment fel a helyére, mert aki utolért kifizette a káromat. Igaz MKII-es, nem tudom jó-e MKI-re.
10000 Ft az ára.  wave
MKI-re nem jó MKII lökös
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9571 Dátum: 2009.01.13 kedd, 14:30:32 »

MKI-re nem jó MKII lökös

Köszi az infot.   worship
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mondi1
Vendég
« Új hozzászólás #9572 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 05:07:34 »

Jóregg!

Nem tudja valaki,hogy 1-es mondi pillangó feletti műanyag házat hogy lehet leszedni? A 4 csavart kivettem,de a doboz
+sem mozdul,eltörni meg nem kéne./Ezt nem reggel 5-kor próbálom,de sajna csak munkahelyi netem van/
Köszi! help
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9573 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 07:19:56 »

Jóregg!

Nem tudja valaki,hogy 1-es mondi pillangó feletti műanyag házat hogy lehet leszedni? A 4 csavart kivettem,de a doboz
+sem mozdul,eltörni meg nem kéne./Ezt nem reggel 5-kor próbálom,de sajna csak munkahelyi netem van/
Köszi! help
Szerintem csak rá van gyógyulva. Ha kicsit megrugatod a műtét előtt a verdát és felmelegszik a motortér, nem lesz olyan rideg hogy eltörjed.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9574 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 08:49:37 »

Jóregg!

Nem tudja valaki,hogy 1-es mondi pillangó feletti műanyag házat hogy lehet leszedni? A 4 csavart kivettem,de a doboz
+sem mozdul,eltörni meg nem kéne./Ezt nem reggel 5-kor próbálom,de sajna csak munkahelyi netem van/
Köszi! help

Meg kell rántani felfelé, mert ezek szerint jó a tömítésed, és megszorul!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #9575 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 12:38:03 »

Sziasztok!

Megvan valakinek a világitáskapcsoló kapcsolási rajza. Elment a városim ill. nincsen reflektor. ( villantani lehet a refivel,de kapcsolni nem tudom). Az összes bizti jó..most már a kapcsolóra gyanakszom.
Köszi
Miki
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9576 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:08:28 »

Sziasztok!

Megvan valakinek a világitáskapcsoló kapcsolási rajza. Elment a városim ill. nincsen reflektor. ( villantani lehet a refivel,de kapcsolni nem tudom). Az összes bizti jó..most már a kapcsolóra gyanakszom.
Köszi
Miki

Sztem csak kontaktos a kar! Szedd szét, tisztítsd meg...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9577 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:10:36 »

Sztem csak kontaktos a kar! Szedd szét, tisztítsd meg...
A városi ment el, az MKI-ben az nem karról, hanem tekerős kapcsolóról ment. Refije is ezért nincs, mert nem kapcsolódik be a helyzetjelző, csak villogni tud.
Ott is elengedhetett a forrasztás, vagy kontaktos, v vmi ellenállás. Mintha lett volna erről cikk...

Meg is van:
***
Sok sikert
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 csütörtök, 15:05:30 írta Scratch » Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9578 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:13:32 »

A városi ment el

 worship OK, nem voltam elég figyelmes.
Egyébként bemutatnád az MKI-et? eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9579 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:14:36 »

worship OK, nem voltam elég figyelmes.
Egyébként bemutatnád az MKI-et? eplus2
Wink
Semmi gond. Tudtam én, hogy tudod te azt Tongue
Amúgy sztem nem nagyon érdemes szétkapni a kapcsolót, egyszerűbb bontottból kicserélni. Persze ha az a gond és nem csak egy csatlakozó csúszott szét vagy forrasztás a csatiról engedett el
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #9580 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:15:58 »

Igen ez a hiba megvolt nekem is,mármint a tekerös,de azt megoldottam. Van helyzetjelzöm,de városim nincsen..viszont a refi most már jól müködik,mivel szétszedtem a tekerős kapcsolót, viszont látni nem láttam benne semmi hibát..de városi még mindig nincs. Jó lenne tudni,hogy melyik "lábat" kéne jobban megnéznem mert látszólag egyik sincs beégve ill. ahogy tekerem látszólag mindegyik érintkezik.


Sztem csak kontaktos a kar! Szedd szét, tisztítsd meg...
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9581 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:17:59 »

Igen ez a hiba megvolt nekem is,mármint a tekerös,de azt megoldottam. Van helyzetjelzöm,de városim nincsen..viszont a refi most már jól müködik,mivel szétszedtem a tekerős kapcsolót, viszont látni nem láttam benne semmi hibát..de városi még mindig nincs. Jó lenne tudni,hogy melyik "lábat" kéne jobban megnéznem mert látszólag egyik sincs beégve ill. ahogy tekerem látszólag mindegyik érintkezik.


Kábel megtörve esetleg? Biztosítékok rendben?
WD40-et a kapcsolónak, ha semmi se használ esetleg bontottat nézz olcsóért
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #9582 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:20:41 »

biztit megnéztem azok OK. Kábelt még nem néztem  meg tüzetesen. WD40 is megprobálom a végén.. nyes

Kábel megtörve esetleg? Biztosítékok rendben?
WD40-et a kapcsolónak, ha semmi se használ esetleg bontottat nézz olcsóért
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9583 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:23:20 »

biztit megnéztem azok OK. Kábelt még nem néztem  meg tüzetesen. WD40 is megprobálom a végén.. nyes


Nem feltétlenül hülye kérdés:
az égők jók?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #9584 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:26:31 »

jó kérdés  nyes 

Nem feltétlenül hülye kérdés:
az égők jók?
Naplózva
mikuskin
Vendég
« Új hozzászólás #9585 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 14:53:40 »

Az égők a hibásak... falbav  az első lépésem az volt,hogy kicseréltem az egyik oldali égőt egy tartalék égővel,de úgy sem müködött...a lámpáknak látaszólag semmi bajuk sem volt (se a tartaléknak se annak ami bent volt) ezután szétszedtem az autót rinya  Most,hogy szóba került az izzó kimértem,hogy a 12 volt kimegy a lámpára,de nem villágit tehát a lámpák a hibásak (tartalék sem volt jó).
Mekkora "mák" kell ,hogy egyszere mind a kettő kimenjen...
Köszi a segitséget! Wink

jó kérdés  nyes 

Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9586 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 15:06:27 »

A városi ment el, az MKI-ben az nem karról, hanem tekerős kapcsolóról ment. Refije is ezért nincs, mert nem kapcsolódik be a helyzetjelző, csak villogni tud.
Ott is elengedhetett a forrasztás, vagy kontaktos, v vmi ellenállás. Mintha lett volna erről cikk...

Meg is van:
***
Sok sikert

A következő ilyen link 1 hét felfüggesztét von maga után! Nem véletlenül van tiltva az a oldal, ne játszuk ki a rendszert.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #9587 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 19:54:38 »

MKI világításhoz van nekem is egy kérdésem:

Hogyan kell az első indexbúrát ki-, vagy le-, vagy szétszedni? Ma Pécsen erősen enyhült az idő az előző nagy jegek után. Erre frankón valahogy beszivárgott az olvadék az indexbúrába (a vezető előtti oldalon).
Kapcsolom a bal-indexet, ezer-gyorsan villog a "rendszer", az első nem ég. Lehelletfinoman megkocogtattam, amire helyreállt és szépen villogni kezdett. Index kikapcs-bekapcs = megint nem megy az első index. Megint megkocogtattam, megint jó lett, stb.
Szerintem biztos, hogy kontaktos lett.
Azt se tudom, hogyan kerülhetett bele a nedvesség.  szomoru1
Naplózva

MKI 2.0i
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9588 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 19:57:12 »

Hogyan kell az első indexbúrát ki-, vagy le-, vagy szétszedni?
Motorháztető fel, felülről ha ránézel, az indexbúrától az autó fara felé egy kicsit lentebb van egy csavar. Csak ki kell lazítani, (ne vedd ki, mert nőgyógyász kell visszarakni) és kihúzni a búrát. Nincs Mk1em, nem tudok fényképezni...  vigyor3
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #9589 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 20:27:27 »

Motorháztető fel, felülről ha ránézel, az indexbúrától az autó fara felé egy kicsit lentebb van egy csavar. Csak ki kell lazítani, (ne vedd ki, mert nőgyógyász kell vis***akni) és kihúzni a búrát. Nincs Mk1em, nem tudok fényképezni...  vigyor3

OK, értem. Kössz! eljen
Naplózva

MKI 2.0i
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #9590 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 20:51:59 »

MKI világításhoz van nekem is egy kérdésem:

Hogyan kell az első indexbúrát ki-, vagy le-, vagy szétszedni? Ma Pécsen erősen enyhült az idő az előző nagy jegek után. Erre frankón valahogy beszivárgott az olvadék az indexbúrába (a vezető előtti oldalon).
Kapcsolom a bal-indexet, ezer-gyorsan villog a "rendszer", az első nem ég. Lehelletfinoman megkocogtattam, amire helyreállt és szépen villogni kezdett. Index kikapcs-bekapcs = megint nem megy az első index. Megint megkocogtattam, megint jó lett, stb.
Szerintem biztos, hogy kontaktos lett.
Azt se tudom, hogyan kerülhetett bele a nedvesség.  szomoru1
Az izzó foglalatánál van gumitömítés v. csak egyszerűen nem volt beletekerve rendesen a foglalat a házba.Esetleg elrepedve valahol?
Naplózva
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #9591 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 20:59:24 »

MKI világításhoz van nekem is egy kérdésem:

Hogyan kell az első indexbúrát ki-, vagy le-, vagy szétszedni? Ma Pécsen erősen enyhült az idő az előző nagy jegek után. Erre frankón valahogy beszivárgott az olvadék az indexbúrába (a vezető előtti oldalon).

Küldtem e-mailt, remélem segít.  email
No problem, nemsokára tavaszodik, kiszárad nyes eplus2
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
McAlone
Vendég
« Új hozzászólás #9592 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 21:08:39 »

Komoly.
Naplózva
Szmety
Vendég
« Új hozzászólás #9593 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 23:25:00 »

Sziasztok!

Hár lehet hülye kérdés lesz, de akkor is... Hol, ha nem itt?

Van egy MK1 '96-ból... 1.8 TD... Elvileg egy olajcsere erősen ivaréretté vált rajta, de:
Az egy dolog, hogy nemtom milyen olaj kell bele (10w40 vs 15w40) de a motorkódomat, hogy
a fentieket megnézzék, eddig semmilyen rendszer nem ismerte fel! A gép német taxi volt, és
pont ugye a váltás évjárata (ő még a csíklámpás)

RFNTA68469

Tudtok segíteni esetleg???

Örök hála előre is...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9594 Dátum: 2009.01.15 csütörtök, 23:40:50 »

Sziasztok!

Hár lehet hülye kérdés lesz, de akkor is... Hol, ha nem itt?

Van egy MK1 '96-ból... 1.8 TD... Elvileg egy olajcsere erősen ivaréretté vált rajta, de:
Az egy dolog, hogy nemtom milyen olaj kell bele (10w40 vs 15w40) de a motorkódomat, hogy
a fentieket megnézzék, eddig semmilyen rendszer nem ismerte fel! A gép német taxi volt, és
pont ugye a váltás évjárata (ő még a csíklámpás)

RFNTA68469

Tudtok segíteni esetleg???

Örök hála előre is...

Majd mondják neked a dízelesek, csak már késő van.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Szmety
Vendég
« Új hozzászólás #9595 Dátum: 2009.01.16 péntek, 00:26:07 »

Köszi!
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9596 Dátum: 2009.01.16 péntek, 07:32:24 »

hogy nemtom milyen olaj kell bele (10w40 vs 15w40) de a motorkódomat, hogy
a fentieket megnézzék, eddig semmilyen rendszer nem ismerte fel!
Az olajad 10w-40, a gyári tökéletes.
A motorkódod RFN, 88Le, nemtudom mi volt a feladat ebben...
Naplózva
Szmety
Vendég
« Új hozzászólás #9597 Dátum: 2009.01.16 péntek, 19:03:22 »

Az olajad 10w-40, a gyári tökéletes.
A motorkódod RFN, 88Le, nemtudom mi volt a feladat ebben...

Cheesy Én sem, de az tény, hogy 15 szervizből egy nem volt, aki ne a fejét vakarta volna... Passz...

Mindenesetre köszi szépen!
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9598 Dátum: 2009.01.17 szombat, 09:11:36 »

Cheesy Én sem, de az tény, hogy 15 szervizből egy nem volt, aki ne a fejét vakarta volna... Passz...

Mindenesetre köszi szépen!
Azért a 446K km nem rossz.... Smiley
Én sacc/kb ilyen állapotban rugtam ki az Mk1et.
Kiváncsi vagyok a nepper mennyit tekert vissza az óráján, de 600e körül árulta a használtautón...  eplus2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #9599 Dátum: 2009.01.17 szombat, 09:34:18 »

Azért a 446K km nem rossz.... Smiley
Én sacc/kb ilyen állapotban rugtam ki az Mk1et.
Kiváncsi vagyok a nepper mennyit tekert vissza az óráján, de 600e körül árulta a használtautón...  eplus2
www.carindex.hu
Naplózva
Oldalak: 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.