Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 23:23:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805065 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10000 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 17:13:16 »

Keresheted, ha egyszer nincs benne...

Pedig azt írták, hogy mindegyikben van.  Sad
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10001 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 20:56:39 »

Végre próba szintjén beraktam az új direktszűrőt az autóba.Nagyon jó,alacsony fordulaton nem zajos,3e-s fordulattól jön meg a hangja,a motor meg húz mint állat.Sajnos jövő héten a műszaki miatt kénytelen leszek visszarakni a gyárit.Sebaj,a nagytalira kompletten megcsinálom,kíváncsi leszek,hogy fog muzsikálni.Megpályázhatom a legöregebb mondeo címet?Van a klubban az enyémnél régebbi?Ha igen,akkor el se indulok a nemlétező címért.... 
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10002 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 21:23:41 »

Végre próba szintjén beraktam az új direktszűrőt az autóba.Nagyon jó,alacsony fordulaton nem zajos,3e-s fordulattól jön meg a hangja,a motor meg húz mint állat.Sajnos jövő héten a műszaki miatt kénytelen leszek vis***akni a gyárit.Sebaj,a nagytalira kompletten megcsinálom,kíváncsi leszek,hogy fog muzsikálni.Megpályázhatom a legöregebb mondeo címet?Van a klubban az enyémnél régebbi?Ha igen,akkor el se indulok a nemlétező címért.... 
azért kíváncsi lennék, hogy a fogyasztás hogy változik, valamint hogy 2e alatt is húz-e
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10003 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 21:24:55 »

Végre próba szintjén beraktam az új direktszűrőt az autóba.Nagyon jó,alacsony fordulaton nem zajos,3e-s fordulattól jön meg a hangja,a motor meg húz mint állat.Sajnos jövő héten a műszaki miatt kénytelen leszek vis***akni a gyárit.Sebaj,a nagytalira kompletten megcsinálom,kíváncsi leszek,hogy fog muzsikálni.Megpályázhatom a legöregebb mondeo címet?Van a klubban az enyémnél régebbi?Ha igen,akkor el se indulok a nemlétező címért.... 

Ennek örülök! eljen
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10004 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 21:29:35 »


Ma beraktam az új autórádiót! Újra szétszedtem az összes ajtót, hogy megnézzem a hangfalakat. Még szerencse hogy szerelgettem mert az egyik hangfal csatlakozója nem igazán állta a sarat. Minden ajtócsatit befújtam kontakt spray-vel most már ajtó nyitásra sem hallgat el a vezető oldali hangszóró.   
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10005 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 22:18:12 »

azért kíváncsi lennék, hogy a fogyasztás hogy változik, valamint hogy 2e alatt is húz-e
Eddigi tapasztalat alapján a fogyasztás csökkenne de...eplus2....3e alatt kicsi a változás,majdnem ugyanolyan mint a normál szűrő.Igazából gyorsulásban lehet észrevenni a változást,ez eddig is így volt.A motor könnyebben felpörög ill. a saját tapasztalat,hogy rövidebb szívócsővel szebb hangot és jobb gyorsulást lehet elérni,hosszabbal pedig az ellenkezője.Nekem eddig 4 féle szűrőm volt,különbőző méretekben.A legjobban az előzőt szerettem-Simota volt-de sajnos szétszakadt a gumija.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10006 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 11:24:57 »

Pedig azt írták, hogy mindegyikben van.  Sad

Én meg azt, hogy nincs mindegyikben. Néhány GLX-ben van, de inkább MKII-nél, és a Ghiakban. A többiben (GLX nagy rész, CLX)  sosem volt, csak ha rakott bele az előző tulaj... Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10007 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 11:36:27 »

azért kíváncsi lennék, hogy a fogyasztás hogy változik, valamint hogy 2e alatt is húz-e

Itt nincs akkora javulás... Viszont érdemes, mert mégis egy olyan fílinget ad a mostani autódnak, hogy még jobban fogod szeretni! nyes Mintha egy kis levegőt szabadítana fel, azaz azt is teszi... eljen
Én a legolcsóbbat vettem 5eHUF körül. Évekig használtam, és még most is örömmel használhatja a jelenlegi tulaja.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10008 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 11:39:03 »

Itt nincs akkora javulás... Viszont érdemes, mert mégis egy olyan fílinget ad a mostani autódnak, hogy még jobban fogod szeretni! nyes Mintha egy kis levegőt szabadítana fel, azaz azt is teszi... eljen
csak ugye több levegővel több szennyet is húz be  szomoru1
én így is szeretem, semmi gondom vele
egyedül ez a 2e alatti tartomány, eléggé vérszegény szegényke, utána persze 'hátbavág', 2000-2500 körül
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10009 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 12:00:37 »

csak ugye több levegővel több szennyet is húz be  szomoru1
én így is szeretem, semmi gondom vele
egyedül ez a 2e alatti tartomány, eléggé vérszegény szegényke, utána persze 'hátbavág', 2000-2500 körül

Szennyet? A beömlőbe? Ne hidd azt! Smiley
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10010 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 13:24:00 »

csak ugye több levegővel több szennyet is húz be  szomoru1
én így is szeretem, semmi gondom vele
egyedül ez a 2e alatti tartomány, eléggé vérszegény szegényke, utána persze 'hátbavág', 2000-2500 körül
Ha normálisan beolajozod,akkor semmivel sem enged be többet,mint a normál szűrő.Sőt,egy idő után-szintén saját tapasztalat-a szűrő külső részén még jobban megtapad minden dzsuva,mert az összegyűlt por még inkább nem engedi be a még kisebb szennyeződést.Helyi szinten-Szeged-azzal jár,hogy mivel itt sok a por+homok nyáron,inkább sűrűbben mosom+olajozom minthogy tönkremenjen az anyaga.Ezt olyan 5e km-ként ejtettem eddig meg.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10011 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 13:35:45 »

Ha normálisan beolajozod,akkor semmivel sem enged be többet,mint a normál szűrő.Sőt,egy idő után-szintén saját tapasztalat-a szűrő külső részén még jobban megtapad minden dzsuva,mert az összegyűlt por még inkább nem engedi be a még kisebb szennyeződést.Helyi szinten-Szeged-azzal jár,hogy mivel itt sok a por+homok nyáron,inkább sűrűbben mosom+olajozom minthogy tönkremenjen az anyaga.Ezt olyan 5e km-ként ejtettem eddig meg.
aha, így már világos  eljen
(ment pü)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10012 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 14:47:51 »

aha, így már világos  eljen
(ment pü)
Ment privát!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10013 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 14:52:34 »

Tegnap elgombáztam anyósék házfalát... falbav...örült a szerelő a mai telefonnak,hogy a műszaki vizsgával egybekötve a lököst vegye le és vigye a műanyagoshoz hegesztetni...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10014 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 15:17:32 »

Ezt olyan 5e km-ként ejtettem eddig meg.

Ez szerintem egy átlagos tisztítás. Nekem 7e-nél már eléggé dzsuvás volt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10015 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 15:24:42 »

Neekem tetszik! nyes

Majd beszámolok róla, hogy milyen működés közben... Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10016 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 16:13:42 »

Neekem tetszik! nyes
Rendőröknek is fog?  eplus2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10017 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 17:17:00 »

Neekem tetszik! nyes
Majd beszámolok róla, hogy milyen működés közben... Wink
figymá, neked van projektorod?  wow1
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10018 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 18:14:07 »

figymá, neked van projektorod?  wow1
Meg Galaxy-ja  nyes
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10019 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 18:15:15 »

Meg Galaxy-ja  nyes
az egy dolog, de első rákukkantásra igencsak hasonlít az én fényszórómra  wow1
szerk.: ez nekem nem tűnik galaxy lámpának, persze attól még lehet az, de inkább hajaz a lenti mkI lámpára

« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 hétfő, 18:42:49 írta yooccoo » Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10020 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 18:56:48 »

az egy dolog, de első rákukkantásra igencsak hasonlít az én fényszórómra  wow1
szerk.: ez nekem nem tűnik galaxy lámpának, persze attól még lehet az, de inkább hajaz a lenti mkI lámpára
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10021 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 18:58:31 »


ha megnézed szemből, akkor egy foncsora van
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10022 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 19:15:20 »

ha megnézed szemből, akkor egy foncsora van
Nem tudom, mert így fotózták  eplus2
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10023 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:14:18 »

Tesójának megvan még az Mk1, 1.6i erőgép ha jól rémlik. Petikének van még projektora, azthiszem.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10024 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:20:08 »

Tesójának megvan még az Mk1, 1.6i erőgép ha jól rémlik. Petikének van még projektora, azthiszem.
mindenképpen szimpatikusan hangzik  taps
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10025 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 21:53:44 »

ha megnézed szemből, akkor egy foncsora van

Nálad a pont! nyes
Ez MKI! Fegyu barátom(még a legelején anno járt ide Ő is) csinálja a demo autóját(MKI 2,0 Ghia 5a), és abba kerül bele. Én csak a búrát adom hozzá... Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10026 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 21:55:08 »

Tesójának megvan még az Mk1, 1.6i erőgép ha jól rémlik. Petikének van még projektora, azthiszem.

2.0! És a váltójának köszönhetően egy igazi aszfaltbetyár! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10027 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:18:08 »

Nálad a pont! nyes
Ez MKI! Fegyu barátom(még a legelején anno járt ide Ő is) csinálja a demo autóját(MKI 2,0 Ghia 5a), és abba kerül bele. Én csak a búrát adom hozzá... Wink
esetleg nem-e lehetne megérdeklődni az anyagi vonzatokat egy ilyen lámpa ügyében?  worship
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10028 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:20:28 »

esetleg nem-e lehetne megérdeklődni az anyagi vonzatokat egy ilyen lámpa ügyében?  worship

De, én is rajta vagyok, majd referálok... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10029 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:28:34 »

De, én is rajta vagyok, majd referálok... nyes
magamtól is gondolkoztam már a dolgon, de annyira nem régen foglalkoztam még a dolog, hogy el is indultam volna valamerre
első ránézésre E30/36 projektor tűnt hasonló méretnek, de nem a kereklámpás, hanem a szögletes búrájú
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 hétfő, 22:30:07 írta yooccoo » Naplózva
gcs
Vendég
« Új hozzászólás #10030 Dátum: 2009.03.03 kedd, 02:57:14 »

Sziasztok,

Három kérdésem lenne hirtelen:
1. Öreg Mondeómat két és fél hét után felvettem a reptéri parkolóban, azon kívül, hogy tiszta retek lett szegény, a fékje is elég hangos volt meg szabályosan pumpálást éreztem a pedálon, de ez szerencsére olyan 50km autópálya meg néhány szándékos nagy fékezés után elmúlt. Ez normális?? Emlékszem, tavaly májusban az azóta megboldogult MkIII-unkat (Isten nyugosztalja) hagytuk több mint 2 hétre magára a ködös Albionban egy reptéri parkolóban, ugyanezt produkálta, de szintén elmúlt viszonylag gyorsan. Én arra gondoltam, talán a fékpofák/féktárcsák kezdtek rozsdásodni, ennek kellett lekopnia. Jól gondoltam???
2. Öreg Mondeóm néha fékezésnél és kinyomott kupplungnál fogja magát és leáll, töltés- és olajvisszajelző lámpa világít. Mivel ilyenkor szervóm sincs, ez nem valami kellemes élmény. Az autón nemrég cseréltem akkumulátort, de úgy rémlik, már előtte is előfordult ilyesmi, most sajnos nem emlékszem. Ez mitől lehet? Próbáljak MAF szenzort tisztítani vagy motort "betanítani"?
3. Hőmérő. Decemberben elvittem szerelőhöz az öreget, mert összevissza járt a vízhőfokmutató. Mikor visszakaptam, rendben volt, ahogy előtte is gondoltam, nem termosztát, hanem jeladó probléma. Most megint ugyanazt csinálja az autó, jó ha 1/3-ig felmegy a hőfokmutató, aztán fogja magát és szempillantás alatt visszaáll alapállásba. Érdekes, hogy akkucsere után ez is rendben volt 5-6 km-ig, állt középen mint a cövek (R és M között), aztán hirtelen leesett alapállásba, azóta megint vacakol. A fogyasztással egyáltalán nincs gondom, gyakorlatilag nagyrészt városi tötymörgés mellett 8.8 az átlag, nem gondolnám hogy a termosztát ***, inkább megint a jeladóra gyanakszom. Normális ez hogy folyton bemondja az unalmast a jeladó? (az autót egy itt is megbecsült szerelőhöz hordom, ne ajánljátok hogy lecseréljem  Wink )

Köszi, üdv!
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10031 Dátum: 2009.03.03 kedd, 08:14:29 »

Sziasztok,

Három kérdésem lenne hirtelen:
1. Öreg Mondeómat két és fél hét után felvettem a reptéri parkolóban, azon kívül, hogy tiszta retek lett szegény, a fékje is elég hangos volt meg szabályosan pumpálást éreztem a pedálon, de ez szerencsére olyan 50km autópálya meg néhány szándékos nagy fékezés után elmúlt. Ez normális?? Emlékszem, tavaly májusban az azóta megboldogult MkIII-unkat (Isten nyugosztalja) hagytuk több mint 2 hétre magára a ködös Albionban egy reptéri parkolóban, ugyanezt produkálta, de szintén elmúlt viszonylag gyorsan. Én arra gondoltam, talán a fékpofák/féktárcsák kezdtek rozsdásodni, ennek kellett lekopnia. Jól gondoltam???
2. Öreg Mondeóm néha fékezésnél és kinyomott kupplungnál fogja magát és leáll, töltés- és olajvisszajelző lámpa világít. Mivel ilyenkor szervóm sincs, ez nem valami kellemes élmény. Az autón nemrég cseréltem akkumulátort, de úgy rémlik, már előtte is előfordult ilyesmi, most sajnos nem emlékszem. Ez mitől lehet? Próbáljak MAF szenzort tisztítani vagy motort "betanítani"?
3. Hőmérő. Decemberben elvittem szerelőhöz az öreget, mert összevissza járt a vízhőfokmutató. Mikor visszakaptam, rendben volt, ahogy előtte is gondoltam, nem termosztát, hanem jeladó probléma. Most megint ugyanazt csinálja az autó, jó ha 1/3-ig felmegy a hőfokmutató, aztán fogja magát és szempillantás alatt visszaáll alapállásba. Érdekes, hogy akkucsere után ez is rendben volt 5-6 km-ig, állt középen mint a cövek (R és M között), aztán hirtelen leesett alapállásba, azóta megint vacakol. A fogyasztással egyáltalán nincs gondom, gyakorlatilag nagyrészt városi tötymörgés mellett 8.8 az átlag, nem gondolnám hogy a termosztát ***, inkább megint a jeladóra gyanakszom. Normális ez hogy folyton bemondja az unalmast a jeladó? (az autót egy itt is megbecsült szerelőhöz hordom, ne ajánljátok hogy lecseréljem  Wink )

Köszi, üdv!
1 Valószínűleg csak berozsdásodik a sok állásban, ahogy gondolod, ezt támasztja alá az is, hogy pár fékezés után elmúlik a dolog.
2 Én MAF tisztítást csinálnék és átnézném a vákuum csöveket, nem repedt-e valamelyik. Meg küldenék fusimnak egy pü-t, hogy mi lehet a gond  vigyor3
3 Ott valami kontakt hiba lehet, ilyen gyorsan nem halhat meg egy jeladó. Bár, ki tudja mire képes a kínai ipar  eplus2
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10032 Dátum: 2009.03.03 kedd, 10:12:11 »

3. Hőmérő. Decemberben elvittem szerelőhöz az öreget, mert összevissza járt a vízhőfokmutató. Mikor visszakaptam, rendben volt, ahogy előtte is gondoltam, nem termosztát, hanem jeladó probléma. Most megint ugyanazt csinálja az autó, jó ha 1/3-ig felmegy a hőfokmutató, aztán fogja magát és szempillantás alatt visszaáll alapállásba. Érdekes, hogy akkucsere után ez is rendben volt 5-6 km-ig, állt középen mint a cövek (R és M között), aztán hirtelen leesett alapállásba, azóta megint vacakol. A fogyasztással egyáltalán nincs gondom, gyakorlatilag nagyrészt városi tötymörgés mellett 8.8 az átlag, nem gondolnám hogy a termosztát ***, inkább megint a jeladóra gyanakszom. Normális ez hogy folyton bemondja az unalmast a jeladó? (az autót egy itt is megbecsült szerelőhöz hordom, ne ajánljátok hogy lecseréljem  Wink )

Melyik jeladót cserélték? Mert kettő van a termosztátnál.
Naplózva
roby666
Vendég
« Új hozzászólás #10033 Dátum: 2009.03.03 kedd, 11:52:20 »

Sziasztok
Olyan problémám volna hogy az autóval hogy inditózáskor nem akar elindulni a gép csak akkor ha a gázpedál tövig be van nyomva.Mi lehet a gond?Amugy ha elindul szépen jár.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10034 Dátum: 2009.03.03 kedd, 13:44:09 »

Sziasztok
Olyan problémám volna hogy az autóval hogy inditózáskor nem akar elindulni a gép csak akkor ha a gázpedál tövig be van nyomva.Mi lehet a gond?Amugy ha elindul szépen jár.
Csak az első indításnál reggel, vagy minden indításnál meleg motornál is.
Naplózva
roby666
Vendég
« Új hozzászólás #10035 Dátum: 2009.03.03 kedd, 13:53:37 »

Csak az első indításnál reggel, vagy minden indításnál meleg motornál is.
Minden índitáskor meleg motornál is hidegen jobban elkapja gáz nélkül de akkor sem mindig
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10036 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:21:45 »

Minden índitáskor meleg motornál is hidegen jobban elkapja gáz nélkül de akkor sem mindig

Hallgasd meg milyen hangja van amikor nem indul csak önindítózol. Ha nem kapja el az önindító akkor bendix. Ha kell jó szerelő akkor szólj!
Naplózva
halevala
Vendég
« Új hozzászólás #10037 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:31:10 »

Ha kell jó szerelő akkor szólj!

Nekem is kell jó "váltó" szerelő, remélem a közeledben van.. És ért a Mondikhoz.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10038 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:32:57 »

Nekem is kell jó "váltó" szerelő, remélem a közeledben van.. És ért a Mondikhoz.

keresd Vik-et, biztosan tud neked segíteni  integet2
Naplózva
halevala
Vendég
« Új hozzászólás #10039 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:40:22 »

keresd Vik-et, biztosan tud neked segíteni  integet2
Köszi, megkérdezem őt is. eljen
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10040 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:54:01 »

keresd Vik-et, biztosan tud neked segíteni  integet2

Vik jó szinte mindenhez, de önindítót felújítani inkább elektromoshoz vidd el.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10041 Dátum: 2009.03.03 kedd, 14:58:52 »

Vik jó szinte mindenhez, de önindítót felújítani inkább elektromoshoz vidd el.
én a váltóról beszéltem most Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10042 Dátum: 2009.03.03 kedd, 20:13:18 »

2. Öreg Mondeóm néha fékezésnél és kinyomott kupplungnál fogja magát és leáll, töltés- és olajvisszajelző lámpa világít. Mivel ilyenkor szervóm sincs, ez nem valami kellemes élmény. Az autón nemrég cseréltem akkumulátort, de úgy rémlik, már előtte is előfordult ilyesmi, most sajnos nem emlékszem. Ez mitől lehet? Próbáljak MAF szenzort tisztítani vagy motort "betanítani"?

Ez sok mindentől lehet. Erre csak tippelni lehet.(Fusim is) Egy diag mindent kimutat, vélhetően egy jeladó halt meg. Lambda szonda, de ez mást is produkálna, pl: magas fogyi. Km jeladó szokott ilyet csinálni, de ezt kimutatja a diag. Irány egy olcsó autó villamosságis, és meglesz a probléma...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10043 Dátum: 2009.03.04 szerda, 11:32:45 »


Kérdésem a következő: bal első ajtó picit lóg, melyik csavarokat kell meghúzni vagy emelni?

Illetve néha csinál olyat központi zár, hogyha bezárom akkor mielőtt kivenném a kulcsot kinyitja az ajtókat és ha nyitni akarom akkor nyit de rögtön utána vissza is zár. Lehet nem szeret a kocsim és nem akar beengedni nyes ?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10044 Dátum: 2009.03.04 szerda, 11:39:24 »

Kérdésem a következő: bal első ajtó picit lóg, melyik csavarokat kell meghúzni vagy emelni?

Illetve néha csinál olyat központi zár, hogyha bezárom akkor mielőtt kivenném a kulcsot kinyitja az ajtókat és ha nyitni akarom akkor nyit de rögtön utána vissza is zár. Lehet nem szeret a kocsim és nem akar beengedni nyes ?
nincs kikopva a zsanér, nem kotyog az ajtó?
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #10045 Dátum: 2009.03.04 szerda, 11:50:31 »

nincs kikopva a zsanér, nem kotyog az ajtó?

Nem, csak simán lejjebb van a jobb felső sarka a hátsóajtóhoz és a tetősíkjához képest.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10046 Dátum: 2009.03.04 szerda, 13:06:00 »

Nincs valakinek elfekvőben jobb első index, és az első lámpa takaró kupak eladó?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10047 Dátum: 2009.03.04 szerda, 15:05:55 »

Nincs valakinek elfekvőben jobb első index, és az első lámpa takaró kupak eladó?
Arra a fekete műanyagra gondolsz?Szerintem van nálam mind a kettő.Holnap v. holnapután tudom megnézni ha kell.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10048 Dátum: 2009.03.04 szerda, 15:44:08 »

Arra a fekete műanyagra gondolsz?Szerintem van nálam mind a kettő.Holnap v. holnapután tudom megnézni ha kell.

Pü ment
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10049 Dátum: 2009.03.04 szerda, 16:19:11 »

Pü ment
ment válasz...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.099 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.