Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 06:23:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805526 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1250 Dátum: 2005.03.09 szerda, 09:36:00 »

Hi !
 
Van egy apro horzsolas a jobb hatso kerek ivnel. Le szeretnem kezelni, hogy ne rohadjon xarra. Meg nayron vettem ilyen javito festeket ami ilyen 2 komponensuk vagymi. Vagy egy atlatszo lotyi, meg maga a szin. Namost elvileg ugy kene csinalni, hogy eloszor atlatszo lotyivel bekenem femtiszta feluletet, aztan fesetek raviszem. Ezzel meg nem is lenne baj, csakhat... Az atlatszo trutyi iszonyat suru. Es sajna a festek is eleg suru ahhoz, hogy szepn meg lehessen oldani a dolgot. Kerdesem az lenne, hogy lehet e valami higito felet onteni a festekhez, hogy folyosabb legyen, mert igy 1. baxott vastag lesz a reteg 2. nem lehet rendesen elkenni a cuccot es ennek eredmenyekeppen csunyacska lesz a javtas. A szin total megfelelo. Pontosan olyan, mint a meglevo gyari, de nem hiszem, hogy ennek ilyen surunek kene lennie. Foleg az a gaz, hogy nincs golyo ebben a szerencsetlen tartalyban igy nem tom felrazni a festeket, ezzel picit felhigitvan a cuccot. es mire kihalaszok a tartalybol megfelelo mennyisegu es allagu festek masszat, mire rakenem a feluletre ugy besurusodik (megszarad), hogy majdhogynem lehetetlen normalis vekony retegben felvinni 8( Hasznalt mar valaki ilyen gyari javito festeket ? Mivel lehetne higitani picit, hogy a meglevo festek ne seruljon, illetve folyekonyabb legyen az anyag. Az sem baj, ha a szokasosnal hosszabb ideig szarad, mert ez ami most van, mire kiveszem a festeket es hozza erintem a kasznihoz, kozben elillan belolle a higito 8( Vagy en lennek tetu lassu ? Cool
 
A segitseget elorre is koszi !
 
bye
zacci
Lehet, hogy badarság, de az a festék nem "önterülő"?Huh? 8-) Tegyél egy próbát más festett fémfelületen pölö erkélykorlát ... a szemfogad nem lesz jó ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1251 Dátum: 2005.03.09 szerda, 09:48:00 »

sziasztok!
Hogy lehetne szétszedni a nagy fekete dobozt, amibe a nagy fekete gumicső megy,  a porlasztó van benne? Az a baj, hogy a hosszú csavarok közül egy be van rohadva, nagy nyikorgással forog csak, de ezenkívül semmi. Pedig ez kellene a szívóoldali tisztításhoz. Magyarul: hogy lehet kiszedni egy berohadt csavart?
Szia Rob,
 
porlasztót ne is keress, mert nem fogsz találni.
Ha csak nyikorog és nem jön ki a csavar, valószínű, hogy már beletörted ill. éppen törik. Törd el biztosan, határozottan és vedd le a dobozt. Utána ráérsz kiegerészni a csavar csonkját, ha meg nem tudod kiszedni, egy csavarral kevesebb tartja eztán a dobozt. Lényegében a három csavar helyett kettő is a helyén tartja, így azonban el tudod végezni a tisztítást.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1252 Dátum: 2005.03.09 szerda, 09:52:00 »

Szia Rob,
 
porlasztót ne is keress, mert nem fogsz találni.
Ha csak nyikorog és nem jön ki a csavar, valószínű, hogy már beletörted ill. éppen törik. Törd el biztosan, határozottan és vedd le a dobozt. Utána ráérsz kiegerészni a csavar csonkját, ha meg nem tudod kiszedni, egy csavarral kevesebb tartja eztán a dobozt. Lényegében a három csavar helyett kettő is a helyén tartja, így azonban el tudod végezni a tisztítást.
Nekem 4 fogta!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1253 Dátum: 2005.03.09 szerda, 09:54:00 »

sziasztok!
Hogy lehetne szétszedni a nagy fekete dobozt, amibe a nagy fekete gumicső megy,  a porlasztó van benne? Az a baj, hogy a hosszú csavarok közül egy be van rohadva, nagy nyikorgással forog csak, de ezenkívül semmi. Pedig ez kellene a szívóoldali tisztításhoz. Magyarul: hogy lehet kiszedni egy berohadt csavart?
Csavarlazítót én is kipróbálnám! A képeken látod, hogy a menet tetejéhez könnyen hozzáférsz, mert közvetlenül a doboz alatt van. Melyik csavar szórakozik? A bal felső?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1254 Dátum: 2005.03.09 szerda, 10:15:00 »

hosszú szárú csavar, ki nem jön, hatlapfejű a vége, van benne olyan is, ami hosszúszárú, de a végén anya van, az lejött
 a csavarlazítót kipróbáltam, hatalmas mennyiséget folyattam be, csak féltem, hogy valahogy belefolyik a szerkezetbe is
a pillangószelepet tisztogatnám ki ND útmutatásai szerint
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1255 Dátum: 2005.03.09 szerda, 10:23:00 »

hosszú szárú csavar, ki nem jön, hatlapfejű a vége, van benne olyan is, ami hosszúszárú, de a végén anya van, az lejött
 a csavarlazítót kipróbáltam, hatalmas mennyiséget folyattam be, csak féltem, hogy valahogy belefolyik a szerkezetbe is
a pillangószelepet tisztogatnám ki ND útmutatásai szerint
Ne félj oda nem fog belefolyni!
Sztem neked az említett bal hátsó szórakozik, ami vmi xar gumiba tekered be! Tekerd, és ha elszakad a gumibak, akkor az alatta lévő helyre tekerd be azt a csavart. Ha nincs ott lyuk, akkor lyukassz egyet, mert menetnek kell lennie a lyuk alatt!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1256 Dátum: 2005.03.09 szerda, 11:17:00 »

igen, mintha valami gumiban forogna
csak várom a tavaszt, + nem akarom a ház előtt szerelni a kocsit, olyan égés, még azt hiszik, hogy állandóan rossz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1257 Dátum: 2005.03.09 szerda, 12:31:00 »

hosszú szárú csavar, ki nem jön, hatlapfejű a vége, van benne olyan is, ami hosszúszárú, de a végén anya van, az lejött
 a csavarlazítót kipróbáltam, hatalmas mennyiséget folyattam be, csak féltem, hogy valahogy belefolyik a szerkezetbe is
a pillangószelepet tisztogatnám ki ND útmutatásai szerint
Szia Rob!
A cikket Joe írta, csak szerkesztettem;-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1258 Dátum: 2005.03.09 szerda, 12:37:00 »

akkor köszönet Joe-nak is!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1259 Dátum: 2005.03.09 szerda, 13:54:00 »

igen, mintha valami gumiban forogna
csak várom a tavaszt, + nem akarom a ház előtt szerelni a kocsit, olyan égés, még azt hiszik, hogy állandóan rossz
Én pont szeretem a ház előtt szerelni az autót, hogy lássa az esztergomi szervíz tulaja, hogy mitől is megy tönkre!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1260 Dátum: 2005.03.09 szerda, 13:57:00 »

Én pont szeretem a ház előtt szerelni az autót, hogy lássa az esztergomi szervíz tulaja, hogy mitől is megy tönkre!
 
 
Tisztelettel!
... meg hogy lássa a konkurenciát :-P
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1261 Dátum: 2005.03.09 szerda, 14:05:00 »

... meg hogy lássa a konkurenciát :-P
Ja! Meg cégér is rögtön!;-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1262 Dátum: 2005.03.09 szerda, 15:06:00 »

Én pont szeretem a ház előtt szerelni az autót, hogy lássa az esztergomi szervíz tulaja, hogy mitől is megy tönkre!
 
 
Tisztelettel!
Érdekes, ha a márkaszervízben (egyre ritkábban) említem a házi szerelést, a "hajukat tépik", de mit lehet elrontani egy 10 éves autóban, a magánszerelőm csak mosolyog a felvetéseimen, nem igazán lát konkurenciát, néha mondja, mit nézzek meg, amit én is meg tudok nézni
szóval: vezérműszíjcsere csak szakszervíz, bármi más "magánszerelőnél"
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1263 Dátum: 2005.03.09 szerda, 17:27:00 »

Megtaláltam a hiba okát! Tegnap tisztogatás közben észre vettem, hogy az EGR szelep picit mozog, ezért leszereltem kitörölgettem, és a régi szakadt tömítést kicserélve jól meghúztam.
Ezért szállt el az alapjáratom….
Ha lehúzom a vákuumcsövet az EGR szelepről mindjárt jó az alapjárat. :-/
Minden bizonnyal eddig az EGR hibás tömítésén keresztül szipkázott és ezért volt jó.
Most ott tartok, hogy már tudom, merre keressem a hibát, csak arra nem sikerült még rájönni, melyik is pontosan a ludas.
Az autodata-ban megnéztem, hogy menyi ellenállással kell rendelkezni a jó alkatrészeknek a tűzfalon, de pont a leggyanúsabb, az EGPD szelepre nem ír semmit. :-(
Hibakód kiolvasás 327-et mond:
Electronic pressure transducer (EPT)/differential pressure feedback exhaust (DPFE) sensor/electronic vacuum regulator (EVR)
De én ezt nem értem. :-(
Nincs valakinek egy rajza a vákuum csövekről?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1264 Dátum: 2005.03.09 szerda, 17:45:00 »

Megtaláltam a hiba okát! Tegnap tisztogatás közben észre vettem, hogy az EGR szelep picit mozog, ezért leszereltem kitörölgettem, és a régi szakadt tömítést kicserélve jól meghúztam.
Ezért szállt el az alapjáratom….
Ha lehúzom a vákuumcsövet az EGR szelepről mindjárt jó az alapjárat. :-/
Minden bizonnyal eddig az EGR hibás tömítésén keresztül szipkázott és ezért volt jó.
Most ott tartok, hogy már tudom, merre keressem a hibát, csak arra nem sikerült még rájönni, melyik is pontosan a ludas.
Az autodata-ban megnéztem, hogy menyi ellenállással kell rendelkezni a jó alkatrészeknek a tűzfalon, de pont a leggyanúsabb, az EGPD szelepre nem ír semmit. :-(
Hibakód kiolvasás 327-et mond:
Electronic pressure transducer (EPT)/differential pressure feedback exhaust (DPFE) sensor/electronic vacuum regulator (EVR)
De én ezt nem értem. :-(
Nincs valakinek egy rajza a vákuum csövekről?
Szia.
 
Van egy Csináld magad könyvem, azthiszem abban van rájz róla.
Ha kell akkor odaadom, vagy kifénymásolom.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1265 Dátum: 2005.03.09 szerda, 17:52:00 »

Szia.
 
Van egy Csináld magad könyvem, azthiszem abban van rájz róla.
Ha kell akkor odaadom, vagy kifénymásolom.
Szia Zombi!
Ha megtalálod, hogy pontosan hol van, akkor kifotozom és elküldöm BPeter-nek.
Üdv ND
ui.: és már gyertyafénynél szerelhet is iccaka ;-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1266 Dátum: 2005.03.09 szerda, 18:00:00 »

Köszönöm szépen, de megvan a könyv, de én ilyet nem találtam benne.
Mindjárt megnézem mégegyszer.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1267 Dátum: 2005.03.09 szerda, 21:00:00 »

Sziasztok!
 
Szeretnék hozzátok fordulni egy kérdéssel. Van egy 10 éves Mondeo I 2.0 aut turnierem. Mostanában olyan érzésem van mintha nem menne a picike. Mintha lefojtaná valami. 100-ról 130-ra kb 40 mp. és utána már szinte vége. A szakszervízben motordiagnosztikán a lambda szonda jelzett hibát. Nem volt raktáron nekik. A kérdés, hogy okozhat-e ilyen hibát az említett kütyü. Valaki találkozott már ilyesmivel???
 
Előre is köszönet!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1268 Dátum: 2005.03.09 szerda, 22:13:00 »

Sziasztok!
 
Szeretnék hozzátok fordulni egy kérdéssel. Van egy 10 éves Mondeo I 2.0 aut turnierem. Mostanában olyan érzésem van mintha nem menne a picike. Mintha lefojtaná valami. 100-ról 130-ra kb 40 mp. és utána már szinte vége. A szakszervízben motordiagnosztikán a lambda szonda jelzett hibát. Nem volt raktáron nekik. A kérdés, hogy okozhat-e ilyen hibát az említett kütyü. Valaki találkozott már ilyesmivel???
 
Előre is köszönet!!!
Elkepzelheto, mert ilyenkor a szamitogep atter egy csokkentett uzemmodra
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1269 Dátum: 2005.03.09 szerda, 23:28:00 »

Üdv!
 
Tud valaki segíteni abban, hogy a légzsákok jeladója hol van? Ha van egyáltalán. Egyébként a légzsákmodul ütközést mér (amikor kéne jeladó az autó elején) vagy lassulást? A lökhárítóvason találtam valami elektromos dolgot, egy műanyag foglalat, ami mintha rá lenne ragasztva és vezetékek mennek bele. Azért kérdem, mert az utóbbi időben is kétszer meg lett törve az autó eleje (nőőőőőők) és igaz bár, hogy csak a lökhárító bánta, a vas nem, de a légzsákok meg sem mukkantak (szerencsére). Bár az is lehet, hogy x km/h alatt történtek az ütközések? A másodiknál már lekopott a festék a vasról is, de nem deformálódott. Még valami: Az autón elvileg (még nem lett szétbontva) csak a lökhárító sérült és a hűtőrács ugyan nem tört, de egy 8-10mm-t beljebb csúszott, de teljesen épp. Valami furcsa állagú folyadékot találtam a lökös tetején, mintha-mintha hűtővíz lenne. De sztem max. a klímáé lehet (ha abban folyadék van???).A gépháztető patentra nyit-zár, mint eddig és nem mozdult el, szóval nemhiszem, hogy a zárhíd kikezdte volna a hűtőt. Honnan jöhet még a lötty? (Azért kérdem, mert míg a tél elmúlik, lehet nem szedetném szét az elejét, max. új lökhárító)
 
Köszönet!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1270 Dátum: 2005.03.09 szerda, 23:35:00 »

Üdv!
 
Tud valaki segíteni abban, hogy a légzsákok jeladója hol van? Ha van egyáltalán. Egyébként a légzsákmodul ütközést mér (amikor kéne jeladó az autó elején) vagy lassulást? A lökhárítóvason találtam valami elektromos dolgot, egy műanyag foglalat, ami mintha rá lenne ragasztva és vezetékek mennek bele. Azért kérdem, mert az utóbbi időben is kétszer meg lett törve az autó eleje (nőőőőőők) és igaz bár, hogy csak a lökhárító bánta, a vas nem, de a légzsákok meg sem mukkantak (szerencsére). Bár az is lehet, hogy x km/h alatt történtek az ütközések? A másodiknál már lekopott a festék a vasról is, de nem deformálódott. Még valami: Az autón elvileg (még nem lett szétbontva) csak a lökhárító sérült és a hűtőrács ugyan nem tört, de egy 8-10mm-t beljebb csúszott, de teljesen épp. Valami furcsa állagú folyadékot találtam a lökös tetején, mintha-mintha hűtővíz lenne. De sztem max. a klímáé lehet (ha abban folyadék van???).A gépháztető patentra nyit-zár, mint eddig és nem mozdult el, szóval nemhiszem, hogy a zárhíd kikezdte volna a hűtőt. Honnan jöhet még a lötty? (Azért kérdem, mert míg a tél elmúlik, lehet nem szedetném szét az elejét, max. új lökhárító)
 
Köszönet!
Ernő,
 
szerintem nagyobb sebességnél nyilik ki csak a zsák.
A klímába gáz van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1271 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:09:00 »

Üdv!
 
Tud valaki segíteni abban, hogy a légzsákok jeladója hol van? Ha van egyáltalán. Egyébként a légzsákmodul ütközést mér (amikor kéne jeladó az autó elején) vagy lassulást? A lökhárítóvason találtam valami elektromos dolgot, egy műanyag foglalat, ami mintha rá lenne ragasztva és vezetékek mennek bele. Azért kérdem, mert az utóbbi időben is kétszer meg lett törve az autó eleje (nőőőőőők) és igaz bár, hogy csak a lökhárító bánta, a vas nem, de a légzsákok meg sem mukkantak (szerencsére). Bár az is lehet, hogy x km/h alatt történtek az ütközések? A másodiknál már lekopott a festék a vasról is, de nem deformálódott. Még valami: Az autón elvileg (még nem lett szétbontva) csak a lökhárító sérült és a hűtőrács ugyan nem tört, de egy 8-10mm-t beljebb csúszott, de teljesen épp. Valami furcsa állagú folyadékot találtam a lökös tetején, mintha-mintha hűtővíz lenne. De sztem max. a klímáé lehet (ha abban folyadék van???).A gépháztető patentra nyit-zár, mint eddig és nem mozdult el, szóval nemhiszem, hogy a zárhíd kikezdte volna a hűtőt. Honnan jöhet még a lötty? (Azért kérdem, mert míg a tél elmúlik, lehet nem szedetném szét az elejét, max. új lökhárító)
 
Köszönet!
Szia Ernő!
 
A tűzfalon van a légzsák jeladója. Nem ütközést, hanem lassulást mér úgy, hogy a klasszikus higanyos megoldást alkalmazza.
 
Sztem nézd meg a szervoolajhűtőt, hátha abból szivárog valami.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1272 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:10:00 »

Juuuj. Van ilyen, hogy szervóolajhűtő? Vagy csak olajhűtő?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1273 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:47:00 »

Ernő,
 
szerintem nagyobb sebességnél nyilik ki csak a zsák.
A klímába gáz van.
Ha állsz a pirosnál pool pozícióban és valaki belédszáll 90el szemből, akkor sem nyílik ki a légzsák?
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1274 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:58:00 »

Ha állsz a pirosnál pool pozícióban és valaki belédszáll 90el szemből, akkor sem nyílik ki a légzsák?
Bye
Cit
Ha tényleg higanykapcslós, a hirtelen elmozdulást hátrafelé ugyanúgy értzékeli mint a hirtelen lassulást előremenetben.
Úgyhogy elméletileg ki kell, hogy nyíljanak a lufik.
 
Szerintem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1275 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:59:00 »

Persze csak ha gyujtáson van a szerkezet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1276 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:02:00 »

Ha állsz a pirosnál pool pozícióban és valaki belédszáll 90el szemből, akkor sem nyílik ki a légzsák?
Bye
Cit
Sőt !!!
Most jutott eszembe, hogy van olyan fényképem ahol álló mondeóra (németoszágban) rádőlt egy fa.  És ott is kinyíltak a légzsákok. Pedíg felülről kapta az áldást.
A képeket elküldtem ND-nek, ha szépen megkérjük akkor talán beszúrja ide.
 
ND !!!  Légysz légyszi légyszi !
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1277 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:04:00 »

Sőt !!!
Most jutott eszembe, hogy van olyan fényképem ahol álló mondeóra (németoszágban) rádőlt egy fa.  És ott is kinyíltak a légzsákok. Pedíg felülről kapta az áldást.
A képeket elküldtem ND-nek, ha szépen megkérjük akkor talán beszúrja ide.
 
ND !!!  Légysz légyszi légyszi !
Szia Zombi!
Itt van az oldal inkább.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1278 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:20:00 »

Szia Zombi!
Itt van az oldal inkább.
Üdv ND
Thanx !
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1279 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:23:00 »

Szia Zombi!
Itt van az oldal inkább.
Üdv ND
Ez MKI, nem?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1280 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 09:57:00 »

Ez MKI, nem?
Szerintem is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1281 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 10:22:00 »

MKI. SZERVOOLAJHŰTŐ?!?! Nem is tudtam, hogy ilyen is akad. Teszemazt lehet úgy járni az autóval, hogy ez nem teljesen 100%? Hadd ne szedjem szét lécciléccilécci Smiley)) Na jó, ha nagyon muszály...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1282 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 11:01:00 »

MKI. SZERVOOLAJHŰTŐ?!?! Nem is tudtam, hogy ilyen is akad. Teszemazt lehet úgy járni az autóval, hogy ez nem teljesen 100%? Hadd ne szedjem szét lécciléccilécci Smiley)) Na jó, ha nagyon muszály...
Nna, ezen én is meglepődtem, amikor leírtam, de a sima olajhűtőre gondoltam.
 
Nézd a folyadékszinteket, aszerint gondoskodj az utánpótlásról amíg meg nem szünteted a szivárgást.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1283 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 15:26:00 »

Üdv!
 
Tud valaki segíteni abban, hogy a légzsákok jeladója hol van? Ha van egyáltalán. Egyébként a légzsákmodul ütközést mér (amikor kéne jeladó az autó elején) vagy lassulást? A lökhárítóvason találtam valami elektromos dolgot, egy műanyag foglalat, ami mintha rá lenne ragasztva és vezetékek mennek bele. Azért kérdem, mert az utóbbi időben is kétszer meg lett törve az autó eleje (nőőőőőők) és igaz bár, hogy csak a lökhárító bánta, a vas nem, de a légzsákok meg sem mukkantak (szerencsére). Bár az is lehet, hogy x km/h alatt történtek az ütközések? A másodiknál már lekopott a festék a vasról is, de nem deformálódott. Még valami: Az autón elvileg (még nem lett szétbontva) csak a lökhárító sérült és a hűtőrács ugyan nem tört, de egy 8-10mm-t beljebb csúszott, de teljesen épp. Valami furcsa állagú folyadékot találtam a lökös tetején, mintha-mintha hűtővíz lenne. De sztem max. a klímáé lehet (ha abban folyadék van???).A gépháztető patentra nyit-zár, mint eddig és nem mozdult el, szóval nemhiszem, hogy a zárhíd kikezdte volna a hűtőt. Honnan jöhet még a lötty? (Azért kérdem, mert míg a tél elmúlik, lehet nem szedetném szét az elejét, max. új lökhárító)
 
Köszönet!
Ha megkóstolod, akkor megtudod, hogy hűtőfolyadék-e. Egy-két nyalintástól nem lehet meghalni, annyira azért nem mérgező.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1284 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 16:30:00 »

Ha megkóstolod, akkor megtudod, hogy hűtőfolyadék-e. Egy-két nyalintástól nem lehet meghalni, annyira azért nem mérgező.
Rob,
 
ha ezt Vikiviki hallaná! Smiley Drága nedü az, nem szabad nyalogatni, adjátok le Neki! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1285 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 16:49:00 »

Rob,
 
ha ezt Vikiviki hallaná! Smiley Drága nedü az, nem szabad nyalogatni, adjátok le Neki! Smiley
itt vagyok, figyelek:) nyalogatni azt szabad, az nem kiöntés, hanem egy fajta újrahasznosítás:) De az etil-glikol nem szokott szép dolgokat művelni a szervezetben sem, nem csak a környezetben, de ami szart mi összeeszünk, ez legalább édes:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1286 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 23:06:00 »

itt vagyok, figyelek:) nyalogatni azt szabad, az nem kiöntés, hanem egy fajta újrahasznosítás:) De az etil-glikol nem szokott szép dolgokat művelni a szervezetben sem, nem csak a környezetben, de ami szart mi összeeszünk, ez legalább édes:)
vikiviki,
 

Te ezeket hol adod le különben? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1287 Dátum: 2005.03.11 péntek, 08:30:00 »

Sziasztok! Mert az asszony pözsójának a motorjának tetején valami folyadék volt összegyűlve, gyanús volt, hogy -10 fokban is folyékony halmazállapotú, a kóstolás igazolta szörnyű gyanúmat. A baj nem annyira nagy azért, a vízpumpából szivárog egy kicsit, viszont ahhoz elég volt, hogy a fűtőradiátorhoz vezető cső belevegősödjön, úgyhogy fűtés nincs, dehát nem egy mondi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1288 Dátum: 2005.03.12 szombat, 09:19:00 »

Megkóstoltam, nem édes, pfúj, a nyelvemen éreztem még egy fél napig (nyalintás volt, nem evőkanál Smiley ) Igazából vizuális átvizsgálás során arra jutottam, hogy a hűtőrács alján van egy fekete "kapcsoló", ami kissé behatolt a klímahűtőbe (ha az van legkívül), majd visszarugózott. A folyadék a lökhárítón kb. egymagasságban van a sérüléssel, mintha ott kispriccelt volna (de a klímahűtőben gáz van?!)Na mindegy, szóval két napja semmi rendellenességet nem mutat az autó, így marad egy darabig. Kérdésem lenne a már fentebb említett kapcsolót illetően. Ez mi? Kb. 5 cm hosszú, vezeték az egyik végébe megy. A másik végén gomb van, amit egy, az oldalából kiálló fém lapocska tud megnyomni, ha ráhat az ember...vagy valami más. De a menetirányra merőlegesen áll, tehát nem lettem okosabb. Menyomni nem mertem, nehogy a légzsákok a garázsban állva felrobbanjanak (hogy adnám be a biztosítónak? Smiley ).Smiley) Tudom, az lassulást érzékel, de nem nyomkodom, míg nem tudom mi az Smiley. Sorry, ha bugyuták a kérdéseim, de MKI nemrégóta van és még ismerkedek a dolgokkal...
 
Köszönet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1289 Dátum: 2005.03.12 szombat, 17:36:00 »

vikiviki,
 

Te ezeket hol adod le különben? Smiley
vagy a Pelbét (vagy milyen...) Kft-nél, vagy pedig a Kacsóh Pongrác út végén. (M3 kivezető melletti kis utca visszaforduló szakasza). Esetleg, ha már mind a két helyen megunnak, vagy ha arra megyek, akkor a volt munkahelyemen (szelektív és veszélyes hulladékgyüjtéssel foglalkoztak). Miért?Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1290 Dátum: 2005.03.12 szombat, 17:37:00 »

Sziasztok! Mert az asszony pözsójának a motorjának tetején valami folyadék volt összegyűlve, gyanús volt, hogy -10 fokban is folyékony halmazállapotú, a kóstolás igazolta szörnyű gyanúmat. A baj nem annyira nagy azért, a vízpumpából szivárog egy kicsit, viszont ahhoz elég volt, hogy a fűtőradiátorhoz vezető cső belevegősödjön, úgyhogy fűtés nincs, dehát nem egy mondi...
mondtam már, hogy könnyű orvosolni a bajt: le kell cserélni a "kocsit" valami rendes autóra:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1291 Dátum: 2005.03.12 szombat, 20:18:00 »

vagy a Pelbét (vagy milyen...) Kft-nél, vagy pedig a Kacsóh Pongrác út végén. (M3 kivezető melletti kis utca visszaforduló szakasza). Esetleg, ha már mind a két helyen megunnak, vagy ha arra megyek, akkor a volt munkahelyemen (szelektív és veszélyes hulladékgyüjtéssel foglalkoztak). Miért?Smiley
vikiviki,
 
azért mert, szerintem az ilyen helyeken is az a valószinű, hogy kiöntik valahova, nem? Én nem vagyok nagy kémikus, de ezeket nem lehet sehogy megsemmisíteni, nem?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1292 Dátum: 2005.03.12 szombat, 21:43:00 »

vikiviki,
 
azért mert, szerintem az ilyen helyeken is az a valószinű, hogy kiöntik valahova, nem? Én nem vagyok nagy kémikus, de ezeket nem lehet sehogy megsemmisíteni, nem?
nem, bazira nem valószínű, hogy kiöntenék valahova. Legalábbis nekünk anno annyira szigorú számadást kellett vezetni a szervízekből (pl Ford Petrányi) elhozott löttyökről és utóéletükről, hogy ihaj:) És általában vagy lehet őket semlegesíteni, vagy pedig veszélyeshulladék-tározókba kerülnek, ami azért sokkal jobb, mintha visszainnánk az ivóvízzel..
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1293 Dátum: 2005.03.12 szombat, 22:45:00 »

nem, bazira nem valószínű, hogy kiöntenék valahova. Legalábbis nekünk anno annyira szigorú számadást kellett vezetni a szervízekből (pl Ford Petrányi) elhozott löttyökről és utóéletükről, hogy ihaj:) És általában vagy lehet őket semlegesíteni, vagy pedig veszélyeshulladék-tározókba kerülnek, ami azért sokkal jobb, mintha visszainnánk az ivóvízzel..
vikiviki,
 
ok. Smiley Onnan jött az egész gondolat, hogy a klímások a lefejtett R22 -es gázt leadják, és azt beszélik, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. A gyűjtőhely meg szépen kiengedi a levegőbe.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1294 Dátum: 2005.03.13 vasárnap, 16:09:00 »

vikiviki,
 
ok. Smiley Onnan jött az egész gondolat, hogy a klímások a lefejtett R22 -es gázt leadják, és azt beszélik, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. A gyűjtőhely meg szépen kiengedi a levegőbe.
a gáz egy kicsit más... Azokat nem olyan egyszerű hatástalanítani, de lehet, hogy itt is inkább a klímások nyugtatják meg a lelkiismeretüket, ha "szélnek eresztik" az R22-est..
 
Amúgy én is hallottam ilyen urban legendeket, hogy "nem érdemes szelektíven gyüjteni, mert úgyis összeborítják..." Ja, ez sok helyen igaz is, merthogy sokkal olcsóbb egyszerre elvinni a szemetet, és a válogatóműben szelektálni, mint fél autókkal járni meg a világ végét. Mi is rendszeresen borítottuk össze a vállalati ügyfelek fólia és papírszemetét, aztán mégis nagyon ritkán került fólia a papírgyárba, vagy papír a műanyaggyárba újrahasznosításra:)
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1295 Dátum: 2005.03.13 vasárnap, 16:29:00 »

a gáz egy kicsit más... Azokat nem olyan egyszerű hatástalanítani, de lehet, hogy itt is inkább a klímások nyugtatják meg a lelkiismeretüket, ha "szélnek eresztik" az R22-est..
 
Amúgy én is hallottam ilyen urban legendeket, hogy "nem érdemes szelektíven gyüjteni, mert úgyis összeborítják..." Ja, ez sok helyen igaz is, merthogy sokkal olcsóbb egyszerre elvinni a szemetet, és a válogatóműben szelektálni, mint fél autókkal járni meg a világ végét. Mi is rendszeresen borítottuk össze a vállalati ügyfelek fólia és papírszemetét, aztán mégis nagyon ritkán került fólia a papírgyárba, vagy papír a műanyaggyárba újrahasznosításra:)
vikiviki,
 
ok. Smiley
Nagyon off -ok vagyunk itt. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1296 Dátum: 2005.03.13 vasárnap, 22:45:00 »

ON! :-)
Bedobtam egy új termosztátot, mert a régi QH típusú elfelejtett zárni, és bekerült a helyére egy 92 fokos motorcraft.
+ levettem a gyertya hézagokat 1.1-re, minek következtében megdöbbentő javulást tapasztaltam!
Kicsit simábban jár, és padlógázas gyorsításkor halkabbnak tűnik.
Teszteltem Bp-Békéscsaba útvonalon, és az átlagfogyim 7.7L/100km!!!
Békéscsba-Bp. országúton taposgatva, pályán 150-190 között.8.7L.
(2 literes megpakolt kombi)
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1297 Dátum: 2005.03.13 vasárnap, 22:51:00 »

Mi és hogyan függ a gyertya hézagtól?
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #1298 Dátum: 2005.03.14 hétfő, 09:22:00 »

Mi és hogyan függ a gyertya hézagtól?
Fogalmam sincs, hogy miért jobb, de az lett.  
Egy próbát megér!
Ha nem jön be akkor visszaállítod, aztán ennyi.
(de nekem marad 1.1-en)
 
Ui: köszi Scratch, nem tudom, hogy miért duplázott.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1299 Dátum: 2005.03.15 kedd, 12:02:00 »

Üdv!
 
A futóművem az utóbbi időben, halkan kopog hátul. Megnézték szervízben, elvileg semmi nem szorul cserére szerintük. Van ötlet mi lehet a hiba? Nem nagyon van képem a hátsó futómű felépítéséről, de a rugók, lengéscsillapítók rendben vannak.Stabilizátorok nemrég lettek cserélve...
 
Bye
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.