Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:52:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804835 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10250 Dátum: 2009.03.31 kedd, 19:50:55 »

Azt mondta a szerelő cseréljek vezérmű szettet illetve vízpumpát.Kell ezeket tényleg cserélnem?
Kell! Ha nem akarsz egy esetleges szakadás miatt motorgenerált csináltatni.
És üdv a klubban, sok balesetmentes kilómétert!  integet2
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #10251 Dátum: 2009.03.31 kedd, 19:53:28 »

Kell! Ha nem akarsz egy esetleges szakadás miatt motorgenerált csináltatni.
És üdv a klubban, sok balesetmentes kilómétert!  integet2
Köszi.Remélem sokáig kitart mellettem az autó.Imádom:)
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10252 Dátum: 2009.03.31 kedd, 19:57:31 »

Köszi.Remélem sokáig kitart mellettem az autó.Imádom:)
Strapabíró gépek ezek, a küszöb meg a hátsó sárvédő ív hajlamos a rohadásra, ezen kívül nem sok gondja lehet  vigyor3
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #10253 Dátum: 2009.03.31 kedd, 19:57:58 »

Esetleg tud valaki egy szerelőt ajánlani Budapesten aki vágja a mondeó minden csínját binját?Jobban rábíznám az autót mint egy olyanra aki csak szerelgeti.Az email címemre elküldenétek ha tudtok ilyet?Előre is köszi.
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #10254 Dátum: 2009.03.31 kedd, 20:00:30 »

Strapabíró gépek ezek, a küszöb meg a hátsó sárvédő ív hajlamos a rohadásra, ezen kívül nem sok gondja lehet  vigyor3
Pont így van ahogy írod.De csak a baloldalamon rohad egy kicsit.De most a hévégén megcsináljuk.Máshol nincs rohadás.Szerintem garázsos volt.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10255 Dátum: 2009.03.31 kedd, 20:14:16 »

Sziasztok.Most vettem egy 96/12 gyártású Mondeót.Nagyon jó állapotban van kívül belül.Motorilag csendes megy mint a lökös.Úgy néz ki tényleg megkímélt.Viszont ma fedeztem fel egy olaj foltot a motortér alatt.Ránéztem és a nívó pálcát nem igazán érte olaj.Szerintetek hol engedheti el?Alá nem látni ,majd hétvégén cserélünk olajat és szürőt. Az autónak semmi hangja 130-nál is olyan mintha csak az alapjárat lenne.Fantasztikus vezetni és ráadásul tele van extrákkal.Szerintem megérte 399-ért.Azt mondta a szerelő cseréljek vezérmű szettet illetve vízpumpát.Kell ezeket tényleg cserélnem?
Egyszer szánj rá pénzt és sokáig nem kell vele foglalkoznod.Az olaj eresztésének esetleges helye az olajteknő tömítés v. a rosszul felrakott olajszűrő.remélhetőleg nem jártál úgy mint én,bár nálam nem volt ismeretlen a sok-sok hiba...első nekifutásra több mindent érdemes cserélni,találsz róla cikket.HA nem megírom privátban mert nagyon sokat volt róla szó...és akkor nem csalódsz az autóban.ÜDV KÖZÖTTÜNK!!!! wave
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #10256 Dátum: 2009.04.01 szerda, 12:55:33 »

Strapabíró gépek ezek, a küszöb meg a hátsó sárvédő ív hajlamos a rohadásra, ezen kívül nem sok gondja lehet  vigyor3

én gépem '94-es, hatodik éve full csillaggarázsos, egyetlen milliméter rozsdaárnyékfolt sincs rajta sehol az égegyadta világon  wave
Naplózva

MKI 2.0i
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10257 Dátum: 2009.04.01 szerda, 13:08:48 »

én gépem '94-es, hatodik éve full csillaggarázsos, egyetlen milliméter rozsdaárnyékfolt sincs rajta sehol az égegyadta világon  wave

Jó neked! Smiley
Az enyémen egy-egy helyen azért átütött a felületi rozsda. rinya

Kerékívek, és bal első ajtó díszcsík mögött.
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #10258 Dátum: 2009.04.01 szerda, 13:11:10 »

Jó neked! Smiley
Az enyémen egy-egy helyen azért átütött a felületi rozsda. rinya

Kerékívek, és bal első ajtó díszcsík mögött.

Lehet, hogy nálam is a festékréteg alatt tiszta nápolyi minden, csak még nem látszik  vigyor3, direkt feszegetni meg még nem akarom.
Naplózva

MKI 2.0i
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10259 Dátum: 2009.04.01 szerda, 13:25:59 »

Lehet, hogy nálam is a festékréteg alatt tiszta nápolyi minden, csak még nem látszik  vigyor3, direkt feszegetni meg még nem akarom.

Sokat számít, hogy hol pakolták össze!
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10260 Dátum: 2009.04.01 szerda, 15:25:41 »

Kicsit off, de talán tudtok segíteni. A fiesta hátsó zárjával van proglémám. Szerintem leginkább az 1-es mondeóéhoz hasonlít.
Szóval az a baja a hátsó ajtónál, hogy a 12 órához képest eddik kb 1-2 óránál nyitott. Most meg az van, hogy legalább 3-ig el lehet tekerni, és csak ott kezd el nyitni, de nagyon nehezen. Magával a zárral lehet probléma, vagy a mechanizmussal, ami a reteszt mozgatja? Hogy az lenne kimozdulva, és későn kezdi húzni. Szedjem szét, és meglátjuk? Néha olyan nehéz kinyitni, hogy ihaj.
Aztán hogy kell kiszedni: alulról kicsavarom a pár csavart, és kijön a zár teljesen? Szedte már szét ezt valaki?
Esetleg egy rajz jól jönne... 99-es fiesta 5 ajtós.
Figyi Angel!
Én az egészhez elég off vagyok,de nekem is volt hasonló problémám,és nekem mindössze a kulcs kopása okozta a gondot.nem lehet ott is ilyen természetű a gond?
Ha meg a többi ajtót jól nyitja,akkor maga a zárszerkezet lehet elkopva,esetleg be van rohadva.
Lehet tök hülyeség,de tőlem most ennyi telik.Hátha segít vmit...
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10261 Dátum: 2009.04.01 szerda, 15:30:25 »

Hogy oldottad meg ?? Nekem évek óta nem sikerül...Már cseréltem alapjárati motort, hőjeladót(felső) T-gumicsövet, lambda-szondát,szuszogó szelepet...Mégis mindig lefullad hidegen...De már megszoktam. Csak télen *** öt percet ülni a hideg kocsiban, mire biztonságosan el lehet vele indulni, hogy ne fulladjon le az első lámpánál...
De okos ötlete szerelőknek eddig nem volt...
hehe,akkor nekem is áruljátok el,mi okozza ezt,mert nekem is vagy 5 perc,mire járva marad a kocsi,és nem fullad le!
Mondjuk az enyém b-g,de mindkettővel ezt játsza!!
Ja,és megfigyeltem,hogy irtó büdös míg be nem melegszik,de valami rettenet!!!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10262 Dátum: 2009.04.01 szerda, 15:37:26 »

hehe,akkor nekem is áruljátok el,mi okozza ezt,mert nekem is vagy 5 perc,mire járva marad a kocsi,és nem fullad le!
Mondjuk az enyém b-g,de mindkettővel ezt játsza!!
Ja,és megfigyeltem,hogy irtó büdös míg be nem melegszik,de valami rettenet!!!
gyertya, gyertyakábel, trafó?
alapjáratod egyenletes?
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10263 Dátum: 2009.04.01 szerda, 15:54:08 »

gyertya, gyertyakábel, trafó?
alapjáratod egyenletes?
Alapjáratom úgy inog mint az eiffel torony a hurrikánban!
Viszont a kábelek be vannak mérve,jók.
A gyertyáimat megnézték,beállítgatták a hézagokat,már azok is jók.Trafót nem tom hogy kell megnézni,vagy miből lehet észrevenni h nem jó.
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10264 Dátum: 2009.04.01 szerda, 16:02:26 »

JOE!

Van plussz levegőztető szelep,csak az egész oszlop végén,nem a bordás hengerben...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10265 Dátum: 2009.04.01 szerda, 16:08:08 »

Alapjáratom úgy inog mint az eiffel torony a hurrikánban!
Viszont a kábelek be vannak mérve,jók.
A gyertyáimat megnézték,beállítgatták a hézagokat,már azok is jók.Trafót nem tom hogy kell megnézni,vagy miből lehet észrevenni h nem jó.
levegő és vákumrendszer tisztítás?
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10266 Dátum: 2009.04.01 szerda, 17:23:39 »

Alapjáratom úgy inog mint az eiffel torony a hurrikánban!
Viszont a kábelek be vannak mérve,jók.
A gyertyáimat megnézték,beállítgatták a hézagokat,már azok is jók.Trafót nem tom hogy kell megnézni,vagy miből lehet észrevenni h nem jó.

MAF
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10267 Dátum: 2009.04.01 szerda, 20:56:48 »

Alapjáratom úgy inog mint az eiffel torony a hurrikánban!
Viszont a kábelek be vannak mérve,jók.
A gyertyáimat megnézték,beállítgatták a hézagokat,már azok is jók.Trafót nem tom hogy kell megnézni,vagy miből lehet észrevenni h nem jó.

Gyertyát és a kábeleit nem lehet tutira bemérni. Gyertyát egyáltalán nem. De azok igazából nem alapjárati problémákat okoznak. Ott vmi más lesz. Itt csak tippelni tudunk. Sztem keresd fel Vik-et, illetve az indexes fórumokon nézz körül, hogy kiket ajánlanak gázszerelő ügyben, és próbálkozz arra. Én tudnék ajánlani embert, de az itt van felénk Esztergomban...
Gyálon van egy mester ember, aki szintén egy a klub tagok által elismert szaki! Ő közel van hozzád, és tényleg elmazsolázgat az autóval addig, amíg meg nem találja a megoldást. És ezt eddig mindig baráti, nem leszedős áron tette...
Gyáli mester: Gyál, Jókai u. 1.
06 30 9406868
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
attitak
Vendég
« Új hozzászólás #10268 Dátum: 2009.04.01 szerda, 21:50:04 »

Alapjáratom úgy inog mint az eiffel torony a hurrikánban!
Viszont a kábelek be vannak mérve,jók.
A gyertyáimat megnézték,beállítgatták a hézagokat,már azok is jók.Trafót nem tom hogy kell megnézni,vagy miből lehet észrevenni h nem jó.
Szevasz1  En azt ajanlom hogy nezd korbe hogy minden vakum cso helyen van-e? Biztos hogy falcs levegot kap.Nem kell egybol a Maf -ra gondolni.A pillango szelep hatanal minden a helyen van?
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.01 szerda, 21:54:10 írta Joe » Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10269 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 05:55:52 »

Szevasz1  En azt ajanlom hogy nezd korbe hogy minden vakum cso helyen van-e? Biztos hogy falcs levegot kap.Nem kell egybol a Maf -ra gondolni.A pillango szelep hatanal minden a helyen van?

Én csak a tisztítására gondoltam a MAF-nak!
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10270 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 08:27:54 »

Gyertyát és a kábeleit nem lehet tutira bemérni. Gyertyát egyáltalán nem. De azok igazából nem alapjárati problémákat okoznak. Ott vmi más lesz. Itt csak tippelni tudunk. Sztem keresd fel Vik-et, illetve az indexes fórumokon nézz körül, hogy kiket ajánlanak gázszerelő ügyben, és próbálkozz arra. Én tudnék ajánlani embert, de az itt van felénk Esztergomban...
Gyálon van egy mester ember, aki szintén egy a klub tagok által elismert szaki! Ő közel van hozzád, és tényleg elmazsolázgat az autóval addig, amíg meg nem találja a megoldást. És ezt eddig mindig baráti, nem leszedős áron tette...
Gyáli mester: Gyál, Jókai u. 1.
06 30 9406868
Naon köszönöm!
Itt Monorierdőn is van egy pali aki nagyon keni-vágja,csak az a baj,hogy neki nincsenek műszerei...
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10271 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 08:30:44 »

Szevasz1  En azt ajanlom hogy nezd korbe hogy minden vakum cso helyen van-e? Biztos hogy falcs levegot kap.Nem kell egybol a Maf -ra gondolni.A pillango szelep hatanal minden a helyen van?
Nos hehe,jó hogy eszembe juttatod!
Szóval vákumcső..
Igen,most mind a helyén van,de gázzal mindig leköpködi az egyiket.
Olyankor persze szívja,rángat,megállok,visszakínzom...Jó,mert pont olyan pici kezem van,hogy befér oda..
De benzinnél nem dobálja le...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10272 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 08:47:34 »

Igen,most mind a helyén van,de gázzal mindig leköpködi az egyiket.

De benzinnél nem dobálja le...
elképzelhető, hogy azért dobja le, mert el van tömődve valahol
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #10273 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 09:12:15 »

Sziasztok!

Több fórumon is érdeklődtem már, de érdemben nem tudott senki segíteni. Az a bajom, hogy összkerekes a verdám és nem találok szerelési útmutatót sehol. A szervóolajat köpködi mégpedig az első lehajtásnál azaz a váltó utáni differenciálműnél. Please Help!
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #10274 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 11:52:40 »

Sziasztok!

Több fórumon is érdeklődtem már, de érdemben nem tudott senki segíteni. Az a bajom, hogy összkerekes a verdám és nem találok szerelési útmutatót sehol. A szervóolajat köpködi mégpedig az első lehajtásnál azaz a váltó utáni differenciálműnél. Please Help!

Sajna messze vagy ,de ha rászánod a szomszédomban van egy profi szerelő ,aki nem mellesleg ért az öszkerekes autókhoz is.
Naplózva
Atta
Vendég
« Új hozzászólás #10275 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 20:27:07 »

A Szakik figyelmébe!!!!!!!!
Az lenne a kérdésem,hogy az 1es mondeonál lehet-e helyettesíteni a "hangtompító dobozt",és azt az egész szakaszt a 2es mondeo hosszú harmónika gumicsövével?Huh??
A táv,és a vastagság pont ugyanakkora,csak kérdés,mit csinál azzal.Tehát cakkumpúder eltüntetném ott azt a részt.Nem lenne gyenge,vagy az a tér nem hiányozna neki onnan?Valami miatt csak odarakták.... nemtudom
Mert olvastam vmi fémcsövet,de nem lenne elég egy ilyen gumicső?Huh?Huh?Huh? conf
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #10276 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 20:39:58 »

A Szakik figyelmébe!!!!!!!!
Az lenne a kérdésem,hogy az 1es mondeonál lehet-e helyettesíteni a "hangtompító dobozt",és azt az egész szakaszt a 2es mondeo hosszú harmónika gumicsövével?Huh??
A táv,és a vastagság pont ugyanakkora,csak kérdés,mit csinál azzal.Tehát cakkumpúder eltüntetném ott azt a részt.Nem lenne gyenge,vagy az a tér nem hiányozna neki onnan?Valami miatt csak odarakták.... nemtudom
Mert olvastam vmi fémcsövet,de nem lenne elég egy ilyen gumicső?Huh?Huh?Huh? conf
Véleményem szerint nem hiányzik az onnan, ha nagyon kéne oda, nem hagyta volna el a Ford sem a későbbi modelleken.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10277 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 20:42:26 »

A Szakik figyelmébe!!!!!!!!
Az lenne a kérdésem,hogy az 1es mondeonál lehet-e helyettesíteni a "hangtompító dobozt",és azt az egész szakaszt a 2es mondeo hosszú harmónika gumicsövével?Huh??
A táv,és a vastagság pont ugyanakkora,csak kérdés,mit csinál azzal.Tehát cakkumpúder eltüntetném ott azt a részt.Nem lenne gyenge,vagy az a tér nem hiányozna neki onnan?Valami miatt csak odarakták.... nemtudom
Mert olvastam vmi fémcsövet,de nem lenne elég egy ilyen gumicsőHuh?Huh?Huh?? conf
mindkét megoldás jó, az mk2 harmonika és a fémcső is
szerintem sem hiányzik onnan, de ha gondolod, akkor kaphatsz egy jót helyette, én meg úgyis átalakítom a sajátot
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10278 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 21:03:42 »

A Szakik figyelmébe!!!!!!!!
Az lenne a kérdésem,hogy az 1es mondeonál lehet-e helyettesíteni a "hangtompító dobozt",és azt az egész szakaszt a 2es mondeo hosszú harmónika gumicsövével?Huh??
A táv,és a vastagság pont ugyanakkora,csak kérdés,mit csinál azzal.Tehát cakkumpúder eltüntetném ott azt a részt.Nem lenne gyenge,vagy az a tér nem hiányozna neki onnan?Valami miatt csak odarakták.... nemtudom
Mert olvastam vmi fémcsövet,de nem lenne elég egy ilyen gumicső?Huh?Huh?Huh? conf
Miért ne lehetne?A késői egyeseket is azzal adták ki.Az enyémnél is már az volt,rezonátornak se híre,se hamva nem volt.Egyvalamire figyelj oda,a hőmérséklet jeladó másmilyen!A régi nem jó hozzá,mert az be van csavarozva,ebbe viszont csak bele van dugva.Azt a gyári csatlakozóval együtt szerezd be és két-két csatlakozó felrakásával a vezetékekre össze tudod kötni őket.A focusnak is jó a csöve hozzá,arra is szoktak cserélni.
Nézd meg ezt,ez is megoldás,nálam télen megy így az autó:
http://kepfeltoltes.hu/090402/fele-fele_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.02 csütörtök, 21:07:16 írta misi107 » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10279 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 21:25:24 »

A Szakik figyelmébe!!!!!!!!
Az lenne a kérdésem,hogy az 1es mondeonál lehet-e helyettesíteni a "hangtompító dobozt",és azt az egész szakaszt a 2es mondeo hosszú harmónika gumicsövével?Huh??
A táv,és a vastagság pont ugyanakkora,csak kérdés,mit csinál azzal.Tehát cakkumpúder eltüntetném ott azt a részt.Nem lenne gyenge,vagy az a tér nem hiányozna neki onnan?Valami miatt csak odarakták.... nemtudom
Mert olvastam vmi fémcsövet,de nem lenne elég egy ilyen gumicső?Huh?Huh?Huh? conf

Gondolom Te inkább a rezonátorra gondolsz, ami előre nyúlik a hűtő fölé... Azt nyugodtan helyettesítheted azzal, sőt! Abban csak megfordul a levegő, és arra szolgálna, hogy ha hirtelen odalépsz, akkor abból a "tárolóból" szívja a levegőt. Viszont van egy jó kis apró tuning módszer, amit majd holnap megmutatok az érdeklődőknek, és akkor már arra sem lesz szükség... nyes Amúgy sem...
A hangtompító doboz a fojtószelep tetején van. Azt Te még nem válthatod ki, csak ha meg van a megoldás a rajta lévő szelep elhelyezésére máshol!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10280 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 21:26:41 »

Egyvalamire figyelj oda,a hőmérséklet jeladó másmilyen!A régi nem jó hozzá,mert az be van csavarozva,ebbe viszont csak bele van dugva.

Régi csati levág, kis saru rá a két drót végére, és mehet a helyére! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
szepesim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #10281 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 22:02:38 »

Sziasztok!

Arra tud valaki válaszolni, hogy az a kábelköteg ami az injektorokhoz megy ugyanolyan a mint az MK2-é. Sajnos nálam kezd nagyon repedezni a szigetelés. 2.0 benzines a delikvens, nem tudom mennyire számít mekkora a motor, bár gondolom talán ebben nincs eltérés.
Naplózva

MK l Mondeo 2.0 kombi
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10282 Dátum: 2009.04.02 csütörtök, 23:00:44 »

Sziasztok!

Arra tud valaki válaszolni, hogy az a kábelköteg ami az injektorokhoz megy ugyanolyan a mint az MK2-é. Sajnos nálam kezd nagyon repedezni a szigetelés. 2.0 benzines a delikvens, nem tudom mennyire számít mekkora a motor, bár gondolom talán ebben nincs eltérés.

Szerintem a kettes szekcióban kérj meg valakit,hogy fényképezze le külön,de ha kell akkor Suba kollegával megnézzük,hogy az övé milyen,neki kettes van.A méret nem számít,csak ne v6 legyen....meg dizli...Két csavar tartja, és le kell húzni a csatikat+a nagyot is szét kell húzni.Ha pedig van másik,akkor egyszerűen próbáljátok ki.Max. nem fog történni semmi és akkor tuti nem jó.Esetleg ha ott leszel a nagytalin,valakivel beszéld meg,hogy kipróbálhasd.Az egész csere tíz perc.
Naplózva
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #10283 Dátum: 2009.04.03 péntek, 09:42:26 »

hehe,akkor nekem is áruljátok el,mi okozza ezt,mert nekem is vagy 5 perc,mire járva marad a kocsi,és nem fullad le!
Mondjuk az enyém b-g,de mindkettővel ezt játsza!!
Ja,és megfigyeltem,hogy irtó büdös míg be nem melegszik,de valami rettenet!!!
Hali,nekem is ez a gondom pár éve :-(( Én is cseréltem majdnem mindent, de nem javul...
Kérdeésem a Hozzáértőkhöz: '96-os Mk1-ben (1.6 benzin) hol van a motorvezérlő elektronika elhelyezve?? Fotón láttam, egy lapos kis fém doboz spéci soklábú csatival. Lehet, hogy az hibás? Vaterán hirdetnek olyant 8k-ért. A cserénél mire kell figyelni? köszi
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10284 Dátum: 2009.04.03 péntek, 09:46:46 »

Hali,nekem is ez a gondom pár éve :-(( Én is cseréltem majdnem mindent, de nem javul...
Kérdeésem a Hozzáértőkhöz: '96-os Mk1-ben (1.6 benzin) hol van a motorvezérlő elektronika elhelyezve?? Fotón láttam, egy lapos kis fém doboz spéci soklábú csatival. Lehet, hogy az hibás? Vaterán hirdetnek olyant 8k-ért. A cserénél mire kell figyelni? köszi
kesztyűtartó mögött
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10285 Dátum: 2009.04.03 péntek, 10:11:05 »

Miért ne lehetne?A késői egyeseket is azzal adták ki.Az enyémnél is már az volt,rezonátornak se híre,se hamva nem volt.Egyvalamire figyelj oda,a hőmérséklet jeladó másmilyen!A régi nem jó hozzá,mert az be van csavarozva,ebbe viszont csak bele van dugva.Azt a gyári csatlakozóval együtt szerezd be és két-két csatlakozó felrakásával a vezetékekre össze tudod kötni őket.A focusnak is jó a csöve hozzá,arra is szoktak cserélni.
Nézd meg ezt,ez is megoldás,nálam télen megy így az autó:
http://kepfeltoltes.hu/090402/fele-fele_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az elosztó melett az micsoda? Mint ha egy kis szűrő lenne.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10286 Dátum: 2009.04.03 péntek, 11:14:47 »

Az elosztó melett az micsoda? Mint ha egy kis szűrő lenne.

Kartergáz kivezetés. Neked most a légszűrőház oldalába megy, és egy kis szivacs fogja fel a dzsuvát...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10287 Dátum: 2009.04.03 péntek, 11:16:03 »

Hali,nekem is ez a gondom pár éve :-(( Én is cseréltem majdnem mindent, de nem javul...
Kérdeésem a Hozzáértőkhöz: '96-os Mk1-ben (1.6 benzin) hol van a motorvezérlő elektronika elhelyezve?? Fotón láttam, egy lapos kis fém doboz spéci soklábú csatival. Lehet, hogy az hibás? Vaterán hirdetnek olyant 8k-ért. A cserénél mire kell figyelni? köszi

Hogy szám szerint ugyan olyan legyen, mint a Tiéd. De ne így próbálkozz! Inkább vidd el egy autó villamosságishoz, és ő méregessen...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10288 Dátum: 2009.04.03 péntek, 11:30:13 »

Kartergáz kivezetés. Neked most a légszűrőház oldalába megy, és egy kis szivacs fogja fel a dzsuvát...

És miért nem hagytad te is a légszűrőházban? Dizájn, vagy jobb hatásfok?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10289 Dátum: 2009.04.03 péntek, 11:31:28 »

És miért nem hagytad te is a légszűrőházban? Dizájn, vagy jobb hatásfok?
ez Misi107 autója és azért van úgy, mert egyébként direktszűrőt használ
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10290 Dátum: 2009.04.03 péntek, 14:18:14 »

És miért nem hagytad te is a légszűrőházban? Dizájn, vagy jobb hatásfok?

Mert kijött a ház is onnan! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10291 Dátum: 2009.04.03 péntek, 21:01:18 »

És miért nem hagytad te is a légszűrőházban? Dizájn, vagy jobb hatásfok?
Sok képen láttam,hogy fúrtak egy lukat valamelyik csőbe v. idomba,aztán belevezették a kartercsövet és körbetaknyolták tömítőpasztával.Na,ez meg az egyszerűbb...Maga a pici szűrő meg ugyanolyan mint a nagy,csak kisebb és kevesebb kínlódással jár.A karterszűrő ára 1500-2000 ft. között van és ugyanúgy mosható.
Ma beraktam egy új 2.0-ás folytószelepet,az előzőt 3e ft ellenében eladom,ha van rá érdeklődő...van még eladó motorvezérlő 93-94 1.8b,egy rakat relé,biztosíték,légzsákindító,jobbelső lengőcsapágy-abs-s,jobb-bal hátsó szintén abs-s dobfékkel meg egy csomó minden...takarítottam a garázst délután....
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10292 Dátum: 2009.04.03 péntek, 21:04:52 »

Hali,nekem is ez a gondom pár éve :-(( Én is cseréltem majdnem mindent, de nem javul...
Kérdeésem a Hozzáértőkhöz: '96-os Mk1-ben (1.6 benzin) hol van a motorvezérlő elektronika elhelyezve?? Fotón láttam, egy lapos kis fém doboz spéci soklábú csatival. Lehet, hogy az hibás? Vaterán hirdetnek olyant 8k-ért. A cserénél mire kell figyelni? köszi
NE csak a számot nézdd!Nekem a 93-as vezérléssel nem megy a motor...pedig szám szerint ugyanaz....mindenféleképp próbáld ki.Mielőtt kitéped a kesztyűtartóból,a motortérben a csatlakozón levő csavart tekerd ki....
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10293 Dátum: 2009.04.03 péntek, 22:23:05 »

A törött kipufogóleömlő miatt nem kellene nagy hangnak lenni? A kollegám off fábia néha kerregett elég hangosan míg el volt törve. Igaz neki lenn nekem pedig fent törött el.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10294 Dátum: 2009.04.03 péntek, 22:34:11 »

A törött kipufogóleömlő miatt nem kellene nagy hangnak lenni? A kollegám off fábia néha kerregett elég hangosan míg el volt törve. Igaz neki lenn nekem pedig fent törött el.
attól függ, mennyire van eltörve
mondjuk szerintem inkább csak kifúj
Naplózva
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #10295 Dátum: 2009.04.03 péntek, 23:46:49 »

NE csak a számot nézdd!Nekem a 93-as vezérléssel nem megy a motor...pedig szám szerint ugyanaz....mindenféleképp próbáld ki.Mielőtt kitéped a kesztyűtartóból,a motortérben a csatlakozón levő csavart tekerd ki....
OKÉ,oké,köszi hehe
Nagy nehezen megtaláltam...de ez NEM az amit Vaterán motorvezérlő elektronikaként árulnak 8 k-ért...Az mintha kisebb lenne...Lehet, h az a fedélzeti komputer??? Mert az enyémen olyan nincs :S
Vagy keverem a szervita rendet a rendszervitával???  Hol lehet ennek utánanézni?
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #10296 Dátum: 2009.04.04 szombat, 09:24:26 »

attól függ, mennyire van eltörve
mondjuk szerintem inkább csak kifúj

A tetején középen eléggé szét van nyílva.
Naplózva
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10297 Dátum: 2009.04.04 szombat, 11:23:42 »

Sziasztok!

MK I.-es 1995-ös kombimon felemás a két első reflektor. A bal oldali gyári komplett vésett üveges, a jobb oldali eredetileg prizmás, de a prizmát sárgulása miatt kidobtam és vésett üveget tettem rá. Azóta sem rudom megszokni, hogy megváltozott a világítás "rajzolata", ráadásul, ezen a foncsor is kicsit mattabb, gondolom ezért halványabban is világít, gondolom ennek nem a két típusu égő közti különbség az oka. Multkor egy elügyetlenkedett égőcsere miatt a vésett üveges refiben beesett az égő a foncsor és a reflektor háza közé, emiatt végűl teljesen szét kellett kapnom azt és láttam, hogy a tükör rész úgy van "csak" bele pattintva. Kérdésem, a prizmásba is csak pattintva van? Esetleg a prizmásba bepattintható a vésettüveges refi tükre is? Lehet ezt külön is kapni? Ha Valakinek lenne egy eladó vésettüveges refije csak jobb oldalra (pl. amelyiken a vésett üveg már sérült -mert az nekem is van), lehet vevő lennék rá. Tudom eredetileg a két reflektor tartórész egyben van... Szóval ennyi. Smiley .

Más: továbbra is megköszönném, ha mk1 1995-ös 2000-es Zetec -hez hidraulikus kuplunghoz egy igazán átlátható rajzot-manualt találnék.

Meg ha megtudnátok mondani, miért kattog a kuplungom -arányosan a benyomással- (nem szinkrongyűrű, váltó, stb) ha benyomom a kocsi álló helyzetében (járó motornál Smiley  )a kupl.pedált. Lehet menetközben is tán kattog kuplungolásnál, de az nem tűnt fel, mert nem olyan hangos. Ha nem nyomom a kupl. pedált semmi  zaj.
Feri
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 szombat, 11:32:26 írta belphegor » Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10298 Dátum: 2009.04.05 vasárnap, 09:12:41 »

Sziasztok!

MK I.-es 1995-ös kombimon felemás a két első reflektor. A bal oldali gyári komplett vésett üveges, a jobb oldali eredetileg prizmás, de a prizmát sárgulása miatt kidobtam és vésett üveget tettem rá. Azóta sem rudom megszokni, hogy megváltozott a világítás "rajzolata", ráadásul, ezen a foncsor is kicsit mattabb, gondolom ezért halványabban is világít, gondolom ennek nem a két típusu égő közti különbség az oka. Multkor egy elügyetlenkedett égőcsere miatt a vésett üveges refiben beesett az égő a foncsor és a reflektor háza közé, emiatt végűl teljesen szét kellett kapnom azt és láttam, hogy a tükör rész úgy van "csak" bele pattintva. Kérdésem, a prizmásba is csak pattintva van? Esetleg a prizmásba bepattintható a vésettüveges refi tükre is? Lehet ezt külön is kapni? Ha Valakinek lenne egy eladó vésettüveges refije csak jobb oldalra (pl. amelyiken a vésett üveg már sérült -mert az nekem is van), lehet vevő lennék rá. Tudom eredetileg a két reflektor tartórész egyben van... Szóval ennyi. Smiley .

Más: továbbra is megköszönném, ha mk1 1995-ös 2000-es Zetec -hez hidraulikus kuplunghoz egy igazán átlátható rajzot-manualt találnék.

Meg ha megtudnátok mondani, miért kattog a kuplungom -arányosan a benyomással- (nem szinkrongyűrű, váltó, stb) ha benyomom a kocsi álló helyzetében (járó motornál Smiley  )a kupl.pedált. Lehet menetközben is tán kattog kuplungolásnál, de az nem tűnt fel, mert nem olyan hangos. Ha nem nyomom a kupl. pedált semmi  zaj.
Feri
Szia!Ezt a fényszórós dolgot nemigazán tudtam kiértékelni...én most bontottam szét egy komplett fényszórót,van benne minden,de ahogy leírtad,a Tiéd akár egy másik autómárka lámpája is lehetne... szomoru1
A kuplungodnál valószínűleg v. a tárcsa v. a szerkezet a hibás.Szerelési könyvben erre a kettőre írják a hibát.Szaki nem mondott rá semmit?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10299 Dátum: 2009.04.05 vasárnap, 09:15:00 »

Szia!Ezt a fényszórós dolgot nemigazán tudtam kiértékelni...én most bontottam szét egy komplett fényszórót,van benne minden,de ahogy leírtad,a Tiéd akár egy másik autómárka lámpája is lehetne... szomoru1
erre kérdésre én már kerestem a választ, de eddig nem tudott senki választ adni, hogy a gyárilag vésett üveges lámpának másmilyen-e a foncsora
Naplózva
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.