Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:02:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804936 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #11050 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 20:16:43 »

Több oka is lehet ennek.
Üdv.    wave

Bakker. A genya katalizátor a lelkemből szóló hibaforrás lehet! Nem szívlelem, mióta betették szegénykét!
Pontosan a katalizátorcserét követő percektől szól bénán az autó. Az biztos, hogy "fejjel lefelé" van berakva, vagyis a hővédős része van felül, miközben úgy tudom, annak kellene alulra néznie, nehogy pl fölgyújtsam pisiszünetben a Hortobágyot.  angel
A kettő, de nem elhanyagolható érv a vmelyik dob ellen, hogy egy kipufogós szaki tippelte, meg hogy 16. éves  worship a gép a gyári kipuff cuccokkal  worship (mínusz katalizátor, ami alig bírt 15 évet  worship)
Naplózva

MKI 2.0i
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11051 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 20:24:06 »

Bakker. A genya katalizátor a lelkemből szóló hibaforrás lehet! Nem szívlelem, mióta betették szegénykét!
Pontosan a katalizátorcserét követő percektől szól bénán az autó. Az biztos, hogy "fejjel lefelé" van berakva, vagyis a hővédős része van felül, miközben úgy tudom, annak kellene alulra néznie, nehogy pl fölgyújtsam pisiszünetben a Hortobágyot.  angel
A kettő, de nem elhanyagolható érv a vmelyik dob ellen, hogy egy kipufogós szaki tippelte, meg hogy 16. éves  worship a gép a gyári kipuff cuccokkal  worship (mínusz katalizátor, ami alig bírt 15 évet  worship)
A hővédővel felfelé van...(a gyári is....)....nekem is bosal van,de ilyet én nem tapasztaltam.Sőt,épp ellenkezőleg nálam jobb lett minden.A jellemző kifújás a középső és hátsó dobnál is a tetején van.Ehhez állj aknára v. emeld fel és sajátkézzel tapogasd ki.Ez a biztos.Persze azért v. hidegen v. legalább várj tíz percet...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11052 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 20:27:44 »

A hővédővel felfelé van...(a gyári is....)....nekem is bosal van,de ilyet én nem tapasztaltam.Sőt,épp ellenkezőleg nálam jobb lett minden.A jellemző kifújás a középső és hátsó dobnál is a tetején van.Ehhez állj aknára v. emeld fel és sajátkézzel tapogasd ki.Ez a biztos.Persze azért v. hidegen v. legalább várj tíz percet...
hirtelen tudok kettőt is, amelyik alul lukadt ki, illetve hátul az egyik könyöknél
Naplózva
trombonist
Vendég
« Új hozzászólás #11053 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 21:16:35 »

NNNaaaaaaa kezdjük!
Szia!

Tippjeim:
- Kipufogósor-tömítés is rendben? 100%-osan?
- Banális dolog, de egy kollégám OFF autóján ez volt. A hibátlan gyári kipufogórendszeren a leghátsó dob utáni arasznyi cső korrodált és leszakadt. De csak az a kis arasznyi vég. Önmagában ettől irdatlan hangja lett a kocsinak. Raktak rá egy új véget, újból csendes lett...
- Szerintem is lehet, hogy valamelyik gyári dob kezd szétesni.

A katalizátoron a hővédőnek - tudomásom szerint - az utasteret kell védenie a katalizátor melegétől. Szóval "jó helyen van a kocsi, Laller..."  nyes - jó helyen van az a hővédő. Száraz fűbe, száraz falevelek közé állni amúgy sem tanácsos katalizátoros autóval, pláne ha előtte meghajtották.

Üdv!
trombonist
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11054 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 21:45:24 »

hirtelen tudok kettőt is, amelyik alul lukadt ki, illetve hátul az egyik könyöknél
igaz,bár számít az is,hogy kombi v. nem?nekem mind a két autón a középső és a hátsó dob is felül lyukadt ki.ezen a piroson ráadásul kettő is hátul(egyszer az eredeti,aztán a másikból kibontott...) nekem a katalizátor és a középső dob közötti rész a kritikus.jelenleg három tömítés is van közte,de egy kicsit még mindig kifúj...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11055 Dátum: 2009.08.31 hétfő, 21:52:11 »

igaz,bár számít az is,hogy kombi v. nem?nekem mind a két autón a középső és a hátsó dob is felül lyukadt ki.ezen a piroson ráadásul kettő is hátul(egyszer az eredeti,aztán a másikból kibontott...) nekem a katalizátor és a középső dob közötti rész a kritikus.jelenleg három tömítés is van közte,de egy kicsit még mindig kifúj...
nem az enyémen volt, hanem 5 ajtóson
én megoldottam könnyedén, kapuállóban leszakítottam  falbav vigyor3
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #11056 Dátum: 2009.09.01 kedd, 00:43:16 »

Na,ez aztán sok mindentől lehet.Sajnos leginkább akkor derül ki,mi az,ha már mindent kicseréltettél.Toronycsapágy,kormánymű,féltengely csukló stb... de akár egy berohadt csatlakozás is lehet,amiben összegyűlt a trutyi.

Hááát nem vidítottál fel rinya
Remélem a trutyis változat (tegnap földutaztunk frissen eső után...)
Kérdés hogy ha így járok vele okozok-e több kárt az autóban?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11057 Dátum: 2009.09.01 kedd, 06:59:04 »

Hááát nem vidítottál fel rinya
Remélem a trutyis változat (tegnap földutaztunk frissen eső után...)
Kérdés hogy ha így járok vele okozok-e több kárt az autóban?
HA állóhelyzetben van,ami nagyon gyanús,az a lengőkar gömbcsukló v. a kormány gömbcsukló,főleg az előbbi.Mindkettőt gumi védi,ha szétszakad,akkor bejut a por és szépen szétkoptatja.Sajnos csak akkor látod igazán,ha le van szedve az egész.Nem nagy összeg a cseréje,inkább akkor zűrös,ha szegecselve van a lengőkarhoz-a régiek csavarosak...két lehetőség van,ha cseréled.Veszel egy olyan bontott lengőkart,ami még csavaros volt v. kifúrják a szegecseket.DE ERRE CSAK OLYAT BÍZZ MEG AKI PROFI!Mert ha elrontja akkor elmászik a futómű.Mindenesetre ezekre gondolok amik mozognak és egy ilyen akció után vacakolhatnak...(féltengely csukló,kormánygömbfej,l.gömbfej,toronycsapágy)
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #11058 Dátum: 2009.09.01 kedd, 09:02:43 »

HA állóhelyzetben van,ami nagyon gyanús,az a lengőkar gömbcsukló v. a kormány gömbcsukló,főleg az előbbi.Mindkettőt gumi védi,ha szétszakad,akkor bejut a por és szépen szétkoptatja.Sajnos csak akkor látod igazán,ha le van szedve az egész.Nem nagy összeg a cseréje,inkább akkor zűrös,ha szegecselve van a lengőkarhoz-a régiek csavarosak...két lehetőség van,ha cseréled.Veszel egy olyan bontott lengőkart,ami még csavaros volt v. kifúrják a szegecseket.DE ERRE CSAK OLYAT BÍZZ MEG AKI PROFI!Mert ha elrontja akkor elmászik a futómű.Mindenesetre ezekre gondolok amik mozognak és egy ilyen akció után vacakolhatnak...(féltengely csukló,kormánygömbfej,l.gömbfej,toronycsapágy)

Pár hete állítottak a futóművön, azóta belekerült kb. 2000 km. Lehet hogy akkor szúrtak el valamit?
Ha aknán alámegyek és valaki tekergetei a kormányt, lehetséges hogy kiszúrom honnan jön a hang?
Naplózva
viktorwrz
Vendég
« Új hozzászólás #11059 Dátum: 2009.09.01 kedd, 10:56:43 »

Nekem igy láttatlanba toronycsapágy-halálnak tűnik. Asszem 2ezer Ft körül van darabja....
Naplózva
Albertini
Vendég
« Új hozzászólás #11060 Dátum: 2009.09.01 kedd, 11:44:25 »

Sziasztok!
Egy olyan gonddal zavarlak Titeket, h mitől lehet az , h a hátsó világításom elszállt reggelre a műszerfal világítással együtt?!Az első világítás OK.
Biztik , relék rendben.
Köd -tolató lámpa/izzók/ megy, index szintén!
Létezik az , h valahol szétcsúszott a kábel?
96-os 1,8as 16v-s 5 ajtósról van szó.
Előre is nagyon szépen köszönöm a tipptket!

Albertini - Tata
Ja, ha nem ide illik a kérdésem akkor sorry! Smiley
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11061 Dátum: 2009.09.01 kedd, 12:04:13 »

Pár hete állítottak a futóművön, azóta belekerült kb. 2000 km. Lehet hogy akkor szúrtak el valamit?
Ha aknán alámegyek és valaki tekergetei a kormányt, lehetséges hogy kiszúrom honnan jön a hang?
Egy próbát megér.De a tornyot a motortérben hallgassátok meg.Futóműállításnál sok mindent nem tudnak elszúrni,ha elindulsz egyből kiderül,hogy jó lett-e vagy nem.Ott a kerékdőlést és összetartást állítják+a kormányművet,ha kell.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.01 kedd, 12:06:27 írta misi107 » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11062 Dátum: 2009.09.01 kedd, 12:07:19 »

Sziasztok!
Egy olyan gonddal zavarlak Titeket, h mitől lehet az , h a hátsó világításom elszállt reggelre a műszerfal világítással együtt?!Az első világítás OK.
Biztik , relék rendben.
Köd -tolató lámpa/izzók/ megy, index szintén!
Létezik az , h valahol szétcsúszott a kábel?
96-os 1,8as 16v-s 5 ajtósról van szó.
Előre is nagyon szépen köszönöm a tipptket!

Albertini - Tata
Kapcsoló?Elég egy helyre beírni...
Naplózva
kdani
Vendég
« Új hozzászólás #11063 Dátum: 2009.09.01 kedd, 12:14:50 »

Egy próbát megér.De a tornyot a motortérben hallgassátok meg.Futóműállításnál sok mindent nem tudnak elszúrni,ha elindulsz egyből kiderül,hogy jó lett-e vagy nem.Ott a kerékdőlést és összetartást állítják+a kormányművet,ha kell.

Akkor ha legközelebb olyan helyen járok kipróbálom. (Lehet hogy csak holnapután...)
Köszi a segítséget worship
Naplózva
Hanzsi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


hanzsigyuri@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #11064 Dátum: 2009.09.01 kedd, 12:58:01 »

Sziasztok!

Látom újul a fórum Wink

Az lenne a kérdésem, hogy álló helyzetben kormánytekergtés
közben dübbenés hallatszik az első keréktől.  Mintha érezni is
lehetne a kormányon hogy pattan valami.
Eddig nem csinálta, tegnap kezdte.
Nem tudjátok hogy mi lehet? szomoru1

Hali!

Nekem pontosan ugyan ez a jelenség volt. Egy az egyben.
Olvastam talán még a régi fórumon, hogy egy márkatársnál ez akkor szűnt meg, amikor a lengőkar csavart meghúzta.
Ő akkor azt írta, hogy kb 10 fokot tudott utána húzni és jó lett.

Nálam akkor szűnt meg, amikor a szilenteket kicseréltettem és egyúttal új lengőkar csavarokat tetettem be.

Rendbe jött, azóta jó.

Üdv: Hanzsi
Naplózva

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

'94 MK I sedan, 1.8 TD - 13 éve velem
'05 MK3 turnier, 2.0 - '17 febr. 17 óta
meg néhány Sierra, többnyire darabokban
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11065 Dátum: 2009.09.01 kedd, 14:23:08 »

Sziasztok!
Egy olyan gonddal zavarlak Titeket, h mitől lehet az , h a hátsó világításom elszállt reggelre a műszerfal világítással együtt?!Az első világítás OK.
Biztik , relék rendben.
Köd -tolató lámpa/izzók/ megy, index szintén!
Létezik az , h valahol szétcsúszott a kábel?
96-os 1,8as 16v-s 5 ajtósról van szó.
Előre is nagyon szépen köszönöm a tipptket!

Albertini - Tata
Ja, ha nem ide illik a kérdésem akkor sorry! Smiley

Kiment az egyik biztosítékod. Ezek egy biztin vannak. Keresd meg, cseréld ki.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Albertini
Vendég
« Új hozzászólás #11066 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:27:00 »

Köszönöm, bár végig mértem őket , de akkor újra megteszem.
És még egyszer köszi! worship
Kiment az egyik biztosítékod. Ezek egy biztin vannak. Keresd meg, cseréld ki.
Naplózva
Albertini
Vendég
« Új hozzászólás #11067 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:45:37 »

Háát.. sajna az összes létező bizti végigmérése után sincs változás.Sad
Ami érdekes , h a műszerfal világítás biztije is jó pedig az sem működik.
Lehet h holnap mégis megbontom a kapcsolót.
Valaki még vmi ötlet, tapasztalat?
Naplózva
Albertini
Vendég
« Új hozzászólás #11068 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:53:25 »

Szia Misi!
Azt mondod , h a kapcsolónál elválik az első - hátsó és műszerfalvilágítás?
Végül is logikus lehet mert minden jó előtte.....
Na meg nem jelez gyújtáson a rajtahagyott / most csak első / világítás sem.
Ami majdnem biztos , h onnan kap jelet.
Na holnap reggel megbontom azt a konzolt is! Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11069 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:23:59 »

Háát.. sajna az összes létező bizti végigmérése után sincs változás.Sad
Ami érdekes , h a műszerfal világítás biztije is jó pedig az sem működik.
Lehet h holnap mégis megbontom a kapcsolót.
Valaki még vmi ötlet, tapasztalat?

Egy biztosítékon van a hátsó világítás a műszerfallal. Mindkét bizitáblát nézted? És cserélted is azt a biztit?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #11070 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:26:08 »

Nem tudjátok miért NEM lehet új hozzászólást küldeni a "kérdések" " adok-veszek" és gondolom több témában. Sőt a mondeo1-et sem találtam a listában. Ez a régebbi hozzászólástol tudtam csak írni.
Na a másik, hogy az alapjárati motort nehéz leszedni a leömlőről? Mivel lehet és hogyan tisztítani?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11071 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:29:54 »

Nem tudjátok miért NEM lehet új hozzászólást küldeni a "kérdések" " adok-veszek" és gondolom több témában. Sőt a mondeo1-et sem találtam a listában. Ez a régebbi hozzászólástol tudtam csak írni.
Na a másik, hogy az alapjárati motort nehéz leszedni a leömlőről? Mivel lehet és hogyan tisztítani?
mint látható, a fórum átalakítás alatt van
ezért nem lehet mindenhol hozzászólni
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11072 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:34:14 »

Nem tudjátok miért NEM lehet új hozzászólást küldeni a "kérdések" " adok-veszek" és gondolom több témában. Sőt a mondeo1-et sem találtam a listában. Ez a régebbi hozzászólástol tudtam csak írni.
Na a másik, hogy az alapjárati motort nehéz leszedni a leömlőről? Mivel lehet és hogyan tisztítani?

Az első kérdés a fórum helpbe tartozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Második: crovakulccsal tudod mindenféle könyökök segítségével leszedni. Tisztítani pedig pl: karburátor tisztítóval, vagy féktisztítóval, aztán kifúni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Albertini
Vendég
« Új hozzászólás #11073 Dátum: 2009.09.02 szerda, 11:43:54 »

Köszönöm, igen mindkét táblát néztem , de nem cseréltem mivel OK.
Sőt a műszerfalét kivéve is ellenőríztem.
Akkor is cseréljem szted ha jó?
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #11074 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:05:45 »

Az első kérdés a fórum helpbe tartozik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Második: crovakulccsal tudod mindenféle könyökök segítségével leszedni. Tisztítani pedig pl: karburátor tisztítóval, vagy féktisztítóval, aztán kifúni...

Kösz.

Vissza is lehet szerelni? Alulról lehet hozzáférni?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11075 Dátum: 2009.09.02 szerda, 12:33:18 »

Kösz.

Vissza is lehet szerelni? Alulról lehet hozzáférni?

Alulról könnyebb! És vissza is megy.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #11076 Dátum: 2009.09.02 szerda, 14:31:35 »

Nem tudja valaki hogy az motor olajleeresztő csavarja mien???Mert cserélném csak nem tudom van-e megfelelő kulcsom hozzá??SOS
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11077 Dátum: 2009.09.02 szerda, 14:32:38 »

Nem tudja valaki hogy az motor olajleeresztő csavarja mien???Mert cserélném csak nem tudom van-e megfelelő kulcsom hozzá??SOS

13-17-es attól függ, hogy cserélték e már. Azaz hatlapfejű normál csavar...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #11078 Dátum: 2009.09.02 szerda, 14:48:37 »

13-17-es attól függ, hogy cserélték e már. Azaz hatlapfejű normál csavar...

Köszönöm a gyors választ Grin
Naplózva
DANJO
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


danjo0819@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #11079 Dátum: 2009.09.02 szerda, 16:50:32 »

Szia
ahogy a kepen kivagtak nalam ott meg megvan a darabja (szerencsere nem a csavaroknal van eltorve) . Ha jol ertem akkor lehe olyan kis kupakot kapni kulon is? Viszont cserelni nem lehet csak ha lekapom az egeszet ? ha kicsvarom a csavarokat (mondjuk ha meg akarom hegeszteni) akkor leesnek belul a fogaskererek?  szomoru1
Az elég durva lenne, mivel a zéger helyén tartja a cuccon a fogaskerekeket, szóval szétesni nem fog. Nyugodtan kicsavarhatod a csavarokat hegesztéshez. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy inkább szeretnek beletörni, mint kijönni a csavarok. Nálad hátha nem. Cserélni az elemet csak a váltó szétkapásával lehet. Nem éppen egy hálás munka...
Naplózva

- MK1 Zetec 2.0 automata Ghia-XXX lim. (x 2 db - '93, '95)
- ST200 Duratec 2.5 V6 hatchback ('99)
- ST200 Duratec 2.5 V6 lim. ('00)
- ST200 Duratec 3.0 V6 automata 4x4 lim. ('00)
- MK4 2.0 TDCi Titanium-X lim. ('08)
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11080 Dátum: 2009.09.02 szerda, 17:07:37 »

Szia Misi!
Azt mondod , h a kapcsolónál elválik az első - hátsó és műszerfalvilágítás?
Végül is logikus lehet mert minden jó előtte.....
Na meg nem jelez gyújtáson a rajtahagyott / most csak első / világítás sem.
Ami majdnem biztos , h onnan kap jelet.
Na holnap reggel megbontom azt a konzolt is! Smiley
Őszinte leszek,ezzel a világítás hibával már írtak be jó néhányan.Volt nekem is gond,bár nálam a külső szállt el,a belső maradt.Aztán egyszercsak visszaállt....a kapcsoló egy tipp,aztán mit nézel még át?amihez van kedved és időd...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11081 Dátum: 2009.09.02 szerda, 17:14:02 »

Nem tudjátok miért NEM lehet új hozzászólást küldeni a "kérdések" " adok-veszek" és gondolom több témában. Sőt a mondeo1-et sem találtam a listában. Ez a régebbi hozzászólástol tudtam csak írni.
Na a másik, hogy az alapjárati motort nehéz leszedni a leömlőről? Mivel lehet és hogyan tisztítani?
Két csavar tartja+egy csatlakozó.Ha felülről nézed,akkor le kell venni a csöveket-levegő beömlő-és műanyag dobozt.Kell egy-talán tízes v. nyolcas?-dugókulcs+toldó+hajtókar.A szívósor jobbról számolva 1-2. csöve alatt keresd.Kivenni egyszerű vis***akni zűrösebb.Én motorblokk tisztítóval és utána wd-vel pucoltam ki.Ha utána sem jó,akkor cserés...Vis***akáshoz  kell egy új tömítés és némi kézügyesség.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #11082 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 07:46:27 »

Két csavar tartja+egy csatlakozó.Ha felülről nézed,akkor le kell venni a csöveket-levegő beömlő-és műanyag dobozt.Kell egy-talán tízes v. nyolcas?-dugókulcs+toldó+hajtókar.A szívósor jobbról számolva 1-2. csöve alatt keresd.Kivenni egyszerű vis***akni zűrösebb.Én motorblokk tisztítóval és utána wd-vel pucoltam ki.Ha utána sem jó,akkor cserés...Vis***akáshoz  kell egy új tömítés és némi kézügyesség.
Teljesen le kell szedni a beömlö csöveket? Mi az a műanyag doboz? Akkor a pollangó szelepet is le kell szedni nem? Mennyire bonyolult?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11083 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 08:19:53 »

Teljesen le kell szedni a beömlö csöveket? Mi az a műanyag doboz? Akkor a pollangó szelepet is le kell szedni nem? Mennyire bonyolult?

A főoldalon a cikkek között találsz levegőrendszer karbantartásos cikket, abban van ezekről szó.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11084 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:17:14 »

Sziasztok!Alig találtam meg a fórumot, hogy így átalakultak a csoportok Undecided

-Olyan kérdésem lenne hogy a termosztát kicserélése megoldható-e házilag vagy bonyolult művelet?
Vettem 92fokos gyárit.

-A másik kérdésem az lenne hogy az ablakmosó folyadék csövet azt honnan lehet beszerezni?
Ugyanis teljesen szét volt málva,repedezve ezért kiszedtem.

Köszönöm szépen!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11085 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:20:55 »

Sziasztok!Alig találtam meg a fórumot, hogy így átalakultak a csoportok Undecided

-Olyan kérdésem lenne hogy a termosztát kicserélése megoldható-e házilag vagy bonyolult művelet?
Vettem 92fokos gyárit.

-A másik kérdésem az lenne hogy az ablakmosó folyadék csövet azt honnan lehet beszerezni?
Ugyanis teljesen szét volt málva,repedezve ezért kiszedtem.

Köszönöm szépen!
1. a termosztátházon lévő csövet kell levenni, amelyik előrefelé jön, ekkor ki tudod venni a régit, berakod az újat, cső vissza, vízszint ellenőriz
arra figyelj, hogy van rajta egy apró lyuk, az felül legyen
2. szerintem ha autósboltban nem kapsz, akkor olyan helyen kellene érdeklődnöd, ahol akváriummal foglalkoznak
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #11086 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:25:31 »

1. a termosztátházon lévő csövet kell levenni, amelyik előrefelé jön, ekkor ki tudod venni a régit, berakod az újat, cső vissza, vízszint ellenőriz
arra figyelj, hogy van rajta egy apró lyuk, az felül legyen
2. szerintem ha autósboltban nem kapsz, akkor olyan helyen kellene érdeklődnöd, ahol akváriummal foglalkoznak

Vagy gazdabolt, barkácsáruház.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #11087 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:36:28 »

Vagy gazdabolt, barkácsáruház.

akár OBI, Praktiker, stb. 1/2-es gardena slagcső  eplus2 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11088 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:40:57 »

akár OBI, Praktiker, stb. 1/2-es gardena slagcső  eplus2 vigyor3
végülis ha hűtővizet spriccelsz rá, télen nem lesz gondod a jegesedéssel hehe
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11089 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 11:41:14 »

1. a termosztátházon lévő csövet kell levenni, amelyik előrefelé jön, ekkor ki tudod venni a régit, berakod az újat, cső vissza, vízszint ellenőriz
arra figyelj, hogy van rajta egy apró lyuk, az felül legyen
2. szerintem ha autósboltban nem kapsz, akkor olyan helyen kellene érdeklődnöd, ahol akváriummal foglalkoznak


Köszi szépen!

Szilikon csővel próbáltam,de az túl puha és megtört ezért nem vált be.

Még 1 olyan kérdésem lenne hogy a fedélzeti computer hőmérőjének az érzékelője hol található?
Már volt szó róla hogy az AWS ellenőrző modulon található sárga és piros kis ikon(ami fagyásveszélyre figyelmeztet)
érzékelője valahol a hűtő és az első lökös között található,de nem tudom hogy a hőmérő érzékelője is egy és ugyanaz?

Köszi!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11090 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 12:45:07 »

Már volt szó róla hogy az AWS ellenőrző modulon található sárga és piros kis ikon(ami fagyásveszélyre figyelmeztet)
érzékelője valahol a hűtő és az első lökös között található,de nem tudom hogy a hőmérő érzékelője is egy és ugyanaz?

Az az!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11091 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 15:15:17 »

Az az!



KösziÍ! Wink

és pontosan hol található vagy hogyan tudom megtalálni?
Le kell venni a lököst hozzá vagy elég ha  csak a középső műanyag maszkot leszedem?

Köszi!
Naplózva
DANJO
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


danjo0819@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #11092 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 23:36:07 »



KösziÍ! Wink

és pontosan hol található vagy hogyan tudom megtalálni?
Le kell venni a lököst hozzá vagy elég ha  csak a középső műanyag maszkot leszedem?

Köszi!


A bal fényszóró keretébe van belepattintva szemből/alulról. Kis fekete műanyag darabka a végén egy jókora fém laprugóval (ami tartja a helyén). A lámpahíd alatt keresgélj bal oldalt, majdnem középen (nem hátrány, ha a díszrácsot leszeded). A rugós rész a búra felé esik emlékei szerint, tehát a kocsi közepe felé nyomással oldod és akkor ki lehet fordítani a lyukból, ahova be van akasztva, illetve előtte még szét kell húznood a szürke színű dupla csatiját.  wave
Naplózva

- MK1 Zetec 2.0 automata Ghia-XXX lim. (x 2 db - '93, '95)
- ST200 Duratec 2.5 V6 hatchback ('99)
- ST200 Duratec 2.5 V6 lim. ('00)
- ST200 Duratec 3.0 V6 automata 4x4 lim. ('00)
- MK4 2.0 TDCi Titanium-X lim. ('08)
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11093 Dátum: 2009.09.04 péntek, 02:43:50 »

Hello Mindenkinek!!!

Voltam tegnap zoldkartyan. Egy kisebb muhelyt valasztottam, irtatok, hogy mindegy, csak ne hagyjam magam lehuzni... Amikor bealltak a sracok a muhelybe, es felpattintottak a motorhaztetot egybol kiszurtak, hogy nem megy egy hengerem... wow1 Azt monda a srac, hogy a zoldkarit most megcsinaljuk mindenkepp, mert jo lesz  nyes Vizsgalat kozben aztan kiderult, hogy csak alapjaraton nem megy az egyik, 2000 felett pedig minden ok. A kartyat megkaptam, viszont alapjaraton a CH kibocsajtas SOKSZOROSA a megengedettnek, 2000 felett ez is a normalis szinten van, szep lassan leesik a fordulat emelesevel. Ok azt mondtak, hogy gyertyaval, es kabelekkel kellene kezdeni. Ugy voltam vele, hogy koszi, majd visszahozom. Elobb megkerdeznelek Titeket is  vigyor3. A haver szerelo, aki cserelte 1 honapja a vezermu cuccokat, azt mondta, hogy ok minden, mert megnezte a gyertyakat, tehat nemreg johetett elo a problema...en is eszrevettem, hogy alacsony fordulaton gyengebb lett. Mit javasoltok? A gyertyak nem regiek, a kabeleket nem tudom, mikor cserelhette az elozo tulaj... Viszont most sajna olyan a helyzet, hogy nem szivesen vennek egesz szett gyujtokabelt...
Otthon ugy tudnam kideriteni, hogy melyik a "rakoncatlan" henger, hogy jaratom kicsit alapjaraton, es utana kiszedem a gyertyakat, akkor elmeletileg latni fogom, melyik "lucskos" ugye?

Koszi a segitseget elore is !!!  worship




ui.: Huha, most neztem csak meg, hogy a gyujtokabel a Cromaxnal szettben 9.151 HUF, darabokban pedig 4-5 ezer kozott vannak   Tehat a darabos otlet felejtve...
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.04 péntek, 02:51:56 írta StripeZ » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11094 Dátum: 2009.09.04 péntek, 07:11:18 »

ui.: Huha, most neztem csak meg, hogy a gyujtokabel a Cromaxnal szettben 9.151 HUF, darabokban pedig 4-5 ezer kozott vannak   Tehat a darabos otlet felejtve...
ismeretlen előéletű autó esetén vásárlás után célszerű lett volna cserélni
ha nem cseréled, a trafót is hazavághatja a rossz kábel, az meg még ráfizetésesebb
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11095 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:08:19 »

ui.: Huha, most neztem csak meg, hogy a gyujtokabel a Cromaxnal szettben 9.151 HUF, darabokban pedig 4-5 ezer kozott vannak   Tehat a darabos otlet felejtve...

Ahogy Yooccoo is írta...

Szóval csere a kábelszett gyertyákkal együtt! Aztán lehet tovább menni...
Hibakódot is keresnék a CO miatt, lehet dús a keveréked, és a lambda ment haza. Vagy a katalizátor. De ezzel még nem foglalkoznék, én mág összefüggést is látok a kettő között. Az is lehet, hogy a gyújtáscuccok cseréjével ez is megoldódik...

Nincs értelme amúgy sem a darabos cserének, mert rövid időn belül ismét tönkretesz vmit a régi...
Egyébként nem biztos, hogy be lesz köpve a rossz gyertya!
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.04 péntek, 09:09:52 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11096 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:17:01 »

Hibakódot is keresnék
én is, de nincs olyan háromszögű csatim  Roll Eyes
anélkül lehet valahogy?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #11097 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:19:13 »

én is, de nincs olyan háromszögű csatim  Roll Eyes
anélkül lehet valahogy?
Ment egy pű
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11098 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:20:20 »

Ment egy pű
köszi, nézem  wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11099 Dátum: 2009.09.04 péntek, 09:26:26 »

én is, de nincs olyan háromszögű csatim  Roll Eyes
anélkül lehet valahogy?

Lehet, tádé küldte pü-ben. hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 228 229 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.096 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.