Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 [238] 239 240 241 242 243 244 245 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804856 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11850 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 12:49:13 »

tekerj rajta jobbra egy kört Cheesy
Nem megy!  vigyor3
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11851 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 13:49:05 »

Nem megy!  vigyor3
nem akarlak elkeseríteni, de nagy eséllyel nem felrakható. a korai mondikon nem menetesen voltak felrakva a gombo, hanem a váltókar végén van körbe egy bemarás és a gomb belében müanyag nyelvek pattannak bele. Ha nem tudod letekerni(balra) akkor csak váltókarral együtt tudod cserélni Mk2.re...
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11852 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 13:58:22 »

nem akarlak elkeseríteni, de nagy eséllyel nem felrakható. a korai mondikon nem menetesen voltak felrakva a gombo, hanem a váltókar végén van körbe egy bemarás és a gomb belében müanyag nyelvek pattannak bele. Ha nem tudod letekerni(balra) akkor csak váltókarral együtt tudod cserélni Mk2.re...
Na... Akkor megnezem majd, hogy le tudom-e tekerni, de akkor valszeg nem... akkor keresnem kell MK1be valo bontott boroset...
Es akkor hogy jon le, ha a karmos fajta?
Koszi!
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11853 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 14:29:47 »

Na... Akkor megnezem majd, hogy le tudom-e tekerni, de akkor valszeg nem... akkor keresnem kell MK1be valo bontott boroset...
Es akkor hogy jon le, ha a karmos fajta?
Koszi!
ha már találtál másikat, amit fel tudsz tenni, akkor erőszakkal...
ha vissza akarod még rakni, akkor bonyolultabb. akkor alulról kis lapos csavarnyúzókkal, ki lehet piszkálni, de szerintem félúton elszakad a cérna és letéped egy csőkulccsal... nyes
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11854 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 16:27:26 »

Meg tudna mondani nekem valaki, hogy az en 93-asomba be lehet-e rakni az MK2 valtogombjat?
Az enyem elhasznalodott, es el is forog balra, ami eleg zavaro. Azert MK2, mert lehet, hogy olyat tudnek szerezni, bontottat, bört.
Koszi!
Nem! én is ebben a cipőben járok.a miénk bepattintós,a többi menetes.4 megoldást találtam.Első (jelenlegi) a régi gombból kioperálod a műanyag betétet,veszel egy utángyártott gombot.Abba bele lehet faragni ezt,összefogod a pöckös részt kötegelővel és ráütöd a karra.Ha szerencséd van,akkor megtartja a kötegelő szorosan és kész.Kb. 2 hónapot bír.A következő ugyanez,csak beragasztod valami kétkomponensű ragaccsal,ami 5-10 perc alatt köt meg.Harmadik lehetőség,lecseréled az egész kart menetesre.Ehhez sajnos ki kell bontani a komplett kulisszát.Először azt hittem az utastérből hozzá lehet férni a hat db tartócsavarhoz.Hát nem lehet...lásd előbb.Alapból elég csak a kart venni.
Ja,negyedik lehetőség,vágsz menetet a karra....(sűrített menetes...)
Bepattintós gombot találni még a fehér hollónál is ritkábban....
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11855 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 16:33:45 »


Bepattintós gombot találni még a fehér hollónál is ritkábban....
jó állapotút, meg pláne...
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11856 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 19:21:11 »

Nem! én is ebben a cipőben járok.a miénk bepattintós,a többi menetes.4 megoldást találtam.Első (jelenlegi) a régi gombból kioperálod a műanyag betétet,veszel egy utángyártott gombot.Abba bele lehet faragni ezt,összefogod a pöckös részt kötegelővel és ráütöd a karra.Ha szerencséd van,akkor megtartja a kötegelő szorosan és kész.Kb. 2 hónapot bír.A következő ugyanez,csak beragasztod valami kétkomponensű ragaccsal,ami 5-10 perc alatt köt meg.Harmadik lehetőség,lecseréled az egész kart menetesre.Ehhez sajnos ki kell bontani a komplett kulisszát.Először azt hittem az utastérből hozzá lehet férni a hat db tartócsavarhoz.Hát nem lehet...lásd előbb.Alapból elég csak a kart venni.
Ja,negyedik lehetőség,vágsz menetet a karra....(sűrített menetes...)
Bepattintós gombot találni még a fehér hollónál is ritkábban....
Franko!
Koszi. Talaltam egy linket, csak nem tudom melyik topicban (http://www.varrga.hu/index.html), itt csinalnak valtogomb borozest, 3000ert! Es itt van a szomszed utcaban szinte...
Mar csak azt a kerdest kellene megoldanom, hogy ne forogjon el.
Koszi a 4 lehetoseget, talan a legjobbnak az tunik, ha menetet vagsz ra Cheesy
Remelem, meg tudom majd oldani valahogy ezt a dolgot, hogy ne forogjon el, es akkor leboroztetem, es legalabb "uj" lesz  eplus2
Majd csak azzal kell szenvednem, hogy le tudjam szedni...
Koszi mindenkinek!!!  worship
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11857 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 19:57:02 »

Franko!
Koszi. Talaltam egy linket, csak nem tudom melyik topicban (http://www.varrga.hu/index.html), itt csinalnak valtogomb borozest, 3000ert! Es itt van a szomszed utcaban szinte...
Mar csak azt a kerdest kellene megoldanom, hogy ne forogjon el.
Koszi a 4 lehetoseget, talan a legjobbnak az tunik, ha menetet vagsz ra Cheesy
Remelem, meg tudom majd oldani valahogy ezt a dolgot, hogy ne forogjon el, es akkor leboroztetem, es legalabb "uj" lesz  eplus2
Majd csak azzal kell szenvednem, hogy le tudjam szedni...
Koszi mindenkinek!!!  worship
leszedni tényleg csak fizikai erővel lehet.munkáskesztyűt fel és húzd és húzd,húzd!ismerős valahonnan?az asszonynak is ezt szoktam mondani... smile
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #11858 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 20:06:48 »

leszedni tényleg csak fizikai erővel lehet.munkáskesztyűt fel és húzd és húzd,húzd!ismerős valahonnan?az asszonynak is ezt szoktam mondani... smile

azt, hogy húzza föl a  munkáskesztyűt???  wow1  nyes  vigyor3
Naplózva

MKI 2.0i
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11859 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 21:19:56 »

azt, hogy húzza föl a  munkáskesztyűt???  wow1  nyes  vigyor3
NANÁ!!!!Sokkal izgalmasabb!!! beka3
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11860 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 21:20:00 »

Franko!
Koszi. Talaltam egy linket, csak nem tudom melyik topicban (http://www.varrga.hu/index.html), itt csinalnak valtogomb borozest, 3000ert! Es itt van a szomszed utcaban szinte...
Mar csak azt a kerdest kellene megoldanom, hogy ne forogjon el.
Koszi a 4 lehetoseget, talan a legjobbnak az tunik, ha menetet vagsz ra Cheesy
Remelem, meg tudom majd oldani valahogy ezt a dolgot, hogy ne forogjon el, es akkor leboroztetem, es legalabb "uj" lesz  eplus2
Majd csak azzal kell szenvednem, hogy le tudjam szedni...
Koszi mindenkinek!!!  worship
na ebben az elképzelésben az a buktató, hogy a bőrözött kivitelnek teljesen más az alapja, mint a normálnak. a bőrözöttnek van kihagyva varrásnak hely a négy oldalán és a belső fele is tágabb és egy fém gyűrű zárja le belülről az egészet...
én mondjuk megcsináltam magam 0ft-ból, de eredetileg is bőrös gombom volt http://astor.mondeoclub.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/9820846
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.07 csütörtök, 21:26:46 írta astor » Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11861 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 21:33:53 »

na ebben az elképzelésben az a buktató, hogy a bőrözött kivitelnek teljesen más az alapja, mint a normálnak. a bőrözöttnek van kihagyva varrásnak hely a négy oldalán és a belső fele is tágabb és egy fém gyűrű zárja le belülről az egészet...
én mondjuk megcsináltam magam 0ft-ból, de eredetileg is bőrös gombom volt http://astor.mondeoclub.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/9820846
Na, akkor mar kezdek egyre jobban elkeseredni... Lehet, hogy a vegen eldurran az agyam, es vagok ra menetet, es megy ra az MK2 gombja...
Nem tudom...tanacstalan vagyok!!!  falbav  rinya
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11862 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 21:37:26 »

Na, akkor mar kezdek egyre jobban elkeseredni... Lehet, hogy a vegen eldurran az agyam, es vagok ra menetet, es megy ra az MK2 gombja...
Nem tudom...tanacstalan vagyok!!!  falbav  rinya
öööö...
tényleg nem akarlak elkeseríteni, de...
sajna mivel az sűrű menetes, nem lesz egyszerű, másrészt az adig van vágva, hogy a gomb pont egyenesen álljon rajta, de hajrá...
vagy választod misi által ajánlott belezéses módszert...
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11863 Dátum: 2010.01.07 csütörtök, 23:00:36 »

öööö...
tényleg nem akarlak elkeseríteni, de...
sajna mivel az sűrű menetes, nem lesz egyszerű, másrészt az adig van vágva, hogy a gomb pont egyenesen álljon rajta, de hajrá...
vagy választod misi által ajánlott belezéses módszert...
Na tenyleg, hogy egyenesen alljon rajta...  falbav  falbav  falbav ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ  gun
Akkor belezek  eplus2  eplus2  eplus2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11864 Dátum: 2010.01.08 péntek, 08:51:50 »

Na, akkor mar kezdek egyre jobban elkeseredni... Lehet, hogy a vegen eldurran az agyam, es vagok ra menetet, es megy ra az MK2 gombja...
Nem tudom...tanacstalan vagyok!!!  falbav  rinya

Sztem karral együtt vedd meg azt a gombot, és csere...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11865 Dátum: 2010.01.08 péntek, 08:52:17 »

Feltettem az alabbi kerdesem a karosszeria topicban, de nem kaptam ra valaszt, attettem ide:

"Hali!
Cromaxban lehet kapni olyan "izeket", amivel a hatso sarfogo gumikat lehet rogziteni?
Es mi a neve?
Koszi"

Valaki meg tudna mondani? Fel szeretnem rakni a hatsokat, mert most, hogy ilyen sz ar ido van, felkeni a hatuljara az osszes latyakot Sad
Elore is koszonom szepen!  wave

Hívd fel őket!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #11866 Dátum: 2010.01.08 péntek, 09:14:37 »

Ha nem kell bőrös, van ilyen  smile.
Kicsit törögetettek a belső pöckök, kicsit repedt a plexi, de még szerintem használható.
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11867 Dátum: 2010.01.08 péntek, 13:03:46 »

Hívd fel őket!!!
A nem gyari, mas megoldas (valamilyen fem csipeszek), azt mondta a csavo, hogy nem valami tartos, 940HUF/db, es kellene 4 db...  wow1 Persze a gyari megoldast nem lehet kulon kapni...
Inkabb az elsok mintajara gyartok magamnak otthon...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11868 Dátum: 2010.01.08 péntek, 21:18:30 »

Inkabb az elsok mintajara gyartok magamnak otthon...

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11869 Dátum: 2010.01.09 szombat, 12:35:54 »

A sűrű olajtól jellegzetes hangon csattognak,főleg hidegen.Ha nem emelik ki a szelepeket,akkor erővesztés,túlfogyasztás,idő előtti kopás a vége.
Visszaterve az olaj temahoz...
Nem megfelelo olaj alkalmazasa okozhat alapjarati problemakat? Lehet, hogy hulyeseg, vagy csak veletlen egybeeses... Amikor megvettem a kocsit volt egy papir lifego a motorterben, asszem a szervo tartalyon, OMV-s volt, ra voltak irva, hogy milyen km allasnal mik voltak cserelve. Az olajnal 5W40-es volt, de a srac azt mondta a Cromaxban, hogy a 10W30-as kell bele, es azt is tettuk bele. Viszont amig nem csereltuk ki az olajat nem volt alapjarati problemam, utana jelentkezett csak (ez mar regebbi tortenet, jo sokszor irtam nektek ez miatt - csak meleg motornal magasabb fordulatrol leesik 500 kore, es vissza.) Ez lehet a nem megfelelo olajtol, vagy ez csak veletlen egybeeses, hogy olajcsere utan tortent valami mas meghibasodas? Ja, a "szerelom" mondta, hogy van ilyen uberfranko adalek, amit SLICK50-nek hivnak, hogy neki is olyan van benne, es milyen jo, tegyunk ebbe is...aztan tettunk. Azota 6000km-t mentem, es 5 honapja volt kb.
Elore is koszi az otleteket!  wave
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #11870 Dátum: 2010.01.09 szombat, 12:41:41 »

Visszaterve az olaj temahoz...
Nem megfelelo olaj alkalmazasa okozhat alapjarati problemakat? Lehet, hogy hulyeseg, vagy csak veletlen egybeeses... Amikor megvettem a kocsit volt egy papir lifego a motorterben, asszem a szervo tartalyon, OMV-s volt, ra voltak irva, hogy milyen km allasnal mik voltak cserelve. Az olajnal 5W40-es volt, de a srac azt mondta a Cromaxban, hogy a 10W30-as kell bele, es azt is tettuk bele. Viszont amig nem csereltuk ki az olajat nem volt alapjarati problemam, utana jelentkezett csak (ez mar regebbi tortenet, jo sokszor irtam nektek ez miatt - csak meleg motornal magasabb fordulatrol leesik 500 kore, es vissza.) Ez lehet a nem megfelelo olajtol, vagy ez csak veletlen egybeeses, hogy olajcsere utan tortent valami mas meghibasodas? Ja, a "szerelom" mondta, hogy van ilyen uberfranko adalek, amit SLICK50-nek hivnak, hogy neki is olyan van benne, es milyen jo, tegyunk ebbe is...aztan tettunk. Azota 6000km-t mentem, es 5 honapja volt kb.
Elore is koszi az otleteket!  wave
jobb lett az adaléktól vagy nem?
mert ha nem, akkor csak a szokásos pénzkidobás
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11871 Dátum: 2010.01.09 szombat, 12:44:57 »

jobb lett az adaléktól vagy nem?
mert ha nem, akkor csak a szokásos pénzkidobás
Nem nagyon ereztem... Viszont jott az alapjarati gond...
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #11872 Dátum: 2010.01.09 szombat, 15:26:08 »

sziasztok!

Hol lehet az ékszíjat meglazítani?
Mert mentem vele kényelmes tempóval amikor a vízhő felemelkedett majdnem maxra,majd visszahűlt.Fűtés ekkor sem nyomott melegett,pedig már bemelegedett a motor.
Egyszer csak ékszíjcsúszás és lefulaldt a kocsi.A motorháztető alól jött fel a gőz,mert felfort a víz.

Vízpumpára gyanakszom,mert nem volt fűtés,most beindul de le is fullad hamar.

Ötlet?Ha vízpumpa a hibás az mennyibe fájna?
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11873 Dátum: 2010.01.09 szombat, 16:12:02 »

Visszaterve az olaj temahoz...
Nem megfelelo olaj alkalmazasa okozhat alapjarati problemakat? Lehet, hogy hulyeseg, vagy csak veletlen egybeeses... Amikor megvettem a kocsit volt egy papir lifego a motorterben, asszem a szervo tartalyon, OMV-s volt, ra voltak irva, hogy milyen km allasnal mik voltak cserelve. Az olajnal 5W40-es volt, de a srac azt mondta a Cromaxban, hogy a 10W30-as kell bele, es azt is tettuk bele. Viszont amig nem csereltuk ki az olajat nem volt alapjarati problemam, utana jelentkezett csak (ez mar regebbi tortenet, jo sokszor irtam nektek ez miatt - csak meleg motornal magasabb fordulatrol leesik 500 kore, es vissza.) Ez lehet a nem megfelelo olajtol, vagy ez csak veletlen egybeeses, hogy olajcsere utan tortent valami mas meghibasodas? Ja, a "szerelom" mondta, hogy van ilyen uberfranko adalek, amit SLICK50-nek hivnak, hogy neki is olyan van benne, es milyen jo, tegyunk ebbe is...aztan tettunk. Azota 6000km-t mentem, es 5 honapja volt kb.
Elore is koszi az otleteket!  wave

Szia!

A kezelési könyv is azt írja és mindenhol azt hallom és az enyémbe is 5w30 van.Állítólag ennél sűrűbbet nem szabad a hidrotőkék miatt tenni bele.
Mondjuk nekem 2.0-es van,de úgy emlékszem minden benzinesbe ilyen olaj kell.
Naplózva
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #11874 Dátum: 2010.01.09 szombat, 23:51:04 »

sziasztok!

Hol lehet az ékszíjat meglazítani?
Mert mentem vele kényelmes tempóval amikor a vízhő felemelkedett majdnem maxra,majd visszahűlt.Fűtés ekkor sem nyomott melegett,pedig már bemelegedett a motor.
Egyszer csak ékszíjcsúszás és lefulaldt a kocsi.A motorháztető alól jött fel a gőz,mert felfort a víz.

Vízpumpára gyanakszom,mert nem volt fűtés,most beindul de le is fullad hamar.

Ötlet?Ha vízpumpa a hibás az mennyibe fájna?

egész véletlenül nem állt meg a vízpumpád, mint a szög?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11875 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 09:15:54 »

sziasztok!

Hol lehet az ékszíjat meglazítani?
Mert mentem vele kényelmes tempóval amikor a vízhő felemelkedett majdnem maxra,majd visszahűlt.Fűtés ekkor sem nyomott melegett,pedig már bemelegedett a motor.
Egyszer csak ékszíjcsúszás és lefulaldt a kocsi.A motorháztető alól jött fel a gőz,mert felfort a víz.

Vízpumpára gyanakszom,mert nem volt fűtés,most beindul de le is fullad hamar.

Ötlet?Ha vízpumpa a hibás az mennyibe fájna?
a szíjat csak a feszítőnél tudod lazítani máshol nem.Esetleg a felső vezetőgörgőnél,ott a motortartó vasnál pont befér egy kulcs,hogy kitekerhesd a csavarját.De ha le akarod venni,akkor az alábbit tudom ajánlani:jobbelső kerék levesz,műanyag burkolat levesz,fogod a kulcsot ráteszed a feszítőgörgő csavarjára és húzod lefelé.Ezután lejön a szíj és megtudod nézni a pumpát.Ha behalt,akkor a cseréhez mindent bontani kell mert a vízpumpa rögzítőcsavarjai a blokkhoz vannak erősítve...
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11876 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 12:00:54 »

egész véletlenül nem állt meg a vízpumpád, mint a szög?
nekem is ez jutott rögtön eszembe...én már sajnos jártam így, de én az útról szedtem össze a szíjat... ledobta, minta rodeóst a musztáng...
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #11877 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 16:59:35 »

egész véletlenül nem állt meg a vízpumpád, mint a szög?

Ezért akarom meglazítani,hogy lássam akkor jár-e a motor rendesen.
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11878 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 17:06:42 »

Ezért akarom meglazítani,hogy lássam akkor jár-e a motor rendesen.
akkor először forgassd meg a vezérlést... vedd le a burkolatot és ott tudod tekerni
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11879 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 18:56:25 »

akkor először forgassd meg a vezérlést... vedd le a burkolatot és ott tudod tekerni
a vezérlésnek mi köze a vízpumpához? nemtudom
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11880 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:00:27 »

a vezérlésnek mi köze a vízpumpához? nemtudom
annak semmi... Wink
de azért tanácsoltam, hogy forgassa meg a motort..mert akkor meglátja, hogy a generátor szíj csúszik-e a vízpumpán...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11881 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:03:47 »

annak semmi... Wink
de azért tanácsoltam, hogy forgassa meg a motort..mert akkor meglátja, hogy a generátor szíj csúszik-e a vízpumpán...
még mindig nem értem...eh,inkább megy őrizni a börtönt,hogy el ne lopják...bontják a mars teret.hátha gondolnak egyet a munkások és ezt is elviszik... nyes
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11882 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:06:55 »

még mindig nem értem...eh,inkább megy őrizni a börtönt,hogy el ne lopják...bontják a mars teret.hátha gondolnak egyet a munkások és ezt is elviszik... nyes
mit nem értesz?
a generátor szíjat mi hajtja? nem a motor? de...akkor nem ezt a mechanikai láncot kellene megmozgatni? de... Wink
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11883 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:13:37 »

mit nem értesz?
a generátor szíjat mi hajtja? nem a motor? de...akkor nem ezt a mechanikai láncot kellene megmozgatni? de... Wink
na persze,de ha azt írod,hogy tekerje meg a vezérlést és szerencsétlen veszett módon elkezdi ott keresni a pumpát mint egy opelnél,akkor igen kellemetlen perceknek néz elébe,mert ne találja...így meg csak lekapja a keréknél a burkolatot beindítja a motort és annyi.
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11884 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:15:34 »

na persze,de ha azt írod,hogy tekerje meg a vezérlést és szerencsétlen veszett módon elkezdi ott keresni a pumpát mint egy opelnél,akkor igen kellemetlen perceknek néz elébe,mert ne találja...így meg csak lekapja a keréknél a burkolatot beindítja a motort és annyi.
ez igaz,de szerintem a beindítás által okozott károktól tart...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11885 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 21:14:02 »

ez igaz,de szerintem a beindítás által okozott károktól tart...
max. elfüstöl a generátorszíj...de megnézni szerintem tényleg csak úgy érdemes,hogy leveszi a szíjat és kézzel megtekeri a szivattyú görgőjét.ha beállt akkor egyből kiderül.
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #11886 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 21:18:58 »

max. elfüstöl a generátorszíj...de megnézni szerintem tényleg csak úgy érdemes,hogy leveszi a szíjat és kézzel megtekeri a szivattyú görgőjét.ha beállt akkor egyből kiderül.
na ezzel teljesen egyet értek Wink
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11887 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 10:56:46 »

Visszaterve az olaj temahoz...
Nem megfelelo olaj alkalmazasa okozhat alapjarati problemakat? Lehet, hogy hulyeseg, vagy csak veletlen egybeeses... Amikor megvettem a kocsit volt egy papir lifego a motorterben, asszem a szervo tartalyon, OMV-s volt, ra voltak irva, hogy milyen km allasnal mik voltak cserelve. Az olajnal 5W40-es volt, de a srac azt mondta a Cromaxban, hogy a 10W30-as kell bele, es azt is tettuk bele. Viszont amig nem csereltuk ki az olajat nem volt alapjarati problemam, utana jelentkezett csak (ez mar regebbi tortenet, jo sokszor irtam nektek ez miatt - csak meleg motornal magasabb fordulatrol leesik 500 kore, es vissza.) Ez lehet a nem megfelelo olajtol, vagy ez csak veletlen egybeeses, hogy olajcsere utan tortent valami mas meghibasodas? Ja, a "szerelom" mondta, hogy van ilyen uberfranko adalek, amit SLICK50-nek hivnak, hogy neki is olyan van benne, es milyen jo, tegyunk ebbe is...aztan tettunk. Azota 6000km-t mentem, es 5 honapja volt kb.
Elore is koszi az otleteket!  wave

Gondolom, hogy 5W-30, és 10W-40, amiről beszélsz. Csakis 5W-30, ahogy már írtuk. Sztem ettől nem nagyon lehet alapjárati probléma. Csináltass diagot, és kijön, hogy melyik érzékelő, vagy jeladó a bibis. Sztem...
Slick-et eddig dízel körökben hallottam, nagy eredménnyel. Én a restorer nevezeű motorfelújító adalékot használtam, amíg belefért a keretbe, és igencsak meg voltam vele elégedve! 30ekm-ként öntöttem bele, és minden autóm meghálálta eddig...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #11888 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 11:00:29 »

Gondolom, hogy 5W-30, és 10W-40, amiről beszélsz. Csakis 5W-30, ahogy már írtuk. Sztem ettől nem nagyon lehet alapjárati probléma. Csináltass diagot, és kijön, hogy melyik érzékelő, vagy jeladó a bibis. Sztem...
Slick-et eddig dízel körökben hallottam, nagy eredménnyel. Én a restorer nevezeű motorfelújító adalékot használtam, amíg belefért a keretbe, és igencsak meg voltam vele elégedve! 30ekm-ként öntöttem bele, és minden autóm meghálálta eddig...

És ez az adalék milyen árban van engem érdekelne??
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11889 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 11:05:37 »

Gondolom, hogy 5W-30, és 10W-40, amiről beszélsz. Csakis 5W-30, ahogy már írtuk. Sztem ettől nem nagyon lehet alapjárati probléma. Csináltass diagot, és kijön, hogy melyik érzékelő, vagy jeladó a bibis. Sztem...
Slick-et eddig dízel körökben hallottam, nagy eredménnyel. Én a restorer nevezeű motorfelújító adalékot használtam, amíg belefért a keretbe, és igencsak meg voltam vele elégedve! 30ekm-ként öntöttem bele, és minden autóm meghálálta eddig...
Huha, igen arrol beszeltem, csak felcsereltem a 30at, es 40et.
Sorry!
Koszi!
Naplózva
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #11890 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 12:53:15 »

Mikor lesz legközelebb nagy tali??
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #11891 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 13:09:37 »

És ez az adalék milyen árban van engem érdekelne??
Na, talaltam Slicket, itt a link:
http://www.automax-online.hu/index.php?lap=termek&ID=Adal%C3%A9kok%7CSLICK%2050%7C&id=309
Vateran is volt, u.a. a bolt arulja
http://www.vatera.hu/slick_50_negyutemu_motorokhoz_500ml_158168792.html
Sok mindent nem ereztem, lehet csak azert, mert nem sokat mentem elotte a kocsival, talan 500 km-t, lehet kellett volna ereznem valamit... Ha hiszek benne, akkor igen  eplus2
Es talaltam RESTORE cuccot is, nem tudom, hogy Joe erre gondolt-e...
http://www.vatera.hu/kompresszio_novelo_restorer_postat_fizetem_160751153.html
Masik:
http://www.necsaknezd.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2846&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1&Itemid=26
Eleg szep az ara is...
 integet2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11892 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 13:20:59 »


Ez az!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11893 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 14:09:23 »

Sziasztok!

Egy kicsi,ám annál bosszantóbb problémával fordulok hozzátok.
A csomagtérajtó spricninél,amikor mosom az autót becsepeg,szivárog a víz a csomagtérbe.
Valakínek volt már ilyen problémája?
Mit lehetne ezzel kezdeni?

Köszönöm!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #11894 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 14:13:36 »

Sziasztok!

Egy kicsi,ám annál bosszantóbb problémával fordulok hozzátok.
A csomagtérajtó spricninél,amikor mosom az autót becsepeg,szivárog a víz a csomagtérbe.
Valakínek volt már ilyen problémája?
Mit lehetne ezzel kezdeni?

Köszönöm!

Az ablak tetején tudsz közelebb jutni az utastér felől(műanyag borítás, pattintós). Vagy csak simán lecsúszni készül a cső a kis spricniről, vagy lyukas a cső, vagy a spricni adja meg magát. A spricni, és az üveg közt is van tömítés, de az az esőtől véd. Nálam az el volt öregedve, de akkor sem ázott be az autó. Én azért cseréltem.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #11895 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 16:32:44 »

Az ablak tetején tudsz közelebb jutni az utastér felől(műanyag borítás, pattintós). Vagy csak simán lecsúszni készül a cső a kis spricniről, vagy lyukas a cső, vagy a spricni adja meg magát. A spricni, és az üveg közt is van tömítés, de az az esőtől véd. Nálam az el volt öregedve, de akkor sem ázott be az autó. Én azért cseréltem.


Én nem használom egyébként a hátsó spricnit meg az ablaktörlőt sem.
Amikor lemosom az autót vagy nagy eső van,akkor szokott beázni.
Akkor kicserélem a tömítést meg lehet hogy valami kis anyagot
nyomok oda szigetelés gyanánt.

Köszi!
Naplózva
roland88
Vendég
« Új hozzászólás #11896 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 19:55:14 »

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok hogy lehet a mi mondeonkhoz lehet-e valahol projectoros tuning lámákat kapni, az összeshez láttam csak az mk1hez nem.

Nem tud vki valami jó helyet?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11897 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 20:06:10 »

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok hogy lehet a mi mondeonkhoz lehet-e valahol projectoros tuning lámákat kapni, az összeshez láttam csak az mk1hez nem.

Nem tud vki valami jó helyet?
xenon szett tuti van,keresd meg fusimot ez ügyben.
Naplózva
roland88
Vendég
« Új hozzászólás #11898 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 20:20:12 »

xenon szett tuti van,keresd meg fusimot ez ügyben.

Nem xenon, teljesen másra gondolok,

Itt egy példa csak ez MK2:



Na én ilyen lámpákra gondolok.

De sehol sem találok.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #11899 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 21:09:52 »



a franc tudja,lehet van ilyesmi...semmi sem lehetetlen..esetleg egy rs szettet próbálj meg beszerezni,az hasonló....http://www.***.hu/mondeo/tun1/tun1.htm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 [238] 239 240 241 242 243 244 245 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.