Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:03:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804888 alkalommal)
0 Felhasználó és 42 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12050 Dátum: 2010.02.09 kedd, 10:17:02 »

a hideg is okozhatja a benzinellátás hiányosságait, tapasztalatom, hogy ebben az elhúzódó nagy hidegben a PUG-om meghal, a benzinrendszerben levő víz megfagy, esély sincs rá életre kelteni

az is igaz, hogy a mondeonak a legnagyobb hidegben sem volt ilyen problémája

Üa szűrőt milyen gyakran cserélsz benne?
Nem szabadna elfagynia...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12051 Dátum: 2010.02.09 kedd, 10:51:55 »

vízhőfok jeladót is mérd ki, idézem
  10°C 58 kΩ
  30°C 24 kΩ
  50°C 11 kΩ
  80°C 4 kΩ
ez a termosztátház tetején található jeladó
Visszaterve egy regi temahoz. A felso jelado, vagy az also megy az ECU-hoz? Tudom, hogy mar sokszor volt rola szo, es bocs, hogy ujra megkerdezem...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12052 Dátum: 2010.02.09 kedd, 10:59:58 »

Visszaterve egy regi temahoz. A felso jelado, vagy az also megy az ECU-hoz? Tudom, hogy mar sokszor volt rola szo, es bocs, hogy ujra megkerdezem...
felső
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12053 Dátum: 2010.02.09 kedd, 11:19:34 »

felső
Koszonet!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12054 Dátum: 2010.02.09 kedd, 12:03:03 »

felső

Most megyek a Fiestában termosztátot cserélni.
Majd azokat is befújom mindenféle jóval... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12055 Dátum: 2010.02.09 kedd, 17:20:34 »

Most megyek a Fiestában termosztátot cserélni.
Majd azokat is befújom mindenféle jóval... nyes

Na beletettem.
Facet márkájú 87 fokos ment bele a 92 fokos gyári helyett.
A mutató egyenlőre szépen áll középen, viszont még egy kis meleg elkélne a fúvókákból...
Lehet, hogy radiátor takarítás is lészen...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12056 Dátum: 2010.02.10 szerda, 09:42:28 »

Üa szűrőt milyen gyakran cserélsz benne?
Nem szabadna elfagynia...

Szia!
Üzemanyagszűrő? ÖÖÖ...miaz? Szerintem még nem volt benne cserélve a 24 év alatt, de a jövő héten megy vizsgázni és a jól bejáratott szerelőm intézi a vizsgát és a felkészítést is, majd szólok neki.
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12057 Dátum: 2010.02.10 szerda, 10:08:44 »

Üa szűrőt milyen gyakran cserélsz benne?
Nem szabadna elfagynia...
Merre talalhato a szuro?
Koszi
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12058 Dátum: 2010.02.10 szerda, 10:10:02 »

Merre talalhato a szuro?
Koszi
jobb hátsó ajtó iránt van, nem sokkal a kerék előtt
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12059 Dátum: 2010.02.10 szerda, 10:23:36 »

jobb hátsó ajtó iránt van, nem sokkal a kerék előtt
Huha... ok koszi, ranezek. Otthon is ki lehet cserelni, vagy nem ajanlatos? Amikor az AC-t piszkaltuk, a csovek nagyon ridegnek tuntek... alig mertem mozgatni oket
 wave
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12060 Dátum: 2010.02.10 szerda, 10:42:18 »

Huha... ok koszi, ranezek. Otthon is ki lehet cserelni, vagy nem ajanlatos? Amikor az AC-t piszkaltuk, a csovek nagyon ridegnek tuntek... alig mertem mozgatni oket
 wave
úgy van, hogy van egy gyorscsatija, csak műanyag
két oldalt kell benyomni, hogy le tudd húzni
de erőltesd, nehogy eltörd
ha nem jön, akkor meg kell takarítani valamivel (féktisztító mondjuk), aztán egy kis wd40, hogy csússzon is
a csövekkel elvileg nem lesz gond, csak a csatival, pláne ha nem nagyon volt cserélve a szűrő, akkor jól össze lehet állva
én ha jó idő lesz, akkor valszeg lecserélem rendes csőre, bilinccsel
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12061 Dátum: 2010.02.10 szerda, 11:04:09 »

úgy van, hogy van egy gyorscsatija, csak műanyag
két oldalt kell benyomni, hogy le tudd húzni
de erőltesd, nehogy eltörd
ha nem jön, akkor meg kell takarítani valamivel (féktisztító mondjuk), aztán egy kis wd40, hogy csússzon is
a csövekkel elvileg nem lesz gond, csak a csatival, pláne ha nem nagyon volt cserélve a szűrő, akkor jól össze lehet állva
én ha jó idő lesz, akkor valszeg lecserélem rendes csőre, bilinccsel
azért arra figyelj,hogy kb. egy deci benzin ki fog folyni.
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12062 Dátum: 2010.02.10 szerda, 11:14:09 »

azért arra figyelj,hogy kb. egy deci benzin ki fog folyni.
Koszi! Megnezem, es ha aktualis lesz, remelem nem torok el semmit  vigyor3
 wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12063 Dátum: 2010.02.10 szerda, 12:47:36 »

Koszi! Megnezem, es ha aktualis lesz, remelem nem torok el semmit  vigyor3
 wave
nemigen van ott mit eltörni.egy db bilincs és a két cső van.Arra figyelj összerakáskor,hogy jó irányba szűrjön,mert nem mindegy.Igaz,hogy más a csövek átmérője,de....láttam már furcsa dolgokat...
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12064 Dátum: 2010.02.10 szerda, 12:54:28 »

nemigen van ott mit eltörni.egy db bilincs és a két cső van.Arra figyelj összerakáskor,hogy jó irányba szűrjön,mert nem mindegy.Igaz,hogy más a csövek átmérője,de....láttam már furcsa dolgokat...
Igen, a szurorol neztem kepeket a Cromaxnal, es lattam, hogy szep nagy nyil mutatja a beepitesi helyzetet
 wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12065 Dátum: 2010.02.10 szerda, 17:51:45 »

Szia!
Üzemanyagszűrő? ÖÖÖ...miaz? Szerintem még nem volt benne cserélve a 24 év alatt, de a jövő héten megy vizsgázni és a jól bejáratott szerelőm intézi a vizsgát és a felkészítést is, majd szólok neki.


Akkor ezért fagy be...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12066 Dátum: 2010.02.11 csütörtök, 15:26:00 »

de tegnap vontattam néhány kört a parkolóban, először 4. sebességben, majd ahogy kell 2.-ban

akkor sem indult be a motor, majd indítózásra 10 másodpercekre beindult, de az akksi kezdett gyengülni, ezért összekötöttem a mondeoval, de úgy is egyre gyengébb volt az indítómotor, végül semmi

először akksizárlatra gondoltam, a sarukat leszedtem és közvetlenül azokra csatlakoztam a Ford-dal a bikakábelen keresztül, de a PUG-ban semmi áramot nem lehet találni...biztosítékokat még nem néztem, de hogy az összes biztosíték kimenjen?

a bikázás arra az autóra lehet veszélyes, aki segít

úgyhogy szombat reggel megy a szerelőhöz, vontatva
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #12067 Dátum: 2010.02.12 péntek, 08:56:38 »

Pár nap alatt nagyon xar hangja lett a kocsinknak! Olyan jellegű, mintha kifújna a kipufogó. Ez a hang a motortérből jön egyértelműen. Ha fölnyitom a motorháztetőt, akkor a motorblokk és a hűtőventillátor közötti részre tudom beazonosítani a zajforrást.
Az itt valaha olvasottak emléke alapján az öntvény leömlő repedésére tippelek. Látni semmit se látok ez ügyben. Kipuff füst sem jelentkezik látható módon. Ma reggel piros lámpánál ácsorogva éreztem kipuff füstszagot, de mivel a kocsink előtt egy ezeréves scsoda pöfögött, nem mondhatom egyértelműen, hogy ez vagy az volt a szagkibocsátó.
Az rémlik még, hogy többek szerint az mk1 2.0i-nél ez a leömlő egy tipikusan repedő cucc, és hogy égen-földön nem lehet jót kapni.

Akinek van ezzel kapcsolatos bárminemű kapcsolódó infója, annak közlését szívesen venném!
Naplózva

MKI 2.0i
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #12068 Dátum: 2010.02.12 péntek, 09:48:21 »

Pár nap alatt nagyon xar hangja lett a kocsinknak! Olyan jellegű, mintha kifújna a kipufogó. Ez a hang a motortérből jön egyértelműen. Ha fölnyitom a motorháztetőt, akkor a motorblokk és a hűtőventillátor közötti részre tudom beazonosítani a zajforrást.
Az itt valaha olvasottak emléke alapján az öntvény leömlő repedésére tippelek. Látni semmit se látok ez ügyben. Kipuff füst sem jelentkezik látható módon. Ma reggel piros lámpánál ácsorogva éreztem kipuff füstszagot, de mivel a kocsink előtt egy ezeréves scsoda pöfögött, nem mondhatom egyértelműen, hogy ez vagy az volt a szagkibocsátó.
Az rémlik még, hogy többek szerint az mk1 2.0i-nél ez a leömlő egy tipikusan repedő cucc, és hogy égen-földön nem lehet jót kapni.

Akinek van ezzel kapcsolatos bárminemű kapcsolódó infója, annak közlését szívesen venném!

Szia!!!

Nem lehet, hogy a rezgés csillapító harmonika a ludas? Nekem volt ilyenem. Még az eredeti volt benne, ami nem teli fém volt, és 1 helyen kiszakadt, és ott szelelt. Igaz, én csak akkor hallottam, amikor leállítottam a kocsit, mert akkor elég beteg hangja volt.
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12069 Dátum: 2010.02.12 péntek, 10:04:14 »

Akinek van ezzel kapcsolatos bárminemű kapcsolódó infója, annak közlését szívesen venném!

Ebből kipufogós lesz, az tuti, és valszeg tűzkarika ott, ahol írod...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12070 Dátum: 2010.02.12 péntek, 10:05:50 »

de tegnap vontattam néhány kört a parkolóban, először 4. sebességben, majd ahogy kell 2.-ban

akkor sem indult be a motor, majd indítózásra 10 másodpercekre beindult, de az akksi kezdett gyengülni, ezért összekötöttem a mondeoval, de úgy is egyre gyengébb volt az indítómotor, végül semmi

először akksizárlatra gondoltam, a sarukat leszedtem és közvetlenül azokra csatlakoztam a Ford-dal a bikakábelen keresztül, de a PUG-ban semmi áramot nem lehet találni...biztosítékokat még nem néztem, de hogy az összes biztosíték kimenjen?

a bikázás arra az autóra lehet veszélyes, aki segít

úgyhogy szombat reggel megy a szerelőhöz, vontatva

Érdekes...
Ez asszem benzines ugye? Ott nem sok minden van egy ennyi idős autónál. Ha benzin, és szikra van az áram mellett persze, akkor mennie kell...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12071 Dátum: 2010.02.12 péntek, 10:16:24 »

Na beletettem.
Facet márkájú 87 fokos ment bele a 92 fokos gyári helyett.
A mutató egyenlőre szépen áll középen, viszont még egy kis meleg elkélne a fúvókákból...
Lehet, hogy radiátor takarítás is lészen...

Lovagolok még a témán:
Sajna a Mondeomon gyári termosztátot cseréltem, így nem volt ekkora eredménye, mint ennek(érdemes tudni, hogy a Facet egy gyártó márka, míg a Motocraft, QH a Gatessel együtt csak csomagolnak!!!). A mutató szépen áll középen, nagyon gyorsan melegszik a motor, és okádja a meleget fűtéskor! nyes
(egy 92-es 1,3-as Fiestáról van szó)

Szebb lett a hangja, és a fogyija is vélhetően sokkal-sokkal kevesebb lesz. Még mérés nincs róla, de a mutató szerint talán most többet fogok elmenni 12,5l benzinnel, mint 90km. wow1

Sztem jobb, mint új korában. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Ronin
Vendég
« Új hozzászólás #12072 Dátum: 2010.02.14 vasárnap, 12:25:56 »

Sziasztok.Az E85 átalakítóval kapcsolatban Írnék.Eddig fele,fele arányban járattam a moncit.hiba nélkül E85-tel{94es,2.0 }Végre megvan az átalakító.E85power típusú.Profi cucc.Az ára sem veszélyes.Figyelembe veszi az alábbiakat-lambda,vízhőfok,gázpedál állás.Usb-ével össze lehet kötni a laptoppal a finom hangoláshoz,)nem potival)az adatok lementéséhez.Akár menet közben is bele lehet avatkozni a vezérlésbe.Meg van hozzá minden rajzom a bekötésről,ha rájövök,hogy lehet feltenni a képeket, közzé teszem.Ja igen,még MŰKÖDIK is ráadásul.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12073 Dátum: 2010.02.14 vasárnap, 12:41:32 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy az oldalajtók díszléceit próbálta-e már valaki eltávolítani?
Kizárt dolog még ha damillal is csinálom,hogy ne hozza le a lakkot ugye?

Köszönöm!
Naplózva
Ronin
Vendég
« Új hozzászólás #12074 Dátum: 2010.02.14 vasárnap, 12:51:59 »

Sikerülni fog,csak türelem,
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12075 Dátum: 2010.02.14 vasárnap, 14:58:30 »

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy az oldalajtók díszléceit próbálta-e már valaki eltávolítani?
Kizárt dolog még ha damillal is csinálom,hogy ne hozza le a lakkot ugye?

Köszönöm!
jó kérdés...ha olyan ragaccsal van fent,mint a ford embléma,akkor még az is rajta marad...én csak azt szedtem le-darabokban...le akarták lopni,aztán a ragasztós részét még lefeszegetni se nagyon tudták,a többik apránként törtem le...nem hogy damillal levágni (próbáltam...)
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #12076 Dátum: 2010.02.15 hétfő, 15:39:32 »

jó kérdés...ha olyan ragaccsal van fent,mint a ford embléma,akkor még az is rajta marad...én csak azt szedtem le-darabokban...le akarták lopni,aztán a ragasztós részét még lefeszegetni se nagyon tudták,a többik apránként törtem le...nem hogy damillal levágni (próbáltam...)
Mi HegeGabi donorjarol szedtuk le, nekem kellettek. Damil no way, 5 centi utan eldurrant az agyunk, jott a spakli, eleg keservesen jott le, lakk maradt, de a ragacs is  eplus2 . Viszont nekem pont ellenkezo most a problemam, feltettem oket, franko kulteri sziloval, jott az elso eso, es fagy, aztan mind3 leesett, szepen egymas utan. Van valakinek valami tippje, hogy mivel tudnam rogziteni, hogy ott maradjon legalabb 2 evig?  hehe
Koszi!
 wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12077 Dátum: 2010.02.15 hétfő, 21:06:37 »

Mi HegeGabi donorjarol szedtuk le, nekem kellettek. Damil no way, 5 centi utan eldurrant az agyunk, jott a spakli, eleg keservesen jott le, lakk maradt, de a ragacs is  eplus2 . Viszont nekem pont ellenkezo most a problemam, feltettem oket, franko kulteri sziloval, jott az elso eso, es fagy, aztan mind3 leesett, szepen egymas utan. Van valakinek valami tippje, hogy mivel tudnam rogziteni, hogy ott maradjon legalabb 2 evig?  hehe
Koszi!
 wave
jó minőségű kültéri kétoldalas ragacs!én a ford emblémákat raktam vele vissza,a mai napig fenn vannak....
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12078 Dátum: 2010.02.16 kedd, 20:42:07 »

én lefújtam a gumicsíkokat, sötétkékmetál alapon kicsit világosabb gumicsík, fantasztikusan nézett ki, csak hát a gumit nem igazán lehet festeni, és kissé lepergett

az új hátsó lökhárítómat meg antracitszürkére fújtam, és így járt az első lökös is, meg a hűtőmaszk is, úgyhogy most elég különleges a kicsike
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12079 Dátum: 2010.02.17 szerda, 10:36:25 »

Sziasztok!

Azt szeretném kideríteni,hogy az autóm gyárilag 14 vagy 15colos felnivel volt-e szerelve.
Ugyanis olvasgattam és azt írják,hogy mk1-nél ez a 2méret volt gyárilag.
Illetve az RS-nél a 16colos.
Elvileg a fék méretéről is kiderül hogy mekkora felnivel jött ki,de
azon kívül mi alapján lehetne még megállapítani?
1993-as 2.0-es Ghia-m van.
Én 2 évvel ezelőtt 15colos felnivel vettem meg egyébként.
Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.Ti hogy gondoljátok?

Köszi!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12080 Dátum: 2010.02.17 szerda, 12:26:45 »

Sziasztok!

Azt szeretném kideríteni,hogy az autóm gyárilag 14 vagy 15colos felnivel volt-e szerelve.
Ugyanis olvasgattam és azt írják,hogy mk1-nél ez a 2méret volt gyárilag.
Illetve az RS-nél a 16colos.
Elvileg a fék méretéről is kiderül hogy mekkora felnivel jött ki,de
azon kívül mi alapján lehetne még megállapítani?
1993-as 2.0-es Ghia-m van.
Én 2 évvel ezelőtt 15colos felnivel vettem meg egyébként.
Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.Ti hogy gondoljátok?

Köszi!
még a kormányösszekötőből is megtudhatod,mert más volt gyárilag a két kerékmérethez.Ennél többet nem tudok.A fék becsapós,mert amikor vettem az autómat,14-es kerék volt rajta 260-as tárcsával,ez a gyári méret.De a bontott autómon 278-as volt a 15-ös kerékhez,így erre az került fel cakk-pakk a felnikkel együtt.Viszont az összekötő maradt az eredeti.Tudtommal a 15-16-os erősebb (vastagabb is?)
Viszont a 2.0-ást is adák 14-es kerékkel.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12081 Dátum: 2010.02.17 szerda, 12:50:19 »

Sziasztok!

Azt szeretném kideríteni,hogy az autóm gyárilag 14 vagy 15colos felnivel volt-e szerelve.
Ugyanis olvasgattam és azt írják,hogy mk1-nél ez a 2méret volt gyárilag.
Illetve az RS-nél a 16colos.
Elvileg a fék méretéről is kiderül hogy mekkora felnivel jött ki,de
azon kívül mi alapján lehetne még megállapítani?
1993-as 2.0-es Ghia-m van.
Én 2 évvel ezelőtt 15colos felnivel vettem meg egyébként.
Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.Ti hogy gondoljátok?

Köszi!
ha a nagyobb fék van rajta, akkor biztos nem 14-essel jött ki, mert nem megy rá
amúgy mi a kérdés oka?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12082 Dátum: 2010.02.17 szerda, 12:53:38 »

Sziasztok!

Azt szeretném kideríteni,hogy az autóm gyárilag 14 vagy 15colos felnivel volt-e szerelve.
Ugyanis olvasgattam és azt írják,hogy mk1-nél ez a 2méret volt gyárilag.
Illetve az RS-nél a 16colos.
Elvileg a fék méretéről is kiderül hogy mekkora felnivel jött ki,de
azon kívül mi alapján lehetne még megállapítani?
1993-as 2.0-es Ghia-m van.
Én 2 évvel ezelőtt 15colos felnivel vettem meg egyébként.
Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.Ti hogy gondoljátok?

Köszi!

alvázszám alapján kideríthető, hogy mekkora kerékkel hagyta el a gyártósort...

A mi 99-es évjáratú 2.0 glx mk2-esünkön most (és nyáron is  vigyor3) 14 collos téli gumi van...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12083 Dátum: 2010.02.17 szerda, 13:29:53 »

Nyáron is 14"-os téligumival jársz?  nyes
De így van, ahogy mondod, alvázszámmal irány a mindenttudó progi.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12084 Dátum: 2010.02.17 szerda, 13:53:55 »


Nyáron is 14"-os téligumival jársz?  nyes


Nem, nem járok. Sőt ezzel az autóval még télen sem járok téli gumival...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #12085 Dátum: 2010.02.17 szerda, 14:22:02 »

Sziasztok!

Azt szeretném kideríteni,hogy az autóm gyárilag 14 vagy 15colos felnivel volt-e szerelve.
Ugyanis olvasgattam és azt írják,hogy mk1-nél ez a 2méret volt gyárilag.
Illetve az RS-nél a 16colos.
Elvileg a fék méretéről is kiderül hogy mekkora felnivel jött ki,de
azon kívül mi alapján lehetne még megállapítani?
1993-as 2.0-es Ghia-m van.
Én 2 évvel ezelőtt 15colos felnivel vettem meg egyébként.
Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.Ti hogy gondoljátok?

Köszi!

az én felszínes jellegű információm szerint az mk1 2.0i-t 14" kerekekkel adták ki 185/65R14 gumikkal. A többi "csak" váltóméret.
Naplózva

MKI 2.0i
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12086 Dátum: 2010.02.17 szerda, 14:39:18 »

Gondolom hogy a Ghia felszereltséghez és a 2.0-es mocihoz nem 14colos
felnit adtak.

A Ghia alufelniből van 14"-os is. Max az RS felni 15"-os, vagy 16"...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12087 Dátum: 2010.02.17 szerda, 16:34:16 »

ha a nagyobb fék van rajta, akkor biztos nem 14-essel jött ki, mert nem megy rá
amúgy mi a kérdés oka?
azért írtam,hogy az előző autó...azon alapból 15-ös kerék 278-as fékkel volt-1.8b,glx.Ezen meg 14-es kerék 260-as fékkel és ez is 1.8b,glx.
Az eredeti kérdés,hogy miből lehet megállapítani,hogy egy autó gyárilag 14-es v. 15-ös kerékkel jött ki?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12088 Dátum: 2010.02.17 szerda, 16:46:47 »

azért írtam,hogy az előző autó...azon alapból 15-ös kerék 278-as fékkel volt-1.8b,glx.Ezen meg 14-es kerék 260-as fékkel és ez is 1.8b,glx.
Az eredeti kérdés,hogy miből lehet megállapítani,hogy egy autó gyárilag 14-es v. 15-ös kerékkel jött ki?
miért fontos ezt megállapítani?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12089 Dátum: 2010.02.17 szerda, 17:58:28 »

miért fontos ezt megállapítani?
mert az,hogy egy autón most milyen van nem mérvadó...l. a kérdés felvetését...
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12090 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 17:38:19 »

ezek a nagy autók, különösen a kombi, igen viccesen tudnak kinézni egy 175/xx/R14-es gumival

manapság már egy jóval kisebb autót is 16"-os felnivel szállítanak
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12091 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 20:40:22 »

ezek a nagy autók, különösen a kombi, igen viccesen tudnak kinézni egy 175/xx/R14-es gumival

manapság már egy jóval kisebb autót is 16"-os felnivel szállítanak
nekem tökéletesen megfelel a 14-es a télin, ezekre a jó utakra felesleges nagyobbat (drágábbat) rakni
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12092 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 21:41:45 »

nekem tökéletesen megfelel a 14-es a télin, ezekre a jó utakra felesleges nagyobbat (drágábbat) rakni

Sztem itt a "175" a lényeg... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12093 Dátum: 2010.02.19 péntek, 09:34:21 »

ha a nagyobb fék van rajta, akkor biztos nem 14-essel jött ki, mert nem megy rá
amúgy mi a kérdés oka?


Igazából nincs különösebb oka,csak egyszerűen kiváncsi vagyok.
Érdekes a Mondeo hiszen 14-es kerékkel tényleg nevetségesen néz ki.
Viszont még a 18 colos keék is gond nélkül be megy alá.
Külföldi tuning fanok Mondiján láttam,de
a legjelemzőbb a 17colos,ami tényleg jó választás,mertmár
nagyon jól néz ki vele az auto,sokkal jobb az úttartása,de
még el lehet vele járni.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12094 Dátum: 2010.02.19 péntek, 09:40:13 »

és még egy új tapasztalatot szeretnék veletek megosztani.
17 colos felnim van,amivel kicsit keményebb a futómű a gyáritól.
2 napja szerelték be az ültetőrugókat és én azt hittem hogy majd mennyivel jobban fog
még rázni.Nagy meglepetésemre egyáltalán nem lett keményebb a futómű.
Viszont nagyon jól néz ki így a gép és az úttartása így már elég komoly.
Ja és nem ér le sehol az eleje,tehát még szépen,odafigyelve ellehet vele járni
szinte bárhol.Hála istennek kátyús földutakon nem kell közlekednem. Wink
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12095 Dátum: 2010.02.19 péntek, 09:46:29 »

...
2 napja szerelték be az ültetőrugókat...

fényképet  finom
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12096 Dátum: 2010.02.19 péntek, 10:48:52 »


Igazából nincs különösebb oka,csak egyszerűen kiváncsi vagyok.
Érdekes a Mondeo hiszen 14-es kerékkel tényleg nevetségesen néz ki.
Viszont még a 18 colos keék is gond nélkül be megy alá.
Külföldi tuning fanok Mondiján láttam,de
a legjelemzőbb a 17colos,ami tényleg jó választás,mertmár
nagyon jól néz ki vele az auto,sokkal jobb az úttartása,de
még el lehet vele járni.
nem biztos,hogy rosszabbul néz ki bár ízlések és pofonok.a kollegám kombiján 14-es gyári alu van 195/65-ös gumival.Szerintem semmivel nem rosszabb,mint mondjuk egy 17-es xxx/50-essel.Ha már választanom kellene inkább az előbbi,tekintettel az utak állapotára...
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12097 Dátum: 2010.02.19 péntek, 11:28:20 »

nem biztos,hogy rosszabbul néz ki bár ízlések és pofonok.a kollegám kombiján 14-es gyári alu van 195/65-ös gumival.Szerintem semmivel nem rosszabb,mint mondjuk egy 17-es xxx/50-essel.Ha már választanom kellene inkább az előbbi,tekintettel az utak állapotára...


Nézd ki mire használja,mi a fontos száméra stb..
Számomra a Mondeo egy gyönyörű autó.
Komoly terveim vannak vele és már eddig is sok munkám van benne,de megéri mert egyre kevesebbet látok
belőle és egyre különlegesebb az idő múlásával számomra.
Nekem "Ő" szenvedély,nem csak egyszerű hobby.
Ez az autó számomra úgy
gyönyörű,ha megkapja azokat a kiegészítőket melyek kihangsúlyozzák a méreteit,
az egyéniségét és a formáit.Látok még az utakon mk1-es Mondikat,de
90%-a lepusztult és rossz rájuk nézni.Én óvom,féltem,szépítgetem.
Ez az igazi "szerelem" Én így érzem... Wink
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12098 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:06:49 »


Nézd ki mire használja,mi a fontos száméra stb..
Számomra a Mondeo egy gyönyörű autó.
Komoly terveim vannak vele és már eddig is sok munkám van benne,de megéri mert egyre kevesebbet látok
belőle és egyre különlegesebb az idő múlásával számomra.
Nekem "Ő" szenvedély,nem csak egyszerű hobby.
Ez az autó számomra úgy
gyönyörű,ha megkapja azokat a kiegészítőket melyek kihangsúlyozzák a méreteit,
az egyéniségét és a formáit.Látok még az utakon mk1-es Mondikat,de
90%-a lepusztult és rossz rájuk nézni.Én óvom,féltem,szépítgetem.
Ez az igazi "szerelem" Én így érzem... Wink
igazad van... eljen
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12099 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:15:12 »

...
Komoly terveim vannak vele és már eddig is sok munkám van benne,de megéri mert egyre kevesebbet látok
belőle és egyre különlegesebb az idő múlásával számomra.
Nekem "Ő" szenvedély,nem csak egyszerű hobby.
...

a szerelőm megkérdezte, hogy miért nem veszünk újat...mert egy másik használttal ugyanennyi gond lenne, zsákbamacska és kezdhetném újra a felújításokat, de végre megértette, hogy az én mondeom más, nem egy autó a sorban, elhasználom és veszek egy újat, hanem gyermekem szinte

az enyémben is van vagy 600eFt felújítás, miközben kb. kétszázat ér, nem szabad eladni, és most már sok olyan átalakítást, festést tudok alkalmazni (pl. a lökhárítókat másszínűre festettem), amelyek az eladásnál gondot okozhatnának

érdekes, hogy Berlinben sok mk1-est láttam, és nem is leglepukkantabb emberek használták
Naplózva
Oldalak: 1 ... 235 236 237 238 239 240 241 [242] 243 244 245 246 247 248 249 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.