Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:02:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804938 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12100 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:48:45 »

a szerelőm megkérdezte, hogy miért nem veszünk újat...mert egy másik használttal ugyanennyi gond lenne, zsákbamacska és kezdhetném újra a felújításokat, de végre megértette, hogy az én mondeom más, nem egy autó a sorban, elhasználom és veszek egy újat, hanem gyermekem szinte

az enyémben is van vagy 600eFt felújítás, miközben kb. kétszázat ér, nem szabad eladni, és most már sok olyan átalakítást, festést tudok alkalmazni (pl. a lökhárítókat másszínűre festettem), amelyek az eladásnál gondot okozhatnának

érdekes, hogy Berlinben sok mk1-est láttam, és nem is leglepukkantabb emberek használták
Joe-nak volt igaza,mert egyszer azt írta,hogy akinek van és vigyáz rá,az nem akarja eladni.Akinek meg van lepukkant,széthajtott az fillérekért szabadulna tőle.Én meg a kettő között...kívülről lompos,belül 90%-ban rendberakott.Eladnám,de amennyit kérek érte,annyit nem adnak.Sok ember csak az öreg autót látja benne,amit minél olcsóbban venne meg,csak azért,hogy széthajtsa pár 10e km alatt.A múlt havi szívás után (16 lityis fogyasztás elgondolkoztatott...de úgy néz ki,a harmadik lambdaszonda jó lett...) viszont sok gondom nincs.Ha lemegy a téli homok-só szórás,akkor jön a kasztnimunka.A fennálló vízhőfok-ford. mérő gonddal nem tudok mit csinálni,mára minden ki lett cserélve és mégse 100%-osak.Gyanítom lesz szilentcsere is,bár a héten a száguldozáskor nem tapasztaltam különösebbet 170-nél,lehet csak gumit kell centírozni.Öt év alatt mentm vele 16e km-t...és ezalatt ki lett cserélve az egész autó...persze ezt meg senki nem akarja elhinni,csak az,aki ugyanígy jár el mint én...mint mi.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12101 Dátum: 2010.02.20 szombat, 10:55:03 »

Maximálisan egyetértek veletek!
Tőlem is van aki megkérdezi,hogy minek ölök pénzt ebbe a vén autóba,meg miért nem veszek pár éveset. nyes
Hát "igaz hogy öreg,de ki van fizetve" és szebb állapotban van,mint sok
5-10 éves autó.
Nagyon sok embernek csak használati tárgy,ahogyan ti is írtátok.
Én már megtanítottam az ajtók finom becsukását is a családnak. smile
Ja és ha 2-3 hétig nem tudom lemosni az eső,hó miatt akkor már minden bajom van.
Tényleg olyan mint egy családtag.
Minden olyan embert,aki hasonlóképpen odavan az autójáért,miNem véletlenül volt 1994-ben
az év autója.........
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12102 Dátum: 2010.02.20 szombat, 10:58:07 »

fényképet  finom


Bocsi,csak most láttam az írásod,hogy újraolvastam az oldalt.
Igazából,ha te is ottleszel valamelyik minitalin vagy ilyesmi,akkor
megfogod látni,mert ide nem tudok képet beszúrni,meg
még van 1-2 módosítás,amit a következő 2 hétben megkap és akkor fogom lefényképezni:-)
Egyébként carstyling-on is fent vaygok "Tonhy ghia" néven.
Ha gondoljátok regisztráljatok.Jó kis oldal,ahol sok tanácsot kap az ember és
egy egész adatlapot csinálhatsz az autódnak képekkel stb.....
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12103 Dátum: 2010.02.20 szombat, 11:10:18 »


Bocsi,csak most láttam az írásod,hogy újraolvastam az oldalt.
Igazából,ha te is ottleszel valamelyik minitalin vagy ilyesmi,akkor
megfogod látni,mert ide nem tudok képet beszúrni,meg
még van 1-2 módosítás,amit a következő 2 hétben megkap és akkor fogom lefényképezni:-)
Egyébként carstyling-on is fent vaygok "Tonhy ghia" néven.
Ha gondoljátok regisztráljatok.Jó kis oldal,ahol sok tanácsot kap az ember és
egy egész adatlapot csinálhatsz az autódnak képekkel stb.....
minnyá'ránézök...
Te,az ecotec motort hagyjuk már meg az opelnek...ez ZETEC
Nagyon jó lett,gratulálok hozzá   worship  .Szerintem ha tudnál rá cosworth lámpákat szerezni (ami a háttérképen van),akkor lenne kész kívül teljesen.Rs lökhárítót csináltattad v. vetted?A széttört műszerfal betét ugye nem maradt benne?Kár lenne elrontani.Beregelnék én is,de az a baj,hogy elég sok ellenfelet (ellenséget?) összeszedtem itt a városban...jobb,ha nem tudják...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.20 szombat, 11:25:51 írta misi107 » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12104 Dátum: 2010.02.20 szombat, 11:29:26 »


Bocsi,csak most láttam az írásod,hogy újraolvastam az oldalt.
Igazából,ha te is ottleszel valamelyik minitalin vagy ilyesmi,akkor
megfogod látni,mert ide nem tudok képet beszúrni,meg
még van 1-2 módosítás,amit a következő 2 hétben megkap és akkor fogom lefényképezni:-)
Egyébként carstyling-on is fent vaygok "Tonhy ghia" néven.
Ha gondoljátok regisztráljatok.Jó kis oldal,ahol sok tanácsot kap az ember és
egy egész adatlapot csinálhatsz az autódnak képekkel stb.....
van galéria, ahova rakhatod a képeket
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12105 Dátum: 2010.02.20 szombat, 12:25:30 »

minnyá'ránézök...
Te,az ecotec motort hagyjuk már meg az opelnek...ez ZETEC
Nagyon jó lett,gratulálok hozzá   worship  .Szerintem ha tudnál rá cosworth lámpákat szerezni (ami a háttérképen van),akkor lenne kész kívül teljesen.Rs lökhárítót csináltattad v. vetted?A széttört műszerfal betét ugye nem maradt benne?Kár lenne elrontani.Beregelnék én is,de az a baj,hogy elég sok ellenfelet (ellenséget?) összeszedtem itt a városban...jobb,ha nem tudják...

Nem tom én azt hiszemvalamelyik Mondeo-s katalógusban,anyagban olvastam az Ecotec-ről,de a kedvedért átírom.:-)
Köszönjük szépen a dicséretet,de mint mondtam még vár rá 1-2 módosítás.
A lökös alsó toldatot rendeltem és aztán ráalakítattam a lökösre.Volt vele szaladgálás meg szopás:-(
A kerek lámpák azok nagyon ütösek,de eddig nem találtam módot rá hogy hogyan szerezhetném be.
Valaki azt írta,hogy az ebay.co.uk oldalon rendelte.
A széttürt betét még benne van.Mert igazából az mk2-é lenne bele a legjobb de legelső a külső és aztán a belső.
Már megszereztem minden gyári fabetétet is.Ha jó idő lesz mennek is be.:-)
Egyébként még csak megyét sem kell írnod a regelésnél ha nem akarsz.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12106 Dátum: 2010.02.20 szombat, 13:24:41 »

Nem tom én azt hiszemvalamelyik Mondeo-s katalógusban,anyagban olvastam az Ecotec-ről,de a kedvedért átírom.:-)
Köszönjük szépen a dicséretet,de mint mondtam még vár rá 1-2 módosítás.
A lökös alsó toldatot rendeltem és aztán ráalakítattam a lökösre.Volt vele szaladgálás meg ***ás:-(
A kerek lámpák azok nagyon ütösek,de eddig nem találtam módot rá hogy hogyan szerezhetném be.
Valaki azt írta,hogy az ebay.co.uk oldalon rendelte.
A széttürt betét még benne van.Mert igazából az mk2-é lenne bele a legjobb de legelső a külső és aztán a belső.
Már megszereztem minden gyári fabetétet is.Ha jó idő lesz mennek is be.:-)
Egyébként még csak megyét sem kell írnod a regelésnél ha nem akarsz.

én is átraktam az enyémbe a kettesét,de csak sima feketét,a fabetét nem jön be.Igazából mára a belső 90%-a kettes mondeóból van.A reget azért nem akarok,mert akkor már rakok fel képet és valamelyik sztrítracsingos hülyegyerek tuti megtalál...nem mintha félnék,nem véletlenül írtam ellenséget...némelyikük gyomra nem veszi be,hogy nincsenek egy súlycsoportban velem.Na,nem a gyorsaságról beszélek,de egy kis őrületért én se megyek a szomszédba,főleg ha felbosszantanak.Másrészt városban elég nehéz gyorsnak lenni egy szuzuki-citrom-rönő-akármi kisautóval,ha egy másfél tonnás vas nem akar elengedni-főleg ha még tolok is a másikon...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12107 Dátum: 2010.02.20 szombat, 18:57:41 »

Egyébként carstyling-on is fent vaygok "Tonhy ghia" néven.

Sírni tudnék, amikor ilyet látok... szomoru1
Az enyémre emlékeztet a Tiéd:
http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=album;id=3

Mondjuk az a fekete alu nekem nem jön be...
Különben: eljen eljen eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12108 Dátum: 2010.02.20 szombat, 20:20:48 »

Sírni tudnék, amikor ilyet látok... szomoru1
Az enyémre emlékeztet a Tiéd:
http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=album;id=3

Mondjuk az a fekete alu nekem nem jön be...
Különben: eljen eljen eljen
nekem tetszik az is,meg a tiéd is.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12109 Dátum: 2010.02.20 szombat, 23:35:53 »

Sírni tudnék, amikor ilyet látok... szomoru1
Az enyémre emlékeztet a Tiéd:
http://mondeo.hu/index.php?action=mgallery;sa=album;id=3

Mondjuk az a fekete alu nekem nem jön be...
Különben: eljen eljen eljen

Szép kis Mondi!
Lecserélted?
Miért?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12110 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 07:35:42 »

Szép kis Mondi!
Lecserélted?
Miért?
bővült a család...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12111 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 09:27:08 »

Szép kis Mondi!
Lecserélted?
Miért?

Ahogy Misi kolléga írja. nyes
Újítani is akartam, meg egy több személyes autót is.
Vágytam több erőre, és sok extrára. nyes
Belefértünk a Mondeoba is 5-en, csak már más nem fért be mellénk...
Így lett a Galaxy...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12112 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 09:36:28 »

Ahogy Misi kolléga írja. nyes
Újítani is akartam, meg egy több személyes autót is.
Vágytam több erőre, és sok extrára. nyes
Belefértünk a Mondeoba is 5-en, csak már más nem fért be mellénk...
Így lett a Galaxy...
szerencsére egy gyerekkel még elférünk,cuccaink is.Igaz,ha már anyósékat+egy kutyát (szobacirkáló méret) is szállítani kell,akkor már szűkös.De hármunknak bőven elég,szeretem is,az asszony nem annyira...(mert miért az autóra kell már megint költeni?ja,ha veszek egy zacskó elektromos gyorscsatit 100 ft-ért itt a világvége...) Szerintem ez másnál is így van...Most,hogy végre megint rendesen repeszt,öröm az autózás.Valahová ki kellene menni,ahol padlón le tudom mérni,most mennyi a vége.Amíg egyben van...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12113 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 10:29:33 »

szerencsére egy gyerekkel még elférünk,cuccaink is.Igaz,ha már anyósékat+egy kutyát (szobacirkáló méret) is szállítani kell,akkor már szűkös.De hármunknak bőven elég,szeretem is,az asszony nem annyira...(mert miért az autóra kell már megint költeni?ja,ha veszek egy zacskó elektromos gyorscsatit 100 ft-ért itt a világvége...) Szerintem ez másnál is így van...Most,hogy végre megint rendesen repeszt,öröm az autózás.Valahová ki kellene menni,ahol padlón le tudom mérni,most mennyi a vége.Amíg egyben van...
éjszaka vásárhely felé  vigyor3 eljen
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12114 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 11:07:17 »

éjszaka vásárhely felé  vigyor3 eljen
egy frászt megyek vásárhely felé...annyi arrafelé a rendőr...se éjszaka se nappal...csak ha muszáj...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12115 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 11:10:28 »

éjszaka vásárhely felé  vigyor3 eljen
Mondtad a telefonba,hogy nemrég cseréltél lambdát.Milyet raktál bele?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12116 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 11:41:42 »

Szerintem ez másnál is így van...

Tévedés! vigyor3
Én ha megemlítek ilyesmit, ugye felvezeti az ember vigyor3, még Ő kérdezi meg, hogy ezen mit gondolkozom? Vegyem meg! Wink

A Mondeot a mai napig siratja Ő is(pedig a Galaxy egy álomkategória!), sőt a minap is hangoztatta barátainknak, hogy nemsokára vissza fogjuk venni! eljen

 taps
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12117 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 12:07:50 »

Tévedés! vigyor3
Én ha megemlítek ilyesmit, ugye felvezeti az ember vigyor3, még Ő kérdezi meg, hogy ezen mit gondolkozom? Vegyem meg! Wink

A Mondeot a mai napig siratja Ő is(pedig a Galaxy egy álomkategória!), sőt a minap is hangoztatta barátainknak, hogy nemsokára vissza fogjuk venni! eljen

 taps
Kivétel erősíti...nálunk gyakorlatilag minden kiveszekedtem,aztán amikor beleuntam akkor meg egész egyszerűen kihagytam belőle az asszonyt.Persze,mindig jött a duzzogás...ez minek?Az minek?Neki hiába mondom,hogy ha nem lesz kicserélve az 1500 ft-os gömbfej akkor legközelebb tizenezres javítás lesz.Csak abban él,hogy már megint és miért most és ez sok  stb...gyakorlatilag ha rajta múlik,akkor már rég szétporladt volna alattunk.Amikor vettük,akkor úgy gondolta,hogy megy magától és annyi.Ja,náluk sose volt gép erejű jármű...na,ez meg is látszik.Szóval,a tipikus a női mentalitás...-tisztelet a kivételnek! Tény,hogy direkt olcsót kerestem,aminek nem érdekel,ha lóg a bele.Ott volt gyakorlatilag egy garázsnyi autó (ami maradt a régiből kivétel a jobb oldala...),amit gyakorlatilag csak be kellett szerelni.Ha ezt nézem,akkor még mindig jobban jártam,mint ha veszek drágábban egy ismeretlent.A töröttel is az volt a mázlim,hogy magyarországon nem volt forgalomban és nem nyúltak hozzá.Mára lett egy autóm,aminek-némi túlzással- az utolsó csavarjáról is tudom,mikor került bele,mikor lesz cserés és mi a gondja.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12118 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 12:23:06 »

Mondtad a telefonba,hogy nemrég cseréltél lambdát.Milyet raktál bele?
u.gy., név nélküli
amúgy széthúztam a csatit, visszadugtam, biztosítékot visszaraktam és mentem tovább az esőben, de megjavult
érdekes
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12119 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 13:58:38 »

u.gy., név nélküli
amúgy széthúztam a csatit, visszadugtam, biztosítékot vis***aktam és mentem tovább az esőben, de megjavult
érdekes
értem.szerintem akkor beázott a csatlakozó.
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12120 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:08:46 »

Kivétel erősíti...nálunk gyakorlatilag minden kiveszekedtem,aztán amikor beleuntam akkor meg egész egyszerűen kihagytam belőle az asszonyt.Persze,mindig jött a duzzogás...ez minek?Az minek?Neki hiába mondom,hogy ha nem lesz kicserélve az 1500 ft-os gömbfej akkor legközelebb tizenezres javítás lesz.Csak abban él,hogy már megint és miért most és ez sok  stb...gyakorlatilag ha rajta múlik,akkor már rég szétporladt volna alattunk.Amikor vettük,akkor úgy gondolta,hogy megy magától és annyi.Ja,náluk sose volt gép erejű jármű...na,ez meg is látszik.Szóval,a tipikus a női mentalitás...-tisztelet a kivételnek! Tény,hogy direkt olcsót kerestem,aminek nem érdekel,ha lóg a bele.Ott volt gyakorlatilag egy garázsnyi autó (ami maradt a régiből kivétel a jobb oldala...),amit gyakorlatilag csak be kellett szerelni.Ha ezt nézem,akkor még mindig jobban jártam,mint ha veszek drágábban egy ismeretlent.A töröttel is az volt a mázlim,hogy magyarországon nem volt forgalomban és nem nyúltak hozzá.Mára lett egy autóm,aminek-némi túlzással- az utolsó csavarjáról is tudom,mikor került bele,mikor lesz cserés és mi a gondja.

Az én barátnőm kifejezzeten támogat az autómániámban.
Szereti is az autókat,meg az enyém is tetszik neki nagyon.
Valószínűleg azért is támogat mert fontos vagyok neki,de tényleg nem zavarja,hogy rengeteget
költök az autóra,nem csak megjátsza.
Karácsonyi ajándékként az első lökösöm fényezését kaptam:-)
Nálunk még nincs gyerek,még pár évig ráérek vele,de azt
mondta,hogy akkor is hódolhatok a szenvedélyemnek,csaka család legyen az első.
Természetesen én is így gondolom....
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12121 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:10:44 »

Ha véletlenül van valakinek mk1 hatcback hátsó lámpája párban
eladó,akkor szóljon legyen szíves!
Az enyémre kell.
Köszi!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12122 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:17:45 »

Ha véletlenül van valakinek mk1 hatcback hátsó lámpája párban
eladó,akkor szóljon legyen szíves!
Az enyémre kell.
Köszi!
*** ügy...nekem már csak a baloldali van meg...ha tudom,akkor nem adom el a jobbost... rinya
kecskeméti bontóból nem jó?úgy emlékszem,még megvolt neki amikor ott jártam.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.21 vasárnap, 14:19:25 írta misi107 » Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12123 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:24:34 »

*** ügy...nekem már csak a baloldali van meg...ha tudom,akkor nem adom el a jobbost... rinya
kecskeméti bontóból nem jó?úgy emlékszem,még megvolt neki amikor ott jártam.

Hát nem tudom milyen árban van az?
Te mennyit kérnél a tiedért?

Egyenlőre érdeklődöm hogy honnan tudnék a legolcsóbban hozzá jutni.
Amik nekem vannak teljesen épek,de nem tudom leszedni a sötétítést róluk.
Pedig piros telibe fújt lámpát szeretnék.
Ezért kell a gyári lámpa.....
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12124 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:30:05 »

pest felé szoktál járni?
Szundi jó alternatíva lehet
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12125 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:33:31 »

pest felé szoktál járni?
Szundi jó alternatíva lehet

A talik miatt szoktam kb fél évben egyszer a Lurdy-hoz menni egyébként nem....
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12126 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:33:37 »

Hát nem tudom milyen árban van az?
Te mennyit kérnél a tiedért?

Egyenlőre érdeklődöm hogy honnan tudnék a legolcsóbban hozzá jutni.
Amik nekem vannak teljesen épek,de nem tudom leszedni a sötétítést róluk.
Pedig piros telibe fújt lámpát szeretnék.
Ezért kell a gyári lámpa.....
Értem.Épp nézem a vaterán 2500-3e között van darabja.De van csak jobbos is.Erre jön még rá a posta,olyan 3.5-4e-ből van meg-persze függ az aktuális díjszabástól.Ezt csak csomagként lehet feladni,az meg alapból 1000-1200 ft.

http://www.vatera.hu/ford_mondeo_95_os_jobb_hatso_lampa_162362832.html

Ha netalán yooccoo-ék jönnek vásárhelyre akkor el tudom küldeni vele az enyémet és nincs pk,Cegléd szerintem útba esik nekik (és vállalja a szállítást...) Mondjuk 2500 ft.Remélem nem emlékszem rosszul és tényleg a bal van meg,de olyan 80%...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.21 vasárnap, 14:36:25 írta misi107 » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12127 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:37:03 »

A talik miatt szoktam kb fél évben egyszer a Lurdy-hoz menni egyébként nem....
esetleg a következő mini alkalmával le tudom küldeni a Betkével, nála átveheted, ha lebeszéled Szundival, hogy van-e és jó-e az ár
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12128 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:41:51 »

Értem.Épp nézem a vaterán 2500-3e között van darabja.De van csak jobbos is.Erre jön még rá a posta,olyan 3.5-4e-ből van meg-persze függ az aktuális díjszabástól.Ezt csak csomagként lehet feladni,az meg alapból 1000-1200 ft.

http://www.vatera.hu/ford_mondeo_95_os_jobb_hatso_lampa_162362832.html

Ha netalán yooccoo-ék jönnek vásárhelyre akkor el tudom küldeni vele az enyémet és nincs pk,Cegléd szerintem útba esik nekik (és vállalja a szállítást...) Mondjuk 2500 ft.Remélem nem emlékszem rosszul és tényleg a bal van meg,de olyan 80%...

Köszönöm szépen mind a kettőtöknek a segítséget!
Megvárom hogy mi hogy alakul és akkor minden képen írok ide a fórumra,hogy mi lett a vége.:-)....
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12129 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:42:17 »

Sőt,ezt a vivien nevű eladót írtam,ez van Kecskeméten.Tőle vettem kábelköteget még az elérhetősége is megvan.A neve ne tévesszen meg,férfi...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.21 vasárnap, 14:52:11 írta misi107 » Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12130 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 14:58:32 »

egyszerűen nem értem hogy a nitro hígító meg a körömlakklemosó miért nem hozza le a festéket a lámpáról  falbav
Naplózva
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #12131 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 16:03:40 »

Srácok egy kérdés.
Fusim-al mi történt?
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #12132 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 21:01:00 »

Sziasztok!
help
94-es MK1-em van. Ma nekiállt villogni a lufivisszajelző (csak vezetőoldali van benne). Kb. 4-5 mp-ként villan fel 1 mp-re.
Van ötletetek mitől lehet? Gépész vagyok, a villamos részéhez sajnos egyáltalán nem értek.
Lehet, hogy elmegy ettől még a kocsi, de nem szeretném, ha mondjuk valamelyik reggel a város közepén a nyakamba dobná a légzsákot a drágám. (nem beszélve arról, ha ne adj isten hasznát venném és nem mükszik.

Ha tudnátok segíteni azért hálás lennék. Köszi javascript:void(0);
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12133 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 21:26:25 »

Sziasztok!
help
94-es MK1-em van. Ma nekiállt villogni a lufivisszajelző (csak vezetőoldali van benne). Kb. 4-5 mp-ként villan fel 1 mp-re.
Van ötletetek mitől lehet? Gépész vagyok, a villamos részéhez sajnos egyáltalán nem értek.
Lehet, hogy elmegy ettől még a kocsi, de nem szeretném, ha mondjuk valamelyik reggel a város közepén a nyakamba dobná a légzsákot a drágám. (nem beszélve arról, ha ne adj isten hasznát venném és nem mükszik.

Ha tudnátok segíteni azért hálás lennék. Köszi javascript:void(0);

Ha minden igaz, akkor a főoldalon találsz leírás, hogy a villanások száma mit jelent. Asszem a Tiéd 1, azaz a kormányátvezető spirál hibáját jelzi.
Én már több autón orvosoltam ezt úgy ideiglenesen, hogy betoltam, majd vissza a kormányt a kényelmes pozícióba, és azóta jó!
Egyébként a villogás pont azt jelenti, hogy nem műxik a lufi, így eldurrani sem fog...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #12134 Dátum: 2010.02.21 vasárnap, 21:57:32 »

Köszönöm, ez gyors volt! Meg fogom nézni!
Hát bízom benne, hogy ez a hiba, ha nem sikerül  az operáció akkor be kell szerezni egy ilyen spirált..
Pontosabban mindenképpen be kell szerezni egy ilyet, mert ha van benne lufi akkor már működjön is.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12135 Dátum: 2010.02.23 kedd, 22:46:36 »

Sőt,ezt a vivien nevű eladót írtam,ez van Kecskeméten.Tőle vettem kábelköteget még az elérhetősége is megvan.A neve ne tévesszen meg,férfi...

Hogy is van ez az ékszíj csere komplett feszítő csere nélkül? Mit kell cserélni, hogy ócsó legyen?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12136 Dátum: 2010.02.23 kedd, 23:06:39 »

Hogy is van ez az ékszíj csere komplett feszítő csere nélkül? Mit kell cserélni, hogy ócsó legyen?
Szóval,én az alábbi módon csináltam (mk1..):feszítő szétkap,van benne egy darab rugó.A rugót a cromax nem árul külön,de a szerelő kezébe nyomtam,hogy nekem ilyen kell.És lett...honnan,nem tudom.Görgő ha  nem kopott papírvékonyságúra,akkor csak csapágyat kell cserélni.Ha elkopott,akkor az mk1 vezetőgörgője kb 4-5e ft,ugyanaz mint a feszítőé.Összerakom és kész.Arra kel figyelni,hogy a rugó a házban levő műanyag betétbe rendesen felfeküdjön.Ez így megvan egy 10e-ből (nekem a rugó+csapágy+csapágycsere volt 10e,a komplett feszítőt a szíjjal már a szerelő csinálta) Gyakorlatilag a fennmaradó rész a rugónak a háza+a műanyag betét benne.Igazából az az egyetlen alkatrész,amit nem lehet cserélni és nem is adnak sehol külön.Érdemes rá vigyázni szétszereléskor.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12137 Dátum: 2010.02.24 szerda, 00:10:40 »

Szóval,én az alábbi módon csináltam (mk1..):feszítő szétkap,van benne egy darab rugó.A rugót a cromax nem árul külön,de a szerelő kezébe nyomtam,hogy nekem ilyen kell.És lett...honnan,nem tudom.Görgő ha  nem kopott papírvékonyságúra,akkor csak csapágyat kell cserélni.Ha elkopott,akkor az mk1 vezetőgörgője kb 4-5e ft,ugyanaz mint a feszítőé.Összerakom és kész.Arra kel figyelni,hogy a rugó a házban levő műanyag betétbe rendesen felfeküdjön.Ez így megvan egy 10e-ből (nekem a rugó+csapágy+csapágycsere volt 10e,a komplett feszítőt a szíjjal már a szerelő csinálta) Gyakorlatilag a fennmaradó rész a rugónak a háza+a műanyag betét benne.Igazából az az egyetlen alkatrész,amit nem lehet cserélni és nem is adnak sehol külön.Érdemes rá vigyázni szétszereléskor.

 worship worship worship
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Sepi
Vendég
« Új hozzászólás #12138 Dátum: 2010.02.26 péntek, 21:37:44 »

Sziasztok!

Végre valóra vált álmom és igazi családi autót tudtam venni azaz boldog tulajdonosa lettem egy MK1-esnek pontosabban egy 1,8 TD CLX Tourniernek.

Viszont mivel hogy a szentem 95-ös így sajnos lesz vele munka míg olyan lesz amilyenre szeretném és hogy biztonságos legyen. (A fóliázást már megcsináltam. Nem volt nehéz azzal is foglalkozunk.)

Amiben viszont segítségeteket kérném mint régi mo(tor)ndeósok a következő:

Szükségem lenne egy javítási kézikönyvre. (Ha lehet akkor magyarra, de a némettől sem ilyedek meg.)

Továbbá hasznos tanácsokat is szívesen fogadok tipus hibákra pl.

A másik pedig az hogy holnap lengéscsillapítót cserélnék benne hátul és ehhez is várnám a tanácsokat (mit hogyan-honnan stb.)

Elöre is köszönöm a válaszokat!
Naplózva
karaikrisz
Vendég
« Új hozzászólás #12139 Dátum: 2010.02.26 péntek, 23:01:44 »

Sziasztok!

Végre valóra vált álmom és igazi családi autót tudtam venni azaz boldog tulajdonosa lettem egy MK1-esnek pontosabban egy 1,8 TD CLX Tourniernek.

Viszont mivel hogy a szentem 95-ös így sajnos lesz vele munka míg olyan lesz amilyenre szeretném és hogy biztonságos legyen. (A fóliázást már megcsináltam. Nem volt nehéz azzal is foglalkozunk.)

Amiben viszont segítségeteket kérném mint régi mo(tor)ndeósok a következő:

Szükségem lenne egy javítási kézikönyvre. (Ha lehet akkor magyarra, de a némettől sem ilyedek meg.)

Továbbá hasznos tanácsokat is szívesen fogadok tipus hibákra pl.

A másik pedig az hogy holnap lengéscsillapítót cserélnék benne hátul és ehhez is várnám a tanácsokat (mit hogyan-honnan stb.)

Elöre is köszönöm a válaszokat!

Szia!
Ird meg mail cimed, tudok pdf-ben küldeni profi javitási kézikönyvet!
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #12140 Dátum: 2010.02.26 péntek, 23:04:09 »

Sziasztok!

Van olyan mondeós aki azt mondja, hogy nem balf*szság utólag napfénytetőt beépíteni.
Nagyon jó dolog szerintem és a modeók 70%-ban van, én a másik 30%-ból vettem javascript:void(0);

köszi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12141 Dátum: 2010.02.26 péntek, 23:21:29 »

Sziasztok!

Van olyan mondeós aki azt mondja, hogy nem balf*szság utólag napfénytetőt beépíteni.
Nagyon jó dolog szerintem és a modeók 70%-ban van, én a másik 30%-ból vettem javascript:void(0);

köszi

Sztem a Mondeok 90%-ban nincs...

Két megoldás van:
- vágatsz bele egyet, vagy
- egy bontott Mondeo tetejét megveszed, és az oszlopok tetejétől fogva lecseréled a Tiéddel.

Az elsővel a későbbi beázást kockáztatod(talán gyári nem is tudsz csinálni belőle...), míg a másikkal a biztonságot veszíted el...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Sepi
Vendég
« Új hozzászólás #12142 Dátum: 2010.02.26 péntek, 23:27:54 »

Szia!
Ird meg mail cimed, tudok pdf-ben küldeni profi javitási kézikönyvet!

Hello!

Előre  is köszönöm a könyvet. Az email címem: sep.fvar@freemail.hu

Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #12143 Dátum: 2010.02.26 péntek, 23:40:30 »

Akkor, ahogyan gondoltam, felejtős a napfénytető.
Meg nem hiszem hogy beférek a legtöbb lézervágó alá.
Flexel meg nem állok neki, mert ha megszalad, a csomagtartóig végigvágom a vasat..
Naplózva
Ronin
Vendég
« Új hozzászólás #12144 Dátum: 2010.02.27 szombat, 07:30:05 »

Szia!
Ird meg mail cimed, tudok pdf-ben küldeni profi javitási kézikönyvet!
            Üdv.        Melyik könyved van meg?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12145 Dátum: 2010.02.27 szombat, 09:35:28 »

            Üdv.        Melyik könyved van meg?
Ezt meg légyszíves privátban oldjátok meg.Volt belőle gond,nem kell mégegyszer.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12146 Dátum: 2010.02.27 szombat, 09:41:47 »

Ezt meg légyszíves privátban oldjátok meg.Volt belőle gond,nem kell mégegyszer.

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Sepi
Vendég
« Új hozzászólás #12147 Dátum: 2010.02.27 szombat, 10:23:03 »

Sziasztok.

Na. Neki álltam a lengéscsillapító cserének.
A problémám a következő.

Amit kaptam lengéscsillapítót az vékony,de ami az autóban van most az meg vastag.

Ez probléma lehet?

Továbbá a lengéscsillapítót kézzel össz tudom nyomni. Az baj?

Üdv.: Sepi
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12148 Dátum: 2010.02.27 szombat, 10:56:55 »

Sziasztok.

Na. Neki álltam a lengéscsillapító cserének.
A problémám a következő.

Amit kaptam lengéscsillapítót az vékony,de ami az autóban van most az meg vastag.

Ez probléma lehet?

Továbbá a lengéscsillapítót kézzel össz tudom nyomni. Az baj?

Üdv.: Sepi
Ha a futóműhöz kell,azt nemigen kellene tudnod kézzel összenyomni.Tuti jót kaptál?
Naplózva
Sepi
Vendég
« Új hozzászólás #12149 Dátum: 2010.02.27 szombat, 11:32:33 »

Hello.

Hát nem tudom, de nekem is kétségeim vannak.

Továbbá alapból az a gond, hogy nem tudom kiszedni a régit. A felső csavarokhoz hogy lehet hozzá férni? Ezért lett volna jó egy szerelési kézikönyv.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 27 lekéréssel.