Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:17:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804966 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12550 Dátum: 2010.08.29 vasárnap, 16:09:18 »

Köszönöm. Hol található ez amúgy??
tűzfal felől a blokk oldalában.vedd le a fojtószelepről a műanyag dobozt és ha benézel és világítasz egy lámpával,akkor látnod kellene.
Naplózva
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #12551 Dátum: 2010.08.29 vasárnap, 16:11:15 »

tűzfal felől a blokk oldalában.vedd le a fojtószelepről a műanyag dobozt és ha benézel és világítasz egy lámpával,akkor látnod kellene.
Köszi megnézem. Ez csak kiteker/kivesz és új berak helyette?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12552 Dátum: 2010.08.29 vasárnap, 18:56:56 »

Köszi megnézem. Ez csak kiteker/kivesz és új berak helyette?
Úgy emlékszem igen.Tömítés nincs hozzá,emlékezetem szerint kúpos menetes viszont magát a menetet hő és olajálló pasztával nagyon vékonyan nem árt bekenni,de tényleg óvatosan,az olajozási körbe lehetőleg ne kerüljön.
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #12553 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 08:34:08 »

Hello Mindenki,

elsosorban azokhoz a kollegakhoz lenne egy keresem, akiknek borkormany van a Mondeoban.
Lennetek olyan kedvesek es kuldenetek nehany kepet a varrasrol, kulonosen a kullok kornyekerol?

Elore is koszi

Csocso
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12554 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 10:44:37 »

Hello Mindenki,

elsosorban azokhoz a kollegakhoz lenne egy keresem, akiknek borkormany van a Mondeoban.
Lennetek olyan kedvesek es kuldenetek nehany kepet a varrasrol, kulonosen a kullok kornyekerol?

Elore is koszi

Csocso

http://www.varrga.hu/img.html
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #12555 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 13:50:22 »

mnogo blagodarija  taps

Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #12556 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 22:36:24 »

Sziasztok! A kombim hátsó ablakmosó spricelő csövéhez kellene hozzáférnem. A csomagtartó ajtajának belső (felső) műanyag bortását hogyan lehet leszedni? (Nem merem erővel, mert félek, hogy eltöröm...)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12557 Dátum: 2010.08.31 kedd, 08:40:53 »

Sziasztok! A kombim hátsó ablakmosó spricelő csövéhez kellene hozzáférnem. A csomagtartó ajtajának belső (felső) műanyag bortását hogyan lehet leszedni? (Nem merem erővel, mert félek, hogy eltöröm...)
Ha nem látsz csavarokat,akkor csak be van pattintva az egész.Legalábbis az ötajtósnál csak az alsó nagy műanyag csavaros,a többi mind bepattintós.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12558 Dátum: 2010.08.31 kedd, 09:18:11 »

mnogo blagodarija  taps


Ez szófiaiul van? vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #12559 Dátum: 2010.08.31 kedd, 10:59:05 »

da, azt jelenti, hogy "nagyon koszonom"

Ez szófiaiul van? vigyor3
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12560 Dátum: 2010.08.31 kedd, 18:07:38 »

Sziasztok! A kombim hátsó ablakmosó spricelő csövéhez kellene hozzáférnem. A csomagtartó ajtajának belső (felső) műanyag bortását hogyan lehet leszedni? (Nem merem erővel, mert félek, hogy eltöröm...)

Ez csak be van pattintva. Ha jól emlékszek akkor három helyen.(két széle, plusz középen)
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #12561 Dátum: 2010.08.31 kedd, 22:34:54 »

Ez csak be van pattintva. Ha jól emlékszek akkor három helyen.(két széle, plusz középen)
Esetleg tudsz valami tanáccsal szolgálni, hogy hogyan essek neki? Karmok merre néznek, hol nyúljak alá, mire vigyázzak, stb...
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12562 Dátum: 2010.09.01 szerda, 12:20:39 »

Esetleg tudsz valami tanáccsal szolgálni, hogy hogyan essek neki? Karmok merre néznek, hol nyúljak alá, mire vigyázzak, stb...

Kis csavarhúzóval szedtem le, a lényeg hogy finoman, de határozottam,és egyszerre csak egy karmot Grin. Csavarhúzóval alányulsz és segítesz neki. Ha adsz egy email címet akkor lefotózom neked, mert most úgy is le van szedve az enyém.
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #12563 Dátum: 2010.09.01 szerda, 16:34:52 »

Kis csavarhúzóval szedtem le, a lényeg hogy finoman, de határozottam,és egyszerre csak egy karmot Grin. Csavarhúzóval alányulsz és segítesz neki. Ha adsz egy email címet akkor lefotózom neked, mert most úgy is le van szedve az enyém.
Köszi! Sikerült leszednem, meg is csináltam a spriccelőt... Jól körbenéztem alatta, most már tudom, hogyan lehet leszedni. Smiley
Naplózva
turborudi
Vendég
« Új hozzászólás #12564 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 19:33:44 »

2.0 benzinben van alsó holtponti jeladó, vagy csak felső?
Mi utal ezen alkatrészek hibájára?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12565 Dátum: 2010.09.03 péntek, 06:42:03 »

2.0 benzinben van alsó holtponti jeladó, vagy csak felső?
Mi utal ezen alkatrészek hibájára?
Csak felső van.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12566 Dátum: 2010.09.03 péntek, 06:53:08 »

Úgy néz ki,sikerült egy kicsivel közelebb kerülni egy probléma megoldásához.Ez,ami jópár tagnál előfordult,a szeszélyesen működő vízhőfok mutató.Engem az elején nagyon zavart,ki lett cserélve minden aminek köze van a hűtéshez-a hűtőkábelek kivételével.Az autót eladtam,de ez a probléma megmaradt (az új tulajjal azért kapcsolatban vagyunk,olcsóbban javítok ezt-azt mint a maszek szervizek,meg azért csak összegyűlt némi tapasztalat az évek alatt...)Az új tulaj belátta,hogy a szanaszét rohadt szigetelésű vezetékekkel nem ildomos autózni (93-93-es autók típushibája) szereztem neki egy másikat,ki lett cserélve és elmondása alapján valamennyit javult a helyzet.Ma már a mutató hajlandó középállásig felmenni (eddig maximum az N-ig ment),ott letanyázni és a venti bekapcsolása után is csak annyit megy vissza,amennyit kell.Viszont megmaradt az a gond,hogy néha nem akar megmozdulni,bár ez is teljesen véletlenszerűen fordul elő.Úgyhogy továbbra is azt gondolom,ez valami gyárilag beépített hiba,amit max. egy teljes elektromos rendszer szakember által történő ellenőrzésével lehet végleg orvosolni (igaz,volt aki megtette és mégse lett jó.Pl. nálam sem tudtak rá mit mondani,amikor elfüstölt az ablaktörlőm és kértem,hogy ezt is nézzék meg.Széttárt karok és ennyi)
Naplózva
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #12567 Dátum: 2010.09.03 péntek, 10:58:34 »

Helló. Kézi 5 sebességes váltóban hogy tudom ellenőrizni az olajat??? Alul nagyon olajos mindig valami, letörölgettem pár napja most megint, motorolaj nem fogy. Váltóra gondolok.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12568 Dátum: 2010.09.04 szombat, 10:36:09 »

Úgy néz ki,sikerült egy kicsivel közelebb kerülni egy probléma megoldásához.

Sztem ez egy nagyon fontos probléma, aminek a végére kéne járni.
Nekem is ilyen volt a mondeom, aztán cseréltem benne termosztátot, és megjavult. Kb két napig, aztán ismét elromlott. Akkor nem foglalkoztam vele...
Most a Fiestán nagyon zavart. Elmentem egy autósboltba, és mondtam neki, hogy olyan cucc kell, ami megbízható, és nem két napig bírja. Ez lett a Facet... Azóta a fogyasztása iszonyatosan sokat esett! A motor üzemi hőfokon jár, és teljesen máshogy viselkedik! Élvezet vele menni, pedig egy '92-es autóról van szó.....

De ezt már ecseteltem.

Ui: ebben a hsz-ben az volt a lényeg, hogy sztem nem szabadna annyiban hagyni, legyen az elektromos probléma, vagy termosztát. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12569 Dátum: 2010.09.04 szombat, 10:39:21 »

Helló. Kézi 5 sebességes váltóban hogy tudom ellenőrizni az olajat??? Alul nagyon olajos mindig valami, letörölgettem pár napja most megint, motorolaj nem fogy. Váltóra gondolok.

Ha elölről nézed a váltót, akkor találsz rajta egy torxos (vagy imbuszos, most hirtelen nem emléxem) csavart, ami maga a beöntő nyílás. Kitekered, és belenézel. A szint pont ott van, ahol a lyuk alja... Leeresztő kb ezzel egy vonalban alul...
Előfordul, hogy nincs ilyen nyílásod, mert gyári előírás szerint nem kell olajat cserélni......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12570 Dátum: 2010.09.04 szombat, 11:23:41 »

Sztem ez egy nagyon fontos probléma, aminek a végére kéne járni.
Nekem is ilyen volt a mondeom, aztán cseréltem benne termosztátot, és megjavult. Kb két napig, aztán ismét elromlott. Akkor nem foglalkoztam vele...
Most a Fiestán nagyon zavart. Elmentem egy autósboltba, és mondtam neki, hogy olyan cucc kell, ami megbízható, és nem két napig bírja. Ez lett a Facet... Azóta a fogyasztása iszonyatosan sokat esett! A motor üzemi hőfokon jár, és teljesen máshogy viselkedik! Élvezet vele menni, pedig egy '92-es autóról van szó.....

De ezt már ecseteltem.

Ui: ebben a hsz-ben az volt a lényeg, hogy sztem nem szabadna annyiban hagyni, legyen az elektromos probléma, vagy termosztát. nyes
Igazad van.Én három ill. négyféle termosztátot próbáltam ki és mindig ugyanaz volt az eredmény.A facet mondjuk nem volt köztük.Most a véhatba kell,milyet vegyek bele?Igaz,amikor szétszedtem a hűtőrendszert a szivattyú cseréjekor,nemigen volt se vízkövesedve,se barnulva,de a többi alkatrész állapotából kiindulva a jó isten (se) tudja mikor cserélték és mi van benne...(márkajelzés nem volt rajta...akárcsak a lambdán...)
Naplózva
szm
Vendég
« Új hozzászólás #12571 Dátum: 2010.09.04 szombat, 18:51:57 »

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem, elfolyik a hűtővizem a kocsimból és megáll a motor. Nem folyik bele az olajba, mert a nívópálca nem habos. Szét volt repedve egy gumicső amit kicseréltem nem találtam sehol semmi más látható hibát, bár ötletem sincs mit kellene keresnem.
 
Nem tudom mitől lehet. Honnan tudom hogy hengerfejes az autó?
Szívesen vennék bármilyen tanácsot, ötletet.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12572 Dátum: 2010.09.04 szombat, 19:10:04 »

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem, elfolyik a hűtővizem a kocsimból és megáll a motor. Nem folyik bele az olajba, mert a nívópálca nem habos. Szét volt repedve egy gumicső amit kicseréltem nem találtam sehol semmi más látható hibát, bár ötletem sincs mit kellene keresnem.
 
Nem tudom mitől lehet. Honnan tudom hogy hengerfejes az autó?
Szívesen vennék bármilyen tanácsot, ötletet.
Ha folyik a víz,annak valahol látható nyomának kellene lenni.Víztócsa az autó alatt stb.HA cseréltél csövet,akkor leellenőrizted,hogy rendesen a helyén van-e?Járó motornál pörgesd kézzel és nézd meg,spriccel-e valahonnan vagy látsz-e olyan helyet,ami vizes lett.
Naplózva
szm
Vendég
« Új hozzászólás #12573 Dátum: 2010.09.04 szombat, 19:47:40 »

Nem csöpög sehol, a víz tartályból eltűnik a víz, amikor gázt adok a kipufogón nyomja ki a fehér füstöt.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12574 Dátum: 2010.09.04 szombat, 20:02:57 »

Nem csöpög sehol, a víz tartályból eltűnik a víz, amikor gázt adok a kipufogón nyomja ki a fehér füstöt.
Akkor több mint valószínű,hogy megfőzted a hengerfej tömítést...
Naplózva
turborudi
Vendég
« Új hozzászólás #12575 Dátum: 2010.09.06 hétfő, 21:23:21 »

Egy rossz felsőhotpont jeladó milyen problémákat tud generálni?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12576 Dátum: 2010.09.08 szerda, 21:45:58 »

Egy rossz felsőhotpont jeladó milyen problémákat tud generálni?
Elmászik a gyújtás,injektor vezérlés.Rángató motor.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12577 Dátum: 2010.09.09 csütörtök, 12:55:12 »

Tegnap este, egy lámpánál megállva erőteljes és folyamatos sziszegést hallottam. Azt hittem, hogy egy másik autó csinálta, de arrébb menve is hallottam. Megálltam, de semmi. A gumi nem eresztett, a motor langyos volt. Mi lehetett a hang forrása? Kígyó nem jó ötlet.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12578 Dátum: 2010.09.09 csütörtök, 12:58:01 »

Tegnap este, egy lámpánál megállva erőteljes és folyamatos sziszegést hallottam. Azt hittem, hogy egy másik autó csinálta, de arrébb menve is hallottam. Megálltam, de semmi. A gumi nem eresztett, a motor langyos volt. Mi lehetett a hang forrása? Kígyó nem jó ötlet.
vákumcső?
Naplózva
Pepigabi
Vendég
« Új hozzászólás #12579 Dátum: 2010.09.09 csütörtök, 19:47:57 »

Nem csöpög sehol, a víz tartályból eltűnik a víz, amikor gázt adok a kipufogón nyomja ki a fehér füstöt.
Akkor sajna biztos,hogy hengerfej tömítés.ne használd úgy az autót,max a szerelőig  menj vele.
Sajna én is most vagyok túl emiatt egy felujításon...ugyanazon jelek miatt.
Az égéstérbe kerül a víz.elvileg ha fagyálló volt benne akkor érezned kellett annak a különös szagát is.
Remélem segítettem.
Naplózva
turborudi
Vendég
« Új hozzászólás #12580 Dátum: 2010.09.09 csütörtök, 20:54:38 »

vákumcső?

Köszönöm!
Naplózva
MomoadamM3
Vendég
« Új hozzászólás #12581 Dátum: 2010.09.09 csütörtök, 23:07:50 »

Sziasztok! Roll Eyes

Sokáig keresgettem első autóm Swift-em után, egy olyan kocsit ami picivel biztonságosabb/kasztni/ illetve hasonló megbízhatósággal rendelkezik mint egy japán gép és max.. 300 és 400 ezer körül meg is lehet vásárolni. Bele is botlottam az I Mondeoba forma világ tetszik motor választék bőséges igaz nekem elég az 1.6-os szerkezet főleg városi használat, de ne legyen kényelmetlen egy két hosszú táv esetén sem pl. Miskolc-Párizs útvonalon sem./Suzuki az volt/

Sok jót hallottam a Mondeo-val kapcsolatban és sajna rosszat is. Tudom nem új autót készülök venni, de azért legyen pénztárca barát is. Mi előtt végleg elszánom magam egy Mondi vásárlásra elárulnátok nekem egy két jó tanácsot mire figyeljek esetleg típus hibák stb..?


Még annyit szeretnék kérdezni akinek van 1,6 motorral Mondija alkatrészárak meghibásodások és ha volt nagyobb hiba mennyi időt vett igénybe a szervizelés. Vagy bármilyen jó tanácsot illetve Mondis történetet szívesen meghallgatok. help

Elöre is kösszi
adam
Válaszok jöhetnek ide is
e-mail:adamlodem@gmail.com
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12582 Dátum: 2010.09.10 péntek, 09:02:15 »

Sziasztok! Roll Eyes

Sokáig keresgettem első autóm Swift-em után, egy olyan kocsit ami picivel biztonságosabb/kasztni/ illetve hasonló megbízhatósággal rendelkezik mint egy japán gép és max.. 300 és 400 ezer körül meg is lehet vásárolni. Bele is botlottam az I Mondeoba forma világ tetszik motor választék bőséges igaz nekem elég az 1.6-os szerkezet főleg városi használat, de ne legyen kényelmetlen egy két hosszú táv esetén sem pl. Miskolc-Párizs útvonalon sem./Suzuki az volt/

Sok jót hallottam a Mondeo-val kapcsolatban és sajna rosszat is. Tudom nem új autót készülök venni, de azért legyen pénztárca barát is. Mi előtt végleg elszánom magam egy Mondi vásárlásra elárulnátok nekem egy két jó tanácsot mire figyeljek esetleg típus hibák stb..?


Még annyit szeretnék kérdezni akinek van 1,6 motorral Mondija alkatrészárak meghibásodások és ha volt nagyobb hiba mennyi időt vett igénybe a szervizelés. Vagy bármilyen jó tanácsot illetve Mondis történetet szívesen meghallgatok. help

Elöre is kösszi
adam
Válaszok jöhetnek ide is
e-mail:adamlodem@gmail.com
Üdv itt!Az alkatrészek ára majdhogynem ugyanaz az 1.6-1.8-2.0 kategóriában.Attól függ kitől veszed és hogy milyet.Általában igaz az,hogy ha nagyobb dolgot kell cserélni,hosszú távon jobb a gyári,még ha drágább is.Pl. egy főtengely-szimmering csere elég macerás és ha mondjuk az utángyártott pár ezer km. után szétmegy,akkor tripla áron fizethetsz a szerelésért mintha rakattál volna bele egy drágább de jobb minőségű gyári alkatrészt.A meghibásodást ne kérdezd,mert minden autó más,más gazdái voltak.Vannak egységes típushibák,azokról találsz leírást,olvass utána.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12583 Dátum: 2010.09.10 péntek, 18:47:15 »

Sziasztok! Roll Eyes

Sokáig keresgettem első autóm Swift-em után, egy olyan kocsit ami picivel biztonságosabb/kasztni/ illetve hasonló megbízhatósággal rendelkezik mint egy japán gép és max.. 300 és 400 ezer körül meg is lehet vásárolni. Bele is botlottam az I Mondeoba forma világ tetszik motor választék bőséges igaz nekem elég az 1.6-os szerkezet főleg városi használat, de ne legyen kényelmetlen egy két hosszú táv esetén sem pl. Miskolc-Párizs útvonalon sem./Suzuki az volt/

Sok jót hallottam a Mondeo-val kapcsolatban és sajna rosszat is. Tudom nem új autót készülök venni, de azért legyen pénztárca barát is. Mi előtt végleg elszánom magam egy Mondi vásárlásra elárulnátok nekem egy két jó tanácsot mire figyeljek esetleg típus hibák stb..?


Még annyit szeretnék kérdezni akinek van 1,6 motorral Mondija alkatrészárak meghibásodások és ha volt nagyobb hiba mennyi időt vett igénybe a szervizelés. Vagy bármilyen jó tanácsot illetve Mondis történetet szívesen meghallgatok. help

Elöre is kösszi
adam
Válaszok jöhetnek ide is
e-mail:adamlodem@gmail.com

 wow1 wow1 wow1

Egy suzuki kényelmes volt egy Párizsi úton??? Sztem Neked nincsenek túl nagy igényeid... Wink Majd most lesznek! nyes
Az biztos, hogy a Mondeo nem olyan igénytelen a szervizelés kapcsán, mint egy suzuki. Abba szinte csak tankolni kell, meg olajat cserélni, cserébe kényelmetlen, és puritán autó...
A kényelemnek ára van. Viszont ez az autó már egy másik dimenzió. A kettőnek köze sincs egymáshoz. Míg a suzuki egy biztonsággal nem bíró, anyagmentes autó, addig a Mondeo egy hajóként védi az utasát az úton.
Én is sok suzukival jártam, sőt abból szálltam át a Mondeoba 8 éve... Mostanság WagonR+-okat nézelődök sorba, egy barátomnak, hát Ő tudja. Mondjuk ár-érték arányban neki az most egy jó választás...(50-80ekm körüli futásteljesítmény, viszonylag fiatal 2001-es évjárat, és alig 500eHUF.../második autónak!/)

Amit a Mondeo az idők folyamán kérni fog, azokat vissza is adja élményben, kényelemben, stb-stb...
A főoldalon találsz egy start szervíz című cikket, abban olvashatsz egy két érdekes dolgot.

Nem kell semmi másra odafigyelni, mint egy másik autó kapcsán. A papírok legyenek rendben, beszéltesd az eladót, ha nem keveri a xart, akkor vélhetően igazat mond, nézd a kopásokat, kormány, pedálok, váltókat, hasonlíts össze több példányt, karosszéria is sokat elárul, ha rozsdál, akkor nem feltétlenül vigyáztak rá, illetve nem garázsban tárolták, de ez még túl sokat nem jelent, illesztésekből, elemek színeiből meg lehet mondani, hogy volt e törve.......
A motor szépen induljon, egyenletesen járjon, a víz tiszta legyen, a motorolajszint rendben legyen, az elektromos cuccok működjenek....
Ne húzzon semerre menet közben, max előre smile, ne rázzon, ne kopogjon semmi...(ha mégis, és tetszene az autó, akkor szerelővel nézed meg, hogy mi a baj, és akár mi is segítünk eldönteni, hogy ez komoly alku tárgya, vagy elhanyagolható...) Érdemes kimenni vele olyan helyre, ahol 90-100-al tudsz menni, ott derül ki igazából, hogy van e vmi bibi...

1,6-os motor... Ha tudsz, akkor inkább az 1,8-at, vagy 2,0-át válassz. Én meg voltam elégedve az 1,8-al, 1,6 kevés lett volna, és nem fogyasztott volna kevesebbet, mint az 1,8, az 2,0 erősebb, de itt már van némi fogyikülönbség, cserébe még könnyebben viszi a kasznit. 1,6 gyenguska kivéve, ha rövid a váltója...
A Ford alkatrészek híresen olcsó, ráadásul szinte minden alkatrész beszerzésében tudunk segíteni, illetve ajánlásokat adni...

És ami a legfontosabb, hogy a Mondeohoz egy társaság is jár! wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.10 péntek, 18:51:54 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
MomoadamM3
Vendég
« Új hozzászólás #12584 Dátum: 2010.09.10 péntek, 20:05:00 »

wow1 wow1 wow1

Egy suzuki kényelmes volt egy Párizsi úton??? Sztem Neked nincsenek túl nagy igényeid... Wink Majd most lesznek! nyes
Az biztos, hogy a Mondeo nem olyan igénytelen a szervizelés kapcsán, mint egy suzuki. Abba szinte csak tankolni kell, meg olajat cserélni, cserébe kényelmetlen, és puritán autó...
A kényelemnek ára van. Viszont ez az autó már egy másik dimenzió. A kettőnek köze sincs egymáshoz. Míg a suzuki egy biztonsággal nem bíró, anyagmentes autó, addig a Mondeo egy hajóként védi az utasát az úton.
Én is sok suzukival jártam, sőt abból szálltam át a Mondeoba 8 éve... Mostanság WagonR+-okat nézelődök sorba, egy barátomnak, hát Ő tudja. Mondjuk ár-érték arányban neki az most egy jó választás...(50-80ekm körüli futásteljesítmény, viszonylag fiatal 2001-es évjárat, és alig 500eHUF.../második autónak!/)

Amit a Mondeo az idők folyamán kérni fog, azokat vissza is adja élményben, kényelemben, stb-stb...
A főoldalon találsz egy start szervíz című cikket, abban olvashatsz egy két érdekes dolgot.

Nem kell semmi másra odafigyelni, mint egy másik autó kapcsán. A papírok legyenek rendben, beszéltesd az eladót, ha nem keveri a xart, akkor vélhetően igazat mond, nézd a kopásokat, kormány, pedálok, váltókat, hasonlíts össze több példányt, karosszéria is sokat elárul, ha rozsdál, akkor nem feltétlenül vigyáztak rá, illetve nem garázsban tárolták, de ez még túl sokat nem jelent, illesztésekből, elemek színeiből meg lehet mondani, hogy volt e törve.......
A motor szépen induljon, egyenletesen járjon, a víz tiszta legyen, a motorolajszint rendben legyen, az elektromos cuccok működjenek....
Ne húzzon semerre menet közben, max előre smile, ne rázzon, ne kopogjon semmi...(ha mégis, és tetszene az autó, akkor szerelővel nézed meg, hogy mi a baj, és akár mi is segítünk eldönteni, hogy ez komoly alku tárgya, vagy elhanyagolható...) Érdemes kimenni vele olyan helyre, ahol 90-100-al tudsz menni, ott derül ki igazából, hogy van e vmi bibi...

1,6-os motor... Ha tudsz, akkor inkább az 1,8-at, vagy 2,0-át válassz. Én meg voltam elégedve az 1,8-al, 1,6 kevés lett volna, és nem fogyasztott volna kevesebbet, mint az 1,8, az 2,0 erősebb, de itt már van némi fogyikülönbség, cserébe még könnyebben viszi a kasznit. 1,6 gyenguska kivéve, ha rövid a váltója...
A Ford alkatrészek híresen olcsó, ráadásul szinte minden alkatrész beszerzésében tudunk segíteni, illetve ajánlásokat adni...

És ami a legfontosabb, hogy a Mondeohoz egy társaság is jár! wave


Hello wave

Köszönöm a segítségeteket. Igy már egy picivel könnyebb lesz választani. És remélem mihamarább arra ébredhetek egy napfényes reggel, hogy én is egy Mondeo tulajdonosa vagyok
És még1szer kösszi a segítséget mindenkinek: worship
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.10 péntek, 20:10:02 írta Joe » Naplózva
szilard317
Vendég
« Új hozzászólás #12585 Dátum: 2010.09.11 szombat, 16:49:07 »

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segiteni abban, hogy mennyibe kerülne egy katalizátor az autómba?
93as mondi:D
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12586 Dátum: 2010.09.11 szombat, 18:27:33 »

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segiteni abban, hogy mennyibe kerülne egy katalizátor az autómba?
93as mondi:D
Univerzális 10-30e között.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12587 Dátum: 2010.09.11 szombat, 19:09:26 »

vákumcső?

köszi! de nem az...de Turbórudinak viszont az volt a problémája  Wink
Naplózva
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #12588 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 18:57:05 »

Hali, milyen jelekből lehet megállapítani a kupplung lendkerék mikor jár a vége felé?Huh? Olyan furcsán viselkedik a kocsi mintha nem adná át a teljes erőt a motor. Köszönöm.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12589 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 19:37:25 »

Hali, milyen jelekből lehet megállapítani a kupplung lendkerék mikor jár a vége felé?Huh? Olyan furcsán viselkedik a kocsi mintha nem adná át a teljes erőt a motor. Köszönöm.

Tedd 4-be, és kezd felengedni a kuplungot. Ha lefullad, akkor semmi gond, viszont, ha járna tovább, akkor csúszik a kuplung...
Persze mindezt behúzott kézifékkel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12590 Dátum: 2010.09.13 hétfő, 08:38:37 »

Tedd 4-be, és kezd felengedni a kuplungot. Ha lefullad, akkor semmi gond, viszont, ha járna tovább, akkor csúszik a kuplung...
Persze mindezt behúzott kézifékkel!
na,de most lendkerék v. kuplung?
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12591 Dátum: 2010.09.13 hétfő, 14:55:53 »

A kuplungom miután egy emelkedős indulásnál végleg tönkrevágtam, azt csinálta, hogy ha ment előttem egy kamion 60-nal, majd szabad lett az út és a kamion belehúzott, akkor simán otthagyott. A motor és a kuplung melegedésével valami hőtágulhatott, mert egy kicsit erősebb lett a gép.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12592 Dátum: 2010.09.21 kedd, 15:04:08 »

Sziasztok!

Van 4db.15"-os gyári mondeo lemezfelnim amitől akciós áron nagyon szivesen megválnék!!!!
adatok:6j-15",4x108osztó
ÁRA:8000forint
Üdv:balko
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
igabor
Vendég
« Új hozzászólás #12593 Dátum: 2010.09.21 kedd, 21:32:19 »

Sziasztok!

Félve teszem fel a kérdést  Wink de hátha nem leszek nagyom leszólva.
Van 4 db. 165/70 R14-es szinte vadonat új téli gumim szerintetek föl merjem rakni az autóra, vagy inkább adjam el és kis (kb + 30000) beruházással vegyek rá való méretűt.

Köszönöm a válaszokat.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12594 Dátum: 2010.09.21 kedd, 21:36:01 »

Sziasztok!

Félve teszem fel a kérdést  Wink de hátha nem leszek nagyom leszólva.
Van 4 db. 165/70 R14-es szinte vadonat új téli gumim szerintetek föl merjem rakni az autóra, vagy inkább adjam el és kis (kb + 30000) beruházással vegyek rá való méretűt.

Köszönöm a válaszokat.
mk1-ből volt gyárilag 14"-os??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12595 Dátum: 2010.09.21 kedd, 22:20:04 »

mk1-ből volt gyárilag 14"-os??
Volt bizony.Nézd meg a használati útmutatót.Féktárcsa (első 260-278 mm) féknyereg,kormányösszekötő is van 14-15-höz külön.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.21 kedd, 22:22:03 írta misi107 » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12596 Dátum: 2010.09.21 kedd, 22:23:13 »

Sziasztok!

Félve teszem fel a kérdést  Wink de hátha nem leszek nagyom leszólva.
Van 4 db. 165/70 R14-es szinte vadonat új téli gumim szerintetek föl merjem rakni az autóra, vagy inkább adjam el és kis (kb + 30000) beruházással vegyek rá való méretűt.

Köszönöm a válaszokat.
Szerintem nyugodtan,de ne száguldozz...azt nem tudom,hogy a gumisok mit szólnak hozzá...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12597 Dátum: 2010.09.21 kedd, 22:26:58 »

Volt bizony.Nézd meg a használati útmutatót.Féktárcsa (első 260-278 mm) féknyereg,kormányösszekötő is van 14-15-höz külön.
akkor ha nem tér el nagyon a gyári 14-es paramétereitől, akár jó is lehet, ha a féktől felmegy
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12598 Dátum: 2010.09.21 kedd, 23:13:29 »

akkor ha nem tér el nagyon a gyári 14-es paramétereitől, akár jó is lehet, ha a féktől felmegy
Úgy emlékszem,hogy a 14-es kerék nem megy fel a nagy féktárcsára,de nem 100%.
Naplózva
igabor
Vendég
« Új hozzászólás #12599 Dátum: 2010.09.22 szerda, 07:40:01 »

mk1-ből volt gyárilag 14"-os??

A gyári méret 185/65 R14 átmérőben 1.6 % az eltérés.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.22 szerda, 07:59:14 írta igabor » Naplózva
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 258 259 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.