Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:04:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804894 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #12700 Dátum: 2010.12.03 péntek, 20:18:10 »

pü ment...
Köszönöm integet2
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12701 Dátum: 2010.12.03 péntek, 21:28:43 »

Üdv!

Ma kaptam egy rossz hírt a szerelőtől,akivel teljes mértékben meg vagyok elégedve(Lurdy-val szembe,de ennyiért és ilyen helyen ez a minimum,de manapság már ennek is örülni kell).
Viszont a rossz hír.Belső két henger ***,kompresszió 70-en százalékos az egyiknél,másik már nem is érdekelt.Motorcsere lesz,mert másképp nem éri meg.Még azt is keresnem kell valahol.
Nagyon besz****tam ezzel a kocsival.350k volt.80k átírás,1,5 év alatt ment 3-4 napot a kocsi.Többi szerelőnél illetve állt.Még ráköltöttem 2x 70k-t.580k és *** kocsi még mindig falbav Még vagy 150k rá kell költeni,hogy jó legyen.
Eladni nem lehet,venni másikat megint átírási költség,nem éri meg.

Egyesek belefutnak elátkozott dolgokba.Most én voltam a soron szomoru1
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12702 Dátum: 2010.12.05 vasárnap, 18:52:29 »

Üdv!

Ma kaptam egy rossz hírt a szerelőtől,akivel teljes mértékben meg vagyok elégedve(Lurdy-val szembe,de ennyiért és ilyen helyen ez a minimum,de manapság már ennek is örülni kell).
Viszont a rossz hír.Belső két henger ***,kompresszió 70-en százalékos az egyiknél,másik már nem is érdekelt.Motorcsere lesz,mert másképp nem éri meg.Még azt is keresnem kell valahol.
Nagyon besz****tam ezzel a kocsival.350k volt.80k átírás,1,5 év alatt ment 3-4 napot a kocsi.Többi szerelőnél illetve állt.Még ráköltöttem 2x 70k-t.580k és *** kocsi még mindig falbav Még vagy 150k rá kell költeni,hogy jó legyen.
Eladni nem lehet,venni másikat megint átírási költség,nem éri meg.

Egyesek belefutnak elátkozott dolgokba.Most én voltam a soron szomoru1
nekem a síkolást kb. 25-ért csinálták meg, a munkadíj kb egy huszas volt, az anyag került sokba
viszont a használtat is ki meg be kell szerelni valakinek, szóval nem biztos hogy előrébb vagy vele
Naplózva
shunt
Vendég
« Új hozzászólás #12703 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 11:24:43 »

Sziasztok

Nem rég vásároltam egy 95-ös 2000-es 16 v benzines Ford Mondeot és máris segitségre szorulnék. help
Elsö körben menet közben bedadogott, másnap már nem is akart indulni. Kitartásomnak köszönhetöen mégis beindult egy párszor,de sajna le is állt.Nem tartotta az alapjáratot,és bár mindenki azt mondja semmi köze hozzá,de amint benyomtam a kuplungot, azonnal lállt.Kicseréltük a benzinszüröt aminek semmi baja nem volt.A jeladó relé szintén jó,sikerült ráméretni.Az auto eddig adott szikrát,most már azt sem ad.Házilag nem tudunk tovább haladni,és nincs szerelő ismerös aki elektronikával foglalkozik.Ha tudnátok segiteni,hátha van a környéken egy jó szaki azt nagyon megköszönném.Mi Budapesten lakunk a 7.kerületben.
A segitséget és a tippeket előre is köszönöm.


Naplózva
Pepigabi
Vendég
« Új hozzászólás #12704 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 11:54:09 »

worship A roncsolásmentes bejutást nekem is megsúghatnátok  mert amikor kizártam magam a gépezetből be kellett vernem az ablakot .

Sziasztok!
93-as mondim van,engem is érdekelne a roncsolásmentes bejutás,ugyanis 1db kulcsom van csak:(
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12705 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 11:56:18 »

Sziasztok!
93-as mondim van,engem is érdekelne a roncsolásmentes bejutás,ugyanis 1db kulcsom van csak:(
akkor a legegyszerűbb az lenne, hogy amíg kinn vagy, másoltatsz egyet  nyes
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12706 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 12:35:45 »

akkor a legegyszerűbb az lenne, hogy amíg kinn vagy, másoltatsz egyet  nyes
ez abszolút így van!
nem kell kódoltatni, meg semmi. csak ajtónyitásra használni, így is lehet kímélni a kódos kulcsot. párszáz forintért csinál egy jobb kulcsmásoló ránézésre is.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12707 Dátum: 2010.12.07 kedd, 10:01:33 »

nekem a síkolást kb. 25-ért csinálták meg, a munkadíj kb egy huszas volt, az anyag került sokba
viszont a használtat is ki meg be kell szerelni valakinek, szóval nem biztos hogy előrébb vagy vele

Ez úgy is csak utólag derül ki,hogy a másik megoldás jobb lett volna vigyor3
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12708 Dátum: 2010.12.07 kedd, 11:35:29 »

Sziasztok!

Hátsó dobot kell cserélnem. Szaki bácsinál nincs eredeti/utángyártott, csak az általa beszerzett/készített, ami formára, alakra teljesen más. De beférne a régi helyére.
Okoz-e meghibásodást/bármilyen problémát az, ha a szaki bácsiét választom, vagy vegyek Asso/Bosal stb márkát?
Mit tanácsoltok?

Köszönettel,

Préti
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12709 Dátum: 2010.12.07 kedd, 12:19:45 »

Sziasztok!

Hátsó dobot kell cserélnem. Szaki bácsinál nincs eredeti/utángyártott, csak az általa beszerzett/készített, ami formára, alakra teljesen más. De beférne a régi helyére.
Okoz-e meghibásodást/bármilyen problémát az, ha a szaki bácsiét választom, vagy vegyek Asso/Bosal stb márkát?
Mit tanácsoltok?

Köszönettel,

Préti
A mondeoknál általában igaz,hogy a gyári a legjobb...viszont az előző autómba például nekem se gyári dob került hátra.A lapos helyett hengeres és kicsit hosszabb volt mint a gyári.Volt eredménye?Ja,halkabb lett a kipufogó hang és ennyi.A gyerek jobban aludt tőle.HA méretre és minőségre megfelel és nem verődik oda semmihez,szerintem egész nyugodtan berakhatja.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12710 Dátum: 2010.12.07 kedd, 12:52:27 »

A mondeoknál általában igaz,hogy a gyári a legjobb...viszont az előző autómba például nekem se gyári dob került hátra.A lapos helyett hengeres és kicsit hosszabb volt mint a gyári.Volt eredménye?Ja,halkabb lett a kipufogó hang és ennyi.A gyerek jobban aludt tőle.HA méretre és minőségre megfelel és nem verődik oda semmihez,szerintem egész nyugodtan berakhatja.

Méret: amikor a középső dob előtti/utáni csövet cserélte, úgy nézte befér az általa gyártott/forgalmazott hátsó dob és nem fog odaverődni semmihez.
Minőség: 2 év garanciát vállal minden munkájára. Állítása szerint rozsdamentes anyaggal dolgozik. Panaszt nem halottam eddig rá.
És igen nem lapos hengeres dobja van, hanem kerek és hosszabb.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12711 Dátum: 2010.12.07 kedd, 13:56:45 »

Méret: amikor a középső dob előtti/utáni csövet cserélte, úgy nézte befér az általa gyártott/forgalmazott hátsó dob és nem fog odaverődni semmihez.
Minőség: 2 év garanciát vállal minden munkájára. Állítása szerint rozsdamentes anyaggal dolgozik. Panaszt nem halottam eddig rá.
És igen nem lapos hengeres dobja van, hanem kerek és hosszabb.
Én szerintem akkor is mehet bele nyugodtan.MAx. még annyi lesz,hogy a dob aljából egy kicsit ki fog lógni és látható lesz hátulról.Esztétikai gond,semmi más,engem sosem zavart.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12712 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:17:55 »

Méret: amikor a középső dob előtti/utáni csövet cserélte, úgy nézte befér az általa gyártott/forgalmazott hátsó dob és nem fog odaverődni semmihez.
Minőség: 2 év garanciát vállal minden munkájára. Állítása szerint rozsdamentes anyaggal dolgozik. Panaszt nem halottam eddig rá.
És igen nem lapos hengeres dobja van, hanem kerek és hosszabb.
nyugodtan feltetetheted, az utángyártott (nem kisipari) ki sem bírja addig, mint amennyi garit vállal az öreg rá...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12713 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:58:27 »

Én szerintem akkor is mehet bele nyugodtan.MAx. még annyi lesz,hogy a dob aljából egy kicsit ki fog lógni és látható lesz hátulról.Esztétikai gond,semmi más,engem sosem zavart.
Számomra az elsődleges, hogy működjön. Ha egy kicsit kilóg nem baj. Ártani nem akarok, azzal, hogy vmi sz..t veszek bele, legyen az hátsó dob, vagy olaj.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12714 Dátum: 2010.12.07 kedd, 21:42:14 »

Sziasztok!

Hátsó dobot kell cserélnem. Szaki bácsinál nincs eredeti/utángyártott, csak az általa beszerzett/készített, ami formára, alakra teljesen más. De beférne a régi helyére.
Okoz-e meghibásodást/bármilyen problémát az, ha a szaki bácsiét választom, vagy vegyek Asso/Bosal stb márkát?
Mit tanácsoltok?

Köszönettel,

Préti

Milyen áron kínálja? És merre lax az országban?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12715 Dátum: 2010.12.08 szerda, 09:04:12 »

Milyen áron kínálja? És merre lax az országban?

20e-ből kijön. Gyöngyös környéke lenne,jó, de mozgok bp-en is.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #12716 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:44:36 »

20e-ből kijön. Gyöngyös környéke lenne,jó, de mozgok bp-en is.

Szia! Nekem van egy hátsó dobom, gyáriTalán valamennyi csövem is van hozzá.és nem is lakom messze tőled /hatvan/
Péntek szombat tervezem a gyöngyösre való átruccanást,ha gondolod, írd meg privát üziben hogy érdekel e a dolog....(egyébként kasznis vagyok...) Üdv.:Jenő
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12717 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 20:35:56 »

Sziasztok

Nem rég vásároltam egy 95-ös 2000-es 16 v benzines Ford Mondeot és máris segitségre szorulnék. help
Elsö körben menet közben bedadogott, másnap már nem is akart indulni. Kitartásomnak köszönhetöen mégis beindult egy párszor,de sajna le is állt.Nem tartotta az alapjáratot,és bár mindenki azt mondja semmi köze hozzá,de amint benyomtam a kuplungot, azonnal lállt.Kicseréltük a benzinszüröt aminek semmi baja nem volt.A jeladó relé szintén jó,sikerült ráméretni.Az auto eddig adott szikrát,most már azt sem ad.Házilag nem tudunk tovább haladni,és nincs szerelő ismerös aki elektronikával foglalkozik.Ha tudnátok segiteni,hátha van a környéken egy jó szaki azt nagyon megköszönném.Mi Budapesten lakunk a 7.kerületben.
A segitséget és a tippeket előre is köszönöm.


keresd Arva Andrast, egy diagnoszta guru! worship
Dunakeszi, Fo ut.
70 7030556 begin_of_the_skype_highlighting              70 7030556      end_of_the_skype_highlighting

nekem az osszes mondeomat o javitotta eddig! wave
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 péntek, 09:44:57 írta Joe » Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12718 Dátum: 2010.12.10 péntek, 10:23:31 »

Sziasztok

Nem rég vásároltam egy 95-ös 2000-es 16 v benzines Ford Mondeot és máris segitségre szorulnék. help
Elsö körben menet közben bedadogott, másnap már nem is akart indulni. Kitartásomnak köszönhetöen mégis beindult egy párszor,de sajna le is állt.Nem tartotta az alapjáratot,és bár mindenki azt mondja semmi köze hozzá,de amint benyomtam a kuplungot, azonnal lállt.Kicseréltük a benzinszüröt aminek semmi baja nem volt.A jeladó relé szintén jó,sikerült ráméretni.Az auto eddig adott szikrát,most már azt sem ad.Házilag nem tudunk tovább haladni,és nincs szerelő ismerös aki elektronikával foglalkozik.Ha tudnátok segiteni,hátha van a környéken egy jó szaki azt nagyon megköszönném.Mi Budapesten lakunk a 7.kerületben.
A segitséget és a tippeket előre is köszönöm.




Lehet gyújtástrafó, kábelek, és gyertya a dadogás, és nem beindulás miatt. Ezt az is igazolja, hogy nincs szikra. A kábeleken mérni kéne ellenállást/szakadást, mindegyiknek ugyan annyinak kell lennie, most nem tudom a pontos értéket, de ha már kettőnek annyi, akkor meg is találtad, illetve ha a pipákra rá van írva, akkor a trafóra menő, és a gyertyára menő pipák össz KOhmos ellenállása a megoldás. Ha sehol sincs szikra, és a kábelek jók: az összes nem szokott egyszerre elromlani, akkor trafó.
Gyertyákat is érdemes átnézni, megpucolni, gyertyahézagot 1,0-ra állítani!


Alapjáratba is beszólhat a trafó, ha nincs szikra, akkor nem megy a henger. Viszont a kuplung kinyomása az alapjárati motorral függhet össze. Amikor kinyomod a komputer alapból emel egy kicsit az alapjáraton. Ezt az alapjárati motor segítségével teszi. Egy egy vákuumszerű motor, ami levegőt tol helyetted a rendszerbe, hogy a többlet üzemanyagtól ne fulladjon le a motor. Ez el is tud koszolódni. Épp tegnap előtt pucoltam ki egy Focuson egyet, ami sajna lehet, hogy már rossz lesz, mert javított a pucolás, de nem lett tökéletes, így sztem szép lassan behal az alkatrész...
Szóval pucolni vmilyen karburátor tisztítóval tudod. Befújod, beáztatód, közben mozgatod a rugót is (látni fogod), hogy átjusson a nyílásokon is a szer, hogy jobban tömítsen a két lyuk között a réteg... Ha belefújsz az egyik lyukba, és nem jön a másikon, na meg már tisztának véled, akkor megtetted, ami Tőled telik...
Ezek lehet, hogy most kínaian hangzanak, de ha majd ott leszel, akkor meg fogod érteni...
A alapjárati motort magát a motor hátulján, nagyjából középen találod meg. Nem lehetetlen felülről kiszerelni, de aknából sokkal egyszerűbb. A Focusnál már ez fordítva van, leömlő hátul, alapjárati elől. Egyszerűbb a helyzet. 8-as kulccsal tudod leszedni(2db csavar tartja), legalábbis Focusnál az kellett.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12719 Dátum: 2010.12.10 péntek, 13:54:05 »

Szia! Nekem van egy hátsó dobom, gyáriTalán valamennyi csövem is van hozzá.és nem is lakom messze tőled /hatvan/
Péntek szombat tervezem a gyöngyösre való átruccanást,ha gondolod, írd meg privát üziben hogy érdekel e a dolog....(egyébként kasznis vagyok...) Üdv.:Jenő
Köszi, de közben kicseréltettem. 11e-ből meglett. Teljesen szabályos henger alakút tett fel.

Az akku saru-t leszedte a szaki. Ezután újra kell tanítanom az autót, hogy rendben/jól menjen? (menj 8km vegyesen- útra gondolok)
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12720 Dátum: 2010.12.10 péntek, 13:55:30 »

Köszi, de közben kicseréltettem. 11e-ből meglett. Teljesen szabályos henger alakút tett fel.

Az akku saru-t leszedte a szaki. Ezután újra kell tanítanom az autót, hogy rendben/jól menjen? (menj 8km vegyesen- útra gondolok)

igen. van leírás róla. fontos, hogy a tanítást hideg motornál kezd
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12721 Dátum: 2010.12.10 péntek, 13:57:39 »

igen. van leírás róla. fontos, hogy a tanítást hideg motornál kezd
linket tudsz hozzá adni?

köszi,

Szerk: megtaláltam.
by Fusim

Benzinesen másképp szoktam a betanítást - szerintem így  a tuti.
Csak hideg motornál szabad újratanítani - egyébként nem lesz hidegindítási programrész! Akkusaru leszed 10 percre. Minden fogyasztó kikapcsolva - belső világítás, fűtés, hűtés, rádió. Akkusaru visszakötve. Indít és alapjáraton melegedjen be a víz a "NORMAL" tartományba - nem kell függőlegesig várni csak a normal jelek között legyen a mutató. Gázfröccs padlógáz egy pillanatra. Utána a fordulatot megtartani 1250 es fordulaton 3 percet. Irány egy 8km-es próbaút minden sebességbe megjáratva motorfék gyorsítás minden legyen benne.
(8km után lezáródik a program és azt használja az ECU)
Tapasztalat szerint - Digitklímás MKII nél célszerű a klímát bekapcsolva tanítani - egyébként lesznek alapjárati gondok klímával vagy leáll)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 péntek, 14:09:55 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #12722 Dátum: 2010.12.18 szombat, 10:00:58 »

Sziasztok!!!

Most vásároltam egy 93 as 1.8 as 16V est nem jön az ablakmosó folyadék tartályból a lé.... mint kiderült a csövek amik a fúvókához továbbítanák széttörtek.... szomoru1 hol lehet hozzá venni ilyet Huh?? és kb mennyiért???

Köszönöm!!! worship worship worship worship worship
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12723 Dátum: 2010.12.18 szombat, 10:41:32 »

Sziasztok!!!

Most vásároltam egy 93 as 1.8 as 16V est nem jön az ablakmosó folyadék tartályból a lé.... mint kiderült a csövek amik a fúvókához továbbítanák széttörtek.... szomoru1 hol lehet hozzá venni ilyet Huh?? és kb mennyiért???

Köszönöm!!! worship worship worship worship worship
helló

kereshetsz bontóban vagy veszel mondjuk szilikoncsövet vagy olyat, amit akváriumban használnak
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #12724 Dátum: 2010.12.18 szombat, 12:49:01 »

Ma végre nekiláttam a rángatás és leállás megszüntetésének a hibát elég gyorsan megtaláltam .próbálok képet feltenni hogy legyen kép a hibás t-elemről wow1
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu     wow1
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #12725 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 10:35:56 »

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy merre található a hőmérőgomba MK1-es gépezetembe. Az egyiket tudom hogy ott van fellül az aksi mellett, de a másikról fogalmam sincs. Előre is kösszi a helpet! Smiley
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12726 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 10:42:18 »

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy merre található a hőmérőgomba MK1-es gépezetembe. Az egyiket tudom hogy ott van fellül az aksi mellett, de a másikról fogalmam sincs. Előre is kösszi a helpet! Smiley

a másik is ott van, csak a termosztátház alján
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #12727 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 12:58:36 »

Köszönöm YOOCOO !!! worship

Idáig más vasakat vezettem.... ezért számomra ez a típus még ismeretlen.
Olyan vezetéket hol tudnék bontón kívül beszerezni??? S.O.S ben akarok venni mert most semmi lé nem jut az ablakra a havon és szmötyin kívül  falbav
 worship worship worship worship worship worship worship

Esetleg ti tudtok jó helyet a vásárlásra??? Budapest.... vagy környéke.... worship worship worship
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #12728 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 15:35:54 »

Köszönöm YOOCOO !!! worship

Idáig más vasakat vezettem.... ezért számomra ez a típus még ismeretlen.
Olyan vezetéket hol tudnék bontón kívül beszerezni??? S.O.S ben akarok venni mert most semmi lé nem jut az ablakra a havon és szmötyin kívül  falbav
 worship worship worship worship worship worship worship

Esetleg ti tudtok jó helyet a vásárlásra??? Budapest.... vagy környéke.... worship worship worship
PESTMEGYÉBEN GOMBÁN NÁLAM VAN CSŐ GYERE ÉS BONTSD KI
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12729 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 17:15:28 »

Köszönöm YOOCOO !!! worship

Idáig más vasakat vezettem.... ezért számomra ez a típus még ismeretlen.
Olyan vezetéket hol tudnék bontón kívül beszerezni??? S.O.S ben akarok venni mert most semmi lé nem jut az ablakra a havon és szmötyin kívül  falbav
 worship worship worship worship worship worship worship

Esetleg ti tudtok jó helyet a vásárlásra??? Budapest.... vagy környéke.... worship worship worship
pesten több bontó is van, pár száz forintért odaadják a csövet
legfőképpen Szundi Gyálon vagy MK2 pesten
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #12730 Dátum: 2010.12.19 vasárnap, 18:25:20 »

 worship

Most nézegetve találtam egy céget a Helsinki úton, márka képviselet, szerviz.... 1500.- ért árulják a teljes készletet ami teljesen jó szerintem.
holnap megveszem és remélhetőleg fel is tudom szerelni Grin

de még jó pár dolgot kéne vennem.... esztétikailag nem a legszebb a váltó szoknya.... és a belső középső váltónál lévő rész.... meg 1-2 dolog hiányos....

szépen apránként beszerzek mindent....  Wink Wink Wink
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12731 Dátum: 2010.12.22 szerda, 08:44:11 »

Sziasztok!

A hátsó ablaktörlő lapátom nem törli le teljesen az ablakot. Félkört kellene törölnie, de 10 és 2 óra között semmit nem töröl le. Mintha ott horpadt lenne az üveg, de nem az.  Huh?
A lapát vadi új, nem Tesco gazdaságos.
Van ötletetek/megoldásotok, hogy mit csináljak vele?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12732 Dátum: 2010.12.22 szerda, 09:02:52 »

Sziasztok!

A hátsó ablaktörlő lapátom nem törli le teljesen az ablakot. Félkört kellene törölnie, de 10 és 2 óra között semmit nem töröl le. Mintha ott horpadt lenne az üveg, de nem az.  Huh?
A lapát vadi új, nem Tesco gazdaságos.
Van ötletetek/megoldásotok, hogy mit csináljak vele?


Esetleg egy kicsit hajlítani a karon, hogy feszesebb legyen.... Hátha...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12733 Dátum: 2010.12.22 szerda, 09:48:20 »

Sziasztok!

A hátsó ablaktörlő lapátom nem törli le teljesen az ablakot. Félkört kellene törölnie, de 10 és 2 óra között semmit nem töröl le. Mintha ott horpadt lenne az üveg, de nem az.  Huh?
A lapát vadi új, nem Tesco gazdaságos.
Van ötletetek/megoldásotok, hogy mit csináljak vele?

méretben rávaló?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12734 Dátum: 2010.12.22 szerda, 09:56:10 »

Sziasztok!

A hátsó ablaktörlő lapátom nem törli le teljesen az ablakot. Félkört kellene törölnie, de 10 és 2 óra között semmit nem töröl le. Mintha ott horpadt lenne az üveg, de nem az.  Huh?
A lapát vadi új, nem Tesco gazdaságos.
Van ötletetek/megoldásotok, hogy mit csináljak vele?

valószínűleg túl kemény a gumi anyaga és nem fekszik fel rendesen (szerintem) Én hátra általában régi első törlőt szoktam felrakni,tapasztalatom szerint az rendesen felfekszik az üvegre és csak minimálisan csíkoz.Viszont rövid az élettartama mert hamarabb szétmegy a gumi,de van pár darab mindig meghagyva,amiket átkenek zsírral,hogy ne öregedjen el a gumi olyan gyorsan.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12735 Dátum: 2010.12.22 szerda, 10:27:54 »

Esetleg egy kicsit hajlítani a karon, hogy feszesebb legyen.... Hátha...

Megpróbálom, de ez vmi erős anyagból van.

Jooccoo-Méret: azt hiszem 2-3 mm-rel hosszabb, mint amivel vettem.

Misi107-Felfekvés: közelről nézve, a gumi nem ér hozzá az üveghez az adott részen.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.22 szerda, 10:32:04 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #12736 Dátum: 2010.12.22 szerda, 10:32:37 »

Megpróbálom, de ez vmi erős anyagból van.

Szia!

Nézd meg azt is, hogy az új rögzítőfej (a műanyag elem) engedi-e szabadon igazodni a lapátot, nehogy szoruljon valahogy és ezért nem engedi rendesen felfeküdni az üveg felső részére. Ha megvan a régiből ez az elem próbáld ki azzal is összeszerelni.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12737 Dátum: 2010.12.22 szerda, 10:42:46 »

szerintem a hossza miatt rosszul fekszik fel
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12738 Dátum: 2010.12.22 szerda, 11:00:16 »

Szia!

Nézd meg azt is, hogy az új rögzítőfej (a műanyag elem) engedi-e szabadon igazodni a lapátot, nehogy szoruljon valahogy és ezért nem engedi rendesen felfeküdni az üveg felső részére. Ha megvan a régiből ez az elem próbáld ki azzal is összeszerelni.
Rosszul fogalmaztam, csak a lapátot cseréltem, nem az egész fémkart. A régi lapáttal is szarul törölt.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12739 Dátum: 2010.12.22 szerda, 11:03:45 »

szerintem a hossza miatt rosszul fekszik fel
Vegyek rövidebbet? Milyen hosszú kell kombihoz hátra?
Előbb leszaladtam és próbáltam hajlítani a fémkaron. Azt eredményezte, hogy már csak 11 és 1 óra között  nem töröl, de alul a tengelyhez közelebb oválisabb alakú lett az eddigi félkör.
Cromaxnál van fénykép eredeti karról és az a mostani hajlított állapothoz képest, egyenes.  falbav
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12740 Dátum: 2010.12.22 szerda, 11:29:38 »

33-as kell oda
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12741 Dátum: 2010.12.22 szerda, 12:08:12 »

33-as kell oda
33 cm hosszú.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #12742 Dátum: 2010.12.22 szerda, 13:15:08 »

Rosszul fogalmaztam, csak a lapátot cseréltem, nem az egész fémkart. A régi lapáttal is ***ul törölt.

Szia!

Nem is a fémkarra gondoltam. A fémkar kialakítása egy visszahajlított ives rövid párhuzamos szkasz. A lapátra felpattintasz egy műanyag csatlakozó elemet és azt húzod bele ebbe az fény részbe. Én arra a műanyag elemnek az ellenőrzésére gondoltam amit fel kell pattintani - abban könnyen kell mozogjon a lapát
Naplózva
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #12743 Dátum: 2010.12.22 szerda, 23:33:43 »

Sziasztok olyan problémám lenne,hogy az autom hirtelen gázadásra beszaggat és ha mondjuk folyamatosan megyek pl90-nel pár km után elkezd megint szaggatni.
Ha benyomom a kuplungot 2-3 szor megpörgetem a motort pár km-ig megint jo.
Előre is köszönöm a segitséget!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12744 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 09:04:41 »

Sziasztok olyan problémám lenne,hogy az autom hirtelen gázadásra beszaggat és ha mondjuk folyamatosan megyek pl90-nel pár km után elkezd megint szaggatni.
Ha benyomom a kuplungot 2-3 szor megpörgetem a motort pár km-ig megint jo.
Előre is köszönöm a segitséget!

Gyújtás, üzemanyagnyomás... El kell kezdeni vizsgálgatni...
Gyújtás cuccok mikoriak? Hibakód kiolvasás volt már?
Egyáltalán milyen autód van?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #12745 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 19:42:33 »

Gyújtás, üzemanyagnyomás... El kell kezdeni vizsgálgatni...
Gyújtás cuccok mikoriak? Hibakód kiolvasás volt már?
Egyáltalán milyen autód van?


Szia 1996 mk1 mondeo kombi 2.0 benzin.
Ahogy olvasgattam a forumot 1-2 dolgot megnéztem üzemanyagnyomás rendben, van egy escortom abbol áttettem a gyujtáskábeleket semmi sem változott,majd megpucoltam a légszürönél lévő szenzorokat.Majdnem tökéletes már menet közben nem szaggat szuperül megy csak néha leesik az alapjárat kb 500-ig de utána beáll normálisra.
Ez mitöl lehet?
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #12746 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 20:01:40 »

Gyújtás, üzemanyagnyomás... El kell kezdeni vizsgálgatni...
Gyújtás cuccok mikoriak? Hibakód kiolvasás volt már?
Egyáltalán milyen autód van?


Szia 1996 mk1 mondeo kombi 2.0 benzin.
Ahogy olvasgattam a forumot 1-2 dolgot megnéztem üzemanyagnyomás rendben, van egy escortom abbol áttettem a gyujtáskábeleket semmi sem változott,majd megpucoltam a légszürönél lévő szenzorokat.Majdnem tökéletes már menet közben nem szaggat szuperül megy csak néha leesik az alapjárat kb 500-ig de utána beáll normálisra.
Ez mitöl lehet?
Karterszuszogó vagy és t-elem ha az egr nincs ledugózva lehet még egr mágnesszelep ezüstszinű cucc a tűzfalon (három szelepközül a középső)
Naplózva
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #12747 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 20:09:30 »

Karterszuszogó vagy és t-elem ha az egr nincs ledugózva lehet még egr mágnesszelep ezüstszinű cucc a tűzfalon (három szelepközül a középső)


Köszi de honnan tudon megállapitani melyik a hunyó?
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #12748 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 20:24:48 »

Sziasztok!

A hátsó ablaktörlő lapátom nem törli le teljesen az ablakot. Félkört kellene törölnie, de 10 és 2 óra között semmit nem töröl le. Mintha ott horpadt lenne az üveg, de nem az.  Huh?
A lapát vadi új, nem Tesco gazdaságos.
Van ötletetek/megoldásotok, hogy mit csináljak vele?

Szia,neken is hasonló a problémám... A három ablaktörlőlapát majd 6000 volt.. Márkás!
De jobban jártam volna a tesco gazdaságossal!,szerintem te is!Tavaly ősszel ott vett az exem,mondván jól van az is...megusztuk a 3-at max 2 E ből kát volt lecserélnem, mert még az is jobban törölt egy év után, mint a 3 hetes uj! Csak már kidobtam a blokkot!
    Javaslom hogy ha van türelmed vegyél bele külön gumit és cseréld ki Magad!megéri, én is azt tettem.Párszázból kijött!és sokkal jobb!
  Egyébként a  lapát rugója elég erősen visszahuzza a lapátot, mert nekem ez is baj volt!Illetve szorult!
      Remélem tudott sokunk közül valaki segiteni.!
       Üdv : Jenő,Kellemes ünnepeket!
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12749 Dátum: 2010.12.23 csütörtök, 22:18:37 »


Köszi de honnan tudon megállapitani melyik a hunyó?
a karterszuszogót cserélni tudod,máshogy nemigen lehet (kell?van új gumival együtt...)A t elemet le kell húzni,az is cserélendő.Az egr-t egyszerű,beindítod a motort és föléállsz,ritmikusan ki-be kell kapcsolnia,jellegzetes hangja van,de a membránt is láthatod mozogni.Ha nem,akkor vagy a vákumellátása rossz vagy a szelep.Legegyszerűbb dugózni és kész,nem lesz vele több gond.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.24 péntek, 05:20:59 írta misi107 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.099 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.