Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:05:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804939 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #12850 Dátum: 2011.01.18 kedd, 00:19:33 »

Hali,
Valaki elméletben esetleg le tudná vezetni, hogy hogyan működik -elvileg- a hidegindítás és az alapjárat a benzines mondeoknál? Jeladók és egyéb kütyük függvényében? Melyik egység mit mikor és meddig befolyásol? MAF, lambdaszonda, alapjárati motor stb....Vagy esetleg egy link valahová? Szeretném tudni a működési elvét, hátha közelebb jutnék a hidegindítási és alapjárati problémáimhoz egy kicsivel...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12851 Dátum: 2011.01.18 kedd, 00:29:09 »

Hali,
Valaki elméletben esetleg le tudná vezetni, hogy hogyan működik -elvileg- a hidegindítás és az alapjárat a benzines mondeoknál? Jeladók és egyéb kütyük függvényében? Melyik egység mit mikor és meddig befolyásol? MAF, lambdaszonda, alapjárati motor stb....Vagy esetleg egy link valahová? Szeretném tudni a működési elvét, hátha közelebb jutnék a hidegindítási és alapjárati problémáimhoz egy kicsivel...
ezt nézted?
http://mondeo.hu/index.php?page=67
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Steve79
Vendég
« Új hozzászólás #12852 Dátum: 2011.01.18 kedd, 16:38:09 »

Sziasztok! Ha tudtok valakit akit érdekel egy eladó Ford Mondeo 1.8 td 1996-os évjáratú kombi müszaki 2011.11.16.-ig van rajta képeket e-mailben tudok küldeni információt akár telefonon akár itt a forumon is tudok adni! Segítségeteket előre is köszönöm! Az ár irányár:380.000.-ft
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.18 kedd, 20:11:20 írta Steve79 » Naplózva
Mobula
Vendég
« Új hozzászólás #12853 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 11:01:38 »

Igen, néztem már, csak ebből a működés (alapjárat-hidegindítás-üzemi hőfokon működés ) stb.sorrendjei nem derülnek ki a jeladók viszonylatában...
Lehet, beiratkozom egy autódiagnosztikai tanfolyamra...hehe...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12854 Dátum: 2011.01.20 csütörtök, 11:56:00 »

Igen, néztem már, csak ebből a működés (alapjárat-hidegindítás-üzemi hőfokon működés ) stb.sorrendjei nem derülnek ki a jeladók viszonylatában...
Lehet, beiratkozom egy autódiagnosztikai tanfolyamra...hehe...
ez nem is rossz ötlet...szerintem egész jól profitálhatnál is vele itt a fórumon Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
centrikus1
Vendég
« Új hozzászólás #12855 Dátum: 2011.01.21 péntek, 18:52:08 »

Bocs de lehet rossz helyre írok. Van pár eladó cuccom 1-es mondeóhoz olcsón pl: szép vezető és anyós ülés 3000/db,Kormánylégzsák 4000, kilométeróra 3000, hátsólámpák párban 5000, szervószivattyú 5000, olajteknő 3000, tükrök 2000, szép fehér csomagtérajtó (szedán) 4000,.............stb. Ha valakit érdekel írjon  jsw006@citromail.hu
Naplózva
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12856 Dátum: 2011.01.25 kedd, 19:20:13 »

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám. A kombi mk1-esem csomagtér és tanksapi niytójának a karja eltörött. A kérdésem a következő. Hogyan lehet ezt kicserélni, át kell-e bowdenezni az egész autót vagy van vmi trükk, tipp rá?
Esetleg van-e valakinek egy egész ilyene elfekvőben?

Előre is köszi:)
Naplózva
soveny
Vendég
« Új hozzászólás #12857 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:20:33 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, csak egy gyors kérdés miatt ugrottam be: a családunkat 10 éve szolgáló Mk1-es Mondeo ablakemelőjéhez keresek olyan kis piros patentet, ami a tekerőgombot rögzíti a karhoz. Lehet ilyet kapni külön? Hátha nem muszáj emiatt komplett ablaktekerőt venni. Van tippetek, merre keressek? (Cromax webáruházban nem találtam.) Ha pedig nem lehet külön kapni, valamelyikőtöknek van egy vagy két db szürke karja?

(Igyekszem nyomon követni a fórumot, de ha megoldható, kérlek küldjetek e-mailt is, ha válaszolnátok!)
Köszönöm, sziasztok!
Benedek
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12858 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:41:47 »

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, csak egy gyors kérdés miatt ugrottam be: a családunkat 10 éve szolgáló Mk1-es Mondeo ablakemelőjéhez keresek olyan kis piros patentet, ami a tekerőgombot rögzíti a karhoz. Lehet ilyet kapni külön? Hátha nem muszáj emiatt komplett ablaktekerőt venni. Van tippetek, merre keressek? (Cromax webáruházban nem találtam.) Ha pedig nem lehet külön kapni, valamelyikőtöknek van egy vagy két db szürke karja?

(Igyekszem nyomon követni a fórumot, de ha megoldható, kérlek küldjetek e-mailt is, ha válaszolnátok!)
Köszönöm, sziasztok!
Benedek
nekem van komplett karom több is. ha érdekel, küldj pü-t
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12859 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:44:22 »

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám. A kombi mk1-esem csomagtér és tanksapi niytójának a karja eltörött. A kérdésem a következő. Hogyan lehet ezt kicserélni, át kell-e bowdenezni az egész autót vagy van vmi trükk, tipp rá?
Esetleg van-e valakinek egy egész ilyene elfekvőben?

Előre is köszi:)
a bowden szorulása miatt tört le a kar? ha nem, akkor elég a kart cserélni. a komplett cuccot nem egyszerű cserélni, de megoldható. ha nem sürgős, akkor tavasszal tudok tokkal vonóval adni. karom most is van.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
soveny
Vendég
« Új hozzászólás #12860 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:49:41 »

nekem van komplett karom több is. ha érdekel, küldj pü-t
Szia! Kösz a gyors választ!  Írok PM-et!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 kedd, 21:54:48 írta soveny » Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12861 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:31:24 »

szevasztok,kombihoz nincs valakinek bontott alkatrésze?vagy valmi olcsó bontó ahol nem rajtam akar meg gazdagodni a tulaj?!hátura ruggók kellenének,meg 15"felni,acél-alu,mindegy.meg hátsó lengés csillapitó.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12862 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:37:32 »

szevasztok,kombihoz nincs valakinek bontott alkatrésze?vagy valmi olcsó bontó ahol nem rajtam akar meg gazdagodni a tulaj?!hátura ruggók kellenének,meg 15"felni,acél-alu,mindegy.meg hátsó lengés csillapitó.
hátulra rugó helyett légrugót vegyél inkább, az nem fárad el olyan hamar
15-ös gyári alufelnim van, gumi nélkül, ha érdekel, írj üzenetet és megbeszéljük
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12863 Dátum: 2011.01.26 szerda, 21:47:02 »

szevasztok,kombihoz nincs valakinek bontott alkatrésze?vagy valmi olcsó bontó ahol nem rajtam akar meg gazdagodni a tulaj?!hátura ruggók kellenének,meg 15"felni,acél-alu,mindegy.meg hátsó lengés csillapitó.
Szia!
Ugyan nem tudom, merre laksz, de nekem Bp XVI. kerületében van a donorból kiszedve a hátsó gátlók is és a rugók is. A gátlók állapotát nem ismerem, sose mentem az autóval.
Ezen kívül van egy csomó minden még kombihoz.
Ha érdekel, biztosan meg tudunk mindent beszélni.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12864 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 06:14:18 »

légrugo.az ötlet nemrossz.benézek  boltba hátha van elérhetö áron.a felniröl szép kép kellene,meg egy jólcsengö ár.és meglátom,képet tudnál küldene?pszicho13@freemail.hu-ra??
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12865 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 07:43:58 »

ez a típusú felni, csak az enyémen ragasztott súlyok voltak


Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12866 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 11:04:00 »

légrugo.az ötlet nemrossz.benézek  boltba hátha van elérhetö áron.a felniröl szép kép kellene,meg egy jólcsengö ár.és meglátom,képet tudnál küldene?pszicho13@freemail.hu-ra??
airspring.hu
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12867 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 18:55:17 »

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas problémám. A kombi mk1-esem csomagtér és tanksapi niytójának a karja eltörött. A kérdésem a következő. Hogyan lehet ezt kicserélni, át kell-e bowdenezni az egész autót vagy van vmi trükk, tipp rá?
Esetleg van-e valakinek egy egész ilyene elfekvőben?

Előre is köszi:)

Kedves Pécsiek!

Akinek lenne egy elfekvő csomagtér és üzemanyagfedél nyitó karja az kérem PÜ-ben jelezze nekem, mert holnap kellene az alaktrész.(elérhetőséggel együtt Cheesy)

Előre is nagyon köszönöm! worship

Guci07
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #12868 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 20:23:45 »

Kedves Pécsiek!

Akinek lenne egy elfekvő csomagtér és üzemanyagfedél nyitó karja az kérem PÜ-ben jelezze nekem, mert holnap kellene az alaktrész.(elérhetőséggel együtt Cheesy)

Előre is nagyon köszönöm! worship

Guci07

Van egy dél-dunántúli régiós topic is, ott népsűrűség-ügyileg több pécsi fordul meg. Amúgy pécsi vagyok jómagam is, de sajna ilyen cuccom SINCS  vigyor3
Szerény mk1emhez még nemigen kellett sokminden, így tartalékalkatrész bázisom sincs.
Naplózva

MKI 2.0i
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12869 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 20:26:14 »

Van egy dél-dunántúli régiós topic is, ott népsűrűsé-ügyileg több pécsi fordul meg. Amúgy pécsi vagyok jómagam is, de sajna ilyen cuccom SINCS  vigyor3
Szerény mk1emhez még nemigen kellett sokminden, így tartalékalkatrész bázisom sincs.

már átirányítottam én is, és SPANNER-t ajánlottam neki. nem tudom, hogy az ő donorában hátul manuál ablakemelők voltak-e
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #12870 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 20:31:49 »

már átirányítottam én is, és SPANNER-t ajánlottam neki. nem tudom, hogy az ő donorában hátul manuál ablakemelők voltak-e

ok,
sajna én se tudom. Az alap autója ghia...
Naplózva

MKI 2.0i
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12871 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 22:18:19 »

már átirányítottam én is, és SPANNER-t ajánlottam neki. nem tudom, hogy az ő donorában hátul manuál ablakemelők voltak-e

Ablakemelő??Cheesy
Én csomagtérnyitót keresek ami a vezető lábánál van?
Lehet vak vagyok wow1 help
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12872 Dátum: 2011.01.28 péntek, 14:39:55 »

Ablakemelő??Cheesy
Én csomagtérnyitót keresek ami a vezető lábánál van?
Lehet vak vagyok wow1 help
bocsi taps
ez ügyben is keresheted az alább említett tagokat smile
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12873 Dátum: 2011.01.29 szombat, 18:58:55 »

mennyit akarnál értük kapni?
Naplózva
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #12874 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 15:15:51 »

Sziastok!

Fűtésgondom lenne.
A fűtést kikapcsolom (sehova sem fújatom ), és kis idő után bekapcsolom egy kis ideig meleget (langyosat) fúj utánna pedig csak hideget. Ha áttekerem teljes kékbe, akkor meg ennél is hidegebbet.
Rajzot a fűtésrendszerről nem tudtok ?
A külső levegőt vákumszelep zárja???
Naplózva

Mr.Windd
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12875 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 15:34:31 »

Sziastok!

Fűtésgondom lenne.
A fűtést kikapcsolom (sehova sem fújatom ), és kis idő után bekapcsolom egy kis ideig meleget (langyosat) fúj utánna pedig csak hideget. Ha áttekerem teljes kékbe, akkor meg ennél is hidegebbet.
Rajzot a fűtésrendszerről nem tudtok ?
A külső levegőt vákumszelep zárja???
valószínű flap motor hibád lesz. ez a fűtőradiátornál írányítja a levegő útját.
az egész szellőzőrendszert vákuum irányítja.
külső és belső keringetésen sem nyom meleget?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 vasárnap, 17:08:25 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #12876 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 16:42:20 »

meleget nem !
Esetleg melyik vákumszelep lehet nem tudod ? Hol találom ?
Naplózva

Mr.Windd
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12877 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 17:01:56 »

meleget nem !
Esetleg melyik vákumszelep lehet nem tudod ? Hol találom ?
nekem hál'isten nem volt eddig gondom vele, ezért nem merültem bele a lelkivilágába, de utánanézek.
meg is van!
gugluba írd be és az első találat alatt részletes leírást találsz róla:

Meleglevegő ajtó motor csere – Flap Motor csere MK1/MK2
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.30 vasárnap, 17:08:02 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12878 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 09:37:14 »

Sziastok!

Fűtésgondom lenne.
A fűtést kikapcsolom (sehova sem fújatom ), és kis idő után bekapcsolom egy kis ideig meleget (langyosat) fúj utánna pedig csak hideget. Ha áttekerem teljes kékbe, akkor meg ennél is hidegebbet.
Rajzot a fűtésrendszerről nem tudtok ?
A külső levegőt vákumszelep zárja???

Sajnos ez simán lehet radiátor probléma is. Fűt, majd amikor elindítod a fújást, akkor lefújod azt a kevés meleg róla.
Csak, hogy ne zárjunk ki semmit. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12879 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 11:30:41 »

Sajnos ez simán lehet radiátor probléma is. Fűt, majd amikor elindítod a fújást, akkor lefújod azt a kevés meleg róla.
Csak, hogy ne zárjunk ki semmit. nyes
hát te mindig a legrosszabbat vágod oda eplus2
persze, hogy benne van a pakliban, de ha rögtön ezzel kezdem, lehet el is adja a mondiját...
legyél kíméletesebb, mert elfogynak a mondisok hehe
ha kidiagnosztizálta a flapot, akkor majd kiderül, hogy érdemes-e tovább keresgélni. integet2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12880 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 14:05:59 »

hát te mindig a legrosszabbat vágod oda eplus2
persze, hogy benne van a pakliban, de ha rögtön ezzel kezdem, lehet el is adja a mondiját...
legyél kíméletesebb, mert elfogynak a mondisok hehe
ha kidiagnosztizálta a flapot, akkor majd kiderül, hogy érdemes-e tovább keresgélni. integet2

Igenis! eplus2
Az a baj, hogy egy fa lap nem old meg semmit. Hoppp ezt félre olvastam. hehe

De könnyen ki lehet zárni az én ötletemet: üzemmeleg motornál meg kell nézni, hogy a radiátor meleg e (a gázpedáltól jobbra). És kész. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 hétfő, 14:14:15 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12881 Dátum: 2011.02.01 kedd, 15:39:24 »

keresek olyan embert, akinek eredetileg a prizmás pilácsa volt és lecserélte vésettre.
a pécsi cromaxos értékesítő azt az infót adta, hogy eddig aki ilyen kombót akart alkalmazni, az a próbálkozás után sírva könyörgött, hogy vegye vissza a vésettet, mert semmi vetítési képe nincs a lámpának. szeretném, ha ezt az infót valakik(k) megerősítenék, vagy cáfolnák és ezek nem olyanok, akik hallottak az esetről, hanem tapasztalatot tud megosztani.
ha komplett lámpacserét kell alkalmaznom a vésett üveghez, akkor felejtős, mert annyit nem feccölök bele...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12882 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:29:58 »

keresek olyan embert, akinek eredetileg a prizmás pilácsa volt és lecserélte vésettre.
a pécsi cromaxos értékesítő azt az infót adta, hogy eddig aki ilyen kombót akart alkalmazni, az a próbálkozás után sírva könyörgött, hogy vegye vissza a vésettet, mert semmi vetítési képe nincs a lámpának. szeretném, ha ezt az infót valakik(k) megerősítenék, vagy cáfolnák és ezek nem olyanok, akik hallottak az esetről, hanem tapasztalatot tud megosztani.
ha komplett lámpacserét kell alkalmaznom a vésett üveghez, akkor felejtős, mert annyit nem feccölök bele...

Itt vagyok. Nem csak az enyém lett megcsinálva, hanem a Bátyámé is. Én kb 4-5 évet használtam így, ebből 10 hónapot éjszaka. Most sírok, bármilyen autót használok. Simán megközelítette a gyári xenon fényét, és nekem soha, ismétlem soha nem villantott senki. A Bátyámét csak úgy otthon a falon, az enyémre állítottuk annó, és pont tegnap előtt mondta, hogy néha már villognak neki szembe... Sztem az évek során elállítódott...
Pár éve a Bakonyban Angel mellé álltam, és Ő sem hurrogta le. És a vetített képpel sem volt baj...

Most nem merek közlekedni autókkal, mert nem látok semmit előre. A Mondeoval ilyen nem volt......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12883 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:32:09 »

Itt vagyok. Nem csak az enyém lett megcsinálva, hanem a Bátyámé is. Én kb 4-5 évet használtam így, ebből 10 hónapot éjszaka. Most sírok, bármilyen autót használok. Simán megközelítette a gyári xenon fényét, és nekem soha, ismétlem soha nem villantott senki. A Bátyámét csak úgy otthon a falon, az enyémre állítottuk annó, és pont tegnap előtt mondta, hogy néha már villognak neki szembe... Sztem az évek során elállítódott...
Pár éve a Bakonyban Angel mellé álltam, és Ő sem hurrogta le. És a vetített képpel sem volt baj...

Most nem merek közlekedni autókkal, mert nem látok semmit előre. A Mondeoval ilyen nem volt......
akkor eddig 1:0 a cáfolók javára integet2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12884 Dátum: 2011.02.01 kedd, 17:06:53 »

keresek olyan embert, akinek eredetileg a prizmás pilácsa volt és lecserélte vésettre.
a pécsi cromaxos értékesítő azt az infót adta, hogy eddig aki ilyen kombót akart alkalmazni, az a próbálkozás után sírva könyörgött, hogy vegye vissza a vésettet, mert semmi vetítési képe nincs a lámpának. szeretném, ha ezt az infót valakik(k) megerősítenék, vagy cáfolnák és ezek nem olyanok, akik hallottak az esetről, hanem tapasztalatot tud megosztani.
ha komplett lámpacserét kell alkalmaznom a vésett üveghez, akkor felejtős, mert annyit nem feccölök bele...
én is cseréltem a piroson csak üveget vésettre.Gondom nem volt vele,le nem villogtak,látni láttam.Városban meg igazából teljesen mindegy volt,hogy vésett vagy prizmás,országúton nem sokat mentem vele,de akkor jobbnak tűnt mint a prizma.
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #12885 Dátum: 2011.02.01 kedd, 17:16:06 »

keresek olyan embert, akinek eredetileg a prizmás pilácsa volt és lecserélte vésettre.
a pécsi cromaxos értékesítő azt az infót adta, hogy eddig aki ilyen kombót akart alkalmazni, az a próbálkozás után sírva könyörgött, hogy vegye vissza a vésettet, mert semmi vetítési képe nincs a lámpának. szeretném, ha ezt az infót valakik(k) megerősítenék, vagy cáfolnák és ezek nem olyanok, akik hallottak az esetről, hanem tapasztalatot tud megosztani.
ha komplett lámpacserét kell alkalmaznom a vésett üveghez, akkor felejtős, mert annyit nem feccölök bele...

Akkor erre varrjatok gombot Uraim: bal oldalon gyari vesett lampam van, jobb oldalon pedig prizmas (hala egy nagyobb kavicsnak, ami nemcsak a burat vitte, hanem a tukrot is). Kb. 6 eve jarok igy, raadasul en sokat megyek ejszaka, autopalyan es orszaguton is, de igazabol eddig meg nem vettem eszre lenyeges kulonbseget koztuk. Az autoutak pedig szerb es bolgar utak, ahol mindig fel kell keszulni valami olyanra, amire almodban nem gondolnal...
Rendesen be van allitva mindketto, semmi extra izzo, a teljesen normal belevalo vilagit. Mondjuk a prizmam se sargult meg be...
A lenyeg, nalam rendesen vilagit mindketto.
Naplózva
ocsifigaro
Vendég
« Új hozzászólás #12886 Dátum: 2011.02.01 kedd, 18:30:42 »

Sziasztok!
96-os Mondeom van.Kb 2 napja ezt teszi velem:
hidegen dadog a motor,alacsony az alapjárat/300,és 1200 között ingadozik/kb 4-5 percig,amíg be nem melegszik.
Mi lehet a gondja?Hol keressem a hibát?Mivel kezdjem?
Köszi:Ocsifigaro
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #12887 Dátum: 2011.02.02 szerda, 08:49:36 »

Sziasztok!
96-os Mondeom van.Kb 2 napja ezt teszi velem:
hidegen dadog a motor,alacsony az alapjárat/300,és 1200 között ingadozik/kb 4-5 percig,amíg be nem melegszik.
Mi lehet a gondja?Hol keressem a hibát?Mivel kezdjem?
Köszi:Ocsifigaro
Javaslom olvasd ezt át:
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/rossz_alapjarat_konyve.pdf
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12888 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:09:40 »

Sziasztok!
96-os Mondeom van.Kb 2 napja ezt teszi velem:
hidegen dadog a motor,alacsony az alapjárat/300,és 1200 között ingadozik/kb 4-5 percig,amíg be nem melegszik.
Mi lehet a gondja?Hol keressem a hibát?Mivel kezdjem?
Köszi:Ocsifigaro

Első körben olvas el, és csináld végig a levegő karbantartása cikket. Ha ez nem sgít, akkor az alábbi cikk tanulmányozása közben el kell vinni egy diagnosztikára, ami elárulja, hogy van e hibakód a rendszerben. Ezzel elkerülhető a találgatásokból adódó felesleges pénzráköltés.
Persze mindenben állunk rendelkezésedre itt a fórumon! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12889 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:11:50 »

Akkor erre varrjatok gombot Uraim: bal oldalon gyari vesett lampam van, jobb oldalon pedig prizmas (hala egy nagyobb kavicsnak, ami nemcsak a burat vitte, hanem a tukrot is). Kb. 6 eve jarok igy, raadasul en sokat megyek ejszaka, autopalyan es orszaguton is, de igazabol eddig meg nem vettem eszre lenyeges kulonbseget koztuk. Az autoutak pedig szerb es bolgar utak, ahol mindig fel kell keszulni valami olyanra, amire almodban nem gondolnal...
Rendesen be van allitva mindketto, semmi extra izzo, a teljesen normal belevalo vilagit. Mondjuk a prizmam se sargult meg be...
A lenyeg, nalam rendesen vilagit mindketto.

Ha nem tévedek, akkor Neked már alapból H7-es izzóid vannak. Azok azért sztem meggyőzőbbek, és mivel nagyobb a hőleadásuk(vélhetően jól írom), így már nem olvasztja a műanyagot, tehát nem sárgul olyan intenzitással...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #12890 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:17:33 »

sziasztok!kerdesem a kovetkezo lenne!
Mk1 be a vezeto oldali ules minden autoba (mk1be) alacsonyabb az anyosulesnel ?mert nem lat ki a parom rendesen de nem tudo megemelni sehogy sem vagy csak a motoros ulesnel lehet? Lehet ez motoros volt csak nincs benne a motor passz...ebbe az esetbe lehet valamit kezdeni vele?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12891 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:27:32 »

sziasztok!kerdesem a kovetkezo lenne!
Mk1 be a vezeto oldali ules minden autoba (mk1be) alacsonyabb az anyosulesnel ?mert nem lat ki a parom rendesen de nem tudo megemelni sehogy sem vagy csak a motoros ulesnel lehet? Lehet ez motoros volt csak nincs benne a motor passz...ebbe az esetbe lehet valamit kezdeni vele?
a manuális ülésállító inkább csak dönti az ülést,az elektromos állít kb. 10 cm-t fel-le is.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12892 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:42:09 »

a manuális ülésállító inkább csak dönti az ülést,az elektromos állít kb. 10 cm-t fel-le is.
az is dönti
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #12893 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:45:42 »

Ha nem tévedek, akkor Neked már alapból H7-es izzóid vannak. Azok azért sztem meggyőzőbbek, és mivel nagyobb a hőleadásuk(vélhetően jól írom), így már nem olvasztja a műanyagot, tehát nem sárgul olyan intenzitással...

nem tevedsz  Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12894 Dátum: 2011.02.02 szerda, 10:38:36 »

az is dönti

Nekem nem döntötte, csak ment előre hátra is egy kicsit...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12895 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:27:04 »

Nekem nem döntötte, csak ment előre hátra is egy kicsit...
Ahány ülés,annyi féle...a pirosban az eredeti elektromos ülés,ment előre-hátra kicsit,meg döntötte.A manuális inkább csak döntötte.Az mk2-es ülés ment előre is hátra is,emelt is,de nem döntött csak egy nagyon kicsit.A mostani mk2-es ülés emel-süllyeszt,de nem dönt és mivel nem pont függőlegesen mozog,előre-hátra is állít pár centit.Eddig ez volt a legkényelmesebb,már ameddig működött.Jelen pillanatban a motorja kiszerelve várja a mester fogaskerekét...
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #12896 Dátum: 2011.02.02 szerda, 13:35:06 »

Ahány ülés,annyi féle...a pirosban az eredeti elektromos ülés,ment előre-hátra kicsit,meg döntötte.A manuális inkább csak döntötte.Az mk2-es ülés ment előre is hátra is,emelt is,de nem döntött csak egy nagyon kicsit.A mostani mk2-es ülés emel-süllyeszt,de nem dönt és mivel nem pont függőlegesen mozog,előre-hátra is állít pár centit.Eddig ez volt a legkényelmesebb,már ameddig működött.Jelen pillanatban a motorja kiszerelve várja a mester fogaskerekét...

Nekünk a régi mk1-be is elektromos volt az ülés, emelt fel-le is 10 centit, de ugyan akkor előre is ment 2-3 centit, de nem döntött semennyit.
Most manuális van, aminél 0 a magaság állítási lehetőség.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12897 Dátum: 2011.02.02 szerda, 20:22:27 »

Ha nem tévedek, akkor Neked már alapból H7-es izzóid vannak. Azok azért sztem meggyőzőbbek, és mivel nagyobb a hőleadásuk(vélhetően jól írom), így már nem olvasztja a műanyagot, tehát nem sárgul olyan intenzitással...
ez tévhit!!!! a plexi nem a hőtől sárgul, hanem az uv-tól! nem véletlenül van bent a kezelésiben hogy csak uv szűrős izzót szabad betenni, meg matrica is figyelmeztet ha felnyitja az ember gyereke a motorháztetőt...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Guci07
Vendég
« Új hozzászólás #12898 Dátum: 2011.02.02 szerda, 22:24:30 »

Nekünk a régi mk1-be is elektromos volt az ülés, emelt fel-le is 10 centit, de ugyan akkor előre is ment 2-3 centit, de nem döntött semennyit.
Most manuális van, aminél 0 a magaság állítási lehetőség.
Az enyém is elektromos és valamennyivel hátrébb is megy mint az anyósülés végállásban(nem is baj mert kell a hely nekem hehe)
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #12899 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:21:04 »

Az enyém is elektromos és valamennyivel hátrébb is megy mint az anyósülés végállásban(nem is baj mert kell a hely nekem hehe)

igen, nálam is ez a helyzet
Ezért nem vettem kis autót hehe
Naplózva
Oldalak: 1 ... 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.154 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.