Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:13:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804897 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12900 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:54:54 »

ez tévhit!!!! a plexi nem a hőtől sárgul, hanem az uv-tól! nem véletlenül van bent a kezelésiben hogy csak uv szűrős izzót szabad betenni, meg matrica is figyelmeztet ha felnyitja az ember gyereke a motorháztetőt...

Nem tévhit, csak sztem IS. Én kifelejtettem a hsz-emből, ezt bevallom. De Takee is a hőt írja az UV mellett...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12901 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:57:32 »

Nem tévhit, csak sztem IS. Én kifelejtettem a hsz-emből, ezt bevallom. De Takee is a hőt írja az UV mellett...
a hő a foncsorban tesz kárt. a plexi egy kisebb teljesítményű de nem uv szűrős izzótól is besárgul. ez is tapasztalat. nem azt mondom, hogy a hőnek nincs szerepe a besárgulásban, de mire a hő hatása jelentkezne, addigra az uv már megtette a dolgát...szerintem smile
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12902 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 14:23:42 »

a hő a foncsorban tesz kárt. a plexi egy kisebb teljesítményű de nem uv szűrős izzótól is besárgul. ez is tapasztalat. nem azt mondom, hogy a hőnek nincs szerepe a besárgulásban, de mire a hő hatása jelentkezne, addigra az uv már megtette a dolgát...szerintem smile

 eljen
De nem kéne a friss Mondeosokat ennyire megijeszteni! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12903 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 14:25:14 »

eljen
De nem kéne a friss Mondeosokat ennyire megijeszteni! eplus2 hehe
ja...a friss mk1 tulajokat hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12904 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:21:27 »

hali mindenki,!meghalt a kilométer óra a kicsiba?:milegyen vele?kuka?vagy még javitható?nem mér pontossan meg nem számol,(estére kapott kicsi wd!§ et.meg van valakinek a kocsiba ilyen AIR SPRING????jó ez drága?sokidő beszerelni? beontott alkatrészek kinek vannak?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12905 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 19:53:15 »

hali mindenki,!meghalt a kilométer óra a kicsiba?:milegyen vele?kuka?vagy még javitható?nem mér pontossan meg nem számol,(estére kapott kicsi wd!§ et.meg van valakinek a kocsiba ilyen AIR SPRING????jó ez drága?sokidő beszerelni? beontott alkatrészek kinek vannak?
légrugó nekem van. mindennel együtt max. másfél óra a beszerelés. és bőven megéri a pénzét.

milyen bontott cuccok kellenének? van adok-veszek topik. nézz körül előbb ott.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12906 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:19:10 »

iogazábol,minden kellene, :rinya:semmise tökéletes.de az elsö a futómű.és rugó ami lényeges lene,mert el ette a kerekek belsejét.és gondoltam-illetve atták a tippet a pneomatikára.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12907 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:59:24 »

iogazábol,minden kellene, :rinya:semmise tökéletes.de az elsö a futómű.és rugó ami lényeges lene,mert el ette a kerekek belsejét.és gondoltam-illetve atták a tippet a pneomatikára.
airspring, csak kombiba és hátra. az első futómű alkatrészeit meg szedd össze boltból, mert használtal nem érdemes foglalkozni. rugót esetleg vehetsz, de szilenteket csak újat. ha nekiállsz futóművet generálozni, gyűjts össze mindent és úgy csináld meg, mert egyenként nem érdemes cserélgetni az alkatrészeket...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
DANJO
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


danjo0819@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #12908 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 23:40:51 »

hali mindenki,!meghalt a kilométer óra a kicsiba?:milegyen vele?kuka?vagy még javitható?nem mér pontossan meg nem számol,(estére kapott kicsi wd!§ et.meg van valakinek a kocsiba ilyen AIR SPRING????jó ez drága?sokidő beszerelni? beontott alkatrészek kinek vannak?

Tisztázni kellene, hogy milyen óraegységről van szó - bowdenes, vagy elektromos. Az első esetben be szokott ragadni a bowden, rángat, leáll, elvileg zsírsprével orvosolható, de nekem sose lett tökéletes. A jó megoldás az elektromos egység. Mivel VSS (sebesség) jel van az autóban (nagy valószínűséggel még a műszerfal megfelelő lábára is eljut a jel), ezért a legjobb orvoslás egy elektromos egység beszerzése (MK1-ből ritka darab), vagy egy MK2-esének az átalakítása (ki kell cserélni a vízhőfok + benzinszint-jelzőt a régiből, át kell rakni a szimbólumos lapkákat, meg kell cserélni a csatiban a kézifék és az ABS tűit, illetve át kell forrasztani az ABS és a légzsák lábait, mert fordítva vezérelték meg őket MK2-ben). Ha az elektromos egység döglött meg, akkor a km óra kuka belőle, és kell szerezned egyet pl egy kettesből (a három felesleges láb levágható róla - az a "kevés üzemanyag" figyelmeztetőnek a lábai).
Naplózva

- MK1 Zetec 2.0 automata Ghia-XXX lim. (x 2 db - '93, '95)
- ST200 Duratec 2.5 V6 hatchback ('99)
- ST200 Duratec 2.5 V6 lim. ('00)
- ST200 Duratec 3.0 V6 automata 4x4 lim. ('00)
- MK4 2.0 TDCi Titanium-X lim. ('08)
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12909 Dátum: 2011.02.04 péntek, 17:31:40 »

ah,köszönöm,reggel azért bekelibráltam.(kihuztam a km-mutatot,és a megfelelö tempónál bedugtam a megfelelö km állásba,már a szembejövö autósok nemigazán értékelték a szerelést,)szerintem egy komplett donorautót veszek..
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #12910 Dátum: 2011.02.05 szombat, 21:21:11 »

hátulra rugó helyett légrugót vegyél inkább, az nem fárad el olyan hamar
15-ös gyári alufelnim van, gumi nélkül, ha érdekel, írj üzenetet és megbeszéljük

A légrugó nem a rugót, hanem a rugóban levő "babát" helyettesíti. A baba nagy összenyomódás után kezd el dolgozni pl. kanyarban, addig a légrugó-betét azonnal keményíti a hátsó rugót. De a Cromax-nál van erősített kombirugó is, a légrugó kétszeres áráért.
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12911 Dátum: 2011.02.06 vasárnap, 14:03:38 »

a légrugo az kombihoz,18ezer.beszéltem velük.nekem azért kéne mert nagyon befelé dölnek a kerekek.de nyilván szilenteket is kell cserélnem,meg van egy lemez ami tartja a hátso kereket  és görbe,de nemtudom hogy gyárilag görbe vagy meglett terhelve és azért frde a kerék. raknák-nék-fel képet de kövésem sincs hogykell!! rinya[/img]
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12912 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 10:13:29 »

a légrugo az kombihoz,18ezer.beszéltem velük.nekem azért kéne mert nagyon befelé dölnek a kerekek.de nyilván szilenteket is kell cserélnem,meg van egy lemez ami tartja a hátso kereket  és görbe,de nemtudom hogy gyárilag görbe vagy meglett terhelve és azért frde a kerék. raknák-nék-fel képet de kövésem sincs hogykell!! rinya[/img]

Feltöltöd az adott képet mondjuk a képfeltöltés.hu-ra, és onnan másolod ide az ott kapott linket...
Adjak vesszőket+nagybetűket, vagy van Neked is? Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12913 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 18:58:56 »

ha asztmondom hogy nincs,.és nemtudom hogy hogykell csinálni elhiszed?de megigérem megoldom valahogy.
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12914 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 20:02:45 »

utosó próba,ha nemsikerül lerajzolom.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205327_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205328_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez két link.és a vizszintes lemeznek ami tartja a kereket,nyil egyenesnek kell lenie?vagy ennyire görbének.a problémám,NAGYON DE NEGYON bedölnek a kerekeim!már már röhelyessen!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 kedd, 09:36:15 írta Joe » Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12915 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 20:09:32 »

itt a két link rendesen (az egyik képet beleraktad a másik linkbe)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205328_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205327_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

amire gondolsz, az a hosszlengőkar
mivel csak sima lemez, ezért könnyen elhajlik
ki kell szerelni és ésszel vissza kell hajtani satuban egyenesre
vagy próbálhatsz venni bontóból, de az sem lesz jobb, ha jobb, akkor is meghajlik idővel, ez ilyen
a csavarjai vélhetően rendesen be vannak rohadva, jól áztasd át csavarlazítóval, mielőtt beletéped
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12916 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 20:22:03 »

köszönöm,ha görbe megoldom,hegesztö mester vagyok,kicsit konyitok a vashoz is,de sajna most megvan huzódva a hátam de amint birok totyogni már szedem is szét a kocsit,am volt már 6-8 autóm de ez bennevan az elsö 3ba,kényelmes és keveset eszik.az apró hibám meg nemérdekelnek.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12917 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 20:31:47 »

általában rossz emeléstől szokott meggörbülni ez a vacak. sok csáposemelőst nem érdekel, hova rakja alá, csak emel...
a kereked dőlésében ez nem hiszem, hogy ludas. nézd át a szilenteket és állíttass futóművet. ha azt mondják, nem lehet, keress szakit. mert ezen a kocsin lehet...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12918 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 20:43:49 »

nekem hála istennek nemszoktak ilyet mondani!!!mindent megcsinálnak nekem vagy énis csinálom(csak gyözzem kifizetni meg ledolgozni az árát)
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12919 Dátum: 2011.02.08 kedd, 10:34:31 »

utosó próba,ha nemsikerül lerajzolom.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205327_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110207/20110205328_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez két link.és a vizszintes lemeznek ami tartja a kereket,nyil egyenesnek kell lenie?vagy ennyire görbének.a problémám,NAGYON DE NEGYON bedölnek a kerekeim!már már röhelyessen!!
Hi!
A képeden bejelöltem zöld nyíllal, hogy azokat a szilenteket meg kéne nézni, hogy épek-e, avagy már elhaláloztak. Ugyanis az oké, hogy a kereked dől befele mert el van görbülve a hosszlengőkar, de annak a "kutyacsontnak" nem kéne ezt a dőlést engednie.
A hosszlengőkart az elejénél tartja két 15-ös anya, a szilenttel együtt jön le, a csonkállványon pedig - emlékeim szerint - 50-es torx csavar van, 3. Brutálisan bele vannak tekerve, nem semmi játék onnan kiszedni őket.
Alap esetben, normál használat mellett ez a lemez nem hajolhat meg, azt valami behatás érte.
Ha érdekel, nekem még pont megvan az a bal oldali lengőkar (a jobbost elvitték, hasonló probléma miatt), igaz, a 3 csavar még odafogja a csonkállványhoz. Uggyan nem tudom, hol laksz, de a cucc a XVI. kerületben van.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12920 Dátum: 2011.02.08 kedd, 18:36:54 »

kösz a segitséget,minden szilentet talpast cserélni kell mert a kocsi at örve volt.de nagyon, lessz vele munka,de csak szépen aprán ahogy a pénzem engedi!
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12921 Dátum: 2011.02.16 szerda, 17:47:21 »

Hali!


Hétvégén veszek egy komplett autót 100k-ért ami elméletileg jó állapotban van(ismerős)papírok nélkül.Az reális ár érte,ha nincs baja?

Ha meglesz a kocsi,akkor utána nekiállunk és rendbe rakjuk végre a kocsit.Pár kérdésem lenne,hátha tudtok rá gyors egyszerű megoldást.

A km óra,ugrál.10kmh-t majdnem.ez mitől lehet?
Nincs fűtés a kocsiban,venti megy,víz van benne.
A központi kompjúter  hehe kijelzője nem mindegyik világít rendesen.Ez a folyadékkristályos kijelző.Ha megnyomom akkor ok.Csere,vagy van rá megoldás?

Az nagyon zavar,hogy 5. ben 80k-km/h-nál 2,5k,100 3k,120 3,5k,140 4k pörög a motor.  2.0 benzin,kombi.Azt mondtátok,hogy a 6. sebesség baromi drága,olcsóbb egy mk2 autó mint a váltó,váltóáttételezést lehet csinálni vagy akármit ami ésszerű keretek között megoldható,hogy ne pörögjön ennyit a motor.A kocsi sokat megy autópályán/országúton és hangos,sokat fogyaszt így.
Erre gondoltam még,hogy a 14" kerekek helyett nagyobb kereket teszek fel,de az se sokat javítana és drága a nagyobb kerék+felni is kellene hozzá.

Tényleg köszi a segítséget,mert mindig csak segítségért jövök ide,de dolgozni kellett,hogy legyen pénz a tartalék kocsira+tankolni tudjam a kocsit,ilyen árak mellett gun
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12922 Dátum: 2011.02.16 szerda, 18:04:25 »

Hali!


Hétvégén veszek egy komplett autót 100k-ért ami elméletileg jó állapotban van(ismerős)papírok nélkül.Az reális ár érte,ha nincs baja?

Ha meglesz a kocsi,akkor utána nekiállunk és rendbe rakjuk végre a kocsit.Pár kérdésem lenne,hátha tudtok rá gyors egyszerű megoldást.

A km óra,ugrál.10kmh-t majdnem.ez mitől lehet?
Nincs fűtés a kocsiban,venti megy,víz van benne.
A központi kompjúter  hehe kijelzője nem mindegyik világít rendesen.Ez a folyadékkristályos kijelző.Ha megnyomom akkor ok.Csere,vagy van rá megoldás?

Az nagyon zavar,hogy 5. ben 80k-km/h-nál 2,5k,100 3k,120 3,5k,140 4k pörög a motor.  2.0 benzin,kombi.Azt mondtátok,hogy a 6. sebesség baromi drága,olcsóbb egy mk2 autó mint a váltó,váltóáttételezést lehet csinálni vagy akármit ami ésszerű keretek között megoldható,hogy ne pörögjön ennyit a motor.A kocsi sokat megy autópályán/országúton és hangos,sokat fogyaszt így.
Erre gondoltam még,hogy a 14" kerekek helyett nagyobb kereket teszek fel,de az se sokat javítana és drága a nagyobb kerék+felni is kellene hozzá.

Tényleg köszi a segítséget,mert mindig csak segítségért jövök ide,de dolgozni kellett,hogy legyen pénz a tartalék kocsira+tankolni tudjam a kocsit,ilyen árak mellett gun
attól függ, milyen a kocsi. cimbim 80-ért vett komplett autót. lábon hoztuk el az ő rendszámával.
valószínű a spirálod van kikopva, de lehet ezen kívűl még pár dolog.
a fűtés is több dolog miatt lehet rossz. lehet dugulás, de az is lehet, hogy a flap motor hányt be...és még ezen kívül is van pár lehetőség...
a fedkomp kijelzője típushiba. az izzó melege miatt van, javítható, de abban az esetben érdemes, ha utána ledesíted..
a váltóval nem hiszem, hogy tudsz bármit kezdeni.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12923 Dátum: 2011.02.16 szerda, 18:37:42 »

hi.kérdés lenne...->fütés gondom van nekem is,meleg levegö hejett inkább csak tőgymeleg levegö árad a rácsokon.
"flap motor hányt be"<-miez?hol van?hogynéz ki?mitcsinál?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12924 Dátum: 2011.02.16 szerda, 19:13:07 »

hi.kérdés lenne...->fütés gondom van nekem is,meleg levegö hejett inkább csak tőgymeleg levegö árad a rácsokon.
"flap motor hányt be"<-miez?hol van?hogynéz ki?mitcsinál?
gugli a te barátod. írd be, hogy flap motor. az első találat alatt találsz leírást róla és javításáról.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12925 Dátum: 2011.02.16 szerda, 19:51:07 »

attól függ, milyen a kocsi. cimbim 80-ért vett komplett autót. lábon hoztuk el az ő rendszámával.
valószínű a spirálod van kikopva, de lehet ezen kívűl még pár dolog.
a fűtés is több dolog miatt lehet rossz. lehet dugulás, de az is lehet, hogy a flap motor hányt be...és még ezen kívül is van pár lehetőség...
a fedkomp kijelzője típushiba. az izzó melege miatt van, javítható, de abban az esetben érdemes, ha utána ledesíted..
a váltóval nem hiszem, hogy tudsz bármit kezdeni.

Szóval a felfedezés megmarad nekem wow1 Ez is a lábán jönne el,ahova kérem.Talán lealkudom 90k-ra,csak normális autót nem láttam én a hirdetések között ennyiért.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12926 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:10:24 »

Szóval a felfedezés megmarad nekem wow1 Ez is a lábán jönne el,ahova kérem.Talán lealkudom 90k-ra,csak normális autót nem láttam én a hirdetések között ennyiért.
nem mondtam, hogy sok.  a felszereltségétől, korától, kiviteltől és persze állapottól függ.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12927 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:12:57 »

nem mondtam, hogy sok.  a felszereltségétől, korától, kiviteltől és persze állapottól függ.

Alkudni mindig lehet,max nem enged eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12928 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:14:55 »

Alkudni mindig lehet,max nem enged eplus2
mit tudsz a kocsiról?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12929 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:28:35 »

mit tudsz a kocsiról?

93-as sedan(enyém kombi szomoru1)2.0 benzin ghia,járóképes,motor sosem volt piszkálva.Ő is ismerősétől vette.jó állapotban van.Egyelőre ennyi.Balcsin van,onnan hozza fel majd a hétvégén.Ki lehet próbálni húz,pöccre indul.
Ennyit mondott,többit csak akkor tudom meg ha látom.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12930 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:32:37 »

93-as sedan(enyém kombi szomoru1)2.0 benzin ghia,járóképes,motor sosem volt piszkálva.Ő is ismerősétől vette.jó állapotban van.Egyelőre ennyi.Balcsin van,onnan hozza fel majd a hétvégén.Ki lehet próbálni húz,pöccre indul.
Ennyit mondott,többit csak akkor tudom meg ha látom.
ez nem hangzik rosszul, kivéve, hogy 93-as. mi kell neked belőle. mert elektromos vezetékeket azt pl. felejtsd el. a 94 előttiek szigetelése hámlik le...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #12931 Dátum: 2011.02.16 szerda, 20:40:08 »

ez nem hangzik rosszul, kivéve, hogy 93-as. mi kell neked belőle. mert elektromos vezetékeket azt pl. felejtsd el. a 94 előttiek szigetelése hámlik le...

Kábelköteg az kéne,pont emiatt Roll Eyes
Motor talán(kompresszióhiányos,mert "szerelők" hozzányúltak)
Alapjárati motor
Közös szívósor
Kipufogó legeleje
Belső szellőzők
felni+gumi ha jó,de gumit márkásat veszek csak(pl. pirelli)

TAlán ennyi.Többi amúgy is újonnan kell megvenni(gyertya,olaj,gumi) stb
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12932 Dátum: 2011.02.16 szerda, 22:03:40 »

Kábelköteg az kéne,pont emiatt Roll Eyes
Motor talán(kompresszióhiányos,mert "szerelők" hozzányúltak)
Alapjárati motor
Közös szívósor
Kipufogó legeleje
Belső szellőzők
felni+gumi ha jó,de gumit márkásat veszek csak(pl. pirelli)

TAlán ennyi.Többi amúgy is újonnan kell megvenni(gyertya,olaj,gumi) stb
a szellőzők, szerintem abban is tropák, mert majdnem mindben azok...
a kábelköteget mondtam...
a többi,meg nem tudom, megér-e ennyit...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #12933 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 22:57:43 »

Egy kérdés, a kocsiba most van 8 liter benyó, amikor ketyeg a motor ezt mutatja is. Hidegen kb 11-12 litert mutat... ez a hidegen valótlan érték mutatás gyári extra?
( Pénteken ennek köszönhetően megállt a kocsi mielőtt hazaértem volna, hála csak egy utcával odébb...) falbav
Nos? vélemény???
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12934 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 22:59:05 »

Egy kérdés, a kocsiba most van 8 liter benyó, amikor ketyeg a motor ezt mutatja is. Hidegen kb 11-12 litert mutat... ez a hidegen valótlan érték mutatás gyári extra?
( Pénteken ennek köszönhetően megállt a kocsi mielőtt hazaértem volna, hála csak egy utcával odébb...) falbav
Nos? vélemény???
ha nem üres tankkal jársz, akkor nem fogy ki  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12935 Dátum: 2011.02.20 vasárnap, 23:09:47 »

Egy kérdés, a kocsiba most van 8 liter benyó, amikor ketyeg a motor ezt mutatja is. Hidegen kb 11-12 litert mutat... ez a hidegen valótlan érték mutatás gyári extra?
( Pénteken ennek köszönhetően megállt a kocsi mielőtt hazaértem volna, hála csak egy utcával odébb...) falbav
Nos? vélemény???
ez ilyen...napi számláló alapján próbálj kalkulálni. ha van még katalizátorod, akkor ne sokszor játszd el ezt a lefulladásos dolgot. mert a tökéletlen égés kicsit amortizálja a katalizátort...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12936 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 09:37:00 »

Hali!


Hétvégén veszek egy komplett autót 100k-ért ami elméletileg jó állapotban van(ismerős)papírok nélkül.Az reális ár érte,ha nincs baja?

Ha meglesz a kocsi,akkor utána nekiállunk és rendbe rakjuk végre a kocsit.Pár kérdésem lenne,hátha tudtok rá gyors egyszerű megoldást.

A km óra,ugrál.10kmh-t majdnem.ez mitől lehet?
Nincs fűtés a kocsiban,venti megy,víz van benne.
A központi kompjúter  hehe kijelzője nem mindegyik világít rendesen.Ez a folyadékkristályos kijelző.Ha megnyomom akkor ok.Csere,vagy van rá megoldás?

Az nagyon zavar,hogy 5. ben 80k-km/h-nál 2,5k,100 3k,120 3,5k,140 4k pörög a motor.  2.0 benzin,kombi.Azt mondtátok,hogy a 6. sebesség baromi drága,olcsóbb egy mk2 autó mint a váltó,váltóáttételezést lehet csinálni vagy akármit ami ésszerű keretek között megoldható,hogy ne pörögjön ennyit a motor.A kocsi sokat megy autópályán/országúton és hangos,sokat fogyaszt így.
Erre gondoltam még,hogy a 14" kerekek helyett nagyobb kereket teszek fel,de az se sokat javítana és drága a nagyobb kerék+felni is kellene hozzá.

Tényleg köszi a segítséget,mert mindig csak segítségért jövök ide,de dolgozni kellett,hogy legyen pénz a tartalék kocsira+tankolni tudjam a kocsit,ilyen árak mellett gun

A kijelzőt néha lehet úgy javítani, hogy szétszedve, papírlapot ráhelyezve megvasalni egy kicsit. Ilyenkor az elvált fóliát helyre tudod melegíteni. De ez is két esélyes, vagy sikerül, vagy nem...

A váltót vagy megszokod, vagy lecseréled egy másikra. Sokfélével gyártották. Van olyan is, ami tulképpen a másik véglet, hogy 90-nél forog 2000-et, és 200 körül sem ment 4500 fölé. Viszont ezt kellett, és lehetett is pörgetni, simán 190 fölött raktam az 5-et. Mindkettőnek van előne, és hátránya is. Az enyém lomha volt, míg a Tiéd ahhoz képest igen fürge! Vezettem mindkettőt 2.0-ban, és 1.8-ban is egyaránt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
csabi29
Vendég
« Új hozzászólás #12937 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 19:31:46 »

hi.uraim,a fütés probléma megoldva,tudom ajánlani!a ternosztátnak néhány jólirányzott kalapács  kocogtatás.és müködik minden! pias
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12938 Dátum: 2011.02.21 hétfő, 19:48:26 »

hi.uraim,a fütés probléma megoldva,tudom ajánlani!a ternosztátnak néhány jólirányzott kalapács  kocogtatás.és müködik minden! pias
én meg tudom ajánlani,hogy cseréld ki...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #12939 Dátum: 2011.02.22 kedd, 14:26:55 »

hi.uraim,a fütés probléma megoldva,tudom ajánlani!a ternosztátnak néhány jólirányzott kalapács  kocogtatás.és müködik minden! pias

ideigoraig
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12940 Dátum: 2011.02.26 szombat, 17:20:47 »

sziasztok,ford mondeom van 5 ajtos 96,és nem tudom merre van az alváz szám,tudna e valaki segiteni?előre is kőszi
leggyorsabb kinézni a forgalmiból Smiley
amúgy az ablak tövében látszik kívülről, de a zárhídon is rajta kell lennie a kis plaketten
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #12941 Dátum: 2011.02.26 szombat, 18:24:17 »

leggyorsabb kinézni a forgalmiból Smiley
amúgy az ablak tövében látszik kívülről, de a zárhídon is rajta kell lennie a kis plaketten
tűzfalon beütve a generátor felől,utastérben az anyósülésnél a szőnyeg alatt (bár ez nem 100%)
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #12942 Dátum: 2011.02.26 szombat, 19:21:18 »

sziasztok,ford mondeom van 5 ajtos 96,és nem tudom merre van az alváz szám,tudna e valaki segiteni?előre is kőszi

Szia!

Látom a választ megkaptad.
Én ezt ajánlanám figyelmedbe. Ez a főoldalról letölthető - alvázszám dekóder, hátha hasznos lesz.
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/alvazszam_dekoder.pdf
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #12943 Dátum: 2011.02.27 vasárnap, 11:22:22 »

sziasztok,van egy 96 mondeom és nem találom az alváz számot,valaki meg tudná mondani merre van?előre is kőszi

A tegnapi válaszokban megtalálod:
http://mondeo.hu/index.php?topic=4.msg544110#msg544110
http://mondeo.hu/index.php?topic=4.msg544124#msg544124
http://mondeo.hu/index.php?topic=4.msg544152#msg544152

Küldtem az e-mail címedre egy word anyagot, amiben fotókkal is szemléltetik, hogy hol vannak elhelyezve az alvázszámok.

Olvass, olvass is .... kérünk  worship  Wink nyes
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.27 vasárnap, 11:26:17 írta V.Tamás » Naplózva
hellhound
Vendég
« Új hozzászólás #12944 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 18:20:34 »

Sziasztok. Van egy 1993 as 2.0 16v Ghia Mondeo-m , nem ABS-es ,s kellene nekem egy rajz a kormányműről mert gumiharangot gellene cserélnem rajta s valószínűleg szimeringet is mer folyik belőle az olaj ha megemelem egyik oldalt az autót. Nem tudom milyen szimering s hány darabot kell vennem. Ha valaki tudna küldeni nekem egy linket ahol megtudom nézni a kormánymű szerkezeti rajzát azt megköszönöm. worship
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #12945 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 21:11:55 »

Sziasztok. Van egy 1993 as 2.0 16v Ghia Mondeo-m , nem ABS-es ,s kellene nekem egy rajz a kormányműről mert gumiharangot gellene cserélnem rajta s valószínűleg szimeringet is mer folyik belőle az olaj ha megemelem egyik oldalt az autót. Nem tudom milyen szimering s hány darabot kell vennem. Ha valaki tudna küldeni nekem egy linket ahol megtudom nézni a kormánymű szerkezeti rajzát azt megköszönöm. worship
egyszerűbb kompletten kormányművet cserélni, pedig az sem egyszerű...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #12946 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 22:18:29 »

Sziasztok 15-ös felnin mekkora az a gumi ami elfér.
Elöre is köszi.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #12947 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 22:29:03 »

Sziasztok 15-ös felnin mekkora az a gumi ami elfér.
Elöre is köszi.
15-ös  eplus2
amúgy függ a felnitől, van-e ültetés meg ilyenek
nálam 205 biztosan elfért

szóval olyan "mennyi az idő - hát még a szúnyog" kérdés
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #12948 Dátum: 2011.03.11 péntek, 07:36:22 »

Sziasztok 15-ös felnin mekkora az a gumi ami elfér.
Elöre is köszi.
Szia!
195/60,vagy 205/55 !Ezt 6*15-ös felnire tudod rakni, ez a gyári ajánlott méret!
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #12949 Dátum: 2011.03.11 péntek, 11:54:40 »

Szia!
195/60,vagy 205/55 !Ezt 6*15-ös felnire tudod rakni, ez a gyári ajánlott méret!
A 195/60 az az R14-hez való a Kezelési Útmutató szerint.
Ez áll benne a Limusinra.
185/65 R14
195/60 R14
205/55 R15
Kombira nem ír pl 15-öst egyáltalán.  wow1
Naplózva

MKI 2.0i
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 [259] 260 261 262 263 264 265 266 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.