Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:56:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804878 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2050 Dátum: 2005.07.05 kedd, 11:47:00 »

Ezer köszönet. Nekem a 6, és a 12-es volt leszedve róla. Esetleg olyan képed lenne, hogy az AGR hol van pontosan, mit kell lehúzni, hogy ne szívja a motor a kipufogógázzát, ne kormolja el mégjobban magát? Ha az "legugózza" az ember, vmi javulás érzékelhető a kocsin esetleg? Még egy kérdés. A folytószelep alattól tiszta korom (száraz, nem olajos) a leömlők. Hogy tudnám esetleg ezt úgy kitakarítani, hogy nem kellene megbontani a motort? Mert hát az a keresztmetszet szűkülés is csak vmi, nem?! Vmi csodaszer lenne-e vajon erre? vagy vmi okos módszer. Mert ezt a kormot gondolom az EGR miatt van ott?!
1.STP Carb Cleaner bőségesen megoldja a gondot
2. az EGR meleg motornál nyit, ha elromlott, akkor mindig, ezért érdemes ledugózn
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2051 Dátum: 2005.07.05 kedd, 11:50:00 »

Ezer köszönet. Nekem a 6, és a 12-es volt leszedve róla. Esetleg olyan képed lenne, hogy az AGR hol van pontosan, mit kell lehúzni, hogy ne szívja a motor a kipufogógázzát, ne kormolja el mégjobban magát? Ha az "legugózza" az ember, vmi javulás érzékelhető a kocsin esetleg? Még egy kérdés. A folytószelep alattól tiszta korom (száraz, nem olajos) a leömlők. Hogy tudnám esetleg ezt úgy kitakarítani, hogy nem kellene megbontani a motort? Mert hát az a keresztmetszet szűkülés is csak vmi, nem?! Vmi csodaszer lenne-e vajon erre? vagy vmi okos módszer. Mert ezt a kormot gondolom az EGR miatt van ott?!
Az EGR-nél lehúzni nem szabad semmi, csak ledugózni. Pont a szelep tartó vas közé kell lemezdarabot tenni, amitől a csövön nem megy át a kipufogógáz, de a szelep még működhet tovább. A leömlőben pont az EGR miatt van az a korom. A tiszta levegőtől érezhetsz egy kisebb határozottabbá válást a menettulajdonságok terén...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2052 Dátum: 2005.07.05 kedd, 11:52:00 »

1.STP Carb Cleaner bőségesen megoldja a gondot
2. az EGR meleg motornál nyit, ha elromlott, akkor mindig, ezért érdemes ledugózn
Sztem, ha elromlott, akkor cserélni kell, mert a hibakódok akadályozhatnak. Ezért nem szabad semmit sem lehúzni. Ledugózás után is lesz némi hibakód, de ezek azok a fajták, amik a gyújtás ráadásával idővel eltünnek...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2053 Dátum: 2005.07.05 kedd, 11:53:00 »

1.STP Carb Cleaner bőségesen megoldja a gondot
2. az EGR meleg motornál nyit, ha elromlott, akkor mindig, ezért érdemes ledugózn
és azt a spray-t hogy hújjam bele, hogy csináljam? a pillangószelepet kinyitom kézzel, és oda fújom ezt az okosságot?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2054 Dátum: 2005.07.05 kedd, 11:58:00 »

és azt a spray-t hogy hújjam bele, hogy csináljam? a pillangószelepet kinyitom kézzel, és oda fújom ezt az okosságot?
Szedd le a szelepházat! 4 torx, és már a tiéd is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2055 Dátum: 2005.07.05 kedd, 12:22:00 »

Szedd le a szelepházat! 4 torx, és már a tiéd is...
elveszem, befújom. le fogja marni fémig, és majd lefolyik a szelepekig? bőségesen fújjam? úgymond lecsapassam vele?
meddig ne indítsam be utránna a motort? gyertya nélkül meg kell forgatni beindítás előtt?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2056 Dátum: 2005.07.05 kedd, 13:08:00 »

elveszem, befújom. le fogja marni fémig, és majd lefolyik a szelepekig? bőségesen fújjam? úgymond lecsapassam vele?
meddig ne indítsam be utránna a motort? gyertya nélkül meg kell forgatni beindítás előtt?
ne lepődj meg, ha a CarbCleanet-től nem fog beindulni először a motor
ha járó motorba fújod, nagyobb mennyiségtől le is áll rögtön, amúgy nagyon párolgó tűzveszélyes anyag, de mégis, a motornak nem elég, kiszorítja az oxigént
szerintem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2057 Dátum: 2005.07.05 kedd, 13:35:00 »

ne lepődj meg, ha a CarbCleanet-től nem fog beindulni először a motor
ha járó motorba fújod, nagyobb mennyiségtől le is áll rögtön, amúgy nagyon párolgó tűzveszélyes anyag, de mégis, a motornak nem elég, kiszorítja az oxigént
szerintem
akkor ez olyasmi lehet, mint a féktisztító spray?! Te járó motorba fújnád, vagy állóba? Gondolom, csak állóba kellene. És ezzel a spry-vel akkor végül is le kell veretni? Szeretném pontosan tudni, nehogy vmit elba..ak a drágaságon. Vagy a flaskán le van írva talán rendesen, a "hogyanjáról"?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2058 Dátum: 2005.07.05 kedd, 13:38:00 »

Ezer köszönet. Nekem a 6, és a 12-es volt leszedve róla. Esetleg olyan képed lenne, hogy az AGR hol van pontosan, mit kell lehúzni, hogy ne szívja a motor a kipufogógázzát, ne kormolja el mégjobban magát? Ha az "legugózza" az ember, vmi javulás érzékelhető a kocsin esetleg? Még egy kérdés. A folytószelep alattól tiszta korom (száraz, nem olajos) a leömlők. Hogy tudnám esetleg ezt úgy kitakarítani, hogy nem kellene megbontani a motort? Mert hát az a keresztmetszet szűkülés is csak vmi, nem?! Vmi csodaszer lenne-e vajon erre? vagy vmi okos módszer. Mert ezt a kormot gondolom az EGR miatt van ott?!
A mukodo EGR rendszer csokkenti a motor homersekletet (avagy a ledugozott noveli), ezt is vedd figyelembe.
 
Mukodo motorba soha se fujnek karburatortisztitot, mellesleg igy a sok dzsuva hirtelen befele megy, ami nemtom mennyire jo otlet. Le kell szedni a szivosort rendesen, szerintem az a korrekt megoldas, ahogy Frici is irja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2059 Dátum: 2005.07.05 kedd, 14:11:00 »

Hazaértem, berontottam a fényképezőért, előtúrtam kábelt, fótóztam, feltettem, normaidőre szerintem megvolt. Azt senki nem keresi a csatlakozóit Sad
Ilyenek nincsenek arra ('96.04.1,8-16v), szóval ennyi. Viszont vettem exide-t 55Ah-st :-) simán berakjam, oszt megy? aszonták simán, de mégis: új akksival kellene azért menni logika szerint pár10 km-t ...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2060 Dátum: 2005.07.05 kedd, 14:25:00 »

Ilyenek nincsenek arra ('96.04.1,8-16v), szóval ennyi. Viszont vettem exide-t 55Ah-st :-) simán berakjam, oszt megy? aszonták simán, de mégis: új akksival kellene azért menni logika szerint pár10 km-t ...
Simán! Semmi 10km...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2061 Dátum: 2005.07.05 kedd, 15:08:00 »

Simán! Semmi 10km...
Ok. Remélem nincs más bibi :-/ zárlat, generátor ilyesmi :-/
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2062 Dátum: 2005.07.05 kedd, 15:32:00 »

Ilyenek nincsenek arra ('96.04.1,8-16v), szóval ennyi. Viszont vettem exide-t 55Ah-st :-) simán berakjam, oszt megy? aszonták simán, de mégis: új akksival kellene azért menni logika szerint pár10 km-t ...
Be kell az akkut járatni? Vagy formázni, mint a telefonét? Ha kicseréled az akkut, akkor a szgép elfelejti a paramétereket, és újra kell tanítani.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2063 Dátum: 2005.07.05 kedd, 16:02:00 »

Ok. Remélem nincs más bibi :-/ zárlat, generátor ilyesmi :-/
Nálunk, csak úgy ad garit a bárdi az új aksira, ha előtte a szerződött autó villamosságis kiméki a kocsit, hogy nincs zárlat és elektromosan minden okés.
Ez be van építve nálunk az árban!
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2064 Dátum: 2005.07.05 kedd, 17:57:00 »

Nálunk, csak úgy ad garit a bárdi az új aksira, ha előtte a szerződött autó villamosságis kiméki a kocsit, hogy nincs zárlat és elektromosan minden okés.
Ez be van építve nálunk az árban!
Bye
Cit
Logikusnak hangzik. Ez a nalatok mit jelent?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2065 Dátum: 2005.07.06 szerda, 08:23:00 »

Logikusnak hangzik. Ez a nalatok mit jelent?
Kiválasztod az akksit, kifizeted és kapsz 1 kitöltetlen garancia jegyet. Ezzel és a blokkal el kell menni az autovillamosságishoz, aki rámér, hogy:
1. van-e zárlat,
2. van-e áramlopás,
3. eleget tölt-e a generátor alapjáraton és emelt fordulatszámon.
Ha minden rendben, lepecsételi a garancia lapot és kész. Fizetni már nem kell érte.
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2066 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:20:00 »

Kiválasztod az akksit, kifizeted és kapsz 1 kitöltetlen garancia jegyet. Ezzel és a blokkal el kell menni az autovillamosságishoz, aki rámér, hogy:
1. van-e zárlat,
2. van-e áramlopás,
3. eleget tölt-e a generátor alapjáraton és emelt fordulatszámon.
Ha minden rendben, lepecsételi a garancia lapot és kész. Fizetni már nem kell érte.
Bye
Cit
Én meg el se olvatam azt a lapot :-/ este megnézem ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2067 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:25:00 »

 Sziasztok! Mi lehet az oka a nagy páratartalomra a légkondi kikapcsolása után (párásodik a szélvédő, ömlik a víz a rólam stb)? El lenne dugulva a kondenz elvezető cső? Leellenörizném, de nem találom. Hol kell keresni? Kösz.
 Győző
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2068 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:51:00 »

Sziasztok! Mi lehet az oka a nagy páratartalomra a légkondi kikapcsolása után (párásodik a szélvédő, ömlik a víz a rólam stb)? El lenne dugulva a kondenz elvezető cső? Leellenörizném, de nem találom. Hol kell keresni? Kösz.
 Győző
Kikapcsoláskor külső levegőre állítsd és 4. fokozatra, fújasd át a rencert! A pára természetes jelenség: hideg-meleg, ugye :-) a kondenzvíz meg valahova forró felületre van vezetve, így az elpárolog (nekem csöpög alul, Joe-nak nem)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2069 Dátum: 2005.07.06 szerda, 10:59:00 »

Az EGR-nél lehúzni nem szabad semmi, csak ledugózni. Pont a szelep tartó vas közé kell lemezdarabot tenni, amitől a csövön nem megy át a kipufogógáz, de a szelep még működhet tovább. A leömlőben pont az EGR miatt van az a korom. A tiszta levegőtől érezhetsz egy kisebb határozottabbá válást a menettulajdonságok terén...
 
Tisztelettel!
Joe!
 
miért nem szabad lehúzni a vákumcsövet az EGR szelepről?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2070 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 09:44:00 »

Kiválasztod az akksit, kifizeted és kapsz 1 kitöltetlen garancia jegyet. Ezzel és a blokkal el kell menni az autovillamosságishoz, aki rámér, hogy:
1. van-e zárlat,
2. van-e áramlopás,
3. eleget tölt-e a generátor alapjáraton és emelt fordulatszámon.
Ha minden rendben, lepecsételi a garancia lapot és kész. Fizetni már nem kell érte.
Bye
Cit
Ugyan így történt, amikor egy felénk lévő kis autósboltba vettem az OFF-ba, de legutóbb a Metronál ez már nem volt feltétel...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2071 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 09:47:00 »

Sziasztok! Mi lehet az oka a nagy páratartalomra a légkondi kikapcsolása után (párásodik a szélvédő, ömlik a víz a rólam stb)? El lenne dugulva a kondenz elvezető cső? Leellenörizném, de nem találom. Hol kell keresni? Kösz.
 Győző
Ez nekem is van/volt. Amikor kikapcsoltam dőlt a p*mba a párás levegő, illetve ha klímázás után elkezdett esni az eső, akkor  már nem tudtam kikapcsolni a klímát, mert annyira párásodott minden. Azóta kitisztítottam a klímarendszert, és azóta nem ömlik a p*mba a pára, de esős eset még nem történt...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2072 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 09:48:00 »

Kikapcsoláskor külső levegőre állítsd és 4. fokozatra, fújasd át a rencert! A pára természetes jelenség: hideg-meleg, ugye :-) a kondenzvíz meg valahova forró felületre van vezetve, így az elpárolog (nekem csöpög alul, Joe-nak nem)
Nálam még az is újrafelhasználásra kerül...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2073 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 09:49:00 »

Joe!
 
miért nem szabad lehúzni a vákumcsövet az EGR szelepről?
Mert olyan hibakódokat fog adni, ami akadályozhat is akár...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2074 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 16:53:00 »

Sziasztok gyors segítség kéne.
 Fusi Misi után megtaláltam azta csatlakozót nekem oda bevolt dugva egy másik kábel, nem ford, egy piros szinű, apa dugóval, a vezeték össze volt égve benne. ha jól láttam a másik vége a Km óra bowden alá van bekötve. (nem biztos) Széthúztam a csatit a kocsi beindult. Pár napja volt olyan gondom, hogy esős időben felment az alapjárat 2000-re. Meg amiután kerestem a csatit amit Misi mondott utána amikor mentem a mondeoval elment egy 20A biztim és a kocsi leált, bizticsere az út szélén majd azóta semmmi gond. lehet ez volt a hiba? Mi ez a kábel? valami ötlet addig megnézem jobban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2075 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 17:52:00 »

Sziasztok gyors segítség kéne.
 Fusi Misi után megtaláltam azta csatlakozót nekem oda bevolt dugva egy másik kábel, nem ford, egy piros szinű, apa dugóval, a vezeték össze volt égve benne. ha jól láttam a másik vége a Km óra bowden alá van bekötve. (nem biztos) Széthúztam a csatit a kocsi beindult. Pár napja volt olyan gondom, hogy esős időben felment az alapjárat 2000-re. Meg amiután kerestem a csatit amit Misi mondott utána amikor mentem a mondeoval elment egy 20A biztim és a kocsi leált, bizticsere az út szélén majd azóta semmmi gond. lehet ez volt a hiba? Mi ez a kábel? valami ötlet addig megnézem jobban.
Kiszedtem a gyanum beigazolódótt, kiszedtem az előző tulaj Km óra bowdent cserélt közben a vezetéket megsértette, és zárlatos lett és szépen összeégette. A talira viszem ha tud, még menni az autó.:-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2076 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 17:54:00 »

Hazaértem, berontottam a fényképezőért, előtúrtam kábelt, fótóztam, feltettem, normaidőre szerintem megvolt. Azt senki nem keresi a csatlakozóit Sad
nem szervíz csati hanem a sebesség jeleadóé.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2077 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 18:13:00 »

nem szervíz csati hanem a sebesség jeleadóé.
Most beszéltem Szundival és felvilágosított.  
Ez jelzi, hogy mozog az autó a számítógépnek.
Na megyek egy kört kipróbálom nélküle.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2078 Dátum: 2005.07.07 csütörtök, 22:18:00 »

Müködik nélküle is az autó, már megcsináltam és vissza szereltem kipróbáltam álló helyzetben kézzel forgatva, hatása az, hogy az alapjárta alacsonyabb lett
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2079 Dátum: 2005.07.08 péntek, 10:13:00 »

Sziasztok gyors segítség kéne.
 Fusi Misi után megtaláltam azta csatlakozót nekem oda bevolt dugva egy másik kábel, nem ford, egy piros szinű, apa dugóval, a vezeték össze volt égve benne. ha jól láttam a másik vége a Km óra bowden alá van bekötve. (nem biztos) Széthúztam a csatit a kocsi beindult. Pár napja volt olyan gondom, hogy esős időben felment az alapjárat 2000-re. Meg amiután kerestem a csatit amit Misi mondott utána amikor mentem a mondeoval elment egy 20A biztim és a kocsi leált, bizticsere az út szélén majd azóta semmmi gond. lehet ez volt a hiba? Mi ez a kábel? valami ötlet addig megnézem jobban.
"Pár napja volt olyan gondom, hogy esős időben felment az alapjárat 2000-re."
 
Ez nem a Zacci féle autó?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2080 Dátum: 2005.07.08 péntek, 10:15:00 »

Müködik nélküle is az autó, már megcsináltam és vissza szereltem kipróbáltam álló helyzetben kézzel forgatva, hatása az, hogy az alapjárta alacsonyabb lett
Mindenképpen dugd össze, mert igencsak kellemetlen, amikor állást jelez a computernek, és kereszteződésben elmegy az összes szervód...:-( Innen tudod vinni a jelet a sebesség függő hangerőhöz is!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2081 Dátum: 2005.07.08 péntek, 10:21:00 »

Kikapcsoláskor külső levegőre állítsd és 4. fokozatra, fújasd át a rencert! A pára természetes jelenség: hideg-meleg, ugye :-) a kondenzvíz meg valahova forró felületre van vezetve, így az elpárolog (nekem csöpög alul, Joe-nak nem)
Köszönöm a tanácsot, de a gondom az, hogy régebben rendesen csepegett a pára, most meg valahol eltünik az autóban és én inkább csepegtetném mint párologtatnám mivel az elpárolgott vízgőz, érzésem szerint, növelheti az utastér párásodását.
Ma fogom kitakarítani a rendszert, remélem csökken majd a szaunaeffektus.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2082 Dátum: 2005.07.08 péntek, 10:47:00 »

Köszönöm a tanácsot, de a gondom az, hogy régebben rendesen csepegett a pára, most meg valahol eltünik az autóban és én inkább csepegtetném mint párologtatnám mivel az elpárolgott vízgőz, érzésem szerint, növelheti az utastér párásodását.
Ma fogom kitakarítani a rendszert, remélem csökken majd a szaunaeffektus.
Az biza nem árt. Nekem nincs szauna, rövid ideig még telítve van, de én nem használom csutkán a klímát, kikapcs után jéghidegre tekerem, meg 4 fokozatra és megoldva ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2083 Dátum: 2005.07.08 péntek, 11:07:00 »

Nemrég vásároltam egy 1995 évi 2.0 benzines mondit. 2 dolgon nem tudok eligazodni
1 a vízhőfok mutatója csak nagyon ritkán áll anormál közepén többnyire az alján van
ez jeladó vagy thermo problema
2 ha a nafta kevés világít e a lámpa vay nekem kell kitalálni, hogy mennyi van még benne  
segitséget előre is kösz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2084 Dátum: 2005.07.08 péntek, 11:45:00 »

Nemrég vásároltam egy 1995 évi 2.0 benzines mondit. 2 dolgon nem tudok eligazodni
1 a vízhőfok mutatója csak nagyon ritkán áll anormál közepén többnyire az alján van
ez jeladó vagy thermo problema
2 ha a nafta kevés világít e a lámpa vay nekem kell kitalálni, hogy mennyi van még benne  
segitséget előre is kösz
1. lehet jeladó, de többnyire 92'-os gyári termosztát csere megoldja
2. nem fog világítani (szerintem) bár lehet felszereltségfüggő (ghia?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2085 Dátum: 2005.07.08 péntek, 15:04:00 »

Nem ghia
Segitséget köszönöm.
Érdeklődnék mikor és hol lesz legközelebb tali?
Vmint hogyan lehet csatlakozni a clubhoz?
Ui.:termosz mibe fáj?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2086 Dátum: 2005.07.08 péntek, 15:40:00 »

Nem ghia
Segitséget köszönöm.
Érdeklődnék mikor és hol lesz legközelebb tali?
Vmint hogyan lehet csatlakozni a clubhoz?
Ui.:termosz mibe fáj?
turborudi: Főoldalon regisztrálsz mint "Mondeo tulajdonos" akkor tag leszel. Klubnak van kedvezmény alkatrészre www.nagyauto.hu -nál, lépj be és neked is jár elmondjuk hogyan. 5K alatt van termosztát ára - csak gyári 92C -ost bele + gumitömítést, kérni kell külön.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2087 Dátum: 2005.07.08 péntek, 15:41:00 »

Nem ghia
Segitséget köszönöm.
Érdeklődnék mikor és hol lesz legközelebb tali?
Vmint hogyan lehet csatlakozni a clubhoz?
Ui.:termosz mibe fáj?
Ja kimaradt, Tali most lesz - ma - Lurdinál kapd össze magad és gyere!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2088 Dátum: 2005.07.08 péntek, 16:24:00 »

Segitséget köszönöm mai tali kimarad dolgizok+200 km-re vagyok Bp-tol.
De a legközelebbire szeretnék ellátogatni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2089 Dátum: 2005.07.11 hétfő, 00:44:00 »

"Pár napja volt olyan gondom, hogy esős időben felment az alapjárat 2000-re."
 
Ez nem a Zacci féle autó?
De ez az miért a nekem nem mondott ilyen gondot.  
Valószinüleg eza kábel okozta Most szabályos felhőszakadásban mentem vagy fél órát és fél napot esőben semmi gond nem volt., olyan vihar volt , hogy kb 20m-re lehetett ellátni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2090 Dátum: 2005.07.11 hétfő, 00:46:00 »

Mindenképpen dugd össze, mert igencsak kellemetlen, amikor állást jelez a computernek, és kereszteződésben elmegy az összes szervód...:-( Innen tudod vinni a jelet a sebesség függő hangerőhöz is!
 
Tisztelettel!
Kábelt kicseréltem, és összeraktam még nem a legjobb  megyek vásárolni zsugorcsövet. és tuti lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2091 Dátum: 2005.07.11 hétfő, 09:50:00 »

Kitisztítottam a klímát. Ömlik az autóból a víz úgy mint rég.A párásodás csökkent, bár azóta számottevő tapasztalatra nem tettem még szert, majd néhány km után okosabb?? leszek.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2092 Dátum: 2005.07.11 hétfő, 14:36:00 »

De ez az miért a nekem nem mondott ilyen gondot.  
Valószinüleg eza kábel okozta Most szabályos felhőszakadásban mentem vagy fél órát és fél napot esőben semmi gond nem volt., olyan vihar volt , hogy kb 20m-re lehetett ellátni.
Csak néha jött elő neki, és akkor lambdaszonda csati beázásra tippelt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2093 Dátum: 2005.07.11 hétfő, 20:30:00 »

Csak néha jött elő neki, és akkor lambdaszonda csati beázásra tippelt...
Akkor azért lett felhuzva a lambda szonda csati.
 Meg egy kérdés létezik valami takarólemez a motor alá, hogy a kényesebb részeket megvédje a felcsapodó víztől?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2094 Dátum: 2005.07.12 kedd, 11:31:00 »

Akkor azért lett felhuzva a lambda szonda csati.
 Meg egy kérdés létezik valami takarólemez a motor alá, hogy a kényesebb részeket megvédje a felcsapodó víztől?
Igen! Van egy a lökös alatt, és folytatva egy nagyobb darab a motor alatt.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2095 Dátum: 2005.07.12 kedd, 18:07:00 »

Esőben klíma után erősen párásodik orvosolható-e a problema klíma tisztitó spray-val? Ha igen azt hova fujjam? Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2096 Dátum: 2005.07.12 kedd, 21:01:00 »

Igen! Van egy a lökös alatt, és folytatva egy nagyobb darab a motor alatt.
mindegyik hiányzik sajnos.:-(
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2097 Dátum: 2005.07.12 kedd, 23:21:00 »

Esőben klíma után erősen párásodik orvosolható-e a problema klíma tisztitó spray-val? Ha igen azt hova fujjam? Köszi
turborudi,
 
a hírek közt van cikk a klímatisztításról, azt olvasd el.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2098 Dátum: 2005.07.13 szerda, 09:02:00 »

Kösz!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2099 Dátum: 2005.07.13 szerda, 16:19:00 »

De ez az miért a nekem nem mondott ilyen gondot.  
Valószinüleg eza kábel okozta Most szabályos felhőszakadásban mentem vagy fél órát és fél napot esőben semmi gond nem volt., olyan vihar volt , hogy kb 20m-re lehetett ellátni.
Jól megnézve a kábelezést sajnos látom, hogy a gége cső végig fel lett vágva gondolom azért mert gond volt vele. Legalább nem fogok unatkozni.: -))
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.