Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:53:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804848 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2100 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 08:12:00 »

RLala,
 
Megvan a magas alapjarat hiabaj ? Hogyaza, en meg nem talaltam meg a hiba okat 8(
Most akkor pontosan mellik kapbel okozta a gebaszt ? Most mar szeretnem tudni igy utolag, hogy mi volt vele a gaz.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2101 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 08:14:00 »

jah, utolag tudtam meg, hogy alul van a helye Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2102 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 08:14:00 »

Rlala,
 
Lambda szonda csatija nekem eredetileg igy volt. En meg enm si tudtam, hogy van neki hely alul. De mivel mar bekotottem az ujat igy mar nem akartam le rakni az eredeti helyere, mert szerintem ott igencsak beazas veszelyes.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2103 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 20:54:00 »

RLala,
 
Megvan a magas alapjarat hiabaj ? Hogyaza, en meg nem talaltam meg a hiba okat 8(
Most akkor pontosan mellik kapbel okozta a gebaszt ? Most mar szeretnem tudni igy utolag, hogy mi volt vele a gaz.
 
bye
zacci
Te cseréltettél Kilométerbowdwnt vagy még az előző tulaj? Az volt a gon , hogy valami pancser csinálta és a kábelről ledörzsölte a villáskulcsal a szigetelést és mert 20A van biztosítva szép lassan leégett róla a többi.
Ja a félrehúzás is megoldótt, szilent volt a gond mert nem gyári volt benne hanem két perces, én szerelőm is megjárta, két perc után kivette amit belerakott és gyárit rakott bele. azóta mentem vele 1000Km és minden jó. nem hitte el csak amikor látta, hogy két daraban volt a szilent. Jól megy nincs vele semmi gond, csak amit írtál a hömérő topicban, de az meg vagy termosztát lesz vagy ventillátor jeladó.  
Most szerelem át az elektoromos ablak kapcsolót az ajtóba. üdv Lal
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2104 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 21:59:00 »

RLala,
 
Nem en csereltem. Nem is tudtam, hogy cserelve lett.
Es aza kabel tull keppen mit is csinalt ?
Eccer volt egy fust a szellozobol, akkor azt hittem, hogy a szokasos futes ellenallas vagy venti ellenalas vagymi egett meg, mert a legalacsonyabb fokozaton nem indult el a venti. Valszeg megszorulhatott es nem volt ereje megporgetni 1-es fokozatnal. Sokan mondogattak mar, hogy az hajlamos tonkremenni. De ezexerint nem az vot. Erdekes mert eccer csinalta, es utana soha tobbet. Es osszefuggest nem talatam a 2 kozott, vagy ecceruen nem vettem eszre, hogy e miatt megy fel az alapjarat.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2105 Dátum: 2005.07.14 csütörtök, 22:50:00 »

A vezérlésnek adja a jelet, hogy mozog az autó.
teljesen véletlenül találtam meg amikor Fusi ötletére elkeztem szervízcsatlakozót keresni utána meg egy előzés közben leált a motor.
Egy bizti csere után tovább mnet de nem hagyott nyugodni és kerestem tovább az okot miért volt.  Tuti , hogy cserélve volt mert szürke bowdent nem rak be a ford.    
Szellőztető ventillátorral nincs gond, de majd megnézem azt is.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2106 Dátum: 2005.07.15 péntek, 10:33:00 »

Rlala,
 
Es a felrehuzas fekezeskor c. jelenseg is megszunt ? Annak mi volt pontosan az okozoja ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2107 Dátum: 2005.07.15 péntek, 12:46:00 »

Rlala,
 
Es a felrehuzas fekezeskor c. jelenseg is megszunt ? Annak mi volt pontosan az okozoja ?
A félrehuzást szilent hiány okozta, nem véletlen, hogy nem szabad nem gyárit belerakni nekem is utángyártottat rakott bele, de 2 perc után kiszakadt nem hitte el csak amikor a futómüves mutatta nekem majd a szerelő kiszedte és két daraban volt mind a kettő. Első futómű hátsó szilent. Kicserélte és most már olyan mint a vonat a sinen.:-)) Termosztátot cseréltek benne mert akkor megyek veszek egy gyárit. Ha javíttaod a tiédet csak gyári dolgot rakass bele és nem lesz gond, de azt már nem veszem meg mert diesel nem kell.:-)A kasznit is fogom csináltatni az ajtó nem nagy ügy csak aza két Cm gittet kell leszedni és az aranykezű lalaktos megcsinálja, majd megy rá egy gyári fényezés.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2108 Dátum: 2005.07.16 szombat, 09:20:00 »

Sziasztok!
 
Másfél hete vettem az MK1-emet (1.8 benzin, 5 ajtós), és kicsit furcsállom a fogyasztását. Telitankoltam, azóta mentem vele 480km-t a napi számláló szerint (ebből 3/4 rész autópálya, a többi város), és most áll féltankon a mutató. A gumik mérete: 195/60R15, emiatt kevesebbet is mér a km számláló mint amennyit megyek, ha jól logikáztam.
Nem vagyok egy 'ólomlábú apuka' Cheesy, városban 3000 alatt tartom a fordulatot, autópályán 120-130km/h átlagsebességgel haladok.
Lehetséges ez a fogyasztás, vagy valami nem jól mér?
 
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2109 Dátum: 2005.07.16 szombat, 20:54:00 »

Sziasztok!
 
Másfél hete vettem az MK1-emet (1.8 benzin, 5 ajtós), és kicsit furcsállom a fogyasztását. Telitankoltam, azóta mentem vele 480km-t a napi számláló szerint (ebből 3/4 rész autópálya, a többi város), és most áll féltankon a mutató. A gumik mérete: 195/60R15, emiatt kevesebbet is mér a km számláló mint amennyit megyek, ha jól logikáztam.
Nem vagyok egy 'ólomlábú apuka' Cheesy, városban 3000 alatt tartom a fordulatot, autópályán 120-130km/h átlagsebességgel haladok.
Lehetséges ez a fogyasztás, vagy valami nem jól mér?
 
Köszi
Szia DIY!  Nekem 3-hónapja van Mk1  És az autópálya jót tesz a fogyasztásnak,na és persze a kíméletes városi max 3000/szerintem/
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2110 Dátum: 2005.07.16 szombat, 21:06:00 »

Sziasztok!
 
Másfél hete vettem az MK1-emet (1.8 benzin, 5 ajtós), és kicsit furcsállom a fogyasztását. Telitankoltam, azóta mentem vele 480km-t a napi számláló szerint (ebből 3/4 rész autópálya, a többi város), és most áll féltankon a mutató. A gumik mérete: 195/60R15, emiatt kevesebbet is mér a km számláló mint amennyit megyek, ha jól logikáztam.
Nem vagyok egy 'ólomlábú apuka' Cheesy, városban 3000 alatt tartom a fordulatot, autópályán 120-130km/h átlagsebességgel haladok.
Lehetséges ez a fogyasztás, vagy valami nem jól mér?
 
Köszi
Mi a gondod a fogyival?Ha 61l-es tankkal kb.800-t elmész (7.625)az nem jó? Milyen autód volt elötte? A gumiméter gyári ,ugyhogy az jó!Nekem ugyan 00'-s TD kombim van és 880km(vegyes)-nél kezdett világítani a pilács még 70-80-t elemegy,azaz (6.5)..Jó utat
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2111 Dátum: 2005.07.16 szombat, 21:07:00 »

gumiméter=gumiméret
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2112 Dátum: 2005.07.16 szombat, 21:30:00 »

Sziasztok!
 
Másfél hete vettem az MK1-emet (1.8 benzin, 5 ajtós), és kicsit furcsállom a fogyasztását. Telitankoltam, azóta mentem vele 480km-t a napi számláló szerint (ebből 3/4 rész autópálya, a többi város), és most áll féltankon a mutató. A gumik mérete: 195/60R15, emiatt kevesebbet is mér a km számláló mint amennyit megyek, ha jól logikáztam.
Nem vagyok egy 'ólomlábú apuka' Cheesy, városban 3000 alatt tartom a fordulatot, autópályán 120-130km/h átlagsebességgel haladok.
Lehetséges ez a fogyasztás, vagy valami nem jól mér?
 
Köszi
Az MK1-ek benzinszintmérőjének rossz szokása, hogy nem "arányosan" mutat, tehát az első fél majdnem 2x annyit jelent mint a 2ik. Pl. fél állásig 400km a maradék fél viszont jó ha 250-re futja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2113 Dátum: 2005.07.16 szombat, 22:42:00 »

Mi a gondod a fogyival?Ha 61l-es tankkal kb.800-t elmész (7.625)az nem jó? Milyen autód volt elötte? A gumiméter gyári ,ugyhogy az jó!Nekem ugyan 00'-s TD kombim van és 880km(vegyes)-nél kezdett világítani a pilács még 70-80-t elemegy,azaz (6.5)..Jó utat
Nem, a gyári gumiméret 185/65 R14 Smiley.
Egyébként semmi bajom nincs vele, csak azt hittem többet fog fogyasztani. Ja, ez az első autóm Smiley.
McAlone: kösz, valami ilyesmit sejtettem én is, de már az is gyanús volt, hogy a telitankkal Pestről leértem Miskolcra, és épphogy elmozdult a mutató. 3/4 állásból pedig nagyon gyorsan leért félig a mutató.
Hogy működik ez a szintmérő egyébként?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2114 Dátum: 2005.07.17 vasárnap, 18:29:00 »

Az MKII-m is hasonlóan van féltankig 600-t is elmentem,utánna 350-400-t sík utakon,de a teli jelzést elérve megy még bele és azt már nem érzékeli,ill. a tank alakja is változik,meg a kannásból csurig is lehet tenni néha.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2115 Dátum: 2005.07.19 kedd, 11:55:00 »

Nem, a gyári gumiméret 185/65 R14 Smiley.
Egyébként semmi bajom nincs vele, csak azt hittem többet fog fogyasztani. Ja, ez az első autóm Smiley.
McAlone: kösz, valami ilyesmit sejtettem én is, de már az is gyanús volt, hogy a telitankkal Pestről leértem Miskolcra, és épphogy elmozdult a mutató. 3/4 állásból pedig nagyon gyorsan leért félig a mutató.
Hogy működik ez a szintmérő egyébként?
Mindenesetre 750-nél tankolj, én ott szokok ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2116 Dátum: 2005.07.19 kedd, 21:58:00 »

Sziasztok, egy korábbi gyertyacsere után rángatni kezdett a Mondeóm ('94, 1.8, benzin), ezután megint kicseréltem a gyertyákat (Motorcraft-ra), de a helyzet nem sokat javult. Ismerős szerelő azt javasolta, nézessem meg számítógépre kötve az autót. Nem tudjátok, hol vállalnak ilyesmit záros határidőn belül? Szombaton már fel kéne virágozni a járgányt és friss házaspárt kéne cipelnem vele, jó lenne, ha nem rángatna. Ha nem muszáj, márkaszervízbe nem vinném emiatt, gondolom, jól levennének...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2117 Dátum: 2005.07.19 kedd, 22:41:00 »

Sziasztok, egy korábbi gyertyacsere után rángatni kezdett a Mondeóm ('94, 1.8, benzin), ezután megint kicseréltem a gyertyákat (Motorcraft-ra), de a helyzet nem sokat javult. Ismerős szerelő azt javasolta, nézessem meg számítógépre kötve az autót. Nem tudjátok, hol vállalnak ilyesmit záros határidőn belül? Szombaton már fel kéne virágozni a járgányt és friss házaspárt kéne cipelnem vele, jó lenne, ha nem rángatna. Ha nem muszáj, márkaszervízbe nem vinném emiatt, gondolom, jól levennének...
Igazából csak márkaszervízben tudják jól kiolvasni a hibákat,majd azokat törölni.
 
Az eddigi tapasztalatok szerint ennek díjazása 4.5-5 e.ft.Zsoel
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2118 Dátum: 2005.07.19 kedd, 22:48:00 »

Sziasztok, egy korábbi gyertyacsere után rángatni kezdett a Mondeóm ('94, 1.8, benzin), ezután megint kicseréltem a gyertyákat (Motorcraft-ra), de a helyzet nem sokat javult. Ismerős szerelő azt javasolta, nézessem meg számítógépre kötve az autót. Nem tudjátok, hol vállalnak ilyesmit záros határidőn belül? Szombaton már fel kéne virágozni a járgányt és friss házaspárt kéne cipelnem vele, jó lenne, ha nem rángatna. Ha nem muszáj, márkaszervízbe nem vinném emiatt, gondolom, jól levennének...
HL7538: esetleg ha visszateszed a régi gyertyákat akkor mi történik?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2119 Dátum: 2005.07.19 kedd, 22:52:00 »

Sziasztok, egy korábbi gyertyacsere után rángatni kezdett a Mondeóm ('94, 1.8, benzin), ezután megint kicseréltem a gyertyákat (Motorcraft-ra), de a helyzet nem sokat javult. Ismerős szerelő azt javasolta, nézessem meg számítógépre kötve az autót. Nem tudjátok, hol vállalnak ilyesmit záros határidőn belül? Szombaton már fel kéne virágozni a járgányt és friss házaspárt kéne cipelnem vele, jó lenne, ha nem rángatna. Ha nem muszáj, márkaszervízbe nem vinném emiatt, gondolom, jól levennének...
Én most nem tudok linkelni, de jön Lukit, és megteszi neked. '94-es Mondeon van egy diag csati a motortérben. Egymás mellett kettő van az oktánszám állító, és a diag a jobb felső sarokban a szervó tartály mellett. A háromszög alakú kell neked, és évjáratból itélve van olyanod. A linkben megtalálod a villogtató nagyon egyszerű elkészítésésnek, és használatának korrekt leírását, csak várj türelemmel...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2120 Dátum: 2005.07.19 kedd, 22:55:00 »

Én most nem tudok linkelni, de jön Lukit, és megteszi neked. '94-es Mondeon van egy diag csati a motortérben. Egymás mellett kettő van az oktánszám állító, és a diag a jobb felső sarokban a szervó tartály mellett. A háromszög alakú kell neked, és évjáratból itélve van olyanod. A linkben megtalálod a villogtató nagyon egyszerű elkészítésésnek, és használatának korrekt leírását, csak várj türelemmel...
 
Tisztelettel!
Megtaláltam!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2121 Dátum: 2005.07.19 kedd, 22:57:00 »

Az MK1-ek benzinszintmérőjének rossz szokása, hogy nem "arányosan" mutat, tehát az első fél majdnem 2x annyit jelent mint a 2ik. Pl. fél állásig 400km a maradék fél viszont jó ha 250-re futja.
Nekem tökéletesen mutatja...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2122 Dátum: 2005.07.19 kedd, 23:18:00 »

Vagy >> ez << a leírás is erről szól. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2123 Dátum: 2005.07.19 kedd, 23:20:00 »

Vagy >> ez << a leírás is erről szól. Smiley
Hogy ezen az oldalon mennyi minden megtalálható?;-))))))))))))))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2124 Dátum: 2005.07.20 szerda, 06:56:00 »

Köszi a segítséget mindenkinek!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2125 Dátum: 2005.07.20 szerda, 08:30:00 »

Köszi a segítséget mindenkinek!!
Erdemes gyertyakabelre is ramerni.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2126 Dátum: 2005.07.20 szerda, 10:40:00 »

Hogy ezen az oldalon mennyi minden megtalálható?;-))))))))))))))
Joe,
 
kicsit még nincs minden a helyén. A Hírek közé van minden beömlesztve, aminek nincs kész a saját menüje a szervíz alatt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2127 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 16:01:00 »

Erdemes gyertyakabelre is ramerni.
Köszi a tanácsokat, péntek délután meglátogattam az Ivanics Ford-márkakereskedést, kicserélték a gyertyakábeleket, megtisztították a MAF szenzort, azóta úgy megy az autó, mint az álom. Smiley Rá sem kellett tenni számítógépre.
Viszont azt tanácsolták, a futóművet nézessem meg, stabilizátort meg lengőkart emlegetett a szerelő. Cseréltek már ilyet valakinek? Mibe kerül?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2128 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 16:08:00 »

Közben megnéztem, van vagy három féle lengőkar (csak hátul), 8-23e forint darabja, nem lesz olcsó mulatság. Na mindegy, ha kell, hát kell.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2129 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 18:44:00 »

Közben megnéztem, van vagy három féle lengőkar (csak hátul), 8-23e forint darabja, nem lesz olcsó mulatság. Na mindegy, ha kell, hát kell.
hátul meg ha nincs elgörbülve, akkor NEM kell cserélni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2130 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 18:44:00 »

Köszi a tanácsokat, péntek délután meglátogattam az Ivanics Ford-márkakereskedést, kicserélték a gyertyakábeleket, megtisztították a MAF szenzort, azóta úgy megy az autó, mint az álom. Smiley Rá sem kellett tenni számítógépre.
Viszont azt tanácsolták, a futóművet nézessem meg, stabilizátort meg lengőkart emlegetett a szerelő. Cseréltek már ilyet valakinek? Mibe kerül?
esélyes, hogy csak lengőkar-szilenteket meg stabilizátor-bekötőket kell cserélni, és nem az egész kócerájt...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2131 Dátum: 2005.07.26 kedd, 12:44:00 »

hátul meg ha nincs elgörbülve, akkor NEM kell cserélni.
Nem tudom, a kopogást *** (bp-i) utakon én is hallom, de mivel ez az első autóm, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget (nem is értek hozzá sajnos). Az Ivanicsnál azt mondta a szerelő, nem fog szétesni az autó, szóval talán nem olyan vészes a helyzet, csak azt nem tudom, hová vigyem. Márkaszervízben drága, a maszek szerelők meg olyanok (tapasztalatom szerint), ha én nem mondom meg nekik, mivel kéne foglalkozni, akkor rá se néznek. Nem hibáztatom őket, nem érthetnek minden autóhoz, csak azt nem akarom, valami kimaradjon a javításból. :|
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2132 Dátum: 2005.07.26 kedd, 13:20:00 »

HL7538: merre lax?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2133 Dátum: 2005.07.26 kedd, 14:45:00 »

Nem tudom, a kopogást *** (bp-i) utakon én is hallom, de mivel ez az első autóm, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget (nem is értek hozzá sajnos). Az Ivanicsnál azt mondta a szerelő, nem fog szétesni az autó, szóval talán nem olyan vészes a helyzet, csak azt nem tudom, hová vigyem. Márkaszervízben drága, a maszek szerelők meg olyanok (tapasztalatom szerint), ha én nem mondom meg nekik, mivel kéne foglalkozni, akkor rá se néznek. Nem hibáztatom őket, nem érthetnek minden autóhoz, csak azt nem akarom, valami kimaradjon a javításból. :|
én tudok neked ajánlani egy Mestert. Amíg nem főként Szombathelyen meg itt a nyugati végeken voltam, addig én is hozzá vittem a kocsit Veszprémből- Gyálra. Nem cserél ki mindent, de mindent meglát... Vagy ott a Gátfalvi Csaba, róla is jókat mondanak, esetleg a Ford Solymár (ott meg van ismerős, ugye:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2134 Dátum: 2005.07.26 kedd, 14:48:00 »

Nem tudom, a kopogást *** (bp-i) utakon én is hallom, de mivel ez az első autóm, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget (nem is értek hozzá sajnos). Az Ivanicsnál azt mondta a szerelő, nem fog szétesni az autó, szóval talán nem olyan vészes a helyzet, csak azt nem tudom, hová vigyem. Márkaszervízben drága, a maszek szerelők meg olyanok (tapasztalatom szerint), ha én nem mondom meg nekik, mivel kéne foglalkozni, akkor rá se néznek. Nem hibáztatom őket, nem érthetnek minden autóhoz, csak azt nem akarom, valami kimaradjon a javításból. :|
amúgy amire (szerintem) számíthatsz: első-hátsó szilentek cseréje az első lengőkarokon (max 25.000 Ft, munkadíjjal), első stab.bekötő (kutyacsont) cseréje (kb 16 a kettő, elvileg vmi 6 a munkadíj, de van leírás, hogyan kell csinálni), hátsó stab.bekötő cseréje (vmi 5.000 volt a kettő, meg kb. 3 volt a munkadíj, szagszervízbe). De ha ezek megvannak, akkor jó ideig nem kell a futóműre nézni... Persze csak akkor, ha nem máshonnan ered a kopogás...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2135 Dátum: 2005.07.26 kedd, 15:35:00 »

Nem tudom, a kopogást *** (bp-i) utakon én is hallom, de mivel ez az első autóm, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget (nem is értek hozzá sajnos). Az Ivanicsnál azt mondta a szerelő, nem fog szétesni az autó, szóval talán nem olyan vészes a helyzet, csak azt nem tudom, hová vigyem. Márkaszervízben drága, a maszek szerelők meg olyanok (tapasztalatom szerint), ha én nem mondom meg nekik, mivel kéne foglalkozni, akkor rá se néznek. Nem hibáztatom őket, nem érthetnek minden autóhoz, csak azt nem akarom, valami kimaradjon a javításból. :|
Ha nem az otvar utangyartott vackokat teszik be, akkor tenyleg jo lesz 1 darabig. Szilentbol csak gyarit, kutyacsontbol Delphi-t NE.
 
vikiviki: kutyacsontbol mi az, ami jo es 16 a ketto?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2136 Dátum: 2005.07.27 szerda, 09:40:00 »

Ha nem az otvar utangyartott vackokat teszik be, akkor tenyleg jo lesz 1 darabig. Szilentbol csak gyarit, kutyacsontbol Delphi-t NE.
 
vikiviki: kutyacsontbol mi az, ami jo es 16 a ketto?
Én utángyártottat vettem 7-8 ezerért a kettőt a Cromaxban, és már több mint 50e km-e nem dumál vissza!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2137 Dátum: 2005.07.27 szerda, 09:43:00 »

Én utángyártottat vettem 7-8 ezerért a kettőt a Cromaxban, és már több mint 50e km-e nem dumál vissza!
Melyik markat?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2138 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:20:00 »

Melyik markat?
Sztem akkor is ez a Global nevű volt a porondon(3990/db). De nemsokára ismét a verda alá kell mennem, úgyhogy ránézek...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2139 Dátum: 2005.07.27 szerda, 12:21:00 »

Ha nem az otvar utangyartott vackokat teszik be, akkor tenyleg jo lesz 1 darabig. Szilentbol csak gyarit, kutyacsontbol Delphi-t NE.
 
vikiviki: kutyacsontbol mi az, ami jo es 16 a ketto?
Ford típusú, és fox-tól.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2140 Dátum: 2005.07.27 szerda, 12:26:00 »

HL7538: merre lax?
hi, bp-en, ezért is mondom a *** utakat :|
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2141 Dátum: 2005.07.27 szerda, 13:32:00 »

Sziasztok!
 
Vikiviki!megvannak nekem az első stabilizátorösszekötők
irj ha kell vagy ha valakit érdekel!
 
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2142 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 15:30:00 »

Sziasztok!
 
Vikiviki!megvannak nekem az első stabilizátorösszekötők
irj ha kell vagy ha valakit érdekel!
 
üdv
kell! Viszont most megyek majd Erdélybe, elötte tuti nem akarom kicseréltetni, visszafelé viszont beugorhatnél érte... Vagy posta, utánvéttel? Az mehet akár most is...  
 
Kéne még:
-első lengőkarszilentek (mind a 4 db)
-jobb oldali kormány gömbfej
-jobb oldali kormány axiálcsukló
ezekre tudsz árat mondani?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2143 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 17:15:00 »

Vikiviki!!
 
Az előbb beszéltünk!
A felsorolt árak nettó árak ha postai utánvéttel kéred akkor rájön az áfa..ha nem kell számla akkor működhet ezen az áron gyári új bontatlan csomagolással..
 
majd irj!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2144 Dátum: 2005.08.04 csütörtök, 18:06:00 »

Vikiviki!!
 
Az előbb beszéltünk!
A felsorolt árak nettó árak ha postai utánvéttel kéred akkor rájön az áfa..ha nem kell számla akkor működhet ezen az áron gyári új bontatlan csomagolással..
 
majd irj!
akkor nem kérem postai utánvéttel... Most vasárnap fogok keresztülmenni Budapesten. Ha nem nagyon gáz, hogy szabadnap, akkor átvehetem akkor is, és kifizetem kp, nem kell postára menni meg ilyesmi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2145 Dátum: 2005.08.05 péntek, 07:29:00 »

Vikiviki!!
 
Nem gond nekem a vasárnap,hívj fel ha bizti és megbeszéljük-tudod a számom!!
 
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2146 Dátum: 2005.08.05 péntek, 09:03:00 »

Vikiviki!!
 
Nem gond nekem a vasárnap,hívj fel ha bizti és megbeszéljük-tudod a számom!!
 
üdv
Oks, akkor majd hívlak
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2147 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:47:00 »

vikiviki!!
 
csak azt kérem hogy még a mai napon tisztázzuk le az időt ha felőled megoldható....mert úgy szervezném a vasárnapomat..
 
üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2148 Dátum: 2005.08.05 péntek, 10:48:00 »

Vikiviki!!
 
Egyébként hova valósi vagy?..mert szombat délután megyek nyugat felé..egész pontosan a balcsi irányába...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2149 Dátum: 2005.08.05 péntek, 12:09:00 »

Vikiviki!!
 
Egyébként hova valósi vagy?..mert szombat délután megyek nyugat felé..egész pontosan a balcsi irányába...
Veszprémi. De szombat délután Jákon leszek, esküvőn:(  
Az nem jó, hogy anyáméknak adok 26.000 Ft-ot, és bedobod hozzájuk? Ők veszprémiek, kb 12 km-re vannak a Balaton partjától... De nekem a vasárnap is jó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.