Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:34:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804997 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14400 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:36:57 »

Nika egy mondeos okostojás

Köszi fiúk  eljen
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14401 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:40:13 »

Köszi fiúk  eljen
Vagy benéztünk valamit?
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14402 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:42:21 »

Vagy benéztünk valamit?

Én írtam,hogy 4 generáció van. Az autonavigátoron,akiről idézel,annak a neve kerül alulra,a hsz-ed elejére. Ezért tűnt úgy,h az opeles "védi" a Mondeot...Am meg,attól még,hogy most Seattal járok,nem kell beszólni...Ez van,ezt kell szeretni,a Mondit tovább kellett adnom a felsőbbvezetésnek,munkakör változás miatt. Nem tehetek róla,hogy "okoskodom",igen azt mondom amit hallok és amit TAPASZTALOK. Gondolom 19 évesen mindannyiótók perfekt volt mindenből...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14403 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:46:28 »

Én írtam,hogy 4 generáció van. Az autonavigátoron,akiről idézel,annak a neve kerül alulra,a hsz-ed elejére. Ezért tűnt úgy,h az opeles "védi" a Mondeot...Am meg,attól még,hogy most Seattal járok,nem kell beszólni...Ez van,ezt kell szeretni,a Mondit tovább kellett adnom a felsőbbvezetésnek,munkakör változás miatt. Nem tehetek róla,hogy "okoskodom",igen azt mondom amit hallok és amit TAPASZTALOK. Gondolom 19 évesen mindannyiótók perfekt volt mindenből...
szhard le!
nem kell ám mindent halál véresre venni.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14404 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:47:36 »

szhard le!
nem kell ám mindent halál véresre venni.

Jólvan,elnézést,bocsi mindenkitől   worship worship
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14405 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:47:49 »

Én írtam,hogy 4 generáció van. Az autonavigátoron,akiről idézel,annak a neve kerül alulra,a hsz-ed elejére. Ezért tűnt úgy,h az opeles "védi" a Mondeot...Am meg,attól még,hogy most Seattal járok,nem kell beszólni...Ez van,ezt kell szeretni,a Mondit tovább kellett adnom a felsőbbvezetésnek,munkakör változás miatt. Nem tehetek róla,hogy "okoskodom",igen azt mondom amit hallok és amit TAPASZTALOK. Gondolom 19 évesen mindannyiótók perfekt volt mindenből...
Jól van na. Nyugodtság!
1. Nem én szóltam be a Seatért.
2. Ezek szerint valóban én néztem be. Bocs.
3. 19 évesen nem kell hogy perfkekt legyen bárki is, de akkor ne is akarjon annak tűnni. (ez nem feltétlenül Neked szól, hanem csak úgy általánosságban beszélek)
4.   law
5. Astornak igaza van.
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14406 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:48:39 »

Jól van na. Nyugodtság!
1. Nem én szóltam be a Seatért.
2. Ezek szerint valóban én néztem be. Bocs.
3. 19 évesen nem kell hogy perfkekt legyen bárki is, de akkor ne is akarjon annak tűnni. (ez nem feltétlenül Neked szól, hanem csak úgy általánosságban beszélek)
4.   law
5. Astornak igaza van.

Egyetértek Smiley Tudom,hogy nem te szóltál be a Leonért,csak nem tudtam már a másikat beszúrni  worship
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14407 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:49:05 »

Jólvan,elnézést,bocsi mindenkitől   worship worship
bocsi elfogadva, bár nem tudom, miért kérted vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14408 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:50:08 »

bocsi elfogadva, bár nem tudom, miért kérted vigyor3

Mert ingerülten reagáltam kicsit Roll Eyes
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14409 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:50:20 »

Egyetértek Smiley Tudom,hogy nem te szóltál be a Leonért,csak nem tudtam már a másikat beszúrni  worship
Ráadásul nekem kifejezetten tetszik a Leon. Pláne az FR.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14410 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:51:21 »

Ráadásul nekem kifejezetten tetszik a Leon. Pláne az FR.
az off-ba lőjetek már be képen róla
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14411 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:55:19 »

Ráadásul nekem kifejezetten tetszik a Leon. Pláne az FR.

HA gondolod folytassuk OFF topicban  Wink

az off-ba lőjetek már be képen róla

Az enyémről,vagy csak úgy általában a Leonról? Smiley Mert az enyémről jelenleg nincs.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14412 Dátum: 2011.11.19 szombat, 21:57:36 »

HA gondolod folytassuk OFF topicban  Wink

Az enyémről,vagy csak úgy általában a Leonról? Smiley Mert az enyémről jelenleg nincs.
nyílván általában (jobb a biztonság) de tipus azonos legyen  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
drof
Vendég
« Új hozzászólás #14413 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 01:32:15 »

Gondolom 19 évesen mindannyiótók perfekt volt mindenből...

Miért, nem mindenki az ilyen idősen?  Én aszittem átlagos vagyok, és mindenki olyan faxa mint én! eplus2

Komolyra fordítva a szót, szerintem túl komolyan vettél egy poént, de már te is észrevetted, hogy csak szívattunk kicsit. vigyor3
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #14414 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 11:42:17 »

Sziasztok!

A kormányzás szervóolaj tartályát el lehet-e távolítani anélkül, hogy az olajkört meg kelljen bontani?

Üdv

Pontosítok: ki lehet-e emelni a helyéről, annyira, hogy az alatta található, az ECU-t rögzítő, csavarhoz hozzáférjek?
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.20 vasárnap, 11:51:44 írta legyozo » Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #14415 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 12:05:16 »

Miért, nem mindenki az ilyen idősen?  Én aszittem átlagos vagyok, és mindenki olyan faxa mint én! eplus2

Komolyra fordítva a szót, szerintem túl komolyan vettél egy poént, de már te is észrevetted, hogy csak szívattunk kicsit. vigyor3

Igen észrevettem  eplus2 De azért ne piszkálj,mert offom van. Legalább nem dízel  Wink
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14416 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 12:33:10 »

Sziasztok!

A kormányzás szervóolaj tartályát el lehet-e távolítani anélkül, hogy az olajkört meg kelljen bontani?

Üdv

Pontosítok: ki lehet-e emelni a helyéről, annyira, hogy az alatta található, az ECU-t rögzítő, csavarhoz hozzáférjek?
nem kell kivenni hozzá...ha ki akarod venni:a tornyon van két pöcök,abba van bepattanva a tartály.Kicsit ráfeszítesz egy csavarhúzóval,akkor kijön (ha jól emlékszem felfelé kell húzni,de nem 100%,csak a bontásnál szedtem ki,egyébként sose,egy hosszú toldóval ki lehet tekerni az ecu csavarját enélkül is.Ha viszont rajta van felül egy takaró fémlemez az erőszakos eltávolítást megelőzendő,akkor persze ki kell venni a tartályt)
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #14417 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 13:58:09 »

nem kell kivenni hozzá...ha ki akarod venni:a tornyon van két pöcök,abba van bepattanva a tartály.Kicsit ráfeszítesz egy csavarhúzóval,akkor kijön (ha jól emlékszem felfelé kell húzni,de nem 100%,csak a bontásnál szedtem ki,egyébként sose,egy hosszú toldóval ki lehet tekerni az ecu csavarját enélkül is.Ha viszont rajta van felül egy takaró fémlemez az erőszakos eltávolítást megelőzendő,akkor persze ki kell venni a tartályt)

Köszönöm a választ.

Ki tudtam venni a csavart, elég sok idő kellett hozzá, de sehogy sem akart a helyére menni. Mindenképp le kellett vegyem a tartályt.

A két pöcök mellett még van egy titok éspedig, hogy a tartály alját úgy kell mozdítani, hogy a toronnyal ellenkező irányba elmozduljon, majd a tartályt felfele kell húzni.

Üdv
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14418 Dátum: 2011.11.20 vasárnap, 15:47:11 »

az elöbb lementem kocsikázni
a 0,3 Celsius fokos utasteret 10 perc alatt 15 celsius fokra fűtötte be 3 fokozaton de már lekellet vennem 1-re mert az arcomat már nagyon melegítette  Wink  kinn 0,4 celsius fok van. kb 8 km-t mentem és üzemi hőfokot elérte a motor a 8 km-es uton végére  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Tonhy
Vendég
« Új hozzászólás #14419 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 00:46:22 »

Ha lecsavarom már hideg motornál a hűtőkiegyenlítő sapkáját, akkor hatalmas levegőmennyiséget fúj ki a tartályból. Ez természetes? A nagy túlnyomás miatt pedig nyomja ki a hűtőfolyadékot a termosztátnál.

Melegebb mocinál nekem is nagy mennyiségű levegő jön ki a kiegyenlítő tartályból,ha lecsavarom a kupakot.Akkor dugulás lehet nálam is?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14420 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 05:28:16 »

Melegebb mocinál nekem is nagy mennyiségű levegő jön ki a kiegyenlítő tartályból,ha lecsavarom a kupakot.Akkor dugulás lehet nálam is?
meleg motornál nem érdekes 1 bár símán lehet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14421 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 10:56:29 »

meleg motornál nem érdekes 1 bár símán lehet
Sőt! Ez a normális.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #14422 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 13:06:40 »

Sziasztok!

Hogyan lehet javítani a fűtésen? Nagyon lasan melegszik be az utastér, mert elég hervattan fúj a ventillátór. Kb. a bratyesz Carina e-je egyes állásban úgy fúj mint enyém hármas állásban. A lábhoz meg még lájtosabb a keringetés. Mit kellene ahoz kicserélnem, hogy valamit el tudjak érni? Vagy ennyit tud és kész? És nincs valakinek olcsón négyajtóshoz zöld karcmentes üveg?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14423 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 13:37:43 »

Sziasztok!

Hogyan lehet javítani a fűtésen? Nagyon lasan melegszik be az utastér, mert elég hervattan fúj a ventillátór. Kb. a bratyesz Carina e-je egyes állásban úgy fúj mint enyém hármas állásban. A lábhoz meg még lájtosabb a keringetés. Mit kellene ahoz kicserélnem, hogy valamit el tudjak érni? Vagy ennyit tud és kész? És nincs valakinek olcsón négyajtóshoz zöld karcmentes üveg?
1. pollenszűrő csere
2. vízrendszer tisztítása
3. termosztát csere
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #14424 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 14:36:03 »

1. pollenszűrő csere
2. vízrendszer tisztítása
3. termosztát csere

Vízrendszer tisztítva cserélve. Termosztát cserélve. Pollenszűrő nem lett cserélve. Miben folyásolja be a fűtést a szűrő?? Az van a szélvldő alatt ugye? Kívűlről lehet cserélni ha jól tudom?
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14425 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 14:38:49 »

Vízrendszer tisztítva cserélve. Termosztát cserélve. Pollenszűrő nem lett cserélve. Miben folyásolja be a fűtést a szűrő?? Az van a szélvldő alatt ugye? Kívűlről lehet cserélni ha jól tudom?
Jól tudod.
Ott szívja be az utastérbe a levegőt. Ha el van dugulva, akkor ugye nem jön át rajta elegendő mennyiség, tehát járathatod te akár 4-es fokozaton is a ventit, nincs mit szívnia.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14426 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 15:16:04 »

Vízrendszer tisztítva cserélve. Termosztát cserélve. Pollenszűrő nem lett cserélve. Miben folyásolja be a fűtést a szűrő?? Az van a szélvldő alatt ugye? Kívűlről lehet cserélni ha jól tudom?
akkor 97%, hogy meg van a bűnös
találkoztam már ilyen kérdéssel 4-5 éves autón, hogy ebben van pollenszűrő?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14427 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 18:36:22 »

Vízrendszer tisztítva cserélve. Termosztát cserélve. Pollenszűrő nem lett cserélve. Miben folyásolja be a fűtést a szűrő?? Az van a szélvldő alatt ugye? Kívűlről lehet cserélni ha jól tudom?
ha van lehetőséged kipróbálni belső keringetésen, akkor tedd meg. abban az esetben nem a pollenszűrőn keresztül kapja a rendszer a levegőt. ha akkor sem tolja a meleget, akkor más baj van...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14428 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 18:44:33 »

2 fűtőradiátorral is beszívtam mostanában. az egyik egy cromax szerint "minőségi utángyártott" 5000 ft-ért, zsír új volt, betettem, nem volt fűtés vele, vissza a gyári, szagolom tovább a fagyállót a meleg autóban. aztán vettem egy nissens nek hívottat, ami full megegyezett az olcsóval, csak 2szer annyiért, betettem, és megint nincs fűtés
Na? X akták
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14429 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 19:54:02 »

2 fűtőradiátorral is beszívtam mostanában. az egyik egy cromax szerint "minőségi utángyártott" 5000 ft-ért, zsír új volt, betettem, nem volt fűtés vele, vissza a gyári, szagolom tovább a fagyállót a meleg autóban. aztán vettem egy nissens nek hívottat, ami full megegyezett az olcsóval, csak 2szer annyiért, betettem, és megint nincs fűtés
Na? X akták

Most akkor az enyém sem jó?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14430 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 19:56:47 »

Most akkor az enyém sem jó?
de. az volt a 3.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14431 Dátum: 2011.11.21 hétfő, 20:29:28 »

Vízrendszer tisztítva cserélve. Termosztát cserélve. Pollenszűrő nem lett cserélve. Miben folyásolja be a fűtést a szűrő?? Az van a szélvldő alatt ugye? Kívűlről lehet cserélni ha jól tudom?
kapcsolót megnézted?a lemezek nincsenek elkoszolódva esetleg elkopva?mi van,ha mindened jó és az elektromos oldal rossz?ezt nem írtad (vagy ha igen nem olvastam...)
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #14432 Dátum: 2011.11.22 kedd, 07:22:03 »

kapcsolót megnézted?a lemezek nincsenek elkoszolódva esetleg elkopva?mi van,ha mindened jó és az elektromos oldal rossz?ezt nem írtad (vagy ha igen nem olvastam...)
A kapcsoló rosz lenne akkor nem indítaná el a ventillátort. Az fokozatosan nagyobb sebességre kapcsol ha tekerem 1-4-ig. Az jó. A pollenszűrőt cserélem egyenlőre ki.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14433 Dátum: 2011.11.22 kedd, 08:45:43 »

A kapcsoló rosz lenne akkor nem indítaná el a ventillátort. Az fokozatosan nagyobb sebességre kapcsol ha tekerem 1-4-ig. Az jó. A pollenszűrőt cserélem egyenlőre ki.
ez rendben van,de a balszélső,amivel állítod a hőfokot...
Naplózva
razzor
Vendég
« Új hozzászólás #14434 Dátum: 2011.11.22 kedd, 10:22:08 »

Sziasztok! wave
 Még új vagyok és nem rég cseréltem le a fityeszt egy Mondira 1.6 94 es kombi.
Most vizsgázott rendbe rakattam stb. demég van egy két dolog ami hiányzik, egy kilométeróra spirál és a risztós központi zár nem mükszik megfelelően (tecónál bezártam az autót távirányítóval aztán nem nyílt ki, ablak le riasztó visít motorház felnyit kikulcsol és mehetünk. Cheesy ) azóta nem próbálkoztam. z elem a távirányítóban 1 hónapot sem bírt ki pedig nem gagyit raktam bele. :S Valaki tud segíteni ebben a témában?
Köszi előre is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.22 kedd, 14:53:23 írta razzor » Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #14435 Dátum: 2011.11.22 kedd, 14:47:32 »

ez rendben van,de a balszélső,amivel állítod a hőfokot...

Ja!!

Az is működik mert szabályozza a meleg-hideg levegőt. Csak lájtosan jön az utastérbe. Az az igazi gondom.
Naplózva
Murmucka
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5488


E!

h.zsolt@freemail.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #14436 Dátum: 2011.11.22 kedd, 15:11:22 »

Sziasztok! wave
 Még új vagyok és nem rég cseréltem le a fityeszt egy Mondira 1.6 94 es kombi.
Most vizsgázott rendbe rakattam stb. demég van egy két dolog ami hiányzik, egy kilométeróra spirál és a risztós központi zár nem mükszik megfelelően (tecónál bezártam az autót távirányítóval aztán nem nyílt ki, ablak le riasztó visít motorház felnyit kikulcsol és mehetünk. Cheesy ) azóta nem próbálkoztam. z elem a távirányítóban 1 hónapot sem bírt ki pedig nem gagyit raktam bele. :S Valaki tud segíteni ebben a témában?
Köszi előre is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gyorsan cseréld vissza fityeszre  vigyor3
Naplózva

Anything worth shooting is worth shooting twice. Ammo is cheap. Life is expensive.
Fiat Bravo 1.4 T-Jet >>http://www.murmucka.hu/bravo.jpg<<
razzor
Vendég
« Új hozzászólás #14437 Dátum: 2011.11.22 kedd, 15:38:54 »

gyorsan cseréld vissza fityeszre  vigyor3


Én is szerettem de kinőttük és a munkámhoz is kicsi.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #14438 Dátum: 2011.11.22 kedd, 16:24:55 »

Ja!!

Az is működik mert szabályozza a meleg-hideg levegőt. Csak lájtosan jön az utastérbe. Az az igazi gondom.

Nekem is volt a fűtéssel gondom tavaly télen. Cseréltek két termosztátot, nem ért semmit. Végül szétszedtük a rendszert (belsőradiátor stb) és nagy csalódásunkra semmi észrevehető hiba nem adódott.  DE kiszedtünk egy darab szivacs lapot a légjáratokból. Valamikor szűrő funkciót láthatott el és hogy milyen úton-módon került oda fogalmam sincs. A múlt hétig rendben volt fűtésem.

A múlt héten hűtőt cseréltem, és még nem volt hosszú távú próbának alávetve. A fűtéshez hozzátartozik, hogy a hűtőrendszer feltöltésekor a légtelenítés során időnként pipepurcnyi fűtés van és produkál olyan jelenségeket amit itt a fórumtársak felsoroltak, de ha légbuborék mentessé válik, akkor már forró levegőt fúj.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14439 Dátum: 2011.11.22 kedd, 17:53:50 »

Nekem is volt a fűtéssel gondom tavaly télen. Cseréltek két termosztátot, nem ért semmit. Végül szétszedtük a rendszert (belsőradiátor stb) és nagy csalódásunkra semmi észrevehető hiba nem adódott.  DE kiszedtünk egy darab szivacs lapot a légjáratokból. Valamikor szűrő funkciót láthatott el és hogy milyen úton-módon került oda fogalmam sincs. A múlt hétig rendben volt fűtésem.

A múlt héten hűtőt cseréltem, és még nem volt hosszú távú próbának alávetve. A fűtéshez hozzátartozik, hogy a hűtőrendszer feltöltésekor a légtelenítés során időnként pipepurcnyi fűtés van és produkál olyan jelenségeket amit itt a fórumtársak felsoroltak, de ha légbuborék mentessé válik, akkor már forró levegőt fúj.
érdekes,nekem még egy autóval sem volt ilyen fűtés gondom.És egyikbe se volt cserélve hűtő/fűtő radiátor.Termosz az igen,de ennyi.Fura.Bár olvastam,hogy például a hűtővíz is befolyásolja,de gondolom azért csak le van cserélve minden alkalommal,filléres tétel.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #14440 Dátum: 2011.11.22 kedd, 17:57:28 »

érdekes,nekem még egy autóval sem volt ilyen fűtés gondom.És egyikbe se volt cserélve hűtő/fűtő radiátor.

Legalábbis te nem cseréltél egyikben sem. Előtted meg ki tudja mi vót'. hehe
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14441 Dátum: 2011.11.22 kedd, 18:47:43 »

Legalábbis te nem cseréltél egyikben sem. Előtted meg ki tudja mi vót'. hehe
khmm...az állapotok alapján a hűtő lett volna a legutolsó dolog,amit kicserélnek bennük... nyes
Szerinted ebben a zöldben hozzányúlt valaha is valaki?
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #14442 Dátum: 2011.11.25 péntek, 18:55:09 »

Sziasztok!
Egyik nap kíváncsiságból blenéztem a szervóolaj-tartályba, és a színe teljesen rózsaszín volt, pedig a nálam töltött 6 év alatt nem cseréltem.
Elképzelhető, hogy alul koszosabb, de ez fönt nem látszik, vagy csak simán jó az olajam?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14443 Dátum: 2011.11.25 péntek, 23:45:47 »

Sziasztok!
Egyik nap kíváncsiságból blenéztem a szervóolaj-tartályba, és a színe teljesen rózsaszín volt, pedig a nálam töltött 6 év alatt nem cseréltem.
Elképzelhető, hogy alul koszosabb, de ez fönt nem látszik, vagy csak simán jó az olajam?

Nálam sem koszos az olaj, csak annyira, hogy éppen azt higgyem nincs benne olaj... (az enyém átlátszó, enyhén sárgás színű) Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14444 Dátum: 2011.11.25 péntek, 23:53:24 »

Nálam sem koszos az olaj, csak annyira, hogy éppen azt higgyem nincs benne olaj... (az enyém átlátszó, enyhén sárgás színű) Smiley

biztos jó tartályt néztél?
annak nagyon nem sárgának kellene lenni...szerintem...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14445 Dátum: 2011.11.26 szombat, 00:09:54 »

Sziasztok!
Egyik nap kíváncsiságból blenéztem a szervóolaj-tartályba, és a színe teljesen rózsaszín volt, pedig a nálam töltött 6 év alatt nem cseréltem.
Elképzelhető, hogy alul koszosabb, de ez fönt nem látszik, vagy csak simán jó az olajam?
pirosnak kellene lennie v. meggyszínűnek...sokszor nem atf-et,hanem hidraulika olajat öntenek bele,ami gáz.Az viszont sárgás színű (legalábbis amivel én találkoztam...)
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #14446 Dátum: 2011.11.26 szombat, 16:39:36 »

Sziasztok!

Vettem egy pár mk2es hátsó ajtóra való háromszöget, amit fel szeretnék tenni az mk1re,
Az a baj, hogy nem illeszkedik pontosan alul.
Mit kéne alakítanom, hogy jó legyen?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14447 Dátum: 2011.11.26 szombat, 16:46:11 »

Sziasztok!

Vettem egy pár mk2es hátsó ajtóra való háromszöget, amit fel szeretnék tenni az mk1re,
Az a baj, hogy nem illeszkedik pontosan alul.
Mit kéne alakítanom, hogy jó legyen?
hát azt a részt, ami nem illeszkedik vigyor3 wave
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #14448 Dátum: 2011.11.26 szombat, 16:47:54 »

hát azt a részt, ami nem illeszkedik vigyor3 wave
lol002
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #14449 Dátum: 2011.11.26 szombat, 16:56:18 »

hát azt a részt, ami nem illeszkedik vigyor3 wave
hehe nyes
Tonhy kocsiján láttam, azt mondta, hogy az ajtó részen, kellett valamit módosítani, amit itt hallot, szal ha valaki tudja ne tartsa magában. vigyor3
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Oldalak: 1 ... 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.