Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:04:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296 297 298 299 300 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804939 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14600 Dátum: 2011.12.10 szombat, 22:45:47 »

HA RÖVIDRE ZÁROD HŰT IS?MERT HA NEM SZÖKIK A GÁZ VALAHOL!EGYÉBKÉNT NEKEM IS HA RÖVIDRE ZÁRTAM JÓ LETT,ÚGY JÖTTEM RÁ A KONTAKT HIBÁRA.(MERT NEKEM HŰTÖTT.)MEGTISZTÍTOTTAM WD40-EL ÉS JÓ LETT.
mindig nyomtatottal irsz?  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14601 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 00:22:01 »

Azért akarok nagyobbat,mert ha a váltót nem tudom megoldani hosszabb áttételekkel,akkor már csak a kerekeken csalhatok valamennyit.Mivel nyáron új papucsokat veszek rá,max egy kicsivel nagyobbat veszek.

Ültem már olyan renault kangoo-ban amiben csak 25km/h-t az óra taps

Egyébként a csalás százaléka párhuzamosan nő a sebességgel. Legalábbis nálam, pl.: 50-nél gps szerint 48-50, 100-nál már 94-97, 130-nál 122-128, stb, tehát pályán bátran megyek minden kocsival 140-el, mert szinte az összes csal egy 8-10-et fölfelé. Pl. 525-ös BMW, 210-et mutatott németországban, holott gps szerint 198-al is alig mentem... Smiley
(az öreg TD-vel nem próbálgatom a 210-et, itthon Cheesy )
Jah igen, 195/65 15" a kerék. A donor MK2-es 14"-es felnivel volt szerelve, 135-140-et mutatott, előttem fater ment Galaxy-val az mutatott 130-at és gps szerint 128-al mentünk... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #14602 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 00:30:35 »

HA RÖVIDRE ZÁROD HŰT IS?MERT HA NEM SZÖKIK A GÁZ VALAHOL!EGYÉBKÉNT NEKEM IS HA RÖVIDRE ZÁRTAM JÓ LETT,ÚGY JÖTTEM RÁ A KONTAKT HIBÁRA.(MERT NEKEM HŰTÖTT.)MEGTISZTÍTOTTAM WD40-EL ÉS JÓ LETT.
WD40-et küldtem neki.De nem használt.Néztem a csatlkaozót igaz nem alaposan,de futtában nem láttam semmi rosszat.Majd megnézem még egyszer,de szerintem akkor is a kapcsoló a rossz.


NAgyobb kerékkel mi a gond?Többet árt a futoműnek,rosszabodik a komfort,kanyarodás lesz rosszabb?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14603 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 11:25:30 »

NAgyobb kerékkel mi a gond?Többet árt a futoműnek,rosszabodik a komfort,kanyarodás lesz rosszabb?
nagyobb kerékhez nagyobb erö kell megforgatni,a kevésbé peres gumi komfortos de kanyarodáskor kevésbé elönyös.szerintem
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14604 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 02:25:31 »

nagyobb kerékhez nagyobb erö kell megforgatni,a kevésbé peres gumi komfortos de kanyarodáskor kevésbé elönyös.szerintem

egyetértek. meg kell találni a megfelelőt. én speciel min. 15"-os kerekeket ajánlok 195/65-ös (esetleg 60) gumival, max. 16"-osat 215/55-es gumival.
gyakorlatban faterom Galaxyján van télinek 16-os, teljesen okés, nyáron viszont 17"-es kerék megy rá 225/40(?)-es gumival, ami borzalmas... hangos a futása, minden pici kátyút megérzel... viszont jobban fekszi az utat. Smiley

a Mondeomra csak 15-öst rakok. bár most egy 16-os szett nagyon megtetszett Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.12 hétfő, 02:28:32 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
filko35
Vendég
« Új hozzászólás #14605 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 14:05:34 »

sziasztok mondeosok problémám oka nem megy sehogyse a kod kiolvasás,(béna vagyok hozzá?Huh?Huh?Huh??) isaszegi vagyok, közelbe van-e köztetek aki ért hozzá elöre is köszönöm válaszotokat kérlek email cimemre vagy a forumba irjatok üzenetet.
Naplózva
Norbi77
Vendég
« Új hozzászólás #14606 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:46:55 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14607 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:49:15 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
ezt a több helyre beírom mert úgy biztosabb dolgot légyszíves felejtsd el...
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #14608 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:53:47 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!

Szerintem nem kap levegőt, helyesebben a MAF-szenzor hiszi azt és ezért nem engedi a befecskendezést. STP Carb Cleanerrel lehet a MAF-szenzor szálacskáit befújni, majd szájjal nagy erővel lefújni a feloldott koszt.

De az is lehet, hogy teljesen meghalt. Üzemmeleg motornál húzd le a csatlakozóját és változik-e az alapjárati fordulatszám.

De majd mások mondananak több más lehetséges okot is.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14609 Dátum: 2011.12.16 péntek, 09:32:40 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
Ugyan nekem sor4 van, de hasonló problémám volt. Az volt a gond, hogy nem minden kábel volt rendesen az akkuhoz rögzítve. Valamelyik mintha szakadt lett volna, vagy nem is érintkezett. Szerelő rendesen odaforrasztotta, rögzítette, után ment a fordulat 3500rpm fölé.
Szerintem csekkold meg az akkuhoz menő kábeleket, ha minden jó, ez legalább kizárva.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #14610 Dátum: 2011.12.17 szombat, 15:15:53 »

http://www.youtube.com/watch?v=g-vfADLgiN4&feature=related
nosztalgiázzatok
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14611 Dátum: 2011.12.17 szombat, 18:08:58 »

Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Skylark
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #14612 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 09:31:04 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap észrevettem, hogy szivárog a vízhűtőm. A műanyag részen van egy gombostűnyi lyuk. Gondoltam nem kockáztatok és inkább kiszerelem a hűtőt magam és elviszem megjavíttatni. Viszont a Ford könyvem azt írja, hogy alulról kell a hűtőt kiszedni. Ennyire viszont nem hiszem hogy meg tudom emelni. Szerintetek felülről is ki lehet húzni a hűtőt vagy ne is próbálkozzak vele? Gondoltam előbb kérdezek, mint sem hogy leeresszem az összes vizet és ott álljak víz nélkül a félig kiszedett hűtővel. Másik kérdésem volna, hogy ha új fagyállót raknék bele akkor érdemes amit a cromax ajánl megvenni, vagy jó hozzá bármelyik alu hűtőhöz való hűtőfolyadék? Tud valaki esetleg egy jó hűtőjavító mestert újpalota környékén? Jut eszembe sajnos mostanra nekem egy automata váltósról átalakított mondim van már  rinya Ha nem javítható a hűtő azért méretileg megegyezik a manuális hűtője az automatáéval? Gond nélkül lehet őket felcserélni? Bocsi a rengeteg kérdésért Smiley
Előre is köszi!
Naplózva

1996 Mk1 2.0 Klíma, Tempomat, Automatából manuálissá alakított öszvér.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14613 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 10:10:13 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap észrevettem, hogy szivárog a vízhűtőm. A műanyag részen van egy gombostűnyi lyuk. Gondoltam nem kockáztatok és inkább kiszerelem a hűtőt magam és elviszem megjavíttatni. Viszont a Ford könyvem azt írja, hogy alulról kell a hűtőt kiszedni. Ennyire viszont nem hiszem hogy meg tudom emelni. Szerintetek felülről is ki lehet húzni a hűtőt vagy ne is próbálkozzak vele? Gondoltam előbb kérdezek, mint sem hogy leeresszem az összes vizet és ott álljak víz nélkül a félig kiszedett hűtővel. Másik kérdésem volna, hogy ha új fagyállót raknék bele akkor érdemes amit a cromax ajánl megvenni, vagy jó hozzá bármelyik alu hűtőhöz való hűtőfolyadék? Tud valaki esetleg egy jó hűtőjavító mestert újpalota környékén? Jut eszembe sajnos mostanra nekem egy automata váltósról átalakított mondim van már  rinya Ha nem javítható a hűtő azért méretileg megegyezik a manuális hűtője az automatáéval? Gond nélkül lehet őket felcserélni? Bocsi a rengeteg kérdésért Smiley
Előre is köszi!
4-5e ft egy bontott hűtő...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14614 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 12:24:33 »

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Tegnap észrevettem, hogy szivárog a vízhűtőm. A műanyag részen van egy gombostűnyi lyuk. Gondoltam nem kockáztatok és inkább kiszerelem a hűtőt magam és elviszem megjavíttatni. Viszont a Ford könyvem azt írja, hogy alulról kell a hűtőt kiszedni. Ennyire viszont nem hiszem hogy meg tudom emelni. Szerintetek felülről is ki lehet húzni a hűtőt vagy ne is próbálkozzak vele? Gondoltam előbb kérdezek, mint sem hogy leeresszem az összes vizet és ott álljak víz nélkül a félig kiszedett hűtővel. Másik kérdésem volna, hogy ha új fagyállót raknék bele akkor érdemes amit a cromax ajánl megvenni, vagy jó hozzá bármelyik alu hűtőhöz való hűtőfolyadék? Tud valaki esetleg egy jó hűtőjavító mestert újpalota környékén? Jut eszembe sajnos mostanra nekem egy automata váltósról átalakított mondim van már  rinya Ha nem javítható a hűtő azért méretileg megegyezik a manuális hűtője az automatáéval? Gond nélkül lehet őket felcserélni? Bocsi a rengeteg kérdésért Smiley
Előre is köszi!
az aláírásodba beírhatnád a verda adatait. egyszerűbb lenne a segítség is.
a hűtő kiszerelhetőségét illetően, meg ha tudnánk, van-e klíma a kocsiban...stb az jó lenne.
automata hűtővel nem volt dolgom, de a rögzítési pontok megegyeznek a manuális hűtőjével.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #14615 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 12:43:04 »

a Ford könyvem azt írja, hogy alulról kell a hűtőt kiszedni. Ennyire viszont nem hiszem hogy meg tudom emelni. Szerintetek felülről is ki lehet húzni a hűtőt vagy ne is próbálkozzak vele? Gondoltam előbb kérdezek, mint sem hogy leeresszem az összes vizet és ott álljak víz nélkül a félig kiszedett hűtővel. Másik kérdésem volna, hogy ha új fagyállót raknék bele akkor érdemes amit a cromax ajánl megvenni, vagy jó hozzá bármelyik alu hűtőhöz való hűtőfolyadék? Jut eszembe sajnos mostanra nekem egy automata váltósról átalakított mondim van már  rinya Ha nem javítható a hűtő azért méretileg megegyezik a manuális hűtője az automatáéval? Gond nélkül lehet őket felcserélni?

Szia!

A hűtőt ki lehet emelni felfelé is, de le kell bontani egy csomó mindent. Sokkal egyszerűbb a leírás szerint kiszedni.
Nem kell nagyon felemelni, a saját emelőjével felemeled és alábakolod. Nemrég cseréltem. Nem bonyolult művelet, de két emberes.

Az automata és manuális felfogatási pontjai megegyeznek, bár a hűtő mérete különböző.


Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.18 vasárnap, 13:08:30 írta legyozo » Naplózva
Skylark
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #14616 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 14:13:06 »

Köszi!
astor72:
Aláírás pótolva Smiley
misi107:
Bontottat nem biztos hogy szeretnék, mert valszeg csak manuális váltóshoz való van 4-5000-ért ahhoz meg vehetek még vízcsöveket is plusz amilyen mázlim van kifogok egy lyukasat és kezdhetem az egészet előröl.
legyozo:
A tiedben van klíma? Mert ahogy nézegettem a klíma hűtője a vízhűtőhöz van fogatva. Ha leengedem a vízhűtőt attól még felülről fogja valami a klímahűtőt?
Előre is köszi!


Naplózva

1996 Mk1 2.0 Klíma, Tempomat, Automatából manuálissá alakított öszvér.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #14617 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 14:39:31 »


legyozo:
A tiedben van klíma? Mert ahogy nézegettem a klíma hűtője a vízhűtőhöz van fogatva. Ha leengedem a vízhűtőt attól még felülről fogja valami a klímahűtőt?
Előre is köszi!

Van klíma. A klíma hűtőjét fel kell kötni, hogy ne mozogjon együtt a hűtővel. A hűtőt magát, 2-2 csavarral a segédkeretre rögzített konzol tartja. Ha leveszed az első lökhárítót még könnyebb a dolgod.

Ja és én is bontottat tettem. Itt a fórumon vannak olyan megbízható források, akiktől nem veszel rossz cuccot.

"...Bontottat nem biztos hogy szeretnék, mert valszeg csak manuális váltóshoz való van 4-5000-ért ahhoz meg vehetek még vízcsöveket..."
 Nem kell vízcső! Kiveszed a rossz automatához való hűtőt, beteszed a jó-bontott manuális hűtőt. Ennyi.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.18 vasárnap, 14:52:02 írta legyozo » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14618 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 15:07:11 »

Van klíma. A klíma hűtőjét fel kell kötni, hogy ne mozogjon együtt a hűtővel. A hűtőt magát, 2-2 csavarral a segédkeretre rögzített konzol tartja. Ha leveszed az első lökhárítót még könnyebb a dolgod.

Ja és én is bontottat tettem. Itt a fórumon vannak olyan megbízható források, akiktől nem veszel rossz cuccot.

"...Bontottat nem biztos hogy szeretnék, mert valszeg csak manuális váltóshoz való van 4-5000-ért ahhoz meg vehetek még vízcsöveket..."
 Nem kell vízcső! Kiveszed a rossz automatához való hűtőt, beteszed a jó-bontott manuális hűtőt. Ennyi.
Ha jól emlékszem Rocco-nak is van automatához való hűtője.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #14619 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:17:47 »


Nekem ez a jelen, napjaink korszerű autója. Hasogatja a fülemet, ahogy kihúzatja a szerencsétlen egyhatost.
Naplózva
Skylark
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #14620 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:26:32 »

Köszi mindenkinek a segítséget.
Kiszenvedtem a hűtőt. A lökhárítót tényleg érdemes leszedni mert csak bénáztam amíg fent volt. Most már csak ne felejtsem el azt a rengeteg csatit visszakötni Smiley A ventillátor alján mi az a kis téglalap alakú ovális rúd?
Lehet hogy végül keresek egy bontott kézis hűtőt. Most hogy van nálam minta elég egyértelmű lesz, hogy minden csatlakozás ott van e ahol kell. Ahogy néztem a hűtőm egy műanyag rész egyik sarkán van hosszában végig repedve. Ha meg is javítják nem tudom nem reped e hamarosan tovább...Az a baj az automata váltós hűtővel, hogy tele van most már teljesen felesleges csövekkel amik természetesen csak útban voltak a kiszedésnél, visszaszerelésnél már inkább nem szenvednék vele Smiley
Köszi mégegyszer!
Naplózva

1996 Mk1 2.0 Klíma, Tempomat, Automatából manuálissá alakított öszvér.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14621 Dátum: 2011.12.19 hétfő, 09:53:10 »

...mi az a kis téglalap alakú ovális rúd?...
wow1 fejvakaras Ez aztán a képzavar! nyes
Naplózva
Skylark
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #14622 Dátum: 2011.12.19 hétfő, 12:58:47 »

wow1 fejvakaras Ez aztán a képzavar! nyes

Cheesy őőőőőőőő izééééé hát az úgy volt, hogy..... asszem ezt nem tudom kimagyarázni Cheesy
Naplózva

1996 Mk1 2.0 Klíma, Tempomat, Automatából manuálissá alakított öszvér.
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #14623 Dátum: 2011.12.19 hétfő, 15:18:25 »

Nézzétek mit kaptam a Ford Magyarországtól:





Lehet nektek is szükségetek lenne rá,gondoltam megosztom mert hasznos.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #14624 Dátum: 2011.12.20 kedd, 15:17:19 »

Sziasztok!
Ha szinte teli ablakmosóba, kevés hűtőfolyadék kerül, akkor az mit okoz?  falbav
(nem én tettem, tőlem is kérdezik)
Köszi,  worship
PZs
 
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14625 Dátum: 2011.12.20 kedd, 20:14:41 »

Sziasztok!
Ha szinte teli ablakmosóba, kevés hűtőfolyadék kerül, akkor az mit okoz?  falbav
(nem én tettem, tőlem is kérdezik)
Köszi,  worship
PZs
 
le kéne engedni az egészet, mert ha a szélvédőre kerül, nem sokat fog látni a madár...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #14626 Dátum: 2011.12.20 kedd, 21:38:22 »

le kéne engedni az egészet, mert ha a szélvédőre kerül, nem sokat fog látni a madár...
de okoz maradandó károsodást az üvegen, vagy a fényezésen?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14627 Dátum: 2011.12.20 kedd, 21:43:22 »

de okoz maradandó károsodást az üvegen, vagy a fényezésen?

ha nem lát ki a szélvédőn és emiatt nekidurrant valaminek, akkor lesz.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #14628 Dátum: 2011.12.21 szerda, 18:33:48 »

mindig nyomtatottal irsz?  integet2
Szia.
Egy gagyi samsungról írtam,egy kínszenvedés volt mire megírtam egy üzenetet! Így már jobb???
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14629 Dátum: 2011.12.21 szerda, 18:41:12 »

Sziasztok!
Ha szinte teli ablakmosóba, kevés hűtőfolyadék kerül, akkor az mit okoz?  falbav
(nem én tettem, tőlem is kérdezik)
Köszi,  worship
PZs
 
ha csak kicsi,úgyis felhígul.Másrészt meg annyi helyen van akciós szélvédőmosó,hogy ezen spórolni...
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #14630 Dátum: 2011.12.21 szerda, 22:34:20 »

Nem találtam sehol a keresővel sem.
Minden mk1-nek ugyanaz a váltócsatlakozása,csak a 95 után olajos a bowdenes helyett.Jól tudom?



Van valakinek eladó hibátlan vezető oldali műszerfal kerete,nem letört szellőzőrostélyokkal?Nehezen találok ilyet szomoru1
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14631 Dátum: 2011.12.21 szerda, 23:41:38 »

Nem találtam sehol a keresővel sem.
Minden mk1-nek ugyanaz a váltócsatlakozása,csak a 95 után olajos a bowdenes helyett.Jól tudom?



Van valakinek eladó hibátlan vezető oldali műszerfal kerete,nem letört szellőzőrostélyokkal?Nehezen találok ilyet szomoru1

Az én donor autómban volt 1, de mivel nekem is az összes törött volt, cseréltem.. Smiley Amikor Ginjoy meglátta, azt mondta, hogy az egyetlen ép darab az országban... Cheesy
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14632 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 05:00:38 »

Amikor Ginjoy meglátta, azt mondta, hogy az egyetlen ép darab az országban... Cheesy
már 2 van  nyes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14633 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 06:13:01 »

már 2 van  nyes
Wink  vajon új mennyibe kerülne  Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14634 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 10:20:15 »

már 2 van  nyes
Nekem is van egy szinte tökéletes. Csak annyi a hibája, hogy az egyik felső vízszintes lamella egyik oldali tartókája eltört, de a helyén ez semmit nem von le a működőképességéből. Minden irányba állítható mindegyik rostélya Smiley. Grafitszürke.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14635 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 13:00:49 »

Nem találtam sehol a keresővel sem.
Minden mk1-nek ugyanaz a váltócsatlakozása,csak a 95 után olajos a bowdenes helyett.Jól tudom?



Van valakinek eladó hibátlan vezető oldali műszerfal kerete,nem letört szellőzőrostélyokkal?Nehezen találok ilyet szomoru1
cseréld le mk2-re...
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14636 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 13:16:31 »

http://belsoseg.blog.hu/2011/12/14/a_japan_minoseg_emlekere


Vélemény?
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14637 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 14:31:09 »

hát a 90-es évebeli kocsik mind jók nem csak a japán.
a rozsda elég komoly egy ideig lehet javítgatni  de ha igazán rohad akkor bontó a sorsa mint az én opelomnak annak is tökéletes volt a motoja de a kasznia szét rohadt.mondjuk az 80-as évekbeli volt.
a fékolaj a motorolajhoz még nem hallottam lehet működik.nekem még egyik kocsimba se volt olajsár  Undecided
az új japán kocsik nem rosszak de nagyon drágák

u.i.:meg ugye nem tudjuk hány km volt benn meg ugye a másik a jó minőségű üzemanyag amivel kint használták.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14638 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 14:44:04 »

Igazából motorolajhoz fékolaj része amire ki vagyok
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14639 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 16:12:19 »

nekem még egyik kocsimba se volt olajsár  Undecided
csak nem jött ki belőle  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14640 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 16:41:48 »

csak nem jött ki belőle  Wink
rinya
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #14641 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 20:52:45 »

cseréld le mk2-re...

Gondolom a váltóra gondolszm,de ahhoz sok mindent át kell szerelni,megéri egyáltalán?Eddig sem volt bajom a kuplunggal.

Lassan kész lesz a kocsi,annyira amilyennek régen elképzeltem.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14642 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:02:49 »

Gondolom a váltóra gondolszm,de ahhoz sok mindent át kell szerelni,megéri egyáltalán?Eddig sem volt bajom a kuplunggal.

Lassan kész lesz a kocsi,annyira amilyennek régen elképzeltem.
nem. a műszerfal keretre gondol
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14643 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:05:47 »

Gondolom a váltóra gondolszm,de ahhoz sok mindent át kell szerelni,megéri egyáltalán?Eddig sem volt bajom a kuplunggal.

Lassan kész lesz a kocsi,annyira amilyennek régen elképzeltem.
váltó sem nagy kunszt
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14644 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:15:26 »

hát a 90-es évebeli kocsik mind jók nem csak a japán.
a rozsda elég komoly egy ideig lehet javítgatni  de ha igazán rohad akkor bontó a sorsa mint az én opelomnak annak is tökéletes volt a motoja de a kasznia szét rohadt.mondjuk az 80-as évekbeli volt.
a fékolaj a motorolajhoz még nem hallottam lehet működik.nekem még egyik kocsimba se volt olajsár  Undecided
az új japán kocsik nem rosszak de nagyon drágák

u.i.:meg ugye nem tudjuk hány km volt benn meg ugye a másik a jó minőségű üzemanyag amivel kint használták.
olajsár van,megnyugodhatsz.csak nem mindegy,hogy a motorolaj lebegteti és az olajcserével kimegy a nagyrésze vagy a rossz olaj miatt lerakódik itt-ott.Mert valamennyi akkor is van,ha te nem tudsz róla.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14645 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:16:40 »

háááát  Lips Sealed
a lamellák nálm is reccs
de a váltóval semmi bajom sőőőőőőőt tök jóuu  Wink
ha ha ha és nincs olaj sár  Wink nem nem nem azért mert nem jött le  Wink Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14646 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:19:52 »

olajsár van,megnyugodhatsz.csak nem mindegy,hogy a motorolaj lebegteti és az olajcserével kimegy a nagyrésze vagy a rossz olaj miatt lerakódik itt-ott.Mert valamennyi akkor is van,ha te nem tudsz róla.

figyi.
gyári olajat használok és mindig rakok hozzá fekete protect adalékot ami tisztít és megakadályozza az olaj sár képződést.
előző kocsimba is ezt a kombinácíót használtam szintén dízel és tökéletes volt csak annyi a változás hogy az opelba gyári opel olajat
a fordba gyári ford olajat.
a hangján és a motor viselkedésén is érződik  Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #14647 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:23:04 »

háááát  Lips Sealed
a lamellák nálm is reccs
de a váltóval semmi bajom sőőőőőőőt tök jóuu  Wink
ha ha ha és nincs olaj sár  Wink nem nem nem azért mert nem jött le  Wink Wink
meglepődnél...
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14648 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 21:28:50 »

meglepődnél...
misi107-nek beírtam miért meg a másik 8ezrenként cserélem az olajat.
ha van is nagyon minimális
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #14649 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 22:18:16 »

gyári olaj + http://www.pro-tec.hu/content.php?s=putart&f=proputart1&id=ilwhpyc8svh3cq6t&submenu=a9nll9zmiwp37th9

nekem nagyon bevált több mint 10 éve használom
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296 297 298 299 300 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.