Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:10:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804942 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14850 Dátum: 2012.01.27 péntek, 19:03:03 »

más a zárhíd 1es 2 között?(kombi)
persze hogy más!
a lámpák miatt.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #14851 Dátum: 2012.01.27 péntek, 19:03:45 »

más a zárhíd 1es 2 között?(kombi)
Hát igazság szerint bele lehet faragni a 2es alkatrészeit az 1 esbe de jobb ha ki van cserélve. Első a biztonság! Frontális ütközésnél nem árt ha meg van a megfelelően tervezett alkatrész a helyén.
 wave
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #14852 Dátum: 2012.01.27 péntek, 19:06:29 »

persze hogy más!
a lámpák miatt.
nem csak a lámpák,de más a lökös tartóhabja is (vékonyabb), és sokkal masszívabb anyagból van! A kettő között (alsó) van 10 kg különbség.
 wave
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #14853 Dátum: 2012.01.27 péntek, 19:08:13 »

Aki nem tud hegeszteni, annak ez igencsak nagy meló.  nyes
De gratula.
Egyébként én pont fordítva csinálnám. Vennék egy Mk2-es kombi ST200-at, majd lecserélném az orrát Mk1-esre.  Grin
Az azért nagy szívatás lenne néhány autóstársnak!
 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14854 Dátum: 2012.01.27 péntek, 19:20:13 »

nem csak a lámpák,de más a lökös tartóhabja is (vékonyabb), és sokkal masszívabb anyagból van! A kettő között (alsó) van 10 kg különbség.
 wave
kivéve nálam vigyor3
pár tubus púr van a lökösömben Wink
az rs héj is azzal van felcuppantava, meg a gyári lökös is fel van töltve patentra.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14855 Dátum: 2012.01.27 péntek, 20:00:58 »

nem csak a lámpák,de más a lökös tartóhabja is (vékonyabb), és sokkal masszívabb anyagból van! A kettő között (alsó) van 10 kg különbség.
 wave

akkor elállok a tervemtől...Mk2 donor..marad az MK1 donor..
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #14856 Dátum: 2012.01.27 péntek, 22:01:17 »

akkor elállok a tervemtől...Mk2 donor..marad az MK1 donor..
Ne állj el tőle!Ha marad az első lámpa akkor csak annak a csatiját kell átforrasztani, a szerény véleményem az hogy megérte, ugyan is elkezdett már a 96.-os évjárat kábelszigetelése is porladni ami komoly gondokat tud okozni. A másik pedig az hogy így lett oldallégzsákom meg kényelmes hátsó ülése a gyerekeknek.
 integet2
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14857 Dátum: 2012.01.28 szombat, 10:51:19 »

Kesztyűtartót hogy lehet cserélni....tegnap ahogy kinyítottam leszakadt a lábtérhez.. Grin

Ha van valakinek érdekelne..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14858 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:22:07 »

Kesztyűtartót hogy lehet cserélni....tegnap ahogy kinyítottam leszakadt a lábtérhez.. Grin

Ha van valakinek érdekelne..
azt kellene tudni, mi szakadt le és mit kell cserélni.
lehet, csak simán kirántottad a helyéről. bár nem jár ki olyan könnyen normál helyzetben...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14859 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:30:32 »

azt kellene tudni, mi szakadt le és mit kell cserélni.
lehet, csak simán kirántottad a helyéről. bár nem jár ki olyan könnyen normál helyzetben...

A bal oldalról letört az a műanyag akármi amin mozgott...és úgy vettem hogy ugyanezen az oldalt levolt törve az ütköző vagy mi...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14860 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:34:53 »

A bal oldalról letört az a műanyag akármi amin mozgott...és úgy vettem hogy ugyanezen az oldalt levolt törve az ütköző vagy mi...
milyen színű a kesztyűtartód?
van szürkém és feketém is.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14861 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:43:33 »

milyen színű a kesztyűtartód?
van szürkém és feketém is.

Fekete..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14862 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:46:22 »

Fekete..
ha kell, hétfőn postára tudom dobni.
a többit pü.-ben..
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14863 Dátum: 2012.01.28 szombat, 11:53:50 »

És lenne egy olyan kérdésem is...hogy pontosan mi kell Mk2 belsőből ,mk1 be...ha esetleg valakinél hevernek ezek az küldhet P.Ü-ben egy árajánlatot..

Mit keressek..
A kocsi 1.8TD...és még mi az amit belehet tenni a kocsiba.. pluszba esetleg(fedélzeti,első ablakfűtés stb..)
Hosszú távra tervezek a kombival..úgyhogy baba legyen..  eplus2
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14864 Dátum: 2012.01.28 szombat, 12:10:09 »

Végre rászántam magam és felmásztam a padlásra. Ha esetleg érdekel valakit valami, ne legyen rest.

http://mondeo.hu/index.php?topic=8133.msg626464#msg626464
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14865 Dátum: 2012.01.28 szombat, 12:38:43 »

És lenne egy olyan kérdésem is...hogy pontosan mi kell Mk2 belsőből ,mk1 be...ha esetleg valakinél hevernek ezek az küldhet P.Ü-ben egy árajánlatot..

Mit keressek..
A kocsi 1.8TD...és még mi az amit belehet tenni a kocsiba.. pluszba esetleg(fedélzeti,első ablakfűtés stb..)
Hosszú távra tervezek a kombival..úgyhogy baba legyen..  eplus2

Fedélzetit nem, azt csak benzinesbe megy bele. MK1-ből MK2-es belsőt akarsz? Akkor kell egy MK2-es Mondeo bontásra Smiley (full extrás Ghia Cheesy )
Nálam ami egyenlőre bele van préselve az öregbe (vegyesen MK1, MK2):
- 4 elektromos ablak
- napszenzoros digit-klíma
- AWS modul
- első-hátsó fűtött szélvédő
- fűtött (""Recaro"") plüss ülések, szőnyegezett aljú ajtókárpitok (hátul is zsebekkel)
- elektromos tetőablak
- világítós minden Smiley (gyk.: kilincs, napellenző, plusz lámpa a tetőkárpitban, stb)
- elektromos/fűtött tükrök
- rádióvezérlő biszbasz
- stb, stb, stb ami még egy Ghiába benne lehet (TD esetén)
Mindez MK2-es műszerfallal, de MK1-es karbonmintás kardánboxal.
De még kell sok dolog...  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14866 Dátum: 2012.01.28 szombat, 12:44:05 »

És ha csak műszerfalat cserélem le..ahhoz mi kell?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14867 Dátum: 2012.01.28 szombat, 13:17:14 »

És ha csak műszerfalat cserélem le..ahhoz mi kell?
attól függ mennyire akarsz belemerülni.
ha a műszerfal keretet (ami a km óra körül van) arról van cikk a wiki-ben.
a középkonzolról (fűtéskapcsoló és rádiókeret körül) szintén van cikk a wiki-ben.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14868 Dátum: 2012.01.28 szombat, 15:44:28 »

attól függ mennyire akarsz belemerülni.
ha a műszerfal keretet (ami a km óra körül van) arról van cikk a wiki-ben.
a középkonzolról (fűtéskapcsoló és rádiókeret körül) szintén van cikk a wiki-ben.

igazából én csak a középkonzolt (ahol a magnó van és a fűtésállító/szabályzó) és a óracsoport körüli részt akarom cserélni...meg talán ahol a ködlámpa visszajelző van...ennyi..

az úgy kompatibilis ..többivel nekem nincs bajom..
esetleg valakinek van ilyen bontva??

Azt a részt akarom ami a képen faberakásos

Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14869 Dátum: 2012.01.28 szombat, 15:59:42 »

igazából én csak a középkonzolt (ahol a magnó van és a fűtésállító/szabályzó) és a óracsoport körüli részt akarom cserélni...meg talán ahol a ködlámpa visszajelző van...ennyi..

az úgy kompatibilis ..többivel nekem nincs bajom..
esetleg valakinek van ilyen bontva??

Azt a részt akarom ami a képen faberakásos

na ezekről megvan a cikk wikiben.
a leírás a csere menetéről és beszerzendők listája is.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14870 Dátum: 2012.01.28 szombat, 16:11:45 »

na ezekről megvan a cikk wikiben.
a leírás a csere menetéről és beszerzendők listája is.

Megkeresem..
esetleg valakinek eladó??
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14871 Dátum: 2012.01.28 szombat, 16:45:31 »

igazából én csak a középkonzolt (ahol a magnó van és a fűtésállító/szabályzó) és a óracsoport körüli részt akarom cserélni...meg talán ahol a ködlámpa visszajelző van...ennyi..

az úgy kompatibilis ..többivel nekem nincs bajom..
esetleg valakinek van ilyen bontva??

Azt a részt akarom ami a képen faberakásos



AKKOR CSAK VAN OLYAN !!!  wow1 bocs, nem a témához vág, de ami a rádió körül, meg a tekerentyűk körül, ill. a csikktartón, meg a lámpakapcsolón van "fa" dekor az ilyen öntapadós izé. Nekem karbonos van gyárilag, de az még az MK1 műszerfalához készített, így nem tudom átpakolni az MK2-es falra. Esetleg találkozott már ilyennel karbonmintásban valaki? (és nem angol autóhoz való) Huh?

István: a keres-kínálba tegyél hírdetést, ott többen akadnak rá. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #14872 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 12:10:02 »

Sziasztok lambdaszonda kellene tudtok valahol jó áron?

Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #14873 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 12:23:06 »

AKKOR CSAK VAN OLYAN !!!  wow1 bocs, nem a témához vág, de ami a rádió körül, meg a tekerentyűk körül, ill. a csikktartón, meg a lámpakapcsolón van "fa" dekor az ilyen öntapadós izé. Nekem karbonos van gyárilag, de az még az MK1 műszerfalához készített, így nem tudom átpakolni az MK2-es falra. Esetleg találkozott már ilyennel karbonmintásban valaki? (és nem angol autóhoz való) Huh?


Carstylingon keress rá GTDzoli user-re ..ő ilyeneket csinál ha jól láttam..többet tud sztem segíteni
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14874 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 14:17:15 »

Sziasztok lambdaszonda kellene tudtok valahol jó áron?


joe kollégát keresd
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
panzer
Vendég
« Új hozzászólás #14875 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 16:58:19 »

joe kollégát keresd

OK köszi
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #14876 Dátum: 2012.01.29 vasárnap, 20:05:47 »

joe kollégát keresd

 worship
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14877 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 05:45:06 »

Carstylingon keress rá GTDzoli user-re ..ő ilyeneket csinál ha jól láttam..többet tud sztem segíteni
worship
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14878 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:03:01 »

Nem tudom hova írjam ezért ide.. Smiley

Ma reggel amikor elindultam a kocsival, észrevettem, hogy nem tudom mennyivel megyek. Nem mutatott az óra semmit, állt nullán a mutató.. Pár napja felvettem mit kezdett el csinálni. (Mivel elfelejtettem visszaállítani a telefont HD-ba, nagyon gáz minőség, de remélem látszik. Ha nem, akkor: A sebesség mérő mutatója folyamatosan fel le mászkált állandó sebességnél is. Ha elindultam vele, akár 20km/h-t tudott kilengeni.) Ez mitől van? Ez így nagyon nem jó. Mostmár egyáltalán nem mutat semmit.

http://www.youtube.com/watch?v=s9hTYyjTAMQ&list=UUQFyaMiMWBNoZeXimN8IkMw&index=1&feature=plpp_video

Jó, mind1 most nézem, hogy a videóból semmi nem látszik. Remélem azért írás alapján érthető.. Smiley
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #14879 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:09:38 »

Nem tudom hova írjam ezért ide.. Smiley

Ma reggel amikor elindultam a kocsival, észrevettem, hogy nem tudom mennyivel megyek. Nem mutatott az óra semmit, állt nullán a mutató.. Pár napja felvettem mit kezdett el csinálni. (Mivel elfelejtettem visszaállítani a telefont HD-ba, nagyon gáz minőség, de remélem látszik. Ha nem, akkor: A sebesség mérő mutatója folyamatosan fel le mászkált állandó sebességnél is. Ha elindultam vele, akár 20km/h-t tudott kilengeni.) Ez mitől van? Ez így nagyon nem jó. Mostmár egyáltalán nem mutat semmit.

http://www.youtube.com/watch?v=s9hTYyjTAMQ&list=UUQFyaMiMWBNoZeXimN8IkMw&index=1&feature=plpp_video

Jó, mind1 most nézem, hogy a videóból semmi nem látszik. Remélem azért írás alapján érthető.. Smiley

Szerintem km óra spirál.
Nekem régóta ugrál kicsit, de nem feküdt ki sose még, viszont nálam hallani halkan a spirál kattogását is, ahogy - gondolom -  a kiszőrösödött rész baxakodik. A fordos szerelő ember azt mondta, ez jellemző az anno fúrógéppel visszatekert órákra. Ami szerinte akár előny is lehet - minden rosszban van valami jó -, merthogy szerinte fúrógéppel horror kilómétereket nemigen lehet/nemigen éri/érte meg visszatekerni.
Naplózva

MKI 2.0i
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14880 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:10:03 »

Nem tudom hova írjam ezért ide.. Smiley

Ma reggel amikor elindultam a kocsival, észrevettem, hogy nem tudom mennyivel megyek. Nem mutatott az óra semmit, állt nullán a mutató.. Pár napja felvettem mit kezdett el csinálni. (Mivel elfelejtettem visszaállítani a telefont HD-ba, nagyon gáz minőség, de remélem látszik. Ha nem, akkor: A sebesség mérő mutatója folyamatosan fel le mászkált állandó sebességnél is. Ha elindultam vele, akár 20km/h-t tudott kilengeni.) Ez mitől van? Ez így nagyon nem jó. Mostmár egyáltalán nem mutat semmit.

http://www.youtube.com/watch?v=s9hTYyjTAMQ&list=UUQFyaMiMWBNoZeXimN8IkMw&index=1&feature=plpp_video

Jó, mind1 most nézem, hogy a videóból semmi nem látszik. Remélem azért írás alapján érthető.. Smiley
kabd ki a kilométer órádat és ellenőrizd le a csatikat. látom, spirálos lehet...
akkor az lesz a hunyó....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #14881 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:11:53 »

Szerintem km óra spirál.
Nekem régóta ugrál kicsit, de nem feküdt ki sose még, viszont nálam hallani halkan a spirál kattogását is, ahogy - gondolom -  a kiszőrösödött rész baxakodik. A fordos szerelő ember azt mondta, ez jellemző az anno fúrógéppel visszatekert órákra. Ami szerinte akár előny is lehet - minden rosszban van valami jó -, merthogy szerinte fúrógéppel horror kilómétereket nemigen lehet/nemigen éri/érte meg visszatekerni.

nálam annyi még az infó, hogy nekem ritkán csinálja. Csomó ideig nem ugrál, aztán egyszercsak valameddig kicsit ugrál, kicsit kattog.
Naplózva

MKI 2.0i
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14882 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:22:31 »

kabd ki a kilométer órádat és ellenőrizd le a csatikat. látom, spirálos lehet...
akkor az lesz a hunyó....

Na és azt hogy tudom cserélni? Gondolom horror.. :\
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14883 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 16:28:45 »

Na és azt hogy tudom cserélni? Gondolom horror.. :\
előbb nézd meg. lehet nincs a helyén rendesen.
ha kikopott az cumi. a bovden ami kilóg,négyszögletű. a váltó tetejére csatlakozik, de 2 darabból áll. a tűzfalnál van toldva. ha elkopott, és kell másik, akkor szólj. elvileg van egy komplett bovdenem yooccoo-nál.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14884 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 18:04:17 »

előbb nézd meg. lehet nincs a helyén rendesen.
ha kikopott az cumi. a bovden ami kilóg,négyszögletű. a váltó tetejére csatlakozik, de 2 darabból áll. a tűzfalnál van toldva. ha elkopott, és kell másik, akkor szólj. elvileg van egy komplett bovdenem yooccoo-nál.
gyakorlatilag is, mivel a srác nem jelentkezett érte
tőlem viszont csak órával együtt lehet elvinni ...
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14885 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 18:05:22 »

gyakorlatilag is, mivel a srác nem jelentkezett érte
tőlem viszont csak órával együtt lehet elvinni ...

Nem kell az óra, van nekem 2 is.. Cheesy
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #14886 Dátum: 2012.01.30 hétfő, 18:06:59 »

Nem kell az óra, van nekem 2 is.. Cheesy
akkor lesz , lehet tuningolni  nyes
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14887 Dátum: 2012.02.01 szerda, 15:16:53 »

Csak hogy büszkélkedhessek kicsit.. Smiley 4 napja nem volt beindítva és -8°C-ban így indul. Az előző motorral 30 fokban kétszer ennyit tekert körülbelül..

http://www.youtube.com/watch?v=ZWQdIcqjI5I&list=UUQFyaMiMWBNoZeXimN8IkMw&index=1&feature=plcp
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14888 Dátum: 2012.02.01 szerda, 16:12:33 »

Csak hogy büszkélkedhessek kicsit.. Smiley 4 napja nem volt beindítva és -8°C-ban így indul. Az előző motorral 30 fokban kétszer ennyit tekert körülbelül..

http://www.youtube.com/watch?v=ZWQdIcqjI5I&list=UUQFyaMiMWBNoZeXimN8IkMw&index=1&feature=plcp
taps
Azért a műszerfalban cserélj izzót...izzókat...
Naplózva
hayhapapi
Vendég
« Új hozzászólás #14889 Dátum: 2012.02.01 szerda, 19:41:56 »

taps
Azért a műszerfalban cserélj izzót...izzókat...

Az egész műszerfalban 2 db izzó van kiégve, múltkor nekiálltam szétszedni viszont nem ment a fűtés kapcsolónál. A fordulatszám mérő tetején tényleg ki kéne.. Cheesy De egyelőre az a legnagyobb gondom, hogy nem tudom mennyivel megyek.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #14890 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 03:26:47 »

Az egész műszerfalban 2 db izzó van kiégve, múltkor nekiálltam szétszedni viszont nem ment a fűtés kapcsolónál. A fordulatszám mérő tetején tényleg ki kéne.. Cheesy De egyelőre az a legnagyobb gondom, hogy nem tudom mennyivel megyek.

A fűtéskapcsolónál le kell venni a középkonzol műnyagot. A hamutartónál 2db csavar tartja, a fölső részén pedig 3db (4?) fém bolha, azokat egyszerűen ki kell pattintani. Erősen, de óvatosan. Smiley (meg persze előtte ki a rádiót, ill. a tükörállítót) Utána férsz hozzá a szabályzó panelhez.
A sebességet, főleg ha nagyon fontos (pl. sokat mész olyan helyen, ahol mérnek), akkor GPS-el ideiglenesen mérheted. (az a valós km/h fogja mutatni Smiley )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14891 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 09:48:21 »

...(meg persze előtte ki a rádiót, ill. a tükörállítót) Utána férsz hozzá a szabályzó panelhez.
A tükörállítót nem kell kiszedni előre, max miután sikerült a műanyag rádiókeretet kipattintani, akkor az állítóról le lehet húzni a csatlakozóját.
A fűtéskonzolban ugyanolyan izzó van (2db), mint ami a műszercsoportban: ilyen - a rózsaszín.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #14892 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 10:17:58 »

A tükörállítót nem kell kiszedni előre, max miután sikerült a műanyag rádiókeretet kipattintani, akkor az állítóról le lehet húzni a csatlakozóját.
A fűtéskonzolban ugyanolyan izzó van (2db), mint ami a műszercsoportban: ilyen - a rózsaszín.

El nem tudom képzelni mi kerül ezeken a sz@r izzókon ennyibe.... Kb 20 forintot ha megér....  wilting
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14893 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 10:46:26 »

A tükörállítót nem kell kiszedni előre, max miután sikerült a műanyag rádiókeretet kipattintani, akkor az állítóról le lehet húzni a csatlakozóját.
A fűtéskonzolban ugyanolyan izzó van (2db), mint ami a műszercsoportban: ilyen - a rózsaszín.
vegyél tungsram izzót és rakd át a foglalatba,én is azt csináltam.Annak darabja 70 ft...kb. fél óra melóval az összeset ki tudod cserélni és egy darabig nincs vele gond.
http://bolthely.hu/tungsram/id/00202_5301_12V_1_2W_W1_2W_W2x4_6d
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #14894 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 10:58:01 »

vegyél tungsram izzót és rakd át a foglalatba,én is azt csináltam.Annak darabja 70 ft...kb. fél óra melóval az összeset ki tudod cserélni és egy darabig nincs vele gond.
http://bolthely.hu/tungsram/id/00202_5301_12V_1_2W_W1_2W_W2x4_6d


És ez simán belemegy a foglalatba ha kikapom a régi búráját?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14895 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 11:18:49 »

És ez simán belemegy a foglalatba ha kikapom a régi búráját?
ki kell pattintani kétoldalt a fém pöcköket és ki tudod venni a régi izzót.Az új fém lábait meg kicsit kihajlítod,hogy érintkezzen a fém pöckökkel,visszanyomod és kész.Egy doboz izzóval meg tudod csinálni az összeset.A tungsram izzók búrája kicsit hosszabb de az égegyadta világon semmi jelentősége nincs mert nem ér hozzá semmihez.Nekem az előző autóimban is ezekből állt a világítás illetve a jelenlegiben is.Vagy marad a ledesítés.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.02 csütörtök, 11:22:00 írta misi107 » Naplózva
koszitibor
Vendég
« Új hozzászólás #14896 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 11:40:36 »

sziasztok, kérnék egy kis segitséget ha nem gond?

7fön vettem egy ford mondeo kombi 2000cm3 4x4 es, a kocsival nincs gond csak nehéz a gázadás, megnéztem hogy nem e a bowden  rossz de ahogy néztem újjak, nem zsir újjak de újjak, láttam hogy egy kis doboz félébe megy bele ( jobb elsö lámpa mögött helyezkedik el) az eggyik bowden. és a másik oldalt jön ki a másikami  bemegy a légszekrénybe. Lehetséges hogy a kipörgégátló romlott el? köszönöm a segitséget,
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #14897 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 11:44:13 »

ki kell pattintani kétoldalt a fém pöcköket és ki tudod venni a régi izzót.Az új fém lábait meg kicsit kihajlítod,hogy érintkezzen a fém pöckökkel,visszanyomod és kész.Egy doboz izzóval meg tudod csinálni az összeset.A tungsram izzók búrája kicsit hosszabb de az égegyadta világon semmi jelentősége nincs mert nem ér hozzá semmihez.Nekem az előző autóimban is ezekből állt a világítás illetve a jelenlegiben is.Vagy marad a ledesítés.
Ez így oké, csak a linkelt Tungsram izzóval annyi gond van, hogy picikét vékonyabb, mint ami pontosan a foglalatba való. Én bontóból szereztem be izzókat foglalatostól egy maréknyit, otthon elemmel próba, rosszak kidob, jókat megtart és cserél.
És igen, pont a különlegessége miatt adja ilyen drágán a Ford.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #14898 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 11:52:28 »

sziasztok, kérnék egy kis segitséget ha nem gond?

7fön vettem egy ford mondeo kombi 2000cm3 4x4 es, a kocsival nincs gond csak nehéz a gázadás, megnéztem hogy nem e a bowden  rossz de ahogy néztem újjak, nem zsir újjak de újjak, láttam hogy egy kis doboz félébe megy bele ( jobb elsö lámpa mögött helyezkedik el) az eggyik bowden. és a másik oldalt jön ki a másikami  bemegy a légszekrénybe. Lehetséges hogy a kipörgégátló romlott el? köszönöm a segitséget,
szerintem semmi baja a kocsidnak. az igazság az, hogy meg kell szokni, hogy egy részt a kocsi  2500 fölött éled igazán, másrészt van egy kis "késése". emlékszem anno én is egy másik típusból ültem át a mondeóba és egy kis időnek el kellet telni, mire megtanultam a motor karakterisztikáját...
a kipörgés gátlót meg le tudod tesztelni, vagy ki is tudod iktatni. de ettől ez a dolog nem lesz jobb...szerintem.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #14899 Dátum: 2012.02.02 csütörtök, 12:05:48 »

Ez így oké, csak a linkelt Tungsram izzóval annyi gond van, hogy picikét vékonyabb, mint ami pontosan a foglalatba való. Én bontóból szereztem be izzókat foglalatostól egy maréknyit, otthon elemmel próba, rosszak kidob, jókat megtart és cserél.
És igen, pont a különlegessége miatt adja ilyen drágán a Ford.
Hát,azon kívül,hogy lábakat ki kellett hajlítani nálam teljesen beváltak.Bontóból meg vesz a nyavaja,elküldtem majd minden gyárit drofnak,használja egészséggel,nálam maradtak ezek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 291 292 293 294 295 296 297 [298] 299 300 301 302 303 304 305 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.