Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:37:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804925 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2250 Dátum: 2005.09.09 péntek, 14:15:00 »

Az első, ami nagyon fontos: vezérműszíjszett (görgőkkel), és az ékszíj! Ezek ugye revülnek miegymás, és sztem ez még nem volt nektek cserélve. Gumiszilentek stabilizátorok átnézése, esetleg cseréje, fémek átnézése, esetleg gyertya, és kábelei cseréje. De ezek szinte mind függnek attól, hogy mi, sé mikor voltak cserélve. A főoldalon találsz néhány ide vonatkozó cikket, amit érdemes végigcsináli, mert nem nagy dolgok, de igen sokat dobnak rajta.
 
A műszerfalat kékre szokták festeni, bár ledekkel, úgyhogy a narancssárga sem szentségtörés. Legalább az én zöldem már extra ként lesz feltüntetve eladáskor!:-)
 
Légkondit olyan 350.000HUF-ért tesznek bele, amiért már autócsere esetén egy nagyobb motorú hasonló állapotú autót is kifoghatsz. Egyébként a tűzfala más a nem klímásnak, és csak utángyártott mehet bele ezért...
 
El.ablakot már 10.000HUF-ért megkaphatsz bontva mindennel együtt. Most fognak bontani egy Mondeot Pécsett, keresd ezért Öcsigépet, vagy Chris.pécs kollegákat.
 
Elvileg a könyvében benne kéne lennie, hogy miért világít, de mivel én nem játszanék vele, ezért szervíz!
 
Üdv köztünk, és legyen a járgányban nagy örömöd!!!
 
Tisztelettel!
Természetesen semmiféle fémet nem kell átnézni, ellenben a féket annál inkább!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2251 Dátum: 2005.09.09 péntek, 15:02:00 »

Természetesen semmiféle fémet nem kell átnézni, ellenben a féket annál inkább!
át kell nézni a vasat, azaz a mondit, értettük mi jól, Joe!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2252 Dátum: 2005.09.09 péntek, 15:06:00 »

át kell nézni a vasat, azaz a mondit, értettük mi jól, Joe!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2253 Dátum: 2005.09.09 péntek, 15:07:00 »

Köszi a gyors válaszokat!
 
Hát igen, van aki ennyi km-t tesz bele a garázsba ki-be állásokkal 9 év alatt :-)))  
 
A LED-es dolgot nem értem. A műszerfalvilágításba ugye égő kell. Akkor ezek helyére teszem be a ledet (és ha igen hogyan?) vagy máshogy van? Tök égő :-) de nem értem. Esetleg képek valahol erről? ND honlapját néztem, de nem ír róla.
 
Öcsigép vagy Chris.pécs kollégák, ha esetleg tudnátok írni az e-mail címemre a bontással kapcsolatban megköszönném.
 
A könyvben nincs benn, hogy miért világít a légzsák lámpája. Valamikor régen (mert már régóta világít) elvitte apám az azóta már megszűnt Ford szervízbe, de nem tudták megoldani. Esetleg elektromos feltöltődés
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2254 Dátum: 2005.09.09 péntek, 15:12:00 »

Köszi a gyors válaszokat!
 
Hát igen, van aki ennyi km-t tesz bele a garázsba ki-be állásokkal 9 év alatt :-)))  
 
A LED-es dolgot nem értem. A műszerfalvilágításba ugye égő kell. Akkor ezek helyére teszem be a ledet (és ha igen hogyan?) vagy máshogy van? Tök égő :-) de nem értem. Esetleg képek valahol erről? ND honlapját néztem, de nem ír róla.
 
Öcsigép vagy Chris.pécs kollégák, ha esetleg tudnátok írni az e-mail címemre a bontással kapcsolatban megköszönném.
 
A könyvben nincs benn, hogy miért világít a légzsák lámpája. Valamikor régen (mert már régóta világít) elvitte apám az azóta már megszűnt Ford szervízbe, de nem tudták megoldani. Esetleg elektromos feltöltődés
LED: a bajonettfoglalatos izzócskákból kiműtöttem az üvegtestet (némelyik amúgyis kiégett volt), némi fúrással beillesztettem a LED-et meg az előtétellenállást, és visszacsavartam (az érintkezők megmaradtak)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2255 Dátum: 2005.09.10 szombat, 12:17:00 »

Ki tud segíteni légzsák témában? Eredeti német tulajnál ütközött a gép, légzsákok durrantak. Most beszereztem 1 új garnitúrát, beszereltem -sk-, minden jónak tűnik, de a visszajelző most is villog, mint régen. Elektronikát is cseréltem! Még megnézem a biztit, a sarut már levettem pár percre, de más ötletem nincs. Mi lehet még?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2256 Dátum: 2005.09.10 szombat, 13:16:00 »

Ki tud segíteni légzsák témában? Eredeti német tulajnál ütközött a gép, légzsákok durrantak. Most beszereztem 1 új garnitúrát, beszereltem -sk-, minden jónak tűnik, de a visszajelző most is villog, mint régen. Elektronikát is cseréltem! Még megnézem a biztit, a sarut már levettem pár percre, de más ötletem nincs. Mi lehet még?
Kormány alatt van egy tárcsa, - duda lufi tempomat - kábel átvezető forgató abból jön a sárga kanóc is, annak lehet esetleg baja
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2257 Dátum: 2005.09.10 szombat, 18:04:00 »

Rob.
 
Ha LED-et szerelek be, akkor is állítható a fényerősség, vagy az csak izzó esetén?
 
Egyébként elég melósnak tűnik a LED-es megoldás (fúrás-faragás). :-( Először lehet, hogy ki kéne próbálnom színezett izzóval. :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2258 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 16:13:00 »

Helló, szükségem lenne robbantott rajzra, az M.I. 1,8 TD-hez, motortér, annak is a jobb oldala (generátor, víztartály stb.)Megköszönném, ha küldene valaki. Üdv,Grubi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2259 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 16:24:00 »

Rob.
 
Ha LED-et szerelek be, akkor is állítható a fényerősség, vagy az csak izzó esetén?
 
Egyébként elég melósnak tűnik a LED-es megoldás (fúrás-faragás). :-( Először lehet, hogy ki kéne próbálnom színezett izzóval. :-)
Szerintem gond van a légzsákkal, azért villog.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2260 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 19:14:00 »

A forgó érintkezőre én is gondoltam, de a duda az szól. Azért majd megnézem elektromosan. A légzsákkal is lehet gond, de sajna ennek ellenőrzése lehetetlen. Vagy van valami trükk? (pl. ellenállás?)Ha lehúzon a csatit az elektronikáról, folyamatosan ég a visszajelző, most kettőnként villog
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2261 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 21:53:00 »

A forgó érintkezőre én is gondoltam, de a duda az szól. Azért majd megnézem elektromosan. A légzsákkal is lehet gond, de sajna ennek ellenőrzése lehetetlen. Vagy van valami trükk? (pl. ellenállás?)Ha lehúzon a csatit az elektronikáról, folyamatosan ég a visszajelző, most kettőnként villog
Vidd el szakihoz, ez nem játék.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2262 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 22:17:00 »

A forgó érintkezőre én is gondoltam, de a duda az szól. Azért majd megnézem elektromosan. A légzsákkal is lehet gond, de sajna ennek ellenőrzése lehetetlen. Vagy van valami trükk? (pl. ellenállás?)Ha lehúzon a csatit az elektronikáról, folyamatosan ég a visszajelző, most kettőnként villog
luli,
 
miért nem olvasod az oldal >> híreit << ?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2263 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 22:39:00 »

Ki tud segíteni légzsák témában? Eredeti német tulajnál ütközött a gép, légzsákok durrantak. Most beszereztem 1 új garnitúrát, beszereltem -sk-, minden jónak tűnik, de a visszajelző most is villog, mint régen. Elektronikát is cseréltem! Még megnézem a biztit, a sarut már levettem pár percre, de más ötletem nincs. Mi lehet még?
Övfeszítőt is cseréltél?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2264 Dátum: 2005.09.11 vasárnap, 22:44:00 »

A forgó érintkezőre én is gondoltam, de a duda az szól. Azért majd megnézem elektromosan. A légzsákkal is lehet gond, de sajna ennek ellenőrzése lehetetlen. Vagy van valami trükk? (pl. ellenállás?)Ha lehúzon a csatit az elektronikáról, folyamatosan ég a visszajelző, most kettőnként villog
Ami a jobb oldali légzsákot hiányolja. Azt is cserélted?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2265 Dátum: 2005.09.12 hétfő, 08:43:00 »

Rob.
 
Ha LED-et szerelek be, akkor is állítható a fényerősség, vagy az csak izzó esetén?
 
Egyébként elég melósnak tűnik a LED-es megoldás (fúrás-faragás). :-( Először lehet, hogy ki kéne próbálnom színezett izzóval. :-)
a fényerősség állítható, de kisebb határok közt (lehet, hogy a LED miatt?)
csak annyi fúrás-faragással jár a dolog, hogy az izzófoglalat sarkait kell kilyukasztani a LED lábainak átdugásához
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2266 Dátum: 2005.09.12 hétfő, 11:57:00 »

Ha hidegen indítm az autót az első 500 méteren nyikorgó hangot hallok a motorból(többnyire esős időben van ez a prblema).Vezérműszíjat görgőkkel már cseréltem. Szervószíj jó. Ilyenről hallott már valaki
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2267 Dátum: 2005.09.12 hétfő, 12:41:00 »

Ha hidegen indítm az autót az első 500 méteren nyikorgó hangot hallok a motorból(többnyire esős időben van ez a prblema).Vezérműszíjat görgőkkel már cseréltem. Szervószíj jó. Ilyenről hallott már valaki
Csak nem jó az a szervószíj.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2268 Dátum: 2005.09.12 hétfő, 12:52:00 »

Csak nem jó az a szervószíj.
Na jó akkor annyira nemjó. Lecseréljük.Bár a szerelőm látta júniusban akkor azt mondta még jó igaz most szeptember van és elment6000km-et.Legyen igazad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2269 Dátum: 2005.09.13 kedd, 13:26:00 »

Foxnak - akitől tegnap átvehettem a vadi új távos kulcsot a gépemhez
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2270 Dátum: 2005.09.14 szerda, 09:55:00 »

a fényerősség állítható, de kisebb határok közt (lehet, hogy a LED miatt?)
csak annyi fúrás-faragással jár a dolog, hogy az izzófoglalat sarkait kell kilyukasztani a LED lábainak átdugásához
Köszönöm Rob. Így nem tűnik annyira bonyolultnak. Megpróbálom.
 
Nem tud senki jó szerelőt mondani Pécsett???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2271 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:13:00 »

Sziasztok!
 
Tegnap a buszke tulajdonosa lettem egy 1995-os Mondeonak. Igazan zsir, tip-top, orulok neki nagyon:)
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2272 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:15:00 »

Sziasztok!
 
Tegnap a buszke tulajdonosa lettem egy 1995-os Mondeonak. Igazan zsir, tip-top, orulok neki nagyon:)
M.
Jegyezd a naptáradba mert érdemes lesz sok éven át azt a szép napUt ünnepelni részletek?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2273 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:23:00 »

Köszönöm Rob. Így nem tűnik annyira bonyolultnak. Megpróbálom.
 
Nem tud senki jó szerelőt mondani Pécsett???
1. tűheggyel letörni a foglalat oldalán a kis fém fülecseket, akkor már kihúzható az üvegtest
2. a műanyag foglalat alján, az alsó sarkain egy kisolló helyével lyukat kell csinálni
3. mielőtt a LED-et bedugnám, kb. 5mm-es szigetelőhüvelyeket húzok a lábak tövére
4. a LED-ek végét nem árt egyenesre csiszolni a szép fény miatt
5.lábak bedugva, az érintkezőkkel beszorítok egy-egy szál vezetéket is
6. a kilógó vezetékeket hozzákötöm egy megfelelő ELLENÁLLÁSsal sorbakötve a lábakhoz
7. leszigetelőszalagozom
8. betekerem és gyönyörködök a látványban
 
ilyent csináltam az óra hátába is, csak az bonyolultabb volt, mert apróbb méretű
az ablakemelőkben is kicseréltem a zöld LED-eket, az utasoldaliba csak 3mm-es megy be
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2274 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:38:00 »

Köszönöm Rob. Így nem tűnik annyira bonyolultnak. Megpróbálom.
 
Nem tud senki jó szerelőt mondani Pécsett???
Bocsi, kicsit elbambultam.
Végülis milyen irányultságú szerelő kéne? több kapcsolatom is van, csak erősen megkopóban, mivel nem vagyok valami jó kuncsaft!
Akár találkozhatnánk is valamikor, hogy közösen régészkedjük ki a szerelőket.
Nekem van amúgy 1 fő-fő szerelőm, de ő se isten. Viszont ismer mindenkit, aki számít autós témában Pécsett.
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2275 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:44:00 »

Bocsi, kicsit elbambultam.
Végülis milyen irányultságú szerelő kéne? több kapcsolatom is van, csak erősen megkopóban, mivel nem vagyok valami jó kuncsaft!
Akár találkozhatnánk is valamikor, hogy közösen régészkedjük ki a szerelőket.
Nekem van amúgy 1 fő-fő szerelőm, de ő se isten. Viszont ismer mindenkit, aki számít autós témában Pécsett.
"mivel nem vagyok valami jó kuncsaft!"
 
ez jó, az én szerelőm még ilyeneket is szokott mondani: "Ezt te is ki tudod már cserélni...stb., stb.
nem így a hivatalos szervízben, ahol néhány belekontárkodásomat elmesélve majdnem rosszullettek, látnák ezt a honlapot
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2276 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:50:00 »

Jegyezd a naptáradba mert érdemes lesz sok éven át azt a szép napUt ünnepelni részletek?
1995-os, gyonghaz metal bordo (piros), nemetorszagbol valo, en vagyok a masodik itthoni tulaj. Sajna az ajtai javitva voltak a mero szerint, de nekem ez nem szempont. 1.8-as CLX, klima, ABS, ami kell. Nagyon szep kivul-belul, motorikusan is hibatlan. Szoval nagyon jo elmeny vezetni, foleg egy Bogarhatu utan:))
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2277 Dátum: 2005.09.14 szerda, 10:51:00 »

"mivel nem vagyok valami jó kuncsaft!"
 
ez jó, az én szerelőm még ilyeneket is szokott mondani: "Ezt te is ki tudod már cserélni...stb., stb.
nem így a hivatalos szervízben, ahol néhány belekontárkodásomat elmesélve majdnem rosszullettek, látnák ezt a honlapot
Ja, ja! Egyszer én is meglobogtattam egy kinyomtatott "szereld magad" leírást, kamilláztak nagyon, hogy a "féltett szakmai titkok" nem is titkok. És nyöszögtek, hogy ez az eljárás így nincs jól! Gondoltam akkor: na mi van, beszűkülőben a lenyúlási lehetőségek?
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2278 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:00:00 »

1995-os, gyonghaz metal bordo (piros), nemetorszagbol valo, en vagyok a masodik itthoni tulaj. Sajna az ajtai javitva voltak a mero szerint, de nekem ez nem szempont. 1.8-as CLX, klima, ABS, ami kell. Nagyon szep kivul-belul, motorikusan is hibatlan. Szoval nagyon jo elmeny vezetni, foleg egy Bogarhatu utan:))

Kunmadaras? alkalom a bemutatkozásra gyere el ... (4-6-6 ajtós? ) a bogarasok is egy komoly klub, de ebben se fox csalódni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2279 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:01:00 »

Kunmadaras? alkalom a bemutatkozásra gyere el ... (4-6-6 ajtós? ) a bogarasok is egy komoly klub, de ebben se fox csalódni
4-5-6
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2280 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:11:00 »

1. tűheggyel letörni a foglalat oldalán a kis fém fülecseket, akkor már kihúzható az üvegtest
2. a műanyag foglalat alján, az alsó sarkain egy kisolló helyével lyukat kell csinálni
3. mielőtt a LED-et bedugnám, kb. 5mm-es szigetelőhüvelyeket húzok a lábak tövére
4. a LED-ek végét nem árt egyenesre csiszolni a szép fény miatt
5.lábak bedugva, az érintkezőkkel beszorítok egy-egy szál vezetéket is
6. a kilógó vezetékeket hozzákötöm egy megfelelő ELLENÁLLÁSsal sorbakötve a lábakhoz
7. leszigetelőszalagozom
8. betekerem és gyönyörködök a látványban
 
ilyent csináltam az óra hátába is, csak az bonyolultabb volt, mert apróbb méretű
az ablakemelőkben is kicseréltem a zöld LED-eket, az utasoldaliba csak 3mm-es megy be
Wow! Köszi a részletes leírást Rob!
 
Öcsigép! Olyan szerelő kéne, akihez el lehet vinni az esedékes szervízekre, ismeri a Mondeot, rendesen megcsinálja, nem cserél ki olyat, amit nem kell, plusz pénzért. Mindezek mellett szól, ha valamit nem kérek, de szerinte már ráférne a csere és el is mondja miért.  
 
Szóval az eddigi szerelőkkel ilyen gondjaim voltak:  
drága volt,
nem cserélt vmit, pedig kellett volna,
nem tudta a hiba okát, ezért megmagyarázta, hogy biztos így jó
szóltam, hogy valami nem jó, de úgy maradt minden
 
Mondok egy példát (jelenleg is probléma a kocsiban, még a szüleim használták, csak én próbáltam megoldani). A szellőzés szerintem nem jó, mert igen gyengén fúj, még négyes fokozaton is (nagy hanggal). Először nem csinált vele semmit. Másodszor visszavittem, hogy cserélje ki a pollenszűrőt, mert biztos el van dugulva. Kicserélte, de csak egy kicsit fújt erősebben (pedig állítólag a mondeonak nagyon jó a szellőzése).  
Elmondtam neki, hogy azt tapasztalom, hogy ha O-ra kapcsolom (kikapcsolom), majd vissza, akkor pár másodpercig kellően erősen (szerintem) fúj, majd legyengül a teljesítmény, és megint nem ér semmit.  
 
Azt mondta, ez így működik helyesen. Szívesen odaadtam volna neki, hogy a "helyesen" működő szellőzéssel autózzon két kört a városban, felhúzott ablakokkal, de még megfullad és összetöri a kocsit.  
 
Na, ezért kéne új szerelő :-))) Köszi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2281 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:36:00 »

Sajnos nem egyedül Neked vannak rossz tapasztalataid a szervizekkel.Még azt is meg kell gondolni, hogy olajcserére hova vigye az ember.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2282 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:41:00 »

Kunmadaras? alkalom a bemutatkozásra gyere el ... (4-6-6 ajtós? ) a bogarasok is egy komoly klub, de ebben se fox csalódni
Hat oda mar nem tudok elmenni, mert aznap zenelek, de ha lesz alakom megint, akkor mindenkeppen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2283 Dátum: 2005.09.14 szerda, 11:45:00 »

Hat oda mar nem tudok elmenni, mert aznap zenelek, de ha lesz alakom megint, akkor mindenkeppen.

Gondolom alakod lesz gyere gyakran erre, meg regisztrálj is mindenhol
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2284 Dátum: 2005.09.14 szerda, 16:34:00 »

Gondolom alakod lesz gyere gyakran erre, meg regisztrálj is mindenhol
Te is!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2285 Dátum: 2005.09.14 szerda, 16:34:00 »

"mivel nem vagyok valami jó kuncsaft!"
 
ez jó, az én szerelőm még ilyeneket is szokott mondani: "Ezt te is ki tudod már cserélni...stb., stb.
nem így a hivatalos szervízben, ahol néhány belekontárkodásomat elmesélve majdnem rosszullettek, látnák ezt a honlapot
Én a kérdéseimmel viszem Őket a sírba. Semmire sem tudnak válaszolni, sőt néha azt sem tudják, hogy olyat is tud az autó!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2286 Dátum: 2005.09.14 szerda, 16:37:00 »

Wow! Köszi a részletes leírást Rob!
 
Öcsigép! Olyan szerelő kéne, akihez el lehet vinni az esedékes szervízekre, ismeri a Mondeot, rendesen megcsinálja, nem cserél ki olyat, amit nem kell, plusz pénzért. Mindezek mellett szól, ha valamit nem kérek, de szerinte már ráférne a csere és el is mondja miért.  
 
Szóval az eddigi szerelőkkel ilyen gondjaim voltak:  
drága volt,
nem cserélt vmit, pedig kellett volna,
nem tudta a hiba okát, ezért megmagyarázta, hogy biztos így jó
szóltam, hogy valami nem jó, de úgy maradt minden
 
Mondok egy példát (jelenleg is probléma a kocsiban, még a szüleim használták, csak én próbáltam megoldani). A szellőzés szerintem nem jó, mert igen gyengén fúj, még négyes fokozaton is (nagy hanggal). Először nem csinált vele semmit. Másodszor visszavittem, hogy cserélje ki a pollenszűrőt, mert biztos el van dugulva. Kicserélte, de csak egy kicsit fújt erősebben (pedig állítólag a mondeonak nagyon jó a szellőzése).  
Elmondtam neki, hogy azt tapasztalom, hogy ha O-ra kapcsolom (kikapcsolom), majd vissza, akkor pár másodpercig kellően erősen (szerintem) fúj, majd legyengül a teljesítmény, és megint nem ér semmit.  
 
Azt mondta, ez így működik helyesen. Szívesen odaadtam volna neki, hogy a "helyesen" működő szellőzéssel autózzon két kört a városban, felhúzott ablakokkal, de még megfullad és összetöri a kocsit.  
 
Na, ezért kéne új szerelő :-))) Köszi.
Sztem, ha 0-ra teszed, akkor a belső levegőztetéskor használt lezárót szintén lecsukja, és és újra bekapcsoláskor egy kicsit belül keveri a levegőt, és ezért erősebb az elején...
Biztos, hogy kicserélték akkor a szűrőt? Én kivenném, és kipróbálnám nélküle is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2287 Dátum: 2005.09.14 szerda, 16:38:00 »

Te is!
... mos nemelég gyakran
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2288 Dátum: 2005.09.14 szerda, 17:06:00 »

Gondolom alakod lesz gyere gyakran erre, meg regisztrálj is mindenhol
Ja, az lesz:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2289 Dátum: 2005.09.15 csütörtök, 19:06:00 »

Sziasztok. Kicsit nem voltam itthon, de most utólag olvastam a hozzászólásokat. Szóval mindkét légzsák el volt durranva, akkor is 2-t villant a lámpa, vagyis a kód szerint hazudott, mert biztosan nem az utasoldali zsák volt rossz- vezetőoldali nem is volt csatlakoztatva. Most is úgy villog, pedig mindkettőt cseréltem. Mindenféle irodalmakat olvasva pedig szerintem ezekben a gépekben nincs pirotechnikai övfeszítő, csak mechanikus "lehúzó", aminek semmi köze a többihez. A vezetékelése is elég zárt: elektronika -egy doboz, ami szintén cserélve volt-, abból vezeték mindkét zsákhoz, illetve 1 másik csati, amin kap némi feszkót.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2290 Dátum: 2005.09.16 péntek, 17:15:00 »

Shadow: ma megláttam, hogy kell beszerelni a hátsó ülés fölé a lámpát. Kell hozzá egy beépítő keret! a kárpit fölé! Van is ilyen keretem egy picit repedt lámpával, ha kő szólj valahogy eljuttatom.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2291 Dátum: 2005.09.16 péntek, 20:24:00 »

Shadow: ma megláttam, hogy kell beszerelni a hátsó ülés fölé a lámpát. Kell hozzá egy beépítő keret! a kárpit fölé! Van is ilyen keretem egy picit repedt lámpával, ha kő szólj valahogy eljuttatom.
Hello Fusim
Hogy van azzal a beépítő kerettel? Tudnál képet küldeni róla, esetleg beépítés előtt és utána?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2292 Dátum: 2005.09.16 péntek, 21:43:00 »

Hello Fusim
Hogy van azzal a beépítő kerettel? Tudnál képet küldeni róla, esetleg beépítés előtt és utána?

Kombi hátsó üléssor fölötti lámpa szerelőkerettel
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2293 Dátum: 2005.09.17 szombat, 14:39:00 »


Kombi hátsó üléssor fölötti lámpa szerelőkerettel
Ez direkt a tetőkárpitba beszereléshez van? Mennyibe kerül?
És ha én térképolvasósat szeretnék, arra mi a megoldás?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2294 Dátum: 2005.09.17 szombat, 15:02:00 »

Ez direkt a tetőkárpitba beszereléshez van? Mennyibe kerül?
És ha én térképolvasósat szeretnék, arra mi a megoldás?
luli: hátra térképolvasóst? azt előre szokták tenni. Ezt egy angol automata kombi ghia-x ből vették ki nekem Smiley Scorpioba láttam hátsó térképolvasóst ugyanaz van benne mint a Mondiba elöl, biztos van hozzá ilyen keret.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2295 Dátum: 2005.09.17 szombat, 18:50:00 »

Fusim: Térképolvasóst, mert ha nem is térképet, de hátha valaki hátul szeretne látni valamit. Mert az a sima sokmindenre azért nem alkalmas. Ára? Talira jössz?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2296 Dátum: 2005.09.18 vasárnap, 18:06:00 »

Kérlek ne olvasd el a  #1967-es hozzászólást. Az kizárólag a "Bontott Mondeo I. cuccok" alatt olvasható. Sajna már nem tudom innen törölni
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2297 Dátum: 2005.09.18 vasárnap, 18:50:00 »

Kérlek ne olvasd el a  #1967-es hozzászólást. Az kizárólag a "Bontott Mondeo I. cuccok" alatt olvasható. Sajna már nem tudom innen törölni
Majd jön a GÓRÉ és megteszi:)
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #2298 Dátum: 2005.09.18 vasárnap, 18:55:00 »

Majd jön a GÓRÉ és megteszi:)
Ajaj, fogok kapni a fejemre
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2299 Dátum: 2005.09.19 hétfő, 00:06:00 »

Kérlek ne olvasd el a  #1967-es hozzászólást. Az kizárólag a "Bontott Mondeo I. cuccok" alatt olvasható. Sajna már nem tudom innen törölni
Lotar,
 
de én szerencsére igen. Smiley
Csak a Keres-Kínál alatt marad, oda tartozik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.