Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 20:45:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 [305] 306 307 308 309 310 311 312 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804807 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #15200 Dátum: 2012.02.23 csütörtök, 20:35:23 »

Szeretettel köszöntök Mindenkit!
Üdv Neked is....

Elolvastam az aktuális bejegyzéseket, így néhány kérdésem maradt:
Volt-e, akinek működött (hosszabb ideig) az olcsó utángyártott fűtőradiátor? (mert azt mindenki leírta már, ha nem...)


Nekem utángyártott van mind a 2 verdában /MKI-MKII/ eddig tökéletes mind a 2...
Mielőtt bekerültek volna én is pancsoltam minden létező vegyszerrel de nem lett jobb....
Ha netán cserélsz radiátort akkor esetleg fényképeket csinálhatnál a leírásomhoz meg ha gondolod ki is egészítheted....
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Bels%C5%91_f%C5%B1t%C5%91_radi%C3%A1tor_csere


Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
eMM
Vendég
« Új hozzászólás #15201 Dátum: 2012.02.24 péntek, 18:20:08 »

Köszönöm válaszaitokat, nagyszerű csapat vagytok!

( Mondeo 1 I fűtés elromlott nem fűt MK1  )

Trisót próbálta a szerelőm -mosta slaggal oda-vissza, pár napig melegebb volt, aztán minden maradt a régiben.  szomoru1 Bár lehet, hogy már 19 éves, szóval inkább le a kalappal, h eddig bírta...  Wink
Egy másik szerelő átnézte a vákuum rendszert, nem talált hibát, így kizárásos alapon maradunk a fűtőradiátor cserénél, találtam 5040 Ft-ért (M3-elején).
Itt: http://www.grando.hu/ford-mondeo-i-1-1993-1996-futoradiator-uj-1492680087

VoTo: Hasznosnak tűnik a leírás!
A szerelést most egy barátomra bíznám, én suliban leszek azon a hétvégén (10-11)... de megkérem, ha tud csináljon képeket és megmutatom neki is az írásod!
Beszámolok h mi történt!
Thx!!
Naplózva
eMM
Vendég
« Új hozzászólás #15202 Dátum: 2012.02.24 péntek, 19:06:39 »

A szereléshez szükséges infó kéne (bocs, nem kerestem rá, lehet, h már valaki írta... szomoru1)

Hogyan működik a fűtésszabályzó? Azt tudom, h a radiátor állandóan működik.
Légtereléssel vált vagy mint egy csap elzárja a radiátorba áramló vizet ha hidegre tekerek??
Thx!!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15203 Dátum: 2012.02.24 péntek, 19:17:52 »

A szereléshez szükséges infó kéne (bocs, nem kerestem rá, lehet, h már valaki írta... szomoru1)

Hogyan működik a fűtésszabályzó? Azt tudom, h a radiátor állandóan működik.
Légtereléssel vált vagy mint egy csap elzárja a radiátorba áramló vizet ha hidegre tekerek??
Thx!!

légterelés.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
eMM
Vendég
« Új hozzászólás #15204 Dátum: 2012.02.24 péntek, 19:44:27 »

Köszi! -
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15205 Dátum: 2012.02.25 szombat, 16:45:12 »

Ma kicseréltem az Mk1es középkonzolt mk2re..fűtésállítót is...
Valaki írta ,hogy ugyanolyan mind a 2 tekerők..hát nem igazán..nekem nem fordult el az Mk1es tekerő/állító az Mk2es fűtéskapcsolóba...
Mert gomb és előlap átoperálással tudtam csak megoldani...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15206 Dátum: 2012.02.25 szombat, 16:58:05 »

Ma kicseréltem az Mk1es középkonzolt mk2re..fűtésállítót is...
Valaki írta ,hogy ugyanolyan mind a 2 tekerők..hát nem igazán..nekem nem fordult el az Mk1es tekerő/állító az Mk2es fűtéskapcsolóba...
Mert gomb és előlap átoperálással tudtam csak megoldani...

én írtam, és azt mondtam, hogy az mk1-es kapcsolóra át kell tenni az mk2 tekerőt, mert megfeneklik a klíma kapcsolóban...
azt is mondtam, hogy mk2 kapcsolóházat szét kell bontani, mert az irány kapcsolót csak belülről lehet kiszedni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15207 Dátum: 2012.02.25 szombat, 17:12:55 »

én írtam, és azt mondtam, hogy az mk1-es kapcsolóra át kell tenni az mk2 tekerőt, mert megfeneklik a klíma kapcsolóban...
azt is mondtam, hogy mk2 kapcsolóházat szét kell bontani, mert az irány kapcsolót csak belülről lehet kiszedni...

Pedig teljesen más a 2 tekerő...
Én úgy oldottam meg ,levettem a tekerőt és az előlapot és rámokoltam az Mk1es kapcsolóra...

De izzé az irány beállítás csak a szélvédőre megy...eltekerem hallom tekerődik/állítódik de csak szélvédőre megy a levegő..lehet valami lecsúszott?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15208 Dátum: 2012.02.25 szombat, 17:19:46 »

Pedig teljesen más a 2 tekerő...
Én úgy oldottam meg ,levettem a tekerőt és az előlapot és rámokoltam az Mk1es kapcsolóra...
ezt nem értem, mert nálam minden mókolás nélkül elsőre összeállt a dolog. na mindegy...
De izzé az irány beállítás csak a szélvédőre megy...eltekerem hallom tekerődik/állítódik de csak szélvédőre megy a levegő..lehet valami lecsúszott?
erről meg van cikk a wiki-ben...
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15209 Dátum: 2012.02.25 szombat, 18:16:58 »

Még annyit ,hogy az mk1 és az mk2 órájának a vezetékeinél melyikkel-melyiket kell összekötni...bekötöttem és ha levettem a világítást kitörlődött az idő..

és levettem a szellőző műanyagot és ott van a csatija az első szélvédőfűtésnek is..lehet ,hogy fűthető csak gombot nem tettek rá?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15210 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 10:10:08 »

...
és levettem a szellőző műanyagot és ott van a csatija az első szélvédőfűtésnek is..lehet ,hogy fűthető csak gombot nem tettek rá?
Nem biztos, sőt, kicsi rá az esély. Ha fűthető lenne a szélvédő, lenne ott kapcsoló is. Így csak elő van készítve, hogy ha netán fűthető szélvédőt raknál, akkor csak egy kapcsoló és relé kell, és akkor lesz fűthető a szélvédőd.
Szerintem.
Nekem is így van.
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15211 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 10:35:08 »

Nem biztos, sőt, kicsi rá az esély. Ha fűthető lenne a szélvédő, lenne ott kapcsoló is. Így csak elő van készítve, hogy ha netán fűthető szélvédőt raknál, akkor csak egy kapcsoló és relé kell, és akkor lesz fűthető a szélvédőd.
Szerintem.
Nekem is így van.

Na már majdnem kész vagyok a műszerfal átépítéssel(hála a leírásnak),de a hátsó ablakfűtés bekötése nem tiszta...valaki leírná egyszerűbben?
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15212 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 12:21:58 »

Na bent van az Mk2es cuccok a műszerfalba...
De az órán nem lehet beállítani az időt...ez bekötési hiba lehet vagy óra hiba Huh?

És a hátsó ablak fűtés gomb sem marad bekapcsolva..benyomom villan a sárga de elengedem vissza kiugrik.. Angry

Ezek bekötés vagy gomb/kapcsoló hiba?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #15213 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 13:25:48 »

Na bent van az Mk2es cuccok a műszerfalba...
De az órán nem lehet beállítani az időt...ez bekötési hiba lehet vagy óra hiba Huh?

És a hátsó ablak fűtés gomb sem marad bekapcsolva..benyomom villan a sárga de elengedem vissza kiugrik.. Angry

Ezek bekötés vagy gomb/kapcsoló hiba?
Gyujtással próbáltad állítani az órát?
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15214 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 14:42:23 »

Gyujtással próbáltad állítani az órát?

Nem..így sikerült!! worship
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15215 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 20:14:58 »

...
És a hátsó ablak fűtés gomb sem marad bekapcsolva..benyomom villan a sárga de elengedem vissza kiugrik.. Angry
Ezek bekötés vagy gomb/kapcsoló hiba?
Tudtommal úgy van - legalábbis Mk1 esetén -, hogy megnyomod a gombot, akkor nem marad úgy (tehát nem kapcsoló, csak nyomógomb, mint pl. a csengő), de a sárga világít. Ismételt megnyomásra elalszik a sárga. Vagy hagyod, hogy magától kialudjon idővel, ha már leolvadt a hátsó szélvédőről a pára Smiley.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #15216 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 20:20:48 »

Tudtommal úgy van - legalábbis Mk1 esetén -, hogy megnyomod a gombot, akkor nem marad úgy (tehát nem kapcsoló, csak nyomógomb, mint pl. a csengő), de a sárga világít. Ismételt megnyomásra elalszik a sárga. Vagy hagyod, hogy magától kialudjon idővel, ha már leolvadt a hátsó szélvédőről a pára Smiley.
az enyém magától kapcsolódik ki
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15217 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 20:26:53 »

Tudtommal úgy van - legalábbis Mk1 esetén -, hogy megnyomod a gombot, akkor nem marad úgy (tehát nem kapcsoló, csak nyomógomb, mint pl. a csengő), de a sárga világít. Ismételt megnyomásra elalszik a sárga. Vagy hagyod, hogy magától kialudjon idővel, ha már leolvadt a hátsó szélvédőről a pára Smiley.


Igen úgy van/volt (eddig) benyomom világit a visszajelző...még 1x kialszik...

Itt meg nem lehet bekapcsolni...benyomom ameddig tartom addig jó ,de elengedem kikapcsol ...mint a csengő pont--a kis sárga led is csak addig világít ameddig nyomom
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #15218 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 23:07:48 »


Igen úgy van/volt (eddig) benyomom világit a visszajelző...még 1x kialszik...

Itt meg nem lehet bekapcsolni...benyomom ameddig tartom addig jó ,de elengedem kikapcsol ...mint a csengő pont--a kis sárga led is csak addig világít ameddig nyomom

a kapcsoló(k), helyesebben nyomógombok, 1-1 relét "gyújtanak" be... (első-hátsó, külön-külön) amikor megnyomod a gombot hallanod kell egy kattanást, hogy a relé kapcsol, plusz, picit a fordulat is esik (első szélvédőfűtés esetén inkább).
nézd meg a relét, szerintem ott nem okés valami...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15219 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 05:44:49 »

a kapcsoló(k), helyesebben nyomógombok, 1-1 relét "gyújtanak" be... (első-hátsó, külön-külön) amikor megnyomod a gombot hallanod kell egy kattanást, hogy a relé kapcsol, plusz, picit a fordulat is esik (első szélvédőfűtés esetén inkább).
nézd meg a relét, szerintem ott nem okés valami...


oké..merre keressem?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15220 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 13:15:16 »

MP3-as is!
Ezt Angliába szerelték Fordokba...
Nagyon jól szólt! Jó kis cucc volt.
Egyébként Blaupunkt...
Ez kép a tiedről van? Jó ára van, találtam.
De a tied is navigációs? Vagy volt ebből nem navigációs is - tehát olcsóbb?

Köszi.
Naplózva
flucky
Vendég
« Új hozzászólás #15221 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:11:28 »

Sziasztok!
93-as Mondeo-m van MK1 2.0 16V
Több problémám is van:
- A fűtést nem lehet ráadni.... A fűtésbox oldalán a meleg irányba nem fordul át a leffentyű.
Hideg irányba is CSAK úgy, ha + 12-al megvezérlem a forgatórendszert. Tudja valaki miért van ez? Mi lehet a hiba?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15222 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:17:32 »

Sziasztok!
93-as Mondeo-m van MK1 2.0 16V
Több problémám is van:
- A fűtést nem lehet ráadni.... A fűtésbox oldalán a meleg irányba nem fordul át a leffentyű.
Hideg irányba is CSAK úgy, ha + 12-al megvezérlem a forgatórendszert. Tudja valaki miért van ez? Mi lehet a hiba?
elég egy helyre beírnod.
a válasz:
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Melegleveg%C5%91_ajt%C3%B3_motor_csere_%E2%80%93_Flap_Motor_csere_MK1/MK2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
flucky
Vendég
« Új hozzászólás #15223 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:21:29 »


Köszi, rendben, én voltam a figyelmetlen...
Viszont nem a mozgató motor lesz a hibás, mert már cseréltem, és mindkettővel ugyanaz a helyzet
Biztosítékok, minden OK
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15224 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:22:28 »

Köszi, rendben, én voltam a figyelmetlen...
Viszont nem a mozgató motor lesz a hibás, mert már cseréltem, és mindkettővel ugyanaz a helyzet
Biztosítékok, minden OK
akkor a kapcsolód rókázott be...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
flucky
Vendég
« Új hozzászólás #15225 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:26:41 »

akkor a kapcsolód rókázott be...
Tesztelhető valahogy? vagy csere oszt kész...Huh?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15226 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 15:47:23 »

Tesztelhető valahogy? vagy csere oszt kész...Huh?

igazából a teszt az lenne, hogy működjön. ha nem működik, akkor nem jó...de gondolom, ezzel nem mondtam újat.
ha kell van külön kapcsolóm.
elküldöm, kipróbálod. ha az volt a baj, kifizeted. ha nem, akkor visszaküldöd.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
flucky
Vendég
« Új hozzászólás #15227 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 16:56:35 »

igazából a teszt az lenne, hogy működjön. ha nem működik, akkor nem jó...de gondolom, ezzel nem mondtam újat.
ha kell van külön kapcsolóm.
elküldöm, kipróbálod. ha az volt a baj, kifizeted. ha nem, akkor visszaküldöd.
Megköszönném, de ha pesten vagy, vagy annak közelében, akkor odaugrok, ha neked sem gond
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15228 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 16:59:04 »

Megköszönném, de ha pesten vagy, vagy annak közelében, akkor odaugrok, ha neked sem gond

lellén vagyok, ekkorát meg nem hiszem, hogy ugrasz egy kapcsolóért Wink
de ha ez nem felel meg, akkor keress pesten valakit, akinek van kiszerelt kapcsolója...kipróbálás idejére adja kölcsön...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
flucky
Vendég
« Új hozzászólás #15229 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 17:02:05 »

lellén vagyok, ekkorát meg nem hiszem, hogy ugrasz egy kapcsolóért Wink
de ha ez nem felel meg, akkor keress pesten valakit, akinek van kiszerelt kapcsolója...kipróbálás idejére adja kölcsön...
Köszi.... Visszaszólok még
Naplózva
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15230 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 19:11:40 »

A kardánboxnál a kézifék szoknyát hogy lehet leszedni..illetve a keretet,mert sikerült kitörnöm.. szomoru1 szomoru1
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15231 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 19:16:45 »

A kardánboxnál a kézifék szoknyát hogy lehet leszedni..illetve a keretet,mert sikerült kitörnöm.. szomoru1 szomoru1
az egész boxot ki kell szedni. hátulról van felforrasztva a műanyag keret.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15232 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 19:21:52 »

az egész boxot ki kell szedni. hátulról van felforrasztva a műanyag keret.


azt láttam,de azt hittem kipattan a helyéről...
De hogy lehet kiszedni?? melegiteni kell vagy mi?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15233 Dátum: 2012.02.27 hétfő, 19:23:15 »


azt láttam,de azt hittem kipattan a helyéről...
De hogy lehet kiszedni?? melegiteni kell vagy mi?
két megoldás van. forrasztópákával le tudod melegíteni, vagy lecsiszolod dremmel-lel.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15234 Dátum: 2012.02.28 kedd, 08:45:26 »

két megoldás van. forrasztópákával le tudod melegíteni, vagy lecsiszolod dremmel-lel.

Mennyit kell lecsiszolni? ha nekiállok kézzel és csiszoló papírral az nem jó úgy?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #15235 Dátum: 2012.02.28 kedd, 09:48:44 »

Mennyit kell lecsiszolni? ha nekiállok kézzel és csiszoló papírral az nem jó úgy?

1-2mm elég ha jól emlékszem... csináhatod papírral, csak kicsit nehéz... Grin

a hátsó szélvédő fűtésnél szerintem rosszul vannak bekötve a szálak a kapcsoló és a relé között, azért nem "akad" be.
első szélvédő fűtésnél legelőször azt nézd meg, hogy az üvegben vannak-e fűtőszálak Smiley vízszintesen, nagyon sok, irtó vékony, cikk-cakk alakú szálnak kéne beborítani az ablakot (az üvegben!!, nem rajta)

fűtés-irány tekerő vákuumos. az nézd meg, hogy a csatija (vaskos, színes műanyag csövekkel) rendesen a helyén van-e, ill nem tört-e le egyik sem..
egyébként szerintem sem olyan nagyon más az MK1-MK2 fűtésszabályzója, csak a tekerők háza más inkább... bár nincs kizárva, hogy 1-2 vákuum cső másik vákuum telóhoz megy amik mozgatják a légterelőket, bár hülyeség lenne, de akadnak a Fordnál ilyen apró hülyeségek... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15236 Dátum: 2012.02.28 kedd, 11:09:24 »

...
első szélvédő fűtésnél legelőször azt nézd meg, hogy az üvegben vannak-e fűtőszálak Smiley vízszintesen, nagyon sok, irtó vékony, cikk-cakk alakú szálnak kéne beborítani az ablakot (az üvegben!!, nem rajta)...
Nem! Ez így hibás megfogalmazás. A fűtőszálak függőlegesen futnak - az első szélvédőben.
A hátsó szélvédő belső felén van vízszintesen a fűtőszál.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15237 Dátum: 2012.02.28 kedd, 12:46:53 »

Nem! Ez így hibás megfogalmazás. A fűtőszálak függőlegesen futnak - az első szélvédőben.
A hátsó szélvédő belső felén van vízszintesen a fűtőszál.



 Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15238 Dátum: 2012.02.28 kedd, 15:02:17 »

1-2mm elég ha jól emlékszem... csináhatod papírral, csak kicsit nehéz... Grin

a hátsó szélvédő fűtésnél szerintem rosszul vannak bekötve a szálak a kapcsoló és a relé között, azért nem "akad" be.
első szélvédő fűtésnél legelőször azt nézd meg, hogy az üvegben vannak-e fűtőszálak Smiley vízszintesen, nagyon sok, irtó vékony, cikk-cakk alakú szálnak kéne beborítani az ablakot (az üvegben!!, nem rajta)

fűtés-irány tekerő vákuumos. az nézd meg, hogy a csatija (vaskos, színes műanyag csövekkel) rendesen a helyén van-e, ill nem tört-e le egyik sem..
egyébként szerintem sem olyan nagyon más az MK1-MK2 fűtésszabályzója, csak a tekerők háza más inkább... bár nincs kizárva, hogy 1-2 vákuum cső másik vákuum telóhoz megy amik mozgatják a légterelőket, bár hülyeség lenne, de akadnak a Fordnál ilyen apró hülyeségek... Sad


Na köszönöm mindenkinek aki segített a közreműködést...
Bent van minden ...Szellőző ,középkonzol ,kardánbox, új kézifék-váltószoknya is(fekete piros cérnával)...hétvégén megyek az újrabőrözött kormányért(azis ugyanilyen varrással )...és kulturált lesz a belseje...
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15239 Dátum: 2012.02.28 kedd, 15:35:48 »

És ebből mit is kéne látnom és hogyan? Huh?


...hétvégén megyek az újrabőrözött kormányért(azis ugyanilyen varrással )...és kulturált lesz a belseje...
Hova? És mennyibe került?
Köszi.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15240 Dátum: 2012.02.28 kedd, 15:37:49 »

És ebből mit is kéne látnom és hogyan? Huh?

Hova? És mennyibe került?
Köszi.
a cikcakkos drótokat Wink
váltószoknya janitól-hoz Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15241 Dátum: 2012.02.28 kedd, 15:46:45 »

És ebből mit is kéne látnom és hogyan? Huh?

Hova? És mennyibe került?
Köszi.

A szép kék eget és a fűtőszálakat az első szélvédőben.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15242 Dátum: 2012.02.28 kedd, 15:52:30 »


Hova? És mennyibe került?
Köszi.

Egyik barátom csinálja...Öskünk...10e -be..valódi bőrből ... eljen
amúgy igen többen váltószoknya Jani-ként ismerik...

Ha érdekel,majd csinálok fényképet róla...
Ha esetleg kell megadom a számát..
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15243 Dátum: 2012.02.28 kedd, 17:27:18 »

Egyik barátom csinálja...Öskünk...10e -be..valódi bőrből ... eljen
amúgy igen többen váltószoknya Jani-ként ismerik...

Ha érdekel,majd csinálok fényképet róla...
Ha esetleg kell megadom a számát..

Nekem anno azt mondta, hogy a kormányt csak fekete cérnával tudja varrni.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15244 Dátum: 2012.02.28 kedd, 17:28:12 »

Nekem anno azt mondta, hogy a kormányt csak fekete cérnával tudja varrni.
anno nyes Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15245 Dátum: 2012.02.28 kedd, 17:29:45 »

anno nyes Wink

Vett asszem valami új varrógépet hehe
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15246 Dátum: 2012.02.28 kedd, 17:33:54 »

anno nyes Wink

Karácsony körül.

Viszont nekem 5000-ért varrta volna.    Cool
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.28 kedd, 20:16:18 írta Viló » Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Istvan000
Vendég
« Új hozzászólás #15247 Dátum: 2012.02.28 kedd, 18:08:16 »

Karácsony körül.

Viszont nekem 5000-ért varra volna.    Cool

A kormányra bőrt..vagy bebőrözte volna a kormányt ...
Nem mindegy..
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15248 Dátum: 2012.02.28 kedd, 20:17:05 »

A kormányra bőrt..vagy bebőrözte volna a kormányt ...
Nem mindegy..

A kopott bőrt cserélte volna le. Bár nekem csak a fele bőr.   eplus2
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #15249 Dátum: 2012.02.29 szerda, 06:41:01 »

A kopott bőrt cserélte volna le. Bár nekem csak a fele bőr.   eplus2

Másik fele csont ?  Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: 1 ... 298 299 300 301 302 303 304 [305] 306 307 308 309 310 311 312 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.