Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:07:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804940 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2800 Dátum: 2005.12.14 szerda, 11:02:00 »

Jóvanna Megyek má, megyek is innen, mer nem szeretnek
(azé, mer semmi bajom az mkII-vel )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2801 Dátum: 2005.12.14 szerda, 22:44:00 »

köszi a segitséget.
 a gyertyákat egy hete cseréltem,kábelek ok.,a motor bemelegszik ,csak szerintem nagyon lassan. holnap megpróbálkozom a termosztáttal,utána a tőbbi ha nem javul. a pollenszürő év elején volt cserélve. de ez szerintem nem befojásolja a motor lassulását.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2802 Dátum: 2005.12.15 csütörtök, 08:49:00 »

köszi a segitséget.
 a gyertyákat egy hete cseréltem,kábelek ok.,a motor bemelegszik ,csak szerintem nagyon lassan. holnap megpróbálkozom a termosztáttal,utána a tőbbi ha nem javul. a pollenszürő év elején volt cserélve. de ez szerintem nem befojásolja a motor lassulását.
Az lehet, hogy a régi kábelek tönkretették a gyertyákat!!! Honnan tudod, hogy jók a kábelek? Nem mérhető?
 
És szerinted is lassíthassa a pollenszűrő a ventit!:-))) Igazából úgy tudod lemérni, ha teljes erőre teszed a ventit, és átkapcsolsz belső keverésre. Na akkor fogod csak kapni a levegőt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2803 Dátum: 2005.12.15 csütörtök, 08:50:00 »

Az lehet, hogy a régi kábelek tönkretették a gyertyákat!!! Honnan tudod, hogy jók a kábelek? Nem mérhető?
 
És szerinted is lassíthassa a pollenszűrő a ventit!:-))) Igazából úgy tudod lemérni, ha teljes erőre teszed a ventit, és átkapcsolsz belső keverésre. Na akkor fogod csak kapni a levegőt...
Nem mérhető!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2804 Dátum: 2005.12.23 péntek, 21:49:00 »

Van valaki most itt? A világítás beállítására talátam adatokat csak nem tudom, hogy hol olvastam? Hová írjam?
Üdv:Győz
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2805 Dátum: 2005.12.23 péntek, 21:52:00 »

Van valaki most itt? A világítás beállítására talátam adatokat csak nem tudom, hogy hol olvastam? Hová írjam?
Üdv:Győz
Én vagyok, és gondom is volt a világítás beállítással!
De már dunsztom sincs, hogy melyik helyen értekeztünk róla...
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #2806 Dátum: 2005.12.25 vasárnap, 22:45:00 »

Én vagyok, és gondom is volt a világítás beállítással!
De már dunsztom sincs, hogy melyik helyen értekeztünk róla...
Nem kimondottan a Mondeo beállítása, hanem általános és 1978-as szakirodalomból származó leírás, de jobb mint a semmi.
A lényeg, hogy sík felületen egy fügőleges falra merőlegesen  10m-re kell megállni az autóval. Az izzók magasságát és az autó hosszirányú középvonalának meghosszabbítását  a falra  bejelölöd.A középvonaltól jobbra és balra kell legyen szimmetrikusan az oldalirányú azaz a vízszintes beállítás.  Az izzók távolságának felét felrajzolod a középvonaltól jobbra és balra a falra és a fényfoltban található sötétebb rész (ami a fényfolt közepét jelöli) az izzók távolságánál kell legyen. Magyarul a fénycsóvák párhuzamosak kell legyenek egymással és az autó középvonalával.
A magasság pedig a falra bejelölt izzók magasságavonala alatt 20-25 cm-re kell legyen a falon.
Jelzem 1978-as adat ill. általánosan vonatkozik minden autóra tehát nem biztos, hogy jó lesz. Én még nem próbáltam.
Üdv: Győző
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2807 Dátum: 2005.12.27 kedd, 11:35:00 »

sziasztok Mondeosok!én most vettem nem rég egy 93-as 2.0 glx-es mondit.hát amitt észre vettem rajta, nem mükszik a vizhöfokmérö és a benzinmérö is furcsa egy kicsit.más gongom nincs egy elöre.tudtok rola valamit mondani.csak nagyábol néztem átt a kocsit.pl:hol keresem a polenszüröt,szenzorokat meg ijesmi
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2808 Dátum: 2005.12.27 kedd, 11:56:00 »

sziasztok Mondeosok!én most vettem nem rég egy 93-as 2.0 glx-es mondit.hát amitt észre vettem rajta, nem mükszik a vizhöfokmérö és a benzinmérö is furcsa egy kicsit.más gongom nincs egy elöre.tudtok rola valamit mondani.csak nagyábol néztem átt a kocsit.pl:hol keresem a polenszüröt,szenzorokat meg ijesmi
Pollenszűrő: ha szemben állsz a verdával, akkor a bal oldalon a szélvédő alatt van egy műanyag rész. Azt lekapod és alatta meglátod. (MKII-n ott van asszem az MKI-en is)
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #2809 Dátum: 2005.12.27 kedd, 12:37:00 »

sziasztok Mondeosok!én most vettem nem rég egy 93-as 2.0 glx-es mondit.hát amitt észre vettem rajta, nem mükszik a vizhöfokmérö és a benzinmérö is furcsa egy kicsit.más gongom nincs egy elöre.tudtok rola valamit mondani.csak nagyábol néztem átt a kocsit.pl:hol keresem a polenszüröt,szenzorokat meg ijesmi
... és olvasgass csak bátran, mert ez itt mind értünk van, szánj rá időt (elvileg a topic-címek utalnak a tartalomra) nagyon hasznos, majd meglátod!
 
pl: a vízhőfok-mérőről a hőmérősben, a pollenszűrőt már megtalálod és a benyához meg elég a napi számláló is, ha jól műxik ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2810 Dátum: 2005.12.28 szerda, 09:09:00 »

Nu kérem szépen, ez pletyka?
 
Hallott valaki olyanról, hogy x ezer km után újra kéne húzni a vezérmű szíjat (is)Huh?
Nekem ezt úgy mondták, hogy előfordulhat, hogy ezért mászik el az előtöltés is, mert nyúlik picit a szíj. Szerintetek?
 
Én nekem mintha úgy rémlene, hogy a szíjfeszítés automatikus (vagy legalábbis hallottam már ezt a szót valahol). Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2811 Dátum: 2005.12.28 szerda, 09:30:00 »

n=l
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2812 Dátum: 2005.12.28 szerda, 09:30:00 »

Nu kérem szépen, ez pletyka?
 
Hallott valaki olyanról, hogy x ezer km után újra kéne húzni a vezérmű szíjat (is)Huh?
Nekem ezt úgy mondták, hogy előfordulhat, hogy ezért mászik el az előtöltés is, mert nyúlik picit a szíj. Szerintetek?
 
Én nekem mintha úgy rémlene, hogy a szíjfeszítés automatikus (vagy legalábbis hallottam már ezt a szót valahol). Smiley
Szevasz Tesó !
 
Nem automatikus a szíjfeszítés. Azaz csak részben.
Mikor beállítod (ják) a vezérlést akkor egy rugó nekifeszíti a szíjnak, de azt lefixálják egy csavarran miután a szíj megfeszült.
Azt a csavart kett fellazítani egy kicsit és akkor a rugó feszít rajta megint.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2813 Dátum: 2005.12.28 szerda, 09:32:00 »

Szevasz Tesó !
 
Nem automatikus a szíjfeszítés. Azaz csak részben.
Mikor beállítod (ják) a vezérlést akkor egy rugó nekifeszíti a szíjnak, de azt lefixálják egy csavarran miután a szíj megfeszült.
Azt a csavart kett fellazítani egy kicsit és akkor a rugó feszít rajta megint.
Akkor tényleg mászhat el így az előtöltésem?!
Asszem, kérek időpontot a beállításra! Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2814 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 09:24:00 »

Nu kérem szépen, ez pletyka?
 
Hallott valaki olyanról, hogy x ezer km után újra kéne húzni a vezérmű szíjat (is)Huh?
Nekem ezt úgy mondták, hogy előfordulhat, hogy ezért mászik el az előtöltés is, mert nyúlik picit a szíj. Szerintetek?
 
Én nekem mintha úgy rémlene, hogy a szíjfeszítés automatikus (vagy legalábbis hallottam már ezt a szót valahol). Smiley
az OFFpug205-ösömben  a vezérműlánc feszítőgörgői megkoptak, a csapkodó lánc meg majdnem kilyukasztotta a szelepfedelet...úgyhogy most bontott szelepfedélre vár a kocsi :-(
 
ha a szíj csak egy fokot ugrik, nem fogja éppen a motor ledarálni a szelepeket, de csúnya hangja lehet, biztos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2815 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 11:18:00 »

sziasztok Mondeosok!én most vettem nem rég egy 93-as 2.0 glx-es mondit.hát amitt észre vettem rajta, nem mükszik a vizhöfokmérö és a benzinmérö is furcsa egy kicsit.más gongom nincs egy elöre.tudtok rola valamit mondani.csak nagyábol néztem átt a kocsit.pl:hol keresem a polenszüröt,szenzorokat meg ijesmi
Benzinmero sok mk1-en rossz ;( km-szamlalot hasznalok en is, 600 korul tankolok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2816 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 11:20:00 »

Akkor tényleg mászhat el így az előtöltésem?!
Asszem, kérek időpontot a beállításra! Smiley
Benzinesnel sose hallottam rola, hogy utan kellene allitani.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2817 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 11:27:00 »

Benzinmero sok mk1-en rossz ;( km-szamlalot hasznalok en is, 600 korul tankolok.
100 km-ig meg sem moccan (országúton), majd fogyogat a benzin, félállás után másnap bekapcsolva negyedet mutat, szóval töxar
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2818 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 11:29:00 »

Igen 1.8 benzin. A mondeo hibáknál írtam már hogy 4500 tól rángat, de nem is igazán rángat, inkább mintha fuldokolna. Ha elváltok, akkor se tér magához rögtön. Kell neki 1-2 másodperc. Üzemanyagszűrőt cseréltem, de nincs változás. Írták hogy kábelt kell kicserélni,de hátha ez is segít valamit. Az STP carb cleanert minden mezei autósboltba lehet kapni?
Nekem inkább olyannak tűnik, mintha az AC nem szállítana elég benzint
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #2819 Dátum: 2005.12.29 csütörtök, 16:44:00 »

100 km-ig meg sem moccan (országúton), majd fogyogat a benzin, félállás után másnap bekapcsolva negyedet mutat, szóval töxar
detto
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2820 Dátum: 2006.01.03 kedd, 20:10:00 »

Hello Szakik!
Először is BUÉK mindenkinek!
Másodszor kellene1 kis segítség! Elszakadt a kilóméteróra sprilom, az elsó része a felső csatlakozásnál. Nem lepett meg nagyon, már készültem rá 1 bontott darabbal. Viszont nem nagyon férek hozzá. Jótanács kellene, hogy lehet a legegyszerűbben hozzáférni és kicserélni a váltónál! Hol emeljem, hol nyúljak, stb.
Köszi!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2821 Dátum: 2006.01.04 szerda, 12:07:00 »

Pollenszűrő: ha szemben állsz a verdával, akkor a bal oldalon a szélvédő alatt van egy műanyag rész. Azt lekapod és alatta meglátod. (MKII-n ott van asszem az MKI-en is)
Sőt MKIII-on is ott van!:)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2822 Dátum: 2006.01.04 szerda, 12:07:00 »

100 km-ig meg sem moccan (országúton), majd fogyogat a benzin, félállás után másnap bekapcsolva negyedet mutat, szóval töxar
Nekem jó!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2823 Dátum: 2006.01.04 szerda, 12:08:00 »

sziasztok Mondeosok!én most vettem nem rég egy 93-as 2.0 glx-es mondit.hát amitt észre vettem rajta, nem mükszik a vizhöfokmérö és a benzinmérö is furcsa egy kicsit.más gongom nincs egy elöre.tudtok rola valamit mondani.csak nagyábol néztem átt a kocsit.pl:hol keresem a polenszüröt,szenzorokat meg ijesmi
Kérdezz csak! Milyen szenzorra vagy kiváncsi? Ha órát vennél, akkor ne feledd, hogy a tiéd még spirálos...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2824 Dátum: 2006.01.04 szerda, 13:35:00 »

No akkor itt lennék
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2825 Dátum: 2006.01.04 szerda, 13:42:00 »

No akkor itt lennék
Elkerültük egymást! Nézz vissza egy olvastra, aztán itt kérdezhetsz...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2826 Dátum: 2006.01.04 szerda, 13:47:00 »

Szia Napu!
Hát csak ide értem :-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2827 Dátum: 2006.01.04 szerda, 14:23:00 »

Szia Napu!
Hát csak ide értem :-)))
Sokan vagyunk ám a lényeg, hogy nyilván a nagyjavításokat komolyan hozzáértőkkel kell elvégeztetni. Szakszervízben Solymár a tuti, de van jónéhány név, ha oda jutsz (Gátfalvi, Gyál és Dunakeszi, Szabyk u.tesója ...).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2828 Dátum: 2006.01.04 szerda, 15:04:00 »

Ezzel nincsen gond, csak addíg nem tudok járni vele.
Szeretnék jól bánni vele, mert motorikusan nagyon jó, és a kaszni is egyben van azt hiszem...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2829 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 11:35:00 »

Hello Szakik!
Először is BUÉK mindenkinek!
Másodszor kellene1 kis segítség! Elszakadt a kilóméteróra sprilom, az elsó része a felső csatlakozásnál. Nem lepett meg nagyon, már készültem rá 1 bontott darabbal. Viszont nem nagyon férek hozzá. Jótanács kellene, hogy lehet a legegyszerűbben hozzáférni és kicserélni a váltónál! Hol emeljem, hol nyúljak, stb.
Köszi!
Mi volt az előjele?
Egyébként ha benzinesed van, akkor leszedve a levegőrendszert, nem egyszerűen, de probléma nélkül hozzáférsz. Aknából egyszerűbb lenne...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2830 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 11:54:00 »

Mi volt az előjele?
Egyébként ha benzinesed van, akkor leszedve a levegőrendszert, nem egyszerűen, de probléma nélkül hozzáférsz. Aknából egyszerűbb lenne...
Előjel lehet, ha a mutató urálni kezd. Ahogy elkezdenek a szálak elszakadni a spirálban, nehezebben forog és darabosan. Az enyém is elszakadt, nekem a műszerfal felöli, na azt sz**ás befűzni (főleg olyan "kis embernek", mint nekem) Először magamat kell befűzni a pedálok közé.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2831 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 13:20:00 »

Üdv mindenkinek!
 
Március környékén szeretnék venni egy 1.szériás benzines Mondeot(teljesen beleszerettem ebbe az autóba:) és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
 
Először is az, hogy mekkora motort ajánlanátok? Először 1.8-asra gondoltam, de ha jól tudom a 2.0-ás kötelezője is ugyanannyi és talán nem is fogyaszt sokkal többet, akkor meg már legyen erősebb a motor... Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?
 
Vmelyik fórumban olvastam, hogy a 1.6-osaknál elég sokszor előfordult, hogy a hengerfejjel vmi nem stimmelt, de ez a gond az 1.8-asoknal már nem jelentkezik. Van vmi olyan típushibája a 2.0-ásnak, ami az 1.8-asnak nincs? Vagy fordíva?
 
Vidéken kb. mennyi lehet az éves súlyadó?
 
Hogy sedan-e, vagy limuzin, az nekem asszem mindegy, de ha van vmilyen érv pro vagy kontra, azt szívesen meghallgatom! Meg bármi egyéb segítséget is:)
 
Köszi előre is!
vumurt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2832 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 13:43:00 »

Üdv mindenkinek!
 
Március környékén szeretnék venni egy 1.szériás benzines Mondeot(teljesen beleszerettem ebbe az autóba:) és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
 
Először is az, hogy mekkora motort ajánlanátok? Először 1.8-asra gondoltam, de ha jól tudom a 2.0-ás kötelezője is ugyanannyi és talán nem is fogyaszt sokkal többet, akkor meg már legyen erősebb a motor... Ezzel kapcsolatban mi a véleményetek?
 
Vmelyik fórumban olvastam, hogy a 1.6-osaknál elég sokszor előfordult, hogy a hengerfejjel vmi nem stimmelt, de ez a gond az 1.8-asoknal már nem jelentkezik. Van vmi olyan típushibája a 2.0-ásnak, ami az 1.8-asnak nincs? Vagy fordíva?
 
Vidéken kb. mennyi lehet az éves súlyadó?
 
Hogy sedan-e, vagy limuzin, az nekem asszem mindegy, de ha van vmilyen érv pro vagy kontra, azt szívesen meghallgatom! Meg bármi egyéb segítséget is:)
 
Köszi előre is!
vumurt
A döntésed jó, erősödj meg benne bátran Az 1.6-ra az áll, hogy ekkora vashoz kevéske, az 1.8 van itt túlnyomórészt, a 2.0 kötelezője nagyobb és többet is fogyaszt, persze megy is (de nem sokkal jobban ezért majd kapok). A súlyadót meg a zönkormányzat szabja meg (?) nekem Bp. 12000 ... ha első autód és jó fiatal vagy jó lesz a sedan, vagy a csapott, családhoz már inkább kombit. Ízlés dolga.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2833 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 13:45:00 »

A döntésed jó, erősödj meg benne bátran Az 1.6-ra az áll, hogy ekkora vashoz kevéske, az 1.8 van itt túlnyomórészt, a 2.0 kötelezője nagyobb és többet is fogyaszt, persze megy is (de nem sokkal jobban ezért majd kapok). A súlyadót meg a zönkormányzat szabja meg (?) nekem Bp. 12000 ... ha első autód és jó fiatal vagy jó lesz a sedan, vagy a csapott, családhoz már inkább kombit. Ízlés dolga.
... izé, a végén csak úgy példálóztam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2834 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 15:48:00 »

A döntésed jó, erősödj meg benne bátran Az 1.6-ra az áll, hogy ekkora vashoz kevéske, az 1.8 van itt túlnyomórészt, a 2.0 kötelezője nagyobb és többet is fogyaszt, persze megy is (de nem sokkal jobban ezért majd kapok). A súlyadót meg a zönkormányzat szabja meg (?) nekem Bp. 12000 ... ha első autód és jó fiatal vagy jó lesz a sedan, vagy a csapott, családhoz már inkább kombit. Ízlés dolga.
Több a kötelezője a 2.0-nak? De az vmi 1988 cm3, az nem ugyanúgy az 1700-2000-es kategóriába esik? A netes kalkulátor szerint legalábbis ugyanannyi...
 
Első autónak első autó; hogy jó fiatal vagyok-e azt nem tudom, de már 10 éve van jogsim. Család még nincs, úgyhogy kombit nem akarok, viszont hosszabb túrákat sok cuccal tervezek, úgyhogy kell a (viszonylag) nagy csomagtér. És az erős motor is (kicsit off): nyáron voltam egy 5000km-es úton egy Fabiaval és akkor döntöttem el, hogy nem fogok 100LE-nél gyengébb autót venni.A kaka dombos, kanyargós lengyel, litván, stb. utakon egy gyengébb autóval kulloghattam volna az 5millió kamion mögött 100-zal. Szóval, ha csak kicsit fogyaszt többet a 2.0, mint az 1.8, akkor lehet, hogy megérné a teljesítmény-különbség....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2835 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 16:02:00 »

Több a kötelezője a 2.0-nak? De az vmi 1988 cm3, az nem ugyanúgy az 1700-2000-es kategóriába esik? A netes kalkulátor szerint legalábbis ugyanannyi...
 
Első autónak első autó; hogy jó fiatal vagyok-e azt nem tudom, de már 10 éve van jogsim. Család még nincs, úgyhogy kombit nem akarok, viszont hosszabb túrákat sok cuccal tervezek, úgyhogy kell a (viszonylag) nagy csomagtér. És az erős motor is (kicsit off): nyáron voltam egy 5000km-es úton egy Fabiaval és akkor döntöttem el, hogy nem fogok 100LE-nél gyengébb autót venni.A kaka dombos, kanyargós lengyel, litván, stb. utakon egy gyengébb autóval kulloghattam volna az 5millió kamion mögött 100-zal. Szóval, ha csak kicsit fogyaszt többet a 2.0, mint az 1.8, akkor lehet, hogy megérné a teljesítmény-különbség....
Asszem elnéztem ... pedig az emlékképeim
Mindegy, nagyobb erő = nagyobb fogyasztás, ezt nem lehet megúszni ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2836 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 17:30:00 »

Több a kötelezője a 2.0-nak? De az vmi 1988 cm3, az nem ugyanúgy az 1700-2000-es kategóriába esik? A netes kalkulátor szerint legalábbis ugyanannyi...
 
Első autónak első autó; hogy jó fiatal vagyok-e azt nem tudom, de már 10 éve van jogsim. Család még nincs, úgyhogy kombit nem akarok, viszont hosszabb túrákat sok cuccal tervezek, úgyhogy kell a (viszonylag) nagy csomagtér. És az erős motor is (kicsit off): nyáron voltam egy 5000km-es úton egy Fabiaval és akkor döntöttem el, hogy nem fogok 100LE-nél gyengébb autót venni.A kaka dombos, kanyargós lengyel, litván, stb. utakon egy gyengébb autóval kulloghattam volna az 5millió kamion mögött 100-zal. Szóval, ha csak kicsit fogyaszt többet a 2.0, mint az 1.8, akkor lehet, hogy megérné a teljesítmény-különbség....
nekem 2.0 kombim van,a kötelezö ugyanannyi mint a1.8-as,a fogyit nem tudom viszonyitani,de 140km/h klimával kb9liter/100km.
ha klima is kell bele akkor inkább a2.0-s,mert az is meg érzi,ha be van kapcsolva,gondolom az 1.8-s még jobban mert 20le-minusba van.és azért ha suly loerö arány is sokat mond.az enyém 10kg/le.az 1.8s kombi meg 11.8kg/le.és ez elözéskor észrevehetö.amugy meg nagy,biztonságos,kényelmes,meg megy mint a diszno...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2837 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 18:59:00 »

Mi volt az előjele?
Egyébként ha benzinesed van, akkor leszedve a levegőrendszert, nem egyszerűen, de probléma nélkül hozzáférsz. Aknából egyszerűbb lenne...
Hello Joe
Előjel? Látszott az alsó-felső toldásnál, hohy szöget zárnak be. -úgy vettem, hogy a toldásnál le volt törve 1 darab, hát próbáltam optimalizálni a szöget. 60ezret bírt ki!- Aztán elkezdett ugrálni a mutató, egyre jobban, aztán már hagyja is volt. 1.8 benzin. Szóval szedjem le a levegő részt? Hétvégén ránézek, legalább átnézem. Akna persze nincs... Köszi! Fentről el fogom érni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2838 Dátum: 2006.01.05 csütörtök, 21:25:00 »

Több a kötelezője a 2.0-nak? De az vmi 1988 cm3, az nem ugyanúgy az 1700-2000-es kategóriába esik? A netes kalkulátor szerint legalábbis ugyanannyi...
 
Első autónak első autó; hogy jó fiatal vagyok-e azt nem tudom, de már 10 éve van jogsim. Család még nincs, úgyhogy kombit nem akarok, viszont hosszabb túrákat sok cuccal tervezek, úgyhogy kell a (viszonylag) nagy csomagtér. És az erős motor is (kicsit off): nyáron voltam egy 5000km-es úton egy Fabiaval és akkor döntöttem el, hogy nem fogok 100LE-nél gyengébb autót venni.A kaka dombos, kanyargós lengyel, litván, stb. utakon egy gyengébb autóval kulloghattam volna az 5millió kamion mögött 100-zal. Szóval, ha csak kicsit fogyaszt többet a 2.0, mint az 1.8, akkor lehet, hogy megérné a teljesítmény-különbség....
Nekem sedan van 2.0, és családos vagyok. Igaz csak hárman vagyunk. Jól elférünk benne nagyon megy, fogyasztást 8 liter körül szoktam számolni. Csomagtartója nagy, de ha tehted válaszd a kombit, én is azt akartam, de nem találtam akkor jó állapotút jó áron. Monnyuk így se bántam meg.
Kötelezőm B10 vidék 6750Ft Súlyadó-12000/év
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2839 Dátum: 2006.01.06 péntek, 08:32:00 »

Előjel lehet, ha a mutató urálni kezd. Ahogy elkezdenek a szálak elszakadni a spirálban, nehezebben forog és darabosan. Az enyém is elszakadt, nekem a műszerfal felöli, na azt sz**ás befűzni (főleg olyan "kis embernek", mint nekem) Először magamat kell befűzni a pedálok közé.
És aztóta nem ugrál? Nekem már több, mint 80ekm óta ugrál, és több, mint 3 év alatt senki nem tudta biztosra mondani, hogy csere után nem fog ugrálni... Magyarul a km órára is tippeltek. Ezért ment most xarrá a 3. sebességjeladóm, és áll le állandóan az autó...
Vicces amikor a komputer veszekszik a jeladóval!:-) Csak az a xar, amikor a jeladó győz...Sad
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2840 Dátum: 2006.01.06 péntek, 09:22:00 »

Több a kötelezője a 2.0-nak? De az vmi 1988 cm3, az nem ugyanúgy az 1700-2000-es kategóriába esik? A netes kalkulátor szerint legalábbis ugyanannyi...
 
Első autónak első autó; hogy jó fiatal vagyok-e azt nem tudom, de már 10 éve van jogsim. Család még nincs, úgyhogy kombit nem akarok, viszont hosszabb túrákat sok cuccal tervezek, úgyhogy kell a (viszonylag) nagy csomagtér. És az erős motor is (kicsit off): nyáron voltam egy 5000km-es úton egy Fabiaval és akkor döntöttem el, hogy nem fogok 100LE-nél gyengébb autót venni.A kaka dombos, kanyargós lengyel, litván, stb. utakon egy gyengébb autóval kulloghattam volna az 5millió kamion mögött 100-zal. Szóval, ha csak kicsit fogyaszt többet a 2.0, mint az 1.8, akkor lehet, hogy megérné a teljesítmény-különbség....
VUMURF!!!
 
fiatal vagy? és nem tudod, hogy egy fiatalnak miért van szüksége kombira?
monnyon le az ilyen!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2841 Dátum: 2006.01.06 péntek, 10:11:00 »

VUMURF!!!
 
fiatal vagy? és nem tudod, hogy egy fiatalnak miért van szüksége kombira?
monnyon le az ilyen!
Ja, pont azért kell, hogy legyen család?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2842 Dátum: 2006.01.06 péntek, 10:26:00 »

Ja, pont azért kell, hogy legyen család?
én nem tudom, nekem kombim van, de nem tudom mit lehetne más egyebet csinálni a gyerekek és a kutya (kutyák) szállításán kívül...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2843 Dátum: 2006.01.06 péntek, 10:32:00 »

én nem tudom, nekem kombim van, de nem tudom mit lehetne más egyebet csinálni a gyerekek és a kutya (kutyák) szállításán kívül...
Nyisd meg a fantáziád. Ledöntött hátsó üléssel mekkora is az a raktér?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2844 Dátum: 2006.01.06 péntek, 10:41:00 »

Nyisd meg a fantáziád. Ledöntött hátsó üléssel mekkora is az a raktér?
Hja, Ő is csak a fórumot nyitja meg folyton
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2845 Dátum: 2006.01.06 péntek, 10:48:00 »

kb. 1000? 3 csomag házszigetelőanyag (750L) simán befért
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2846 Dátum: 2006.01.06 péntek, 15:07:00 »

én nem tudom, nekem kombim van, de nem tudom mit lehetne más egyebet csinálni a gyerekek és a kutya (kutyák) szállításán kívül...
Hát nem utolsó sorban a gázt is kéne nyomni, hogy ne csak 4000km/év legyen!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2847 Dátum: 2006.01.06 péntek, 15:18:00 »

Hát nem utolsó sorban a gázt is kéne nyomni, hogy ne csak 4000km/év legyen!
a (nagy) gáznyomásoknak most annyi, mert csúszik a kuplungom...:-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2848 Dátum: 2006.01.06 péntek, 15:20:00 »

Hát nem utolsó sorban a gázt is kéne nyomni, hogy ne csak 4000km/év legyen!
csúszkál a kuplungom...nagy gáznyomásról egyelőre nem lehet szó :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2849 Dátum: 2006.01.07 szombat, 12:28:00 »

Sziasztok!M.U.É.K.!!!Új tag vagyok 93-as2.0 kombival!!!Nem tudja valaki,hogy kell programozni az infrás központi zárat???Meg Vennék egy fedélzeti komputert olcson!!!Ha lehet e-mailben válaszoljatok(hayzoli@freemail.hu)!!Köszi Sziasztok!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.