Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:14:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365 366 367 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4804962 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #17950 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:37:39 »

Kedves Fórumtagok!

   Hogyan lehet ide képeket feltölteni? Szeretném megmutatni,egy Technikumot végzett szerelő munkáját!
Csupán csak azért,hogy Ti is szörnyülködjetek egy kicsikét...Valószinűleg ez lett a baja a mocinak,ettől lett hajtókaros! Legalább is gondolom,mert nem nagyon tudom merre tekereg az olaj a mociban! Vagy megfőtt a motor,vagy olajat nem kapott!:gun: gun gun gun gun falbav taps Komolyan mondom sírhatnékom van! Ezek az autószerelők!Ezért szapulom őket annyira,és nincs kivétel! Csak ilyen gerinctelennel hozott össze a sors!(Mellette horror összeget kértek!)Közben kiderült az is,hogy mikor motort cseréltek összeverték a nyúlványt,és leverték a festéket...Most úgy néz ki,mintha karambolos lett volna a kocsi!
Létezik becsület itt a földön?Huh?Huh???


http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1570_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1569_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1568_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1567_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nos ennél a képnél a negatív sarut kell nézni...  Talán a szerelő neve lehetne szögelő szerelő... Cheesy

http://kepfeltoltes.hu/view/130822/DSC_1460_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



« Utoljára szerkesztve: 2013.08.22 csütörtök, 19:45:58 írta Apanya » Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #17951 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:46:24 »

irtam neked privit
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #17952 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 19:51:04 »

irtam neked privit

Olvastam,válaszolok is, de most lépek, mert hajnalban kelek,és a kocsi miatt keveset alszom...
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17953 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:00:08 »

ennek konkrétan el kéne törni a kezét. nem véletlen lett ez hajtókar csapágyas. az olajfuratok felében benne van a tömítőpaszta. beírhatnád a nevét, aki ezt csinálta, nehogy odatévedjen valaki. aki hf tömi alá ilyen pasztát tesz, az a legenyébben szólva is kókler
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #17954 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 20:05:51 »

Olvastam,válaszolok is, de most lépek, mert hajnalban kelek,és a kocsi miatt keveset alszom...
jó.semmi baj,csak azt hittem nem vetted észre
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17955 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:17:41 »


Te jó ég! Mit nyomott ez a **** a hf alá? Hőálló szilot? Én ilyennel ragasztottam vissza a tűzhelyem sütőjének az ablakát. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de én vagy 25-30 éve azt tanultam, hogy a hf tömítés alá nem kell rakni semmit. (max befújtuk a tömítést nicro80 tip. szerelőpasztával, de az nem ragad)
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17956 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:38:58 »

Na igen, ahogy elnézem az egyik  leggyengébb minőségű, legolcsóbb  Elwis tömítés,  de a paszta nélkül még az is jól működik. Azt meg, hogy még meg is kente, ráadásul jó bőven, hogy jusson az olaj és víztérbe is inkább nem kommentálom.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17957 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:41:52 »

Te jó ég! Mit nyomott ez a **** a hf alá? Hőálló szilot? Én ilyennel ragasztottam vissza a tűzhelyem sütőjének az ablakát. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de én vagy 25-30 éve azt tanultam, hogy a hf tömítés alá nem kell rakni semmit. (max befújtuk a tömítést nicro80 tip. szerelőpasztával, de az nem ragad)
Igen jól tanultad és anno jól bevált dolog volt a nicro 80 szerelőpaszta, de manapság már arra sincsen szűkség, hengerfejtömítésnél.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17958 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:46:37 »

Igen jól tanultad és anno jól bevált dolog volt a nicro 80 szerelőpaszta, de manapság már arra sincsen szűkség, hengerfejtömítésnél.

Régen volt. Bár kb 5 éve még lehetett kapni, vettem is. Akkor is csak azért használtuk főleg, hogy ne süljön rá a tömítés a hengerfejre ill. a blokkra. Elég sz.r meló volt hántolóval lekapirgálni.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17959 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:53:12 »

Régen volt. Bár kb 5 éve még lehetett kapni, vettem is. Akkor is csak azért használtuk főleg, hogy ne süljön rá a tömítés a hengerfejre ill. a blokkra. Elég sz.r meló volt hántolóval lekapirgálni.
Szerintem most is lehet kapni, de nem kell használni már. Igen, tudom, milyen meló lepucolni a blokkot meg a hengerfejet. Wink
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17960 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:55:09 »

Szerintem most is lehet kapni, de nem kell használni már. Igen, tudom, milyen meló lepucolni a blokkot meg a hengerfejet. Wink

Nem is feltételeztem, hogy nem. Bár az iskola befejezése után ('89) nem dolgoztam hivatásszerűen a szakmámban. Mást dobott a gép.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17961 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 21:56:44 »

Nem is feltételeztem, hogy nem. Bár az iskola befejezése után ('89) nem dolgoztam hivatásszerűen a szakmámban. Mást dobott a gép.
Ok. Na és jobbat dobott a gép?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17962 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:01:38 »

Ok. Na és jobbat dobott a gép?

Így utólag, eddig igen. Meg nem igazán akartam ott maradni, ahol gyakorlaton voltam. Nem igazán vonzottak a 815-ös Tátrák, meg a Rábák. Az UAZ-okról nem is beszélve. Maszekhez meg nem tudtam volna elmenni pont abból az okból kifolyólag, hogy nem volt személyautós tapasztalatom. Nem azt mondom, hogy nem tudtam volna megcsinálni egy személyautót, de a gyakorlat sokat számított volna.  integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.22 csütörtök, 22:04:22 írta Lacika71 » Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17963 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:07:48 »

Így utólag, eddig igen. Meg nem igazán akartam ott maradni, ahol gyakorlaton voltam. Nem igazán vonzottak a 815-ös Tátrák, meg a Rábák. Az UAZ-okról nem is beszélve. Maszekhez meg nem tudtam volna elmenni pont abból az okból kifolyólag, hogy nem volt személyautós tapasztalatom. Nem azt mondom, hogy nem tudtam volna megcsinálni egy személyautót, de a gyakorlat sokat számított volna.  integet2
Értelek, a lényeg, hogy jobbat dobott a gép. eljen
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17964 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:10:15 »

Értelek, a lényeg, hogy jobbat dobott a gép. eljen

Azt így nem állítanám, hogy jobbat, csak abban tudtam dolgozni és biztos munkahely volt. Szeretem a szakmám, csak nem volt sok lehetőség dolgozni benne.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17965 Dátum: 2013.08.22 csütörtök, 22:30:07 »

Azt így nem állítanám, hogy jobbat, csak abban tudtam dolgozni és biztos munkahely volt. Szeretem a szakmám, csak nem volt sok lehetőség dolgozni benne.
Értem.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17966 Dátum: 2013.08.23 péntek, 08:03:50 »

Ok. Így valóban helytelen általánosítani. Elnézést, figyelmetlen voltam.  wave
jössz egy rekesz sörrel  eplus2
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17967 Dátum: 2013.08.23 péntek, 08:15:25 »

jössz egy rekesz sörrel  eplus2
Alig vártad,  hogy ezt írhasd,  mi?  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17968 Dátum: 2013.08.23 péntek, 08:24:56 »

Alig vártad,  hogy ezt írhasd,  mi?  Wink
csak szimplán kíváncsi voltam, mikor ismered be Cheesy
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17969 Dátum: 2013.08.23 péntek, 12:14:20 »

csak szimplán kíváncsi voltam, mikor ismered be Cheesy
Úgy ismersz, hogy nem ismerem el, ha valamit nem jól tudok? Nemán... Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17970 Dátum: 2013.08.23 péntek, 12:52:48 »

Úgy ismersz, hogy nem ismerem el, ha valamit nem jól tudok? Nemán... Wink
csak az időintervallum a kérdéses  hehe
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17971 Dátum: 2013.08.23 péntek, 13:13:32 »

csak az időintervallum a kérdéses  hehe
nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17972 Dátum: 2013.08.24 szombat, 12:12:44 »


Hát gyönyörű...  falbav Ez autókhoz mer nyúlni?!!?! Egy kalapács javítását nem bíznám rá...  gun

Hát igen, az ilyen kontár, f@szfej, gyökérparaszt """"szerelők"""" miatt szív az autótulajok 90%-a...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #17973 Dátum: 2013.08.24 szombat, 12:27:54 »

Hát gyönyörű...  falbav Ez autókhoz mer nyúlni?!!?! Egy kalapács javítását nem bíznám rá...  gun

Hát igen, az ilyen kontár, f@szfej, gyökérparaszt """"szerelők"""" miatt szív az autótulajok 90%-a...
Na ez az! nekem egyszer anno faterom segitett anyagilag hogy az első mondimat javittassam,és be is adtam egy ford szervizbe. A tünet,hidegen durva kopogás. 234000 ft volt,és utána is ugyan ugy kopogott! még két hétig jártam a nyakukra,próbálgatták,csinálgatták,de semmi eredmény! végül ugy maradt,és belenyugodtam. abban a tudatban hogy vadi uj vezérlés,hidrótőkék,és hengerfej felujitáson esett át! de KOPOGOTT!!! mindegy,ez van... nem vagyok szerelő,és kis ember vagyok! pereltem volna be? vagy gyujtottam volna rá a mühelyt??! áhh,nem ér annyit az egész...
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17974 Dátum: 2013.08.24 szombat, 12:41:24 »

Na ez az! nekem egyszer anno faterom segitett anyagilag hogy az első mondimat javittassam,és be is adtam egy ford szervizbe. A tünet,hidegen durva kopogás. 234000 ft volt,és utána is ugyan ugy kopogott! még két hétig jártam a nyakukra,próbálgatták,csinálgatták,de semmi eredmény! végül ugy maradt,és belenyugodtam. abban a tudatban hogy vadi uj vezérlés,hidrótőkék,és hengerfej felujitáson esett át! de KOPOGOTT!!! mindegy,ez van... nem vagyok szerelő,és kis ember vagyok! pereltem volna be? vagy gyujtottam volna rá a mühelyt??! áhh,nem ér annyit az egész...

Én pereltem volna. Vagy tegyenek bele új motort. Azt, hogy segghülye "szakik" dolgoznak ott és csak képről, meg a helyi/internetes adatbázisból "szerelnek", azért ne te fizesd már meg... Ilyenkor kell egy itteni ügyvéd. Van. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17975 Dátum: 2013.08.24 szombat, 15:48:07 »

Na ez az! nekem egyszer anno faterom segitett anyagilag hogy az első mondimat javittassam,és be is adtam egy ford szervizbe. A tünet,hidegen durva kopogás. 234000 ft volt,és utána is ugyan ugy kopogott! még két hétig jártam a nyakukra,próbálgatták,csinálgatták,de semmi eredmény! végül ugy maradt,és belenyugodtam. abban a tudatban hogy vadi uj vezérlés,hidrótőkék,és hengerfej felujitáson esett át! de KOPOGOTT!!! mindegy,ez van... nem vagyok szerelő,és kis ember vagyok! pereltem volna be? vagy gyujtottam volna rá a mühelyt??! áhh,nem ér annyit az egész...

Raktak bele föttögésgátlót, de nálad tovább föttögött Smiley (Lásd: http://www.youtube.com/watch?v=rR3FMO_Qjqk )
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #17976 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 21:40:22 »

Raktak bele föttögésgátlót, de nálad tovább föttögött Smiley (Lásd: http://www.youtube.com/watch?v=rR3FMO_Qjqk )
ez jó volt,de atool még nagyot szivtam.. perelni meg nem volt pénzem...már ügyvédre,meg ilyesmi..
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #17977 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 18:08:52 »

Szevasztok!
Ma sajnos rájöttem hogy ismét hanyag voltam. Amikor megvettem a gépet, akkor már láttam az ajtóknál hogy a tipikus tekeredős hiba az üvegeknél lévő gumi, igencsak bejátszik mindenhol. Ma szépen meg is ázott a kicsike. Az lenne a kérdésem, mivel még vásárlás utáni napon elmentem bontókba, hátha van nekik megfelelő, de csak rosszabb állapotú volt, hogy hogyan is érhetném el, hogy ne ázzon be a kicsike, ha már kicserélték a komplett kárpitozást benne. Gondolkoztam, hogy hőlégfúvó alacsony fokozaton kicsit megkínálom, majd elkezdem visszaegyengetni, de lehet többet ártok mint segítek. Ötletek esetleg? Vagy valahonnan szereznem kell mindenképp jó állapotút?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #17978 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 19:46:24 »

Szevasztok!
Ma sajnos rájöttem hogy ismét hanyag voltam. Amikor megvettem a gépet, akkor már láttam az ajtóknál hogy a tipikus tekeredős hiba az üvegeknél lévő gumi, igencsak bejátszik mindenhol. Ma szépen meg is ázott a kicsike. Az lenne a kérdésem, mivel még vásárlás utáni napon elmentem bontókba, hátha van nekik megfelelő, de csak rosszabb állapotú volt, hogy hogyan is érhetném el, hogy ne ázzon be a kicsike, ha már kicserélték a komplett kárpitozást benne. Gondolkoztam, hogy hőlégfúvó alacsony fokozaton kicsit megkínálom, majd elkezdem visszaegyengetni, de lehet többet ártok mint segítek. Ötletek esetleg? Vagy valahonnan szereznem kell mindenképp jó állapotút?

Szerintem ez nem javítható. Észrevételem szerint olyan gipsz szerű anyag van benne ami az idő múlásával porladni kezd, ha meg víz éri akkor meg duzzad.    Az egyetlen megoldás a csere csak egy kicsit zsebbenyúlós. Darabja 5k.  szomoru1   Nekem is cserés az összes, de van sajna fontosabb javítani való a kocsin.

De hallgass meg mást is.  wave
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17979 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 20:32:53 »

Szevasztok!
Ma sajnos rájöttem hogy ismét hanyag voltam. Amikor megvettem a gépet, akkor már láttam az ajtóknál hogy a tipikus tekeredős hiba az üvegeknél lévő gumi, igencsak bejátszik mindenhol. Ma szépen meg is ázott a kicsike. Az lenne a kérdésem, mivel még vásárlás utáni napon elmentem bontókba, hátha van nekik megfelelő, de csak rosszabb állapotú volt, hogy hogyan is érhetném el, hogy ne ázzon be a kicsike, ha már kicserélték a komplett kárpitozást benne. Gondolkoztam, hogy hőlégfúvó alacsony fokozaton kicsit megkínálom, majd elkezdem visszaegyengetni, de lehet többet ártok mint segítek. Ötletek esetleg? Vagy valahonnan szereznem kell mindenképp jó állapotút?

Nyomd körbe sziloplaszttal. Igaz, többet nem tekered le az ablakot, de nem is ázik be.  eplus2 eplus2 eplus2

Szerintem is cseréld ki inkább újra.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17980 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 20:45:30 »

Szerintem ez nem javítható. Észrevételem szerint olyan gipsz szerű anyag van benne ami az idő múlásával porladni kezd, ha meg víz éri akkor meg duzzad.    Az egyetlen megoldás a csere csak egy kicsit zsebbenyúlós. Darabja 5k.  szomoru1   Nekem is cserés az összes, de van sajna fontosabb javítani való a kocsin.

De hallgass meg mást is.  wave
korrodált alumínium az a gipsz. igazad van, nem javítható
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #17981 Dátum: 2013.08.27 kedd, 05:30:56 »

korrodált alumínium az a gipsz. igazad van, nem javítható
Alumónium? És ha kiveszek egyet, és teszem azt találok olyan méretű rudat ami oda kéne? Hm... Ha este még lesz rá energiám (sajna egész héten 12-zök) megkuksantom.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Zotyesz84
Vendég
« Új hozzászólás #17982 Dátum: 2013.08.27 kedd, 08:03:27 »

korrodált alumínium az a gipsz. igazad van, nem javítható

eszembe nem jutott volna hogy az ott valamikor alcsi volt.  vigyor3 Nekem tényleg porlik mint gipsz. Hmmmm érdekes
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17983 Dátum: 2013.08.27 kedd, 08:21:47 »

Alumónium? És ha kiveszek egyet, és teszem azt találok olyan méretű rudat ami oda kéne? Hm... Ha este még lesz rá energiám (sajna egész héten 12-zök) megkuksantom.
Annyit tudsz vele csinálni, hogy kiveszed a gumit és ha csak mondjuk 10cm-s helyen van elooxidálódva az aluminium, azt az eloxidált részt kikaparod a gumiból és úgy visszateszed a gumit utána. A "B" oszlop felőli végén  le van ragasztva a gumi, kiszedésnél ott óvatosan.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17984 Dátum: 2013.08.27 kedd, 15:34:45 »

Annyit tudsz vele csinálni, hogy kiveszed a gumit és ha csak mondjuk 10cm-s helyen van elooxidálódva az aluminium, azt az eloxidált részt kikaparod a gumiból és úgy visszateszed a gumit utána. A "B" oszlop felőli végén  le van ragasztva a gumi, kiszedésnél ott óvatosan.
Le kell bontani az ajtóbelsőt, hogy ki lehessen venni?
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17985 Dátum: 2013.08.27 kedd, 15:52:44 »

Le kell bontani az ajtóbelsőt, hogy ki lehessen venni?
Ha a külsőről beszélünk, már pedig az szokott így járni, akkor nem kell lebontaní semmit, csak kikell emelni, húzni a gumit. Nem rég csináltam meg én is az enyémen és tök jó lett.
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #17986 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:24:36 »

Ha a külsőről beszélünk, már pedig az szokott így járni, akkor nem kell lebontaní semmit, csak kikell emelni, húzni a gumit. Nem rég csináltam meg én is az enyémen és tök jó lett.
Veheheheheeee.  taps gun
Nekem már annyira jó állapotban vannak, hogy simán ki tudtam húzni a helyéről. Annyi a rálátásom, hogy a merevítőnek ami benne van, köze sincs a rudakhoz. Az ami benne van inkább egy hajtogatott "lemez". Ugyanis ahogy taperoltam az ép részeknél, rúdnak semmi köze hozzá. Még az anyagát kell megálmodnom. Bár ilyen állagnál és kornál nem kizárt akár a horganyzott lemez se. Alunak gyanús lenne ha ekkora lenne a tartása, nincs ott akkora profil hajtogatva. De még megálmodom.  eplus2 Jah és hozzáteszem, hogy finoman ki lehet hajtogatni, de porlad utána a többi megmaradt szakasz is, így már megálmodtam a helyreállítási lehetőségeket is, csak kérdés mikor jutok el odáig. Após a héten megy be pestre, lehet hozatok vele oda való anyagot.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17987 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:28:19 »

Veheheheheeee.  taps gun
Nekem már annyira jó állapotban vannak, hogy simán ki tudtam húzni a helyéről. Annyi a rálátásom, hogy a merevítőnek ami benne van, köze sincs a rudakhoz. Az ami benne van inkább egy hajtogatott "lemez". Ugyanis ahogy taperoltam az ép részeknél, rúdnak semmi köze hozzá. Még az anyagát kell megálmodnom. Bár ilyen állagnál és kornál nem kizárt akár a horganyzott lemez se. Alunak gyanús lenne ha ekkora lenne a tartása, nincs ott akkora profil hajtogatva. De még megálmodom.  eplus2 Jah és hozzáteszem, hogy finoman ki lehet hajtogatni, de porlad utána a többi megmaradt szakasz is, így már megálmodtam a helyreállítási lehetőségeket is, csak kérdés mikor jutok el odáig. Após a héten megy be pestre, lehet hozatok vele oda való anyagot.
A lényeg, hogy megtudod csinálni, enyém már kész. wave
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17988 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:40:16 »

Ha a külsőről beszélünk, már pedig az szokott így járni, akkor nem kell lebontaní semmit, csak kikell emelni, húzni a gumit. Nem rég csináltam meg én is az enyémen és tök jó lett.
Egyszerűen leengedted az ablakot, kihúztad a gumit, lekapartad és visszaraktad?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17989 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:42:08 »

Egyszerűen leengedted az ablakot, kihúztad a gumit, lekapartad és visszaraktad?

Kaparás/morzsolás után vissza kell hajtogatni a "fém" merevítőt a megfelelő formára, hogy jól illeszkedjen az üveghez.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17990 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:45:57 »

Kaparás/morzsolás után vissza kell hajtogatni a "fém" merevítőt a megfelelő formára, hogy jól illeszkedjen az üveghez.
Hétvégén megpróbálom, ha nem lesz záporzivatar.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17991 Dátum: 2013.08.27 kedd, 19:57:49 »

Ezen a képen az a kis pöcök mi az?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #17992 Dátum: 2013.08.27 kedd, 21:29:40 »

Ezen a képen az a kis pöcök mi az?
azt én se tudom,de nem a légterelőt rögziti??
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #17993 Dátum: 2013.08.27 kedd, 22:02:08 »

azt én se tudom,de nem a légterelőt rögziti??
Arra tippeltem én is.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17994 Dátum: 2013.08.28 szerda, 00:01:26 »

Ezen a képen az a kis pöcök mi az?
Az a műanyag fül arra hivatott, hogy az ablakot vezesse be a keretbe az ablak felhúzásakor. wave
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17995 Dátum: 2013.08.28 szerda, 00:05:05 »

Kaparás/morzsolás után vissza kell hajtogatni a "fém" merevítőt a megfelelő formára, hogy jól illeszkedjen az üveghez.
Így van, én egy gumikalapács segítségével egyengettem meg és ugy illeszkedik az üveghez, mint az új.
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #17996 Dátum: 2013.08.28 szerda, 05:27:22 »

Így van, én egy gumikalapács segítségével egyengettem meg és ugy illeszkedik az üveghez, mint az új.
Hát jah, de nekem pl ahol már nincs benne semmi, ott nem sok tartása van, és nem fekszik már rendesen. De majd a teszteknél kiderül mi lészen.  Wink
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17997 Dátum: 2013.08.28 szerda, 07:43:19 »

Hát jah, de nekem pl ahol már nincs benne semmi, ott nem sok tartása van, és nem fekszik már rendesen. De majd a teszteknél kiderül mi lészen.  Wink
Van amelyikből nekem is több mint 10cm hosszan híányzik az alu és mégis szuper, jó lett.
Naplózva
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #17998 Dátum: 2013.08.30 péntek, 19:25:05 »

Van amelyikből nekem is több mint 10cm hosszan híányzik az alu és mégis szuper, jó lett.
Hát ma melóban nekiestem a többinek is, de nem az igaziak lemez nélkül. Ha lesz időm nekiesek, de most tervem holnapra inkább a szíjak cseréje, és feszítő csapágyazás. De amúgy ahogy nézegettem és pucolgattam, az 1x20mm-es aluszalag kiváló lesz a feladatra.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #17999 Dátum: 2013.08.30 péntek, 21:21:04 »

Hát ma melóban nekiestem a többinek is, de nem az igaziak lemez nélkül. Ha lesz időm nekiesek, de most tervem holnapra inkább a szíjak cseréje, és feszítő csapágyazás. De amúgy ahogy nézegettem és pucolgattam, az 1x20mm-es aluszalag kiváló lesz a feladatra.
Jó munkát! wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365 366 367 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.