Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 23:53:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 356 357 358 359 360 361 362 [363] 364 365 366 367 368 369 370 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805088 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #18100 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 21:31:18 »

szép estét mindenkinek
arra keresném a választ hogy az anyós ülésbe bele lehet-e szerelni az ülés állító motort hogy állítható legyen az anyös ülés is Huh?

még egy kérdésem lenne az ülés fütés az ülés szivacsába van bele építve Huh?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #18101 Dátum: 2013.09.19 csütörtök, 21:34:49 »

szép estét mindenkinek
arra keresném a választ hogy az anyós ülésbe bele lehet-e szerelni az ülés állító motort hogy állítható legyen az anyös ülés is Huh?

még egy kérdésem lenne az ülés fütés az ülés szivacsába van bele építve Huh?
nem, a szivacs, és a huzat között van
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #18102 Dátum: 2013.09.20 péntek, 08:49:32 »

arra keresném a választ hogy az anyós ülésbe bele lehet-e szerelni az ülés állító motort hogy állítható legyen az anyös ülés is Huh?
Bele. De attól, hogy a motor benne van, még nem lesz állítható az ülés. És attól sem, hogyha kapcsolót is raksz hozzá.
Magát az ülés alját is állíthatóra kell cserélni. Ja, és a bal oldali motort nem lehet átfordítani és úgy belerakni.
A legegyszerűbb megoldás, ha szerzel angol autóból jobb első ülést - kicseréled a huzatokat, bekábelezed a dolgokat (ha még nincs), és minden ok.
Arra figyelj, hogy az Mk1 és Mk2 ülések háttámlái nem azonosak (huzat csere miatt említem meg).

Fentiek az én ismereteim, ha valami nem így van, majd - remélem - kijavítanak Smiley.
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #18103 Dátum: 2013.09.20 péntek, 14:43:11 »

Bele. De attól, hogy a motor benne van, még nem lesz állítható az ülés. És attól sem, hogyha kapcsolót is raksz hozzá.
Magát az ülés alját is állíthatóra kell cserélni. Ja, és a bal oldali motort nem lehet átfordítani és úgy belerakni.
A legegyszerűbb megoldás, ha szerzel angol autóból jobb első ülést - kicseréled a huzatokat, bekábelezed a dolgokat (ha még nincs), és minden ok.
Arra figyelj, hogy az Mk1 és Mk2 ülések háttámlái nem azonosak (huzat csere miatt említem meg).

Fentiek az én ismereteim, ha valami nem így van, majd - remélem - kijavítanak Smiley.

nagyon köszönöm az infókat
eredetileg arrra gondoltam hogy az egész vezető ülés alját át építem az anyós ülés alá
de az angol üléses megoldás jobban hangzik
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #18104 Dátum: 2013.09.20 péntek, 14:44:17 »

nem, a szivacs, és a huzat között van

akkor elvileg átépíthető egy nem fütéses ülésbe???
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #18105 Dátum: 2013.09.20 péntek, 19:59:34 »

akkor elvileg átépíthető egy nem fütéses ülésbe???
igen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gumilab
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #18106 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 14:03:17 »

Sziasztok!

Ismét számítok határtalan tudásotokra!
Egy ideje indítás után a kesztyű tartó felül olyan hangot hallok, mintha valami folyadék lötyögne, bugyogna. Találkozott már valaki hasonlóval?
Előre jelzem,nem a dugi pia mocorog! nyes
Naplózva

2000 MK II 1.8TD kombi némi extrával /csak volt: 1996 Mondeo 1.8TD kombi/
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18107 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 14:41:45 »

Sziasztok!

Ismét számítok határtalan tudásotokra!
Egy ideje indítás után a kesztyű tartó felül olyan hangot hallok, mintha valami folyadék lötyögne, bugyogna. Találkozott már valaki hasonlóval?
Előre jelzem,nem a dugi pia mocorog! nyes
nem a kiegyenlitő tartály rotyog? nem az hallatszik be? szerintem ott nm megy semilyen viz...
Naplózva
gumilab
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #18108 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 15:57:05 »

nem a kiegyenlitő tartály rotyog? nem az hallatszik be? szerintem ott nm megy semilyen viz...
meghallgatózom! köszi!
Naplózva

2000 MK II 1.8TD kombi némi extrával /csak volt: 1996 Mondeo 1.8TD kombi/
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18109 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 17:32:01 »

meghallgatózom! köszi!
valamelyik este,én is hallottam hogy rotyog valami,igaz kocsin kivül,,és ha igaz a kiegyenlitő sapkája ereszt....mivel forrni nem forrt,egyáltalán nem,,igy csak valami vizes rotyogásra gondoltam. hallottam a termosztátház,és  a kiegyenlitő felől....érdekes mert folyni nem folyik,nem nedves,és mégis van hangja.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #18110 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 17:34:33 »

valamelyik este,én is hallottam hogy rotyog valami,igaz kocsin kivül,,és ha igaz a kiegyenlitő sapkája ereszt....mivel forrni nem forrt,egyáltalán nem,,igy csak valami vizes rotyogásra gondoltam. hallottam a termosztátház,és  a kiegyenlitő felől....érdekes mert folyni nem folyik,nem nedves,és mégis van hangja.

Az a rotyogás nem lehetséges, hogy a levegő, ami kijön a rendszerből? (légteleníti magát)
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #18111 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 23:14:37 »

Sziasztok!

Ismét számítok határtalan tudásotokra!
Egy ideje indítás után a kesztyű tartó felül olyan hangot hallok, mintha valami folyadék lötyögne, bugyogna. Találkozott már valaki hasonlóval?
Előre jelzem,nem a dugi pia mocorog! nyes
lehet valamelyik görgő csapágyas  pias vagy a vízpumpa
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18112 Dátum: 2013.09.27 péntek, 16:48:36 »

 Helló. szerintetek ez a fagyálló jo a mondiba? tudom a tescos trutyit ki kéne hagyni,de amit eddig láttam rózsa szinü alu fagyállót,azok kétszer ennyibe kerülnek! itt mellettünk a kuton 750ft 1kg.igaz az -70fokos. ez amit linkeltem készre kevert -35fok. kérdés a minőség??!! van e tapasztalat???
Naplózva
gumilab
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



E-mail
« Új hozzászólás #18113 Dátum: 2013.09.27 péntek, 19:15:16 »

Az a rotyogás nem lehetséges, hogy a levegő, ami kijön a rendszerből? (légteleníti magát)
reggel meghallgatózom!
Naplózva

2000 MK II 1.8TD kombi némi extrával /csak volt: 1996 Mondeo 1.8TD kombi/
SzaboZoli
Vendég
« Új hozzászólás #18114 Dátum: 2013.09.28 szombat, 05:42:25 »

Sziasztok!Nekem van egy 1.6 os mondim garázsba áll az auto és hónap eléjétől az a problémám hogy hidegen nehezen indul ilyen 5 . próbára de gázzal játszva leginkább akkor is.Egyik este leálltam másnap ilyen lett.Alapjárat sincs hidegen megy egy pár másodpercig de ha nem tartom a gázt elejti ha bemelegszik pöcre indul van alapjárat.De mondom ez egyik egytéről reggelre ilyen lett.Map szenzor biztos hogy nem mert mióta megvettem a kocsit le van huzva róla és évekig jó volt ugy.Esetleg valami ötlet valakinek?  rinya
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18115 Dátum: 2013.09.28 szombat, 11:04:07 »

Helló. szerintetek ez a fagyálló jo a mondiba? tudom a tescos trutyit ki kéne hagyni,de amit eddig láttam rózsa szinü alu fagyállót,azok kétszer ennyibe kerülnek! itt mellettünk a kuton 750ft 1kg.igaz az -70fokos. ez amit linkeltem készre kevert -35fok. kérdés a minőség??!! van e tapasztalat???
  le maradt a link!      http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-campona-hipermarket/autofelszereles/favorit-g12-fagyallo

 csak azért kérdem,mert hogy aluvédős kellene bele,ez meg elvileg az!  szerintetek??
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18116 Dátum: 2013.09.28 szombat, 11:26:04 »

  le maradt a link!      http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-campona-hipermarket/autofelszereles/favorit-g12-fagyallo

 csak azért kérdem,mert hogy aluvédős kellene bele,ez meg elvileg az!  szerintetek??
egyébbként azért kérdem,mert létezik a  glikosam,,az alu protekt,és a tescos G12 favorit.. az elözö kettő jó minőségü,alu motorokba,hütőkbe ajánlott,,,való..de a tescos ra is ez van irva!

link:http://www.argep.hu/trend/G12F/G12-fagyallo.html ha segitenétek dönteni..igazából az ár nm annyira eltérő,bár a tescoban most akcios 2000ft/5kg..a lényeg az volna hogy csak ez elérhető,a többit postával lehetne csak ha potolni kell,és az ugye költség...
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #18117 Dátum: 2013.09.28 szombat, 13:22:59 »

egyébbként azért kérdem,mert létezik a  glikosam,,az alu protekt,és a tescos G12 favorit.. az elözö kettő jó minőségü,alu motorokba,hütőkbe ajánlott,,,való..de a tescos ra is ez van irva!

link:http://www.argep.hu/trend/G12F/G12-fagyallo.html ha segitenétek dönteni..igazából az ár nm annyira eltérő,bár a tescoban most akcios 2000ft/5kg..a lényeg az volna hogy csak ez elérhető,a többit postával lehetne csak ha potolni kell,és az ugye költség...
Ugyebár a Mondeoba 6,6 liter fagyálló kell. Tehát vagy ezt az 5kg-ost felöntöd még deszt vízzel, és így lemegy kb. -25 fokra (csak hasraütésszerűen) a hőmérséklettűrése, vagy veszel két flakonnal, ami már 4000 Ft.
Namost írod, hogy a kúton 750Ft/kg a -72 fokos, amit 1:1-be kell keverni hogy -35ös legyen, tehát 3 liter kell neked, ami 2250 Ft. Vagy bemész a legközelebbi Bárdi üzletbe, ott 1kb Bárdi Help rózsaszín fagyálló -72 fokos 672 Ft. Desztillált víz 5 liter 295 Ft. Tehát 3 fagyálló + 5l víz= 2311Ft. Az enyémbe is ilyen lett most öntve, tökéletesen megfelel.

Amúgy jó a Tescos is, csak tényleg ha leengeded az egész rendszerből a vizet, akkor 2 kannával kell bele.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #18118 Dátum: 2013.09.28 szombat, 13:28:37 »

  le maradt a link!      http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-campona-hipermarket/autofelszereles/favorit-g12-fagyallo

 csak azért kérdem,mert hogy aluvédős kellene bele,ez meg elvileg az!  szerintetek??
2500-ért megkapod a glikosam alu-t autósboltban, és 5 lityi desztvízzel 10 litered van 2800-ért. bármilyen autósboltban hozzájutsz, nem kell azt sehonnan postázni. tesco, obi a legdrágább mindig
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18119 Dátum: 2013.09.28 szombat, 14:55:11 »

2500-ért megkapod a glikosam alu-t autósboltban, és 5 lityi desztvízzel 10 litered van 2800-ért. bármilyen autósboltban hozzájutsz, nem kell azt sehonnan postázni. tesco, obi a legdrágább mindig
ok...nálunk csak unix van,sajnos..de megnézem.köszi..egy technikai kérdés. azelött volt ugye a seicentom,az a vételkor vizzel volt feltöltve,csupa rozsda volt a viz. én meg fagyálloztam a glikosammal,és kb 35 fokra lőttem be. kb 1-2 hét mulva láttam hogy fogy a kiegynlitőből,el kezdtem utána töltögetni, fehéren füstölt!! a végére megtelt az egyik henger vizzel! a gyertya vizben állt!

ha jol gondolom valoszinü elötte is hengerfejes volt,vsak a vizkő akadályozta meg a fogyást,ezt  a fagyállo feloldotta! de akkor nem olyan agressziv anyag ami a tömitést is zabálja? már ez a rozsaszin cucc! most valami zöld van benne,csak mikor 3 hétig kinlodtam a csöpögő termosztát házzal,sokat töltöttem utána ioncserélt el,...most kb 18 fokos...
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18120 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:31:02 »

Sziasztok!Nekem van egy 1.6 os mondim garázsba áll az auto és hónap eléjétől az a problémám hogy hidegen nehezen indul ilyen 5 . próbára de gázzal játszva leginkább akkor is.Egyik este leálltam másnap ilyen lett.Alapjárat sincs hidegen megy egy pár másodpercig de ha nem tartom a gázt elejti ha bemelegszik pöcre indul van alapjárat.De mondom ez egyik egytéről reggelre ilyen lett.Map szenzor biztos hogy nem mert mióta megvettem a kocsit le van huzva róla és évekig jó volt ugy.Esetleg valami ötlet valakinek?  rinya
szia,olvasd el az alapjárati hibákat a wikin,és utána 1 diag kéne csinálni ,de nagyon sok hiba forás van,én 2 évig javitotam a hibát.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18121 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:35:57 »

ok...nálunk csak unix van,sajnos..de megnézem.köszi..egy technikai kérdés. azelött volt ugye a seicentom,az a vételkor vizzel volt feltöltve,csupa rozsda volt a viz. én meg fagyálloztam a glikosammal,és kb 35 fokra lőttem be. kb 1-2 hét mulva láttam hogy fogy a kiegynlitőből,el kezdtem utána töltögetni, fehéren füstölt!! a végére megtelt az egyik henger vizzel! a gyertya vizben állt!

ha jol gondolom valoszinü elötte is hengerfejes volt,vsak a vizkő akadályozta meg a fogyást,ezt  a fagyállo feloldotta! de akkor nem olyan agressziv anyag ami a tömitést is zabálja? már ez a rozsaszin cucc! most valami zöld van benne,csak mikor 3 hétig kinlodtam a csöpögő termosztát házzal,sokat töltöttem utána ioncserélt el,...most kb 18 fokos...
szia,na és ja a seicento mijen volt mert a lányomnak már a kisebiknek az kell,de mondtam ha megveszi felgyujtom,mert a baratnőjének az van.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18122 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:36:37 »

szia,olvasd el az alapjárati hibákat a wikin,és utána 1 diag kéne csinálni ,de nagyon sok hiba forás van,én 2 évig javitotam a hibát.
én már pumpát is cseréltem,és egy kicsivel lett jobb! sajnos sem a jeladók,sem a kábel csere nem segitett..ki tudja mi a fene baja van ezeknek.
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18123 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:43:01 »

én már pumpát is cseréltem,és egy kicsivel lett jobb! sajnos sem a jeladók,sem a kábel csere nem segitett..ki tudja mi a fene baja van ezeknek.
már mondtam néked hogy nálam injektor probléma volt,na de nálad is meglehet,vagyis garnitura csere,az gumi xar.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18124 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:44:50 »

szia,na és ja a seicento milyen volt mert a lányomnak már a kisebbik nek az kell,de mondtam ha megveszi felgyujtom,mert a baratnőjének az van.
nekem sporting om volt,igazi kis ideges pörgős autó! a menet tulajdonsága kicsit pattogós,kemény,hirtelen fordulékony,és szerintem sokat eszik! azért váltottam mondeora  mert az is bekapta a 8 litert! a motorja jo,de vigyázni kell vele,mert az enyémbe sima vizet töltöttek,és le vizkövesedett-mikor meg vettem fel fagyállóztam ALU védős kell bele,rá pár hétre hengerfejes lett! az egész hütőrendszer tele volt vizkővel,gondolom nem véletlenül volt benne viz! amig viz volt benne nem volt baj-utána oldodott fel benne a vizkő dugó! na onnantol csak baj volt a kocsival. fehéren füstölt,ette a vizet,és meg is állt! ALU blokkos,és mindig légteleniteni kell a rendszert,mert valahol mindig sziv levegőt,és igy forrhat a viz! azt hiszem nyitott rendszerü! nagyon gáz,és hamar meg lehet forralni egy dugóban! ÉN nem javaslom ezt a fajta kocsit,állitólag az UNO,,,ÉS A TIPO már jobb! ne vegyetek sicentot,drága,és nagyon gáz javitani!!!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18125 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:45:50 »

már mondtam néked hogy nálam injektor probléma volt,na de nálad is meglehet,vagyis garnitura csere,az gumi xar.
abbba,nem merek be nyulni! sajnos.
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18126 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:49:07 »

nekem sporting om volt,igazi kis ideges pörgős autó! a menet tulajdonsága kicsit pattogós,kemény,hirtelen fordulékony,és szerintem sokat eszik! azért váltottam mondeora  mert az is bekapta a 8 litert! a motorja jo,de vigyázni kell vele,mert az enyémbe sima vizet töltöttek,és le vizkövesedett-mikor meg vettem fel fagyállóztam ALU védős kell bele,rá pár hétre hengerfejes lett! az egész hütőrendszer tele volt vizkővel,gondolom nem véletlenül volt benne viz! amig viz volt benne nem volt baj-utána oldodott fel benne a vizkő dugó! na onnantol csak baj volt a kocsival. fehéren füstölt,ette a vizet,és meg is állt! ALU blokkos,és mindig légteleniteni kell a rendszert,mert valahol mindig sziv levegőt,és igy forrhat a viz! azt hiszem nyitott rendszerü! nagyon gáz,és hamar meg lehet forralni egy dugóban! ÉN nem javaslom ezt a fajta kocsit,állitólag az UNO,,,ÉS A TIPO már jobb! ne vegyetek sicentot,drága,és nagyon gáz javitani!!!
na mondtam én neki 1 astra v. corsa nagyon jó kis kocsi,főleg nem is eszik sokat,kőszi az infot,és van hozzá alkatrész olcson.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18127 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:52:06 »

abbba,nem merek be nyulni! sajnos.
ha én bele nyultam ,mostmár te is megteheted ,de te tudod  nincs mit elrontani xerintem ,mindent figyelj meg ha kibelezed,jah és van a youtuban hogy kell kiprobálni.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18128 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:58:07 »

Mást külőmben nállam minden szombat auto javitási teendő,legalább megszabadulok a nőktől,ma trapéz buksát[szillent magyarul] cseréltem jobb oldalt mind 2 -őt,erre hát a másik oldal is xxar,most arra ránt vagyis jobbra,nem hiába mind a 2 oldalt kell cserélni ezeknél egyszere.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.28 szombat, 18:10:39 írta gyulaba55 » Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18129 Dátum: 2013.09.28 szombat, 17:59:32 »

ha én bele nyultam ,mostmár te is megteheted ,de te tudod  nincs mit elrontani xerintem ,mindent figyelj meg ha kibelezed,jah és van a youtuban hogy kell kiprobálni.
idén már nem szerelek,estleg az inditómat! de az injektort kihagyom! ami a corsát illeti,valóban jo,csak szerintem drágák...lletve drágábbak mint más kisméretü kocsi.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18130 Dátum: 2013.09.28 szombat, 18:00:45 »

Mást külőmben nállam minden szombat auto javitási teendő,legalább megszabadulok a nőktől,ma trapáz buksát[szillent magyarul] cseréltem jobb oldalt mind 2 -őt,erre hát a másik oldal is xxar,most arra ránt vagyis jobbra,nem hiába mindent kell cserélni ezeknél egyszere.
a lengővilla szilentet mondod? azt hogy préselted ki?
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18131 Dátum: 2013.09.28 szombat, 18:07:19 »

a lengővilla szilentet mondod? azt hogy préselted ki?
nem kell prés ütni is lehet csináltatam 1 kiütőtt és aval,de mondta nékem az esztergájosom hogy csinál 1 kinyomot ,forditva pedig lesz benyomo.De az időbe fog kerülni,de lesz valamikor.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18132 Dátum: 2013.09.28 szombat, 18:09:52 »

nem kell prés ütni is lehet csináltatam 1 kiütőtt és aval,de mondta nékem az esztergájosom hogy csinál 1 kinyomot ,forditva pedig lesz benyomo.De az idő fog kerülni,de lesz valamikor.
jaja... ki ütni még talán,de benyomni azért az nagyon gáz ám! én láttam mikor anno nekem csinálták egy mühelyben a 8 tonnás préssel! recsegett ropogott,,,mire kijött,és befelé is meg szenvedtek vele.! és ugye a lengővillára is vigyázni kell,hamar el deformálódhat! HA ütöd!
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #18133 Dátum: 2013.09.28 szombat, 18:15:00 »

jaja... ki ütni még talán,de benyomni azért az nagyon gáz ám! én láttam mikor anno nekem csinálták egy mühelyben a 8 tonnás préssel! recsegett ropogott,,,mire kijött,és befelé is meg szenvedtek vele.! és ugye a lengővillára is vigyázni kell,hamar el deformálódhat! HA ütöd!
befelé is ütni kell ,de finoman mintha kexélnél,és számit mire tartod rá ,a haveromnak van mindene oda vidtem el ,auto felemelve én meg  300 méteres séta.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #18134 Dátum: 2013.10.01 kedd, 20:11:00 »

szép estét

azt szeretném meg tudni hogy a sedan mondeo spoilerét hogy lehet le szedni Huh?? egy csavart megtaláltam de többet nem látok
ki veszem azt az egyet és még mindig fogja

esetleg ragasztott lenne vagy egyéb turpisság van a dologban???
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18135 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 09:52:30 »

srácok. nekem most valami ismeretlen eredetü ZÖLD szinü szerü fagyállom van,amiről nem tudom hogy alu védős e.  a lényeg,hogy szerintetek,érdemes e rátölteni,hogy a jelenlegi 18 fokot javitsam,vagy full csere javasolt?! eredetileg nem látom hogy koszos volna a fagyállo,nem rozsdás,vagy ganés,csak nem tudok rola semmit,és kb 18 fok körüli. igazábol nem szivesen pancsolnék....ha nem muszály! de ha nincs más....megoldom.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #18136 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 12:04:21 »

srácok. nekem most valami ismeretlen eredetü ZÖLD szinü szerü fagyállom van,amiről nem tudom hogy alu védős e.  a lényeg,hogy szerintetek,érdemes e rátölteni,hogy a jelenlegi 18 fokot javitsam,vagy full csere javasolt?! eredetileg nem látom hogy koszos volna a fagyállo,nem rozsdás,vagy ganés,csak nem tudok rola semmit,és kb 18 fok körüli. igazábol nem szivesen pancsolnék....ha nem muszály! de ha nincs más....megoldom.
piros: alu
zöld: vas
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18137 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 12:40:23 »

piros: alu
zöld: vas
zöldben,vagy kékben nem létezik alu védős?? tehát az nem jo benne ami benne van? ha lecserélem lehet abból baj? már nem fog folyni,ereszteni?
 sőt ami az olajat illeti,az 5w30as ford olaj,elvileg nem is full sintetikus! az UNIX szerint csak fél szint! ez létezik? a 5w30F fél szint,az 5w40S a full! ezt csak ezért kérdezem mert azelött itt az hangzott el hogy mindenképp 5w30,mert az valo bele,és full sz...ezekszerint nem az,,de attól még jo lehet bele...
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #18138 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 12:54:44 »

zöldben,vagy kékben nem létezik alu védős?? tehát az nem jo benne ami benne van? ha lecserélem lehet abból baj? már nem fog folyni,ereszteni?
 sőt ami az olajat illeti,az 5w30as ford olaj,elvileg nem is full sintetikus! az UNIX szerint csak fél szint! ez létezik? a 5w30F fél szint,az 5w40S a full! ezt csak ezért kérdezem mert azelött itt az hangzott el hogy mindenképp 5w30,mert az valo bele,és full sz...ezekszerint nem az,,de attól még jo lehet bele...

Fagyállócsere előtt azért én alaposan átmosnám a rendszert, mielőtt beleborítom az aluvédős fagyállót. Az olajról pedig csak annyit, hogy az a legegyszerűbb, ha megveszed a Ford Formula 5w30-as olajat. Az biztos, hogy belevaló. Szerintem olaj és olaj, illetve 5w30 és 5w30 között is van különbség. Ha a gyárilag előírt specifikációknak megfelel, akkor azt kell beleönteni.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18139 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 14:11:31 »

Fagyállócsere előtt azért én alaposan átmosnám a rendszert, mielőtt beleborítom az aluvédős fagyállót. Az olajról pedig csak annyit, hogy az a legegyszerűbb, ha megveszed a Ford Formula 5w30-as olajat. Az biztos, hogy belevaló. Szerintem olaj és olaj, illetve 5w30 és 5w30 között is van különbség. Ha a gyárilag előírt specifikációknak megfelel, akkor azt kell beleönteni.
az át mosást hogy kell? gondolom nem a slagot kell beledugni,mert a sima viz elvileg nem jo ebbe a motorba-és valamennyi tuti maradna benne! ma ha igaz fagyállozom,ugy hogy szeretném jol csinálni! a jobb első keréknél van egy gumicső ami egy fémcsőre megy rá,,arra gondoltam ott huzom széjjel,mert az az egyszerübb! azt nem tudom hogy a termosztát elzárása után marad e a rendszerben a régiből,d forro motornál csak nem lehet fagyállót cserélni amig nyitva a termosztát. ha elzár valamennyit vissza fog,és sajnos keveredni fog! de gondolom ez megengedett,,nem hiszem hogy a szervizekben sokat adnának erre,,.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18140 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 15:52:08 »

az át mosást hogy kell? gondolom nem a slagot kell beledugni,mert a sima viz elvileg nem jo ebbe a motorba-és valamennyi tuti maradna benne! ma ha igaz fagyállozom,ugy hogy szeretném jol csinálni! a jobb első keréknél van egy gumicső ami egy fémcsőre megy rá,,arra gondoltam ott huzom széjjel,mert az az egyszerübb! azt nem tudom hogy a termosztát elzárása után marad e a rendszerben a régiből,d forro motornál csak nem lehet fagyállót cserélni amig nyitva a termosztát. ha elzár valamennyit vissza fog,és sajnos keveredni fog! de gondolom ez megengedett,,nem hiszem hogy a szervizekben sokat adnának erre,,.
na mindegy...már le engedtem. azon a fém csövön csak kb 1 cm ert volt rajta a gumicső-még jó hogy megnéztem! kb 5,5 liter folyt ki,sötét zöld cucc,minimális üledékkel,,kicsit megnyugtató volt látni,hogy minden oké....
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #18141 Dátum: 2013.10.05 szombat, 18:33:18 »

Fűtésem újra szarakszik!

A Cromaxnál is van occsó radiátor. Van valakinek rossz tapasztalata ezzel a kategóriával, esetleg javaslata valami elfogadható árú, de megbízható radiátor ötletet is szívesen fogadok.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #18142 Dátum: 2013.10.05 szombat, 19:56:33 »

Fűtésem újra szarakszik!

A Cromaxnál is van occsó radiátor. Van valakinek rossz tapasztalata ezzel a kategóriával, esetleg javaslata valami elfogadható árú, de megbízható radiátor ötletet is szívesen fogadok.

én fehérváron majdnem úgy adtam vissza nekik azt az olcsó szart, hogy az ablakon megy vissza egy téglára kötve. fűteni nem fűtött, de legalább már másnap kötözködtek, és nem akarták visszavenni. aztán vettem egy nissens-et(természetesen máshol) ahol ugyanolyan *** volt, sőt, ugyanaz a *** volt becsomagolva szebben. ezt viszont szó nélkül visszavették. egy bontott lett a vége 5000-ért
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
bacugan
Vendég
« Új hozzászólás #18143 Dátum: 2013.10.05 szombat, 21:09:11 »

Sziasztok.A következő kérdéssel fordulnék hozzátok,95-ős mondeom van,és használt tetöcsomagtartót keresek hozzá de nem kapok,esetleg más tipusu nem lenne jó rá ?
Válaszotokat előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.07 hétfő, 00:51:39 írta bacugan » Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #18144 Dátum: 2013.10.05 szombat, 21:20:49 »

én fehérváron majdnem úgy adtam vissza nekik azt az olcsó szart, hogy az ablakon megy vissza egy téglára kötve. fűteni nem fűtött, de legalább már másnap kötözködtek, és nem akarták visszavenni. aztán vettem egy nissens-et(természetesen máshol) ahol ugyanolyan *** volt, sőt, ugyanaz a *** volt becsomagolva szebben. ezt viszont szó nélkül visszavették. egy bontott lett a vége 5000-ért
Értem, köszönöm.
A használt radiátort hogy lehet ellenőrizni, hogy nincs eldugulva?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18145 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 16:32:45 »

Értem, köszönöm.
A használt radiátort hogy lehet ellenőrizni, hogy nincs eldugulva?
slagot kösd rá,,ha szépen átfolyikakkor bizti jó!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #18146 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 17:12:18 »

Értem, köszönöm.
A használt radiátort hogy lehet ellenőrizni, hogy nincs eldugulva?
nagyjából sehogy. az, hogy átmegy a víz, még nem garantálja, hogy megfelelő mennyiség tud áramlani, és hűlni. ha nagyon rég áll, és víz van benne, nem szabad megvenni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #18147 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 17:26:37 »

nagyjából sehogy. az, hogy átmegy a víz, még nem garantálja, hogy megfelelő mennyiség tud áramlani, és hűlni. ha nagyon rég áll, és víz van benne, nem szabad megvenni
azért valamennyire csak látni hogy csak átszivárog,vagy folyik...
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #18148 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 17:28:22 »

A mostanin is szépen átfolyik, és mégsem jó a fűtés.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #18149 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 17:31:24 »

Tavalyelőtt átöblítettem, utána nem volt a régi tökéletes, de legalább nem fagytunk be a kocsiba. Nyáron jó/túl meleg volt, a tavaly egy ideig jó volt, aztán feladta. Most megint húgymeleg se. 

Naplózva
Oldalak: 1 ... 356 357 358 359 360 361 362 [363] 364 365 366 367 368 369 370 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.