Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 05:32:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 ... 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4805463 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #3050 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:47:00 »

Hi Scratch!
Fel tudnánk venni a kapcsolatot?(fontos lenne )
Mondjuk egy telefonszám sokat segítene.
Mire készülsz? Mi a gond?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3051 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:49:00 »

Sziasztok!
Sikeresen túlvagyumk a műszaki vizsgán, tehát aminek rendben kell lenni az rendben is van. Ennek ellenére hasogatom a szörszálat mert én így szeretem.A segítséget azért kérem mert még mindig hallok valami kopogást elölről, de a szerelő sem tudta megállapítani az okát és a vizsgán sem észleltek semmi rendellenest. A kopogás nem túl erős és kátyúknál hallatszik, útegyenetlenségeknél nem és mindegy, hogy melyik kerékkel megyek a kátyúba.
Mielőtt átolvastam volna a féktárcsákról szóló hozzászólásokat már megvettem egy bontóból két használt féktárcsát és leszabályoztattam.Most azok vannak fenn, még jók, (kb. 1000 km. után) és kíváncsian várom, hogy mikor kezdenek majd botrányosan viselkedni.  
Üdv Győző
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3052 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:50:00 »

Biztonsági csomagként volt rendelhető a mondeohoz 189E-ért, ami tartalmazta még a riasztó belső térvédelmét is. (1996-ban)
Nekem az eü a bizt csomagom 1996-ból ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3053 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:51:00 »

Sziasztok!
Sikeresen túlvagyumk a műszaki vizsgán, tehát aminek rendben kell lenni az rendben is van. Ennek ellenére hasogatom a szörszálat mert én így szeretem.A segítséget azért kérem mert még mindig hallok valami kopogást elölről, de a szerelő sem tudta megállapítani az okát és a vizsgán sem észleltek semmi rendellenest. A kopogás nem túl erős és kátyúknál hallatszik, útegyenetlenségeknél nem és mindegy, hogy melyik kerékkel megyek a kátyúba.
Mielőtt átolvastam volna a féktárcsákról szóló hozzászólásokat már megvettem egy bontóból két használt féktárcsát és leszabályoztattam.Most azok vannak fenn, még jók, (kb. 1000 km. után) és kíváncsian várom, hogy mikor kezdenek majd botrányosan viselkedni.  
Üdv Győző
Ha bírod kerüld a kátyúkat, mint Jean cimbora
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3054 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:55:00 »

Sziasztok!
Sikeresen túlvagyumk a műszaki vizsgán, tehát aminek rendben kell lenni az rendben is van. Ennek ellenére hasogatom a szörszálat mert én így szeretem.A segítséget azért kérem mert még mindig hallok valami kopogást elölről, de a szerelő sem tudta megállapítani az okát és a vizsgán sem észleltek semmi rendellenest. A kopogás nem túl erős és kátyúknál hallatszik, útegyenetlenségeknél nem és mindegy, hogy melyik kerékkel megyek a kátyúba.
Mielőtt átolvastam volna a féktárcsákról szóló hozzászólásokat már megvettem egy bontóból két használt féktárcsát és leszabályoztattam.Most azok vannak fenn, még jók, (kb. 1000 km. után) és kíváncsian várom, hogy mikor kezdenek majd botrányosan viselkedni.  
Üdv Győző
Toronycsapágy (elsők)?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3055 Dátum: 2006.01.27 péntek, 09:56:00 »

Ha bírod kerüld a kátyúkat, mint Jean cimbora
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3056 Dátum: 2006.01.27 péntek, 10:22:00 »

Hi Scratch!
Fel tudnánk venni a kapcsolatot?(fontos lenne )
Mondjuk egy telefonszám sokat segítene.
Keszeg,
 
feltudjuk, katt a nevemre, és ott a mail címem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3057 Dátum: 2006.01.27 péntek, 10:26:00 »

Minden kátyút kikerülni, talán biciklivel sikerülne :-).
Toronycsapács: nagyon csúnya szó ráadásul azt sem tudom, hogy hol va, nem beszélve arról, hogy mi a szerepe. Hány db van? A kopogáson kívűl mit okozhat még?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3058 Dátum: 2006.01.27 péntek, 15:11:00 »

Az éjszaka checkoltam az oldalt .Kösz  
De nekem egy használható telefonszám kéne és cd tele adatokkal 2.0 16v 94-es
Mondeo rol,jeladokról mérésekröl karakterisztikákról stb.
Pleas
Keszeg: megneztetek azt, amit Joe mester belinkelt? Hibakodok? A lenti forum topic-ban leirtam, hol vannak kapcsolasi rajzok.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3059 Dátum: 2006.01.27 péntek, 15:13:00 »

Minden kátyút kikerülni, talán biciklivel sikerülne :-).
Toronycsapács: nagyon csúnya szó ráadásul azt sem tudom, hogy hol va, nem beszélve arról, hogy mi a szerepe. Hány db van? A kopogáson kívűl mit okozhat még?
A telók tetején, és tud csúnyán kopogni. Meg kéne nézetni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3060 Dátum: 2006.01.27 péntek, 23:05:00 »

Szisztok!
Úgy egy hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 95-ös 1.8 TD-nek.
Műszaki vizsgán túl vagyunk, de lenne néhány apró kérdésem, hátha az itteni guruk segíteni tudnak:
1. Vízhőfok: habár most nincs valami nagy meleg, de volt egyszer-kétszer hosszabb utam vele 5-10 fokban és a vize akkor sem melegedett az "O" fölé (a NORMAL-ból). Mostanság nem megy az "N" fölé. Jó ez így?
2. Úttartás: szervízköny szerint az utolsó javítás egy bal eslő lengőkar csere volt (~130e km-nél). Vizsga előtt volt fékhatás és lengéscsillapítás mérés, mindekettő megfelelt. A jelenség az, hogy erősebb fékezésnél (főleg 70-80 felett) az autó elindul balra, menet közben viszont jobbra húz egy nagyon kicsit (kb. 1000 km-t mentem vele eddig). A fékhatás mérés szerint mindkét tengelyen a jobb oldali fék erősebb egy kicsit . Guminyomás azonos, a felnik ugyan trágyák, ráz is egy kicsit, de szerintem nem azoktól lehet. Mit kellene megnézni alaposabban?
3. Az itt olvasottak alapján a   "szokásos" kopogás elölről és hátulról; gondolom az összes gumi-cucc cseréje.
4. Bp-i vagy Pest közeli szervíz címe, ahol hozzáértők javítanak és nem a lehúzás a lényeg (futómű, motordiagnosztika).
 
Köszi előre is, Mindnekinek!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3061 Dátum: 2006.01.27 péntek, 23:15:00 »

Szisztok!
Úgy egy hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 95-ös 1.8 TD-nek.
Műszaki vizsgán túl vagyunk, de lenne néhány apró kérdésem, hátha az itteni guruk segíteni tudnak:
1. Vízhőfok: habár most nincs valami nagy meleg, de volt egyszer-kétszer hosszabb utam vele 5-10 fokban és a vize akkor sem melegedett az "O" fölé (a NORMAL-ból). Mostanság nem megy az "N" fölé. Jó ez így?
2. Úttartás: szervízköny szerint az utolsó javítás egy bal eslő lengőkar csere volt (~130e km-nél). Vizsga előtt volt fékhatás és lengéscsillapítás mérés, mindekettő megfelelt. A jelenség az, hogy erősebb fékezésnél (főleg 70-80 felett) az autó elindul balra, menet közben viszont jobbra húz egy nagyon kicsit (kb. 1000 km-t mentem vele eddig). A fékhatás mérés szerint mindkét tengelyen a jobb oldali fék erősebb egy kicsit . Guminyomás azonos, a felnik ugyan trágyák, ráz is egy kicsit, de szerintem nem azoktól lehet. Mit kellene megnézni alaposabban?
3. Az itt olvasottak alapján a   "szokásos" kopogás elölről és hátulról; gondolom az összes gumi-cucc cseréje.
4. Bp-i vagy Pest közeli szervíz címe, ahol hozzáértők javítanak és nem a lehúzás a lényeg (futómű, motordiagnosztika).
 
Köszi előre is, Mindnekinek!
Gratula a kocsihoz!
1. Termosztát csere. Gyári, 92 fokosat bele.
2. Az okosabbak megmondják. Én gumikra és lengőkarokra tippelek.
3. Is, vagy lengéscsillapítók.
4. Ford Solymár.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3062 Dátum: 2006.01.28 szombat, 10:50:00 »

Hi Scratch!
Fel tudnánk venni a kapcsolatot?(fontos lenne )
Mondjuk egy telefonszám sokat segítene.
Keszeg ha adat kell a Mondeo I-ről keressél
06703643500
tdorin@gmail.com
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3063 Dátum: 2006.01.28 szombat, 13:40:00 »

Szisztok!
Úgy egy hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 95-ös 1.8 TD-nek.
Műszaki vizsgán túl vagyunk, de lenne néhány apró kérdésem, hátha az itteni guruk segíteni tudnak:
1. Vízhőfok: habár most nincs valami nagy meleg, de volt egyszer-kétszer hosszabb utam vele 5-10 fokban és a vize akkor sem melegedett az "O" fölé (a NORMAL-ból). Mostanság nem megy az "N" fölé. Jó ez így?
2. Úttartás: szervízköny szerint az utolsó javítás egy bal eslő lengőkar csere volt (~130e km-nél). Vizsga előtt volt fékhatás és lengéscsillapítás mérés, mindekettő megfelelt. A jelenség az, hogy erősebb fékezésnél (főleg 70-80 felett) az autó elindul balra, menet közben viszont jobbra húz egy nagyon kicsit (kb. 1000 km-t mentem vele eddig). A fékhatás mérés szerint mindkét tengelyen a jobb oldali fék erősebb egy kicsit . Guminyomás azonos, a felnik ugyan trágyák, ráz is egy kicsit, de szerintem nem azoktól lehet. Mit kellene megnézni alaposabban?
3. Az itt olvasottak alapján a   "szokásos" kopogás elölről és hátulról; gondolom az összes gumi-cucc cseréje.
4. Bp-i vagy Pest közeli szervíz címe, ahol hozzáértők javítanak és nem a lehúzás a lényeg (futómű, motordiagnosztika).
 
Köszi előre is, Mindnekinek!
Gratulálok a járgányhoz. Amiket írsz apróbb gondnak tűnnek valóban. Az 1.-re amit MS02 írt, de lehet, hogy normális, nekem is ilyen.
2. Ez lengőkar szilent, esetleg kutyacsont. Nekem a szilentcsere előtt csinálta, azóta jó.
3. Valóban szilentcserék szoktak lenni.
4. Van megbízható szerelő Gyálon vagy Dunakeszin. Ha jön majd aki tudja a címet akkor beírja, vagy keress vissza be van már írva néhányszor mindkettő.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3064 Dátum: 2006.01.28 szombat, 20:06:00 »

Köszi az eddigieket!
 
A címeket keresem, mivel a XVII. ker.-Veresegyház napi rutinhoz a Dunakeszi ill. Gyál áll közelebb. A Ford márkaszervízek közül már több helyen is olvastam a solymárit, a többi (pl. pestiek) ennyire gázosak?
Amúgy:
1. Megvárom a tavaszt...
2. A jobb oldali első lengőkar hátsó szilentje tényleg eléggé el van anyátlanodva...
3. OK, beszerzem...
Remélem ezek lesznek a legnagyobb gondjaim! Eddig (kopp-kopp) nincs egyéb, hidegben indul, fogyasztani alig akar :-)(7 alatti).
 
Üdv, és még 1x köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3065 Dátum: 2006.01.28 szombat, 21:15:00 »

Köszi az eddigieket!
 
A címeket keresem, mivel a XVII. ker.-Veresegyház napi rutinhoz a Dunakeszi ill. Gyál áll közelebb. A Ford márkaszervízek közül már több helyen is olvastam a solymárit, a többi (pl. pestiek) ennyire gázosak?
Amúgy:
1. Megvárom a tavaszt...
2. A jobb oldali első lengőkar hátsó szilentje tényleg eléggé el van anyátlanodva...
3. OK, beszerzem...
Remélem ezek lesznek a legnagyobb gondjaim! Eddig (kopp-kopp) nincs egyéb, hidegben indul, fogyasztani alig akar :-)(7 alatti).
 
Üdv, és még 1x köszi!
Viszont szilentből csak gyárit. Én szívtam eleget ugy.-kkal. Nem éri meg. Alkatrészbeszerzéshez Nagyautó vagy Cromax, esetleg márkaszervizből ha sürgősen kell és annyira nem számít az ár.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3066 Dátum: 2006.01.29 vasárnap, 16:50:00 »

most hívlak @DY:D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3067 Dátum: 2006.01.29 vasárnap, 17:11:00 »

most hívlak @DY:D
Küldj egy emailt az alábbira mert nem müködik mailboxos címem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3068 Dátum: 2006.01.29 vasárnap, 17:14:00 »

Ja, kell az évjárat és cm3 is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3069 Dátum: 2006.01.29 vasárnap, 18:44:00 »

Köszi az eddigieket!
 
A címeket keresem, mivel a XVII. ker.-Veresegyház napi rutinhoz a Dunakeszi ill. Gyál áll közelebb. A Ford márkaszervízek közül már több helyen is olvastam a solymárit, a többi (pl. pestiek) ennyire gázosak?
Amúgy:
1. Megvárom a tavaszt...
2. A jobb oldali első lengőkar hátsó szilentje tényleg eléggé el van anyátlanodva...
3. OK, beszerzem...
Remélem ezek lesznek a legnagyobb gondjaim! Eddig (kopp-kopp) nincs egyéb, hidegben indul, fogyasztani alig akar :-)(7 alatti).
 
Üdv, és még 1x köszi!
Itten Dunakeszin a http://www.vectraclub.hu/eszgab/ címen található a szakember. Index forumon utána lehet járni Főleg OFF verdák álnlnak az udvaron, de MondeoClubosokat is vár. Nekem már rég óta szerelgeti az autóimat legnagyobb megelégedésemre. Jártak innen is páran nála üdv: fusim
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3070 Dátum: 2006.01.30 hétfő, 08:52:00 »

Köszi az eddigieket!
 
A címeket keresem, mivel a XVII. ker.-Veresegyház napi rutinhoz a Dunakeszi ill. Gyál áll közelebb. A Ford márkaszervízek közül már több helyen is olvastam a solymárit, a többi (pl. pestiek) ennyire gázosak?
Amúgy:
1. Megvárom a tavaszt...
2. A jobb oldali első lengőkar hátsó szilentje tényleg eléggé el van anyátlanodva...
3. OK, beszerzem...
Remélem ezek lesznek a legnagyobb gondjaim! Eddig (kopp-kopp) nincs egyéb, hidegben indul, fogyasztani alig akar :-)(7 alatti).
 
Üdv, és még 1x köszi!
Lengőkar szilenttel kapcsolatban javasolnám, hogy vegyél komplett lengőkart, párban.
Persze nem itthon mert itthon mondjuk a Cromaxnál 15.000,- Ft / db.
Én az Ebay-ról rendeltem, és párban, szállítási költséggel együtt 20.000,- -ben volt.
Előtte én is tetettem bele szilentet, de sacc 1 évet bírt.
Ha megkéred szépen Fusim Urat, szerintem megrendeli neked.
( Én most le vagyok tiltva az Ebayról. )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3071 Dátum: 2006.01.30 hétfő, 09:43:00 »

Lengőkar szilenttel kapcsolatban javasolnám, hogy vegyél komplett lengőkart, párban.
Persze nem itthon mert itthon mondjuk a Cromaxnál 15.000,- Ft / db.
Én az Ebay-ról rendeltem, és párban, szállítási költséggel együtt 20.000,- -ben volt.
Előtte én is tetettem bele szilentet, de sacc 1 évet bírt.
Ha megkéred szépen Fusim Urat, szerintem megrendeli neked.
( Én most le vagyok tiltva az Ebayról. )
Nem vagyok semmi jónak az elrontója, de darabokba olcsóbbra jön ki a cucc, Lemfölder gömbfej Bárdiból, és szilentek csavarok anyával Nagyautóból kedvezménnyel megvan 10K ból simán. Vagy Unixos TRW gömbfej is kiváló - nekem az van bent erősebb mint a gyári - OFF korrandó terepjárókba használtuk.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3072 Dátum: 2006.01.30 hétfő, 11:18:00 »

Nem vagyok semmi jónak az elrontója, de darabokba olcsóbbra jön ki a cucc, Lemfölder gömbfej Bárdiból, és szilentek csavarok anyával Nagyautóból kedvezménnyel megvan 10K ból simán. Vagy Unixos TRW gömbfej is kiváló - nekem az van bent erősebb mint a gyári - OFF korrandó terepjárókba használtuk.
Köszi Neked is!
Meglátogatom a Dunakeszin lévő szakembert hamarosan, modjon inkább ő véleményt, hogy mit lenne érdemes cserélni, mintha én okoskodnék...
Már csak egy buta kérdés: "MondeoClub-osokat is vár..." -> Mi a jelszó nála? :-)
 
Üdv!
Laci
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3073 Dátum: 2006.01.30 hétfő, 11:26:00 »

Köszi Neked is!
Meglátogatom a Dunakeszin lévő szakembert hamarosan, modjon inkább ő véleményt, hogy mit lenne érdemes cserélni, mintha én okoskodnék...
Már csak egy buta kérdés: "MondeoClub-osokat is vár..." -> Mi a jelszó nála? :-)
 
Üdv!
Laci
Nincs jelszó, hivatkozz a Clubra, hogy onnan ajánlották.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3074 Dátum: 2006.02.01 szerda, 23:14:00 »

Sziasztok!
Újonc vagyok, meg a kocsim is. Két hete vettem egy 95-ös 1.8-as Ford Mondeo Turniert. Nagyon tetszik is a gép, csak a következő gondok vannak vele: marhára elhúz jobbra. Mondjuk nem egyforma gumik vannak rajta de ezt csak most vettem észre. De gyanús hogy ez nem a gumi. Mit érdemes csinálni vele? A másik, hogy észrevettem hogy döccenőknél kileng a hátulja oldal irányba. Olyan mintha az összes lengéscsillapító kaki lenne benne. Ezeket hogy tudom gyorsan és egyszerűen javittatni?
A kocsiban 125000 km-van és a motor (főleg hidegen) úgy kopog mint a régi suzukimban amikor az hidrotőkés volt. Itt is lehet ilyen baj? Ja és benzines a gépem (és szép sárga)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3075 Dátum: 2006.02.01 szerda, 23:23:00 »

Sziasztok!
Újonc vagyok, meg a kocsim is. Két hete vettem egy 95-ös 1.8-as Ford Mondeo Turniert. Nagyon tetszik is a gép, csak a következő gondok vannak vele: marhára elhúz jobbra. Mondjuk nem egyforma gumik vannak rajta de ezt csak most vettem észre. De gyanús hogy ez nem a gumi. Mit érdemes csinálni vele? A másik, hogy észrevettem hogy döccenőknél kileng a hátulja oldal irányba. Olyan mintha az összes lengéscsillapító kaki lenne benne. Ezeket hogy tudom gyorsan és egyszerűen javittatni?
A kocsiban 125000 km-van és a motor (főleg hidegen) úgy kopog mint a régi suzukimban amikor az hidrotőkés volt. Itt is lehet ilyen baj? Ja és benzines a gépem (és szép sárga)
Először nézesd meg a szilenteket, esetleg a lengéscsillapítókat- Ha ez renben, optika. De előtte a gumikat párosítsd össze.
Ha nem tudod, mikor volt vezérműszíjcsere, azt se hagyd ki!!!
Milyen olaj van benne? 5w30 kell. Javasolnék egy olajcserét is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3076 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 09:11:00 »

Sziasztok!
Újonc vagyok, meg a kocsim is. Két hete vettem egy 95-ös 1.8-as Ford Mondeo Turniert. Nagyon tetszik is a gép, csak a következő gondok vannak vele: marhára elhúz jobbra. Mondjuk nem egyforma gumik vannak rajta de ezt csak most vettem észre. De gyanús hogy ez nem a gumi. Mit érdemes csinálni vele? A másik, hogy észrevettem hogy döccenőknél kileng a hátulja oldal irányba. Olyan mintha az összes lengéscsillapító kaki lenne benne. Ezeket hogy tudom gyorsan és egyszerűen javittatni?
A kocsiban 125000 km-van és a motor (főleg hidegen) úgy kopog mint a régi suzukimban amikor az hidrotőkés volt. Itt is lehet ilyen baj? Ja és benzines a gépem (és szép sárga)
Üdv a csapatban! Nekem egy évvel fiatalabb, de mindenképp jó választás, majd meglátod. Kicsit persze helyre kell billenteni ezt-azt (ld. Angel üzenete) de megszolgálja Behozott az autó? mert gyanús a km, nagyon, olyan +100-at tegyél még rá bátran, de riadalomra semmi ok Vannak jó szakik a tarsolyban, kérdés, hogy ki volna neked közel: merrelax?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3077 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 10:13:00 »

Sziasztok!
Újonc vagyok, meg a kocsim is. Két hete vettem egy 95-ös 1.8-as Ford Mondeo Turniert. Nagyon tetszik is a gép, csak a következő gondok vannak vele: marhára elhúz jobbra. Mondjuk nem egyforma gumik vannak rajta de ezt csak most vettem észre. De gyanús hogy ez nem a gumi. Mit érdemes csinálni vele? A másik, hogy észrevettem hogy döccenőknél kileng a hátulja oldal irányba. Olyan mintha az összes lengéscsillapító kaki lenne benne. Ezeket hogy tudom gyorsan és egyszerűen javittatni?
A kocsiban 125000 km-van és a motor (főleg hidegen) úgy kopog mint a régi suzukimban amikor az hidrotőkés volt. Itt is lehet ilyen baj? Ja és benzines a gépem (és szép sárga)
Gyári olajat innen! Ettől a hidrotőke probléma elmúlhat...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3078 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 16:15:00 »

Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Igen behozott a gép 2003-ban. Hogy honnan azt fogalmam sincs. Az olajcserét javasolták (fogalmam sincs, hogy milyen van benne)A vezérműszíjról sem tudok semmit. Ja és mi az az optika Angel üzenetében?
Pesten lakom a VIII. kerületben. Tudtok valami ügyes szakit vagy menjek Dunakeszire? (ennyit simán autózok érte, csak jól legyen megcsinálva a gép)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3079 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 16:19:00 »

Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Igen behozott a gép 2003-ban. Hogy honnan azt fogalmam sincs. Az olajcserét javasolták (fogalmam sincs, hogy milyen van benne)A vezérműszíjról sem tudok semmit. Ja és mi az az optika Angel üzenetében?
Pesten lakom a VIII. kerületben. Tudtok valami ügyes szakit vagy menjek Dunakeszire? (ennyit simán autózok érte, csak jól legyen megcsinálva a gép)
Szia !
Pénteken gyere el a Lurdyhoz.
Leszünk ott egy páran !
 
Nézz be a találkozók topikba !
 
Üdv: Zombi
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3080 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 16:24:00 »

Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Igen behozott a gép 2003-ban. Hogy honnan azt fogalmam sincs. Az olajcserét javasolták (fogalmam sincs, hogy milyen van benne)A vezérműszíjról sem tudok semmit. Ja és mi az az optika Angel üzenetében?
Pesten lakom a VIII. kerületben. Tudtok valami ügyes szakit vagy menjek Dunakeszire? (ennyit simán autózok érte, csak jól legyen megcsinálva a gép)
Futóműállítás.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3081 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 16:32:00 »

Köszi!
 
Pénteken Lurdynál leszek 17kor.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3082 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 17:40:00 »

Köszi!
 
Pénteken Lurdynál leszek 17kor.
Ha használnád a VÁLASZ gombot, tudnánk, kinek szól... gondolom, nekem. Szivesen.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3083 Dátum: 2006.02.02 csütörtök, 18:05:00 »

Ha használnád a VÁLASZ gombot, tudnánk, kinek szól... gondolom, nekem. Szivesen.
Bocsi teljesen igazad van!
(most megnyomta, remélem sikerült)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3084 Dátum: 2006.02.03 péntek, 23:48:00 »

Az már Mondeo MK3.
Üdv Minden tatácsadónak!
Átolvastam a javaslataitokat.
Meg tisztíttattam a légmennyiségmérő volframszálas érzékelőjét.
Úgy tép az autó, mint az állat.
Ha ezt már hamarabb tudom, nem szenvedek ennyit!
Mégegyszer kösz mindenkinek!!!
 
Attila
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3085 Dátum: 2006.02.06 hétfő, 09:51:00 »

Üdv Minden tatácsadónak!
Átolvastam a javaslataitokat.
Meg tisztíttattam a légmennyiségmérő volframszálas érzékelőjét.
Úgy tép az autó, mint az állat.
Ha ezt már hamarabb tudom, nem szenvedek ennyit!
Mégegyszer kösz mindenkinek!!!
 
Attila
Meg majd jó lesz a hibatárolót is törölni, azaz újratanítás #453 alább ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3086 Dátum: 2006.02.07 kedd, 10:49:00 »

Sziasztok!
 
A multkori ketyeges utan elvittem egy a forumon ajanlott szerelohoz a paripat. A hiba forrasa az alacsony olajszint volt. Olaj-, szurocsere volt, adalekok, es most rendben levonek latszik a dolog. A hokiemelok egyike, masika talan meg kopog picit, de nem hallani az utasterben. Egy-ket het megfigyeles jon, aztan meglatjuk.
Szoval ha hasonlo hibajelenseg van, nem kell egybol az oasszes szelepet lecserelni.
A szerelo nagyon korrekt volt, es jo aron dolgozott..
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3087 Dátum: 2006.02.07 kedd, 11:48:00 »

Sziasztok!
 
A multkori ketyeges utan elvittem egy a forumon ajanlott szerelohoz a paripat. A hiba forrasa az alacsony olajszint volt. Olaj-, szurocsere volt, adalekok, es most rendben levonek latszik a dolog. A hokiemelok egyike, masika talan meg kopog picit, de nem hallani az utasterben. Egy-ket het megfigyeles jon, aztan meglatjuk.
Szoval ha hasonlo hibajelenseg van, nem kell egybol az oasszes szelepet lecserelni.
A szerelo nagyon korrekt volt, es jo aron dolgozott..
M.
Melyik szerelőhöz és mi is volt a gond, mert lehet, hogy olyan régen jártál erre, hogy kipottyant a pufferből
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3088 Dátum: 2006.02.07 kedd, 13:12:00 »

Melyik szerelőhöz és mi is volt a gond, mert lehet, hogy olyan régen jártál erre, hogy kipottyant a pufferből
Nemreginben jartam erre, akkor kerdezgettem, es meg valaszoltal is.
Ketyego hang jott a motorbol, a szelepek felol. A Szigeti Gabornal voltam Dunakeszin.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3089 Dátum: 2006.02.07 kedd, 13:14:00 »

Szeles Gabort akartam irni, bocsi...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3090 Dátum: 2006.02.07 kedd, 13:20:00 »

Nemreginben jartam erre, akkor kerdezgettem, es meg valaszoltal is.
Ketyego hang jott a motorbol, a szelepek felol. A Szigeti Gabornal voltam Dunakeszin.
sok víz lefolyt azóta a Dunán
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3091 Dátum: 2006.02.07 kedd, 13:22:00 »

Nemreginben jartam erre, akkor kerdezgettem, es meg valaszoltal is.
Ketyego hang jott a motorbol, a szelepek felol. A Szigeti Gabornal voltam Dunakeszin.
Akkor most van egy dokszád
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3092 Dátum: 2006.02.08 szerda, 11:22:00 »

Akkor most van egy dokszád
Doksza?Huh?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3093 Dátum: 2006.02.08 szerda, 11:24:00 »

ja, vagom
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3094 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 14:45:00 »

Sziasztok!
 
MKI-es 95-ös autókám nehezen veszi a 2-est. Egy picit határozottabban kell kezelni a váltót, hogy bevegye. Rendszeresen nem megy a helyére, és ilyenkor biza hallani hogy mellé ment, ilyenkor szinte nekifeszítem  balra, és hátra egy kis akadás, és a helyén van. . Lehet ez típushiba? Már arra is gondoltam, hogy 1 es után 3masba váltom fel, de ez a kihuzatás nem hiszem, hogy jót tenne. Ha van ötlet vagy tapasztalat, akkor nosza:-)
Üdv,
Viking
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3095 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 14:55:00 »

Sziasztok!
 
MKI-es 95-ös autókám nehezen veszi a 2-est. Egy picit határozottabban kell kezelni a váltót, hogy bevegye. Rendszeresen nem megy a helyére, és ilyenkor biza hallani hogy mellé ment, ilyenkor szinte nekifeszítem  balra, és hátra egy kis akadás, és a helyén van. . Lehet ez típushiba? Már arra is gondoltam, hogy 1 es után 3masba váltom fel, de ez a kihuzatás nem hiszem, hogy jót tenne. Ha van ötlet vagy tapasztalat, akkor nosza:-)
Üdv,
Viking
Kuplung rendesen kiemel? Nyomj neki 2 kuplungot ...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3096 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 15:52:00 »

Sziasztok!
 
MKI-es 95-ös autókám nehezen veszi a 2-est. Egy picit határozottabban kell kezelni a váltót, hogy bevegye. Rendszeresen nem megy a helyére, és ilyenkor biza hallani hogy mellé ment, ilyenkor szinte nekifeszítem  balra, és hátra egy kis akadás, és a helyén van. . Lehet ez típushiba? Már arra is gondoltam, hogy 1 es után 3masba váltom fel, de ez a kihuzatás nem hiszem, hogy jót tenne. Ha van ötlet vagy tapasztalat, akkor nosza:-)
Üdv,
Viking
Váltótartó bakok kivannak, illetve nem ártana egy váltóolajcsere(gyárit!)...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #3097 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:30:00 »

Váltótartó bakok kivannak, illetve nem ártana egy váltóolajcsere(gyárit!)...
Sziasztok!
A többi sebességfokozat megy mint a kisangyal, és simán, gond nélkül megy. Megpróbálom szétszereltettni.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3098 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:42:00 »

Sziasztok!
A többi sebességfokozat megy mint a kisangyal, és simán, gond nélkül megy. Megpróbálom szétszereltettni.
Szinkrongyűrű. Egész egyszerűen próbáld ki a 2 kuplungolást. 1, majd kuplung, ki üresbe, kuplung elenged, megnyom, be 2-be, majd kienged.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #3099 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:54:00 »

Szinkrongyűrű. Egész egyszerűen próbáld ki a 2 kuplungolást. 1, majd kuplung, ki üresbe, kuplung elenged, megnyom, be 2-be, majd kienged.
#2553
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 ... 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.131 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.