Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.02 csütörtök, 20:11:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3286903 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
KáZé
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #7750 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 07:49:34 »


Köszönöm.

Megnéztem a tolatóradar korbács inline csatlakozoját ami jobb oldalt hátul jön ki a kocsiból és le van dugózva. Keresgélés után rájöttem, hogy 2 fajta csatlakozó lehetséges amivel összeköthető a tolatóradar korbács és a DLF korbács.
Az egyik ilyen:
http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-Mondeo-Mk4-2007-2014-Rear-Parking-Sensor-Loom-Wiring-Harness-/252732472035

A másik ilyen: (nekem ilyen van, gondolom mert faceliftes a gép)
https://picclick.de/FORD-Mondeo-IV-Turnier-Kabelbaum-PDC-Sensor-x4-201711361258.html

Tehát vennem kell egy ilyen korbácsot szenzorokkal és egy park assist modult amit még nem sikerült kiderítenem, hogy pontosan milyen kell.
Eddig azt hittem, hogy csak egy féle van, de most már kételkedek, mert ugye kiderült számomra hogy a tolatóradar korbács inline csatiból is kétféle van.
Naplózva

Mondeo MK4 kombi (2011), 2.0 fl, 163le, 340nm + chip
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7751 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:04:26 »

Korábban írtam a km óra akadásomról és a hibáiról. Ki lett cserélve egy bontott mérföldesre. Mint kiderült a bontott is rossz volt.
Keresek km óra műszeregységet egyben ami km órában mér, középen nagy kijelzős. 2007-es dízel mondeóhoz kell. pontos cikk számot is tudok, de az is segítség ha valaki leírja hol keressem konkrétan merre. Az általam ismert zalai bontókban nincs ilyen... kénytelen vagyok tovább menni.. Köszönöm az ebay  linket, ránézésre ugyan ilyen kell, ez mondjuk drága kicsit, remélem olcsóbban találok valahol az országban bontottan...
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7752 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 21:51:34 »

Korábban írtam a km óra akadásomról és a hibáiról. Ki lett cserélve egy bontott mérföldesre. Mint kiderült a bontott is rossz volt.
Keresek km óra műszeregységet egyben ami km órában mér, középen nagy kijelzős. 2007-es dízel mondeóhoz kell. pontos cikk számot is tudok, de az is segítség ha valaki leírja hol keressem konkrétan merre. Az általam ismert zalai bontókban nincs ilyen... kénytelen vagyok tovább menni.. Köszönöm az ebay  linket, ránézésre ugyan ilyen kell, ez mondjuk drága kicsit, remélem olcsóbban találok valahol az országban bontottan...
Ha a bontott órának is ugyanaz a problémája, akkor el kell gondolkodni, hogy nem a műszercsoport a hibás.
Továbbá nem kell ragaszkodni ehhez a típushoz, jó neked a Convers+ LCD kijelzős műszercsoport is. Talán olyat könnyebben találsz.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #7753 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 22:13:41 »

Szia,

nekem egy 2008-as, QXBA motorkódos Tdci-hez van egy km órám, ami jól működött, eljöhetsz, berakjuk, s kipróbálod. ha ezzel is ugyanez a hiba, akkor Sakosnak igaza van.

Üdv

Dani

Korábban írtam a km óra akadásomról és a hibáiról. Ki lett cserélve egy bontott mérföldesre. Mint kiderült a bontott is rossz volt.
Keresek km óra műszeregységet egyben ami km órában mér, középen nagy kijelzős. 2007-es dízel mondeóhoz kell. pontos cikk számot is tudok, de az is segítség ha valaki leírja hol keressem konkrétan merre. Az általam ismert zalai bontókban nincs ilyen... kénytelen vagyok tovább menni.. Köszönöm az ebay  linket, ránézésre ugyan ilyen kell, ez mondjuk drága kicsit, remélem olcsóbban találok valahol az országban bontottan...
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7754 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 23:02:32 »

Ha a bontott órának is ugyanaz a problémája, akkor el kell gondolkodni, hogy nem a műszercsoport a hibás.
Továbbá nem kell ragaszkodni ehhez a típushoz, jó neked a Convers+ LCD kijelzős műszercsoport is. Talán olyat könnyebben találsz.

Ugye a műszeregység az úgy egybe minden. Ami eredeti volt abban az a zöld izé panel lett javítgatva, de nem lett jó sehogysem. Majd ideiglenesen egy napra egy teljesen másik műszeregységet használtam csak az mérföldes volt és kisebb kijelzős. Az működött. Majd szerzett a szerelő egy bontott nagy kijelzős műszeregységet ami szintén mérföldes. Ebből és az én km órásomból lett egy csinálva. Az részlet kérdés hogy a mérföldet nem sikerült átállítani rajta... de beszerelést követően már mondta a szerelő, hogy szerinte ez sem jó ez is már hibás mármint a bontott. Aztán javítgatott valamit rajta és azt mondta talán jó lesz. Nah beszerelést követően az első 20 km-en jó is volt 4 elindítást bírt is. Majd ma kb. 10-ból 6szor meg sem mozdultak a mutatóim. Amikor ment akkor működött menet közben nem állt meg, de sajnos most meg az lépett fel hogy el sem indulnak a mutatós órák. Újabb beszélgetésünk során arra jutottunk a szerelővel, hogy egy nem mérföldes bontottat keresünk, amit ő jelenleg nem tud, de én is keresem.
Kérdésem ezzel a convers+LCD kijelzővel annyi, hogy ez eléggé más kinézetre, talán még méretben meg csatlakozókban passzol is... de ha passzol is, a vissza jelző lámpáim és a középső nagy lcd kijelző mennyire lesz összhangban a többi dologgal ami az autóban található, tudom e irányítani a kormányról ugyan úgy? nem értek hozzá így fogalmam sincs, hogy passzol ez bele, vagy simán minden megy tovább vagy lennének újabb funkciók? Most apróságok mint a gyári rádió, bluetooth kihangosító, információi jönnek középen, meg a fogyasztás meg a kinti hőmérséklet. A nagy színes lcd kijelzőt nem ismerem, nem tudom hogy idomul... Ha azt mondjátok hogy simán jó akkor kipróbálhatom csak találjak egy olyat... és akkor azt kell a szerelőnek az aktuális dolgokra programozni mint a jelenlegi kilóméterem ami az autóban van... gondolom ilyeneket meg kell ejteni...

( Laikusként is már megfordult a fejemben, sőt mindenki ezt mondja hogy máshol lehet a hiba, mert egy olyan dologról van szó ami állítólag nem megy tönkre... de így hogy cserélve lett és ugyan az a hiba... na most vagy az van hogy tényleg sikerült kifogni ugyan olyan hibásat vagy máshol van a hiba.. Na de akkor hol? Én nem értek hozzá, az autóvillamosság szerelő meg legalább 20 éve ezt csinálja állítom 100nál több autó km óráját csinálta meg, akkor csak előállna egy másik lehetőséggel... én nem tudok tippelgetni meg méregetni meg semmit sem. értetlenül, szomorúan, kétségbeesetten állok a dolgok előtt már... )
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.11 csütörtök, 23:14:50 írta Habell » Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7755 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 23:08:26 »

Szia,

nekem egy 2008-as, QXBA motorkódos Tdci-hez van egy km órám, ami jól működött, eljöhetsz, berakjuk, s kipróbálod. ha ezzel is ugyanez a hiba, akkor Sakosnak igaza van.

Üdv

Dani


Ez a nagy kijelzős? vagy írjak cikk számot?
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #7756 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 23:13:10 »

Igen, a navis kijelzős, de írhatsz cikkszámot is. Smiley

Ez a nagy kijelzős? vagy írjak cikk számot?
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7757 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 23:16:07 »

Igen, a navis kijelzős, de írhatsz cikkszámot is. Smiley


6M2T-10849-GM
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #7758 Dátum: 2017.05.11 csütörtök, 23:30:21 »

Holnap meglesem!

6M2T-10849-GM
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7759 Dátum: 2017.05.12 péntek, 01:09:53 »

Ugye a műszeregység az úgy egybe minden. Ami eredeti volt abban az a zöld izé panel lett javítgatva, de nem lett jó sehogysem. Majd ideiglenesen egy napra egy teljesen másik műszeregységet használtam csak az mérföldes volt és kisebb kijelzős. Az működött. Majd szerzett a szerelő egy bontott nagy kijelzős műszeregységet ami szintén mérföldes. Ebből és az én km órásomból lett egy csinálva. Az részlet kérdés hogy a mérföldet nem sikerült átállítani rajta... de beszerelést követően már mondta a szerelő, hogy szerinte ez sem jó ez is már hibás mármint a bontott. Aztán javítgatott valamit rajta és azt mondta talán jó lesz. Nah beszerelést követően az első 20 km-en jó is volt 4 elindítást bírt is. Majd ma kb. 10-ból 6szor meg sem mozdultak a mutatóim. Amikor ment akkor működött menet közben nem állt meg, de sajnos most meg az lépett fel hogy el sem indulnak a mutatós órák. Újabb beszélgetésünk során arra jutottunk a szerelővel, hogy egy nem mérföldes bontottat keresünk, amit ő jelenleg nem tud, de én is keresem.
Kérdésem ezzel a convers+LCD kijelzővel annyi, hogy ez eléggé más kinézetre, talán még méretben meg csatlakozókban passzol is... de ha passzol is, a vissza jelző lámpáim és a középső nagy lcd kijelző mennyire lesz összhangban a többi dologgal ami az autóban található, tudom e irányítani a kormányról ugyan úgy? nem értek hozzá így fogalmam sincs, hogy passzol ez bele, vagy simán minden megy tovább vagy lennének újabb funkciók? Most apróságok mint a gyári rádió, bluetooth kihangosító, információi jönnek középen, meg a fogyasztás meg a kinti hőmérséklet. A nagy színes lcd kijelzőt nem ismerem, nem tudom hogy idomul... Ha azt mondjátok hogy simán jó akkor kipróbálhatom csak találjak egy olyat... és akkor azt kell a szerelőnek az aktuális dolgokra programozni mint a jelenlegi kilóméterem ami az autóban van... gondolom ilyeneket meg kell ejteni...

( Laikusként is már megfordult a fejemben, sőt mindenki ezt mondja hogy máshol lehet a hiba, mert egy olyan dologról van szó ami állítólag nem megy tönkre... de így hogy cserélve lett és ugyan az a hiba... na most vagy az van hogy tényleg sikerült kifogni ugyan olyan hibásat vagy máshol van a hiba.. Na de akkor hol? Én nem értek hozzá, az autóvillamosság szerelő meg legalább 20 éve ezt csinálja állítom 100nál több autó km óráját csinálta meg, akkor csak előállna egy másik lehetőséggel... én nem tudok tippelgetni meg méregetni meg semmit sem. értetlenül, szomorúan, kétségbeesetten állok a dolgok előtt már... )
Nem teljesen értem. Ha már 20 éve ezt csinálja, hogyhogy nem sikerült átállítani KMH-ra? Hibakódot olvastatok, amikor nem mentek az órák? Egyáltalán miért nem a bontottat teszteltétek tovább összeházasítás nélkül? Mert kis kijelzős volt?
A convers+ fog "idomulni". Minden meg lesz rajta ami eddig + egyéb infók. Csak legyen jól felkonfigurálva a Central Configban. A mértékegységet is ott kell egyébként beállítani, nem a műszeregységben. Smiley
Továbbra is valószínű, hogy valahol máshol van a hiba. Hiányzó sebességjel, CAN bus probléma, stb. Olvassatok már hibakódot, amikor nem mennek az órák!
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
kzrider
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


kakuk.zoltan@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7760 Dátum: 2017.05.12 péntek, 10:20:12 »

Sziasztok!
Valaki tud segíteni abban ,hogy vonohorog elektronika bekötésnek van e valami gyári csatlakozója kiépítve?

Előre is köszi!
Naplózva

2009 MK4 Ford Mondeo Titanium X 2.0 TDCI (170 LE) morello
Fiat seicento Optimus
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7761 Dátum: 2017.05.12 péntek, 16:28:05 »

Ebből és az én km órásomból lett egy csinálva.
Melyik része került vissza a te műszeredből ebbe az öszvérbe?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7762 Dátum: 2017.05.12 péntek, 22:48:47 »

Nem teljesen értem. Ha már 20 éve ezt csinálja, hogyhogy nem sikerült átállítani KMH-ra? Hibakódot olvastatok, amikor nem mentek az órák? Egyáltalán miért nem a bontottat teszteltétek tovább összeházasítás nélkül? Mert kis kijelzős volt?
A convers+ fog "idomulni". Minden meg lesz rajta ami eddig + egyéb infók. Csak legyen jól felkonfigurálva a Central Configban. A mértékegységet is ott kell egyébként beállítani, nem a műszeregységben. Smiley
Továbbra is valószínű, hogy valahol máshol van a hiba. Hiányzó sebességjel, CAN bus probléma, stb. Olvassatok már hibakódot, amikor nem mennek az órák!

Én végképp nem értem ( laikus vagyok ), hogy egy gyári mérföldes órát, hogy kell km-re át állítani. Gondolom ennek meg van a módja ami nem sikerült első körben...
Legelső alkalommal amikor neki állt ennek az egésznek még az első javítás előtt volt hibakód kiolvasás, azt mondták nekem, hogy 3 ismeretlen eredetű hibát írt ki, egyet a rádiótól, 2-t meg máshonnan, de kiütötték, azóta nincs, pedig 3-4 alkalommal ki lett olvasva már a sok sok ki be szerelés óta. A kis kijelzőset elővette padlásról betette és azzal működött amennyit használtam.. azt az egy napot. Majd később érkezett postán egy nagyobb kijelzős bontott, amin már akkor látta hogy nem jó mielőtt betette volna, illetve a sajátomból és ebből a bontottból egyet csinált. Valamit szerelt rajta de mint kiderült nem sikerült. A hiba most annyi, hogy el sem indulnak már a mutatók, sőt gyújtás kapcsolás után világít az egész műszeregység, értem ezt úgy hogy csak a világítás felkapcsolásánál kellene hogy világítson.
Azóta egy ilyen convers bontottat talált, de hát az is 70.000 Ft. így nem kértem.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7763 Dátum: 2017.05.12 péntek, 22:51:01 »

Melyik része került vissza a te műszeredből ebbe az öszvérbe?

Tudtommal a burkolat, eleje hátulja szám lapok.
A panel egy az egyben a mérföldesből van, a processzort nem tudom, de ha jól vettem ki a szavaiból az cserélve lett talán.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #7764 Dátum: 2017.05.13 szombat, 12:27:40 »

Én végképp nem értem ( laikus vagyok ), hogy egy gyári mérföldes órát, hogy kell km-re át állítani. Gondolom ennek meg van a módja ami nem sikerült első körben...
Legelső alkalommal amikor neki állt ennek az egésznek még az első javítás előtt volt hibakód kiolvasás, azt mondták nekem, hogy 3 ismeretlen eredetű hibát írt ki, egyet a rádiótól, 2-t meg máshonnan, de kiütötték, azóta nincs, pedig 3-4 alkalommal ki lett olvasva már a sok sok ki be szerelés óta. A kis kijelzőset elővette padlásról betette és azzal működött amennyit használtam.. azt az egy napot. Majd később érkezett postán egy nagyobb kijelzős bontott, amin már akkor látta hogy nem jó mielőtt betette volna, illetve a sajátomból és ebből a bontottból egyet csinált. Valamit szerelt rajta de mint kiderült nem sikerült. A hiba most annyi, hogy el sem indulnak már a mutatók, sőt gyújtás kapcsolás után világít az egész műszeregység, értem ezt úgy hogy csak a világítás felkapcsolásánál kellene hogy világítson.
Azóta egy ilyen convers bontottat talált, de hát az is 70.000 Ft. így nem kértem.

A bontók nagy része vállal beszerelési garanciát az általa eladott alkatrészre. Szerintem hozzá sem kellett volna nyúlni, ha látta, hogy eleve rossz.  Huh?
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7765 Dátum: 2017.05.13 szombat, 15:37:31 »

A bontók nagy része vállal beszerelési garanciát az általa eladott alkatrészre. Szerintem hozzá sem kellett volna nyúlni, ha látta, hogy eleve rossz.  Huh?

Sajnos hozzá nyúlt, másrészt meg erre fele a bontós garancia nem igazán létezik...
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7766 Dátum: 2017.05.13 szombat, 15:54:25 »

6M2T-10849-GM

Ezen cikk számú műszeróra csoport, milyen árban mozog ki mit tud, hol találok a lehető legolcsóbban?
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7767 Dátum: 2017.05.13 szombat, 21:51:18 »

Ezen cikk számú műszeróra csoport, milyen árban mozog ki mit tud, hol találok a lehető legolcsóbban?
15e forint.
http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-smax-Galaxy-2-0-Diesel-Speedometer-Instrument-Cluster-RHD-MPH-6M2T-10849-DK-/222493497816?hash=item33cda559d8:g:7yoAAOSwnLdWrACg
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Habell
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 163



E-mail
« Új hozzászólás #7768 Dátum: 2017.05.14 vasárnap, 18:24:49 »


Nah igen, de ez mérföldes és középen kicsi a kijelzője. ilyenem volt van tud a szerelő is, de én az eredeti km órásat keresem, aminek középen nagyobb a kijelzője. és 50ezerért találtam...
a nagyobb tft-s lcd kijelzős amit ajánlottatok még azt meg 70ért talált a szerelő. eddig egyikre sem ugrottam rá, soknak tartom. bontottak ezek természetesen, nem is újak.
Naplózva

MKIV 2007/11. 1.8 TDCI kombi 125 LE
MKIV 2009/08. 2.0 TDCI kombi 140 LE
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7769 Dátum: 2017.05.14 vasárnap, 22:18:44 »

Nah igen, de ez mérföldes és középen kicsi a kijelzője. ilyenem volt van tud a szerelő is, de én az eredeti km órásat keresem, aminek középen nagyobb a kijelzője. és 50ezerért találtam...
a nagyobb tft-s lcd kijelzős amit ajánlottatok még azt meg 70ért talált a szerelő. eddig egyikre sem ugrottam rá, soknak tartom. bontottak ezek természetesen, nem is újak.
akkor neked nem ilyen kell.
Inkább ez a cikkszám:
6M2T10849GN
EZek ritkák, emiatt drágák.
Inkább vegyél convers+-t, azzal jobban jössz ki, és nem egy bonyolult dolog működésre bírni.
ez pl dupla skálás.
http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK4-GALAXY-INSTRUMENT-CLUSTER-CONVERSE-8M2T-10849-XD-/272635942972?hash=item3f7a5e583c:g:IqwAAOSw2gxYvr2r
Az, hogy kmh-ban mérjen, kb 10 perc alatt állítható számítógéppel az óracsoport bontása nélkül (mert nem ott kell...)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7770 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 08:05:28 »

Kulcsnélküli rendszernél hogyan tudok távirányítót betanítani? A napokban tűnt fel, hogy nem működik a második táv, pedig az elem jó benne. Talán elfelejtette az autó.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7771 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 08:17:20 »

Kulcsnélküli rendszernél hogyan tudok távirányítót betanítani? A napokban tűnt fel, hogy nem működik a második táv, pedig az elem jó benne. Talán elfelejtette az autó.

Szerintem keudj egy akku saru levétellel....
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7772 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 12:50:24 »

Kulcsnélküli rendszernél hogyan tudok távirányítót betanítani? A napokban tűnt fel, hogy nem működik a második táv, pedig az elem jó benne. Talán elfelejtette az autó.
erre kiváncsi vagyok, nálunk a családban egy 14es fiesta felejtette el a második kulcsot. mondjuk az csak simán 2db bicskakulcs(ugyan olyan, mint mk4). de hiába lép be az autó tanuló folyamatba, a hangjelzés megvan, de kulcs jelre nem csippan. se a működőre nem reagál, se a másikra. gyújtás le-fel után a működő működik tovább, a másik semmit se csinál. se akksisaru, se modul reset, se semmi nem segített eddig. kulcs be lett vizsgálva, új elem, jel jön belőle. autót indítja is, csak a távirányító rész nem megy. márkaszervízben is volt, ott azt se tudták lehet feltanítani távirányítót...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #7773 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 14:19:34 »

2009-es S-Maxban vajon ELM-mel át lehet kapcsolni az ablatkörlést esőérzékelő helyett szakaszosra? Ha igen, akkor egyszerű bluetooth-os ELM jó hozzá, vagy kapcsolós kell? (Visszaolvasva facelift-es MKIV-re azt találtam, hogy ott meg lehet csinálni)
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7774 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 14:21:23 »

2009-es S-Maxban vajon ELM-mel át lehet kapcsolni az ablatkörlést esőérzékelő helyett szakaszosra? Ha igen, akkor egyszerű bluetooth-os ELM jó hozzá, vagy kapcsolós kell? (Visszaolvasva facelift-es MKIV-re azt találtam, hogy ott meg lehet csinálni)
kapcsolós usb-s a tuti hozzá, forscan lehet megtudja bt-sel is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
fektoh
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #7775 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 14:22:47 »

kapcsolós usb-s a tuti hozzá, forscan lehet megtudja bt-sel is
eljen
köszi, forscan-em van, este megpróbálom
Naplózva

S-Max 2.0 TDCi 140 HP Titanium (2009)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7776 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 20:08:49 »

Szerintem keudj egy akku saru levétellel....
Próbáltam kiszótárazni, hogy mi a "keudj" de végül simán levettem az akkusarut pár percre. Sajnos nem segített. Utána visszaraktam az akkusarut. Így már sokkal jobb lett, de a távirányító még mindig nem működött. Végül csak kicseréltem az elemet a távirányítóban, és ettől megjavult  taps
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7777 Dátum: 2017.05.15 hétfő, 20:09:59 »

Próbáltam kiszótárazni, hogy mi a "keudj" de végül simán levettem az akkusarut pár percre. Sajnos nem segített. Utána visszaraktam az akkusarut. Így már sokkal jobb lett, de a távirányító még mindig nem működött. Végül csak kicseréltem az elemet a távirányítóban, és ettől megjavult  taps
mekkora pancser az a BT.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Breaker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új hozzászólás #7778 Dátum: 2017.05.17 szerda, 13:47:12 »

Sziasztok,

Srácok érdeklődnék hogy van e valaki itt a forumon aki meg tudná nekem csinálni az smd relé áthidalást a jól ismert tempomat hibára, mert én nem tudom szétszedni és összerakni a kormányt. Természetesen nem ingyen kérném.

Köszi
Üdv
Breaker

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.17 szerda, 13:48:54 írta Breaker » Naplózva

Mondeo 2008/10 || 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW || 6-sebességes automata AWF21
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7779 Dátum: 2017.05.17 szerda, 15:24:44 »

Sziasztok,

Srácok érdeklődnék hogy van e valaki itt a forumon aki meg tudná nekem csinálni az smd relé áthidalást a jól ismert tempomat hibára, mert én nem tudom szétszedni és összerakni a kormányt. Természetesen nem ingyen kérném.

Köszi
Üdv
Breaker



Keresd Sakost (emlékeim szerint).
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #7780 Dátum: 2017.05.17 szerda, 20:21:01 »

Sziasztok,

Srácok érdeklődnék hogy van e valaki itt a forumon aki meg tudná nekem csinálni az smd relé áthidalást a jól ismert tempomat hibára, mert én nem tudom szétszedni és összerakni a kormányt. Természetesen nem ingyen kérném.

Köszi
Üdv
Breaker


Szétszedni, összerakni gyerekjáték. Pákával hozzáférni, na az művészet. Nekem is csak összetaknyolni sikerült, valószínűleg éppen ezért most ha megnyomom a - gombot vége van. Ezt leszámítva tökéletesen működik. Majd ha rosszabbodik a helyzet újra próbálkozom.
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7781 Dátum: 2017.05.17 szerda, 20:34:07 »

Sziasztok,

Srácok érdeklődnék hogy van e valaki itt a forumon aki meg tudná nekem csinálni az smd relé áthidalást a jól ismert tempomat hibára, mert én nem tudom szétszedni és összerakni a kormányt. Természetesen nem ingyen kérném.

Köszi
Üdv
Breaker


ha elárulod, hogy merre vagy, hamarabb találsz segítséget. amúgy bármelyik műszerész megcsinálja
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Breaker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új hozzászólás #7782 Dátum: 2017.05.18 csütörtök, 09:54:07 »

Keresd Sakost (emlékeim szerint).

Köszi, írok neki
Naplózva

Mondeo 2008/10 || 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW || 6-sebességes automata AWF21
Breaker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új hozzászólás #7783 Dátum: 2017.05.18 csütörtök, 09:57:10 »

ha elárulod, hogy merre vagy, hamarabb találsz segítséget. amúgy bármelyik műszerész megcsinálja

Budapest IV.kerület. (Probáltam többször is a profil módosításnál beállítani a terkepen de amikor elmentem akkor csak annyit bofog a forum motor hogy váratlan hiba és jelezzem egy adminnak)
Naplózva

Mondeo 2008/10 || 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW || 6-sebességes automata AWF21
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7784 Dátum: 2017.05.18 csütörtök, 16:44:30 »

Budapest IV.kerület. (Probáltam többször is a profil módosításnál beállítani a terkepen de amikor elmentem akkor csak annyit bofog a forum motor hogy váratlan hiba és jelezzem egy adminnak)
van egy lakóhely mező a profilon oda írd be, ne a térképet állítsd be Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #7785 Dátum: 2017.05.20 szombat, 11:47:01 »

Sziasztok!

Miért dobálhatja mindig ki ezeket a hibákat? Mindig visszajönnek, gond amúgy semmi nincs se az abs-szel, se az ajtókkal, ablakokkal, zárással, elektromos állítással. Minden jó.
Viszont a jobb tükör néha nem nyitódik magától, egy évbe 2x. Erre utalhat?

http://kephost.com/images/2017/05/20/IMG_0163.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/20/IMG_0164.jpg

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.20 szombat, 11:49:36 írta ABR » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7786 Dátum: 2017.05.20 szombat, 21:16:04 »

Sziasztok!

Miért dobálhatja mindig ki ezeket a hibákat? Mindig visszajönnek, gond amúgy semmi nincs se az abs-szel, se az ajtókkal, ablakokkal, zárással, elektromos állítással. Minden jó.
Viszont a jobb tükör néha nem nyitódik magától, egy évbe 2x. Erre utalhat?

http://kephost.com/images/2017/05/20/IMG_0163.jpg
http://kephost.com/images/2017/05/20/IMG_0164.jpg


nem.
az U kód mindig kommunikációs probléma.gyakolratilag semmit nem jelent,azon kívül,hogy nem sikerült a kapcsolatot létrehozni a modullal,vagy nem jól.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #7787 Dátum: 2017.05.20 szombat, 21:29:46 »

nem.
az U kód mindig kommunikációs probléma.gyakolratilag semmit nem jelent,azon kívül,hogy nem sikerült a kapcsolatot létrehozni a modullal,vagy nem jól.
Értem. Utánanéztem, az abs-t másnak is dobja, azt mondják a Forscan miatt, az ajtómodullal meg lesz valami.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7788 Dátum: 2017.05.20 szombat, 21:36:15 »

Értem. Utánanéztem, az abs-t másnak is dobja, azt mondják a Forscan miatt, az ajtómodullal meg lesz valami.
nem lesz vele semmi.mert nincs vele semmi.a program nem tudott normális kommunikációt kialakítani.kicsúszott a válaszidőből vagy ilyesmi.
ezek nem hibák!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7789 Dátum: 2017.05.22 hétfő, 21:09:14 »

Kolléga mk4-ese a melóhely mélygarázsában áll. Decemberben kapott egy új akkut. Megmakkant, Wyctor segített és életre keltették.

Na beszereltük, viszont a navis rádió nem kapcsol be. Sd kártyás. Van valami trükk?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7790 Dátum: 2017.05.22 hétfő, 21:58:52 »

Kolléga mk4-ese a melóhely mélygarázsában áll. Decemberben kapott egy új akkut. Megmakkant, Wyctor segített és életre keltették.

Na beszereltük, viszont a navis rádió nem kapcsol be. Sd kártyás. Van valami trükk?
áramot kap? diag látja?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7791 Dátum: 2017.05.23 kedd, 08:55:15 »

áramot kap? diag látja?

Akkulemerülés előtt működött. De érdekes, mert a lámpa kapcsolásakor sem kapcsolnak fel még a fényei sem...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #7792 Dátum: 2017.05.23 kedd, 08:58:05 »

Akkulemerülés előtt működött. De érdekes, mert a lámpa kapcsolásakor sem kapcsolnak fel még a fényei sem...
ez olyan jogaszos leterelosre sikerult nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #7793 Dátum: 2017.05.23 kedd, 09:00:12 »

ez olyan jogaszos leterelosre sikerult nyes
taps taps
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7794 Dátum: 2017.05.23 kedd, 09:07:24 »

nem lesz vele semmi.mert nincs vele semmi.a program nem tudott normális kommunikációt kialakítani.kicsúszott a válaszidőből vagy ilyesmi.
ezek nem hibák!
Az DDM/PDM nem "szokott" érzékeny lenni a forscan-ra, így ha ott van ilyen kód, érdemes megnézni az átvezető csatit. Főleg, ha néha funkció kiesés van az ajtóban. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #7795 Dátum: 2017.05.23 kedd, 09:36:12 »

Akkulemerülés előtt működött. De érdekes, mert a lámpa kapcsolásakor sem kapcsolnak fel még a fényei sem...
Vegyétek le még egyszer az akkusarut egy percre.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7796 Dátum: 2017.05.23 kedd, 19:48:07 »

Az DDM/PDM nem "szokott" érzékeny lenni a forscan-ra, így ha ott van ilyen kód, érdemes megnézni az átvezető csatit. Főleg, ha néha funkció kiesés van az ajtóban. Smiley
"lost communication"  nemtudom
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7797 Dátum: 2017.05.23 kedd, 19:53:03 »

"lost communication"  nemtudom
Ajtó átvezetés szakadás esetén is van lost communication. Az ABS kód nálam is állandóan jelen van forscan bizergálásnál, de ajtó modul lost communicationt csak akkor láttam, ha le volt húzva az ajtó csati.  Huh?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7798 Dátum: 2017.05.23 kedd, 19:54:30 »

Ajtó átvezetés szakadás esetén is van lost communication. Az ABS kód nálam is állandóan jelen van forscan bizergálásnál, de ajtó modul lost communicationt csak akkor láttam, ha le volt húzva az ajtó csati.  Huh?
az rendben van,de minden műkxik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Savanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



E-mail
« Új hozzászólás #7799 Dátum: 2017.05.24 szerda, 19:46:36 »

Szétszedni, összerakni gyerekjáték. Pákával hozzáférni, na az művészet. Nekem is csak összetaknyolni sikerült, valószínűleg éppen ezért most ha megnyomom a - gombot vége van. Ezt leszámítva tökéletesen működik. Majd ha rosszabbodik a helyzet újra próbálkozom.
A taknyolásom eddig bírta, valószínűleg eddig is épp csak hozzáért. Most újra nekiestem, röpke két óra és kész de most már oda is van forrasztva rendesen. Smiley
Naplózva

Mondeo MK4 Titanium kombi, 2.0TDCi
Mondeoi MK2 2.5 V6
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.