Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.21 kedd, 23:22:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10304891 alkalommal)
0 Felhasználó és 84 vendég van a témában
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #850 Dátum: 2010.02.04 csütörtök, 07:39:20 »

Sziasztok!Valaki megmondaná,hogy a műszerfalon lévő külső hőmérséklet jelző műszernek az izzója kiégett vagy valami!Hogyan tudnám kivenni és megnézni mi nyűgje neki?Van e összefüggés a hátsó helyzetjelző lámpa kiégése és e között a műszer világítás között?Köszönöm a válaszokat!! integet2

Szerintem biztosra veheted, hogy nincs összefüggés a hátsó helyzetjelző és a műszerfal világítás között! Smiley

A fórum főoldalán találsz sok hasznos leírást, ott nézz szét!

Az izzócseréhez katt ide: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerfalvilagitas_hu.pdf
Naplózva
Zettlerzs
Vendég
« Új hozzászólás #851 Dátum: 2010.02.04 csütörtök, 14:16:26 »

Sziasztok,

tudtok abban segíteni, hogy hol lehet a bibi ha a vezetői oldalon az ülésfűtés nem megy? Mind a többi 3 ülésben megy a fűtés, és az első kettőben a hűtés is...

dánkesőn,

ZZ
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #852 Dátum: 2010.02.04 csütörtök, 14:24:46 »

Sziasztok,

tudtok abban segíteni, hogy hol lehet a bibi ha a vezetői oldalon az ülésfűtés nem megy? Mind a többi 3 ülésben megy a fűtés, és az első kettőben a hűtés is...

dánkesőn,

ZZ

Szia!

Neked is csak azt tudom ajánlani mint zoltabencsik kollegának (pont az előtted lévő hozzászólásban), hogy a fórum főoldalán találsz sok hasznos leírást, ott nézz szét!

Itt egy leírás az ülésfűtés javításról: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/ulesfutes_javitas_mk3.pdf

Jó szerelést!  wave
Naplózva
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #853 Dátum: 2010.02.05 péntek, 17:47:26 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt.

Van egy olyan problémám, hogy kiégett a jobboldali tompított. Meg is van hogy kell kicserélni, de a hűtőrács nem akar kijönni a helyéről. Van valami speckó mód a kiszedéséhez? Meg ahogy próbáltam kiszedni a lökhárító is mozgott, hajlott.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #854 Dátum: 2010.02.05 péntek, 17:51:21 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt.

Van egy olyan problémám, hogy kiégett a jobboldali tompított. Meg is van hogy kell kicserélni, de a hűtőrács nem akar kijönni a helyéről. Van valami speckó mód a kiszedéséhez? Meg ahogy próbáltam kiszedni a lökhárító is mozgott, hajlott.

A 2 oldalsó patentot elforgatod, kiveszed, és simán magad felé húzva kiakasztod. Semmi extra nincs benne, ott már nem tartja csavar. Addig mozgasd le-fel, amíg le nem jön. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #855 Dátum: 2010.02.05 péntek, 19:28:17 »

A 2 oldalsó patentot elforgatod, kiveszed, és simán magad felé húzva kiakasztod. Semmi extra nincs benne, ott már nem tartja csavar. Addig mozgasd le-fel, amíg le nem jön. vigyor3

Spyware!

Pontosan úgy van, ahogy Zolibácsi írta és ahangsúly azon van, hogy vízszintesen magad felé kell lejönnie és nem felfelé. Kicsit megmozgatod óvatosan, aztán enged az!
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #856 Dátum: 2010.02.05 péntek, 20:08:51 »

Sziasztok!
Meg mondaná valaki, hogy mi a típusa a vezető előtti láb világítási lámpának?(Izzónak)
Továbbá a kesztyű tartóban találtam egy csatlakozót amire 3 kábel megy!Valami jack csatlakozónak nézem.Mi ez?
Köszönöm a válaszokat előre is. wow1
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #857 Dátum: 2010.02.05 péntek, 20:17:15 »

Sziasztok!
Meg mondaná valaki, hogy mi a típusa a vezető előtti láb világítási lámpának?(Izzónak)
Továbbá a kesztyű tartóban találtam egy csatlakozót amire 3 kábel megy!Valami jack csatlakozónak nézem.Mi ez?
Köszönöm a válaszokat előre is. wow1
a lábtér világítás egy sima bajonett záras foglalat benne egy dagadt rizs izzóval...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.05 péntek, 20:20:10 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #858 Dátum: 2010.02.05 péntek, 20:22:49 »

a lábtér világítás egy sima bajonett záras foglalat benne egy dagadt rizs izzóval...

Nekem a foglalat úgy tűnik mintha nem bajonett záras lenne.
Valami lapos lábú izzó kell bele( mint a biztosíték ) wow1
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #859 Dátum: 2010.02.05 péntek, 20:27:23 »

Nekem a foglalat úgy tűnik mintha nem bajonett záras lenne.
Valami lapos lábú izzó kell bele( mint a biztosíték ) wow1
szerintem valami ilyesmi izzó kellene bele, csak egy mérettel nagyobba... és drót jön ki a végéből....
http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=36012799&termek_al_id=10957
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #860 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:06:03 »

szerintem valami ilyesmi izzó kellene bele, csak egy mérettel nagyobba... és drót jön ki a végéből....
http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=36012799&termek_al_id=10957
Ez a fajta.
http://www.cromax.hu/showPic.php?pic=P0162610.JPG
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #861 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:12:07 »

Nekem a foglalat úgy tűnik mintha nem bajonett záras lenne.
Valami lapos lábú izzó kell bele( mint a biztosíték ) wow1

Ellent kell mondjak Benedek kollegának, mert nem bajonett záras izzó kell bele, hanem egy egyszerű üvegházas láb nélküli, ugyanolyan mint a kesztyűtartó világítás-é:
http://www.cromax.hu/?katid=36026000&termek_al_id=147&katnev=Keszty%FBtart%F3%20vil%E1g%EDt%E1s%20izz%F3%20Mo92-00
(tudom, hogy a cromax oldalán más évjárathoz írják, de kinézetre pont ilyen kell a miénkbe is (a szinezetlen))
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #862 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:13:29 »

Továbbá a kesztyű tartóban találtam egy csatlakozót amire 3 kábel megy!Valami jack csatlakozónak nézem.Mi ez?

A rádió AUX bemenet csatlakozója.
Naplózva
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #863 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:14:32 »

Sziasztok!
Meg mondaná valaki, hogy mi a típusa a vezető előtti láb világítási lámpának?(Izzónak)
Továbbá a kesztyű tartóban találtam egy csatlakozót amire 3 kábel megy!Valami jack csatlakozónak nézem.Mi ez?
Köszönöm a válaszokat előre is. wow1

Az a rádió aux bemenete! És igen 3,5mm-es jack csatlakozóval tudsz csatlakozni.
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #864 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:16:19 »

A rádió AUX bemenet csatlakozója.

gyorsabb voltál... smile
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Zettlerzs
Vendég
« Új hozzászólás #865 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:41:56 »

Szép leírás!! Köszönöm


Szia!

Neked is csak azt tudom ajánlani mint zoltabencsik kollegának (pont az előtted lévő hozzászólásban), hogy a fórum főoldalán találsz sok hasznos leírást, ott nézz szét!

Itt egy leírás az ülésfűtés javításról: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/ulesfutes_javitas_mk3.pdf

Jó szerelést!  wave
Naplózva
iceman1
Vendég
« Új hozzászólás #866 Dátum: 2010.02.05 péntek, 23:38:00 »

Sziasztok,

Nemrég vettem egy MK3-as kombit tolatóradarral. A vétel után rövid idővel a tolatáskor az első csippanást követően egy hosszú mély sípolás, majd ismét egy rövid csippanás hallható. A kézikönyv szerint a hosszú mély hang a rendszer hibás működését jelenti. A leírás helyes, ilyen esetben nem is csipog a tolatóradar. Első körben kínomban simán megtöröltem az érzékelőket, ami megoldotta a problémát, tolatóradar csippan, és közelítésnél csipog.
Aztán megint nem jó, időnként ismét jó, ez akár álló helyzetben többszöri hátramenetbe kapcsolással is változhat. Valami érintkezési hibára tippelek, de hol keresgéljek?

Esetleg valakinek valami ötlet?  help

Köszi.
Iceman1
Naplózva
thing
Vendég
« Új hozzászólás #867 Dátum: 2010.02.06 szombat, 10:03:25 »

Szóval menet közben sipolást hallottam, (gondolom figyelmeztető hang) nem gyulladt ki semmilyen ellenőrző lámpa, viszont a kilométeróra meg a számláló megállt, fordulatszám mérő működött, meg minden más is, az üzemeanyagszint jelző megkergült, kevesebbet mutatott,  és az ikon is felvillant. Félreálltam, újraindítottam, és minden ok volt megint. Mi ez? Arra is gondoltam, lehet, hogy rosszul nyitom, zárom az autót, még nem sajátítottam el a kettős zárás-nyitást, ezzel lehet összefüggés?
Naplózva
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #868 Dátum: 2010.02.06 szombat, 11:55:28 »

Sziasztok,

Nemrég vettem egy MK3-as kombit tolatóradarral. A vétel után rövid idővel a tolatáskor az első csippanást követően egy hosszú mély sípolás, majd ismét egy rövid csippanás hallható. A kézikönyv szerint a hosszú mély hang a rendszer hibás működését jelenti. A leírás helyes, ilyen esetben nem is csipog a tolatóradar. Első körben kínomban simán megtöröltem az érzékelőket, ami megoldotta a problémát, tolatóradar csippan, és közelítésnél csipog.
Aztán megint nem jó, időnként ismét jó, ez akár álló helyzetben többszöri hátramenetbe kapcsolással is változhat. Valami érintkezési hibára tippelek, de hol keresgéljek?

Esetleg valakinek valami ötlet?  help

Köszi.

Szia!

Nemtudom milyen évjáratú a kocsid, de szerintem ott van a facelifteseknél is mint előttieknél. Szóval a csomagtérben baloldalon és jobboldalon is találsz egy-egy ablakot ahol a hátsólámpák csavarjait tudod leszedni. Nos ahol van a D oszlopon a csipogó, ott az ablak mögött ha betúrsz ott van az "agya" és egy csati, azt wd 40-nel fújkáld be jól. Valamint, én még a radarok csatlakozóit is befújkáltam a lökösnél. De ha jól emlékszem a mély sípolás radarhibára utal. Nekem mikor megvettem ki is volt kötve az egész rendszer , bekötöttem, nekem is mélyen sípolt, de a radar-csatlakozások befúlyása megoldotta. Azóta tökéletes. integet2
Iceman1
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #869 Dátum: 2010.02.06 szombat, 15:57:12 »

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat a kérdéseimre  integet2
De még vannak kérdéseim.A napokban alá néztem a müszerfal alá és láttam, hogy a biztositék panelra rá van csusztatva egy relé foglalat relé nélkül.
A foglalat kék szinü és be van vezetékezve.Tehát akkor valamire funkcionálnia kellene!Mi lehet ez?? wow1
Naplózva
iceman1
Vendég
« Új hozzászólás #870 Dátum: 2010.02.06 szombat, 16:08:06 »



Szia Leni,

Bocsi 2004-es az autó, és köszi a tippet, a hétvégén megnézem. Tényleg valami kontakthiba lesz, ha meleg az utastér, jobban működik (vagy nem, mert ha rázkódik elromolhat Smiley ) Szóval tippenk remek, kipróbálom.

Köszi még1x!

Iceman1
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #871 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 07:52:49 »

Az a rádió aux bemenete! És igen 3,5mm-es jack csatlakozóval tudsz csatlakozni.
Basszus, akkor lehet az enyimben is van? Sony 6cd-s tulajdonosa vagyok. Ott van is egy olyan gomb h CD/AUX...
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
thing
Vendég
« Új hozzászólás #872 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 10:46:51 »

Szóval menet közben sipolást hallottam, (gondolom figyelmeztető hang) nem gyulladt ki semmilyen ellenőrző lámpa, viszont a kilométeróra meg a számláló megállt, fordulatszám mérő működött, meg minden más is, az üzemeanyagszint jelző megkergült, kevesebbet mutatott,  és az ikon is felvillant. Félreálltam, újraindítottam, és minden ok volt megint. Mi ez? Arra is gondoltam, lehet, hogy rosszul nyitom, zárom az autót, még nem sajátítottam el a kettős zárás-nyitást, ezzel lehet összefüggés?

Tudja valaki, mi lehet ez a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #873 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 11:08:59 »

Basszus, akkor lehet az enyimben is van? Sony 6cd-s tulajdonosa vagyok. Ott van is egy olyan gomb h CD/AUX...

igen nagy valószínűséggel!

ja és lehet,h kölön be is kell kapcsolni a menüben az aux-ot.
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #874 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 12:01:18 »

Tudja valaki, mi lehet ez a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!
ha egyszer jött elő a probléma akkor vagy műszer/rendszer hiba vagy kontakt hiba... ha még egyszer elő jön onnantól lehet "rendszeres" hibáról beszélni... lehat, hogy valami rossz "program" maradt meg a rendszerben és az akadt össze... akkusarut szed le várjál 10' tedd vissza..ha még egyszer csinálja akkor ne ismétlődő, nagyobb a probléma ...
én még nem találkoztam ilyen problémával...
főoldalon találsz cikket a műszerfal ellenőrző tesztjéről...azt is csináld végig... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #875 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 12:07:33 »

igen nagy valószínűséggel!

ja és lehet,h kölön be is kell kapcsolni a menüben az aux-ot.
wow, jó hír, köszi  worship, nemsokára meg is nézem. amennyiben be kell kapcsolni, akkor megint kérdezek  integet2
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #876 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 12:41:42 »

Hello,

lenne 1 kérdésem, talán valaki tud segíteni.
A 2001-es Ghia 2.0 benz mondin a mult héten egy gépi mosás óta a közponi zár nem zárja a két hatsó ajtót. A reteszelés és a kizárás mükszik. Indulás után se zárja a kz a hátsó ajtókat. A mosás előtt minden működöt...  rinya
Volt azóta az autó mélygarázsban (melegben) pár órára de nem volt semmi eredménye.

köszi
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
thing
Vendég
« Új hozzászólás #877 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:12:12 »

ha egyszer jött elő a probléma akkor vagy műszer/rendszer hiba vagy kontakt hiba... ha még egyszer elő jön onnantól lehet "rendszeres" hibáról beszélni... lehat, hogy valami rossz "program" maradt meg a rendszerben és az akadt össze... akkusarut szed le várjál 10' tedd vissza..ha még egyszer csinálja akkor ne ismétlődő, nagyobb a probléma ...
én még nem találkoztam ilyen problémával...
főoldalon találsz cikket a műszerfal ellenőrző tesztjéről...azt is csináld végig... vigyor3

Kösz a választ!  nyes
Ha leszedem az akkusarut 10 percre akkor mit felejt el? Pl kéri a magnó kódját, ugye?
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #878 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:19:29 »

Sziasztok.
Meg mondaná valaki, hogy mi a bánatot csináljak a kocsimmal, hogy kiszállásnál ne rázzon meg mindig!Valami statikus feltöltődés de hogyan vezessem le? falbav
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #879 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:29:15 »

Hello,

lenne 1 kérdésem, talán valaki tud segíteni.
A 2001-es Ghia 2.0 benz mondin a mult héten egy gépi mosás óta a közponi zár nem zárja a két hatsó ajtót. A reteszelés és a kizárás mükszik. Indulás után se zárja a kz a hátsó ajtókat. A mosás előtt minden működöt...  rinya
Volt azóta az autó mélygarázsban (melegben) pár órára de nem volt semmi eredménye.

köszi
5-6 oldalakként elő jön a téma... vigyor3 ha egy kicsit vissza olvasol vagy a keresőbe beírod akkor többet is megtudhatsz a témáról... beázott az ajtó zár motorod, vagy elfáradt, lehet wd40-eloperálni ..de számíthatsz egy cserére..kisüt a nap, felmelegszik az idő és meggyógyul... smile aztán hűvös, párás időben újra kezdi.... MKIII...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
BLOOND
Vendég
« Új hozzászólás #880 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:31:08 »

Kösz a választ!  nyes
Ha leszedem az akkusarut 10 percre akkor mit felejt el? Pl kéri a magnó kódját, ugye?
Az elektromos ablaknál a végállásokat kell megtanitani ablak leengedésnél nyomva tartani alsó végnél kb:3-4 másodperc majd nyomva tartani felső végnél szintén 3-4 másodperc mind a négyre értendő. Grin
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #881 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:31:44 »

Sziasztok.
Meg mondaná valaki, hogy mi a bánatot csináljak a kocsimmal, hogy kiszállásnál ne rázzon meg mindig!Valami statikus feltöltődés de hogyan vezessem le? falbav
kötsz egy láncot a kocsi fenekéhez mint régen a Ladáknak volt... vissza az alapokhoz.... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #882 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:33:18 »

Kösz a választ!  nyes
Ha leszedem az akkusarut 10 percre akkor mit felejt el? Pl kéri a magnó kódját, ugye?
ezzel az akkus dologgal máskor is fogsz találkozni...ha nincs a rádióhoz kódod akkor előbb azt kellene beszerezni.. Grin
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
thing
Vendég
« Új hozzászólás #883 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:44:14 »

ezzel az akkus dologgal máskor is fogsz találkozni...ha nincs a rádióhoz kódod akkor előbb azt kellene beszerezni.. Grin

Van hozzá...  Cool Olvastam itt valahol, hogy némely esetben 8 km-es út kell, hogy a rendszer újra tanuljon mindent. Ha 10 percre kiiktatom az akksit, akkor ez szükséges?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #884 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 14:42:51 »

5-6 oldalakként elő jön a téma... vigyor3 ha egy kicsit vissza olvasol vagy a keresőbe beírod akkor többet is megtudhatsz a témáról... beázott az ajtó zár motorod, vagy elfáradt, lehet wd40-eloperálni ..de számíthatsz egy cserére..kisüt a nap, felmelegszik az idő és meggyógyul... smile aztán hűvös, párás időben újra kezdi.... MKIII...
nem-nem,Zacci bug! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #885 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:08:09 »

5-6 oldalakként elő jön a téma... vigyor3 ha egy kicsit vissza olvasol vagy a keresőbe beírod akkor többet is megtudhatsz a témáról... beázott az ajtó zár motorod, vagy elfáradt, lehet wd40-eloperálni ..de számíthatsz egy cserére..kisüt a nap, felmelegszik az idő és meggyógyul... smile aztán hűvös, párás időben újra kezdi.... MKIII...

olvasgatom olvasgatom de sajna nem találok konkrét leírást az ajtó borítás leszereléséhez. lehet csak én vagyok béna....
megpróbáltam leszedni a borítást de valami még nagyon nem engedte leszedni, én meg nem feszegettem :-(
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48457



« Új hozzászólás #886 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:14:16 »

olvasgatom olvasgatom de sajna nem találok konkrét leírást az ajtó borítás leszereléséhez. lehet csak én vagyok béna....
megpróbáltam leszedni a borítást de valami még nagyon nem engedte leszedni, én meg nem feszegettem :-(

Körbe oldalt látni a csavarokat.Van még 1 rejtett csavar a kilincs nyílásban is,le van takarva 1kis műa lappal,azt ki kell pattintani!Olyan mint a tükörállító burkolatán van! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #887 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:40:33 »

olvasgatom olvasgatom de sajna nem találok konkrét leírást az ajtó borítás leszereléséhez. lehet csak én vagyok béna....
megpróbáltam leszedni a borítást de valami még nagyon nem engedte leszedni, én meg nem feszegettem :-(


Ez nem az én írásom, asszem V.Tamás írta. Szó szerinti idézet:

Válasz
Én a napokban vettem le a kárpitokat. A behúzó (kilincs) műanyagelemét spakni segítségével pattintottam ki
(középen óvatosan bedugod és felfelé feszítve enged) alatta van egy (első ajtóknál két csavar),
a reteszelő kilincsnél a kis burkolat alatt egy torx csavar lapul, ezen felül a kárpiton körbe
találsz 4-5 csavart, amit ki kell hajtanod. Elől +-ban a tükör burkolatot kell eltávolítani, a műanyag
sapkát két oldalról óvatosan kiemeled, alatta keresztfejű csavart találsz.
A csavarok eltávolítását követően csak le kell emelned felfelé a kárpitot, a zármotor csatlakozó stekkert
kell kikötni, majd a kezedben is van a kárpit. A szivacsos burkolat ragasztott, dekorkéssel szét tudod
vágni a ragasztást (ez a lágy tömítőanyag visszatapad ha végig körbe közepén tudod szétválasztani.
Nálam az első ajtónál bejött a víz, mert az alsó kárpitélnél van egy mélyedés ami nem tartalmaz csavart,
alatta fóliázva van és próbálták pótolni, kilyukasztva így a fóliát - na ott jött be nálam a víz.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #888 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:56:50 »

Ez nem az én írásom, asszem V.Tamás írta. Szó szerinti idézet:


köszi, épp most találtam rá en is.
2. oldal...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #889 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 16:33:51 »

Körbe oldalt látni a csavarokat.Van még 1 rejtett csavar a kilincs nyílásban is,le van takarva 1kis műa lappal,azt ki kell pattintani!Olyan mint a tükörállító burkolatán van! Wink wave
ha jól emlékszem,  az ajtó fogantyú felpattintása után is találsz +1....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #890 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 17:02:59 »

olvasgatom olvasgatom de sajna nem találok konkrét leírást az ajtó borítás leszereléséhez. lehet csak én vagyok béna....
megpróbáltam leszedni a borítást de valami még nagyon nem engedte leszedni, én meg nem feszegettem :-(

Ha körbe kiszedted a csavarokat, akkor az ajtóbehúzót befelényomva pattinds ki, ott alul lesz még egy csavar, és a kilincs mögött mégegy. Több csavar nem fogja!
Jó munkát!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #891 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 17:04:25 »

ha jól emlékszem,  az ajtó fogantyú felpattintása után is találsz +1....

megvolt, leszedtem de sajnos semmi nyoma a beázásnak vagy hasonló. a csati mindha most jott volna ki a gyárból. záráskor valamit hallani a zárból de nem mozdul. reteszeléskor persze hangosabb és akkor már mozdul is...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #892 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 19:18:11 »

megvolt, leszedtem de sajnos semmi nyoma a beázásnak vagy hasonló. a csati mindha most jott volna ki a gyárból. záráskor valamit hallani a zárból de nem mozdul. reteszeléskor persze hangosabb és akkor már mozdul is...
..tavaszra meggyógyul.... Grin
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #893 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 19:20:13 »

Sziasztok.
Meg mondaná valaki, hogy mi a bánatot csináljak a kocsimmal, hogy kiszállásnál ne rázzon meg mindig!Valami statikus feltöltődés de hogyan vezessem le? falbav
Nem az autó töltődik fel, hanem Te, ahogy mocorogsz az ülésben (pontosabban töltésmegoztás). Ha nem feljeted el, akkor kiszállás előtt fogd meg a sluszkulcs fémszárát, és a végét érintsd az ajtóhoz, úgy nem csíp. A ruházatban keresendő a megoldás. Antisztatikus öblítő, műszál mellőzése.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #894 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 19:27:17 »

Nem az autó töltődik fel, hanem Te, ahogy mocorogsz az ülésben (pontosabban töltésmegoztás). Ha nem feljeted el, akkor kiszállás előtt fogd meg a sluszkulcs fémszárát, és a végét érintsd az ajtóhoz, úgy nem csíp. A ruházatban keresendő a megoldás. Antisztatikus öblítő, műszál mellőzése.
5

 taps eljen


Ákos.... leülhetsz.... wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #895 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 06:15:03 »

5

 taps eljen


Ákos.... leülhetsz.... wave
Köszi igy már megnyugodtam!Csak arra gondoltam nehogy valami a kisüléstől történjen ezzel a kütyüvel! integet2
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #896 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 06:18:42 »

Ellent kell mondjak Benedek kollegának, mert nem bajonett záras izzó kell bele, hanem egy egyszerű üvegházas láb nélküli, ugyanolyan mint a kesztyűtartó világítás-é:
http://www.cromax.hu/?katid=36026000&termek_al_id=147&katnev=Keszty%FBtart%F3%20vil%E1g%EDt%E1s%20izz%F3%20Mo92-00
(tudom, hogy a cromax oldalán más évjárathoz írják, de kinézetre pont ilyen kell a miénkbe is (a szinezetlen))
Igen meg van az izzó típusa.Ugyan az mint a kesztyűtartó lámpája!!Így már megtudom mutatni az itteni boltosoknak!
Köszönöm  worship
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #897 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 07:06:23 »

Uraim tennék fel pár képet a gépemről.Segítsetek beazonosítani mik ezek a hiányzó relék!Na meg mondjátok meg hogyan tudom feltenni a képeket?? wow1
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #898 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 09:47:31 »

Na talán megtaláltam hogyan tegyek fel képeket.A képekre fel írtam a kérdéseket!Várom érdeklődéssel a válaszaitokat. worship
http://kepfeltoltes.hu/100208/20100207854_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100208/20100207855_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100208/20100207849_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100208/20100207848_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #899 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 10:10:08 »

Az első kettőt nem tudom fejből, lesz aki megmondja.


Tempomat vezérlőmotor csatlakozó felülről. Smiley

ismét csak tempomat vezérlőmotor csati
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.