Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 23:38:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 21   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lakatos, Fényező  (Megtekintve 438106 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2004.08.10 kedd, 14:17:00 »

Hello!
Igen, azt a "ruganyos" rücsit értem. (Ha jól csalódom, ez azért jó, mert a kőfelverődés nem tudja megsérteni, egyszerűen lepattan róla minden.) Ilyennel csináltatta meg faterom az OFF Renault-nkat ON, és remekül bevált, a most 20 éves verda alja nem rohad sehol.  
Csak annak már 8 éve, és az érdekelne, hogy manapság egy Mondeora mennyibe kerül az ilyen alvázvédelem?
 
Üdv!
Azért annyira ne éld bele magad ebbe a nem rohad el dologba. Nekem előző életemben volt egy 324 td BMW-m és a sértetlen hiper-szuper "ruganyos" alvázvédelem mögött már hiányzott a lemez...(csámcsogott a rozsda)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2004.08.10 kedd, 15:16:00 »

Odaát, ma Szlovákiának híjják volt régebben 5L kiszerelésben GUMOASFALT nevű szurokszerű trutymó ócsóér. Apám azzal nyomatta a §kodát alulró, jóvót, házilag. Joe: van még ijen???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2004.08.10 kedd, 18:25:00 »

Azért annyira ne éld bele magad ebbe a nem rohad el dologba. Nekem előző életemben volt egy 324 td BMW-m és a sértetlen hiper-szuper "ruganyos" alvázvédelem mögött már hiányzott a lemez...(csámcsogott a rozsda)
Hali!
 
Én csak azért élem bele magam, mert nálunk a Renault-n szuperül bevált. Apám 8 évvel ezelőtt - mikor megvettük a Renault-t - asszem egy hatvani autószerelő rokonnal lefújatta vagy 3 réteggel a verda alját. A kasztni már rohad a hátsó kerékjáratoknál, de az alja hibátlan!! (Legutóbb fékbetétet kellett cserélni rajta, és a szakival direkt alánéztünk, de nem hittük el, hogy sehol sincs nyoma rozsdának, nemhogy anyaghiánynak.) - Mellesleg fater azért volt ilyen elővigyázatos ezzel a verdával, mert az előző autónk, egy '78-as Fiat 131 Mirafiori a szemünk láttára rohadt el. - Igaz, annak nemcsak az alja, hanem a teljes karosszériája "bomlásnak indult" néhány éves korában. - Hiába, a korabeli olasz vasaknak nem ez volt az erőssége... (Hogy az milyen durva kocsi volt!! És még ma is meglenne, ha nem esik széjjel a rozsdától!) - Egyébként a BMW-dnél az lehetett a gond, hogy 1: vagy szarul csinálták meg az alváz-üregvédelmet, vagy 2: nem alulról rohadt át (valahonnan belülről/felülről érte víz/nedvesség/pára tartósan).
 
De, hogy legyek egy kicsit "ontopic" is, elmondom, hogy elhoztam Solymárról a Mondeot. Szép munkát végeztek a fényezők, most szebb a köszöb, mint maga a kocsi... Egy kis mocsok, meg néhány év, és majd "összeérik".
 
Bocs a hosszú OFF-ért, de végülis témába vág...
 
Üdv!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2004.08.11 szerda, 09:35:00 »

Odaát, ma Szlovákiának híjják volt régebben 5L kiszerelésben GUMOASFALT nevű szurokszerű trutymó ócsóér. Apám azzal nyomatta a §kodát alulró, jóvót, házilag. Joe: van még ijen???
Nem tudom, majd utánna nézek!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2004.08.11 szerda, 13:51:00 »

Hali!
 
A gumis alvázvédelem mennyibe kerül?  
 
Egyébként szerintem korrekt ez az ár, nekem épp ma készült el a kocsim, mindjárt megyek érte Solymárra - megcsináltattam a küszöbrohadásomat. Ezt 22.500 Ft-ért csinálta meg a márkaszervíz. Ebből anyagköltség szerintem 2 deci festék, meg 1 deci alávázvédő... Remélem szép lett!
 
Üdv!
A gumis alvázvédelem a mondira 20 pénzbe kerül, s válaszható a szine (fehér, szürke meg azt hiszem sötétkék)
Hát én a fehéret választottam, mivel olyan a gyári alvázvédő is, csak nam "jutott" a gyárban minden helyre..... vagyyis szerintem elég hanyagul csinálták meg.
Most megbeszéltem, hogy ahol nem akadályoz semmilyen mozgó alkatrészt, azt terítse be teljesen + a küszöba alatti részt is lecsiszolja és azt is bevonja.
Nem tom nektek , hogy van de ahol lehet az emelőt a lemezre behelyezni pár helyen lekopott a festék ill. deformálódott a lemez.
Na ezt is szeretném megóvni az elévüléstől!
 
Üdv: Kalci
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2004.08.11 szerda, 14:14:00 »

A gumis alvázvédelem a mondira 20 pénzbe kerül, s válaszható a szine (fehér, szürke meg azt hiszem sötétkék)
Hát én a fehéret választottam, mivel olyan a gyári alvázvédő is, csak nam "jutott" a gyárban minden helyre..... vagyyis szerintem elég hanyagul csinálták meg.
Most megbeszéltem, hogy ahol nem akadályoz semmilyen mozgó alkatrészt, azt terítse be teljesen + a küszöba alatti részt is lecsiszolja és azt is bevonja.
Nem tom nektek , hogy van de ahol lehet az emelőt a lemezre behelyezni pár helyen lekopott a festék ill. deformálódott a lemez.
Na ezt is szeretném megóvni az elévüléstől!
 
Üdv: Kalci
Szia Kalci!
Szabin vagy? A cégesre küldtem mailt neked.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2004.08.11 szerda, 22:37:00 »

A gumis alvázvédelem a mondira 20 pénzbe kerül, s válaszható a szine (fehér, szürke meg azt hiszem sötétkék)
Hát én a fehéret választottam, mivel olyan a gyári alvázvédő is, csak nam "jutott" a gyárban minden helyre..... vagyyis szerintem elég hanyagul csinálták meg.
Most megbeszéltem, hogy ahol nem akadályoz semmilyen mozgó alkatrészt, azt terítse be teljesen + a küszöba alatti részt is lecsiszolja és azt is bevonja.
Nem tom nektek , hogy van de ahol lehet az emelőt a lemezre behelyezni pár helyen lekopott a festék ill. deformálódott a lemez.
Na ezt is szeretném megóvni az elévüléstől!
 
Üdv: Kalci
Hali!
 
"Nem tom nektek , hogy van de ahol lehet az emelőt a lemezre behelyezni pár helyen lekopott a festék ill. deformálódott a lemez." - Na, én pont ugyanezzel a problémával voltam Solymáron, csak nekem már körömnyi területeken dobta is le a festéket a rozsda. Jó látványosan, mert fehér a kocsi (jól mutat rajta a rozsda...). - Amúgy a szaki szerint majd' minden Mondi ugyanezen a helyen rohad, csak a fehéreken látszik a legjobban. Túl magas járdára való parkolásnál ezt a részt zúzza le az ember először, úgyhogy azért hajlamos ez rohadni. Másutt állítólag megbízható a gyári alvázvédelem, hacsak nem éri sérülés.
 
Szóval tegnapra frankón megcsinálták, kívül (ahol látszik) fehérrel, a belső oldalát pedig (ahol ugye nem látszik) alvázvédővel fújták le. Bónuszként pedig lemosták az egész kocsit.  
Kértem a szakit, hogy nézzék át az alját, de azt mondta, másutt nem láttak rajta rohadást. Szóval most még nyugodt vagyok, de ki tudja... Jobb megelőzni a bajt, mint orvosolni.
 
Kösz az infót! Ha még annyit megtennél, hogy leírod, hogy hol csináltatod - gondolom nem márkaszervízben) -, nagyon megköszönném! (Jöhet ímélben is.)
 
Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2004.08.12 csütörtök, 15:19:00 »

Szia Kalci!
Szabin vagy? A cégesre küldtem mailt neked.
Üdv ND
Nem, megkaptam a leveled és már szerkesztem az anyagot, csak időközben rámdobtak egy tendert, s nem nagyon van időm másra, mert hi-re kész kell lenni.
De mint mondtam dolgozam az anyagon is!
Kalci
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2004.08.12 csütörtök, 15:22:00 »

Hali!
 
"Nem tom nektek , hogy van de ahol lehet az emelőt a lemezre behelyezni pár helyen lekopott a festék ill. deformálódott a lemez." - Na, én pont ugyanezzel a problémával voltam Solymáron, csak nekem már körömnyi területeken dobta is le a festéket a rozsda. Jó látványosan, mert fehér a kocsi (jól mutat rajta a rozsda...). - Amúgy a szaki szerint majd' minden Mondi ugyanezen a helyen rohad, csak a fehéreken látszik a legjobban. Túl magas járdára való parkolásnál ezt a részt zúzza le az ember először, úgyhogy azért hajlamos ez rohadni. Másutt állítólag megbízható a gyári alvázvédelem, hacsak nem éri sérülés.
 
Szóval tegnapra frankón megcsinálták, kívül (ahol látszik) fehérrel, a belső oldalát pedig (ahol ugye nem látszik) alvázvédővel fújták le. Bónuszként pedig lemosták az egész kocsit.  
Kértem a szakit, hogy nézzék át az alját, de azt mondta, másutt nem láttak rajta rohadást. Szóval most még nyugodt vagyok, de ki tudja... Jobb megelőzni a bajt, mint orvosolni.
 
Kösz az infót! Ha még annyit megtennél, hogy leírod, hogy hol csináltatod - gondolom nem márkaszervízben) -, nagyon megköszönném! (Jöhet ímélben is.)
 
Üdv!
Hát ha ez segít neked.....
Tőllem kb 200 m-re van a fényező...., Bp.-től pedig 30 km-re, ugyanis annyira lakom Pesttől.
 
De akit érdekel, jövő héten be tudok számolni a végeredményről.
 
Üdv: Kalci
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2004.08.12 csütörtök, 15:49:00 »

Hát ha ez segít neked.....
Tőllem kb 200 m-re van a fényező...., Bp.-től pedig 30 km-re, ugyanis annyira lakom Pesttől.
 
De akit érdekel, jövő héten be tudok számolni a végeredményről.
 
Üdv: Kalci
"Hát ha ez segít neked....." - Miért, már menthetetlen vagyok???
30 km nem távolság. Érdekel a dolog, mert szerintem relatíve olcsó az ürge. Csak jól is dolgozzon!!! (Ugye a régi mondás szerint olyan szerelő nincs, aki egyszerre jó/ólcsó/gyors. Ebből a háromból egy mindig kimarad...)
De remélem jó is, várom a jövő hetet!
 
Üdv!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2004.08.13 péntek, 18:10:00 »

Érdeklődöm megbízható, gyors karosszéria lakatos után (Generali Providencia szerződéssel), Bp III. ker.-ben élek.(I.Mondeó Td Touring) hátsó lökhárító, csom.tér ajtó stb.Előre is köszi.Grubi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2004.08.18 szerda, 12:55:00 »

"Hát ha ez segít neked....." - Miért, már menthetetlen vagyok???
30 km nem távolság. Érdekel a dolog, mert szerintem relatíve olcsó az ürge. Csak jól is dolgozzon!!! (Ugye a régi mondás szerint olyan szerelő nincs, aki egyszerre jó/ólcsó/gyors. Ebből a háromból egy mindig kimarad...)
De remélem jó is, várom a jövő hetet!
 
Üdv!
Én is várom a jövő utánni!!! hetet, mivel a srác annyira le van foglalva, hogy előbb nem tud vállalni....:-(((
 
Viszont ez azt jelzi, hogy mások is elégedettek a munkájával és v.szinűleg érdemes hozzá vinni az autót.
Üdv: Kalci
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 21:53:00 »

Anno megrepesztette 1 barom az első lököst pont középen. A repedések mint egy háromágú villa! Július elején egy barátom ingyé meghegesztette és az egész! lököst újrafényezte. Királyul nézett ki minden tegnapig. A régi repedések helyén kb 1cm hosszan újra átrepedt a festék/lakkréteg. Csak most magától. Hogy lehet ez?
Naplózva

MKI 2.0i
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2004.09.12 vasárnap, 22:00:00 »

Anno megrepesztette 1 barom az első lököst pont középen. A repedések mint egy háromágú villa! Július elején egy barátom ingyé meghegesztette és az egész! lököst újrafényezte. Királyul nézett ki minden tegnapig. A régi repedések helyén kb 1cm hosszan újra átrepedt a festék/lakkréteg. Csak most magától. Hogy lehet ez?
Hali!
Egy vélemény:
Az utóbbi napokban jelentősen lehűlt az idő (legalábbis Pesten, legalábbis a kánikulához képest), különösen éjjelente. Lehet, hogy ez a kis hőingadozás elég volt a festésnek, hogy a régi sérülés helyén a műanyag hőtágulásától megrepedezzen.
De lehet, hogy parajelenségről van szó...  
   
 
Üdv!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 01:10:00 »

Anno megrepesztette 1 barom az első lököst pont középen. A repedések mint egy háromágú villa! Július elején egy barátom ingyé meghegesztette és az egész! lököst újrafényezte. Királyul nézett ki minden tegnapig. A régi repedések helyén kb 1cm hosszan újra átrepedt a festék/lakkréteg. Csak most magától. Hogy lehet ez?
ocsigep,
 
nem lehet, hogy valaki kicsit nekigurult a parkolóba?
Nekem 1x volt javítva, az nem repedt meg utána, se télen, se nyáron.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2004.09.13 hétfő, 20:25:00 »

ocsigep,
 
nem lehet, hogy valaki kicsit nekigurult a parkolóba?
Nekem 1x volt javítva, az nem repedt meg utána, se télen, se nyáron.
Úgy néz ki a repedés, hogy nemigen. A lökös élétől beljebb van kb 1 centire. Viszont gőzborotvával megküldtem a hétvégén a rovarhulla-maradványokat úgy 1-2 centi közelségből. Lehet, ez feszítette meg a -szerintem- középgyenge javítást, majd pár nap múlva sima rázkódástól engedett a festék-lakk réteg. Most egyébként úgy gondolom, hogy nem balhézok (bratyó barátja nem ellenségem csinálta anno meg "alanyi jogon").
Naplózva

MKI 2.0i
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2004.09.14 kedd, 00:20:00 »

Úgy néz ki a repedés, hogy nemigen. A lökös élétől beljebb van kb 1 centire. Viszont gőzborotvával megküldtem a hétvégén a rovarhulla-maradványokat úgy 1-2 centi közelségből. Lehet, ez feszítette meg a -szerintem- középgyenge javítást, majd pár nap múlva sima rázkódástól engedett a festék-lakk réteg. Most egyébként úgy gondolom, hogy nem balhézok (bratyó barátja nem ellenségem csinálta anno meg "alanyi jogon").
ocsigep,
 
én is gőzborotvával szoktam mosni.
Lehet már egy ideje elengedet a ragasztás, csak nem vetted észre, a festék meg eddig tartott.
Az is lehet nem a műanyagos hibázott, csak éppen gyenge volt az anyag amivel dolgozott.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2004.09.23 csütörtök, 11:01:00 »

En is elmondanam roviden karosszerias/fenyezos tapasztalataimat:
 
- tavaly november tajan a ket hatso iv es a kuszobok kerultek javitasra es fenyezesre, utolag is azt mondom, remek munkat vegeztek a nogradi fiuk. hogy pontosan ki es hol, azt nem tudom, mert szerelo ismeros intezte az egeszet
- iden egy 19 eves vezetonek "koszonhetoen" az auto jobb oldala kerult sorra. jobb elso sarvedo, ket jobboldali ajto es hatso lokharito. minden elem bontobol, a fenyezes remek, a karosszeriasok hozzaallasaval viszont kimondottan elegedetlen vagyok. az egy dolog, hogy nem tettek fel a diszleceket, de be akarjak magyarazni, hogy azok nem az autora valok. vegul kelletlenul azt mondjak, vigyem vissza az autot, megnezik. kar, mert a fenyezohoz barmikor visszamennek, de ha ilyen lakatossal dolgozik egyutt, akkor inkabb nem. (Bp., XX. ker)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2004.09.23 csütörtök, 11:40:00 »

milyen mely karcolast lehet meg polirral javitani ? A bulgariai kalandok nyomat kellene eltuntetni, es nem tudom mit kell fenyezni es mit nem ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2004.09.23 csütörtök, 12:47:00 »

milyen mely karcolast lehet meg polirral javitani ? A bulgariai kalandok nyomat kellene eltuntetni, es nem tudom mit kell fenyezni es mit nem ...
A kérdés jogos, én a helyedben megpróbálnám, amit nem sikerül, na azt fényezni kell :-) így is teszek a tali előtt, remélem jókor lesz ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2004.09.28 kedd, 16:57:00 »

nekem egy sötétkék mondeom van és esküszöm ahányszor kijárok vele a garázsból megjelennek új karcolások,nagyon érzékeny ez a szín,és tényleg nem szoktam zsúfolt parkolóba hagyni,nem tudom hova kellene vinnem polirozásra mert van egy pár ami eléggé durva már
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2004.09.28 kedd, 18:47:00 »

nekem egy sötétkék mondeom van és esküszöm ahányszor kijárok vele a garázsból megjelennek új karcolások,nagyon érzékeny ez a szín,és tényleg nem szoktam zsúfolt parkolóba hagyni,nem tudom hova kellene vinnem polirozásra mert van egy pár ami eléggé durva már
nandy,
 
A polírozás tovább vékonyítja a festéket = még sérülékenyebb lessz.
 Tehát csak óvatossan vele .
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2004.09.28 kedd, 21:49:00 »

nekem egy sötétkék mondeom van és esküszöm ahányszor kijárok vele a garázsból megjelennek új karcolások,nagyon érzékeny ez a szín,és tényleg nem szoktam zsúfolt parkolóba hagyni,nem tudom hova kellene vinnem polirozásra mert van egy pár ami eléggé durva már
Én a múltkori lökhárítófényezést akartam összekötni egy polírozással a Peppin kolléga által ajánlott fényezőnél. Leesett az állam, amikor azt mondta, hogy megcsinálhatná 10-15K-ért, de a feketén én is éppen annyi eredményt tudok elérni otthon, mint ő géppel... korrekt.
 
Pár óra alatt ráküzdöttem egy teflonos polír réteget és télleg szép lett... a "nagyobb" karcok meg úgysem tűnnek el géppel sem...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2004.09.28 kedd, 23:05:00 »

Én a múltkori lökhárítófényezést akartam összekötni egy polírozással a Peppin kolléga által ajánlott fényezőnél. Leesett az állam, amikor azt mondta, hogy megcsinálhatná 10-15K-ért, de a feketén én is éppen annyi eredményt tudok elérni otthon, mint ő géppel... korrekt.
 
Pár óra alatt ráküzdöttem egy teflonos polír réteget és télleg szép lett... a "nagyobb" karcok meg úgysem tűnnek el géppel sem...
Maffy, vagy valaki
 
Mk3 sötétkék a Mondim, nem metál. Hogy érdemes poliroznom, hogy a kis karcolások is eltunjenek??? mivel? mivel ne? Smiley
pár sorban foglaljátok össze lécci! visszaolvastam, de nem találtam ...
 
köszi
bigc
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2004.09.29 szerda, 10:36:00 »

Maffy, vagy valaki
 
Mk3 sötétkék a Mondim, nem metál. Hogy érdemes poliroznom, hogy a kis karcolások is eltunjenek??? mivel? mivel ne? Smiley
pár sorban foglaljátok össze lécci! visszaolvastam, de nem találtam ...
 
köszi
bigc
Javallom, hogy ne te csináld, hanem keress egy jó helyet, ahol van gép, nem olyan tecsóban is kapható hanem jó, mert a karcok eltüntetéséhez nemcsak tudás, hanem jó polirozó anyag és jó gép is kell.
 
Üdv
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2004.09.29 szerda, 10:45:00 »

Csatlakozom. Más ha "csak" a fényét akarod visszaadni és más ha már a karcok eltüntetése a cél... és géppel is nagyon el lehet rontani Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2004.09.29 szerda, 12:35:00 »

Maffy, vagy valaki
 
Mk3 sötétkék a Mondim, nem metál. Hogy érdemes poliroznom, hogy a kis karcolások is eltunjenek??? mivel? mivel ne? Smiley
pár sorban foglaljátok össze lécci! visszaolvastam, de nem találtam ...
 
köszi
bigc

bigc,
 
Van névtelen, de van pár márkás cucc a polírozáshoz.
 
2 variációra készítik az anyagokat:  
1, lakk réteg felhordása.  
2, polírozás ( feloldja a festék felső rétegét és azt ledörzsölöd, ezért frissül a szín is) ez berakódik a finom karcokba, csak a finom karcokba
A polírozás után mindenképp érdemes a lakk (védőréteg) felhordása, mert a festék helyett az fog sérülni, nem a festék. Persze ez is csak a finom karcokra vonatkozik.
Én vattát szoktam használni, és mindig csak egy 2-3 CD tok nagyságú területen. mikor kész, megyek a mellette lévő 2-3CD-nyi területre, mikor kész a polírozás, jöhet a védőréteg hasonló módon.
Üzletekben egymás mellett vannak a készítmények, olvasd el a használati utasítást abból minden kiderül. (mire való) Ha profi, autó festéket keverő üzletbe mész, fognak jó alapanyagot ajánlani, rengeteg féle van, nekem az egyik fényező kevert még régen egy-két üveggel, az volt idáig a leg jobb, de már sajna rég elfogyot.
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2004.09.29 szerda, 18:13:00 »


bigc,
 
Van névtelen, de van pár márkás cucc a polírozáshoz.
 
2 variációra készítik az anyagokat:  
1, lakk réteg felhordása.  
2, polírozás ( feloldja a festék felső rétegét és azt ledörzsölöd, ezért frissül a szín is) ez berakódik a finom karcokba, csak a finom karcokba
A polírozás után mindenképp érdemes a lakk (védőréteg) felhordása, mert a festék helyett az fog sérülni, nem a festék. Persze ez is csak a finom karcokra vonatkozik.
Én vattát szoktam használni, és mindig csak egy 2-3 CD tok nagyságú területen. mikor kész, megyek a mellette lévő 2-3CD-nyi területre, mikor kész a polírozás, jöhet a védőréteg hasonló módon.
Üzletekben egymás mellett vannak a készítmények, olvasd el a használati utasítást abból minden kiderül. (mire való) Ha profi, autó festéket keverő üzletbe mész, fognak jó alapanyagot ajánlani, rengeteg féle van, nekem az egyik fényező kevert még régen egy-két üveggel, az volt idáig a leg jobb, de már sajna rég elfogyot.
 

Király vagy, ezzel a Cdtok által határozott területtel, erre még nem gondoltam Smiley)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2004.09.29 szerda, 18:24:00 »

Mondjuk én kétszersültben számolok, mert azt meg is lehet enni, meg kisebb, így kevesebbet kell dolgoznom, de nem rossz a CD is. És mi van a közepével, mer ott lyuk van. Azt kihagyod? És azokat a végén egyszerre? Látod jobb a pirítós.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2004.09.29 szerda, 23:26:00 »

Köszi a sok tanácsot, asszem akkor hozzáértőre bizom. Megkérdeztem egy fényezőt, azt mondta 25 körül csinálják, de attól függ milyen módszert választok. tovább nem részletezte, majd kikérdezem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 08:37:00 »

Mondjuk én kétszersültben számolok, mert azt meg is lehet enni, meg kisebb, így kevesebbet kell dolgoznom, de nem rossz a CD is. És mi van a közepével, mer ott lyuk van. Azt kihagyod? És azokat a végén egyszerre? Látod jobb a pirítós.
Angel,  
 
Küldj egy képet légyszike!!! a lyukas CDtokodról...
Figyelmesebb olvasgatást kérek.
 
bigc,
   Na ezt 12:00 - kor megbeszljük,
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 09:59:00 »

Angel,  
 
Küldj egy képet légyszike!!! a lyukas CDtokodról...
Figyelmesebb olvasgatást kérek.
 
bigc,
   Na ezt 12:00 - kor megbeszljük,
A dolog csak félig jogos, ezt is írod: ...megyek a mellette lévő 2-3CD-nyi területre...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2004.09.30 csütörtök, 10:24:00 »

A dolog csak félig jogos, ezt is írod: ...megyek a mellette lévő 2-3CD-nyi területre...
Igen, ez dícséretes, figyelmes olvasás, meggyőztél, így már nem is kell az a fránya kép.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2004.10.06 szerda, 21:57:00 »

Voltam egy fényzőnél, a XI. ker, Barázda u.-ban. Jól dolgoznak, profi cuccokkal. csak ajánlani tudom. Az egyik Ford szerviznek is ők melóznak. www.fenyezomuhely.hu
(egy tenyérnyi horzsolást(fémig) kellett megcsinálni, de mivel lakkos a kocsi, az egész hátsó elemet lakkozták + sárvédő javítás, festés volt 20k)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2004.10.20 szerda, 23:05:00 »

Sziasztok. Régi Fordos, de új Mondeós vagyok. Az autó 5 éves, nagyon szép, de meglepően rozsdás az alsó része ( lemez és küszöb nem ). Tél előtt kellene egy jó alvázvédelem. Nem nagyzolós fejek érdekelnek, hanem olyan hely Bp. vagy környékén ahol jó áron, megbízhatóan lefújnák az alját. Ha tudtok ilyet írjatok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 08:13:00 »

Sziasztok. Régi Fordos, de új Mondeós vagyok. Az autó 5 éves, nagyon szép, de meglepően rozsdás az alsó része ( lemez és küszöb nem ). Tél előtt kellene egy jó alvázvédelem. Nem nagyzolós fejek érdekelnek, hanem olyan hely Bp. vagy környékén ahol jó áron, megbízhatóan lefújnák az alját. Ha tudtok ilyet írjatok.
Szia Gomba!
Kérdezd Kalcit direkt mailben.
Üdv ND
ui.: név felett jobb klikk, tulajdonságok, mail cím
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 09:54:00 »

© ND.
 
Küldtem mailt.
Ha gondolod rakd ki a képeket az érdekes topikba.
 
üdv. Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 12:44:00 »

hi! nem tudtok valamit a klokkerhol féle lökhárítókról? jó az? mert csere elött állok azt nem lenne jó ha szart vennék. köszi
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 13:30:00 »

hi! nem tudtok valamit a klokkerhol féle lökhárítókról? jó az? mert csere elött állok azt nem lenne jó ha szart vennék. köszi
Gabi,
 
azt mondják egyik utángyártott se jó! Reped, nem illeszkedik pontosan. Inkább törekedj az eredetire. Vagy egy sértült eredetit csináltass meg.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 13:55:00 »

hi! nem tudtok valamit a klokkerhol féle lökhárítókról? jó az? mert csere elött állok azt nem lenne jó ha szart vennék. köszi
Szerintem is jobban jársz gyárival. Nézz stét néhány bontóban nekem tavaly olyan szerencsém volt, hogy találtam gyárit az én színemben, így még a féníezés is spórolható.
Üdv Shadow
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 15:49:00 »

hi! nem tudtok valamit a klokkerhol féle lökhárítókról? jó az? mert csere elött állok azt nem lenne jó ha szart vennék. köszi
Én is eredetit vettem először, de a második cseránál a Vidámvásári bontóban utángyártottat vette. Nekem szépen illeszkedik mindenhol, de lehet hogy csak szerencsém volt. Beszélj a sráccal, biztos tud valamit ajánlani: 1 400 23 93
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2004.10.21 csütörtök, 17:18:00 »

Mi az a vidámvásári bontó?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2004.10.22 péntek, 01:59:00 »

Mi az a vidámvásári bontó?
XVI. Vidámvásár út-i bontó Smiley)
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2004.10.22 péntek, 10:02:00 »

Mi az a vidámvásári bontó?
Köszi peppin, de egyébként hiteles a dolog, mivel eddig én ott mindig vidáman vásároltam, mert jóval olcsóbbak voltak a cuccok, mint máshol!!!!
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Vendég
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2004.10.24 vasárnap, 18:19:00 »

© ND.
 
Küldtem mailt.
Ha gondolod rakd ki a képeket az érdekes topikba.
 
üdv. Zombi
Szia Zombi!
Lapátolok belöle valamit. köszi
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2004.11.29 hétfő, 10:49:00 »

Helló,
 
ismertek olyan lakatost, aki szombaton is dolgozik (úgy értem, nyitva tart)? Díszléceket kéne felragasztani a Mondeo egyik oldalára, de hétköznap nem tudom elintézni, otthagyni meg sehol sem akarom emiatt.
 
köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2005.01.21 péntek, 12:47:00 »

Sziasztok!
Meg tudná mondani vki, hogy kb mi pénz  egy MK1 kombi, csomagtartó ajtajának + a motorháztetőnek +1 hátsó ajtónak a fényezése?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2005.01.21 péntek, 13:27:00 »

Sziasztok!
Meg tudná mondani vki, hogy kb mi pénz  egy MK1 kombi, csomagtartó ajtajának + a motorháztetőnek +1 hátsó ajtónak a fényezése?
Nyugodtan számolhatsz kb. 20-25 e Ft/elem áron, ha metálfényt akarsz. Ennyiért azonban általában jo minöségü munkát kapsz és kamrában fényezik az autot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2005.01.21 péntek, 13:29:00 »

Sziasztok!
Meg tudná mondani vki, hogy kb mi pénz  egy MK1 kombi, csomagtartó ajtajának + a motorháztetőnek +1 hátsó ajtónak a fényezése?
Ja, és akár tudok ajánlani megbizhato piktort is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2005.01.22 szombat, 16:37:00 »

Sziasztok!
 
Mi a véleményetek erről?
 
Volt már valaki ennél a cégnél?
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 21   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.112 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.