Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 23:11:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos szervizt / szakembert sürgősen  (Megtekintve 2954 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Dátum: 2015.06.13 szombat, 20:12:10 »

Sziasztok!

Budapest / Százhalombatta környékén keresek olyan szervizt, vagy szakembert, aki meg tudná nézni miért nem hajlandó bekapcsolni a klímám.

Amit tudunk:

* A klíma tavaly még szuperül ment
* A klíma most lett feltöltve
* Minden biztosíték és dióda jó
* A klíma relére gyanakodtunk, de az jó
* Ha a relét kicseréljük egy olyanra, ami "össze van ragadva" (rövidre zárjuk), akkor a klíma működik
* Valószínű a ventillátor kis fokozata nem működik, csak nagy fokozaton indul el.

Ami különleges kérés, hogy a jövő héten meg kellene oldani, ha ez lehetséges, mivel szombaton esküvőnk lesz és addigra mennie kellene. (Persze tudom, hogy lehet olyan gondja, ami miatt ez nem megoldható, de legalább ezt detektálni jó lenne). Amennyire tudok én is rugalmas vagyok, amikor kell akkor igyekszem hozni-vinni az autót.

Természetesen nem szívességből kérem, a felmerülő díjat teljes mértékben fizetem.

Ez a kérés az itt feltett kérdésemhez kapcsolódik: http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1000232#msg1000232

Előre is köszönöm!

Üdv!
  Péter
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2015.06.13 szombat, 20:57:41 »

Sziasztok!

Budapest / Százhalombatta környékén keresek olyan szervizt, vagy szakembert, aki meg tudná nézni miért nem hajlandó bekapcsolni a klímám.

Amit tudunk:

* A klíma tavaly még szuperül ment
* A klíma most lett feltöltve
* Minden biztosíték és dióda jó
* A klíma relére gyanakodtunk, de az jó
* Ha a relét kicseréljük egy olyanra, ami "össze van ragadva" (rövidre zárjuk), akkor a klíma működik
* Valószínű a ventillátor kis fokozata nem működik, csak nagy fokozaton indul el.

Ami különleges kérés, hogy a jövő héten meg kellene oldani, ha ez lehetséges, mivel szombaton esküvőnk lesz és addigra mennie kellene. (Persze tudom, hogy lehet olyan gondja, ami miatt ez nem megoldható, de legalább ezt detektálni jó lenne). Amennyire tudok én is rugalmas vagyok, amikor kell akkor igyekszem hozni-vinni az autót.

Természetesen nem szívességből kérem, a felmerülő díjat teljes mértékben fizetem.

Ez a kérés az itt feltett kérdésemhez kapcsolódik: http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1000232#msg1000232

Előre is köszönöm!

Üdv!
  Péter
halásztelken diagban tudok segíteni-hátha kiderülne abból is valami.......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2015.06.13 szombat, 21:44:45 »

halásztelken diagban tudok segíteni-hátha kiderülne abból is valami.......

Köszi! Minden megoldás érdekel.
Küldtem privátot.
Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
Szebence
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 17:56:37 »

Sziasztok!

Budapest / Százhalombatta környékén keresek olyan szervizt, vagy szakembert, aki meg tudná nézni miért nem hajlandó bekapcsolni a klímám.

Amit tudunk:

* A klíma tavaly még szuperül ment
* A klíma most lett feltöltve
* Minden biztosíték és dióda jó
* A klíma relére gyanakodtunk, de az jó
* Ha a relét kicseréljük egy olyanra, ami "össze van ragadva" (rövidre zárjuk), akkor a klíma működik
* Valószínű a ventillátor kis fokozata nem működik, csak nagy fokozaton indul el.

Ami különleges kérés, hogy a jövő héten meg kellene oldani, ha ez lehetséges, mivel szombaton esküvőnk lesz és addigra mennie kellene. (Persze tudom, hogy lehet olyan gondja, ami miatt ez nem megoldható, de legalább ezt detektálni jó lenne). Amennyire tudok én is rugalmas vagyok, amikor kell akkor igyekszem hozni-vinni az autót.

Természetesen nem szívességből kérem, a felmerülő díjat teljes mértékben fizetem.

Ez a kérés az itt feltett kérdésemhez kapcsolódik: http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1000232#msg1000232

Előre is köszönöm!

Üdv!
  Péter

Hello!

A relét hogy tesztelted le? Beraktad egy másik, ugyanolyan relé helyére és ott működött? Ha igen, akkor azt lehetne kipróbálni, hogy kimérni multiméterrel, vagy akár 12V-os izzóval, hogy ha klímát kapcsolsz, akkor a relé foglalatban a behúzó tekercs lábaira menő érpáron van-e 12V. Ha nincs akkor valahol szakadás van a relé és a klímakapcsoló között.
Naplózva

2001 Ford Mondeo Limuzin MK3 Ambiente 2.0 TDDI 90LE
lali87
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 895


06307605924


E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 20:18:57 »

Sziasztok!

Budapest / Százhalombatta környékén keresek olyan szervizt, vagy szakembert, aki meg tudná nézni miért nem hajlandó bekapcsolni a klímám.

Amit tudunk:

* A klíma tavaly még szuperül ment
* A klíma most lett feltöltve
* Minden biztosíték és dióda jó
* A klíma relére gyanakodtunk, de az jó
* Ha a relét kicseréljük egy olyanra, ami "össze van ragadva" (rövidre zárjuk), akkor a klíma működik
* Valószínű a ventillátor kis fokozata nem működik, csak nagy fokozaton indul el.

Ami különleges kérés, hogy a jövő héten meg kellene oldani, ha ez lehetséges, mivel szombaton esküvőnk lesz és addigra mennie kellene. (Persze tudom, hogy lehet olyan gondja, ami miatt ez nem megoldható, de legalább ezt detektálni jó lenne). Amennyire tudok én is rugalmas vagyok, amikor kell akkor igyekszem hozni-vinni az autót.

Természetesen nem szívességből kérem, a felmerülő díjat teljes mértékben fizetem.

Ez a kérés az itt feltett kérdésemhez kapcsolódik: http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1000232#msg1000232

Előre is köszönöm!

Üdv!
  Péter

Szia a biztosíték tàblàt nézdd àt  nekem nemrégen ugyanez volt a hiba  ha direkbe kapott àramot ment a klíma anélkül nem és az egyik biztosítékra volt kötve a tempomat a klíma nyomàskapcsolója és a füthető ablakspricni és a spricni zàrlatot csinàlt és folyamatosan kiverte a biztit ezért nem ment a klíma sem
Naplózva

MKIII 2.5 V6 170PS Smiley
MK3 2.2 TDCI 155LE TITANIUM X ST PACKET
06307605924
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2015.06.14 vasárnap, 21:11:14 »

Köszi! Minden megoldás érdekel.
Küldtem privátot.


Ha nem találsz embert, és van kedved multiméterrel betyárkodni a motortérben, akkor tudok küldeni egy német kapcsolási rajzot.
Naplózva
P.Robi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2015.06.16 kedd, 15:36:47 »

Szia!

Digitklímás az autód elektromos szélvédőfűtéssel?

Ha igen akkor hajtsd félre a motorháztető hangszigetelését, és húzd szét az ablakmosó fúvókák elektromos fűtését és egyből működni fog.
Naplózva
NPeter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 18:29:04 »

Sziasztok!

A relét elemmel és leddel teszteltem. A biztik közül mindegyik ok.

P.Robi: kipróbálom :-)

Szerk: nem jött be.

Rávettwm, hogy hűteni kezdjen de egegy perc utàn màr nem hűt aztàn kicsit megint majd megint nem.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.18 csütörtök, 19:55:46 írta NPeter » Naplózva

Ford Fusion SE (USA) 2.0 Automata | 2016
Mondeo MKIII 1.8 ambiente 110LE | 2003.08
P.Robi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2015.06.20 szombat, 20:37:18 »

Sziasztok!

A relét elemmel és leddel teszteltem. A biztik közül mindegyik ok.

P.Robi: kipróbálom :-)

Szerk: nem jött be.

Rávettwm, hogy hűteni kezdjen de egegy perc utàn màr nem hűt aztàn kicsit megint majd megint nem.

Lehet hogy cserés lett a klímakompresszor.
A kompresszor behúzótekercse nem bírja behúzva tartani a kuplungot és leold a relé mert túlmelegszik. Ha visszahűl újra be lehet kapcsolni.
Biztos nem vigasztal, de az enyém is ezt csinálja ha 30-32°-nál melegebb van.
Vagy ha még nem próbáltad, a kormány alatti műanyag burkolatot kell leszedni, és a jobb térded magasságában van egy hőmérséklet érzékelő egy kicsi ventillátorral.
A belsejét egy ecsettel óvatosan ki kell portalanítani, ha ráadod a gyújtást halkan és biztosan forognia kell.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2015.06.20 szombat, 21:11:33 »

Lehet hogy cserés lett a klímakompresszor.
A kompresszor behúzótekercse nem bírja behúzva tartani a kuplungot és leold a relé mert túlmelegszik. Ha visszahűl újra be lehet kapcsolni.
Biztos nem vigasztal, de az enyém is ezt csinálja ha 30-32°-nál melegebb van.
Vagy ha még nem próbáltad, a kormány alatti műanyag burkolatot kell leszedni, és a jobb térded magasságában van egy hőmérséklet érzékelő egy kicsi ventillátorral.
A belsejét egy ecsettel óvatosan ki kell portalanítani, ha ráadod a gyújtást halkan és biztosan forognia kell.

Mi melegszik túl?
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.064 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.