Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 20:56:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 677222 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
avibus
Vendég
« Új hozzászólás #450 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:44:57 »

szeva!
a történet nem egyszerű, de megoldható.
kocsi megemel, kormányoszlop leköt (persze mindez elött akksi leköt)
ha a bölcső hátsó 2 csavarját lelazítod, jobban hozzáférsz a kormányműhöz, viszont a motort alá kell bakolni. ebben az esetben a hátsó váltóbakot is le tudod szedni.
körmány gömbfejeket lekötöd, hidreolika csöveket lekötöd, a maradék olajat felfogod. 6 db csavar fogja a kormányművet a bölcsőhöz felülről.
nagyjából ennyi.
kis rutinnal, egy óra alatt kint van.

Még 1: nekem 2 db csavarral van megoldva nem 6-al. Huh?Huh??
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #451 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 22:17:20 »

Még 1: nekem 2 db csavarral van megoldva nem 6-al. Huh?Huh??
őőő izé...igazad van....
a 6 az azért volt bennem, mert nálam van egy védőburkolat felette...bocsi a félrevezetésért.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
t.jános
Vendég
« Új hozzászólás #452 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 08:31:14 »

Sziasztok szeretnék egy kis segítséget lengéscsillapítót akarok cserélni 1.8 td kombi milyen méret milliméterben a csillapító első hátsó hossza
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #453 Dátum: 2011.09.06 kedd, 13:29:54 »

Üdv Néktek!

Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki, hogy mi a különbség az Mk2 és Mk1 csonkállványa (első) között? Mert külön cikkszámot ír rájuk.
Az Mk1-é ilyen, meg ilyen, és ilyen. Van valakinek képe az Mk2-éről?

Köszi, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #454 Dátum: 2011.09.17 szombat, 15:11:34 »

Sziasztok!

Nagyobb bukkanóknál, ahol rendesebben be tud rugózni a kocsi hátulja, nyikkan egy nagyot. Nemrég alámásztam és azt vettem észre, hogy hátul a jobb oldali hosszlengőkar el van görbülve és a szilentje is szakadtnak tűnt. Mivel 'kifelé' görbült, így ha berugózik a hátulja, beleér a kaszniba, valahol a küszöb végénél.
Ahogy néztem a keréknél belülről 3 torx csavar tartja, ezeket kivéve és a szilentes oldalt kicsavarva elvileg le tudom venni.
Szóval gondoltam leveszem, "kiskalapáccsal" kiegyengetem és kicserélem a szilentet, de bele valót nem találtam cromaxnál (meg még néztem 1-2 webshopot).
Ebben a folyamatban mivel tudom megszívatni magam? Mire kell figyelni? Köszi szépen!  worship

üdv

közben találtam képet róla itt a fórumon Styv kollegánál : http://funkyimg.com/u2/479/892/tn_1K__p002.jpg

...meg gondolom utána egy futóműállítás is jót tenne. Tudtok ajánlani olcsó és megbízható helyet?
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.17 szombat, 15:28:47 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #455 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 09:36:36 »

Nagyobb bukkanóknál, ahol rendesebben be tud rugózni a kocsi hátulja, nyikkan egy nagyot. Nemrég alámásztam és azt vettem észre, hogy hátul a jobb oldali hosszlengőkar el van görbülve és a szilentje is szakadtnak tűnt. Mivel 'kifelé' görbült, így ha berugózik a hátulja, beleér a kaszniba, valahol a küszöb végénél.
Ahogy néztem a keréknél belülről 3 torx csavar tartja, ezeket kivéve és a szilentes oldalt kicsavarva elvileg le tudom venni.
Szóval gondoltam leveszem, "kiskalapáccsal" kiegyengetem és kicserélem a szilentet, de bele valót nem találtam cromaxnál (meg még néztem 1-2 webshopot).
Ebben a folyamatban mivel tudom megszívatni magam? Mire kell figyelni? Köszi szépen!  worship

üdv

közben találtam képet róla itt a fórumon Styv kollegánál : http://funkyimg.com/u2/479/892/tn_1K__p002.jpg

...meg gondolom utána egy futóműállítás is jót tenne. Tudtok ajánlani olcsó és megbízható helyet?

Hi!
Cromaxnál itt vannak szilentek hátra kombihoz, hirtelen nem tudom, hogy melyik is való oda, amit te keresel.
A 3 torxal lesz cumi, q nehéz megindítani - nekem legalábbis nem volt egyszerű kivenni a donorból.
A másik végét pedig a tartókonzollal együtt tudod levenni, utána lehet kiszedni belőle a szilentes részt a csere miatt.

Szerintem hátsó futóművet nem tudják állítgatni, de lehet, nálam okosabbak meg fognak cáfolni.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #456 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 09:41:17 »

Hi!
Cromaxnál itt vannak szilentek hátra kombihoz, hirtelen nem tudom, hogy melyik is való oda, amit te keresel.
A 3 torxal lesz cumi, q nehéz megindítani - nekem legalábbis nem volt egyszerű kivenni a donorból.
A másik végét pedig a tartókonzollal együtt tudod levenni, utána lehet kiszedni belőle a szilentes részt a csere miatt.

Szerintem hátsó futóművet nem tudják állítgatni, de lehet, nálam okosabbak meg fognak cáfolni.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
de-de. a mondeó futó azon kevesek egyike, amit lehet állítani.
a melegítés sok berohadt csavarnál megoldás lehet, csak meg kell várni, míg egy kicsit hül az anyag, mert különben a szerszámmal elkenheti az ember a "kapaszkodó" felületet..
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.19 hétfő, 09:43:09 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #457 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 09:44:46 »

Hi!
Cromaxnál itt vannak szilentek hátra kombihoz, hirtelen nem tudom, hogy melyik is való oda, amit te keresel.
A 3 torxal lesz cumi, q nehéz megindítani - nekem legalábbis nem volt egyszerű kivenni a donorból.
A másik végét pedig a tartókonzollal együtt tudod levenni, utána lehet kiszedni belőle a szilentes részt a csere miatt.

Szerintem hátsó futóművet nem tudják állítgatni, de lehet, nálam okosabbak meg fognak cáfolni.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
excenteres csavar van hozzá, a híd közepén
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #458 Dátum: 2011.09.19 hétfő, 12:53:28 »

excenteres csavar van hozzá, a híd közepén
de-de. a mondeó futó azon kevesek egyike, amit lehet állítani.
Köszike!
Akkor majd szólok a szerelőknek, mikor állítják a futót, hogy hátul is ránézhetnek Smiley.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #459 Dátum: 2011.09.20 kedd, 11:48:16 »

Hi!
Cromaxnál itt vannak szilentek hátra kombihoz, hirtelen nem tudom, hogy melyik is való oda, amit te keresel.
A 3 torxal lesz cumi, q nehéz megindítani - nekem legalábbis nem volt egyszerű kivenni a donorból.
A másik végét pedig a tartókonzollal együtt tudod levenni, utána lehet kiszedni belőle a szilentes részt a csere miatt.

Szerintem hátsó futóművet nem tudják állítgatni, de lehet, nálam okosabbak meg fognak cáfolni.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
de-de. a mondeó futó azon kevesek egyike, amit lehet állítani.
a melegítés sok berohadt csavarnál megoldás lehet, csak meg kell várni, míg egy kicsit hül az anyag, mert különben a szerszámmal elkenheti az ember a "kapaszkodó" felületet..
excenteres csavar van hozzá, a híd közepén

Köszönöm a válaszokat!
Torxszal gondoltam, hogy lesz szívás, ami szerszámom van hozzá, az valszeg hamar megadná magát..

Még arra gondoltam, ha már le van szedve, lehetne ráheggesztni valami merevítést, hogy hossz irányba ne csak egy "laposvas" legyen. Roll Eyes
worship integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #460 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:23:31 »

Nagy gondom van Sad
Hetek óta rázkódik és nyöszörög a bal eleje a kocsinak, de rohanás van, nem érek rá megnézni.
Ma volt időm, és felemeltem...
Az egész kerék lötyög  wow1 Mintha nem lenne meghúzva a 4 csavar.Persze megvan.
Széteshetett a kerékagycsapágy?
Vagy a féltengely a beteg?
A gumikat is megviselte: olyanok, minthaapró darabokat kiszakítottak volna a futófelületből.
A hiba összefüggésben lehet a kuplungcserével? Merthogy ahhoz meg kell bontani azt a részét a kocsinak.
Ha igen, hogy tudom ráverni a szerelőre?Gondolom sehogy.
Ha csapágy, azt mekkora meló cserélni?
Mert mennem kell, mint a mérgezett egérnek, meló van
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #461 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:33:13 »

Nagy gondom van Sad
Hetek óta rázkódik és nyöszörög a bal eleje a kocsinak, de rohanás van, nem érek rá megnézni.
Ma volt időm, és felemeltem...
Az egész kerék lötyög  wow1 Mintha nem lenne meghúzva a 4 csavar.Persze megvan.
Széteshetett a kerékagycsapágy?
Vagy a féltengely a beteg?
A gumikat is megviselte: olyanok, minthaapró darabokat kiszakítottak volna a futófelületből.
A hiba összefüggésben lehet a kuplungcserével? Merthogy ahhoz meg kell bontani azt a részét a kocsinak.
Ha igen, hogy tudom ráverni a szerelőre?Gondolom sehogy.
Ha csapágy, azt mekkora meló cserélni?
Mert mennem kell, mint a mérgezett egérnek, meló van

Huh ez elég szarul hangzik.

Nálam egyszer így szerelés után nem húzták meg a kormányösszekötő önzáró anyáját, ami le is esett, no akkor igen érdekesen kezdett mászkálni a kocsi.
Mézd meg szerintem a tengelycsonk anyát is a kerékagy közepén.
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #462 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:36:15 »


Mézd meg szerintem a tengelycsonk anyát is a kerékagy közepén.
Az rendben, sértetlenül a helyén van, a záró lapok is érintetlenek
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #463 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:50:37 »

Az rendben, sértetlenül a helyén van, a záró lapok is érintetlenek

Nekem a kutyacsont egyik csavarját nem húzták meg, bár nálad szinte biztos, hogy nem ez a gond.
Kuplung cserénél levették az egész bölcsőt?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #464 Dátum: 2011.09.20 kedd, 22:54:05 »

Nekem a kutyacsont egyik csavarját nem húzták meg, bár nálad szinte biztos, hogy nem ez a gond.
Kuplung cserénél levették az egész bölcsőt?

Az a baj, hogy nem voltam ott, mert dolgoznom kellett.Reggel leraktam, másnap reggel mentem érte.Faxom se tudja, mit csináltak, csak sürgős volt, ők voltak közel.Tököm tele van az összes szerelővel és műhellyel.Sehol sem tudják lekiismeretesen megcsinálni a kért munkát.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #465 Dátum: 2011.09.20 kedd, 23:11:21 »

Az a baj, hogy nem voltam ott, mert dolgoznom kellett.Reggel leraktam, másnap reggel mentem érte.Faxom se tudja, mit csináltak, csak sürgős volt, ők voltak közel.Tököm tele van az összes szerelővel és műhellyel.Sehol sem tudják lekiismeretesen megcsinálni a kért munkát.
gyere hozzánk, mi megcsináljuk, olcsón, gyorsan vagy jól, de csak kettőt választhatsz  eplus2

holnap délután lesz egy 10 percem, ha ott nálad fel tudjuk emelni az elejit, akkor ránézhetek ...
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #466 Dátum: 2011.09.20 kedd, 23:22:08 »

gyere hozzánk, mi megcsináljuk, olcsón, gyorsan vagy jól, de csak kettőt választhatsz  eplus2

holnap délután lesz egy 10 percem, ha ott nálad fel tudjuk emelni az elejit, akkor ránézhetek ...
Akkor szerintem még dolgozni fogok a XI.kerben.
Reggel megnézetem azzal a szerelővel, akinél volt utoljára, csak hogy mit mond.
Ha csapágy, akkor lehet vakvéletlen, hogy most jött ki, ha féltengely, akkor ...passz Sad
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #467 Dátum: 2011.09.20 kedd, 23:28:20 »

Akkor szerintem még dolgozni fogok a XI.kerben.
Reggel megnézetem azzal a szerelővel, akinél volt utoljára, csak hogy mit mond.
Ha csapágy, akkor lehet vakvéletlen, hogy most jött ki, ha féltengely, akkor ...passz Sad
rendben  wave
később a mammutnál leszek, aztán még később meg zuglóba megyek vissza a vonathoz
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #468 Dátum: 2011.09.21 szerda, 08:23:37 »

gyere hozzánk, mi megcsináljuk, olcsón, gyorsan vagy jól, de csak kettőt választhatsz  eplus2

Szerintem nekem jó lesz a gyors + jó kombó, de kiegyeznék az olcsó + jó megoldással is.   taps
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #469 Dátum: 2011.09.21 szerda, 15:24:52 »

Oké, hogy sértetlen, de meg is van húzva rendesen az az anya? 340 nm az nem kevés. Fél méteres csövel izombol kb
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #470 Dátum: 2011.09.21 szerda, 21:40:17 »

két dolog lehet.
az előzőekben felsorolt kettő.
vagy csapágy hullott szét, de annak lett volna előjele. azt hallottad volna. ezért sajna a záróanyára tippelek.
viszont ha így van, simán rá htk-zhatod a szerelőre.
kérdezd csak meg takee-t mennyire zavaró tud lenni, ha nem tökéletes nyomatékkal van meghúzva.
ha meg nincs meghúzva, szétveri az egész retket...
ezzel csak az a baj, hogy akkor kukás a csonkállványod a gumid és a féktárcsád is....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #471 Dátum: 2011.09.21 szerda, 22:51:08 »

két dolog lehet.
az előzőekben felsorolt kettő.
vagy csapágy hullott szét, de annak lett volna előjele. azt hallottad volna. ezért sajna a záróanyára tippelek.
viszont ha így van, simán rá htk-zhatod a szerelőre.
kérdezd csak meg takee-t mennyire zavaró tud lenni, ha nem tökéletes nyomatékkal van meghúzva.
ha meg nincs meghúzva, szétveri az egész retket...
ezzel csak az a baj, hogy akkor kukás a csonkállványod a gumid és a féktárcsád is....
Te láttad a kocsimat most  wow1 ?Pont ez a helyzet: csonkállvány csere, mert a csapágy már megette az agy belsejét, nem cserélhető,a betétek elkoptak az állandó súrlódástól, a gumikból apró darabkák vannak kiszakadva  vigyor3
A szerelő itt(sajnos) nem hibázott, mert az anya érintetlen.
Egyszerűen egyik baj hozza a másikat.Pechem van.Valószínűleg a sok szétszedéstől (motorcsere, majd kuplungcsere) besokallt az agy, és elengedte magát.IJ
Ha minden igaz, akkor Krisztián holnap bont két csonkállványt nekem, amit délután be is építenek.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #472 Dátum: 2011.09.21 szerda, 22:55:52 »

Te láttad a kocsimat most  wow1 ?Pont ez a helyzet: csonkállvány csere, mert a csapágy már megette az agy belsejét, nem cserélhető,a betétek elkoptak az állandó súrlódástól, a gumikból apró darabkák vannak kiszakadva  vigyor3
A szerelő itt(sajnos) nem hibázott, mert az anya érintetlen.
Egyszerűen egyik baj hozza a másikat.Pechem van.Valószínűleg a sok szétszedéstől (motorcsere, majd kuplungcsere) besokallt az agy, és elengedte magát.IJ
Ha minden igaz, akkor Krisztián holnap bont két csonkállványt nekem, amit délután be is építenek.
ezt ki mondta neked?
ha nem húzta meg az előírt nyomatékkal, akkor ez van...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #473 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:04:29 »

ezt ki mondta neked?
ha nem húzta meg az előírt nyomatékkal, akkor ez van...
1. Szerintem ahhoz, hogy a váltót leválassza a motorról hogy kicserélje amit ki kell, ahhoz nem kell leszedni ezt az anyát.Max a féltengelyt húzza ki(talán). Minek csinálna magának plusz munkát?
2.láttam az anyát, semmi piszkálás nyom nincs rajta, a záró lapka is gyárinak tűnik.Ahhoz, hogy kicsavarja az anyát, 2 lapot kell róla lefeszíteni, majd visszahajtani, ha jól láttam.Semmi karcolás nincs rajta.
Ami nekem fura volt, hogy olajsáros az anya és környéke
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #474 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:08:17 »

1. Szerintem ahhoz, hogy a váltót leválassza a motorról hogy kicserélje amit ki kell, ahhoz nem kell leszedni ezt az anyát.Max a féltengelyt húzza ki(talán). Minek csinálna magának plusz munkát?
2.láttam az anyát, semmi piszkálás nyom nincs rajta, a záró lapka is gyárinak tűnik.Ahhoz, hogy kicsavarja az anyát, 2 lapot kell róla lefeszíteni, majd visszahajtani, ha jól láttam.Semmi karcolás nincs rajta.
Ami nekem fura volt, hogy olajsáros az anya és környéke
1. féltengelyt a csonkállványból csak az anya levételéve lehet
2. nem kell kihajtani a füleket ...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #475 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:10:43 »

1. Szerintem ahhoz, hogy a váltót leválassza a motorról hogy kicserélje amit ki kell, ahhoz nem kell leszedni ezt az anyát.Max a féltengelyt húzza ki(talán). Minek csinálna magának plusz munkát?
2.láttam az anyát, semmi piszkálás nyom nincs rajta, a záró lapka is gyárinak tűnik.Ahhoz, hogy kicsavarja az anyát, 2 lapot kell róla lefeszíteni, majd visszahajtani, ha jól láttam.Semmi karcolás nincs rajta.
Ami nekem fura volt, hogy olajsáros az anya és környéke
1.a féltengelyt nem tudja máshogy kihúzni..ja és a váltót sem, ha bent van a féltengely...
2. elvileg bontás után mindig újat kellene tegyen...

az olajsár valószínű a szétvert csapágyakból származik..
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #476 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:11:32 »

1.a féltengelyt nem tudja máshogy kihúzni..ja és a váltót sem, ha bent van a féltengely...
2. elvileg bontás után mindig újat kellene tegyen...

az olajsár valószínű a szétvert csapágyakból származik..
pár felrakást ki kell bírnia
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #477 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:13:00 »

1. féltengelyt a csonkállványból csak az anya levételéve lehet
2. nem kell kihajtani a füleket ...
Akkor nem tudom...
Kuplungcseréhez ezt a csavart meg kell bontani?
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #478 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:15:30 »

1.a féltengelyt nem tudja máshogy kihúzni..ja és a váltót sem, ha bent van a féltengely...

sGabóval, amikor cseréltük a motort, ezt a csavart nem bántottuk, hanem valahogy ott mindent elhajtottunk
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #479 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:15:47 »

Akkor nem tudom...
Kuplungcseréhez ezt a csavart meg kell bontani?
az a szét- és összeszerelési technikától függ, nem szükségszerű
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #480 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:27:29 »

sGabóval, amikor cseréltük a motort, ezt a csavart nem bántottuk, hanem valahogy ott mindent elhajtottunk
motorcserénél más, ha csak a motort emelitek ki. a váltót meg lehet dönteni annyira.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #481 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:29:29 »

pár felrakást ki kell bírnia
ki is bír.
de mint ahogy a kormánygömbfej önzárós anyukáját is illene mindig újra cserélni, az is kibír jó néhány le-fel tekerést...
csakhát?!..
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #482 Dátum: 2011.09.21 szerda, 23:32:54 »

motorcserénél más, ha csak a motort emelitek ki. a váltót meg lehet dönteni annyira.
a végén csak kijött az is, mert sehogy nem akart anélkül sikerülni  vigyor3
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
drof
Vendég
« Új hozzászólás #483 Dátum: 2011.09.22 csütörtök, 00:55:53 »

pár felrakást ki kell bírnia

Nevezetesen 5-öt. De kibír az 15-öt is, ezt már tudjuk. taps
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #484 Dátum: 2011.09.23 péntek, 20:03:50 »

Azt hiszem, megerősítést nyert bennem, hogy a k..va annnnyát a szerelőnek!!
Nevezetesen S zarka Gábornak hívják, a Hungária krt-n van, az Egressy és Mogyoródi között.
A kuplungcsere után nem húzta meg teljesen a nagy féltengely-anyát.Pedis saját bevallása szerint 3x-os utánellenőrzésen esik át a kocsi  falbav
Yooccoonál megemeltük, és ott derült ki a helyzet.Raszta ráhúzta a kellő  nyomatékkal, most nem lötyög, nem zörög.Legalábbis nem az  vigyor3
A kormánymű már régóta lóg, érződik is menet közben, ezért nem tűnt fel a kerék rázása  vigyor3


* * * amindenit az auto moderátornak, még egy normális negatív reklámot sem tudok rendesen megírni  eplus2 ***
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.23 péntek, 20:27:03 írta Fürge Teknős » Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #485 Dátum: 2011.09.23 péntek, 20:18:43 »

Azt hiszem, megerősítést nyert bennem, hogy a k..va annnnyát a szerelőnek!!
Nevezetesen ***ka Gábornak hívják, a Hungária krt-n van, az Egressy és Mogyoródi között.
A kuplungcsere után nem húzta meg teljesen a nagy féltengely-anyát.Pedis saját bevallása szerint 3x-os utánellenőrzésen esik át a kocsi  falbav
Yooccoonál megemeltük, és ott derült ki a helyzet.Raszta ráhúzta a kellő  nyomatékkal, most nem lötyög, nem zörög.Legalábbis nem az  vigyor3
A kormánymű már régóta lóg, érződik is menet közben, ezért nem tűnt fel a kerék rázása  vigyor3
hogy érzékeltessük egy kicsit: több mint 360°-ot húztam rá a racsnival csuklóból mindenféle megerőltetés nélkül ..
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #486 Dátum: 2011.09.23 péntek, 20:25:03 »

hogy érzékeltessük egy kicsit: több mint 360°-ot húztam rá a racsnival csuklóból mindenféle megerőltetés nélkül ..
jó, hogy szét nem esett. ráadásul a csapágynak sem tesz jót
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #487 Dátum: 2011.09.23 péntek, 23:37:16 »

Azt hiszem, megerősítést nyert bennem, hogy a k..va annnnyát a szerelőnek!!
Nevezetesen S zarka Gábornak hívják, a Hungária krt-n van, az Egressy és Mogyoródi között.
A kuplungcsere után nem húzta meg teljesen a nagy féltengely-anyát.Pedis saját bevallása szerint 3x-os utánellenőrzésen esik át a kocsi  falbav
Yooccoonál megemeltük, és ott derült ki a helyzet.Raszta ráhúzta a kellő  nyomatékkal, most nem lötyög, nem zörög.Legalábbis nem az  vigyor3
A kormánymű már régóta lóg, érződik is menet közben, ezért nem tűnt fel a kerék rázása  vigyor3


* * * amindenit az auto moderátornak, még egy normális negatív reklámot sem tudok rendesen megírni  eplus2 ***
annyira utálom mondani, hogy annyira utálom, ha igazam van...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #488 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 19:46:43 »

Bal hátsó futómű minden kirugózáskor csattanó hangot ad. Kanyarban, rossz úton elpattog a segge.

Szilentek szemre jónak tűnnek, rugók 1.5 évesek.

Én szilentre tippelek, de melyik a sok közül?

Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #489 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 09:00:58 »

Bal hátsó futómű minden kirugózáskor csattanó hangot ad. Kanyarban, rossz úton elpattog a ***e.

Szilentek szemre jónak tűnnek, rugók 1.5 évesek.

Én szilentre tippelek, de melyik a sok közül?
Gátló?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #490 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 09:22:56 »

Gátló?
nekem is ez volt az első gondolatom.
de ahogy takee-t ismerem, az is lehet, nincs meghúzva rendesen egy csavar eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #491 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 09:40:36 »

nekem is ez volt az első gondolatom.
de ahogy takee-t ismerem, az is lehet, nincs meghúzva rendesen egy csavar eplus2

Vagy nem zsíroztad be rendesen!

Egyébként meg apád fhaszát. beka3

Új fejlemény, hogy hidegben (<3 fok) nem csinálja.  Este mentem vele, 20km alatt bemelegedett és hazafelé (utolsó 3-4 km) már csinálta.

Ma reggel 11km alatt nem csinálta 1x sem.

Ez lehet a gátló?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #492 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 09:43:21 »

Vagy nem zsíroztad be rendesen!

Egyébként meg apád fhaszát. beka3

Új fejlemény, hogy hidegben (<3 fok) nem csinálja.  Este mentem vele, 20km alatt bemelegedett és hazafelé (utolsó 3-4 km) már csinálta.

Ma reggel 11km alatt nem csinálta 1x sem.

Ez lehet a gátló?
csak a tárcsáidat zsíroztam, de azokat is csak elől.... eplus2
egyre inkább gátló gyanús...
vagy elköltözöl kövérmadár után és ott nem lesz gond vele, mert elég hideg lesz az olajnak, vagy cserebere vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #493 Dátum: 2011.11.08 kedd, 08:15:45 »

97' 1.8 TD-hez első stabilizátor pálcákat, hol lehet jó áron megfelelő minőségben beszerezni??? Kinek mi a tapasztalata Huh?
Naplózva
sebifater
Vendég
« Új hozzászólás #494 Dátum: 2011.11.10 csütörtök, 13:17:12 »

Sziasztok!

Volt egy kis időm a munkahelyemen és gondoltam kicserélem a kormányszervo olajat.
Régebben letöltöttem a pdf-et amiben benne volt a leírás.
Autó fel,kerék le de az a cső sehol nem volt amit szét kéne szedni és leengedni az olajat... falbav
Most én vagyok a hülye vagy mi van?
Mondeo MK2 97.
A leírás lehet mk1-hez volt abban így van?
Tudna valaki segíteni, hogy hol kell leengedni a régi olajat?
Kössz előre is! worship
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #495 Dátum: 2011.11.12 szombat, 16:31:35 »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy hol kell leengedni a régi olajat?
Kössz előre is! worship
Keresd meg az olajhűtőt,(elöl a hűtő aljánál) ott bontsd meg valamelyik csatlakozást.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #496 Dátum: 2011.11.12 szombat, 16:38:51 »

Keresd meg az olajhűtőt,(elöl a hűtő aljánál) ott bontsd meg valamelyik csatlakozást.

Nagyon jó tanács ez, csak éppen azt írja, hogy neki nincsen olajhűtője. Van ilyen széria is, nem mindbe raktak.

Hosszú vékony csővel ki kell szívni a tartályból és a csőből az olajat.
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #497 Dátum: 2011.11.12 szombat, 16:40:16 »

Nagyon jó tanács ez, csak éppen azt írja, hogy neki nincsen olajhűtője. Van ilyen széria is, nem mindbe raktak.

Hosszú vékony csővel ki kell szívni a tartályból és a csőből az olajat.
Akkor a kormányműnél kell keresgélni.  wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #498 Dátum: 2011.11.12 szombat, 17:24:33 »

Nagyon jó tanács ez, csak éppen azt írja, hogy neki nincsen olajhűtője. Van ilyen széria is, nem mindbe raktak.

Hosszú vékony csővel ki kell szívni a tartályból és a csőből az olajat.
ott a pont.irány a gyógyszertár,fecskendő,gumicső (de kisállat kereskedésben is adnak) és le lehet szívni vele.A szokásos megszívom és majd folyik nem ajánlom.MArha rossz íze van...
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #499 Dátum: 2011.11.12 szombat, 17:26:11 »

A szokásos megszívom és majd folyik nem ajánlom.
Az bornál beválik.  Roll Eyes
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.