Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 15:45:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 677104 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #850 Dátum: 2012.11.28 szerda, 18:46:46 »

Tudtommal kései Mk2-kön változtattak.
Ugye Mk1-en van egy gyűrű menettel, ami hozzá van pöttyözve egy laphoz, ami bele van csúsztatva egy forgás gátló részbe. Ez a lap szokott kifordulni a gátlójából, vagy a gyűrű leszakad a lapról. Remélem érthető, pláne úgy, hogy láttad már miről beszélek.
Mk2 esetébe anya van egyből odapöttyözve a hídhoz - tudtommal. De lehet, Yooccoo esetleg látott is már ilyet, ha '98 utáni Mk2-esből van a cserehídja. Vagy meg kell interjúvolni mk2-t, hátha ezt is tudja.
nekem az mk1-en is közvetlenül van pöttyözve( 20 cm huzalt biztos ráolvasztottam oldalanként) ez már nem forog el többet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #851 Dátum: 2012.11.28 szerda, 19:06:14 »

nekem az mk1-en is közvetlenül van pöttyözve( 20 cm huzalt biztos ráolvasztottam oldalanként) ez már nem forog el többet
Jó neked Smiley. Én csak anyát tudtam keríteni, hegesztő apparát és hegeszteni tudó emberke nem volt a felbakolt járgány közelében.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #852 Dátum: 2012.11.28 szerda, 19:31:40 »

Jó neked Smiley. Én csak anyát tudtam keríteni, hegesztő apparát és hegeszteni tudó emberke nem volt a felbakolt járgány közelében.
én is egy autószerelőnél csináltam. ők hozták az alkatrészt, és a góré hisztizett a műszakinál, mert mondtam, hogy menjen csak át, majd én otthon kicserélem, mert le fog szakadni, de hajthatatlan volt.mondtam, ha szétbasszák akkor megcsinálják ingyen, mert nincs rá pénzem, és az autó itt nem marad, az biztos. erre mi lett, elforgott. autó csápos emelőn, és egy motortartó alatta, és leengedtük 30 centit. jön a f@szi, hogy nincs itt az ember, aki hegeszteni szokott. nem baj, mondom, hozd ide, megcsinálom. kérdezi: tudsz hegeszteni? mire én
: akár tudhatok is, még nem próbáltam. taknyoltam körbe egy hatalmas vastömböt, na ez nem jön le többet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #853 Dátum: 2012.12.08 szombat, 22:56:01 »

http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=244&termek=47054
Tapasztalat valakinek?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #854 Dátum: 2012.12.08 szombat, 23:04:04 »


Felejtős.... én ezt ajánlanám neked http://www.raj-lengéscsillapító.hu/  egyedire alakítja a gyári csillapítókat blistein cuccokkal és annyit ültet amennyit szeretnél....... Nekem elsőnek itt a fórumon ajánlotta egy kedves user. Aztán dumáltam róla a szerelőimmel, akik elég kemény audikkal járnak, kiderült hogy ők is ezzel a fószerral csináltatták a futóművüket. Ha nekik 500lóvas verdákhoz megfelel, akkor nekem is megfog a 130-hoz hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #855 Dátum: 2012.12.08 szombat, 23:48:49 »

Felejtős.... én ezt ajánlanám neked http://www.raj-lengéscsillapító.hu/  egyedire alakítja a gyári csillapítókat blistein cuccokkal és annyit ültet amennyit szeretnél....... Nekem elsőnek itt a fórumon ajánlotta egy kedves user. Aztán dumáltam róla a szerelőimmel, akik elég kemény audikkal járnak, kiderült hogy ők is ezzel a fószerral csináltatták a futóművüket. Ha nekik 500lóvas verdákhoz megfelel, akkor nekem is megfog a 130-hoz hehe
Fel fogom keresni a manuszt  taps
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #856 Dátum: 2012.12.09 vasárnap, 00:04:21 »

Fel fogom keresni a manuszt  taps

nekem pompás árat mondott  smile

Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #857 Dátum: 2012.12.09 vasárnap, 07:24:21 »

Felejtős.... én ezt ajánlanám neked http://www.raj-lengéscsillapító.hu/  egyedire alakítja a gyári csillapítókat blistein cuccokkal és annyit ültet amennyit szeretnél....... Nekem elsőnek itt a fórumon ajánlotta egy kedves user. Aztán dumáltam róla a szerelőimmel, akik elég kemény audikkal járnak, kiderült hogy ők is ezzel a fószerral csináltatták a futóművüket. Ha nekik 500lóvas verdákhoz megfelel, akkor nekem is megfog a 130-hoz hehe
Mért is felejtős? Kifejthetnéd részletesen,  mert így elég hiteltelen. Az, hogy reklámozni akarsz esetleg másikat, az ugye még nem zárja ki, hogy ez ne *** legyen. Nem reklámot kért Krisz, hanem véleményt. Azt meg ugye tapasztalat híján... levele
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.09 vasárnap, 07:35:48 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #858 Dátum: 2012.12.09 vasárnap, 20:07:37 »

Mért is felejtős? Kifejthetnéd részletesen,  mert így elég hiteltelen. Az, hogy reklámozni akarsz esetleg másikat, az ugye még nem zárja ki, hogy ez ne *** legyen. Nem reklámot kért Krisz, hanem véleményt. Azt meg ugye tapasztalat híján... levele

Én csak jót akartam neki , nem pedig reklámolni! De felőlem olyat választ amit akar. Te meg aztán olyan fost rakhatsz a tiéd alá amilyet kívánsz... levele
Tapasztalat híján, mióta is ismersz te engem? Volt ilyen szharom, igaz nem mondeoba. De ezzel csak pattogni fog az úton  hehe a másik, hogy az általam ajánlott emberke ennyi pénzből kiveszi az autóból, kicserél benne mindent (bilstein) cuccokra, feltölti olajjal, beállítja a keménységét (egyedire), rövidít rajta,kicseréli a torony szilenteket, és még vissza is rakja az autóba (és meg várhatod, nézheted). Méd in csájna max annyit tud hogy kirázza a belét, és a futóművét.. és még drágább is... saját, és ismerősök véleménye (akik nem szégyellik ki mondani magukban, és mások előtt sem hogy szhart vett), és tudják, hogy milyen az ,ami jó is! Nem csak optika, és egy olcsó kínai vacakra rá írt "márka név"................ uglystupid2

A stíluson ne lepődj meg, úgy kaptad a választ, ahogyan kérdezted levele

Ha bajod van, írd meg privátban...... ne itt degradáld a segítő kész hsz-em.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #859 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 06:26:58 »

Én csak jót akartam neki , nem pedig reklámolni! De felőlem olyat választ amit akar. Te meg aztán olyan fost rakhatsz a tiéd alá amilyet kívánsz... levele
Tapasztalat híján, mióta is ismersz te engem? Volt ilyen szharom, igaz nem mondeoba. De ezzel csak pattogni fog az úton  hehe a másik, hogy az általam ajánlott emberke ennyi pénzből kiveszi az autóból, kicserél benne mindent (bilstein) cuccokra, feltölti olajjal, beállítja a keménységét (egyedire), rövidít rajta,kicseréli a torony szilenteket, és még vissza is rakja az autóba (és meg várhatod, nézheted). Méd in csájna max annyit tud hogy kirázza a belét, és a futóművét.. és még drágább is... saját, és ismerősök véleménye (akik nem szégyellik ki mondani magukban, és mások előtt sem hogy szhart vett), és tudják, hogy milyen az ,ami jó is! Nem csak optika, és egy olcsó kínai vacakra rá írt "márka név"................ uglystupid2

A stíluson ne lepődj meg, úgy kaptad a választ, ahogyan kérdezted levele

Ha bajod van, írd meg privátban...... ne itt degradáld a segítő kész hsz-em.

Én nem kérdeztem semmit, a hülye sárdobálásod meg lesz@rom. Segítő hsz? Muhaha. Ha esetleg eleve ezt írtad volna, amit itt, hogy volt ilyen, és nem jó, akkor jogos lenne a hisztid, de így, hogy semmit nem mondasz, csak, egy másikat reklámozol, így komolytalan.
Egyben igazad van: az enyémbe olyat rakok, amit akarok, és olyan is van. Az, hogy mennyire fhos, az szerencsére nem azon múlik, hogy neked épp milyen hangulatod van.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #860 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 13:18:29 »

Én nem kérdeztem semmit, a hülye sárdobálásod meg lesz@rom. Segítő hsz? Muhaha. Ha esetleg eleve ezt írtad volna, amit itt, hogy volt ilyen, és nem jó, akkor jogos lenne a hisztid, de így, hogy semmit nem mondasz, csak, egy másikat reklámozol, így komolytalan.
Egyben igazad van: az enyémbe olyat rakok, amit akarok, és olyan is van. Az, hogy mennyire fhos, az szerencsére nem azon múlik, hogy neked épp milyen hangulatod van.

"Mért is felejtős?" de mindegy. A sár dobálást te kezdted, én csak vissza rúgtam a labdát, ezért kár is pötyögni. Rendes stílusban is vissza lehet ám kérdezni, ha nem kielégítő egy válasz, amit ráadásul nem is neked írtam. A másik , majd ha én hasonló stílusban számon kérem, egy hozzászólásod, majd írhatod "hisztid"............. az un szimpátiád pedig nem is igazán értettem, nem emlékszem olyanra, hogy konfrontálódtunk volna valaha is. Ha ilyen gondod van akkor nem kell idézni, olvasni amit írok integet2

Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #861 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 13:30:19 »

"Mért is felejtős?" de mindegy. A sár dobálást te kezdted, én csak vissza rúgtam a labdát, ezért kár is pötyögni. Rendes stílusban is vissza lehet ám kérdezni, ha nem kielégítő egy válasz, amit ráadásul nem is neked írtam. A másik , majd ha én hasonló stílusban számon kérem, egy hozzászólásod, majd írhatod "hisztid"............. az un szimpátiád pedig nem is igazán értettem, nem emlékszem olyanra, hogy konfrontálódtunk volna valaha is. Ha ilyen gondod van akkor nem kell idézni, olvasni amit írok integet2


taps
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #862 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 14:17:04 »

az un szimpátiád pedig nem is igazán értettem, nem emlékszem olyanra, hogy konfrontálódtunk volna valaha is.
Nincs semmiféle unszimpátia. Nem veled volt bajom, hanem amit írtál.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #863 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 16:45:37 »


Nekem spec. nincs, de FK, Bilstein, Eibach inkább. Az FK-k még "annyira" nem is drágák. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Mylo8
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


mylo8@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #864 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:02:10 »

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy problémám! Pár hónapja már volt hasonló problémája egy klubtagnak, nem tudom megoldódott-e?
Mondeo II-nél bármilyen sebességről fékezésnél ráz a kormány, a kocsi eleje folyamatosan kopog, főleg fékezésnél!
Szervízben most cseréltek rajta: stabilizátorpálcákat, szilenteket, gömbfejeket! Futóműbeállításra, féktárcsaellenőrzésre napokban remélem sikerül sort keríteni! Ha egyéb ötletetek van, mit kéne megnézni, esetleg cserélni, légyszi jelezzétek! Köszönöm
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #865 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:05:25 »

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy problémám! Pár hónapja már volt hasonló problémája egy klubtagnak, nem tudom megoldódott-e?
Mondeo II-nél bármilyen sebességről fékezésnél ráz a kormány, a kocsi eleje folyamatosan kopog, főleg fékezésnél!
Szervízben most cseréltek rajta: stabilizátorpálcákat, szilenteket, gömbfejeket! Futóműbeállításra, féktárcsaellenőrzésre napokban remélem sikerül sort keríteni! Ha egyéb ötletetek van, mit kéne megnézni, esetleg cserélni, légyszi jelezzétek! Köszönöm

Nekem fékezésnél ráz a kormány, de - mint kiderült - nem sikerült tökéletesen az első fékek felszabályozása, és abból adódik. Tehát fékprobléma nálam.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #866 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:21:07 »

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy problémám! Pár hónapja már volt hasonló problémája egy klubtagnak, nem tudom megoldódott-e?
Mondeo II-nél bármilyen sebességről fékezésnél ráz a kormány, a kocsi eleje folyamatosan kopog, főleg fékezésnél!
Szervízben most cseréltek rajta: stabilizátorpálcákat, szilenteket, gömbfejeket! Futóműbeállításra, féktárcsaellenőrzésre napokban remélem sikerül sort keríteni! Ha egyéb ötletetek van, mit kéne megnézni, esetleg cserélni, légyszi jelezzétek! Köszönöm

Ezeket ha végigcsinálod, akkor szerintem megoldódik a probléma, de még ezek után a rossz gumi vagy a centír is okozhatja.
Naplózva
Mylo8
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


mylo8@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #867 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:35:16 »

Köszi szépen az eddigi segítségeteket, majd megírom mire jutottam!
Naplózva
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #868 Dátum: 2013.01.06 vasárnap, 20:52:12 »

Köszi szépen az eddigi segítségeteket, majd megírom mire jutottam!


 eljen
Naplózva
dimitrov68
Vendég
« Új hozzászólás #869 Dátum: 2013.02.28 csütörtök, 22:36:15 »

Sziasztok!
Hátsó lengéscsillapítót keresek 4 ajtós Mondeómhoz! Lehet új is, csak ne legyen drága! Smiley
Ha tud valaki írjon a dimitrov68@gmail.com ra!

Köszi szépen!
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #870 Dátum: 2013.03.09 szombat, 19:09:50 »

Valaki tudja,hogy lehet kiváltani a hátsó stabilizátort valami tartósabb dologra?
Próbáltam az alsó gumihengert skoda 120-éra cserélni,de az sem tartott csak dupla annyi ideig mint a gyári.
Azon gondolkodok,hogy csak felül lesz csak a stab.karon az a kis gumigyűrű alul meg gumi nélkül hozzácsavarozom simán kajakra a lengőkarhoz.
Szerintetek?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #871 Dátum: 2013.03.09 szombat, 20:02:49 »

Segítséget kérnék. 4 ajtóson szeretnék lengéscsillapítót cserélni a jobb oldalon.  A felső részét hogyan tudnám kivenni. A csomagtér felől nem találtam "nagy " anyát. Alulról kell kiszedni a kis csavarokat fent a rugó mellett?
Más típuson már csináltam, a Ford még egyenlőre ismeretlen számomra.  szomoru1
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #872 Dátum: 2013.03.09 szombat, 20:27:15 »

Segítséget kérnék. 4 ajtóson szeretnék lengéscsillapítót cserélni a jobb oldalon.  A felső részét hogyan tudnám kivenni. A csomagtér felől nem találtam "nagy " anyát. Alulról kell kiszedni a kis csavarokat fent a rugó mellett?

Igen.
Naplózva
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #873 Dátum: 2013.03.09 szombat, 20:31:35 »

Igen.
Köszi.
Kettőt láttam, keressek még egyet? Valahol háromról olvastam. Vagy valamivel összekeverem?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #874 Dátum: 2013.03.09 szombat, 21:54:40 »

Köszi.
Kettőt láttam, keressek még egyet? Valahol háromról olvastam. Vagy valamivel összekeverem?

Szerintem 2 lesz ott.
Naplózva
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #875 Dátum: 2013.03.09 szombat, 22:04:16 »

Szerintem 2 lesz ott.

Köszönöm a válaszokat.  nyes
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #876 Dátum: 2013.03.09 szombat, 22:10:56 »

Szerintem 2 lesz ott.
annyi bizony
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #877 Dátum: 2013.03.09 szombat, 22:22:59 »

Nincs valakinek egy jobb hátsó lengéscsillapító meg egy eső rugó elfekvőben?  help
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #878 Dátum: 2013.03.13 szerda, 14:10:17 »

Valaki tudja,hogy lehet kiváltani a hátsó stabilizátort valami tartósabb dologra?
Próbáltam az alsó gumihengert skoda 120-éra cserélni,de az sem tartott csak dupla annyi ideig mint a gyári.
Azon gondolkodok,hogy csak felül lesz csak a stab.karon az a kis gumigyűrű alul meg gumi nélkül hozzácsavarozom simán kajakra a lengőkarhoz.
Szerintetek?

Azt hittem kreatívabb a brigád.
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #879 Dátum: 2013.03.13 szerda, 14:31:24 »

Azt hittem kreatívabb a brigád.
le kell gyártatni
nem egy cég foglalkozik szilentgyártással
Naplózva
hubi86
Vendég
« Új hozzászólás #880 Dátum: 2013.03.13 szerda, 18:03:15 »

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
Mekkora az MK2 kerékagya?
Úgy nézz ki kell központosító gyűrű, de nem tudom, mekkorát rendeljek.
Elég ratyi kint az idő, még a kereket se tudom így levenni, hogy lemérjem.
Előre is köszi.
üdv. Huber Gábor
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #881 Dátum: 2013.03.13 szerda, 18:36:15 »

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
Mekkora az MK2 kerékagya?
Úgy nézz ki kell központosító gyűrű, de nem tudom, mekkorát rendeljek.
Elég ratyi kint az idő, még a kereket se tudom így levenni, hogy lemérjem.
Előre is köszi.
üdv. Huber Gábor
63,3
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #882 Dátum: 2013.03.13 szerda, 18:53:28 »

Nincs valakinek egy jobb hátsó lengéscsillapító meg egy eső rugó elfekvőben?  help
szerintem esõ rugò senkinek nem lesz.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #883 Dátum: 2013.03.13 szerda, 19:17:09 »

Nincs valakinek egy jobb hátsó lengéscsillapító meg egy eső rugó elfekvőben?  help
egy darab szerintem senkinek sem lesz, max párban
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #884 Dátum: 2013.03.14 csütörtök, 09:09:45 »

egy darab szerintem senkinek sem lesz, max párban
Nekem volt, kb. 8 hónapig Smiley.
Mikor eltört az egyik, kicseréltem mindkettőt, és akkor volt egy. Aztán ment a többi fém cuccal együtt a telepre.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #885 Dátum: 2013.03.16 szombat, 20:55:33 »

Nincs valakinek egy jobb hátsó lengéscsillapító meg egy eső rugó elfekvőben?  help

Nekem van egy első rugóm. Pont egy 1,6-ból való.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #886 Dátum: 2013.03.17 vasárnap, 17:45:23 »

Nekem van egy első rugóm. Pont egy 1,6-ból való.
Köszi küldtem pü-t.
Naplózva
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #887 Dátum: 2013.04.05 péntek, 14:01:35 »

Sziasztok Elkezdett kattogni a féltengely! 2.0 16v van, menyibe kerül a javítás?
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #888 Dátum: 2013.04.05 péntek, 15:01:36 »

Sziasztok Elkezdett kattogni a féltengely! 2.0 16v van, menyibe kerül a javítás?

Az attól függ, hogy akarod megjavítani.
Bontott féltengelyt kapsz már 5-8000Ft-ért.
Egy új külső csukló 14000Ft körül van mínusz a kedvezmény ha kapsz.
Kicserélni pedig otthon is ki lehet max fél óra alatt.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #889 Dátum: 2013.04.05 péntek, 15:04:49 »

...
Kicserélni pedig otthon is ki lehet max fél óra alatt.
Ha van kellő gyakorlatod, megfelelő szerszámod, és nincs összerohadva nyes.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #890 Dátum: 2013.04.05 péntek, 15:05:36 »

Ha van kellő gyakorlatod, megfelelő szerszámod, és nincs összerohadva nyes.

Ja igen, ez kimaradt.   nyes
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #891 Dátum: 2013.04.05 péntek, 21:04:12 »

Köszönöm!  worship
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #892 Dátum: 2013.04.08 hétfő, 21:54:51 »

Ma rendbe vágattam a lengéscsillapítókat. Nagyon állat lett, kapott 30% keményítést, elől 3,5cm ültetést, hátul kettőt de nem pattog az úton mint a gagyi ültető rugóktól, egyszerűen brutálisan fekszi az utat  eljen  Rugó tányér lentebb lett téve + rövidítve a szár, illetve a belseje át lett alakítva....... Az összes toronyszilent cserélve (elől csapágyak is) porvédők, ütközök.   
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #893 Dátum: 2013.04.16 kedd, 11:03:19 »

Hali!
Mennyire nehéz kicserélni az első és hátsó kereszt stabilizátor gumiszilentjét?
Otthon lehet próbálkozni akna nélkül,vagy fel kell emelni a verdát?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #894 Dátum: 2013.04.16 kedd, 11:16:41 »

Hali!
Mennyire nehéz kicserélni az első és hátsó kereszt stabilizátor gumiszilentjét?
Otthon lehet próbálkozni akna nélkül,vagy fel kell emelni a verdát?
semmi extra. kell egy 40-es torx dugófej, és ennyi
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #895 Dátum: 2013.04.16 kedd, 11:28:50 »

semmi extra. kell egy 40-es torx dugófej, és ennyi

Ha a kanyarstabilizátor szilentről van szó, annak rendes 6lap fejű csavarjai vannak (1.8 TD, '99), nem is lenne nagy baj velük, csak iszonyat hülye helyen vannak, alig lehet hozzáférni. Én csak úgy mernék otthon nekiállni, ha lenne egy komoly karos emelőm hogy csak lógjon a levegőben a gép.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #896 Dátum: 2013.04.16 kedd, 13:06:53 »

Ha a kanyarstabilizátor szilentről van szó, annak rendes 6lap fejű csavarjai vannak (1.8 TD, '99), nem is lenne nagy baj velük, csak iszonyat hülye helyen vannak, alig lehet hozzáférni. Én csak úgy mernék otthon nekiállni, ha lenne egy komoly karos emelőm hogy csak lógjon a levegőben a gép.
én még mindet ki tudtam cserélni akna nélkül hátulról aláfekvős módszerrel. kombit és 4/5 ajtóst egyaránt. pár perces munka. ezért én senkinek nem fizetnék ezreket
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #897 Dátum: 2013.04.16 kedd, 13:57:47 »

én még mindet ki tudtam cserélni akna nélkül hátulról aláfekvős módszerrel. kombit és 4/5 ajtóst egyaránt. pár perces munka. ezért én senkinek nem fizetnék ezreket

Az elsőnél igazán nehéz a dolog, fölötte se nagyon van hely a csavarkulcsnak, az anyát pedig azon a kis lyukon keresztül éred csak el. Hátul (kombinál) már egy fokkal egyszerűbb, bár felülről ott se igazán egyszerűbb hozzáférni. Akna, vagy tornyos emelő amiatt ajánlott, mert ha be van rohadva már a csavar, akkor fekve nincs az a póz amivel elég nyomatékot tudj ráküldeni hogy kilazuljon. Illetve ha nem fér alá az ember gyereke, akkor meg egy oldalt emelve még a stabilizátor is ráfeszül, na akkor végképp esélytelen Cheesy
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #898 Dátum: 2013.04.16 kedd, 14:04:21 »

Az elsőnél igazán nehéz a dolog, fölötte se nagyon van hely a csavarkulcsnak, az anyát pedig azon a kis lyukon keresztül éred csak el. Hátul (kombinál) már egy fokkal egyszerűbb, bár felülről ott se igazán egyszerűbb hozzáférni. Akna, vagy tornyos emelő amiatt ajánlott, mert ha be van rohadva már a csavar, akkor fekve nincs az a póz amivel elég nyomatékot tudj ráküldeni hogy kilazuljon. Illetve ha nem fér alá az ember gyereke, akkor meg egy oldalt emelve még a stabilizátor is ráfeszül, na akkor végképp esélytelen Cheesy
jaj, én nem is olvastam az elsőt. az tényleg egy kicsit szopósabb, de a hátsó minden modellnél hozzáférhető könnyen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #899 Dátum: 2013.04.16 kedd, 14:06:24 »

ha be van rohadva már a csavar, akkor fekve nincs az a póz amivel elég nyomatékot tudj ráküldeni hogy kilazuljon.
szerszámmal kell csinálni.  nyes egy 70 centis hajtószár csodákra képes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.