Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 12:20:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS  (Megtekintve 281895 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mittoodomain
Vendég
« Új hozzászólás #50 Dátum: 2009.12.31 csütörtök, 11:58:56 »

na na az enyém nem így viselkedik
lehet, hogy rosszul fogalmaztam
az történt, hogy a havas úton blokkolóra fékeztem volna és dolgozott az ABS, rángatta a pedált és közben egyre süllyedt beljebb
ez eddig rendben is van, mert azelőtt is ilyen volt, de ez a történés után a következő fékezésnél a pedál már nem keményedett fel a felső harmadban ahogy azelőtt csinálta, hanem csak sokkal mélyebben
ez a mai napig így is van, hogy mélyebben(pedál félútja alatt) kezd olyan fékerő jönni, mint azelőtt a felső harmadban
a fékfolyadék szintem azóta is hibátlanul tartja magát  Undecided és ha megsatuzom akkor darál az ABS ahogy azelőtt is

Megoldódni látszik a fékes kálváriám

Tegnap nekiláttam, hogy lelégtelenítsem a féket. Egybekötöttem rögtön egy folyadék cserével is, mert olyan színe volt már, hogy adta magát.
Először is fecskendővel leszippantottam a tartályból úgy, hogy alig maradjon az alján. Áttörölgettem kipucoltam feltöltöttem új folyadékkal.
Elkezdtük a haverommal a légtelenítést és nagy meglepetésemre a 4 kerékből 3-nál elég méretes bubik jöttek ki kb 3-ik pumpálásra. Tökre örültem, hogy na akkor itt a ludas. Végeztünk(ő pumpált én voltama fékeknél) beülök a kocsiba, hogy kiálljak a garázsból, kifelé jövet hozzáérek a fékhez hát azt hittem kiesek a szélvédőn.  hehe kb 1cm benyomása után olyan kemény a pedál, mintha téglát raknának alá és úgy is fog.
Üröm az örömben:
- az egyik fékdobot leszedve láttam, hogy a két fékbetét közül csak az egyiket koptatja és lassan csereérett is lesz.
- a bal hátsó keréklevételnél mikor emeltem úgy ahogy volt frankón be is rogyott a küszöböm  rinya szerencse, hogy a csere küszöb már ott lapul a motorgarázs hátsó sarkában

Ami még érdekes, hogy sokkal nagyobb fékerőt ki tudok most fejteni, mint azelőtt. Gondolom mert levegőtlen a rendszer és nem az van, hogy a 4 kerék közül az egyik hamarabb fog és blokkolna és az ABS most nem szabályoz le olyan alacsony fékerőnél jupeeee
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #51 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:29:02 »

Hello!
Tegnap kezdodott egy olyan dolog, hogy fekezeskor, ha erosebben nyomom a pedalt, nyikorgast hallok. Olyasmi, mintha a fekpofa nyikorogna a tarcsan. Ez lehet a mocsoktol, ami raragad (azota nem voltam hosszu tavon, hogyha gane, akkor lejott volna rola), vagy elkopott a betetem?  Huh? Azt hogy lehet megallapitani anelkul, hogy szetszedetem?
Koszi!  wave
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #52 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:35:08 »

Hello!
Tegnap kezdodott egy olyan dolog, hogy fekezeskor, ha erosebben nyomom a pedalt, nyikorgast hallok. Olyasmi, mintha a fekpofa nyikorogna a tarcsan. Ez lehet a mocsoktol, ami raragad (azota nem voltam hosszu tavon, hogyha gane, akkor lejott volna rola), vagy elkopott a betetem?  Huh? Azt hogy lehet megallapitani anelkul, hogy szetszedetem?
Koszi!  wave
elöl vagy hátul nyikorog?
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #53 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:40:58 »

elöl vagy hátul nyikorog?
Sajna csak elol van tacsa, ott...  rinya
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #54 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 19:45:44 »

Sajna csak elol van tacsa, ott...  rinya
nem nagy ügy egyébként szétszedni, de ha nem értesz hozzá, akkor jobb, ha nem te piszkálod fék lévén.
egy dolgot tudsz megnézni, hogy a tárcsának van-e "válla". ha van, akkor valszeg nem úszod meg a cserét.
ha a tárcsád nem túl kopott, akkor fel lehet szabályoztatni, de ezt a szerelőd megmondja...
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #55 Dátum: 2010.01.10 vasárnap, 20:04:03 »

nem nagy ügy egyébként szétszedni, de ha nem értesz hozzá, akkor jobb, ha nem te piszkálod fék lévén.
egy dolgot tudsz megnézni, hogy a tárcsának van-e "válla". ha van, akkor valszeg nem úszod meg a cserét.
ha a tárcsád nem túl kopott, akkor fel lehet szabályoztatni, de ezt a szerelőd megmondja...
Koszi!
Holnap megnezem, es remenykedek, mert kovetkezo honapra terveztem hatso fekpofa cseret, erre a honapra viszont semmit...nem orulnk neki. Sajnos nincs szerelom, de akkor keresnem kellene egyet itt pesten, aki nem huz le...  falbav
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #56 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 13:17:28 »

Nem tudja valaki veletlenul, hogy mekkora lehet az elso fektarcsa minimalis vastagsaga? 
wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #57 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 14:16:00 »

Nem tudja valaki veletlenul, hogy mekkora lehet az elso fektarcsa minimalis vastagsaga?  
wave

Asszem 26,4 az új, viszont a kopott az 22,2mm...
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 hétfő, 14:20:26 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #58 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 14:34:55 »

Asszem 26,4 az új, viszont a kopott az 22,2mm...
Koszi!!!  wave
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #59 Dátum: 2010.01.11 hétfő, 15:20:52 »

Az miert lehet, hogy ezek csak a kombi, es 5 ajtoshoz jok? Masik markabol ugyanekkora jo a 4ajtosba is... Persze ugyanezekkel a parameterekkel (ABS, kopasjelzo nelkuli)
http://www.fekmester.hu/fekbetet__fekpofa/elso_fekbetet/ford/mondeo/benzin/1.60/1993/lpr/58
 wave
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #60 Dátum: 2010.01.12 kedd, 18:19:13 »

Ujra a fekeim... Reggel, amikor megyek meloba, az elso par fekezeskor nyikorog, de amikor mar haza megyek, akkor nem... Nem nagyon vagom, hogy most akkor tenyleg mi van... Lefenykepeztem, igaz, hogy csak most este, de sztem latszik a lenyeg... ha jol sejtem, akkor pontosan a tarcsara simulva a betet helyezkedik el  nyes En a "laikus" szemeimmel ugy latom, hogy eleg vastag, viszont nem tudom, milyen ujkoraban  vigyor3 Irnatok rola velemenyt, hogy ranezesre milyen? Megtapiztam a tarcsat is, de eleg simanak tunik nekem, a szelein termeszetesen ki van kicsit vallasodva, kicsit kopott, de ahol fogja a betet, ott sima.
http://hu.fotoalbum.eu/StripeZ/a407471/00000001
Koszi a segitseget!
 wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #61 Dátum: 2010.01.12 kedd, 19:46:04 »

Ujra a fekeim... Reggel, amikor megyek meloba, az elso par fekezeskor nyikorog, de amikor mar haza megyek, akkor nem... Nem nagyon vagom, hogy most akkor tenyleg mi van... Lefenykepeztem, igaz, hogy csak most este, de sztem latszik a lenyeg... ha jol sejtem, akkor pontosan a tarcsara simulva a betet helyezkedik el  nyes En a "laikus" szemeimmel ugy latom, hogy eleg vastag, viszont nem tudom, milyen ujkoraban  vigyor3 Irnatok rola velemenyt, hogy ranezesre milyen? Megtapiztam a tarcsat is, de eleg simanak tunik nekem, a szelein termeszetesen ki van kicsit vallasodva, kicsit kopott, de ahol fogja a betet, ott sima.
http://hu.fotoalbum.eu/StripeZ/a407471/00000001
Koszi a segitseget!
 wave
esetleg egy féktisztítót próbálj ki.ha régi a fékolaj,attól is lehet.a betétek jók mind a két oldalon? (mármint kívül-belül)
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #62 Dátum: 2010.01.12 kedd, 19:57:23 »

reggel még fázik, meg van fagyva Cheesy
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #63 Dátum: 2010.01.12 kedd, 20:03:57 »

esetleg egy féktisztítót próbálj ki.ha régi a fékolaj,attól is lehet.a betétek jók mind a két oldalon? (mármint kívül-belül)
Ez a fo kerdesem, hogy a betetek elkoptak-e, vagy csak a kosz miatt nyikorog?
Mar irtam hetfon ez miatt. Fekhatas nem csokkent, legalabbis nem erzem.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #64 Dátum: 2010.01.12 kedd, 22:45:03 »

Ez a fo kerdesem, hogy a betetek elkoptak-e, vagy csak a kosz miatt nyikorog?
Mar irtam hetfon ez miatt. Fekhatas nem csokkent, legalabbis nem erzem.
ezt leginkább csak te tudod megnézni.vedd le a kereket elő egy zseblámpát.A kopó rész elég jól megkülönböztethető,sötétebb színűnek kell lennie.
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #65 Dátum: 2010.01.12 kedd, 23:03:51 »

ezt leginkább csak te tudod megnézni.vedd le a kereket elő egy zseblámpát.A kopó rész elég jól megkülönböztethető,sötétebb színűnek kell lennie.
Fentebb linkeltem egy kepet, ott lefenykepeztem a betetet, igaz nem vettem le a kereket, de eleg jol be lehetett latni relative. Azert linkeltem, hogy valaki tudna-e segiteni, hogy ranezesre full gaz, vagy nem... mondjuk nem tudom, hogy igy meg lehet-e mondani, ezert kerdeztem  vigyor3
Koszi!  wave
http://hu.fotoalbum.eu/StripeZ/a407471/00000001
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #66 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:07:33 »

Hi!
Csak nekem tűnt fel, vagy csak belelátom, de úgy tűnik, mintha repedt lenne a tárcsád. A kép tetejének a közepétől jobbra lefele (5 óra irányába) húzódó csíkszerűség. Vagy az csak árnyék/tükröződés?
Viszont ha repedés, akkor igencsak hamar cserélni kellene azt a tárcsát, szerintem.
Csak nehogy festőmázoló legyen belőlem ördögmintás teddyhengerrel.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #67 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:14:15 »

Hi!
Csak nekem tűnt fel, vagy csak belelátom, de úgy tűnik, mintha repedt lenne a tárcsád. A kép tetejének a közepétől jobbra lefele (5 óra irányába) húzódó csíkszerűség. Vagy az csak árnyék/tükröződés?
Viszont ha repedés, akkor igencsak hamar cserélni kellene azt a tárcsát, szerintem.
Csak nehogy festőmázoló legyen belőlem ördögmintás teddyhengerrel.

Üdv, HegeGabi.

Szerintem is repedt a tárcsa. A betét még bírna pár km-tert, de a tárcsa miatt azt mondom, hogy azonnali csere.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #68 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:17:17 »

nem tudom, képről nem lehet biztosra mondani, akár a fékpor is lehet
de valakivel meg kellene nézetni, ha már nem ért hozzá
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.13 szerda, 09:19:29 írta yooccoo » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #69 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:18:18 »

nem repedt a tárcsa, az csak a ráégett fékpor, a betét nyoma

szerintem nem. A fékpor nem hagyna ennyire cikcakkos, éles nyomokat. Nekem a második képből is az látszik, hogy repedt.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #70 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:30:46 »

Az miert lehet, hogy ezek csak a kombi, es 5 ajtoshoz jok? Masik markabol ugyanekkora jo a 4ajtosba is... Persze ugyanezekkel a parameterekkel (ABS, kopasjelzo nelkuli)
http://www.fekmester.hu/fekbetet__fekpofa/elso_fekbetet/ford/mondeo/benzin/1.60/1993/lpr/58
 wave

Erre rá kéne kérdezni konkrétan, mert sok helyen limuzinnak hívják az 5 ajtóst, és ferde hátúnak a 4-et...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #71 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:34:10 »

Ujra a fekeim... Reggel, amikor megyek meloba, az elso par fekezeskor nyikorog, de amikor mar haza megyek, akkor nem... Nem nagyon vagom, hogy most akkor tenyleg mi van... Lefenykepeztem, igaz, hogy csak most este, de sztem latszik a lenyeg... ha jol sejtem, akkor pontosan a tarcsara simulva a betet helyezkedik el  nyes En a "laikus" szemeimmel ugy latom, hogy eleg vastag, viszont nem tudom, milyen ujkoraban  vigyor3 Irnatok rola velemenyt, hogy ranezesre milyen? Megtapiztam a tarcsat is, de eleg simanak tunik nekem, a szelein termeszetesen ki van kicsit vallasodva, kicsit kopott, de ahol fogja a betet, ott sima.
http://hu.fotoalbum.eu/StripeZ/a407471/00000001
Koszi a segitseget!
 wave

Ezek még tökéletes betétek.
Otthon nem kell tolatva beállni? Esetleg az olyankor a betét elején felgyülemlett fékpor miatt is nyikoroghat. A nyikorgás pl olyankor is lehet, amikor először a betét hátulja ér a tárcsához.
Persze lehet egy kicsit megégett betét, vagy a hidegtől is biztos, be kell melegedni, hogy puhuljon(esetleg)... Milyen lehet benne, nem tudod?
Én nem foglalkoznék most vele. Tárcsa milyen vastag?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #72 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:35:07 »

Hi!
Csak nekem tűnt fel, vagy csak belelátom, de úgy tűnik, mintha repedt lenne a tárcsád. A kép tetejének a közepétől jobbra lefele (5 óra irányába) húzódó csíkszerűség. Vagy az csak árnyék/tükröződés?
Viszont ha repedés, akkor igencsak hamar cserélni kellene azt a tárcsát, szerintem.
Csak nehogy festőmázoló legyen belőlem ördögmintás teddyhengerrel.

Üdv, HegeGabi.

Az csak fékpor! Előfordul...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #73 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:37:30 »

szerintem nem. A fékpor nem hagyna ennyire cikcakkos, éles nyomokat. Nekem a második képből is az látszik, hogy repedt.
Hu sracok, koszi a segitseget! Azt konkretan en nem is vettem eszre, mert csak a betetet figyeltem... Kezdek egyre jobban parazni... Attol is nyekereghet, ha repedt a tarcsam? Na, akkor ez meg jo kor lesz... Most melozok, de minel elobb megnezem. Nagyon nem ertek az ilyen dolgokhoz, igaz automatizalasi gepesztechnikus vagyok, de az mas  vigyor3 Esetleg tudnatok ajanlani Bp kornyeken valakit, aki maszekban korrekt arert, megbizhatoan megcsinalna?
Koszi mindent!!!  integet2
Naplózva
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #74 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:40:47 »

Ezek még tökéletes betétek.
Otthon nem kell tolatva beállni? Esetleg az olyankor a betét elején felgyülemlett fékpor miatt is nyikoroghat. A nyikorgás pl olyankor is lehet, amikor először a betét hátulja ér a tárcsához.
Persze lehet egy kicsit megégett betét, vagy a hidegtől is biztos, be kell melegedni, hogy puhuljon(esetleg)... Milyen lehet benne, nem tudod?
Én nem foglalkoznék most vele. Tárcsa milyen vastag?
Hat, altalaban tolatok egyet, mielott beallok, utana viszont mar nem kell fekeznem, es reggel amikor allok ki, akkor is tolatva.Akkorakat nem fekeztem mostanaban, hogy megegjen a betet (szerintem Smiley ) Hogy milyen lehet benne, fogalmam sincs... A tarcsat meg nem sikerult megmernem, de megnezem, es keresek rajta repedest is
 wave
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #75 Dátum: 2010.01.13 szerda, 09:49:04 »

de megnezem, es keresek rajta repedest is

Nem fogsz rajta találni nyes
Legalábbis az nem az. Nekem mind a 4 ilyen szokott lenni. wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
StripeZ
Vendég
« Új hozzászólás #76 Dátum: 2010.01.14 csütörtök, 09:43:37 »

Nem fogsz rajta találni nyes
Legalábbis az nem az. Nekem mind a 4 ilyen szokott lenni. wave
Megnezegettem, repedest szerencsere tenyleg nem talaltam, csak jo vastag fekpor nyomokat, es kicsike pontokban rozsdat... Gondolom, az a teli sozas, es latyak kovetkezmenye, mivel hetkozben csak a meloba jarok kocsival, es annyit, ill. akkorakat nem szoktam fekezni, hogy lekopott volna rola.. Gondolom. Tegnap este megkinaltam feltisztitoval, meg ma reggel is, nagyon sok kosz volt rajta, viszont mostmar szep fenyes, szinte csillog  eplus2 A rozsdanak semmi nyoma, a nyikorgas meg reggel indulaskor minimalisan hallatszodott, utana semmi! Este befujom megegyszer a biztonsag kedveert!
Koszi mindenkinek a segitset!  wave
Naplózva
szell.n
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #77 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 10:10:22 »

Sziasztok!

Kombi 95 -ös  hátső ABS jeladót szeretnék kiszerelni, valakinek van valami jó tanácsa, mert csavar kicsavarása után WD-40 után sem akar megmozdulni, és többen mondták, hogy könnyen törik....
Naplózva

Mr.Windd
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #78 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 10:19:12 »

Hali!

Szerintem inkább csavarlazító kéne neki, nem WD, hogy a dzsuva, ami odafogja, kicsit oldódjon. Aztán óvatos mozgatások minden irányba.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
astor72
Vendég
« Új hozzászólás #79 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 17:51:57 »

Sziasztok!

Kombi 95 -ös  hátső ABS jeladót szeretnék kiszerelni, valakinek van valami jó tanácsa, mert csavar kicsavarása után WD-40 után sem akar megmozdulni, és többen mondták, hogy könnyen törik....
ha teheted pár napig áztasd csavarlazítóban!
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #80 Dátum: 2010.03.06 szombat, 12:49:59 »

Sziasztok!

Ma eléggé nagy stressz ért egy fékezés után! A járgány hátulja felől erős horzsoló hangok hallatszottak, azt hittem leszakadt a kipufogó. Szerencsére már csk kétszáz méternyire voltam otthonról, de folyamatosan surrogott, hallatszott, hogy mintha valami odaérne a kerékhez, vagy a féktárcsához. Volt már ilyen valakinek? Nem mertem még szétszedni, remélem egy fékolaj-csere segít! Üdv !
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #81 Dátum: 2010.03.06 szombat, 13:27:07 »

Sziasztok!

Ma eléggé nagy stressz ért egy fékezés után! A járgány hátulja felől erős horzsoló hangok hallatszottak, azt hittem leszakadt a kipufogó. Szerencsére már csk kétszáz méternyire voltam otthonról, de folyamatosan surrogott, hallatszott, hogy mintha valami odaérne a kerékhez, vagy a féktárcsához. Volt már ilyen valakinek? Nem mertem még szétszedni, remélem egy fékolaj-csere segít! Üdv !

Nem lehet, hogy a fékpofa adta meg magát? Elkopott, és kijött a helyéről? Nemtom, hogy dobod van, vagy tárcsád, de a tárcsásnál velem már fordult elő. Igaz első tengelyen, és nem mondeon, hanem Rangeren.
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #82 Dátum: 2010.03.06 szombat, 13:45:16 »

Most levettem a kereket, elváltozást nem látok, olyan, mintha fogna egy kissé a fék. Az alja a rendszerben viszont pocsék színű!Tárcsafékes hátul is, a tárcsán nem látok semmi különlegeset a fékporon kívül. Egy fél éve cseréltük ki a tárcsát és a pofákat, meg sincs kopva!
Naplózva
jimvincent
Vendég
« Új hozzászólás #83 Dátum: 2010.03.08 hétfő, 13:13:24 »

Nah, megvan a hiba! Persze lusta voltam, és csak az egyik kereket kaptam le tegnap, a másikat csak szemrevételeztem. Ma rászántam az időt és lekaptam a kereket a bal oldalon is. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy a fékbetétek teljesen vasig elkoptak, ez okozta a horzsoló hangot. Sógorral szétszedtük és megállapítottuk, hogy a fékdugattyú szorulása miatt valószínűleg állandóan fogott ez az oldali fék, mert a dugattyú porvédője elszakadt és telement dzsuvával. A tárcsát is megkarcolta egy kissé, de a betéteknek kampec! Abban tudna-e segíteni valaki, hogy honnan tudnék csak két db. fékbetétet venni, mert a másik oldali mondhatni szupper állapotú? Kellene még szereznem egy porvédő gyűrűt is a dugattyúhoz, de azt honnan a fenéből szerezzek?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #84 Dátum: 2010.03.08 hétfő, 13:37:58 »

Nah, megvan a hiba! Persze lusta voltam, és csak az egyik kereket kaptam le tegnap, a másikat csak szemrevételeztem. Ma rászántam az időt és lekaptam a kereket a bal oldalon is. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy a fékbetétek teljesen vasig elkoptak, ez okozta a horzsoló hangot. Sógorral szétszedtük és megállapítottuk, hogy a fékdugattyú szorulása miatt valószínűleg állandóan fogott ez az oldali fék, mert a dugattyú porvédője elszakadt és telement dzsuvával. A tárcsát is megkarcolta egy kissé, de a betéteknek kampec! Abban tudna-e segíteni valaki, hogy honnan tudnék csak két db. fékbetétet venni, mert a másik oldali mondhatni szupper állapotú? Kellene még szereznem egy porvédő gyűrűt is a dugattyúhoz, de azt honnan a fenéből szerezzek?
kell egy ilyen javító készlet (de lehet, hogy bárdinál vagy unixnál kapsz külön is karmantyút)
http://www.cromax.hu/?katid=36598480&termek_al_id=24463&katnev=36mm-es%20Mo93-
Naplózva
Z1
Vendég
« Új hozzászólás #85 Dátum: 2010.03.25 csütörtök, 19:35:10 »

Hali!

MK1 es 93  1.6 benzines mondinak a hátsó fékdob mérete 203 mm ugye?
Gondolom abból,hogy a másik verzió a 228mm-es, de azt tartogatták a nagyobb motorokhoz ill. a kombikhoz.
Ha vki tud biztosat erősítsen meg a hitemben, akkor megspórol nekem egy plusz kerékleszedést...

Köszönöm!!
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #86 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 10:39:10 »

96-os 2.0 benyás mondinak járó motornál is kemény marad a féke.Nem jön meg a szervó rásegités!
Van valami típus hibája?Első körben merre keressük a hibát?Főfék munka henger beszokott xarni?Vagy valami rejtett vákum cső?
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #87 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 11:24:21 »

96-os 2.0 benyás mondinak járó motornál is kemény marad a féke.Nem jön meg a szervó rásegités!
Van valami típus hibája?Első körben merre keressük a hibát?Főfék munka henger beszokott xarni?Vagy valami rejtett vákum cső?

HI!

Indítás után semmi se történik a fékpdállal vagy csak nagyon picit puhul fel?
 
Első körben meg kéne nézni ,hogy van -e vákumod.
pl működik rendesen a belső szellőztetés irányváltója? /Mert hát ugye azt is a vákum mozgatja/

Ha igen akkor esetleg lehet dugulás a vastag fekete kemény műanyag csőben ami a devandertől megy a vákum szivattyúig.
Vagyis aszem az nem lehet mivel a belső rendszer a cső devander felöli végén lévő y-ról kapja a vákumot.

Ha minden ok a belső szellőztetéssel akkor szerintem a devander kuka.
Általában nem szokott megdögleni úgyhogy bontóban jó eséllyel kapsz jót.

üdv: Vogl T.
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #88 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 11:38:37 »

HI!

Indítás után semmi se történik a fékpdállal vagy csak nagyon picit puhul fel?
 
Első körben meg kéne nézni ,hogy van -e vákumod.
pl működik rendesen a belső szellőztetés irányváltója? /Mert hát ugye azt is a vákum mozgatja/

Ha igen akkor esetleg lehet dugulás a vastag fekete kemény műanyag csőben ami a devandertől megy a vákum szivattyúig.
Vagyis aszem az nem lehet mivel a belső rendszer a cső devander felöli végén lévő y-ról kapja a vákumot.

Ha minden ok a belső szellőztetéssel akkor szerintem a devander kuka.
Általában nem szokott megdögleni úgyhogy bontóban jó eséllyel kapsz jót.

üdv: Vogl T.

Hi!
A dizelnél,nem egy vákumszivatyú,a benyásnál meg a motor termeli a vákumot?
Mi az a devander? fejvakaras
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #89 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 12:10:49 »

Hi!
A dizelnél,nem egy vákumszivatyú,a benyásnál meg a motor termeli a vákumot?
Mi az a devander? fejvakaras

Igen így van.
Dizlin ha szemben állsz a motorral a jobb oldalon előről van 1 kemény és kb gázolajcső vastagságú műanyag cső jön belöle a devander felé.

A devander az a nagy diszkosz szerű valami amin a fékolajtartály is van.
A vákum az abban lévő membránon keresztül segít "benyomni" a pedálodat mikor fékezel.
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #90 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 12:19:44 »

Igen így van.
Dizlin ha szemben állsz a motorral a jobb oldalon előről van 1 kemény és kb gázolajcső vastagságú műanyag cső jön belöle a devander felé.

A devander az a nagy diszkosz szerű valami amin a fékolajtartály is van.
A vákum az abban lévő membránon keresztül segít "benyomni" a pedálodat mikor fékezel.
Már megkérdeztem google-t hogy mi is az a devander. vigyor3
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #91 Dátum: 2010.07.14 szerda, 07:47:08 »

Hello Mindenki,

kis segitsegre lenne szuksegem, mert teljesen tanacstalan vagyok mar.
Mk1, '96.06. havi a kocsi es az utobbi 5000km-en mar harmadszor csereltem fektarcsat a kovetkezo jelenseg miatt: a csere utani kb. ezredik km-t kovetoen 60 felett ugy elkezd razni a fek, mintha teljesen szettapostam volna a tarcsat. Kicsereltem az osszes lengokar-szilentet es valamennyi gumi biszbaszt az elso futomunel, kormanynal es a hatso futomunel is, a jelenseg pedig ismet szomoritja az eletem.
A tarcsacsere utan minden szep es jo, az elso ezer km-ig kb.
Ha lenne valami otletetek, hogy mi okozhatja ezt illetve mit tehetnek ellene, szivesen vennem. Ja, a fek nincs szettaposva smile

Koszi es udv

Csocso

P.S.: elnezest mindenkitol a hosszu hallgatas miatt
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #92 Dátum: 2010.07.14 szerda, 08:07:46 »

Hello Mindenki,

kis segitsegre lenne szuksegem, mert teljesen tanacstalan vagyok mar.
Mk1, '96.06. havi a kocsi es az utobbi 5000km-en mar harmadszor csereltem fektarcsat a kovetkezo jelenseg miatt: a csere utani kb. ezredik km-t kovetoen 60 felett ugy elkezd razni a fek, mintha teljesen szettapostam volna a tarcsat. Kicsereltem az osszes lengokar-szilentet es valamennyi gumi bisz***t az elso futomunel, kormanynal es a hatso futomunel is, a jelenseg pedig ismet szomoritja az eletem.
A tarcsacsere utan minden szep es jo, az elso ezer km-ig kb.
Ha lenne valami otletetek, hogy mi okozhatja ezt illetve mit tehetnek ellene, szivesen vennem. Ja, a fek nincs szettaposva smile

Koszi es udv

Csocso

P.S.: elnezest mindenkitol a hosszu hallgatas miatt
Féknyereg,dugattyúk,minden jó?Esetleg kerékcsapágy nincs elkopva,nem rázza a féktárcsát?
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #93 Dátum: 2010.07.14 szerda, 08:32:15 »

Féknyereg,dugattyúk,minden jó?Esetleg kerékcsapágy nincs elkopva,nem rázza a féktárcsát?

Szia Misi,

csapagyak jok, ezeket lecsekkoltam. Kormanyosszekoto, stabpalcak, gatlok minden jo. Fekezeskor nem raz, nem pumpal a pedal.
A nyeregnek es a dugattyuknak ha van baja, mirol ismerhetem fel? 
Az erdekes a jelensegben az az, hogy a tarcsacsere utani kb. ezer km-ig semmi gond nincs, alomszeruen szuperal de ahogy tul van ezen, kezdodik ismet a razas.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #94 Dátum: 2010.07.14 szerda, 09:04:08 »

Szia Misi,

csapagyak jok, ezeket lecsekkoltam. Kormanyosszekoto, stabpalcak, gatlok minden jo. Fekezeskor nem raz, nem pumpal a pedal.
A nyeregnek es a dugattyuknak ha van baja, mirol ismerhetem fel? 
Az erdekes a jelensegben az az, hogy a tarcsacsere utani kb. ezer km-ig semmi gond nincs, alomszeruen szuperal de ahogy tul van ezen, kezdodik ismet a razas.
Érdekes dolog,mert úgy emlékszem,ilyet még nem nagyon írtak.Azt nem tudod,hogy a betétek rosszul kopnak-e?Valamelyik gyorsabban kopik-e mint a másik?(külső-belső) A tárcsád nem kopik félre?
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #95 Dátum: 2010.07.14 szerda, 09:38:17 »

Érdekes dolog,mert úgy emlékszem,ilyet még nem nagyon írtak.Azt nem tudod,hogy a betétek rosszul kopnak-e?Valamelyik gyorsabban kopik-e mint a másik?(külső-belső) A tárcsád nem kopik félre?
most a legutobbi tarcsacserenel a beteteket is kicsereltem, mert bennem is felmerult, hogy esetleg itt van a kutya elasva. De a jelenseg maradt sajnos.
Amugy gyari beteteket hasznalok, de a tarcsa Brembo, mert a gyari tarcsak tul hamar elkoptak regebben es mar az otodik garnitura Brembo tarcsat nyuzom. Az elozo 2 brembo tarcsa elment 80-80ezer km-t gond nelkul, de amiota tulment a kocsi a 280ezer km-en, azota van ez. Sztem a 2 kicsrelt tarcsagarnituranak semmi baja nem volt, de mar mindegy is, csak kidobott penz volt ezek szerint...
Hallottam meg olyat is, hogy esetleg a toronycsapagyak lehetnek ki, de egyreszt nem kovalyog a gatlo, rendesen a helyen van, masreszt meg akkor allandoan kellene raznia, nem csak kb. ezer km utan, nem?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #96 Dátum: 2010.07.14 szerda, 10:53:46 »

most a legutobbi tarcsacserenel a beteteket is kicsereltem, mert bennem is felmerult, hogy esetleg itt van a kutya elasva. De a jelenseg maradt sajnos.
Amugy gyari beteteket hasznalok, de a tarcsa Brembo, mert a gyari tarcsak tul hamar elkoptak regebben es mar az otodik garnitura Brembo tarcsat nyuzom. Az elozo 2 brembo tarcsa elment 80-80ezer km-t gond nelkul, de amiota tulment a kocsi a 280ezer km-en, azota van ez. Sztem a 2 kicsrelt tarcsagarnituranak semmi baja nem volt, de mar mindegy is, csak kidobott penz volt ezek szerint...
Hallottam meg olyat is, hogy esetleg a toronycsapagyak lehetnek ki, de egyreszt nem kovalyog a gatlo, rendesen a helyen van, masreszt meg akkor allandoan kellene raznia, nem csak kb. ezer km utan, nem?
A toronyszilentek/csapágyak kopása inkább a kormányzásra terjed ki,a fékeket szerintem ennyire nem befolyásolja.Nekem a rugó van eltörve,így most az autó baleleje kicsit kifelé dől és a fékezést az sem befolyásolja.Akkor még annyit,hogy a féknyergek lettek a már cserélve,feszítőrugók,dugattyúk v. még a gyári minden?
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #97 Dátum: 2010.07.14 szerda, 11:52:19 »

A toronyszilentek/csapágyak kopása inkább a kormányzásra terjed ki,a fékeket szerintem ennyire nem befolyásolja.Nekem a rugó van eltörve,így most az autó baleleje kicsit kifelé dől és a fékezést az sem befolyásolja.Akkor még annyit,hogy a féknyergek lettek a már cserélve,feszítőrugók,dugattyúk v. még a gyári minden?
azok meg gyariak, szemre jol neznek ki a dugattyuk is, tomitettek, mozognak rendesen.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #98 Dátum: 2010.07.14 szerda, 12:28:19 »

Kerék, gumi, felni?
Kiegyensúlyozottság, szálszakadás, tojás/8-as?
A felni rendesen és jól felfekszik a tárcsára mikor felrakod? Nincs valami kidudorodás (ráragadt kosz, rozsdapúp) a felni felfekvő felületén?
Amúgy mindkét oldali tárcsa hullámosodik ezer km után, vagy csak az egyik oldali?

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #99 Dátum: 2010.07.14 szerda, 12:39:33 »

Kerék, gumi, felni?
Kiegyensúlyozottság, szálszakadás, tojás/8-as?
A felni rendesen és jól felfekszik a tárcsára mikor felrakod? Nincs valami kidudorodás (ráragadt kosz, rozsdapúp) a felni felfekvő felületén?
Amúgy mindkét oldali tárcsa hullámosodik ezer km után, vagy csak az egyik oldali?

Üdv, HegeGabi.

Szia,
egyik tarcsa se hullamosodik, azoknak semmi bajuk, de nem vittem el felszabalyoztatni ill bemeretni. Amikor eloszor jott a jelenseg, akkor azt hittem, hogy szettapostam a tarcsat, aztan amikor masodszor jott, akkor az jutott eszembe, hogy mar a brembo se a regi, de miota a harmadik garnituranal is ezt csinalja, azota csereltem ki azokat a cuccokat a futomunel, amik sztem okozhatjak ezt es megis raz tovabbra is. Be is allittattam a futomuvet is akkor es 2 hete le is vizsgaztattam a kocsit, de nem jattos vizsgahelyen, hanem annak rendje s modja szerint. Raadasul elmeseltem a jelenseget ott is es csak vakartak a fejuket, mert egyik meres sem mutatott semmi rendelleneset...
A felni rendesen felfekszik, centirozasok rendben, gumi nem tojas, nem szalszakadt...
Szal kezd ez az egesz a sajat kulon bejaratu gordiuszi csomomma valni...

Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 ... 12   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.