Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 02:10:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 23   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Facelift modellek  (Megtekintve 463082 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #250 Dátum: 2011.08.05 péntek, 14:57:32 »

az irígységtől nehéz megszólalnom.  wow1 nyes
gratula! poigneemain
Köszi szépen.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #251 Dátum: 2011.08.05 péntek, 15:03:44 »

Ez elég régi cikk és nem is teljesen korrekt mert pl a 2,2 TDCi motorról még nincs benne szó mint ahogy arról se, hogy a 2,2TDCi még mindig nem a duplakuplungos váltót kapta meg az automata verzióban ha jól tudom. Én pl most is MMT6-al rendeltem (mondjuk MKIII 2.2TDCi-nél még kisebb volt a választék, ott vagy MMT6 -al vagy manuális váltóval lehetett rendelni ... )
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #252 Dátum: 2011.08.05 péntek, 19:34:10 »

(mondjuk MKIII 2.2TDCi-nél még kisebb volt a választék, ott vagy MMT6 -al vagy manuális váltóval lehetett rendelni ... )
Már annyira várod az autót, hogy véletlenül elírod a dolgokat Wink
Forza, T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #253 Dátum: 2011.08.05 péntek, 20:43:25 »

Már annyira várod az autót, hogy véletlenül elírod a dolgokat Wink
Forza, T.
Annyira azért nem várom, és nem is elírás volt. Szándékosan próbáltam inkább cinikusra venni, mert az MKIII-asnál még nem tudott olyan automata váltót gyártani a ford ami elbírta volna a az akkori 2.2 nyomatékát. A jelek szerint ebben hűek magukhoz mert még most se tudnak olyan duplakplungost gyártani ami elbírná ezt a nyomatékot. Mondjuk én lennék az utolsó aki automatával venne akkor amikor van manuális is. Kérem szépen hol marad a vezetés élménye?  Pl. szégyen nem szégyen de egy pillanatig elgondolkoztam az erősebbik 2.0 Ecobooston is (rövid pillanat volt)
1.) mert nincs manuális váltóval
2.) mert azért csak benzines és ebből az anyagból én évente max 1,5 litert vagyok hajlandó elhasználni de azt is festék hígításra vagy utána elmosni az ecsetet (de ahhoz is csak azért merek nyúlni mert a lakkbenzinek lobbanáspontja 180 Celsius felet van mert látott már valaki olyan szobafestőt aki nem bagózott munka közben?  falbav ) és csökkentett az aromás tartama (így kevésbé rákkeltő).  A benzin ezekért is egy gonosz veszélyes és drága anyag.  Az E85 ugye benzin +alkesz+ többletfogyasztás+ most már meg sem éri. Akkor inkább még a hidrogén mint üzemanyag, mondjuk az is egy komisz anyag, és nincs is meg itthon a töltő háttere. Talán az autógáz maradhatna még gazdaságos alternatívának jelenleg a gázolaj mellett, de mint láttuk az E85-nél, egy adóemeléssel el lehet rendezni a sorsát akár ennek is.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #254 Dátum: 2011.08.05 péntek, 21:50:38 »

Annyira azért nem várom, és nem is elírás volt. Szándékosan próbáltam inkább cinikusra venni, mert az MKIII-asnál még nem tudott olyan automata váltót gyártani a ford ami elbírta volna a az akkori 2.2 nyomatékát. A jelek szerint ebben hűek magukhoz mert még most se tudnak olyan duplakplungost gyártani ami elbírná ezt a nyomatékot. Mondjuk én lennék az utolsó aki automatával venne akkor amikor van manuális is. Kérem szépen hol marad a vezetés élménye?  Pl. szégyen nem szégyen de egy pillanatig elgondolkoztam az erősebbik 2.0 Ecobooston is (rövid pillanat volt)
1.) mert nincs manuális váltóval
2.) mert azért csak benzines és ebből az anyagból én évente max 1,5 litert vagyok hajlandó elhasználni de azt is festék hígításra vagy utána elmosni az ecsetet (de ahhoz is csak azért merek nyúlni mert a lakkbenzinek lobbanáspontja 180 Celsius felet van mert látott már valaki olyan szobafestőt aki nem bagózott munka közben?  falbav ) és csökkentett az aromás tartama (így kevésbé rákkeltő).  A benzin ezekért is egy gonosz veszélyes és drága anyag.  Az E85 ugye benzin +alkesz+ többletfogyasztás+ most már meg sem éri. Akkor inkább még a hidrogén mint üzemanyag, mondjuk az is egy komisz anyag, és nincs is meg itthon a töltő háttere. Talán az autógáz maradhatna még gazdaságos alternatívának jelenleg a gázolaj mellett, de mint láttuk az E85-nél, egy adóemeléssel el lehet rendezni a sorsát akár ennek is.
Gratulálni csak akkor, ha meglesz, és látod, hogy nem egy jégkárosat pofoztak neked helyre  eplus2 Dalma megkapja a régit?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #255 Dátum: 2011.08.05 péntek, 22:05:07 »

Gratulálni csak akkor, ha meglesz, és látod, hogy nem egy jégkárosat pofoztak neked helyre  eplus2 Dalma megkapja a régit?
A jégkárosból köszönöm nem kérek  eplus2 Azért raktam tele megint egyénileg extrákkal,  hogy kénytelen legyenek mindenképpen egy újat gyártani.  Az ígéret az ígéret természetesen megkapja (sajnos közölte hogy a jammert se szedhetem ki, vegyek majd magamnak újat  bele Undecided )
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #256 Dátum: 2011.08.06 szombat, 18:02:47 »

Szia Stealt!
Régen beszéltünk!  worship Egy lángos valamikor?  Wink
Még csak most lesz meg az új Mondeo?  Huh?
Azért természetesen gratulálok!  taps
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #257 Dátum: 2011.08.06 szombat, 19:43:25 »

A jégkárosból köszönöm nem kérek  eplus2 Azért raktam tele megint egyénileg extrákkal,  hogy kénytelen legyenek mindenképpen egy újat gyártani.  Az ígéret az ígéret természetesen megkapja (sajnos közölte hogy a jammert se szedhetem ki, vegyek majd magamnak újat  bele Undecided )
pedig a blokkolódra lett volna biztos vevőd...... nyes nem én,hanem bárki.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #258 Dátum: 2011.08.06 szombat, 20:50:09 »

Szia Stealt!
Régen beszéltünk!  worship Egy lángos valamikor?  Wink
Még csak most lesz meg az új Mondeo?  Huh?
Azért természetesen gratulálok!  taps
Szia Joci  wave
Sajna mostanában nem igen futottam arra fele Most más irányok voltak (Inkább Zágráb és Pozsony volt  Undecided ) Ősszel azért már biztos összejön egy jó lángos.  smile
Amúgy meg nem nálam kell reklamálni hanem a fordnál, Ők jöttek ki két évvel később a 200 lovas TDCi-vel nem én  nyes Az meg tudott hogy minden új dolognak én adok fél - háromnegyed évet és csak utána ugrok bele. (Sajnos ezt az elvet még nem vallottam akkor amikor házasodtam   nyes )
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #259 Dátum: 2011.08.06 szombat, 21:04:06 »

Az meg tudott hogy minden új dolognak én adok fél - háromnegyed évet és csak utána ugrok bele. (Sajnos ezt az elvet még nem vallottam akkor amikor házasodtam   nyes )
eplus2

..én tíz évet adtam az enyémnek..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #260 Dátum: 2011.08.06 szombat, 21:09:25 »

eplus2

..én tíz évet adtam az enyémnek..... hehe
Látom neked se olvassa az asszony a forumot  nyes
Naplózva
KaSaX
Vendég
« Új hozzászólás #261 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 14:23:09 »


Szia !
Nagyon szívesen megnézném ezeket a képeket, de már sajnos nem elérhetőek...
Jól olvastam, hogy ez parkside?
Isten igazából a lunar sky és a parkside színek közti különbség érdekelne.
Előre is köszö-NET!
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #262 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 20:47:58 »

Szia !
Nagyon szívesen megnézném ezeket a képeket, de már sajnos nem elérhetőek...
Jól olvastam, hogy ez parkside?
Isten igazából a lunar sky és a parkside színek közti különbség érdekelne.
Előre is köszö-NET!

A lunar sky = brisbane brown egy barnás metál szín. Ebben a katalógusban egy brisbane brown metal van fényképezve. Igazábol ez egyetlen szín talán ami még kosz tűrő (mellesleg a mondeonak elég jól áll) Szerintem a legjobb szín én is ezzel rendeltem .  A magán véleményem meg az hogy fordéknak nem a színek fantázianevére kellen koncentrálni ami semmit sem mond hanem végre normális szín választékok kínálni!
Naplózva
szabolc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #263 Dátum: 2011.08.26 péntek, 10:35:12 »

Szia !
Nagyon szívesen megnézném ezeket a képeket, de már sajnos nem elérhetőek...
Jól olvastam, hogy ez parkside?
Isten igazából a lunar sky és a parkside színek közti különbség érdekelne.
Előre is köszö-NET!


Szia! A parkside zöldes árnyalat, a lunar sky, mint ahogy stealt is írta, barnás. Szerintem elég jók a képek róluk a ford angol honlapján: http://www.ford.co.uk/Cars/Mondeo/Coloursandtrim/mdp=i1204973605972.
Üdv!
Naplózva

Mk4 (facelift) Ghia (5a) 2.0 TDCi
KaSaX
Vendég
« Új hozzászólás #264 Dátum: 2011.08.26 péntek, 10:43:08 »

Szia! A parkside zöldes árnyalat, a lunar sky, mint ahogy stealt is írta, barnás. Szerintem elég jók a képek róluk a ford angol honlapján: http://www.ford.co.uk/Cars/Mondeo/Coloursandtrim/mdp=i1204973605972.
Üdv!
Szia !
Köszi, de nekem nem sikerül zöldesnek látni. Lehet, hogy az én szememben van a hiba.
Így valószínűleg ( a zasszony unszolására ) a fekete mellett maradok...
(1.6 EcoBoost)
Naplózva
szabolc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #265 Dátum: 2011.08.26 péntek, 11:21:29 »

Szia !
Köszi, de nekem nem sikerül zöldesnek látni. Lehet, hogy az én szememben van a hiba.
Így valószínűleg ( a zasszony unszolására ) a fekete mellett maradok...
(1.6 EcoBoost)

Pedig a parkside forgalmijába azt írják, hogy zöld.  smile Nagyon függ a színe a ráeső fénytől. Van, amikor van benne kis zöldes árnyalat, van amikor barnás, és van amikor inkább szürke. Én nem bántam meg, hogy látatlanban ezt kértem. Igaz, én nem vagyok fekete autó párti.
Naplózva

Mk4 (facelift) Ghia (5a) 2.0 TDCi
KaSaX
Vendég
« Új hozzászólás #266 Dátum: 2011.08.26 péntek, 11:35:25 »

Pedig a parkside forgalmijába azt írják, hogy zöld.  smile Nagyon függ a színe a ráeső fénytől. Van, amikor van benne kis zöldes árnyalat, van amikor barnás, és van amikor inkább szürke. Én nem bántam meg, hogy látatlanban ezt kértem. Igaz, én nem vagyok fekete autó párti.
Szia !
Köszi az infót!
Tudnál esetleg küldeni róla 1-2 valós képet ami nem "stúdió" fotózással készült?
Előre is köszö-NET!
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #267 Dátum: 2011.08.26 péntek, 11:45:08 »

Szia !
Köszi az infót!
Tudnál esetleg küldeni róla 1-2 valós képet ami nem "stúdió" fotózással készült?
Előre is köszö-NET!

Azt én is szívesen megnézném. Stealt leendő színe is nagyon tetszik katalógus alapján és erre a parkside-ra is ránéznék  worship
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
szabolc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #268 Dátum: 2011.08.26 péntek, 14:34:42 »

Azt én is szívesen megnézném. Stealt leendő színe is nagyon tetszik katalógus alapján és erre a parkside-ra is ránéznék  worship

Most nincs nálam kép, de igyekszem észben tartani, hogy otthon előkeressek néhányat.
Naplózva

Mk4 (facelift) Ghia (5a) 2.0 TDCi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #269 Dátum: 2011.08.26 péntek, 16:27:17 »

Szia !
Köszi, de nekem nem sikerül zöldesnek látni. Lehet, hogy az én szememben van a hiba.
Így valószínűleg ( a zasszony unszolására ) a fekete mellett maradok...
(1.6 EcoBoost)
Bánni fogod a feketét. Rettentő kosz érzékeny, bár nagyon szép. A fekete addig páratlanul gyönyörű amíg lemostad de még nem tetted meg vele az első 0,1 km-et.  Undecided
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #270 Dátum: 2011.08.26 péntek, 16:29:27 »

Azt én is szívesen megnézném. Stealt leendő színe is nagyon tetszik katalógus alapján és erre a parkside-ra is ránéznék  worship
csak stealtet az zavarja hogy a qurvák dupla kipufogott raknak alá   Undecided hogy fognak így 1,6TDCi-nek benézni  hehe
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #271 Dátum: 2011.08.26 péntek, 16:33:00 »

csak stealtet az zavarja hogy a qurvák dupla kipufogott raknak alá   Undecided hogy fognak így 1,6TDCi-nek benézni  hehe
szerintem fogsz találni olyat, aki elcseréli veled simára eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Peet84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92



E-mail
« Új hozzászólás #272 Dátum: 2011.08.26 péntek, 17:44:05 »

Szabad megtudni, hol és melyik kereskedésnél húzták át a felszereltségi listát? Csak mert ilyenről én nem nagyon hallottam...
Naplózva

"Mit is mondott doktorúr??!??!! Elmehetek?? vagy Elmebeteg???"

Mondeo Ghia 5 door 2003/09 F1 2.0 TDCi 132 LE exverda
Mondeo Ghia Turnier 2005/07 F2 2.2 TDCi 155 LE +
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #273 Dátum: 2011.08.26 péntek, 21:39:37 »

Szabad megtudni, hol és melyik kereskedésnél húzták át a felszereltségi listát? Csak mert ilyenről én nem nagyon hallottam...
Nekem van egy szabályos adásvételi szerződésem melyben az van hogy a felszereltség melléklete van áthúzva és bele van írva hogy az érvényes ford árlista alapján (ami így az egyik mellékelt lett) és az árajánlat alapján ( ami a másik melléklete). Egyébként lehet hogy te ne hallottál róla de ez elég gyakran előfordul. (legalább is velem szinte mindig előfordult) Ez miért lenne érdekes? Ebben én nem találok semmilyen furcsát. Volt egy relative nem napi állapot  a nyilvántartásukban, (még mindig csak a 175lovas 2.2 volt a nyilvántartó-számlázó programukban a 200 lovas nem ) amit a kereskedő teljesen korrekten jogszerűen kézzel javítva dátummal pecsételve aláírva és én is ellenjegyezésemmel, megadta hogy mely melléklet lesz része a a szerződésnek. Így mit kell legyártani a gyárnak és meddig és mennyi a vételár és mennyi ebből az előleg.
Naplózva
szabolc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #274 Dátum: 2011.08.27 szombat, 11:26:10 »

Most nincs nálam kép, de igyekszem észben tartani, hogy otthon előkeressek néhányat.

Sziasztok!

Ezt a három képet találtam:
http://kepfeltoltes.hu/view/110827/parkside1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110827/parkside2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110827/475643879parkside3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem a legjobbak, de azért azt talán látni, hogy mennyire függ a színe a fényviszonyoktól.
Üdv!
Naplózva

Mk4 (facelift) Ghia (5a) 2.0 TDCi
KaSaX
Vendég
« Új hozzászólás #275 Dátum: 2011.08.27 szombat, 15:59:53 »


Köszönöm!
 worship
Az én nézetem szerint eldőlt a kérdés, már csak a zasszonyt kell lebeszélni a feketéről,
és nem fogok válogatni az eszközökben knuppel2 gun violent

Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #276 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 08:26:22 »

Köszönöm!
 worship
Az én nézetem szerint eldőlt a kérdés, már csak a zasszonyt kell lebeszélni a feketéről,
és nem fogok válogatni az eszközökben knuppel2 gun violent


Nekem fekete van, én lebeszélem az asszonyt, ha gondolod,  nyes rettenet.... Nem is az zavar, hogy koszolódik, hanem mikor lemosod, és kicsit meleg az autó kasztnia, és törölnéd szárazra ottmaradnak a vizcsepp nyomai. Lehet én vagyok maximalista, de nekem a mosás, az kb 4-5 óra ilyen dög meleg időben.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #277 Dátum: 2011.09.11 vasárnap, 19:33:00 »

Nekem fekete van, én lebeszélem az asszonyt, ha gondolod,  nyes rettenet.... Nem is az zavar, hogy koszolódik, hanem mikor lemosod, és kicsit meleg az autó kasztnia, és törölnéd szárazra ottmaradnak a vizcsepp nyomai. Lehet én vagyok maximalista, de nekem a mosás, az kb 4-5 óra ilyen dög meleg időben.

Egyet ne felejts el, az asszonynak mindíg igaza van Smiley

A fekete gyönyörű. Én neki sem fognék a mosásának, kb 20 perc egy sima viaszos kézi mosás 1200 - 1400 ft -ért.

3-5 méterről meg nem az látszik, hogy pöttyös egy házi mosás után, hanem az hogy begurul egy csodaszép jármű.

Amikor én választottam csakis a fekete vagy a sötét kék jöhetett szóba. Fekete lett Smiley

Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #278 Dátum: 2011.09.20 kedd, 10:42:01 »

Azért legalább Genktben dolgoznak ha másutt nem is nagyon.  vigyor3 Úgy látszik az előre jósolt 3 hónap gyártási időt nem kell kivárni. Ma reggel hívtak a fordból, hogy most nézték a rendszert, és a szerint már gyártásban van az autó. Jövő hét végén elméletileg meg is jön.  vigyor3 Pedig az elején riogattak hogy erősen 3 hónap a gyártás  Undecided
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #279 Dátum: 2011.09.20 kedd, 10:45:47 »

Azért legalább Genktben dolgoznak ha másutt nem is nagyon.  vigyor3 Úgy látszik az előre jósolt 3 hónap gyártási időt nem kell kivárni. Ma reggel hívtak a fordból, hogy most nézték a rendszert, és a szerint már gyártásban van az autó. Jövő hét végén elméletileg meg is jön.  vigyor3 Pedig az elején riogattak hogy erősen 3 hónap a gyártás  Undecided
Hamarabb sikerült bedobálni azt a pár cuccot, amit kértél egy jégkárosba  eplus2
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #280 Dátum: 2011.09.20 kedd, 12:09:01 »

Hamarabb sikerült bedobálni azt a pár cuccot, amit kértél egy jégkárosba  eplus2
Az tény, hogy pakoltattam bele rendesen, de azért ahhoz nem kettő hónap kellene :-) Másrészt még csak most van a gyártosoron, és nem az újrafényezőn :-)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #281 Dátum: 2011.09.20 kedd, 12:57:29 »

Azért legalább Genktben dolgoznak ha másutt nem is nagyon.  vigyor3 Úgy látszik az előre jósolt 3 hónap gyártási időt nem kell kivárni. Ma reggel hívtak a fordból, hogy most nézték a rendszert, és a szerint már gyártásban van az autó. Jövő hét végén elméletileg meg is jön.  vigyor3 Pedig az elején riogattak hogy erősen 3 hónap a gyártás  Undecided

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy fél-alvázszámot kapott az autó, gyártási tervezésbe vették és elindult a soron. Még ilyenkor ezt-azt lehet módosítani, de már szűk körben.

Nem legyen igazam, de ez tapasztalataim szerint még minimum egy hónapot jelent, míg az országba ér.

A tájékoztatást inkább azért volt szerintem, hogy szedd össze a zsozsót.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #282 Dátum: 2011.09.20 kedd, 13:51:30 »

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy fél-alvázszámot kapott az autó, gyártási tervezésbe vették és elindult a soron. Még ilyenkor ezt-azt lehet módosítani, de már szűk körben.

Nem legyen igazam, de ez tapasztalataim szerint még minimum egy hónapot jelent, míg az országba ér.

A tájékoztatást inkább azért volt szerintem, hogy szedd össze a zsozsót.

Emlékeim szerint az enyémmel is kb így volt.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #283 Dátum: 2011.09.20 kedd, 14:50:43 »

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy fél-alvázszámot kapott az autó, gyártási tervezésbe vették és elindult a soron. Még ilyenkor ezt-azt lehet módosítani, de már szűk körben.

Nem legyen igazam, de ez tapasztalataim szerint még minimum egy hónapot jelent, míg az országba ér.

A tájékoztatást inkább azért volt szerintem, hogy szedd össze a zsozsót.
Kb sejtem mennyi idő alatt szokott egy gyártásba rakott autó leszállítódni :-) Hát az én tapasztalatom mást mond, mivel mindenkinek vannak heppjei, nekem is van  pl az, hogy soha nem veszek használt autót csak újat, ami frissen direkt nekem lett összepakolva és max 1-2 héttel előtte gurult le a szalagról. 
Mondjuk a jövő hét végét azt én se veszem készpénznek annyira mert innentől kb 1 hét szokott lenni amig lejön Genktből Budaörse. Vámolás egyéb cécó, ha nincs valami hosszú ünnep izé van akkor 1-2 napon belül le tralereztetik a szalonba. Mivel most pénteken vagy hétfőn a szükséges papirmunkát előre elintézzük (részemről a pénzecske a biztosítás, kereskedő pedig készül előre az az ocsmányirodánál mert volt egy kikötésem, hogy páros legyen a rendszám mert most csak páratlan rendszámú kocsi van nekem is meg az asszonynak is. A múltkor amikor bolond Demszky elöjött a szmog páros-páratlannal akkor kicsit szívtam a fogam de ettől még gátlástalanúl behajtottam. Mivel ebben az országban szabadon lehet hülének lenni. És ez egy bizonyos poszt felett már szinte alkalmatlansági követelmény. És mostanában némileg mondhatni ösztönszintű átgondoltsággal és gyorsasággal tudnak változni törvények. Ezért most azt hiszem hogy jobb a békesség alapon jobb ha az egyik kocsi páros a másik páratlan rendszámú lesz. 
De amúgy meg érkezik amikor érkezik, most amúgy is mindkét garázs tele, még kellene amúgy is két hét amíg ki tudum végre üríteni.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #284 Dátum: 2011.09.20 kedd, 15:08:27 »

Ezért most azt hiszem hogy jobb a békesség alapon jobb ha az egyik kocsi páros a másik páratlan rendszámú lesz. 
Csak ki ne találják, hogy 2.2 mondeoval nem lehet közlekedni, mert akkor sz@rban lesztek  nyes
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #285 Dátum: 2011.09.20 kedd, 16:09:47 »

Csak ki ne találják, hogy 2.2 mondeoval nem lehet közlekedni, mert akkor sz@rban lesztek  nyes
Akkor nem fülke hanem dizel forradalom fog jönni. Az meg nagyon dúrva szokott lenni :-)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #286 Dátum: 2011.09.20 kedd, 16:18:43 »

Csak ki ne találják, hogy 2.2 mondeoval nem lehet közlekedni, mert akkor sz@rban lesztek  nyes

Azé' az van lenne. Kinn maradna a sok nagy ódi/merci meg terepjáró... meg pl a kenyér is. Azt is dízelmotorral felszerelt járművel viszik.
És nagyobb, mint 2 literes...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #287 Dátum: 2011.09.20 kedd, 16:22:47 »

Azé' az van lenne. Kinn maradna a sok nagy ódi/merci meg terepjáró... meg pl a kenyér is. Azt is dízelmotorral felszerelt járművel viszik.
És nagyobb, mint 2 literes...
Dizelt és kenyeret! Ez lenne a jelszó. Úgyis győznénk. :-)
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #288 Dátum: 2011.09.23 péntek, 14:54:16 »

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy fél-alvázszámot kapott az autó, gyártási tervezésbe vették és elindult a soron. Még ilyenkor ezt-azt lehet módosítani, de már szűk körben.

Nem legyen igazam, de ez tapasztalataim szerint még minimum egy hónapot jelent, míg az országba ér.

A tájékoztatást inkább azért volt szerintem, hogy szedd össze a zsozsót.
Ugyan nem illik belerúgni az amúgy is fekvőbe, de inkább nekem lesz igazam. Fogadjunk?  vigyor3
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #289 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 18:43:54 »

sziasztok,

úgy néz ki hogy jövő héten megjön az utód...
2.2 TDCI 200LE

üzemanyagszűrőt minden 20e km -es szerviznel kell cserelni?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #290 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 18:51:46 »

sziasztok,

úgy néz ki hogy jövő héten megjön az utód...
2.2 TDCI 200LE

üzemanyagszűrőt minden 20e km -es szerviznel kell cserelni?

Akkor az enyém egy héttel gyorsabb volt vigyor3 én most pénteken kapom meg  taps A mostani 2,2TDCi-nek is 60ekm-ként cseréltem ahogy a gyár ajánlotta go szűrőt, ennél se lesz másképp mint amit a gyár ajánl.  wave
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #291 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 20:15:59 »

Akkor az enyém egy héttel gyorsabb volt vigyor3 én most pénteken kapom meg  taps

Nagy nap lesz  a pénteki! Smiley
Gondolom már alig tudsz aludni!
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #292 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 21:16:54 »

Nagy nap lesz  a pénteki! Smiley
Gondolom már alig tudsz aludni!
Mitől lenne nagy nap? Aludni meg aztán főleg bírnék ha nem azzal kellene kezdenem minden kora reggel, hogy előkészítsem a dolgokat a kőműveseknek. Csak egy használati tárgy ami közlekedésre szolgál. Egy régebbi elkerül ( az asszonyé) az enyém meg shiftelődik az asszonynak (ő nagyságrenddel kevesebbet járkál mint én). Én meg átülök egy újabba. Az igaz, hogy próbálom úgy intézni, hogy legyen időm beugrani érte, mert azért csak érdekel hogy fogok e érezni a differenciát erőben a kettő között (szerintem nem nagyon). Most ahogy tart még az építkezés kb olyan mintha egy zuhanyzó kabinért ugranék be a baumaxba  Undecided Ezek most elég zűrös idők körülöttem.
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #293 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 22:57:58 »

Akkor az enyém egy héttel gyorsabb volt vigyor3 én most pénteken kapom meg  taps A mostani 2,2TDCi-nek is 60ekm-ként cseréltem ahogy a gyár ajánlotta go szűrőt, ennél se lesz másképp mint amit a gyár ajánl.  wave

ÁÁÁ Smiley csütörtökön az enyém is itt lesz...de a rendszámozás, papírmunka...
eddig nem voltam dízel fan, de ennek örülök...
remélem nem okoz majd csalódást
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #294 Dátum: 2011.09.26 hétfő, 23:30:11 »

ÁÁÁ Smiley csütörtökön az enyém is itt lesz...de a rendszámozás, papírmunka...
eddig nem voltam dízel fan, de ennek örülök...
remélem nem okoz majd csalódást
Nekem sokat dobott a határidőn hogy teljesíteni kel a havi kvótát a kereskedőnek  nyes Rögtön el tudják intézni  a papírmunkát 2 nap alatt.
Szeretni fogod. Nekem a mostani is 2.2TDCi de ez még az MKIII f2. Előtte nem volt soha dizelem, a mostani meg győzőtt, hogy többet benzines autó ne tehesse be a kerekét a garázsba. A mostani MKIII-ba újkora óta  272ekm-et raktam bele, és semmi baja nincs (az igaz hogy én elsősorban csak autópályán járkálok). Én semmi extrát nem csináltam a mostanival se, csak a gyári előírásokat követtem, csere periodusokban szervizben stb.  Ezek kigurulnak a világból ha egy kicsit figyel az ember arra, hogy hidegen ne nyomd ki a szemét és egy keményebb terhelés után hadd hűljön vissza a turbó. Az hogy milyen állapotban van azt elárulja hogy inkább az asszony off benzines gépe megy el a háztól (pedig abban fele kilométer sincs mint a MKIII-ban). AZ MKIV-nél is meg akartam várni mindenképpen a faceliftet meg egy kis korrekciós időt mert azért szoktak még utólag reszelni utólag a dolgokon, így meg biztos nem lesz már vele gond. Arra figyelj, hogy az első 2000km után csinálj egy tisztító olajcserét biztonságképpen, és 5000km nagyon ne nyomd ki a szemét, mert bármennyire ezeket már elméletileg nem kell bejáratni azért egy kis időt adjál neki amíg picit összekopik. Ez ennél a motornál azt jelenti, hogy egy ültében ne vezess ki Munchenig meg vissza 200-al. Vagy hidegen ne told ki a szemét várd meg míg bemelegszik. Ha autopályán mész és tankolni kell akkor nagyobb tempo után ne azonnal állítsad le a motort hanem hagyd kicsit visszahűlni, mert ha leáll a motor megszűnik a turbó kenése is így meg szép lassan ráégne az olaj a tengelyére , idővel meg beállna.
Amúgy meg sok balesetmentes kilométert hozzá, és üdvözlet a sötét olajkályhás oldalon. Innen már nem lesz visszút  wave
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #295 Dátum: 2011.09.27 kedd, 08:17:49 »

Gratulálok Emberek, és nagyon irigyellek benneteket!  taps taps eljen
Remélem lesz időtök kigurulni az októberi minire a Lurdyhoz...  vigyor3 Wink
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #296 Dátum: 2011.09.27 kedd, 17:52:20 »

Gratulálok Emberek, és nagyon irigyellek benneteket!  taps taps eljen
Remélem lesz időtök kigurulni az októberi minire a Lurdyhoz...  vigyor3 Wink
Köszi, de legyen egy ide illő mondás: Az irigységért nagyon meg kell dolgozni, a szánalom meg úgy is jön  magától....
Most amúgy kicsit megfogtál mert nem követtem a minitalikat. Akkor most megint a Lurdynál van a minitali? Mert az Arena nekem nagyon kiesett a csapásaimból. Ha a Lurdy akkor nagyon is esélyes mert az pont útba esik ( ráadásúl ott szoktam a praktikerben malteros vödröket venni és már megint sokat törtek össze, párat amúgy is kellene megint venni nyes ), ehhez csak az kellene, hogy mikor lesz?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #297 Dátum: 2011.09.27 kedd, 18:10:59 »

Köszi, de legyen egy ide illő mondás: Az irigységért nagyon meg kell dolgozni, a szánalom meg úgy is jön  magától....
Most amúgy kicsit megfogtál mert nem követtem a minitalikat. Akkor most megint a Lurdynál van a minitali? Mert az Arena nekem nagyon kiesett a csapásaimból. Ha a Lurdy akkor nagyon is esélyes mert az pont útba esik ( ráadásúl ott szoktam a praktikerben malteros vödröket venni és már megint sokat törtek össze, párat amúgy is kellene megint venni nyes ), ehhez csak az kellene, hogy mikor lesz?
Jövőhét pénteken!Ha eljösz az újjal,én is megyek! vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #298 Dátum: 2011.09.27 kedd, 18:32:54 »

Nekem sokat dobott a határidőn hogy teljesíteni kel a havi kvótát a kereskedőnek  nyes Rögtön el tudják intézni  a papírmunkát 2 nap alatt.
Szeretni fogod. Nekem a mostani is 2.2TDCi de ez még az MKIII f2. Előtte nem volt soha dizelem, a mostani meg győzőtt, hogy többet benzines autó ne tehesse be a kerekét a garázsba. A mostani MKIII-ba újkora óta  272ekm-et raktam bele, és semmi baja nincs (az igaz hogy én elsősorban csak autópályán járkálok). Én semmi extrát nem csináltam a mostanival se, csak a gyári előírásokat követtem, csere periodusokban szervizben stb.  Ezek kigurulnak a világból ha egy kicsit figyel az ember arra, hogy hidegen ne nyomd ki a szemét és egy keményebb terhelés után hadd hűljön vissza a turbó. Az hogy milyen állapotban van azt elárulja hogy inkább az asszony off benzines gépe megy el a háztól (pedig abban fele kilométer sincs mint a MKIII-ban). AZ MKIV-nél is meg akartam várni mindenképpen a faceliftet meg egy kis korrekciós időt mert azért szoktak még utólag reszelni utólag a dolgokon, így meg biztos nem lesz már vele gond. Arra figyelj, hogy az első 2000km után csinálj egy tisztító olajcserét biztonságképpen, és 5000km nagyon ne nyomd ki a szemét, mert bármennyire ezeket már elméletileg nem kell bejáratni azért egy kis időt adjál neki amíg picit összekopik. Ez ennél a motornál azt jelenti, hogy egy ültében ne vezess ki Munchenig meg vissza 200-al. Vagy hidegen ne told ki a szemét várd meg míg bemelegszik. Ha autopályán mész és tankolni kell akkor nagyobb tempo után ne azonnal állítsad le a motort hanem hagyd kicsit visszahűlni, mert ha leáll a motor megszűnik a turbó kenése is így meg szép lassan ráégne az olaj a tengelyére , idővel meg beállna.
Amúgy meg sok balesetmentes kilométert hozzá, és üdvözlet a sötét olajkályhás oldalon. Innen már nem lesz visszút  wave

a szabályokat tudom, volt pár dízel kisteherem a cégemben
ezért is féltem mert a legrosszabb a Doblo 1.9JTD volt, annak minden 20e km -nél gázolajszűrő csere is kellett, ami magában 25.000 Ft volt....nevetséges
volt Ducato 2.3JTD, de annak hihetetlen 45.000 km-es szervizciklusa van

volt szerencsém próbálni még anno egy 2.2 TDCI, de még a 175LE, hát az annyira nem volt meggyőző
ezt a 200LE verziót nem tudtam kipróbálni, de remélem érezhetően jobb lesz
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #299 Dátum: 2011.09.27 kedd, 18:37:03 »

még az előző vassal se nagyon volt időm talikra elmenni, de talán a pénteki napom lazább lesz és be tudok menni Pestre...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 23   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.