Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 07:23:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 630 631 632 633 634 635 636 [637] 638 639 640 641 642 643 644 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10171314 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
LiZo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105



« Új hozzászólás #31800 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 21:10:19 »

persze!

Szénkefe bolt Kőbányán:  Carbosint kft. 1103 Bp.  Gergely u. 43-51  (+36 1 262 9606)
 (nekem itt sikerült vennem a generátorba szénkefét, sokféle méret van...)
Naplózva

2001 /  2.0 benz. aut. Ghia   /Sedan   (CJBA 145 le, tempomat, napfény tető, fűthető e.ülés)   300e+ km
szívósor kibelezve / lambda, termostat új / generátor felúj. / gyertya(gyári)+kábel+trafó ~2 éves
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #31801 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 21:27:18 »

Szénkefe bolt Kőbányán:  Carbosint kft. 1103 Bp.  Gergely u. 43-51  (+36 1 262 9606)
 (nekem itt sikerült vennem a generátorba szénkefét, sokféle méret van...)
van a népszínház utcában is egy nagy szénkefés szaküzlet.

amúgy ebben benne van a tipus is. http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=Villogó_fények-avagy,hogyan_cseréljünk_bronzkeféket_a_generátorban
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Pepus1985
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



E-mail
« Új hozzászólás #31802 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 22:21:15 »

Sziasztok  wave integet2

egy olyan kérdésem lenne h melyik biztositék lehet az amire a szivargyujtó van rákötve?
nem működik se az első sem a hátsó. Bízok benne h ez lesz a probléma.

A segitséget előre is köszönöm   Smiley
Naplózva

2006 Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCI 116 le.
autokiller
Vendég
« Új hozzászólás #31803 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 22:47:33 »

Tisztelt Mindenki!

Egy régi restanciámnak teszek eleget. Még tavaly szeptember 24-én voltam Lászlónál, hogy kiegészítő fűtést építsen az én kis drágámba. Nos, a műtét sikerült és most, hogy k...va hidegek vannak kitapsztaltam a használatát is.

Amiről beszélünk a "szokásos" izzítógyertyás kiegészítő fűtés. Miután hirtelen felindulásból vettem egy utángyártott fűtőegységet beszéltem Lászlóval aki elmondta a különbséget a gyári és a nálunk készülő fűtőegység, de főleg a gyertyák között. Szóval rendeltem Motorcrafttól egy gyári egységet...
Mint írtam a beépítésre szeptember utolsó szombatján került sor. Még időben mert László hidegben már nem dolgozik. Igazság szerint az Ő korában én örülök, hogy ha még egyedül ki tudok menni a WC-re. Ő meg még dolgozik és fejleszt is nem egyszerű dolgokat a Mondeóhoz. Érdemes vele beszélgetni...
Szóval a munkát kora reggel kezdte, mert bődületes idő a beépítés. Miért? Hát nem azért mert lazsálna vagy sokat pihenne! Egyszerűen a bekábelezés, az aprólékos, mindenre odafigyelő és a gyári minőséget meghaladó beépítési minőség időigényes dolog. (Minden kábel tűzálló, harisnyába húzva, a harisnya végére zsugorcső, 1-2-3-4-5-6 rétegben ha kell! A zsugorcsövet nem öngyujtóval melegíti hanem hőlégfúvóval!)
Miért fontos ez? Mert nem játék a kiegészítő fűtés! A 12V miatt olyan áramok szaladgálnak, hogy elég egy rossz csatlakozás ami melegszik, vagy egy kidörzsölődött vezeték és hamuvá lesz a Mondeo. Magam is műszerész vagyok így tudom mit beszélek. Amíg László hajlandó vállalni ilyen és hasonló műtéteket addig mindenkinek javaslom, hogy vegye fel vele a kapcsolatot és látogassa meg. Megéri a pénzt és az időt. Én a magam részéről nagyon hálás vagyok a munkájáért és örülök, hogy vele rakattam össze a kocsit és nem én barkácsoltam össze. Még akkor is ha mint mondtam műszerész vagyok és meg tudtam volna csinálni.

A használatról egy pár mondat. Amíg nincs brutál hideg egy szerűen megnyomom  a hátsó ablak fűtés gombját és már duruzsol is kieg fűtés. Pillanatok alatt bemelegítve a vizet. Az érdekes rész akkor jön ha olyan hideg van mint mostanában. Ilyenkor már érdemes kicsit elgondolkodni a rendszer működésén. Szóval hideg, beindítás, járatás egyhelyben. De mit is csinálunk? Melegíteni akarunk. A rendszer a motor vízkörébe van kötve mint ahogy a fűtő radiátor is. Érdemes tehát kikapcsolni az utastér fűtését amíg a víz hőfok mutató nem mozdul meg a 60-ról. Én  legalábbis azt tapasztaltam, hogy percekkel csökkenti a bemelegedés idejét ha hagyom a motort melegedni és nem önző módon magammal foglalkozom. A seggemet úgy is füti az ülés ha muszáj rögtön indulni.
Számokban. Ha járatom pár percet a kocsit 1-2 km-rel indulás után már 60 fölött van a víz, -10 fokban! Persze ez csak a kis vízkör. A termosztát még nincs nyitva. Ha szinte rögtön indulok akkor 3km vagy picit több kell. Természetesen óvatosan bánva a gázpedállal, mert nem akarok hengerfejet javíttatni. Ez max 2000 fordulatot jelent a kigyorsításnál, de inkább kevesebbet, majd 50-nel 4-esben gurulva.
Ha már 70-80 fokos a víz akkor bekapcsolom a fűtést és én is melegszem. Érdemes figyelni a visszajelző lámpát mert amikor kikapcsol a hátsó ablak fűtés én újra rá szoktam nyomni. Ilyen hidegben az én autóm egy kis lámpánál állásnál vissza tud hűlni ha megy a belső fűtés. Főleg mivel a termosztát nyitásakor rengeteg hideg víz áramlik a motor körbe.

Azt hiszem ennyi iromány elég lesz. A beépítésről itt vannak a képek:












Naplózva
Bull394
Vendég
« Új hozzászólás #31804 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 22:54:49 »

Sziasztok,


Tavaly augusztustan lettem boldog tulajdonosa egy Mk3 kombinak (2002/10 havi 2.0 tdci 116le). Nagyon tip-top az autó, 1 dolgot leszámítva.. világít a lézsgák visszajelző.
Ki lett olvasva a hibakód. Ülés sin pozicíó érzékelőt dobta be mind a két oladra + az öv csatokat szintén mind a két oldalra. Az öv csatok a "helyükön" vannak, nem húzta be az öv feszítő. Induláskor az autó nem csipog hogy kössem be magam.
Én személy szerint arra tippelek hogy nem az eredeti ülések vannak az autóban.
De még mielőtt bele kezdenénék a felesleges cserélgetgésekbe, szerentém kérni a segítségeteket.


Mit lenne érdemes először kicserélni?


Találkozott már valaki hasonló problémával?

Előre is köszönöm..!
Naplózva
vomdeutsch
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255


Gsd


E-mail
« Új hozzászólás #31805 Dátum: 2017.01.29 vasárnap, 23:07:12 »

Sziasztok  wave integet2

egy olyan kérdésem lenne h melyik biztositék lehet az amire a szivargyujtó van rákötve?
nem működik se az első sem a hátsó. Bízok benne h ez lesz a probléma.

A segitséget előre is köszönöm   Smiley
Utastérben a vezető üléssel szemben a bal térdednél van a biztositék tábla, kisajtó lenyit,tárolo dobozka kivesz,demo rajzon szivargyujtó ikon megkeres, bizti kicserél és kész.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.30 hétfő, 09:07:42 írta vomdeutsch » Naplózva

Ford Mondeo Turnier MK4 Facelift 2013.XI.hó 2.0 TDCi 163 LE.Champions Trend. Hungary
riz0
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új hozzászólás #31806 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 08:32:06 »

Sziasztok.

Kis segítségre lenne szükségem. 1.8 benzin SCi mondeóm indításával vannak gondjaim.
Van hogy pöccre indít az önindító, de van hogy csak hallom pörögni, nem indul a gép.
Aztán egyszer csak elkapja.
Volt már valakinek ilyen gondja?

Mit kell ilyenkor az önindítón cserélni?

Hogyan lehet egyáltalán leszerelni? Nem találtam a benzineshez ehhez infót.

Tudna valaki infót adni?

Előre is köszönöm.

Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31807 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 08:33:41 »

Szénkefe bolt Kőbányán:  Carbosint kft. 1103 Bp.  Gergely u. 43-51  (+36 1 262 9606)
 (nekem itt sikerült vennem a generátorba szénkefét, sokféle méret van...)

Nem szén, hanem bronz, és a Kertész utcában is kapsz bármikor. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31808 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 08:35:56 »

Sziasztok  wave integet2

egy olyan kérdésem lenne h melyik biztositék lehet az amire a szivargyujtó van rákötve?
nem működik se az első sem a hátsó. Bízok benne h ez lesz a probléma.

A segitséget előre is köszönöm   Smiley

Bal térdnél kiveszed a fiókot (kibillented, majd erővel kihúzod a forgástengelyt a helyéből, utána ki tudod akasztani a billenésgátló füleit). Ebben van egy matrica, azon megkeresed, utána megnézed a táblában, hogy mi a baja. Súg: a bal szélen van, egy olyan 3 érintkezős pozícióban, hogy közép+fent és közép+lent pozícióba is tudod tenni, hogy csak gyújtásra vagy mindig legyen benne villany.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31809 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 08:39:14 »

Sziasztok,


Tavaly augusztustan lettem boldog tulajdonosa egy Mk3 kombinak (2002/10 havi 2.0 tdci 116le). Nagyon tip-top az autó, 1 dolgot leszámítva.. világít a lézsgák visszajelző.
Ki lett olvasva a hibakód. Ülés sin pozicíó érzékelőt dobta be mind a két oladra + az öv csatokat szintén mind a két oldalra. Az öv csatok a "helyükön" vannak, nem húzta be az öv feszítő. Induláskor az autó nem csipog hogy kössem be magam.
Én személy szerint arra tippelek hogy nem az eredeti ülések vannak az autóban.
De még mielőtt bele kezdenénék a felesleges cserélgetgésekbe, szerentém kérni a segítségeteket.


Mit lenne érdemes először kicserélni?


Találkozott már valaki hasonló problémával?

Előre is köszönöm..!

Írd be ezeket az adatokat a profilodba, az aláírásodba, és akkor nem kell mindig újra. Smiley

Saccra FL utáni ülések lehetnek az autóban, és az eredetiekből nem rakták át a foglaltságérzékelőket.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #31810 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 10:21:03 »

Sziasztok!

Ma reggel az első szélvédő fűtésem anyos oldali része nem működött (kavicsot nem kapott a szélvédő, előző nap még üzemelt). Hol kezdjem keresni a hibát? Van biztosítéka valahol?

Előre is köszönöm.

Tamás
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31811 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 11:00:52 »

Sziasztok!

Ma reggel az első szélvédő fűtésem anyos oldali része nem működött (kavicsot nem kapott a szélvédő, előző nap még üzemelt). Hol kezdjem keresni a hibát? Van biztosítéka valahol?

Előre is köszönöm.

Tamás

Hogyne lenne. Az akku mellett, a motortérben, egy 30A-es.

Ha peched van, mint nekem, akkor az ablak sarkánál az átvezetés csatlakozója égett szét. Akkor a toronymerevítőt és a pollenszűrő műanyag borítását kiszedve férsz hozzá, hogy megsaruzd. A pollenszűrő fedél visszarakásánál ügyelj, különben beázhat utána az utastér.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #31812 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 11:16:39 »

Hogyne lenne. Az akku mellett, a motortérben, egy 30A-es.

Ha peched van, mint nekem, akkor az ablak sarkánál az átvezetés csatlakozója égett szét. Akkor a toronymerevítőt és a pollenszűrő műanyag borítását kiszedve férsz hozzá, hogy megsaruzd. A pollenszűrő fedél visszarakásánál ügyelj, különben beázhat utána az utastér.

AndyA
2db 30as van és egy 3a-es
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31813 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 11:45:18 »

2db 30as van és egy 3a-es

Így van. De ebből minimum az egyik 30A-es és a 3A-es jó, mert a másik fele működik, úgyhogy azt nem részleteztem. Ha talál 1 db kiégett 30A-est és azt kicseréli, máris öröm és bódottá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Ati777
Vendég
« Új hozzászólás #31814 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 15:32:55 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen izzót vegyek a tompított lámpába, hogy baromi  jól lássak. Most vettem egy +50 es tungsramot, de egy k.....p ***, kidobott pénz volt a 4 ropi. A lámpám halogénes, xenonra nics zsé, hátha tudtok valami jót mondani. 40 múltam, kezd zavarni az éjszakai vezetés, nehezebben fókuszálok stb-stb. a minap mentem egy szintén halogénes passatal, és hát ott nem ezt éreztem, extra jó fénye volt. A lámpám nem opálos, a foncsor tökéletes, na de az izzó gagyi..........van valami tipp, ötlet, tapasztalat a jobb látásért? help
Naplózva
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #31815 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 16:16:09 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen izzót vegyek a tompított lámpába, hogy baromi  jól lássak. Most vettem egy +50 es tungsramot, de egy k.....p ***, kidobott pénz volt a 4 ropi. A lámpám halogénes, xenonra nics zsé, hátha tudtok valami jót mondani. 40 múltam, kezd zavarni az éjszakai vezetés, nehezebben fókuszálok stb-stb. a minap mentem egy szintén halogénes passatal, és hát ott nem ezt éreztem, extra jó fénye volt. A lámpám nem opálos, a foncsor tökéletes, na de az izzó gagyi..........van valami tipp, ötlet, tapasztalat a jobb látásért? help

Szia!

Vidd el egy fényszóró állításra, hátha....

Egyébként nekem ilyenek vannak benne kb. 3 éve és tökéletesen teszik a dolgukat.
https://lumenet.hu/osram-night-breaker-unlimited-h7
https://lumenet.hu/osram-night-breaker-unlimited-h1

Ottó
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.30 hétfő, 16:21:37 írta yartam » Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #31816 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 17:32:56 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen izzót vegyek a tompított lámpába, hogy baromi  jól lássak. Most vettem egy +50 es tungsramot, de egy k.....p ***, kidobott pénz volt a 4 ropi. A lámpám halogénes, xenonra nics zsé, hátha tudtok valami jót mondani. 40 múltam, kezd zavarni az éjszakai vezetés, nehezebben fókuszálok stb-stb. a minap mentem egy szintén halogénes passatal, és hát ott nem ezt éreztem, extra jó fénye volt. A lámpám nem opálos, a foncsor tökéletes, na de az izzó gagyi..........van valami tipp, ötlet, tapasztalat a jobb látásért? help

Foncsorozás, fényszóróállítás, Osram Night Breaker Unlimited.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Pepus1985
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



E-mail
« Új hozzászólás #31817 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 17:39:05 »

köszönöm a segitséget Smiley
Napközben sikerált megtalálni és hála istennek a bizti volt a hiba tényleg Smiley
Mostmár az is mükszik Smiley

Mégegyszer köszönöm a segitséget Smiley

Bal térdnél kiveszed a fiókot (kibillented, majd erővel kihúzod a forgástengelyt a helyéből, utána ki tudod akasztani a billenésgátló füleit). Ebben van egy matrica, azon megkeresed, utána megnézed a táblában, hogy mi a baja. Súg: a bal szélen van, egy olyan 3 érintkezős pozícióban, hogy közép+fent és közép+lent pozícióba is tudod tenni, hogy csak gyújtásra vagy mindig legyen benne villany.

AndyA
Naplózva

2006 Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCI 116 le.
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #31818 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 20:34:46 »

Így van. De ebből minimum az egyik 30A-es és a 3A-es jó, mert a másik fele működik, úgyhogy azt nem részleteztem. Ha talál 1 db kiégett 30A-est és azt kicseréli, máris öröm és bódottá.

AndyA

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, segítséget, ennek fényében átnézem a rendszert..

Üdv.

Tamás
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
Flember
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #31819 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 21:06:22 »

Lehet, hogy elszakították a vezetéket. Egyébként ha jól tudom, a ködlámpát nem nézik, mert nem kötelező felszerelés. (lehet, hogy azóta változott)

Én még nem voltam olyan műszakin, ahol bármelyik lámpát megnézték volna  nyes

Mint kiderült, csak egy eldugott csatlakozót felejtettek el összedugni.

Egyébként Ausztriában élek, ott a műszakin sajnos kihívás átmenni, mert mindent néznek. Egyébként hivatalosan minden lámpának működni kell az autón, ami rajta van. Tehát mindegy, hogy kötelező felszerelésről van szó, vagy nem. Ha van ködlámpa, akkor világítania kell. Az már más kérdés, hogy amíg itthon jártam műszakira ismerőshöz, nem volt az a hiba, ami miatt ne engedték volna át vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 16v Trend (125 LE) - 2001/01/30
SkyFol, 16' O.Z Wheels, FL Lights
kustora
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



WWW E-mail
« Új hozzászólás #31820 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 21:20:32 »

A jobb oldali ülésfűtés felmondta a szolgálatot. Sem az ülőlap, sem a háttámla nem fűt. A vezető oldali megy, jól tudom, hogy nincsen külön biztosítéka? Próbálok rájönni, mi a baja. Van az ülésbe építve egy kis fekete doboz, valami vezérlő féle, lehet, hogy ez makkant meg?
Naplózva

2004. Mk3 Turnier  2.0 145hp LPG 300+
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #31821 Dátum: 2017.01.30 hétfő, 21:23:32 »

A jobb oldali ülésfűtés felmondta a szolgálatot. Sem az ülőlap, sem a háttámla nem fűt. A vezető oldali megy, jól tudom, hogy nincsen külön biztosítéka? Próbálok rájönni, mi a baja. Van az ülésbe építve egy kis fekete doboz, valami vezérlő féle, lehet, hogy ez makkant meg?
Nézd végig a vezetékeket nincs törés vagy szakadás.Akár a vezérlő is megnyekkenhet,de a kábelszakadás gyakoribb esemény.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Szabó 1 Zoli
Vendég
« Új hozzászólás #31822 Dátum: 2017.01.31 kedd, 10:52:22 »

Sziasztok, Néztem az arhívumot, de nem találtam ilyen infót, ezért kérdezném:
Elszállt a 2004-es, dízel mondeóm műszerfala, csak az index és az ajtó nyitva lámpák működnek. Sebességmérő, ford.szám mérő, világítás semmi. Ha kiveszik a műszerfalat, ott kell hagyjam a járgányt a szervízben, vagy beindítható anélkül is? A szervíz nem tudta megmondani :-(
A hazajövetel miatt fontos lenne tudnom, ne ott derüljön ki.
Köszönöm, ha valaki felhomályosít!
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #31823 Dátum: 2017.01.31 kedd, 11:02:20 »

Én még nem voltam olyan műszakin, ahol bármelyik lámpát megnézték volna  nyes

Én egy viszonylag baráti helyen voltam...és láss csodát a hátsó ablakmosót is bekapcsolták  wow1
na akkor kezdett az én homlokomból is spiccelni a viz,mikor pontosan tudtam,hogy nem használom és
2 év alatt egyszer sem töltöttem egy csepp vizet sem bele.Arról nem is beszélve hogy lehet nem is müxik...
na kinos 5-6 nyomogatás után megjelent az első pár csepp folyadék.....akkora kö esett le a szivemről
hogy a belsvárosban jeleztk egy 3-as erősségű rengést  eplus2 nyes Wink

szóval..manapság bármi megtörténhet  smile wave

ui.viszont valamelyik izzóm nem világitott,kérte az illető a tartalékot és szó nélkül cserélte,jelezte ez bármikor
előfordulhat...respekt taps
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31824 Dátum: 2017.01.31 kedd, 11:10:11 »

Sziasztok, Néztem az arhívumot, de nem találtam ilyen infót, ezért kérdezném:
Elszállt a 2004-es, dízel mondeóm műszerfala, csak az index és az ajtó nyitva lámpák működnek. Sebességmérő, ford.szám mérő, világítás semmi. Ha kiveszik a műszerfalat, ott kell hagyjam a járgányt a szervízben, vagy beindítható anélkül is? A szervíz nem tudta megmondani :-(
A hazajövetel miatt fontos lenne tudnom, ne ott derüljön ki.
Köszönöm, ha valaki felhomályosít!

Biztos, hogy a műszerfal halott, nem csak a csatlakozó lazult le hátul?

A Ford helyében én nem hagynám, hogy elinduljon az autó műszerfal nélkül - konkrétan ön- és közveszélyes.

Amúgy elég egyszerű cserélni, bontósoktól meg kapsz másikat fületlen gombért.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kustora
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



WWW E-mail
« Új hozzászólás #31825 Dátum: 2017.01.31 kedd, 11:27:37 »

Nézd végig a vezetékeket nincs törés vagy szakadás.Akár a vezérlő is megnyekkenhet,de a kábelszakadás gyakoribb esemény.

Köszi, Ha leveszem az ülés alatti csatlakozót és rámérek, hogy kap-e feszültséget, be kell indítanom a motort. Ekkor viszont hiányolni fogja a légzsákot, és az övfeszítőt. Később, hiába rakom össze, gondolom a légzsákhibát csak szerviz tudja törölni.
Naplózva

2004. Mk3 Turnier  2.0 145hp LPG 300+
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #31826 Dátum: 2017.01.31 kedd, 11:47:45 »

Biztos, hogy a műszerfal halott, nem csak a csatlakozó lazult le hátul?

A Ford helyében én nem hagynám, hogy elinduljon az autó műszerfal nélkül - konkrétan ön- és közveszélyes.

Amúgy elég egyszerű cserélni, bontósoktól meg kapsz másikat fületlen gombért.

AndyA

Szerintem ha fizikailag nincs benne a műszerfal akkor is használható a kocsi, nem tilt le semmi. Az hogy ezt valaki veszélyesnek ítéli meg az más kérdés.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #31827 Dátum: 2017.01.31 kedd, 12:53:52 »

Sziasztok, Néztem az arhívumot, de nem találtam ilyen infót, ezért kérdezném:
Elszállt a 2004-es, dízel mondeóm műszerfala, csak az index és az ajtó nyitva lámpák működnek. Sebességmérő, ford.szám mérő, világítás semmi. Ha kiveszik a műszerfalat, ott kell hagyjam a járgányt a szervízben, vagy beindítható anélkül is? A szervíz nem tudta megmondani :-(
A hazajövetel miatt fontos lenne tudnom, ne ott derüljön ki.
Köszönöm, ha valaki felhomályosít!

Azét ne hagyd ott a szervizben kifizetve jópár ezrest érte. Te is meg tudod csinálni. Itt találod a leírást, hogy hogy kell kiszedni a műszeregységet. Nem igényel óriási műszaki tudást.

http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #31828 Dátum: 2017.01.31 kedd, 13:25:17 »

Köszi, Ha leveszem az ülés alatti csatlakozót és rámérek, hogy kap-e feszültséget, be kell indítanom a motort. Ekkor viszont hiányolni fogja a légzsákot, és az övfeszítőt. Később, hiába rakom össze, gondolom a légzsákhibát csak szerviz tudja törölni.
Az ülést vagy az ülőlapot vedd ki és ott nézd meg. képekkel leírással : http://mondeo.hu/index.php?topic=5058.0
A hibát lehet törölni elm 327 diagnosztikai kütyüvel és  Forscan programmal.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #31829 Dátum: 2017.01.31 kedd, 13:30:01 »

Azét ne hagyd ott a szervizben kifizetve jópár ezrest érte. Te is meg tudod csinálni. Itt találod a leírást, hogy hogy kell kiszedni a műszeregységet. Nem igényel óriási műszaki tudást.

http://mondeo.hu/index.php?topic=4900.0

Milyen igaz...
mondjuk engem a most megtévesztett a müszerfal vs müszeregység vagy órák /azt hittem valami nagyobb gond van
ráérősen is 20perc
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kustora
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



WWW E-mail
« Új hozzászólás #31830 Dátum: 2017.01.31 kedd, 17:28:29 »

Az ülést vagy az ülőlapot vedd ki és ott nézd meg. képekkel leírással : http://mondeo.hu/index.php?topic=5058.0
A hibát lehet törölni elm 327 diagnosztikai kütyüvel és  Forscan programmal.

Köszi!

 A vezető ülést már cseréltem, ebbe át kellett szerelnem a régiből az ülésfűtést, és persze ezzel nincs is semmi gond.

 Az anyósüléssel annyit tudtam tenni, hogy szétkaptam a csatlakozót, és a légzsák és övfeszítő csatlakozóit visszadugtam a helyére, így beindíthattam a motort. Csak az ülésfűtés 2 csatlakozója maradt szabadon és azokon meg is volt a ~13V.

 Nem volt kedvem szétborítani ezt az ülést is, szépen összeraktam, erre meg megjavult.  wow1
Naplózva

2004. Mk3 Turnier  2.0 145hp LPG 300+
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #31831 Dátum: 2017.01.31 kedd, 17:36:57 »

Köszi!

 A vezető ülést már cseréltem, ebbe át kellett szerelnem a régiből az ülésfűtést, és persze ezzel nincs is semmi gond.

 Az anyósüléssel annyit tudtam tenni, hogy szétkaptam a csatlakozót, és a légzsák és övfeszítő csatlakozóit visszadugtam a helyére, így beindíthattam a motort. Csak az ülésfűtés 2 csatlakozója maradt szabadon és azokon meg is volt a ~13V.

 Nem volt kedvem szétborítani ezt az ülést is, szépen összeraktam, erre meg megjavult.  wow1

Akkor vezeték valahol eltört és ott ha összeér oké(most ne babráld  vigyor3 )
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #31832 Dátum: 2017.01.31 kedd, 19:27:10 »

Hogyne lenne. Az akku mellett, a motortérben, egy 30A-es.

Ha peched van, mint nekem, akkor az ablak sarkánál az átvezetés csatlakozója égett szét. Akkor a toronymerevítőt és a pollenszűrő műanyag borítását kiszedve férsz hozzá, hogy megsaruzd. A pollenszűrő fedél visszarakásánál ügyelj, különben beázhat utána az utastér.

AndyA

Szia!

Megvan a hiba oka, sajna ahogy írtad a szélvédő elektromos fűtő csatlakozója olvadt meg, alattomos módon.
Kívülről tökéletes az álapota, viszont a csatit széthúzva látszik, hogy megégett és az érintkezők nem találkoznak.

Milyen csatlakozót építettél be a gépedbe?

Köszi mégegyszer..

Tamás
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31833 Dátum: 2017.01.31 kedd, 19:32:41 »

Szia!

Megvan a hiba oka, sajna ahogy írtad a szélvédő elektromos fűtő csatlakozója olvadt meg, alattomos módon.
Kívülről tökéletes az álapota, viszont a csatit széthúzva látszik, hogy megégett és az érintkezők nem találkoznak.

Milyen csatlakozót építettél be a gépedbe?

Köszi mégegyszer..

Tamás

Sajnos típushiba. Idővel megeszi a fene a szigetelést, bejut a pára, és annyi a csatonak...

Sima 6,3-as sarut. Olyat vegyél, ahol a papa és a mama egymáshoz illeszkedő, zárt burkolattal rendelkeznek (a késes fele is!), vagy ha ilyet nem kapsz, akkor sima akármilyen is jó, csak tegyél rá zsugorcsövet, vagy tekerd be önzáró butilszalaggal.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #31834 Dátum: 2017.01.31 kedd, 19:52:53 »

Üdvözlet!

Valaki tudja esetleg, melyik biztosíték felügyeli az ablak fűtést? (jó volna valami szám  wow1)
thx  integet2
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Tomi76
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 204



E-mail
« Új hozzászólás #31835 Dátum: 2017.01.31 kedd, 19:57:21 »

Sajnos típushiba. Idővel megeszi a fene a szigetelést, bejut a pára, és annyi a csatonak...

Sima 6,3-as sarut. Olyat vegyél, ahol a papa és a mama egymáshoz illeszkedő, zárt burkolattal rendelkeznek (a késes fele is!), vagy ha ilyet nem kapsz, akkor sima akármilyen is jó, csak tegyél rá zsugorcsövet, vagy tekerd be önzáró butilszalaggal.

AndyA

Ok, köszi a tippet.


Tamás
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003.09 Turnier 2.0 TDCi Trend
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #31836 Dátum: 2017.01.31 kedd, 20:01:41 »

Üdvözlet!

Valaki tudja esetleg, melyik biztosíték felügyeli az ablak fűtést? (jó volna valami szám  wow1)
thx  integet2

bocs ez az  motortérben
F13 - 30A - fűthető szélvédő

F4 - 30A - fűthető hátsó ablak
F15 - 3A - fűthető szélvédő
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.31 kedd, 20:06:01 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #31837 Dátum: 2017.01.31 kedd, 21:32:06 »

bocs ez az  motortérben
F13 - 30A - fűthető szélvédő

F4 - 30A - fűthető hátsó ablak
F15 - 3A - fűthető szélvédő


Köszönöm Bajnok Uram  integet2 taps
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Chris75129
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


Ford Mondeo MKIII Turnier Ghia 2.0 TDCI 130 LE


E-mail
« Új hozzászólás #31838 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 10:09:04 »

Sziasztok ! Adódott egy furcsa dolog, egy szervíz után meggörbült a generátor ékszíjtárcsájának pereme,valószínűsíthetően egy motortérben hagyott szerszám okozhatta mert menet közben hallottam egy fémes csörrenést a motortérből,a szíj is kirongyosodott. Megmozgattan,áll rendesen a helyén,csa a tárcsa pereme horpadt és az kikezdte a szíjat. Szóval ékszíjtárcsát keresnék generátorhoz. Akinek van ilyen ne tartsa magába. 2002.évjárat TDCI 130 lovas 2000 cm3. Privát üzenetben vagy itt ha tudtok segiteni megköszönném. Ja a szervíz mossa kezeit.. Ők nem hagynak bentt soha semmit a motortérbe.... falbav
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31839 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 11:03:58 »

Sziasztok ! Adódott egy furcsa dolog, egy szervíz után meggörbült a generátor ékszíjtárcsájának pereme,valószínűsíthetően egy motortérben hagyott szerszám okozhatta mert menet közben hallottam egy fémes csörrenést a motortérből,a szíj is kirongyosodott. Megmozgattan,áll rendesen a helyén,csa a tárcsa pereme horpadt és az kikezdte a szíjat. Szóval ékszíjtárcsát keresnék generátorhoz. Akinek van ilyen ne tartsa magába. 2002.évjárat TDCI 130 lovas 2000 cm3. Privát üzenetben vagy itt ha tudtok segiteni megköszönném. Ja a szervíz mossa kezeit.. Ők nem hagynak bentt soha semmit a motortérbe.... falbav

Tegyél/tetess rá szabadonfutót. Az egyben a tárcsa cseréjét is jelenti, és amúgy sem haszontalan dolog.

És utána persze új szíjat is.

És ne ezekkel, akik ezt csinálták neked. Keress olyant, aki ért is hozzá Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Chris75129
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


Ford Mondeo MKIII Turnier Ghia 2.0 TDCI 130 LE


E-mail
« Új hozzászólás #31840 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 16:36:27 »

Köszi AndyA a tippet.. És szabadonfutót hol tudok beszerezni ?  vigyor3
Naplózva
geri93
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 299


« Új hozzászólás #31841 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 17:53:08 »

Köszi AndyA a tippet.. És szabadonfutót hol tudok beszerezni ?  vigyor3

Szia!
Akár itt, vagy cikszám alapján máshol is:
https://alkatreszek.hu/535_0074_10_ina_jk
Cikkszám: INA 535007410
Naplózva

2001 05 MK3 Kombi 2.0 TDDI 115LE D6BA EGR
kustora
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



WWW E-mail
« Új hozzászólás #31842 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 18:10:01 »

Tegyél/tetess rá szabadonfutót. Az egyben a tárcsa cseréjét is jelenti, és amúgy sem haszontalan dolog.

AndyA


A szabadonfutó miért jó? Kíméli a generátort?
Naplózva

2004. Mk3 Turnier  2.0 145hp LPG 300+
geri93
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 299


« Új hozzászólás #31843 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 18:37:12 »

A szabadonfutó miért jó? Kíméli a generátort?

Itt olvashatsz róla:
http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=Szabadonfutós_generátor_dízelre
Naplózva

2001 05 MK3 Kombi 2.0 TDDI 115LE D6BA EGR
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26976


E-mail
« Új hozzászólás #31844 Dátum: 2017.02.03 péntek, 07:48:52 »

Köszi AndyA a tippet.. És szabadonfutót hol tudok beszerezni ?  vigyor3

A sarki közértben aligha lesz. Mondjuk autóalkatrészt árusító boltokban próbálnám... eplus2 taps taps taps taps taps

Csak INÁ-t vegyél.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #31845 Dátum: 2017.02.03 péntek, 08:50:12 »

A sarki közértben aligha lesz. Mondjuk autóalkatrészt árusító boltokban próbálnám... eplus2 taps taps taps taps taps

Csak INÁ-t vegyél.

AndyA

Annak idelyén én TRW-t akartam venni, de nem volt és helyette ruville-t adtak ,kicsomagolás után kiderült hogy INA van benne
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
kustora
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



WWW E-mail
« Új hozzászólás #31846 Dátum: 2017.02.03 péntek, 16:31:51 »

Sziasztok,

  Ha elemcsere után nem működik a távirányító, mi a teendő, van valami trükk amiről nem tudok?
Természetesen az elemet és az érintkezést is többször ellenőriztem, a keretből is kivettem, hogy biztosan láthassam, hogy megkapja az villanyt.

Se kép, se hang, behalt.
Naplózva

2004. Mk3 Turnier  2.0 145hp LPG 300+
Chris75129
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


Ford Mondeo MKIII Turnier Ghia 2.0 TDCI 130 LE


E-mail
« Új hozzászólás #31847 Dátum: 2017.02.03 péntek, 17:19:06 »

Vedd le az akksi sarukat és rakd vissza őket. Úgy próbáltad már ?


Sziasztok,

  Ha elemcsere után nem működik a távirányító, mi a teendő, van valami trükk amiről nem tudok?
Természetesen az elemet és az érintkezést is többször ellenőriztem, a keretből is kivettem, hogy biztosan láthassam, hogy megkapja az villanyt.

Se kép, se hang, behalt.
Naplózva
geri93
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 299


« Új hozzászólás #31848 Dátum: 2017.02.03 péntek, 19:11:04 »

Vedd le az akksi sarukat és rakd vissza őket. Úgy próbáltad már ?



Így így, nálam is egyszer eljátszotta, hogy nem reagált a távirányítóra az autó. Én is elemcserével próbálkoztam először. Persze nem jött be, utána hirtelen felindulásból kipróbáltam hogy akkusaru le pár percre és megjavul.
Naplózva

2001 05 MK3 Kombi 2.0 TDDI 115LE D6BA EGR
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #31849 Dátum: 2017.02.03 péntek, 19:36:04 »

Sziasztok,

  Ha elemcsere után nem működik a távirányító, mi a teendő, van valami trükk amiről nem tudok?
Természetesen az elemet és az érintkezést is többször ellenőriztem, a keretből is kivettem, hogy biztosan láthassam, hogy megkapja az villanyt.

Se kép, se hang, behalt.

Ha pedig nem megy az akkusaru móka, akkor meg kell próbálni újrapárosítani: http://mondeo.hu/index.php?topic=5096.0
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Oldalak: 1 ... 630 631 632 633 634 635 636 [637] 638 639 640 641 642 643 644 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.