Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 00:19:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 18-as gyári Ford alufelni +Michelin Pilot Alpin gumik  (Megtekintve 6029 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Znagyznagy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Dátum: 2020.05.30 szombat, 02:29:17 »

A szeretett Mondeo-mat másfél hete eladtam, a vevő mivel Marokkóba megy majd az autóval, ezért a 16-os felnikkel vitte el az autót, rajta a nyári gumikkal. Így megmaradt a 18-as felniszettem, rajta a Michelin Pilot Alpin téligumikkal. Eddig azt hittem, hogy ez a gyári Ford felni az MK4-es Mondeo gyári felnije, de az egyik, Mondeo-t megnéző vevőjelölt szerint ez az MK4-es Focus gyári felnije volt. Én passzolom, majd a képek alapján eldönti egy hozzáértő:

http://kepkezelo.com/images/3dyx3zigrklyuqza0wvm.jpeg
http://kepkezelo.com/images/osvh5tf4g1h97lmjghn3.jpeg
http://kepkezelo.com/images/gypkxby17z7fcj2kvufp.jpeg
http://kepkezelo.com/images/nrcyp7dlpipeucitsm3f.jpeg
http://kepkezelo.com/images/1f3kkjmld7m406yp32mx.jpeg

Mindenesetre  5x108 Ford 18 colos gyári alufelni szettről beszélünk (a felnikről leírtam a számokat, ez egy hozzáértő  vevőnek biztos többet mond, mint nekem: ET55 8Jx18H2 Alsi7Mg).  A rajta lévő Michelin Pilot Alpin PA4 gumik adata pedig 225/40R18 92H, 2 db DOT száma 39/14, a másik kettőé 04/14, új áruk 50e-50e Ft  körül mozgott, mozog.
 
A felnik közül kettő szerintem jobban oké, míg kettőn a külső oldalon jobban feltűnő karcolások, horzsolások vannak , de a szerkezete azoknak is rendben van, azaz mind a 4 felni repedés- és hegesztésmentes. Mint írtam, az egyik képen is látható Mondeoval használtam a kerekeket, így idén télen is, s teljesen egyenletesen futott az autó.

A gumikban két szezon biztos van még, hogy pontosan mennyi, az passz, (a gumisom mondta a 2 szezont 1,5 hónapja, amikor leszedte őket az autóról).

Külön a felniket nem szeretném eladni, csak egyben a gumikkal, méghozzá 140.000 Ft-ért.

A felnik a gumikkal Pomázon találhatók, de kisebb távolságot esetleg tudok mozogni velük (Szentendre, Budakalász, Bp. III ker.)

A telefonos megkeresést részesítem előnyben, 30-215-1111, a fórumba bár 4-5 éve regisztráltam, nagyon ritkán nézek be. De azért igyekszem majd. :-)



« Utoljára szerkesztve: 2020.05.30 szombat, 02:34:46 írta Znagyznagy » Naplózva
Znagyznagy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új hozzászólás #1 Dátum: 2020.05.30 szombat, 14:21:22 »

Azèrt rossz érzés volt bénának lenni, s rákerestem a neten, hogy hogyan kell gumimélységet mérni, illetve előkerestem az 1 dolláros Aliexpress-es gumimélységmérőt. Szóval jellemzően 6 mm-ket mértem, egy-egy helyen fel és lefelé eltért 0,5-1mm-rel.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2020.05.30 szombat, 17:26:58 »

Azèrt rossz érzés volt bénának lenni, s rákerestem a neten, hogy hogyan kell gumimélységet mérni, illetve előkerestem az 1 dolláros Aliexpress-es gumimélységmérőt. Szóval jellemzően 6 mm-ket mértem, egy-egy helyen fel és lefelé eltért 0,5-1mm-rel.

6 éves téli gumik esetében kb. mindegy, mit mérsz. A legnagyobb hasznuk, hogy megvédik a felniket szállítás közben a sérülésektől.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3 Dátum: 2020.05.30 szombat, 17:39:08 »

6 éves téli gumik esetében kb. mindegy, mit mérsz. A legnagyobb hasznuk, hogy megvédik a felniket szállítás közben a sérülésektől.

AndyA
nem olyan sok az még.7-8év után mondják, hogy elöregszik,de ha jól van tárolva és lágy marad,az még simán használható  lehet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Znagyznagy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új hozzászólás #4 Dátum: 2020.05.30 szombat, 21:11:00 »

nem olyan sok az még.7-8év után mondják, hogy elöregszik,de ha jól van tárolva és lágy marad,az még simán használható  lehet.

Én igyekszem korrekt lenni, ezért nem ítélkeznék hozzá nem értőként a gumikról. Annyit tudok hozzátenni, ami a leírásból is következik: a gumik végig a felnin voltak, mivel volt egy másik garnitúra felnim is, egy 16-os. Ez jó hír, vagy rossz, mert akkor marad lágy, ha le van véve?

Illetve egy klimatizált ház szuterénjében volt, azaz nap nem érte, s a max. hőmérséklet olyan 25 fok lehetett. A minimum olyan 15-16, de akkor épp az autón volt a garázsban. Kint, használat közben nyilván hidegebb hőnérsékleten volt. :-)

Ja, s 3 évig állítva volt a nyári félévben, aztán azt hallottam, hogy ha felnin van, s van benne nyomás, akkor mindegy, utána fektetve.

Szóval mi a korrekt árazása ilyenkor? Én csak annyit láttam, hogy a kereskedők 22-27e Ft/db közé lövik be használtan, s 6 mm-esen. Én 10e Ft/db árral kalkulálok, a felniszett újonnan gondolom olyan >=200e Ft lehet, azt meg féláron gondoltam reálisnak.

Túlzó az árazásom?

Köszi az iránymutatást.
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.30 szombat, 21:12:49 írta Znagyznagy » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:00:01 »

nem olyan sok az még.7-8év után mondják, hogy elöregszik,de ha jól van tárolva és lágy marad,az még simán használható  lehet.

Én az Alpin A4-eseken már a harmadik évben is éreztem, hogy nagyon nem olyanok, mint újonnan voltak.

images03.oe24.at/spezial_reifentest_grafik_g.jpg/21.002.831

Ez ugyan nyárigumi teszt volt, de attól még elég jól mutatja, hogy szárazon még elmegy a pár éves gumi, de pont olyan időben, amikor nagyon számít a gumi jó tapadása, azaz vizes úton, vagy télen a latyakban-hóban, a sokéves gumik teljesítménye látványosan, életveszélyesen romlik.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:04:34 »

Én igyekszem korrekt lenni, ezért nem ítélkeznék hozzá nem értőként a gumikról. Annyit tudok hozzátenni, ami a leírásból is következik: a gumik végig a felnin voltak, mivel volt egy másik garnitúra felnim is, egy 16-os. Ez jó hír, vagy rossz, mert akkor marad lágy, ha le van véve?

Illetve egy klimatizált ház szuterénjében volt, azaz nap nem érte, s a max. hőmérséklet olyan 25 fok lehetett. A minimum olyan 15-16, de akkor épp az autón volt a garázsban. Kint, használat közben nyilván hidegebb hőnérsékleten volt. :-)

Ja, s 3 évig állítva volt a nyári félévben, aztán azt hallottam, hogy ha felnin van, s van benne nyomás, akkor mindegy, utána fektetve.

Szóval mi a korrekt árazása ilyenkor? Én csak annyit láttam, hogy a kereskedők 22-27e Ft/db közé lövik be használtan, s 6 mm-esen. Én 10e Ft/db árral kalkulálok, a felniszett újonnan gondolom olyan >=200e Ft lehet, azt meg féláron gondoltam reálisnak.

Túlzó az árazásom?

Köszi az iránymutatást.
A piac határozza meg, hogy sokért hirdeted,vagy nem...bár most téligumit eladni nehéz,mert befektetésnek nem nagy biznisz nyáron...
Az, hogy lágy marad-e, nem csak a tároláson múlik, de annál többet más sem tesz,amit te.
Sokszor a vevő meg  sem nézi mit vesz,vagy nem ért hozzá.
Biztos lesz gazdája, csak kérdés mikor-a nyári szezonban.Te ilyenkor csak az árral tudsz kedvet csinálni...vagy azzal,hogya gumikat leveszed,és a felnire hamar lesz vevőd.
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.31 vasárnap, 11:11:21 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #7 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:09:11 »

Én az Alpin A4-eseken már a harmadik évben is éreztem, hogy nagyon nem olyanok, mint újonnan voltak.

images03.oe24.at/spezial_reifentest_grafik_g.jpg/21.002.831

Ez ugyan nyárigumi teszt volt, de attól még elég jól mutatja, hogy szárazon még elmegy a pár éves gumi, de pont olyan időben, amikor nagyon számít a gumi jó tapadása, azaz vizes úton, vagy télen a latyakban-hóban, a sokéves gumik teljesítménye látványosan, életveszélyesen romlik.

AndyA
Hogy jön a nyárigumi teszt egy télihez? zavart2
Mert van olyan gumi,aminek az idő múlásával javulnak a tulajdonságai? Naugye.Van egy általánosan elfogadott 7-8év, aztán maguktól elöregednek a gumik. De ne mond,hogy 3-4évesen már xar a téli,még 6évesen sem.
A misik amúgy is hamarabb kagylósodnak, mint elöregednek.De látatlanban felesleges ilyenen filozofálni.
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.31 vasárnap, 11:16:46 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:30:29 »

Hogy jön a nyárigumi teszt egy télihez? zavart2
Mert van olyan gumi,aminek az idő múlásával javulnak a tulajdonságai? Naugye.Van egy általánosan elfogadott 7-8év, aztán maguktól elöregednek a gumik. De ne mond,hogy 3-4évesen már xar a téli,még 6évesen sem.
A misik amúgy is hamarabb kagylósodnak, mint elöregednek.De látatlanban felesleges ilyenen filozofálni.

Nem vagyok egy Fittipaldi, de ha már én észreveszem a három éves téligumival az autó videlkedésén, hogy újjonnan jobb vó't, akkor az már elég jelentős romlást feltételez. És azért hoztam példának, mert az is pont misi. Persze azóta fejlődhetett a technológia, hiszen ez vagy 8 éve volt, de a 6 éves gumiról továbbra is az a véleményem, hogy már nem való az útra, csak a kukába. Ennyi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:40:34 »

Nem vagyok egy Fittipaldi, de ha már én észreveszem a három éves téligumival az autó videlkedésén, hogy újjonnan jobb vó't, akkor az már elég jelentős romlást feltételez. És azért hoztam példának, mert az is pont misi. Persze azóta fejlődhetett a technológia, hiszen ez vagy 8 éve volt, de a 6 éves gumiról továbbra is az a véleményem, hogy már nem való az útra, csak a kukába. Ennyi.

AndyA
Jo.Az autód sem a régi.Az is mehet a kukába?! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 11:53:38 »

Az Mk3 ról megmaradt Michelin Alpine ,2013 gyártású, 2014 felszerelésű gumi sokkal hamarabb csúszik meg, mint a 2016 Dunlop Winterakármi.
Én azt gondoltam, hittem, hogy ezek érnek még vmit, de úgy látszik keveset.
6mm körüliek az enyémek is. 205/55/16 a Misi, 205/60/16 a Dunlop ( tudom egyik sem Mk4 méret)
Nem tudom mennyire mértékadó ez az infó, de engem meglepett.
Pedig nagyon hittem a Misiben, h milyen jó.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Znagyznagy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új hozzászólás #11 Dátum: 2020.05.31 vasárnap, 13:06:17 »

A piac határozza meg, hogy sokért hirdeted,vagy nem...bár most téligumit eladni nehéz,mert befektetésnek nem nagy biznisz nyáron...
Az, hogy lágy marad-e, nem csak a tároláson múlik, de annál többet más sem tesz,amit te.
Sokszor a vevő meg  sem nézi mit vesz,vagy nem ért hozzá.
Biztos lesz gazdája, csak kérdés mikor-a nyári szezonban.Te ilyenkor csak az árral tudsz kedvet csinálni...vagy azzal,hogya gumikat leveszed,és a felnire hamar lesz vevőd.

Igazad lehet. Akkor annyiban módositok a hirdetésen, hogy a felniket 100.000 Ft-ért elviheti az, aki vagy vállalja, hogy leveszi a gumikat, vagy kifizeti a helyi pomázi gumisnak, hogy utóbbi leveszi. Gondolom, ez darabonként kb. 30 mp egy gumisműhelyben, tehát egy-két ezer Ft költség.
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.31 vasárnap, 20:52:20 írta Znagyznagy » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26972


E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2020.06.01 hétfő, 08:19:51 »

Jo.Az autód sem a régi.Az is mehet a kukába?! nyes

Igen, idővel az is megy a kukába. Csak szerencsére kicsit lassabban, mint a téli gumik. Azoknál egy kevéssel jobban bírja.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Znagyznagy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új hozzászólás #13 Dátum: 2020.09.20 vasárnap, 10:33:39 »

Elkelt.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.065 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.