Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 04:34:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1790476 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4950 Dátum: 2013.11.02 szombat, 21:01:19 »

magadnak válaszoltad meg ...

"Lehet,hogy ez hiba volt?
   Ugye jól tudom,hogy a holtponti jeladók miatt sem lehet szikra? "

ha rossz helyen van a vezérlés, akkor nem lesz jeled ...
Ha logikusan gondolkozom,jelem lesz,csak máshol,tehát szikrának lenni kellene,mégha nem is az adott helyen! Vagy tévedek?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4951 Dátum: 2013.11.03 vasárnap, 00:21:09 »

Ha logikusan gondolkozom,jelem lesz,csak máshol,tehát szikrának lenni kellene,mégha nem is az adott helyen! Vagy tévedek?

De ha tovább fűzöd a logikát: az ECU nem ott (akkor) kapja a jelet, amikor várja. Ezt "major" hibának érzékeli és letiltja az egész elektronikus vezérlést. Mivel ha alsó holtponton gyújt a felső helyett (legszélsőségesebb eset), akkor az egész motort hazavágná.

Így inkább nem gyújt sehol, ameddig nem áll vissza a jel oda, ahol lennie kell.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4952 Dátum: 2013.11.03 vasárnap, 15:56:14 »

Sziasztok!

Nos,a vezérlést átraktam 180 fokot,de így sem került elő a szikra nevezetű manócska! A felső holtponti jeladó,ha forog a moci,(indítózom),akkor áramot generál....vagyis a multiméterrel tudom mérni!Az alsó semmit sem csinál!cseréltem,mert kettő van,kint lemez felett mozgattam,és ott adta a jelet....

  Valami ötlet valakinek?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4953 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 09:48:12 »

...
Izzók: foglalat nèlkül, vilàgít mindegyik csak halovànyan:-( Ezèrt szeretnèm cserèlni. Autós boltban azt mondtàk inkàbb szedjem szét vigyem be ès akkor majd tudjàk milyen izzók kellenek:D
Ha egyforma haloványan világít mindegyik, akkor nem lehet, hogy ekkora a normális fényerő?
Esetleg a műszerfal fényerőszabályzóját - ha van - megpróbálhatod arrébb tekerni.
Amúgy a műszercsoportban a foglalatban T6,5-ös izzók vannak.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4954 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 10:15:50 »

   Sziasztok!Töltöttem fel egy képet! Kérdésem a következő! A 3-as számú vezeték,az 1-es,(generátorhoz) csatlakozik,vagy a 2-es (motorkiemelő bakhoz) ?
http://kepfeltoltes.hu/view/131104/DSC_1815_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  
   Csak annyi,hogy nézzetek már rá a saját verdátokra! Köszi!Illetve,az egyes számún két vezeték van e? Azt tudom,hogy az alsóra megy az önindítótól a vastag kábel,de a felsőre már nem emlékszem... falbav  rinya
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 hétfő, 12:26:54 írta Apanya » Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4955 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:15:43 »

  Sziasztok!Töltöttem fel egy képet! Kérdésem a következő! A 3-as számú vezeték,az 1-es,(generátorhoz) csatlakozik,vagy a 2-es (motorkiemelő bakhoz) ?
http://kepfeltoltes.hu/view/131104/DSC_1815_www.kepfeltoltes.hu_.jpg  
   Csak annyi,hogy nézzetek már rá a saját verdátokra! Köszi!Illetve,az egyes számún két vezeték van e? Azt tudom,hogy az alsóra megy az önindítótól a vastag kábel,de a felsőre már nem emlékszem... falbav  rinya
igen ha jol látom az a vastag megy a generátorra! nekem is valami olyasmi van
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4956 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:17:42 »

szerintetek gyerty és gyertya közt lehet olyan külömbség ami kb 2 liter fogy külömséget okoz? mert most NGK hegyes,,van benne és ezzel mintha többet enne mint az eredeti ford gyerttyával aminek a régi hagyományos lapos elektródája van!
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4957 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:20:08 »

igen ha jol látom az a vastag megy a generátorra! nekem is valami olyasmi van

Köszi,akkor már egy hibával kevesebb! Szikramanó a láthatáron... Cheesy De csak holnap...
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4958 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:23:20 »

szerintetek gyerty és gyertya közt lehet olyan külömbség ami kb 2 liter fogy külömséget okoz? mert most NGK hegyes,,van benne és ezzel mintha többet enne mint az eredeti ford gyerttyával aminek a régi hagyományos lapos elektródája van!

Nekem motorcaft van benne,ugyanez a hegyes! Mással az enyém fogyaszt többet...
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4959 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:26:16 »

Nekem motorcaft van benne,ugyanez a hegyes! Mással az enyém fogyaszt többet...
érdekes,mert a lapos elektrodással mintha szarabbul indulna,de jobban eszik,a hegyessel meg jobban harap,de többest eszik!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4960 Dátum: 2013.11.04 hétfő, 13:38:06 »

Nekem motorcaft van benne,ugyanez a hegyes! Mással az enyém fogyaszt többet...
privi....
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4961 Dátum: 2013.11.08 péntek, 16:23:52 »

Szia. Passzolok. Igazából nem is használtam soha a távirányítót,mert a megvétel óta ezt csinálja.Ha nyitva van félig zár be,ha zárva van félig nyit ki. Viszont a kulcsal müködik rendesen.

Holnap lejár a műszakid! vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4962 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 10:02:12 »

Ahoj mindenki!  worship
Egy olyan kérdésem lenne, ami egy kicsit problémát is jelent a közlekedésben, hogy szórakozik a refim.  wow1 Jobban mondva annyi a szitu, hogy ha netalántán tudok refit használni este, lekapcsolás után pár mp-ig még rajta marad. Ez a relé elfáradását jelenti, vagy ez teljesen normális? Huh?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4963 Dátum: 2013.11.12 kedd, 14:36:20 »

Ahoj mindenki!  worship
Egy olyan kérdésem lenne, ami egy kicsit problémát is jelent a közlekedésben, hogy szórakozik a refim.  wow1 Jobban mondva annyi a szitu, hogy ha netalántán tudok refit használni este, lekapcsolás után pár mp-ig még rajta marad. Ez a relé elfáradását jelenti, vagy ez teljesen normális? Huh?

Nem normális. Beragad a reléd...
Sztem az nem szétszedhető, de ha mégis, akkor egy kis pucolás segítene rajta...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
siki
Vendég
« Új hozzászólás #4964 Dátum: 2013.11.13 szerda, 19:41:50 »

Ahoj mindenki!  worship
Egy olyan kérdésem lenne, ami egy kicsit problémát is jelent a közlekedésben, hogy szórakozik a refim.  wow1 Jobban mondva annyi a szitu, hogy ha netalántán tudok refit használni este, lekapcsolás után pár mp-ig még rajta marad. Ez a relé elfáradását jelenti, vagy ez teljesen normális? Huh?


ha nem szétszedhető, WD 40 neki,hátha
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4965 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 11:41:33 »


ha nem szétszedhető, WD 40 neki,hátha

Nehogy! Akkor esélyes, hogy ennyi volt...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
siki
Vendég
« Új hozzászólás #4966 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 19:07:50 »

Nehogy! Akkor esélyes, hogy ennyi volt...


ezt kifejtenéd bövebben?Huh?,csak,hogy tanuljunk..............................................mert én ezt tenném
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4967 Dátum: 2013.11.14 csütörtök, 20:17:44 »


ezt kifejtenéd bövebben?Huh?,csak,hogy tanuljunk..............................................mert én ezt tenném

Ez a baj...
Alapvetően egy xar dolog a WD40... Befújod, majd egy massza lesz a poros, esetleg oxidált rétegből, az esetleges kontaktzsírt meg kimossa... Ésszel használható. Mondjuk szétszed, megpucol, és kontaktzsír nemlévén befúj...
De ezt pár hónap múlva meg kell ismételni, mert elpárolog.
Ja, és lévén, hogy ez egy olaj (kúszó olajnak is hívjál), tud meglepetéseket okozni. Mondjuk füstöt egy kis szikra után...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4968 Dátum: 2013.11.15 péntek, 08:38:38 »

Ez a baj...
Alapvetően egy xar dolog a WD40... Befújod, majd egy massza lesz a poros, esetleg oxidált rétegből, az esetleges kontaktzsírt meg kimossa... Ésszel használható. Mondjuk szétszed, megpucol, és kontaktzsír nemlévén befúj...
De ezt pár hónap múlva meg kell ismételni, mert elpárolog.
Ja, és lévén, hogy ez egy olaj (kúszó olajnak is hívjál), tud meglepetéseket okozni. Mondjuk füstöt egy kis szikra után...
Végre egy értelmes ember!  worship nyes nyes nyes nyes Én már 4 éve szajkózom, hogy a wd40et felejtsék el, de akkor is mindenki szentül meg van győződve, aztán amikor elkezd rakoncátlankodni a gép, meg vakaróznak hogy mitől lehet...
Amúgy wd40 már gyárt külön kontakt spray-t is, de vetekedik az ára a villanyász boltban kaphatóéval...
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #4969 Dátum: 2013.11.15 péntek, 16:37:38 »

Sziasztok!
Bal első elektromos ablakemelőm bóvdene kiszőrösödött és betekerte a szerkezet, így el is tört végén a megvezető.
Érdeklődnék hogy a tekerős ablakemlő szerkezetére rá lehet tenni a motort? vagy más a kialakításuk?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4970 Dátum: 2013.11.15 péntek, 21:20:38 »

Sziasztok!
Bal első elektromos ablakemelőm bóvdene kiszőrösödött és betekerte a szerkezet, így el is tört végén a megvezető.
Érdeklődnék hogy a tekerős ablakemlő szerkezetére rá lehet tenni a motort? vagy más a kialakításuk?
Tudtommal nem lehet rátenni, cserélős az egész szerkezet.
Naplózva
Kalo
Vendég
« Új hozzászólás #4971 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 13:17:44 »

Sziasztok,

tudnátok segíteni az alábbi témában?
94`-es 1,8TD 5 ajtós Mondeomnak a bal-elsö zárja tönkrement (rugótörés), ami elsö ránézésre javíthatatlannak tünik nekem. Hibajelenség, a zár "kakas" nem akad be.
A kilincseim rugói is sajnos 4 böl 3 törött :-(.

Lehet ezeket javítani (hozzá rugót beszerezni, vagy kompletten cserés?
Hol és milyen áron lehet zárat (központi mozgatás nélkül) és kilincset beszerezni? A bontottol egy kicsit tartok, mert azok is 15+ évesek ?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4972 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 20:04:32 »

Sziasztok,

tudnátok segíteni az alábbi témában?
94`-es 1,8TD 5 ajtós Mondeomnak a bal-elsö zárja tönkrement (rugótörés), ami elsö ránézésre javíthatatlannak tünik nekem. Hibajelenség, a zár "kakas" nem akad be.
A kilincseim rugói is sajnos 4 böl 3 törött :-(.

Lehet ezeket javítani (hozzá rugót beszerezni, vagy kompletten cserés?
Hol és milyen áron lehet zárat (központi mozgatás nélkül) és kilincset beszerezni? A bontottol egy kicsit tartok, mert azok is 15+ évesek ?
ne tartsál tőle. Javítani nem érdemes. Legtöbb esetben nem is a rugó törik, hanem a kilincs műanyag. De ez a tengely berohadása miatt van. Ha nézel bontottat, akkor azt nézd meg első körben.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #4973 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 22:54:49 »

ne tartsál tőle. Javítani nem érdemes. Legtöbb esetben nem is a rugó törik, hanem a kilincs műanyag. De ez a tengely berohadása miatt van. Ha nézel bontottat, akkor azt nézd meg első körben.
Hát lehet játszani, de amúgy nekem kulccsal, már egyáltalán nem lehetett a vezető oldalon nyitni, de volt benne központi. Így elmentem villanyász haverhoz, rákötött egy távirányítós egységet a régi rendszerre, ami még bővíthető is, így már nem kulcsozok. És hozzáteszem nem is volt drága. Egy 10esből megúsztam szereléssel együtt.
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4974 Dátum: 2013.11.19 kedd, 17:05:30 »

Sziasztok,

tudnátok segíteni az alábbi témában?
94`-es 1,8TD 5 ajtós Mondeomnak a bal-elsö zárja tönkrement (rugótörés), ami elsö ránézésre javíthatatlannak tünik nekem. Hibajelenség, a zár "kakas" nem akad be.
A kilincseim rugói is sajnos 4 böl 3 törött :-(.

Lehet ezeket javítani (hozzá rugót beszerezni, vagy kompletten cserés?
Hol és milyen áron lehet zárat (központi mozgatás nélkül) és kilincset beszerezni? A bontottol egy kicsit tartok, mert azok is 15+ évesek ?

Szerintem vegyél egy komplett szettet, max. 8-12 ropiért. (többet pofátlanság elkérni értük) A lényeg, hogy ugyanolyan legyen, mint a Tied (MK1-es, 5 ajtós) és ha távirányítós az is passzoljon. (bár utóbbi nem fontos annyira, de biztos ami biztos)
A zárhengereket könnyű átcserélni (ha külső kilinccsel együtt kapod esetleg), amire figyelj, hogy a bontott jó állapotú legyen. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalo
Vendég
« Új hozzászólás #4975 Dátum: 2013.11.20 szerda, 12:20:22 »

Szerintem vegyél egy komplett szettet, max. 8-12 ropiért. (többet pofátlanság elkérni értük) A lényeg, hogy ugyanolyan legyen, mint a Tied (MK1-es, 5 ajtós) és ha távirányítós az is passzoljon. (bár utóbbi nem fontos annyira, de biztos ami biztos)
A zárhengereket könnyű átcserélni (ha külső kilinccsel együtt kapod esetleg), amire figyelj, hogy a bontott jó állapotú legyen. Smiley


Sziasztok,

kösz Subway & Astor72
Rákérdeztem a bontóban. Ha én bontom ki, akkor a központis zár 4500.-, a kilincs 1500.-.
Ma megyek bontani...
A kilincsböl 3-4 kéne, de lehet hogy inkább egy rugógyártó kisiparost kéne keresnem itt a környéken.
Naplózva
laja1972
Vendég
« Új hozzászólás #4976 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 05:03:08 »

Sziasztok.
Mk2 elektromos ablakemelö kapcsolónak a bekötèsi rajza nincs meg valakinek?A kábeleket lehuzta az elözö gazdi,mert a kapcsolo elromlott.Aktiválni szeretnèm új kapcsolóval de tanácstalan vagyok.Vagy villamossági szerelö a megoldás??"
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #4977 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 19:40:47 »

sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni hogy állandóan világit a fék lámpám ha be van nyomva a pedál ha nincs
ezt mi okozhatja???
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4978 Dátum: 2013.11.26 kedd, 06:54:40 »

sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni hogy állandóan világit a fék lámpám ha be van nyomva a pedál ha nincs
ezt mi okozhatja???
ha szerencsed van akkor a pedal kapcsolo.valahogy vedd le rola a kabelt.akkor nm szabad vilagitania! ha nm vilagit valszeg a kapcsolo a ludas
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #4979 Dátum: 2013.11.26 kedd, 13:02:18 »

ha szerencsed van akkor a pedal kapcsolo.valahogy vedd le rola a kabelt.akkor nm szabad vilagitania! ha nm vilagit valszeg a kapcsolo a ludas

hali a kapcsoló volt a hibás
Naplózva
Laces005
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #4980 Dátum: 2013.11.28 csütörtök, 12:03:56 »

Sziasztok


Van olyan funkció az óra csoportnak, hogy vagy test vagy h minden mutató kimegy koppig és vissza ?
96os évj, elektromos óra csop.

Köszönöm.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4981 Dátum: 2013.11.28 csütörtök, 19:08:24 »

Hello. azt lehet e tudni,hogy az MK1 benzines mondeonak,a km óra csatlakozojában melyik a plusz-minusz a háttér világitásban? Mert annak lehet jobb egy led szalag,és azt direktre kötném a vezetékére,és csak a ikonokat ledesiteném külön,mivel azok is a csatirol kapják az áramot,de ugye külön külön..
Naplózva
Noo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18

Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4982 Dátum: 2013.11.29 péntek, 09:37:49 »

Hello. azt lehet e tudni,hogy az MK1 benzines mondeonak,a km óra csatlakozojában melyik a plusz-minusz a háttér világitásban? Mert annak lehet jobb egy led szalag,és azt direktre kötném a vezetékére,és csak a ikonokat ledesiteném külön,mivel azok is a csatirol kapják az áramot,de ugye külön külön..
Szia. Legegyszerűbb és legbiztosabb a multiméter. Ha nincs multiméter akkor sima led egy 1K-s ellenállással.
Naplózva

HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4983 Dátum: 2013.11.29 péntek, 10:34:01 »

Hello. azt lehet e tudni,hogy az MK1 benzines mondeonak,a km óra csatlakozojában melyik a plusz-minusz a háttér világitásban? Mert annak lehet jobb egy led szalag,és azt direktre kötném a vezetékére,és csak a ikonokat ledesiteném külön,mivel azok is a csatirol kapják az áramot,de ugye külön külön..
Ha jól dolgoztam fel a kérdést, akkor a rá adott válasz:
poz: C808a csatlakozó, 16-os láb, Fehér/piros
neg: C808a - 7 és 13, ill C808b - 4

Rajz szerint 5 izzó világítja meg a műszercsoport óráit.

C808a: 16 lábas
C808b: 10 lábas
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4984 Dátum: 2013.11.29 péntek, 13:49:38 »

Ha jól dolgoztam fel a kérdést, akkor a rá adott válasz:
poz: C808a csatlakozó, 16-os láb, Fehér/piros
neg: C808a - 7 és 13, ill C808b - 4

Rajz szerint 5 izzó világítja meg a műszercsoport óráit.

C808a: 16 lábas
C808b: 10 lábas
ledesitéssel kisérletezem,és az órak világitásának,a csatlakozó-vezetékéről adnám az áramot, hogy egybeforrasztanám,és ezzel is kizárva a kontakt hibákat! igen valszeg jol értetted..köszi
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #4985 Dátum: 2013.11.29 péntek, 16:20:58 »

hali

abban szeretném a segítségeteket kérni hogy nem megy km-órám kicseréltem a jeladót de a helyzet változatlan mi lehet a hiba?
van valahol a km-órának biztosítékja/reléje?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4986 Dátum: 2013.11.29 péntek, 18:55:03 »

hali

abban szeretném a segítségeteket kérni hogy nem megy km-órám kicseréltem a jeladót de a helyzet változatlan mi lehet a hiba?
van valahol a km-órának biztosítékja/reléje?
A tiedben nem bowdenes még a km óra?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4987 Dátum: 2013.11.29 péntek, 18:58:27 »

A tiedben nem bowdenes még a km óra?
de, elvileg az.
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #4988 Dátum: 2013.11.29 péntek, 21:28:34 »

A tiedben nem bowdenes még a km óra?

már nem mert átalakítottam hidrós kuplungosra meg elektromos km-órásra
kasznin kívűl minden 96-os
ezért nem tudom mi a baj a km órával mert eddig nem volt dolgom elekromnossal
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4989 Dátum: 2013.12.01 vasárnap, 13:47:36 »

A tiedben nem bowdenes még a km óra?
EZT,megint benéztem...Bocs. worship
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4990 Dátum: 2013.12.07 szombat, 22:01:19 »

Valaki esetleg tudna okosat mondani hogy miért nem müködik a kipörgésgátlóm? Sem alapra,sem ha bekapcsolom! Az ABS müködik! lehetséges, esetleg hogy valami bizti,vagy relé...? köszi
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4991 Dátum: 2013.12.08 vasárnap, 21:21:22 »

hali

abban szeretném a segítségeteket kérni hogy nem megy km-órám kicseréltem a jeladót de a helyzet változatlan mi lehet a hiba?
van valahol a km-órának biztosítékja/reléje?

Nem valószínű, hogy bizti/relé baj volna. Ha a jeladót cserélted, akkor elvileg a VSS jel megy oda. Azaz a km-órával van probléma. Szerintem szedd szét, takarítsd át. Smiley Fedkomp/rádió seb.függő hangerő dolgozik? (ha nem, akkor nincs VSS jel)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
laja1972
Vendég
« Új hozzászólás #4992 Dátum: 2013.12.09 hétfő, 08:26:15 »

Sziasztok.
Olyan kèrdèsem lenne,kezdő vagyok a mondeóval.Müszerfal világitás nincs,de a visszajelzők,ès müszerek müködnek.Izzó csere vagy biztositèk?Viszont a belső világitás is elment,de az izzó nincs kiègve!A müszerfal alatti biztositèk táblát nemtudom lenyitni.Fogalmam sincs hogy kell..Sad(.Valaki?Huh?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4993 Dátum: 2013.12.09 hétfő, 17:01:52 »

Sziasztok.
Olyan kèrdèsem lenne,kezdő vagyok a mondeóval.Müszerfal világitás nincs,de a visszajelzők,ès müszerek müködnek.Izzó csere vagy biztositèk?Viszont a belső világitás is elment,de az izzó nincs kiègve!A müszerfal alatti biztositèk táblát nemtudom lenyitni.Fogalmam sincs hogy kell..Sad(.Valaki?Huh?
3db csavar fogja azt a burkolatot ami a kormány alatt van,azt ha leveszed,akkor bal kézre kicsit a müszerfal alatt van a biztositék tábla,amit egy müanyag retesz rögzit. azt kell oldalra elnyomni,és lenyilik! valószinü hogy a bizti égett ki.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4994 Dátum: 2013.12.09 hétfő, 19:58:40 »

Sziasztok.
Olyan kèrdèsem lenne,kezdő vagyok a mondeóval.Müszerfal világitás nincs,de a visszajelzők,ès müszerek müködnek.Izzó csere vagy biztositèk?Viszont a belső világitás is elment,de az izzó nincs kiègve!A müszerfal alatti biztositèk táblát nemtudom lenyitni.Fogalmam sincs hogy kell..Sad(.Valaki?Huh?
Helyzetjelző elöl-hátul sincs? Vagy azok világítanak? Ha világítanak, akkor vagy biztosíték, hogy Rico írta, vagy műszerfal fényerősség szabályozó - habár ez utóbbi hibájának esetében lenne beltér világítás.


3db csavar fogja azt a burkolatot ami a kormány alatt van,azt ha leveszed,akkor bal kézre kicsit a müszerfal alatt van a biztositék tábla,amit egy müanyag retesz rögzit. azt kell oldalra elnyomni,és lenyilik! valószinü hogy a bizti égett ki.
Egy harmadik nyitási opció, ezt még nem hallottam! Grin
Eddig azon ment a vita, hogy felfele nyomni vagy lefele húzni kell a kioldó pöcköt, de oldalra mozdítás még nem volt az ajánlatok között nyes.
Egyébként a burkolatot nem kötelező levenni, de tény, hogy levétel után könnyebben látni és hozzáférni a táblához.
A bizti számát most hirtelen nem tudom - ha jól vettem ki a rajzból, akkor 30 v. 31-es számú.
Naplózva
laja1972
Vendég
« Új hozzászólás #4995 Dátum: 2013.12.09 hétfő, 20:40:57 »

Sziasztok.
Olyan kèrdèsem lenne,kezdő vagyok a mondeóval.Müszerfal világitás nincs,de a visszajelzők,ès müszerek müködnek.Izzó csere vagy biztositèk?Viszont a belső világitás is elment,de az izzó nincs kiègve!A müszerfal alatti biztositèk táblát nemtudom lenyitni.Fogalmam sincs hogy kell..Sad(.Valaki?Huh?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #4996 Dátum: 2013.12.12 csütörtök, 20:48:21 »

Helyzetjelző elöl-hátul sincs? Vagy azok világítanak? Ha világítanak, akkor vagy biztosíték, hogy Rico írta, vagy műszerfal fényerősség szabályozó - habár ez utóbbi hibájának esetében lenne beltér világítás.

Egy harmadik nyitási opció, ezt még nem hallottam! Grin
Eddig azon ment a vita, hogy felfele nyomni vagy lefele húzni kell a kioldó pöcköt, de oldalra mozdítás még nem volt az ajánlatok között nyes.
Egyébként a burkolatot nem kötelező levenni, de tény, hogy levétel után könnyebben látni és hozzáférni a táblához.
A bizti számát most hirtelen nem tudom - ha jól vettem ki a rajzból, akkor 30 v. 31-es számú.
nem biztos hogy oldalra kell,de ha ott van ugy is adja magát hogyan nyilik! nekem meg a kilincsem szorul mióta hideg van! kinyitom az ajtót,és ugy marad a kilincs! az belül szorulhat?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4997 Dátum: 2013.12.13 péntek, 08:34:01 »

Sziasztok.
Olyan kèrdèsem lenne,kezdő vagyok a mondeóval.Müszerfal világitás nincs,de a visszajelzők,ès müszerek müködnek.Izzó csere vagy biztositèk?Viszont a belső világitás is elment,de az izzó nincs kiègve!A müszerfal alatti biztositèk táblát nemtudom lenyitni.Fogalmam sincs hogy kell..Sad(.Valaki?Huh?

Ezt most nem értem. Huh?
Az eddigi ötletek/ajánlatok nem jók, vagy nem kivitelezhetőek, vagy nem hoztak eredményt, vagy nem olvastad?
Naplózva
Gee
Vendég
« Új hozzászólás #4998 Dátum: 2013.12.13 péntek, 09:28:42 »


Ezt most nem értem. Huh?
Az eddigi ötletek/ajánlatok nem jók, vagy nem kivitelezhetőek, vagy nem hoztak eredményt, vagy nem olvastad?

hali én is ebben a cipőben járok most nekem sincs műszerfal világításom de van belsővilágítás,km-óra,és óra világítás van de nincs fűtés kapcsolgatók háttér világítás meg első-hátsó ablak fűtés kapcsoló világításom izzók,biztosítékok jók mi lehet a gond???
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #4999 Dátum: 2013.12.14 szombat, 19:23:58 »

Az AWS-em néha bejelzi, hogy nyitva az ötödik ajtóm. Nincs rendszer benne, teljesen rapszodikus.

A kapcsolót ellenőriztem. Mindig pontosan egyértelműen zár-nyit. Zárlatgyanús a dolog, de nem tudom, hogy álljak neki kimérni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 ... 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.