Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.16 csütörtök, 23:00:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK III-as Mondeó eladó - Mennyit ér??? ???  (Megtekintve 3330 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Dátum: 2013.04.03 szerda, 10:21:57 »

Kíváncsi lenneék a fórumtársak véleményére, hogy mennyi a reális eladási ára ennek az autónak?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive_automata_egyedi_felszereltseg-6323320

Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.04.03 szerda, 10:31:43 »

Kíváncsi lenneék a fórumtársak véleményére, hogy mennyi a reális eladási ára ennek az autónak?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive_automata_egyedi_felszereltseg-6323320



Reális ára az 1,1-1,7 között van a használtautó árait figyelembe véve. A tied a felső szegmensben van az árát nézve. A tied szép állapotban van,és ha tényleg ennyi a km benne,az még mondhatni "bejáratós". Lehet majd lesz valaki,aki felhív és kiad érte ennyi pénzt. De a magyar vásárolókra jellemző,hogy:
1. mindig az olcsót veszik
2. félnek az automata váltótól
3. ha egy 8-9 éves dízelben 200ezer felett van a bevallott km,azt már leharcolt-széthajtott kocsinak gondolják

Mindenesetre sok szerencsét az eladásához Smiley Remélem hamar találsz neki új gazdát. Az eladásnak mi az oka,ha kérdezhetem?
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.03 szerda, 10:36:32 írta Nika91127 » Naplózva
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.04.03 szerda, 11:44:02 »

Reális ára az 1,1-1,7 között van a használtautó árait figyelembe véve. A tied a felső szegmensben van az árát nézve. A tied szép állapotban van,és ha tényleg ennyi a km benne,az még mondhatni "bejáratós". Lehet majd lesz valaki,aki felhív és kiad érte ennyi pénzt. De a magyar vásárolókra jellemző,hogy:
1. mindig az olcsót veszik
2. félnek az automata váltótól
3. ha egy 8-9 éves dízelben 200ezer felett van a bevallott km,azt már leharcolt-széthajtott kocsinak gondolják

Mindenesetre sok szerencsét az eladásához Smiley Remélem hamar találsz neki új gazdát. Az eladásnak mi az oka,ha kérdezhetem?

Hát ez az. Ettől félek, hogy azt hiszi mindenki, hogy ez már egy visszatekert km benne... ez kész gáz. Jól látod. A km valós benne, az állapotából, meg sok mindenből következtetve, illetve még szervízkönyve is van, ami persze nem lenne 100%, ha az ember nem veszi mellé az autó állapotát.
Az eladás oka az, hogy vettem egy Sorentot, ami a munkámhoz kell. Annak pedig elég sokba kerül afenntartása, szervízelése, plussz ugye a B10is csak az első autóra vonatkozik, így amíg a mondeo megvan, addig a biztosítása is elég drága a 2,5ös dízel terepjárómnak.... szóval anyagi oka van. Egyébként eddig a legjobb autóm ez a mondeo volt ( az új sorentot is beleértve)
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.04.03 szerda, 12:09:22 »

Kíváncsi lenneék a fórumtársak véleményére, hogy mennyi a reális eladási ára ennek az autónak?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_executive_automata_egyedi_felszereltseg-6323320



Azt szokták mondani, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte. Valóban, ahogy Nika fórumtárs is mondta sokan ódzkodnak a 200+ km-es autóktól. Ha meg azt mondod, hogy ez valós, akkor meg azt mondják rá, hogy persze, persze. Ha vezetve van a szervizkönyv, akkor jobban elhiszik. Amúgy szerintem ez az ár reális érte, de ne várj sokat tőle. Nem nagyon apkodnak manapság az autók után. Sokan úgy vannak vele, hogy minek vegyen egy 9 éves autót 1,5 millióért, amikor 1,9-ért vesz egy vadiúj dacia dustert vagy suzukit. Sok sikert az eladásához és szurkolok, hogy sikerüljön jó áron eladni.
Naplózva
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.04.04 csütörtök, 09:04:00 »

Azt szokták mondani, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte. Valóban, ahogy Nika fórumtárs is mondta sokan ódzkodnak a 200+ km-es autóktól. Ha meg azt mondod, hogy ez valós, akkor meg azt mondják rá, hogy persze, persze. Ha vezetve van a szervizkönyv, akkor jobban elhiszik. Amúgy szerintem ez az ár reális érte, de ne várj sokat tőle. Nem nagyon apkodnak manapság az autók után. Sokan úgy vannak vele, hogy minek vegyen egy 9 éves autót 1,5 millióért, amikor 1,9-ért vesz egy vadiúj dacia dustert vagy suzukit. Sok sikert az eladásához és szurkolok, hogy sikerüljön jó áron eladni.

Köszi a véleményeket!
Igazából azon filóztam, hogy a vásárlók kényszerítik bele az eladókat ebbe a visszatekergetés mizériába. Aki rendesen szervizel, és nem tekerget, az 200 fölött már nem bírja eladni az autóját, aki pedig elveszíti a szervízkönyvet, visszatekeri 110.000-re, attól meg megveszik... holott sejtik, hogy az nem reális... na akkor most mi van?
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.04.04 csütörtök, 10:28:03 »

Köszi a véleményeket!
Igazából azon filóztam, hogy a vásárlók kényszerítik bele az eladókat ebbe a visszatekergetés mizériába. Aki rendesen szervizel, és nem tekerget, az 200 fölött már nem bírja eladni az autóját, aki pedig elveszíti a szervízkönyvet, visszatekeri 110.000-re, attól meg megveszik... holott sejtik, hogy az nem reális... na akkor most mi van?


Sok a birka sajnos...Smiley Mert abba nem gondolnak bele,hogy ha ő vette volna anno,akkor mennyi használta volna...egy 8,5 éves kocsinál ha csak éves szinten 25ezer km-t számolunk,már az kb. 210ezer. És akkor ez egy kíméletes használat. Nálunk az elsőszámú Mondeo 50-55ezret megy évente,így egy 2007esben már lassan 300ezer van. De mi nem fogunk tekergetni szerintem,nincs értelme másokat átverni.
Naplózva
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.04.04 csütörtök, 18:45:25 »

Szia

Engedd meg, hogy írjak én is néhány gondolatot. Én az enyémet tavaly nyáron vettem (2004-es), a színe ugyanilyen, váltó is automata, annyi plusz még, hogy vajbőr-plüss ülések vannak benne, amúgy mindenben így első látásra megegyezik a Tiéddel (kivéve talán, hogy nekem gyári Ford 17"-es business csomagos felnik vannak hozzá, meg ez a kipörgésgátló sántít, nem tudtam, hogy egy faceliftes modellt lehetett volna így kapni).

Valós 70e km-el vettem, végig vezetett szervízkönyvvel, végig garázsban tartva, szalonállapotú belsővel és karcoktól mentes külsővel. Hiba ill. probléma a megvétel óta nem volt vele.

Mindezt 1.590.000-ért.

Remélem sikerül eladni  wave
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.04.05 péntek, 10:43:23 »

Szia

Engedd meg, hogy írjak én is néhány gondolatot. Én az enyémet tavaly nyáron vettem (2004-es), a színe ugyanilyen, váltó is automata, annyi plusz még, hogy vajbőr-plüss ülések vannak benne, amúgy mindenben így első látásra megegyezik a Tiéddel (kivéve talán, hogy nekem gyári Ford 17"-es business csomagos felnik vannak hozzá, meg ez a kipörgésgátló sántít, nem tudtam, hogy egy faceliftes modellt lehetett volna így kapni).

Valós 70e km-el vettem, végig vezetett szervízkönyvvel, végig garázsban tartva, szalonállapotú belsővel és karcoktól mentes külsővel. Hiba ill. probléma a megvétel óta nem volt vele.

Mindezt 1.590.000-ért.
Remélem sikerül eladni  wave

Szia!
Köszi a véleményt. A kipörgésgátló az ESP-vel együtt van, gyakorlatilag nem engedi elpörögni a kereket. Ezt már csak onnan is tudom, egyszer amikor egy hídra nem tudtam ráálni, pont rendőrök jöttek segíteni, kikapcsolták az ESP-t és pörgő kerékkel szép lassan sikerült felállni. Amíg én próbálkoztam nem engedte kipörögni a kereket.
Örülök, hogy ilyen olcsón sikerült egy ilyen jó állapotú autót venned! Remélem, hogy késöbb sem lesz vele gondod. Bár azt a 70e Km-t nagyon kevesellem egy 2004-es autóban, főleg, hogy aki anno 10millió körül vesz magának egy ilyen kocsit, az nem templombajárásra használja vasárnaponként. Máshogy viszont nehezen jön ki az éves 9000 km körüli érték. A munkatársnőm, aki csak a melóba jár vele városon belül!!!, a kis Swiftjébe beletesz 11.000 km-t évente.
Szóval vagy nagyon visszatekerték, vagy tényleg egy szuper jó fogásod volt!
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.04.05 péntek, 10:49:31 »

245000 km-rel adtam el az MKII-es mondeómat 2011-ben 5 hét alatt ment el, jó áron. A vevő is és én is jól jártunk.
Türelem, jön a tavasz, jön a vevőd is.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.04.05 péntek, 14:14:18 »

Szia!

Nem akarok neked beleszólni, de én a képeket lecserélném mostanira, illetve a leírás túl sok (azt sugallhatja nagyon túl akarsz adni rajta, nagyon gyorsan) a kevesebb néha több. Mondjuk folyamatosan szervizelt, szervizkönyvel, számlákkal igazolva, rengeteg extrával bővebben telefonon..... csak szebben megfogalmazva........ Illetve ha nagyon bízol az autódban, oda írhatod, kérésre szervizben átnézhető. Egyébként nagyon szép autó, és látszik ügyeltél rá, az ár rendben van pici alku úgy is lesz. 
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
mahder
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 211


csabamahder@hotmail.com
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 08:53:09 »

Szia!

Nem akarok neked beleszólni, de én a képeket lecserélném mostanira, illetve a leírás túl sok (azt sugallhatja nagyon túl akarsz adni rajta, nagyon gyorsan) a kevesebb néha több. Mondjuk folyamatosan szervizelt, szervizkönyvel, számlákkal igazolva, rengeteg extrával bővebben telefonon..... csak szebben megfogalmazva........ Illetve ha nagyon bízol az autódban, oda írhatod, kérésre szervizben átnézhető. Egyébként nagyon szép autó, és látszik ügyeltél rá, az ár rendben van pici alku úgy is lesz. 

Teljesen igazad van! Már egy ideje pont ezen őrlődöm, hogy lehet nem azt sugallja a hosszú leírás, amit szerettem volna vele elérni. Ha lesz energiám, valahogy átfogalmazom, lerövidítem Smiley
Köszi a véleményt!
Naplózva

Ford Modeo 2,0 TDCi Ghia Aut. 2004/9
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.