Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 21:40:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816186 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #2300 Dátum: 2006.12.15 péntek, 23:55:00 »

Én úgy tudom WDS-el csinálják a Xenon beállítást.
Scratch-nek vagyon igaza, WDS a megoldás de sajna nekem nem oldotta meg a problémát...folyamatosan visszaállította lefelé, alig láttam vmit az útból. Aztán fogtam egy 7-es imbuszt, és megadam neki az alapállást. Azóta király és még nem is villognak a szembejövők
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2301 Dátum: 2006.12.16 szombat, 00:12:00 »

Scratch-nek vagyon igaza, WDS a megoldás de sajna nekem nem oldotta meg a problémát...folyamatosan visszaállította lefelé, alig láttam vmit az útból. Aztán fogtam egy 7-es imbuszt, és megadam neki az alapállást. Azóta király és még nem is villognak a szembejövők
Sikerült megoldani a projektor cserét? Mind2 lámpba megfelelően világít?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2302 Dátum: 2006.12.16 szombat, 00:39:00 »

Sikerült megoldani a projektor cserét? Mind2 lámpba megfelelően világít?
Jajaja, összejött a dolog, minden király Smiley))
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2303 Dátum: 2006.12.16 szombat, 12:11:00 »

Jajaja, összejött a dolog, minden király Smiley))
Akkor jó! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2304 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 09:55:00 »

Üdv mindenkinek!
Másfél éve max. elégedett tulaja vagyok egy 2002-es vajbőrös TDDi ghiának. Tapasztalatokra lenne szükségem utólagos xenon beszerelésről! Én 3 napja használom xenonnal és nem vagyok teljesen elégedett vele. Beszereléskor begyújtási gond a jobb lámpában, biztosíték cserék nagyobbra, mert begyújtáskor kiégtek ( lámpa+gyújtás). És a fénye? Fényerőben brutális, de nagyon szórt, és mivel sajnálom a szemből jövők retináját leállítotuk a lámpákat.
Jelenleg annyira le van állítva a fényszóróm, hogy a távolságival szinte magam alá világítok.
 
Végig olvastam már szinte minden létező oldalt és arra jutottam, hogy valszeg d2s csövet szereltek bele, ezért nem a fókuszpontban  van az ív.
Tapasztalati leírást kérek tőletek, hogy a d2r csővel milyen irányba változhat a szóráskép. Marad ugyanott a fókuszpont?,vagy visszakerül a helyére és a reflektor végre távolra világít.
A beszerelők szerint a d2r-el, a lámpában található fém kupak miatt csak egy négyzetet fog világítani?!?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2305 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 15:52:00 »

Üdv mindenkinek!
Másfél éve max. elégedett tulaja vagyok egy 2002-es vajbőrös TDDi ghiának. Tapasztalatokra lenne szükségem utólagos xenon beszerelésről! Én 3 napja használom xenonnal és nem vagyok teljesen elégedett vele. Beszereléskor begyújtási gond a jobb lámpában, biztosíték cserék nagyobbra, mert begyújtáskor kiégtek ( lámpa+gyújtás). És a fénye? Fényerőben brutális, de nagyon szórt, és mivel sajnálom a szemből jövők retináját leállítotuk a lámpákat.
Jelenleg annyira le van állítva a fényszóróm, hogy a távolságival szinte magam alá világítok.
 
Végig olvastam már szinte minden létező oldalt és arra jutottam, hogy valszeg d2s csövet szereltek bele, ezért nem a fókuszpontban  van az ív.
Tapasztalati leírást kérek tőletek, hogy a d2r csővel milyen irányba változhat a szóráskép. Marad ugyanott a fókuszpont?,vagy visszakerül a helyére és a reflektor végre távolra világít.
A beszerelők szerint a d2r-el, a lámpában található fém kupak miatt csak egy négyzetet fog világítani?!?
No. Csak sorjába. Én is most tettem bele utólagos kisülőt, igaz nem kínait, mert GEs vagyok. Ezé utána tudtam nézni a dolgoknak. A mienkbe, noha nincs lencsénk, akkor is D2S kell. Mert van fém kupakunk, és a levágást ő csinálja, nem pedig a külső csövön lévő fekete árnyékolás. Tehát ebben nem lehet gondja a tiédnek. Az ív valszeg a fókuszban van, mer azt úgy csinálják. Ez ilyen, kicsit össze-vissza ver a lencse hiány miatt. Sztem nem vészesen.
Biztosítékok. Én is szenvedtem vele. 1 megoldás az végleges, és megkíméled magad minden gondtól.
Kell venni 2 db 400Ft-os 40A-es relét. Ahoz 1-1 vastag vezetékkel + 12V-ot odavinni közvetlenül a lámpatest mögé. Aztán a relét a régi H7 12V-jával meghuzatni, testet a teatről, és a biztosíték a táblán kb. 0.5A elvételt érez. Nem fog füstölni sehol. Az aksiról a +t levéve tehetsz még bele lengő biztit sorba, oldalanként 200Ft-ért. És kéééész.
A begyújtás pedig gond amíg ez nincs megcsinálva, aztán ha mindig gond lenne akkor már csak 2 verzió lehet. Aksicsere, vagy 1mp-es késleltetése a monjuk jobb oldalinak. Ez csak 1etlen célidőzítő kb.500Ft. Azzal a régi H7 vezetékét késlelteted a másik oldalhoz képest.
Most már télleg befejeztem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2306 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 15:57:00 »

Üdv mindenkinek!
Másfél éve max. elégedett tulaja vagyok egy 2002-es vajbőrös TDDi ghiának. Tapasztalatokra lenne szükségem utólagos xenon beszerelésről! Én 3 napja használom xenonnal és nem vagyok teljesen elégedett vele. Beszereléskor begyújtási gond a jobb lámpában, biztosíték cserék nagyobbra, mert begyújtáskor kiégtek ( lámpa+gyújtás). És a fénye? Fényerőben brutális, de nagyon szórt, és mivel sajnálom a szemből jövők retináját leállítotuk a lámpákat.
Jelenleg annyira le van állítva a fényszóróm, hogy a távolságival szinte magam alá világítok.
 
Végig olvastam már szinte minden létező oldalt és arra jutottam, hogy valszeg d2s csövet szereltek bele, ezért nem a fókuszpontban  van az ív.
Tapasztalati leírást kérek tőletek, hogy a d2r csővel milyen irányba változhat a szóráskép. Marad ugyanott a fókuszpont?,vagy visszakerül a helyére és a reflektor végre távolra világít.
A beszerelők szerint a d2r-el, a lámpában található fém kupak miatt csak egy négyzetet fog világítani?!?
Még valami. Sztem a reflektor hovahordását csakis a lámpatest kivétele után az 2-2 3as vagy 4es imbuszkulccsal állíthatod be. A lámpatest tetején lévő fel-le állító, emlékeim szerint nem állítja a reflektor tükröt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2307 Dátum: 2006.12.21 csütörtök, 19:57:00 »

Még valami. Sztem a reflektor hovahordását csakis a lámpatest kivétele után az 2-2 3as vagy 4es imbuszkulccsal állíthatod be. A lámpatest tetején lévő fel-le állító, emlékeim szerint nem állítja a reflektor tükröt.
Köszi a segítséget! Remélem sikerül a refit külön hozzá állítani.  
Az átvezetékeléssel nem foglalkozom, a biztosíték cserék óta tökéletesen gyújtanak.
A D2S szerintem nálam nincs a fókuszpontban. A beállítás után nem csak jobbra fel a táblákra világítanak, hanem balra is. Nem csak egy kis össze-vissza szórásnak tűnik
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2308 Dátum: 2006.12.29 péntek, 16:01:00 »

Igaza van Stealt-nek, áthoztam ide.
 
Zsoel, nem kell összemérni. Van eg fotó, amin te, scratch és asszem 911 a gyári xenonnal (vagy Petya?) méri össze a tiéddel. Na azon a képen aztán fenemód látszik a különbség... vizes az út... asszem a madarasi reptéren van (de nem biztos).
 
Ha nekem nem gyári lenne, én is beraktam volna... persze akkor a te pártodon lennék!!!
Nyilván mindenki a gyárit szeretné, de pl MKI-II-höz nem is volt - mindenki úgy világít, ahogy tud... és nyilván annyira nem zavaró, mert ha az lenne, már foglalkozna vele a yard.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2309 Dátum: 2006.12.29 péntek, 16:45:00 »

Erről van valakinek tapasztalata?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #2310 Dátum: 2006.12.29 péntek, 19:43:00 »

Igaza van Stealt-nek, áthoztam ide.
 
Zsoel, nem kell összemérni. Van eg fotó, amin te, scratch és asszem 911 a gyári xenonnal (vagy Petya?) méri össze a tiéddel. Na azon a képen aztán fenemód látszik a különbség... vizes az út... asszem a madarasi reptéren van (de nem biztos).
 
Ha nekem nem gyári lenne, én is beraktam volna... persze akkor a te pártodon lennék!!!
Nyilván mindenki a gyárit szeretné, de pl MKI-II-höz nem is volt - mindenki úgy világít, ahogy tud... és nyilván annyira nem zavaró, mert ha az lenne, már foglalkozna vele a yard.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2311 Dátum: 2006.12.30 szombat, 17:41:00 »

Erről van valakinek tapasztalata?
Tapasztalatom ugyan semmi nincs de pont ezen a honlapon ezt a szöveget találtam (mondjuk legalább őszinték)
"Magyarországon nincs jogszabály az utólagos xenon-szett beépítésével kapcsolatban. Törvény csak a manuális fényszórómagasság állítást szabályozza....  
Tekintettel a magyarországi szabályozatlan háttérre, ajánljuk, hogy a jármű műszaki vizsgára történő felkészítése során cseréljék vissza halogén izzóra a xenont. Természetesen nem kell kiszerelni az elektronikákat , csupán néhány percet vesz igénybe az izzók cseréje. Közúti használata saját felelősségre , felhasználása OFF-ROAD célokra . "
Azt hiszem ez eléggé megadja a választ az utólagos kontra gyári kérdésre
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2312 Dátum: 2006.12.30 szombat, 17:48:00 »

Tapasztalatom ugyan semmi nincs de pont ezen a honlapon ezt a szöveget találtam (mondjuk legalább őszinték)
"Magyarországon nincs jogszabály az utólagos xenon-szett beépítésével kapcsolatban. Törvény csak a manuális fényszórómagasság állítást szabályozza....  
Tekintettel a magyarországi szabályozatlan háttérre, ajánljuk, hogy a jármű műszaki vizsgára történő felkészítése során cseréljék vissza halogén izzóra a xenont. Természetesen nem kell kiszerelni az elektronikákat , csupán néhány percet vesz igénybe az izzók cseréje. Közúti használata saját felelősségre , felhasználása OFF-ROAD célokra . "
Azt hiszem ez eléggé megadja a választ az utólagos kontra gyári kérdésre
Igen ezt én is olvastam... Kicsit vicces.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #2313 Dátum: 2006.12.30 szombat, 18:14:00 »

Tapasztalatom ugyan semmi nincs de pont ezen a honlapon ezt a szöveget találtam (mondjuk legalább őszinték)
"Magyarországon nincs jogszabály az utólagos xenon-szett beépítésével kapcsolatban. Törvény csak a manuális fényszórómagasság állítást szabályozza....  
Tekintettel a magyarországi szabályozatlan háttérre, ajánljuk, hogy a jármű műszaki vizsgára történő felkészítése során cseréljék vissza halogén izzóra a xenont. Természetesen nem kell kiszerelni az elektronikákat , csupán néhány percet vesz igénybe az izzók cseréje. Közúti használata saját felelősségre , felhasználása OFF-ROAD célokra . "
Azt hiszem ez eléggé megadja a választ az utólagos kontra gyári kérdésre
Alap Xenon szetteket láttam már 100EUR környékén fix árasban, sőt alatta is elmenni aukcióban ebay-en.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2314 Dátum: 2006.12.30 szombat, 20:43:00 »

Erről van valakinek tapasztalata?
És ezeket csak beteszem a mostani izó helyére?
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2315 Dátum: 2006.12.31 vasárnap, 00:38:00 »

És ezeket csak beteszem a mostani izó helyére?
Nem, mert ezeket is szerelni kell. Van hozzá trafó, meg minden ami kell. Remélem...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2316 Dátum: 2006.12.31 vasárnap, 00:40:00 »

És ezeket csak beteszem a mostani izó helyére?
Vagyis az izzót csak be kell rakni, de a többi hozzávalót is bele kell szerelni.
Van olyan is ami csak xenon jellegű izzó azt simán csdak belerakod és nem a sima halogén színével világít, hanem egy kicsit kékes-fehéren.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #2317 Dátum: 2006.12.31 vasárnap, 10:11:00 »

Vagyis az izzót csak be kell rakni, de a többi hozzávalót is bele kell szerelni.
Van olyan is ami csak xenon jellegű izzó azt simán csdak belerakod és nem a sima halogén színével világít, hanem egy kicsit kékes-fehéren.
Mondjuk ez csak a sokadik dolog, amit be akarok szerelni, de azért már tájékozódom a dolgokról!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2318 Dátum: 2007.01.03 szerda, 13:50:00 »

Sziasztok!
Valaki itt egyszer azt irta ,hogy a xenon automatikusan állíthato.Kérdem én ,hogy?Esetleg arra gondol valaki ,hogy pl a csomagtérbe sok a cucc megemelkedik az auto orra és automatikusan lentebb allitja a xenont ?vagy az elektromos fényszoro magasság allitásra gondounk?aminek van gombaj? Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2319 Dátum: 2007.01.03 szerda, 13:51:00 »

Néztem a lámpáknak a tetejét és rajat vannak a jelek merre állitod ha ezt meg ezt tekered.De ez ugye nem elektromosna hanem kézzel történik.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2320 Dátum: 2007.01.03 szerda, 14:23:00 »

Néztem a lámpáknak a tetejét és rajat vannak a jelek merre állitod ha ezt meg ezt tekered.De ez ugye nem elektromosna hanem kézzel történik.
A gyári xenon lámpát autómatikusan belövi a megfelelő pozicióba, hogy ne vakuljanak meg a szemből érkezők.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #2321 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 18:00:00 »

Értem ,hogy automatikusan beállítja de nekem az az érzésem ,hogy nagy lefelé világit és nem látok el vele elég messzire.Biztonságosan messzire.Nem pakolhatok MTZ kereket a csomagtartóba ,hogy fentebb világítson Smiley
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2322 Dátum: 2007.01.04 csütörtök, 18:41:00 »

Értem ,hogy automatikusan beállítja de nekem az az érzésem ,hogy nagy lefelé világit és nem látok el vele elég messzire.Biztonságosan messzire.Nem pakolhatok MTZ kereket a csomagtartóba ,hogy fentebb világítson Smiley
Be kell állítani az opztimális helyzetet Ford-nál WDS-el, és ahhoz képest állít automatikusan.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2323 Dátum: 2007.01.05 péntek, 13:37:00 »

Sziasztok!
a xenonizzo.hu-n találtam 1400/db áron 4 ledes helytzetjelzőt ami már stabilizált. tud valaki érdemi infót róla? Használ valaki ilyet? Továbbá kérdezném, hogy az xd5-öt ajánljátok-e tompítottba és refibe is?  
Üdv.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2324 Dátum: 2007.01.05 péntek, 15:55:00 »

Wyctor,
 
Neked milyen rendszamtabla vilagitasod van ? 1400ft-os vagy az 1db highpower ledes ?
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2325 Dátum: 2007.01.05 péntek, 16:32:00 »

Sziasztok!
a xenonizzo.hu-n találtam 1400/db áron 4 ledes helytzetjelzőt ami már stabilizált. tud valaki érdemi infót róla? Használ valaki ilyet? Továbbá kérdezném, hogy az xd5-öt ajánljátok-e tompítottba és refibe is?  
Üdv.
Nekem 5 LED-es stabilizátoros van 1 hét különbséggel kb. fél évet mentek. Én inkább a Homasita-s 1 LED-eset ajánlom, lentebb már sok képet tettem be róla, ráadásul olcsóbb is. Nekem kb. 1,5 éve világít, igaz, az egyiknek elengedett a forrasztása, de szétszedtem, megforrasztottam, kitöltöttem műgyantával, és azóta is jó.
Az XD5 meg szerintem nagyon pöpec! Smiley Én elsőre csak a tompítottba vettem, majd megtetszett, és a távolságiba is tettem. Aztán bekerült a gyári Xenon, de a távolságiba maradt az XD5. Több mint egy évesek, és még mindig jók. A tompítottas XD5-öm bekerült a Ka-ba és még az is jó, az meg 1,5 éves körül van. Én ajánlom, erről is találsz ebbe a topic-ba sok képet!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2326 Dátum: 2007.01.05 péntek, 17:59:00 »

Wyctor,
 
Neked milyen rendszamtabla vilagitasod van ? 1400ft-os vagy az 1db highpower ledes ?
Nem a highpower, mert abba csak 1 led van az enyémbe 4, vagy 2 már nem is tudom, aszem 4.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2327 Dátum: 2007.01.05 péntek, 19:23:00 »

wyctor,
 
thx
 
Sajna nem volt nekik rendszamtablahoz valo. Igy mivel 2 kort tettem meg, mire sikerult leparkolnom es mar kisse ideges voltam, raadasul nemis volt olyan amiert mentem, igy hat mergemben vettem beltervilagitashoz elore-hatra ilyen highpower 2 ledes csodat meg labternek ilyen szinten feher bigyot. Nagyon popec a cucc, csak qrva draga vot Valami 3500ft darabja a highpoweres pilacsnak Min 10evet birniuk kell, kulonben vissza viszem es lenyomom a srac torkan
Naplózva

blah blah blah
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2328 Dátum: 2007.01.05 péntek, 19:52:00 »

wyctor,
 
thx
 
Sajna nem volt nekik rendszamtablahoz valo. Igy mivel 2 kort tettem meg, mire sikerult leparkolnom es mar kisse ideges voltam, raadasul nemis volt olyan amiert mentem, igy hat mergemben vettem beltervilagitashoz elore-hatra ilyen highpower 2 ledes csodat meg labternek ilyen szinten feher bigyot. Nagyon popec a cucc, csak qrva draga vot Valami 3500ft darabja a highpoweres pilacsnak Min 10evet birniuk kell, kulonben vissza viszem es lenyomom a srac torkan
én néztem belsőtérbe a ledes cuccokat, de nagyon rideg fénye van, olyan barátságtalan...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2329 Dátum: 2007.01.05 péntek, 22:13:00 »

én néztem belsőtérbe a ledes cuccokat, de nagyon rideg fénye van, olyan barátságtalan...
Ja ja, nekem is ez volt a benyomásom róla.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2330 Dátum: 2007.01.06 szombat, 08:21:00 »

Sziasztok!
a xenonizzo.hu-n találtam 1400/db áron 4 ledes helytzetjelzőt ami már stabilizált. tud valaki érdemi infót róla? Használ valaki ilyet? Továbbá kérdezném, hogy az xd5-öt ajánljátok-e tompítottba és refibe is?  
Üdv.
Én is nézegettem az XD5-öt. Sok jót olvastam róla.
Szeretném majd Én is berakatni és arra gondoltam, hogy ha összeszednénk pár tagot akik szintén szeretnének, akkor meg lehetne egy kis kedvezmény kicsikarni.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2331 Dátum: 2007.01.06 szombat, 13:06:00 »

Én is nézegettem az XD5-öt. Sok jót olvastam róla.
Szeretném majd Én is berakatni és arra gondoltam, hogy ha összeszednénk pár tagot akik szintén szeretnének, akkor meg lehetne egy kis kedvezmény kicsikarni.
Van kedvezmény klubkártyára.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2332 Dátum: 2007.01.06 szombat, 21:24:00 »

A gyári xenon lámpát autómatikusan belövi a megfelelő pozicióba, hogy ne vakuljanak meg a szemből érkezők.
Az alaphelyzetet be kell állítani mechanikusan. Ehhez állít az automatika!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2333 Dátum: 2007.01.06 szombat, 22:23:00 »

Ezaz XD5 sima izzo vagy keszonba valo ? Es mennyibe kerul ?
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2334 Dátum: 2007.01.07 vasárnap, 00:20:00 »

Ezaz XD5 sima izzo vagy keszonba valo ? Es mennyibe kerul ?
Sima izzó, Xenon gázzal töltve, 5000Ft/pár -kedvezmény.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2335 Dátum: 2007.01.07 vasárnap, 14:01:00 »

Ezaz XD5 sima izzo vagy keszonba valo ? Es mennyibe kerul ?
Te eddig melyik fórumot olvastad???
Nekem is ez van bennt és tök jó!
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #2336 Dátum: 2007.01.07 vasárnap, 22:46:00 »

Én is nézegettem az XD5-öt. Sok jót olvastam róla.
Szeretném majd Én is berakatni és arra gondoltam, hogy ha összeszednénk pár tagot akik szintén szeretnének, akkor meg lehetne egy kis kedvezmény kicsikarni.
JAj, hát Én nem is az XD5-öt néztem, hanem a H.I.D X5-öt...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #2337 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 09:35:00 »

Van valakinek az autójában a fék/index/mittudomén lámpa helyén LED? Tapasztalat? A xenonizzo.hu-n láttam az újfajta LED-es cuccokat. Milyenek lehetnek? Azon kívül, hogy drágák?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2338 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 09:37:00 »

Van valakinek az autójában a fék/index/mittudomén lámpa helyén LED? Tapasztalat? A xenonizzo.hu-n láttam az újfajta LED-es cuccokat. Milyenek lehetnek? Azon kívül, hogy drágák?
Nagyjából ki is merítetted a különbséget, nem fogsz sok változást tapasztalni, valaki tett fel képet, hogy az egyik oldalon ilyen volt, a másikon, a hagyományos, de nem látni semmi javulást a ledek hatására.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2339 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 09:50:00 »

Ezeknek a ledeknek inkabb az lenne az elonye, hogy nem egnek ki. Persze igen, de ez nem a led hibaja, hanem a xar tervezese. A masik pozitiv jellemzoje a kis fogyasztas es az ennel is kisebb hotermeles. A 3-ik talan legfontosabb jellemzoje az izzokhoz kepes joval gyorsabb reakcioido. Pl. feklampanal joval gyorsabban kezd vilagitani, mint a sima izzo es ez kritikus pillanatban jol johet. A nagy negativum pedig az ara, ami kb. 3000ft/db es hogy kieg a picsbe. 3k-bol egy marek izzot vehecc es az kitart vagy 10evig. De egyebkent kafa dolog eza ledesites. Nekem elso helyzetjelzo es belso ledek vannak es teccik. Gondolkozom ilyen stabilizator beiktatasan, amit a biztositek hazhoz lehetne kotni es ezeket az agakat stabilizalna 12v-ra. Ecceru cucc lenne, csak egy 7812 kell hozza oszt csa es soha tobbet nem egne ki 1ik led-sem. Asszem meg rovidzarvedelem is van benne.
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2340 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 14:08:00 »

Van valakinek az autójában a fék/index/mittudomén lámpa helyén LED? Tapasztalat? A xenonizzo.hu-n láttam az újfajta LED-es cuccokat. Milyenek lehetnek? Azon kívül, hogy drágák?
Nekem nem vált be, nagyon pontba világít.
 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2341 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 15:13:00 »

Scratch,
 
Mondtak mar, hogy csalen all a MondEo felirat ?
Lehet azert vilagit pontszeruen, mert nem 21w-osnak megfelelo led-et raktal bele ? Regebben asszem eg nem voltak ilyen furcsa kinezetu led-es cuccok. Talan azok mar jobban szorjak a fenyt. Nekem pl. dupla highpower led-es cucc van a beltervilagitasban es total ugyanugy szor, mint a normal izzo, csak ez szep feher, amaz meg csunya sapadt sarga. A labter led-eken is nagyot csodalkoztam mert azis szepen szorja a magaet. Direkt ilyen a kialakitasa, hogy szorja a fenyt. De persze nem occso mulatsag vaktaban probalkozni...Szerencsere a xenonizzonal ki lehet proszalni, es ha nem teccik vissza veszik vagymi...
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2342 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 15:46:00 »

Scratch,
 
Mondtak mar, hogy csalen all a MondEo felirat ?
Lehet azert vilagit pontszeruen, mert nem 21w-osnak megfelelo led-et raktal bele ? Regebben asszem eg nem voltak ilyen furcsa kinezetu led-es cuccok. Talan azok mar jobban szorjak a fenyt. Nekem pl. dupla highpower led-es cucc van a beltervilagitasban es total ugyanugy szor, mint a normal izzo, csak ez szep feher, amaz meg csunya sapadt sarga. A labter led-eken is nagyot csodalkoztam mert azis szepen szorja a magaet. Direkt ilyen a kialakitasa, hogy szorja a fenyt. De persze nem occso mulatsag vaktaban probalkozni...Szerencsere a xenonizzonal ki lehet proszalni, es ha nem teccik vissza veszik vagymi...
Tudom, nem tudom mitől lett ilyen.
Ezekre a LED-ekre az a baj, nincs ráírva hány W-nak felel meg. Az eladó szerint 21W, élőbe inkább 5W-hoz ált közelebb.
Ilyen volt, de nekem nem vált be, már eladtam.
 

 
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2343 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 16:08:00 »

Scratch,
 
ahaaam...
Ezen az oldalon bal oldalt felulrol a 4. szerintem mar jo lenne:
 
led
 
eleg erdekesen nez ki...Mintha nemcsak elorre, de oldalra is vilagitana nehany 100db led
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2344 Dátum: 2007.01.08 hétfő, 17:24:00 »

Scratch,
 
ahaaam...
Ezen az oldalon bal oldalt felulrol a 4. szerintem mar jo lenne:
 
led
 
eleg erdekesen nez ki...Mintha nemcsak elorre, de oldalra is vilagitana nehany 100db led
Lehet, ilyenem még nem volt, de ez valami nagyon drága. 6000Ft/pár körül van, ennyit nekem már lehet nem ér.
De ha jónak érzed, és megveszed, majd mindenképp fénykpezd le, hogy egyik oldalon ez van, a másikon sima izzó, kiváncsi vagyok jobb lesz-e.
Én még az oldal indexeket próbáltam LED-esíteni, de ott is ebbe a hibába ütköztem, hogy pontba világít a LED, és így csúnya. Ezzel szembe izzóval szépen kivilágítja az index háromszögét.
Azért majd arra figyelj, hogy ez a nagy LED befér-e a búrába. Egy Volvo-ba akartuk betenni a lentebbi tipust, de annak már kicsi volt a lyuka hozzá, pedig a Mondeo-ba gond nélkül bement.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2345 Dátum: 2007.01.09 kedd, 08:33:00 »

Scratch,
 
koszi a jotanacsot, de nem valoszinu, hogy a haccso lampakba teszek led-et. Kisse qrva draganak tartom. Meg rendszamtabla vilagitas lesz upgradelve oszt annyi...
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2346 Dátum: 2007.01.09 kedd, 08:36:00 »

kinek van led-es beltervilagitasa ?
Azt tapasztaltam, hogy mikor este haza erek es leallitas utan lekapcsol a belso vilagitas, akkor halvanyan meg vilagit eleg sokaig. Ez vajon normalis ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2347 Dátum: 2007.01.09 kedd, 10:20:00 »

kinek van led-es beltervilagitasa ?
Azt tapasztaltam, hogy mikor este haza erek es leallitas utan lekapcsol a belso vilagitas, akkor halvanyan meg vilagit eleg sokaig. Ez vajon normalis ?
Szerintem az, hogy mennyi idő alatt alszik ki, terhelésfüggő. A LED kisebb terhelés, ergo lasabban alszik ki. Ez ilyen.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2348 Dátum: 2007.01.09 kedd, 11:12:00 »

Mondeo kombici,
 
ok, de nem alszik ki ! Halvanyan vilagit egy jo darabig. Hogy pontosan meddig az kizart dolog mer nemtom, de eleg sokaig. Tegnap ejfel korul poenbol kitrappoltam a verdahoz es akkor mar nem pislakolt...De ha mondjuk beszalok, elinditom a mocit, elindulok, akkor folyamatosan vilagit ilyen tok halvanyan...Vegulis nem gond, csak picit furcsaltam...Lehet ilyenkor a nemtommilyen modul atereszt magan valamennyi feszt, amitol egy normal izzo meg se mukkan, de egy led mar elkezd halvanyan vialgitani ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2349 Dátum: 2007.01.09 kedd, 12:50:00 »

Mondeo kombici,
 
ok, de nem alszik ki ! Halvanyan vilagit egy jo darabig. Hogy pontosan meddig az kizart dolog mer nemtom, de eleg sokaig. Tegnap ejfel korul poenbol kitrappoltam a verdahoz es akkor mar nem pislakolt...De ha mondjuk beszalok, elinditom a mocit, elindulok, akkor folyamatosan vilagit ilyen tok halvanyan...Vegulis nem gond, csak picit furcsaltam...Lehet ilyenkor a nemtommilyen modul atereszt magan valamennyi feszt, amitol egy normal izzo meg se mukkan, de egy led mar elkezd halvanyan vialgitani ?
Szerintem ez úgy van, hogy az 5W-os izzó fogyaszt a névleges 12V-on 0.4 Ampert. A Led általában 20-50 mA-t, azaz 0,02- 0,05. Az 8-16 x hosszabb ideig világít. Más, hasonló áramkörnél ( sötétben, infraérzékelővel mozgásra felkapcsoló, elemes lámpa )tapasztaltam azt, hogy ha nem volt elég nagy a tehelés, nem is aludt ki a lámpa
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.172 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.