Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:19:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 323   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Izzó, Xenon, LED  (Megtekintve 4816246 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #3700 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 08:43:38 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3701 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 09:18:22 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Ha jól értem, akkor te a helyzetjelződdel szeretnél este látni  fejvakaras Ahoz sok led kéne.... Erősebb fényű led az powerled néven fut, az csak egy irányba világít, de emire neked kéne arra ez sem jó.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #3702 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 14:11:13 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Ha jól értem, akkor te a helyzetjelződdel szeretnél este látni  fejvakaras Ahoz sok led kéne.... Erősebb fényű led az powerled néven fut, az csak egy irányba világít, de emire neked kéne arra ez sem jó.

Nem jól érted Smiley Lakotterületen kivül nappal szerettem volna. Tudom, hogy nem szabályos de rövid távon nem kapcsolgatom a xenont, én nekem már cseréltek xenon izzót, nem olcsó.  Éjjel nyilván felkapcsolom  Smiley Szal powerled? És ilye hol kapni?
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3703 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 16:00:14 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Én akkor már inkább az első ködlámpákat használnám, mintsem csak a helyzetjelzőket. Tapasztalatom az, hogy már annyira megszokták az emberek a nappali kötelező fényhasználatot, hogy szinte balesetveszélyes nem használni. Egyszerűen nappal vannak olyan helyzetek, hogy nem tűnik ki eléggé a szembe jövő jármű a környezetéből ha nem használja a fényeket. Nehogy meglepjen egy szemből éppen előző autós, mert nem látott téged eléggé, amikor éppen 160-nal előzi végig a sort.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3704 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 17:53:50 »

Szal powerled? És ilye hol kapni?

www.xenonizzo.hu
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3705 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 18:31:59 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Én akkor már inkább az első ködlámpákat használnám, mintsem csak a helyzetjelzőket. Tapasztalatom az, hogy már annyira megszokták az emberek a nappali kötelező fényhasználatot, hogy szinte balesetveszélyes nem használni. Egyszerűen nappal vannak olyan helyzetek, hogy nem tűnik ki eléggé a szembe jövő jármű a környezetéből ha nem használja a fényeket. Nehogy meglepjen egy szemből éppen előző autós, mert nem látott téged eléggé, amikor éppen 160-nal előzi végig a sort.

én vmit nagyon nem értek.hol lehet magyarországon 160-al menni?,van aki direkt felkapcsolja a ködlámpát fényes nappal.kérdem MIÉRT?olcsobb lesz töle a kenyér vagy MIÉRT?
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3706 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:13:42 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Én akkor már inkább az első ködlámpákat használnám, mintsem csak a helyzetjelzőket. Tapasztalatom az, hogy már annyira megszokták az emberek a nappali kötelező fényhasználatot, hogy szinte balesetveszélyes nem használni. Egyszerűen nappal vannak olyan helyzetek, hogy nem tűnik ki eléggé a szembe jövő jármű a környezetéből ha nem használja a fényeket. Nehogy meglepjen egy szemből éppen előző autós, mert nem látott téged eléggé, amikor éppen 160-nal előzi végig a sort.

én vmit nagyon nem értek.hol lehet magyarországon 160-al menni?,van aki direkt felkapcsolja a ködlámpát fényes nappal.kérdem MIÉRT?olcsobb lesz töle a kenyér vagy MIÉRT?

A válaszom egyszerű, arra a kérdésedre, hogy hol lehet 160-nal menni: nagyon sok helyen! Hogy szabad e, az már más kérdés. De hát ugye index nélkül sávot váltani is lehet, meg megállni a tiltótábla ellenére, meg áthajtani a piroson, meg megfordulni ott ahol elvileg nem szabad, előzni ott ahol tilos, nem fizetni az autópályákon és még sorolhatnám...

Ködlámpára pedig: ha azzal megmentem az életem, vagy legalábbis megelőzöm az esetleges balasetet (mivel, hogy nagyobb az esély, hogy észrevesznek, mint ha csak helyzetjelzővel közlekednék) akkor Én használnám szívesen. De hát nekem nem kell gondolkodnom, hogy felkapcsolom e a tompított fényemet vagy sem. Azt hiszem a mentőautókon is szokott világítani nappal is! Sőt, jobban is néz ki a verda! Grin
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.24 hétfő, 19:23:17 írta ticu » Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3707 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:27:39 »

Sziasztok!

Olvastam valahol itt az oldalon, hogy valaki beépített ledes helyzetjelzőket. Hétvégén vettem én is ledeket a homasitában, de nem váltotta be a reményeimet. Mivel nekem xenon-os a kocsi nem szeretem ki-be kapcsolgatni lakotterületen kívül ha csak 1-2 km-t megyek, reméltem hogy ezzel kiváltom de nem...még sötétben is elég halovány a fénye, a hagyományos izzónak sokkal jobb azaz erőssebb fénye volt.

Kérdésem az lenne van erőssebb fényű led is és én vettem valami gagyit vagy ez ilyen? Az irásban szereplő képen sokkal erősebb fényűnek tünt mint az enyém.

Én akkor már inkább az első ködlámpákat használnám, mintsem csak a helyzetjelzőket. Tapasztalatom az, hogy már annyira megszokták az emberek a nappali kötelező fényhasználatot, hogy szinte balesetveszélyes nem használni. Egyszerűen nappal vannak olyan helyzetek, hogy nem tűnik ki eléggé a szembe jövő jármű a környezetéből ha nem használja a fényeket. Nehogy meglepjen egy szemből éppen előző autós, mert nem látott téged eléggé, amikor éppen 160-nal előzi végig a sort.

én vmit nagyon nem értek.hol lehet magyarországon 160-al menni?,van aki direkt felkapcsolja a ködlámpát fényes nappal.kérdem MIÉRT?olcsobb lesz töle a kenyér vagy MIÉRT?

A válaszom egyszerű, arra a kérdésedre, hogy hol lehet 160-nal menni: nagyon sok helyen! Hogy szabad e, az már más kérdés. De hát ugye index nélkül sávot váltani is lehet, meg megállni a tiltótábla ellenére, meg áthajtani a piroson, meg megfordulni ott ahol elvileg nem szabad, előzni ott ahol tilos, nem fizetni az autópályákon és még sorolhatnám...

Ködlámpára pedig: ha azzal megmentem az életem, vagy legalábbis megelőzöm az esetleges balasetet (mivel, hogy nagyobb az esély, hogy észrevesznek, mint ha csak helyzetjelzővel közlekednék) akkor Én használnám szívesen. De hát nekem nem kell gondolkodnom, hogy felkapcsolom e a tompított fényemet vagy sem. Azt hiszem a mentőautókon is szokott világítani nappal is! Sőt, jobban is néz ki a verda! Grin

na most vagyok teljesen kész

miárt nézz ki jobban a verda?mit tesz hozzá,hogy jobban nézzen ki?
én vidéki vok,s nem értem a városi szlenget+magas nekem ez?külföldön nem"divat"nappal hszni a ködlámpát...
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #3708 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:33:54 »

na most vagyok teljesen kész

miárt nézz ki jobban a verda?mit tesz hozzá,hogy jobban nézzen ki?
én vidéki vok,s nem értem a városi szlenget+magas nekem ez?külföldön nem"divat"nappal hszni a ködlámpát...
Szia!
Szerintem,most ki fogsz kapni!
Piramisjáték ezerrel!És Angel mit fog szólni, le sem írom.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #3709 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:34:27 »

na most vagyok teljesen kész

miárt nézz ki jobban a verda?mit tesz hozzá,hogy jobban nézzen ki?
én vidéki vok,s nem értem a városi szlenget+magas nekem ez?külföldön nem"divat"nappal hszni a ködlámpát...
Ticu is vidéki!!!
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3710 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:34:32 »



na most vagyok teljesen kész

miárt nézz ki jobban a verda?mit tesz hozzá,hogy jobban nézzen ki?
én vidéki vok,s nem értem a városi szlenget+magas nekem ez?külföldön nem"divat"nappal hszni a ködlámpát...

Szintén zenész... wave
Külföldön használják a xenon-t, ha jó neki, ha nem.
Mivel egy átlagos ködlámpa az úthoz sokkal közelebb helyezkedik el, így azt a látszatot kelti mint ha alacsonyabban ülne az autó. És egy egy ültetett autó jobban néz ki mint pl egy szitroen kszantia kiemelve 1 méter magasan. Grin De nem akarlak Én meggyőzni semmiről, meg a ködlámpámat sem használom amikor tilos, csak balesetmegelőzés szempontjából szerintem kicsit több az esélyed mint helyzetjelzővel.
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.24 hétfő, 19:36:08 írta ticu » Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3711 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:35:11 »

de mitöl nézz ki jobban a verda Roll Eyes
Naplózva
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3712 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:36:31 »

ja azért használják a xenont,mert az van nekik beszerelve...
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3713 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:40:33 »

ja azért használják a xenont,mert az van nekik beszerelve...

 wow3 feladtam...
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
somi
Vendég
« Új hozzászólás #3714 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 19:48:06 »

na jol van én sem játszom tovább a hülyét(bár lehet,hogy nem is játszom...) Huh?
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #3715 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 20:34:54 »



na most vagyok teljesen kész

miárt nézz ki jobban a verda?mit tesz hozzá,hogy jobban nézzen ki?
én vidéki vok,s nem értem a városi szlenget+magas nekem ez?külföldön nem"divat"nappal hszni a ködlámpát...

Szintén zenész... wave
Külföldön használják a xenon-t, ha jó neki, ha nem.
Mivel egy átlagos ködlámpa az úthoz sokkal közelebb helyezkedik el, így azt a látszatot kelti mint ha alacsonyabban ülne az autó. És egy egy ültetett autó jobban néz ki mint pl egy szitroen kszantia kiemelve 1 méter magasan. Grin De nem akarlak Én meggyőzni semmiről, meg a ködlámpámat sem használom amikor tilos, csak balesetmegelőzés szempontjából szerintem kicsit több az esélyed mint helyzetjelzővel.

Külföldön használják de ott nem esnek hasra a 40eft-os izzótól. 10 km fölött én is felnyomom a xenont....jahh igen és gyári nem én kértem benne volt Smiley Ködlámpa??? hmmm.....próbáltam de azért mindig leanyáztak.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3716 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 20:40:17 »

Szerintem a lámpahasználat nem a divat függvénye. A ködlámpát akkor kell használni, amikor köd van.

A piramis meg.. na mind1.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3717 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 23:07:50 »

Remélem mielőbb mert már nagyon unom, hogy a hátsó 5 W-os helyzetjelzőkből gyakorlatilag az összeset ki kellt cserélnem bő egy év alatt. Ok hogy lámpaburánként van 3 és megvan a  redundancia, de akkor is valaki nem tud hátsó helyzetjelzőbe való led-et?

Létező dolog, de kicsi lesz a fényereje, és az is tönkre fog menni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3718 Dátum: 2007.09.24 hétfő, 23:09:59 »

Nem jól érted Smiley Lakotterületen kivül nappal szerettem volna. Tudom, hogy nem szabályos de rövid távon nem kapcsolgatom a xenont, én nekem már cseréltek xenon izzót, nem olcsó.  Éjjel nyilván felkapcsolom  Smiley Szal powerled? És ilye hol kapni?

Lehet kapni autosboltokba, nappali lámpákat direkt erre vannak kitalálva, hogy Téged lássonak. Szépbe be a hűtőrács mögé, és teljesen jó lesz. Smiley
Xenon-ba meg ne márkaszervízbe vegyél csövet, hanem Net-en. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #3719 Dátum: 2007.09.25 kedd, 10:47:03 »


Lehet kapni autosboltokba, nappali lámpákat direkt erre vannak kitalálva, hogy Téged lássonak. Szépbe be a hűtőrács mögé, és teljesen jó lesz. Smiley
Xenon-ba meg ne márkaszervízbe vegyél csövet, hanem Net-en. Smiley
[/quote]

Szia.

Milyen ez a lámpa? Ez engem is érdekelne? Mert pár hét múlva én is xenont rakatok a gépbe.
Hol lehetet ilyet kapni? Esetleg vmi kép, vagy linked van róla?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3720 Dátum: 2007.09.25 kedd, 12:06:06 »

Szia.

Milyen ez a lámpa? Ez engem is érdekelne? Mert pár hét múlva én is xenont rakatok a gépbe.
Hol lehetet ilyet kapni? Esetleg vmi kép, vagy linked van róla?

Totalcar-on írtak róla, mindjárt megkeresem!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #3721 Dátum: 2007.09.25 kedd, 12:07:34 »

Totalcar-on írtak róla, mindjárt megkeresem!
[/quote]


Ok! Kösz.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3722 Dátum: 2007.09.25 kedd, 12:41:05 »


http://www.hella.com/produktion/HellaHU/WebSite/Channels/Company/Press/Press_HU/200610_Hella_nappali_LED.jsp
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #3723 Dátum: 2007.09.25 kedd, 13:09:54 »


Ezer kösönet.  worship
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3724 Dátum: 2007.09.26 szerda, 08:01:06 »

Nem tudom hova írjam, de én tudok vinni a nagy talira ledes izzókat.
Nem Homasitás gagyi szart, hanem olyat ami 10,5-15,8Voltra van kalibrálva, tehát jól tűri a feszültség ingadozást. Én ezt használom, és borzasztó nagy fénye van.
Ami a helyzetjelzőbe/lábtérvilágításba/kesztyűtartóba való az 4 ledes és egy pár 800 ft.
Szofita izzó ami az utastérvilágításba/rendszámvilágításba való abból egy pár 1200ft.
Ha valakit érdekel, akkor az legkésőbb péntek délig jelezze, hogy mennyi kell neki és milyen színből.
Ezen kívűl minden féle helyzetjelző izzóból tudok vinni ledeset, de csak ha van rá igény.
Naplózva
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #3725 Dátum: 2007.09.26 szerda, 09:23:00 »

Gyorsan feladtad.
A kültéri kameraház fűtését is ellenállással oldják meg.
Fémházas,csavarozható sarus megoldás.
A modellautók mehanikus fesz.szab. ellenállása is alkalmas erre a célra.
Az más kérdés, hogy nem sok értelme van.

Nem az ellenállat miatt adtam fel, hanem egyrészt azért, mert nem győzött meg a led fényereje, másrészt ez már (nálam) a buherálás kategóriája.

Ami egy sima izzócserénél több, az már "buherálás"?
Akkor ezért nincs a te autódba semmi plussz.
Másnak nem engeded, hogy bele piszkáljon,te meg nem érsz rá.
Pedig az ilyesmitől lesz "egyedi" a gép. Cool
Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3726 Dátum: 2007.09.26 szerda, 11:14:39 »

Ezen kívűl minden féle helyzetjelző izzóból tudok vinni ledeset, de csak ha van rá igény.

Talira sajnos nem tudok menni, de engem marhára érdekelne a dolog!!!
Postai utánvétes dolog megoldható?
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3727 Dátum: 2007.09.26 szerda, 11:33:19 »

Sziasztok!

Mintha régebben már lett volna erről szó, hogy mi van akkor, ha a refi karja nem akar kikapcsolni, csak be.
Elég érdekes élmény volt. Szegény Anyukám biztos csuklott rendesen.
Kapcsolót kell kompletten cserélni, vagy csak belül vmit?
Köszi
SS
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #3728 Dátum: 2007.09.26 szerda, 11:52:31 »

Sziasztok!

Mintha régebben már lett volna erről szó, hogy mi van akkor, ha a refi karja nem akar kikapcsolni, csak be.
Elég érdekes élmény volt. Szegény Anyukám biztos csuklott rendesen.
Kapcsolót kell kompletten cserélni, vagy csak belül vmit?
Köszi
SS

Komplett karcsere lesz
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3729 Dátum: 2007.09.26 szerda, 12:00:05 »

Sziasztok!

Mintha régebben már lett volna erről szó, hogy mi van akkor, ha a refi karja nem akar kikapcsolni, csak be.
Elég érdekes élmény volt. Szegény Anyukám biztos csuklott rendesen.
Kapcsolót kell kompletten cserélni, vagy csak belül vmit?
Köszi
SS

Komplett karcsere lesz

Tartottam ettől a választól... Undecided

Köszi.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3730 Dátum: 2007.09.26 szerda, 12:09:23 »

Sziasztok!

Mintha régebben már lett volna erről szó, hogy mi van akkor, ha a refi karja nem akar kikapcsolni, csak be.
Elég érdekes élmény volt. Szegény Anyukám biztos csuklott rendesen.
Kapcsolót kell kompletten cserélni, vagy csak belül vmit?
Köszi
SS

Komplett karcsere lesz

Tartottam ettől a választól... Undecided

Köszi.

Addig is vedd ki a távolsági biztosítékát!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3731 Dátum: 2007.09.26 szerda, 12:25:08 »

Ezen kívűl minden féle helyzetjelző izzóból tudok vinni ledeset, de csak ha van rá igény.

Talira sajnos nem tudok menni, de engem marhára érdekelne a dolog!!!
Postai utánvétes dolog megoldható?


Persze, megoldható.
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #3732 Dátum: 2007.09.26 szerda, 13:01:12 »

Addig is vedd ki a távolsági biztosítékát!

Végül sikerült lekapcsolnom (megfeszítettem előre a kart és úgy hátrahúzva lekapcsolta), úgyhogy most nem kapcsolom fel a cseréig.
Naplózva
agostonb_OFF
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


E-mail
« Új hozzászólás #3733 Dátum: 2007.09.26 szerda, 13:19:26 »

Nem tudom hova írjam, de én tudok vinni a nagy talira ledes izzókat.
Nem Homasitás gagyi szart, hanem olyat ami 10,5-15,8Voltra van kalibrálva, tehát jól tűri a feszültség ingadozást. Én ezt használom, és borzasztó nagy fénye van.
Ami a helyzetjelzőbe/lábtérvilágításba/kesztyűtartóba való az 4 ledes és egy pár 800 ft.
Szofita izzó ami az utastérvilágításba/rendszámvilágításba való abból egy pár 1200ft.
Ha valakit érdekel, akkor az legkésőbb péntek délig jelezze, hogy mennyi kell neki és milyen színből.
Ezen kívűl minden féle helyzetjelző izzóból tudok vinni ledeset, de csak ha van rá igény.
Engem érdekelne, mert már a 3. garnitura gagyi LEDest fogyasztom a helyzetjelzőmben, ráadásul sokkal kékebb mint a 4200K-es D2-m. Nekem valami fehér színű kellene üvegfejű előre.
Naplózva

2003/1/28 MkIII 2.0 TDCi Ghia automata durashift+Tempomat+utólagos D2s+minden Silver
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3734 Dátum: 2007.09.26 szerda, 13:42:14 »

Nem tudom hova írjam, de én tudok vinni a nagy talira ledes izzókat.
Nem Homasitás gagyi szart, hanem olyat ami 10,5-15,8Voltra van kalibrálva, tehát jól tűri a feszültség ingadozást. Én ezt használom, és borzasztó nagy fénye van.
Ami a helyzetjelzőbe/lábtérvilágításba/kesztyűtartóba való az 4 ledes és egy pár 800 ft.
Szofita izzó ami az utastérvilágításba/rendszámvilágításba való abból egy pár 1200ft.
Ha valakit érdekel, akkor az legkésőbb péntek délig jelezze, hogy mennyi kell neki és milyen színből.
Ezen kívűl minden féle helyzetjelző izzóból tudok vinni ledeset, de csak ha van rá igény.

Nem vagyok nagy villanyos, ennek megfeleően a hosszú levelezések olvasgatása sem volt nekem elég ahhoz, hogy kikristályosodjon, hogy pl. a fentebb ajánlott ledek midenféle átalakítás és ellenállásbeépítés nélkül használhatóak-e a kocsiba? Huh? Huh? Huh?

Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3735 Dátum: 2007.09.26 szerda, 14:52:10 »

Csak kiveszed az izzót, ezt meg berakod a helyére. Az ellenállások bele vannak építve a foglalatba.

Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3736 Dátum: 2007.09.26 szerda, 15:03:41 »

Csak kiveszed az izzót, ezt meg berakod a helyére. Az ellenállások bele vannak építve a foglalatba.

Naccerű! vigyor2 vigyor2 vigyor2

Akkor mindjárt összeírom, hogy mi kell és küldöm PÜ.-be

Köszi
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Jánosmester
Vendég
« Új hozzászólás #3737 Dátum: 2007.09.26 szerda, 15:06:45 »

Csak kiveszed az izzót, ezt meg berakod a helyére. Az ellenállások bele vannak építve a foglalatba.



Így van. Cool
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3738 Dátum: 2007.09.26 szerda, 15:40:59 »

Tennék fel róla képet, csak nem tudok!  Huh?
Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3739 Dátum: 2007.09.26 szerda, 15:57:23 »

Naplózva
Gooby
Vendég
« Új hozzászólás #3740 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 08:34:18 »

Na így világít a fehér szofita az utastérben.


és ilyen a lábtér világítás fehér leddel.
Naplózva
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3741 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 08:36:20 »

Na így világít a fehér szofita az utastérben.

ha tunnám, hogy mi kell az enyémbe, már mondanám is, hogy kérnék szépen.... mert ugye Te ajánlottad fel, hgoy tudsz hozni...  Grin
Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3742 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 08:49:30 »

sgabo!

Küldtem PÜT!
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3743 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 08:56:43 »

sgabo!
Küldtem PÜT!

hűűű.... hova? bizti, hogy Nekem?  Undecided mert nem kaptam semmit...  Sad
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.27 csütörtök, 09:11:56 írta sgabo » Naplózva
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3744 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 09:18:59 »

hűűű.... hova? bizti, hogy Nekem?  Undecided mert nem kaptam semmit...  Sad

Ajjaj fejvakaras fejvakaras fejvakaras Jó kérdés!

(Előre is bocsi, ha valakinek félrement bohoc )
Az miért van, hogy nem látom a kimenő üzeneteimet???
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1608



« Új hozzászólás #3745 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 09:26:15 »

Az miért van, hogy nem látom a kimenő üzeneteimet???

Talán mert nem jelölted be a "Másolat mentése a Kimenő fiókba" opciót az üzenet alján.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #3746 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 12:06:01 »

Talán mert nem jelölted be a "Másolat mentése a Kimenő fiókba" opciót az üzenet alján.
Köszönöm, ma sem keltem fel hiába worship worship worship
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3747 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 13:34:34 »

nem jár valaki véletlenül mostanában a Villányi út felé? vagy olyan helyen, ahol tudna nekem venni egy szett XD5-öt (H7) ?  Undecided a szombati talin átvenném és természetesen fizetném is!  Grin Grin Grin
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #3748 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 13:42:30 »

nem jár valaki véletlenül mostanában a Villányi út felé? vagy olyan helyen, ahol tudna nekem venni egy szett XD5-öt (H7) ?  Undecided a szombati talin átvenném és természetesen fizetném is!  Grin Grin Grin

Ha lesz érkezésem holnap, elmegyek szívesen. Kérek pontos paramétereket...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
sgabo
Vendég
« Új hozzászólás #3749 Dátum: 2007.09.27 csütörtök, 13:49:07 »

Ha lesz érkezésem holnap, elmegyek szívesen. Kérek pontos paramétereket...

óóóó! király vagy kolléga! GP XD5 H7 5.800K 55W (mert gondolom a 100W az szétbarmol ott mindent, úgy mint a mondiál...)  Grin
bár igazából még mindig gondolkodom a xenon beépítésen, de hát se lámpamosó, se automata magasságkütyü, szóval nem tudom mit tegyek... az XD5 tényleg nem ér semmit esőben?
a xenon szettek tényleg elkezdenek egész apró kis kosznál már fénytörni és mindenfelé világítani?

vagy akkor most tanácsot kérnék a szakiktól...  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2007.09.27 csütörtök, 13:56:11 írta sgabo » Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 323   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.